Jsou cesti senatori bandou hlupaku?

27. března 2008 v 15:53 | Ross Hedvicek
Pred par dny meli senatori Ceske republiky vzacnou prilezitost napravit zlocin vlastizrady, ktereho se dopustil Vaclav Havel, a to dekriminalizovani komunistu a jejich udrzeni u moci. To je Havlovo dedictvi, tak si hloupeho Vaska historie bude pamatovat. A Senat ted zamitl novelu trestniho zakona, ktera vyslovne zakazuje propagaci komunismu a nacismu a jejich symboly. Trikrat cest a slava tem, kteri hlasovali pro zakon - ale jaktoze jich bylo jen osm?
Podivejte se na nasledujici tiskovou zpravu senatora Matina Mejstrika:
Tisková zpráva 26.3.2008
Komunisté si mohou oddechnout - ODS je ubránila
Novelu trestního zákona, která výslovně zakazuje propagaci komunismu a nacismu a jejich symboly, Senát zamítl. K jejímu předložení přitom paradoxně vyzval sám sebe usnesením č. 550 z roku 2006.
Pro zamítnutí novely hlasovali komunisté, dále čtyři z osmi přítomných sociálních demokratů - a 19 z 25 přítomných členů ODS. Komunisté si oddychli, nemusejí se přejmenovávat a mazat komunistickou propagandu z podkladů pro svůj nadcházející sjezd. Svůj vděk mohou vyjádřit těmto senátorkám a senátorům strany, která má v Senátu většinu:
předsedovi klubu ODS Jiřímu Stříteskému, dále Josefu Pavlatovi, Jaromíru Volnému, Miroslavu Škaloudovi, Jaroslavu Kuberovi, Ivanu Adamcovi, Milanu Burešovi, Pavlu Eybertovi, Daniele Filipiové, Tomáši Jirsovi, Františku Kopeckému, Janu Nádvorníkovi, Tomáši Töpferovi, Jiřímu Oberfalzerovi, Petru Pakostovi, Miloslavu Pelcovi, Jiřímu Pospíšilovi, Vlastimilu Sehnalovi a Karlu Tejnorovi.
"ODS často poukazovala na to, že ke zrušení KSČM měl jedinečnou příležitost počátkem 90. let Václav Havel. Dnes, osmnáct let po listopadovém převratu, vládnoucí ODS zahodila jedinečnou příležitost tuto chybu napravit. Přes všechny uváděné rádobyargumenty se zdá, že jediným důvodem je více než vstřícný vztah ke komunistům ne Václava Havla, ale současného presidenta a čestného předsedy ODS Václava Klause," komentuje Martin Mejstřík.

Mgr. Martin Mejstřík
Senát PČR
Valdštejnské nám. 4
118 01 Praha 1
tel.: 25707 2786
mejstrikm@senat.cz
www.martinmejstrik.cz
---
Mate dost? Jsou opravdu cesti senatori bandou hlupaku? Je ODS stejne neo-komunistickou stranou jako CSSD? Pretrvavajici modla ceskych pseudo-intelektualu anti-chartista Jan Werich kdysi rekl, ze lidi delaji zle veci bud z vlastni blbosti a nebo za cizi penize. Neverim tomu, ze cesti senatori jsou hloupi nebo to delaji za uplatky (i kdyz, vsechno je mozne). Ale zda se byt vic nez jiste, ze se na nich projevuje cesky genofond. Ze jsou jednoduse geneticky "pre-dispozed", aby byli zli. Takova laska ke zlu, kterym komunismus a nacismus byl, to nemuze byt nic jineho nez neco, co se pije s materskym mlekem. V Cesku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dj.giovanni dj.giovanni | E-mail | 27. března 2008 v 16:17 | Reagovat

Pořád nás a to nejen v senátu ale i na nižších postech ovládá estébácko komunistická sebranka, na kterou pochopitelně děláme stejně jako dřív. Jedinej rozdíl je v tom, že dřív se museli komunističtí pohlaváři brzdit a tak na rozdíl třeba od řezníků v Mercedesech měli jen Žiguláky kdežto dnes už žádný zábrany nemají. Takže co dál? Po LIstopadu nějaký Prosinec?

2 Ondra Ondra | 27. března 2008 v 16:22 | Reagovat

V Německu komunistickou stranu taky nezakázaly. Jsou Němci od narození zlí? Naopak Uzbekistán a Turkmenistán by měly být naše vzory...i Spojené státy mají mnohé strany hlásící se ke komunismu a nikdo je za to nekriminalizoval. Zavírat za myšlenky je možná chytré, nikoliv dobré.

3 Karel Karel | E-mail | 27. března 2008 v 16:26 | Reagovat

Nam soudruhum poslancum je jedno, "jestli máš modrého ptáka nebo třešně místo koulí." A vzhledem k tomu, ze ryba smrdi od hlavy, nas vysledek muze jenom uspokojit, neb neco jineho se ocekavat neda. I bez prognostiku .

P.S. ac to s tematem nesouvisi:

Soudruha taticka bych ted posadil na to obrovskou kru, co se utrhla u jizniho polu, tam at kaze o to, ze je globalni oteplovani nesmysl.

4 shmoula shmoula | E-mail | Web | 27. března 2008 v 17:05 | Reagovat

prosinec je za dlouho, navrhuju zacit uz v dubnu

5 Ondra Ondra | 27. března 2008 v 17:11 | Reagovat

Karel: on netvrdí že globální oteplování neexistuje ale že klimatické změny probíhaly vždy.

6 pat patachon pat patachon | 27. března 2008 v 17:47 | Reagovat

Mejstřík je hlupák, který si dokázal znepřátelit hodně lidí kolem sebe. Ten návrh zákona by prošel, kdyby ho navrhoval někdo jiný!!

7 pat patachon pat patachon | 27. března 2008 v 17:48 | Reagovat

Karle, globální oteplování je slovní a technický slovní nesmysl!!

8 Jano Jano | 27. března 2008 v 18:02 | Reagovat

Jen kdyby byl Mejstrik byvaly komunista, tak by mu to vsichni schvalili!

9 Karel Karel | 27. března 2008 v 18:42 | Reagovat

Ať by navrhl kterýkoli senátor zákaz propagaci nacizmu a komunizmu, výsledek hlasování by měl být vžy "návrh schválen". Všechny strany propagují, že jsou demokratické, včetně KSČM. Demokratické strany přece nemohou neschvalovat něco, co v minulosti krutě likvidovalo Lidská práva. V roce 1989 jsem na náměstí cinkal klíči a byl jsem přesvědčený, že také

komunizmus zmizí v propadlišti dějin. Jak jsem se zmýlil ! Zákonodárci, místo aby střežili čistotu demokratického zřízení, tak dávají volnost propagaci komunistické ideologii. Tím si komunisté ověřují pravdivost výroku K. Gotvalda, že sama demokracie umožní komunistům převzetí moci v ČR.

10 Ruda Flegr Ruda Flegr | E-mail | 27. března 2008 v 18:54 | Reagovat

Mel bych mit radost. Vlastne vubec nestarnu. Cas se zastavil. Komunista byl nedotknutelny za meho narozeni, je nedotknutelny i nyni, po vice nez pulstoleti. Politicti vezni a rude soudy vyobcovali toho, ktery ukazal na estebaky v jejich radach. Za mesic bude v Trutnove manifestace kde si pripomeneme vrazdu Pavla Wonky. No ono uz se tedy nesmi rikat vrazdu, to by vas mohli zavrit. Rekneme nahle umrti. A vite kolik tam bude lidi?  Tipuji tak 30. Z toho 25 sluzebne. Jo, cas se zastavil. Stale vic a vic rozumim Masinove skupine. A kdyz ten cas stoji, treba prijdou i hrdinove tretiho odboje. Jak moc bychom je nyni potrebovali...

11 Milan Rezabek Milan Rezabek | E-mail | Web | 27. března 2008 v 20:42 | Reagovat

Ruda Flegr ma pravdu. Let's be happy. Nothing

will ever change a Masinum rozumim od mych 16ti

let, kdy jsme planovali ve stejne dobe neco podobneho.

Treti odboj by byl fajn, ale myslim, ze jsme to

tak nejak uz ztratili. O Wonkovi toho moc nevim, ale zkusim dohonit moje vzdelani. Kdy se to stalo? Ja jsem uz asi venku moc dlouho a tak mo toho hodne uteklo. (google?)

Rudo, pokud jde o tu situaci v CR, cas se zastavil. Nikdy nikdo nikde nebude drzen zodpovedny za zlociny spachane na lidech a

misto toho ja drzim palce Sarkozymu, jestli se mu podari ten bojkot - o cemz ale moc pochybuji. Krok to je ale stejne obdivuhodnej-

holt to je Madar!

12 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 27. března 2008 v 20:53 | Reagovat

Jsou.

13 Vanek Vanek | Web | 27. března 2008 v 21:17 | Reagovat

Oni nejsou hlupaci, jsou to Cesi a ti jsou proti hlupakum hloupejsi !!!

14 Jirka Wolf Jirka Wolf | E-mail | 27. března 2008 v 22:22 | Reagovat

Přátelé, před pár dny - pokud si ještě pamatujete - jsem do našich "Nových komentářů"  psal příspěvek k tomuto tématu. Již dopředu jsem věděl,že návrh bratří Mašínů, jenž  se Mejstřík  snažil  v senátu prosadit nebude přijat. Logicky - každý  člověk, který má v hlavě rozum, zná poměry v této zemi a především levicové myšlení našich senátorů, by k této mé předpovědi došel také. Je to smutné zjištění. Tento návrh nebyl ani ve zprávách,  kouzelné krabičce, jenž zove se televize. Pravdou je, že v Německu  komunistická strana také nebyla zakázána, ale nepustili si komanče do politiky a na veřejná místa. Ohledně ODS a dalších  politických stran. Když přijel býv. exministr Kultury herec pan Jandák do našeho Jindřichova Hradce, byl pozván členy ODS na večeři. Když tam mezi ptáky přišel na zámek, kde se ta žranice konala, byl zděšen. Všichni býv. komunisté! Po l7 listopadu dostali členové  tehdejší KSČ od svých šéfů příkaz, aby se v rámci zachování moci nacpali  především do sociální demokracie a do  nově zakládaných politických stranách. A to se podařilo! Moc byla zachována! V sociální demokracii je přes 8O procent býv. komančů a podobně je tomu i v ODS. I kdyby byl senátor Mejstřík býv. komanč, jak jsem si přečetl výš, tak by také tento návrh neprošel. Pravdou ovšem je, že fraškou se stalo, že tento zákon navrhoval v senátu býv. funkcionář V.Š U.K.  komunistického svazu mládeže SSM. Podobně, jako když rok po smrti Karla Kryla  tajný agent StB pořádal  na Národní Třídě v Redutě vzpomínkový koncert na Karla. Karel Kryl se musel obracet v hrobě. Já jsem mu tam v divadle, té drzé svini dal osobně přes držku.  Tihle  drzí a nemorální lidé se snaží o svou rehabilitaci a také slávu. Otírají se o hrdiny, slavné občany, odpůrce totality a bojovníky proti komunismu. Lituji bratry Mašíny a  s pana Mejstříka se mi dělá špatně.Ohledně Pavla Wonky. Znal jsem ho osobně a když jsem seděl na Ruzyni, on šel do Minkovic. Tam jsem byl dva roky. Wonka byl hrdina a i když jsme po roce l989 dávali Havlovi návrh na státní  - posmrtné - vyznamenání Pavla, megaloman Václav  hystericky ječel,  že jemu  vyznamenání  nikdy nedá  a své slovo dodržel! A nedal více hrdinům!  Dával metály ovšem kolaborantům a vědomě  také práskačům - agentům StB! Jak  zpíval Karel Kryl na jednom benefičním koncertu  pro A.I. po roce l989. Nepamatuji si  přesně text, jen ve vzpomínkách lovím,  o čem on krásně  zpíval: Národ  na své hrdiny  rychle zapomněl, nakopal je do zadku a práskače si vyznamenal, stádo hlupáků  chodí na  koncerty a tleská svým  konfidentům  a kolaborantům  (Jarek Nohavice, Božský Kája Gót, Vondráčková, atd.) a miluje své  kolaboranty. Z Karla Kryla měl strach i Havel a proto byl zákaz, aby se Karel do éteru  nehrál. Byl velmi málo slyšet. Supraphón jeho desky přestal prodávat... Já už raději končím. Přátelé, zase jdu z tohoto stáda, jež zove se národ zvracet!

15 Jirka Wolf Jirka Wolf | E-mail | 27. března 2008 v 23:27 | Reagovat

Jestli se chce pan Mejstřík stát skutečným nezapomenutelným  hrdinou, potom ať s těmi slušnými senátory ze senátu doslova vykope senátory za KSČM a další senátory, kteří se před rokem l989 chlubili členskou legitimací KSČ! Tím by se věc vyřešila. Stal by se politickým vězněm a národním a zároveň hrdinou.  A nemusel by si na hrdinu hrát. Tedy, já bych to uděl a klidně bych si šel za katr  sednout. Nyní je  fešácký kriminál. Za podvracení republiky jsem tam už na  vazbě Ruzyni byl dvakrát vždy po jednom roce! Býv. politický vězeň.

16 vonpetrinerhehe vonpetrinerhehe | E-mail | 27. března 2008 v 23:33 | Reagovat

Komunisticka  strana  exstuje v  USA  i  v Kanade.  Jsou  to  zdrogovani  smutni  ci  snad  rozlobeni lide,  kteri  se  zivi prodejem  tricek  se  srpem  a  kladivem.  Nikdo  je  nebere  vazne,  uz  ani  FBI.  V  Kanade kazde  volby  kandiduje nejaky  sasek  s  ruskym  jmenem, ztrati  kauci  a  zase  na  4  roky zmizi. Snad  to  v  Cesku  dopadne  jednou  taky  tak  -  snad  v  petiletce pate....

17 Láďa Láďa | 28. března 2008 v 2:21 | Reagovat

Vážení, tohle je to nejmenší, co naše vláda zk.....a.

Vždycky, když se začne vyvolávat hymbuk okolo komunistů nebo lustrací, chystá se daleko větší průšvih a zásah do našich peněžek nebo práv.

Tímhle se nenápadně odvádí naše pozornost a my jim na to skáčeme.

18 jony jony | 28. března 2008 v 7:42 | Reagovat

no ja si myslim ze ty plakety co dal Topol Paumerovi a Masinum by meli vzit a otloukat ty bolseviky z ODS po palici pak je vzit ty plakety jit do parlamentu tam je otloukat rovnez a pote slavnostne ty plakety predat Topolankovi zpet do spravnych rukou aby se svet opet dozvedel coze to mame za kumpany v senatu v ps. a v cele statu jinak to nevidim dnes uz neverim nikomu jenom jednomu Bozi mlyny melou pomalu ale jiste

19 Jirka Wolf Jirka Wolf | E-mail | 28. března 2008 v 9:06 | Reagovat

Jaký póvl si národ do senátu zvolil, takové si naši občané zasluhují. Nic víc! A přesně takhle je to každých pět roků. Slušný a čestný člověk nemá vůbec šanci se do dolní a horní komory parlamentu dostat.  A dostat nějakou tu zrůdu ven je obrovský problém. Už dobrý rok se snažím dostat z parlamentu sadistického bachaře Vondrušku, který mne v Minkovickém lágru mlátil a šikanoval. Také Pavla Wonku mlátil. Ten případ se už táhne pěkně dlouho a okresní prokurátor z Liberce to ještě nedotáhl ani k soudu. A tak se připravuje další fraška  s komančem. Před třemi roky se mi  s Johnem Bokem z nevládní organizace "Šalamoun", podařilo dostat z funkce tiskového mluvčího Vězeňské Služby  "psychologa"  Sochůrka, který sloužil jako bachař v Minkovickém lágru.  Po  válčení tří měsíců, byla konečně  naší zásluhou ta svině vyhozena z této funkce a poté  mu byla  jeho kamarádkou, také býv. komunistickou husou, ředitelkou Menclovou  nabídnuta práce ve školícím zařízení nových bachařů u Liberce.

"Neberte mi ho, neberte mi proboha  mého Jeníčka", prosila nás - v práci na Pankráci ve tři hodiny odpoledne opilá a přitom usedavě plakala. "Neberte mi ho, vždyť co já si nýnčko sama tady počnu. Vždyť on tu všechnu práci dělá za  nás a sám. Na  nátlak sdělovacích prostředků musel být pan psycholog odstraněn z obrazovek a ještě si polepšil!

Mám dvojnásobný plat a může přednášet na V.Š. mladým studentům o morálce. Někdy si v Česku připadám jako blbeček. Už sem požádal o návštěvu u psychiatra. Alespoň mi dá  nějaké barevné prášky, abych pořád nebyl za blbečka a úplně praštěnej!  Nebo jsem se už jako trouba narodil? Tak nevím!  V tomhle státě jsme asi na hlavu všichni.Jen komoušové se nám vysmívají. Ahoj, všici troubové

20 pat patachon pat patachon | 28. března 2008 v 9:17 | Reagovat

Jirko, to chce klííííd a píííívo!! V Německu se posledních nacistů ve funkcích zbavili až v 80 letech a to byli na tom podstatně lépe co se týče zákonů..........To je za to, že nás Roosevelt přenechal Rusům.............není síla , která by komouše teď  dostala z kola ven! musí to vyhnít! Havel, kterého Amíci klepali po rameni, jim umožnil se zabydlet a ovládnout ekonomiku, je ochránil, takže co cheš teď dělat ?? To by snad vyřešili jen Eskadry smrti......

21 Sandokan Sandokan | E-mail | 28. března 2008 v 14:09 | Reagovat

vládnou Amíci (pat patašón) nebo komančové?

Slušnej guláš...

22 marie marie | E-mail | 29. března 2008 v 14:38 | Reagovat

je to tady moc krásný, v únoru se komunisté hrdě hlásili k "odkazu vítězného února" a ve včerejších HN KSČM žádá návrat socialismu -  škoda že tady nevládnou Amíci..

23 marie marie | E-mail | 29. března 2008 v 14:54 | Reagovat

není to sice úplně k věci, ale...:

zlodějny dál ošetřovány soudy, soukromé vlastnictví tabu v CR, dědit a vlastnit mají právo jen bolševic. Proto také vyhodili z blogu Rosse Hedvíčka, chybí spoustě lidí. Pravdu psát, znovu se rovná riskovat pronásledování a vyhazov. Historie se opakuje.

29.3.2008 11:02:57, svoboda, IP: 88.100.224.xxx

"furt" nám tady vládnou komunisté a "furt" jsou tady jimi zavedené "pořádky"..soukromé vlastnictví - ano, ale - jen pro někoho..

24 Mikeš Mikeš | 30. března 2008 v 1:31 | Reagovat

Souhlas s Láďou (17), je to jen divadlo. A pořád se tu nerozčilujte, Češi jsou stejný stádo jako všude jinde. Mnozí stále ještě věří, že tu byla v listopadu revoluce, zatímco někteří čuli čertovinu už tehdy, dalším to došlo později, totiž že šlo o pouhý převrat komoušů z druhé vlny, kteří ty své staré páprdy hodili přes palubu a sami si z tzv. disidentů vybrali ty, co je budou krýt. Takže co proboha čekáte? Vždyť hned od počátku se komouši rozlezli do všech možných stran, které sami založili (sem tam i tak obskurní jako byli Sládkovci) a všechno od počátku kontrolovali. Nejhorší z nich jsou v ODS, což už vidíte z jejich zupáckého hulvátství (původně mylně považovaného za pravicovou rétoriku), u socanů jsou spíš ti, co ten komunismus brali více idealisticky. Všechny však spojuje jedno, chamtivost, sobectví a touha po moci. To už jste snad pochopili i vy emigranti, že tady žádné politické strany nejsou, 85% lidí není v žádné straně, je zde jen stranická byrokracie, jinak taková strana nikoho nereprezentuje, protože členstvo veškeré žádné (kromě KSČM a částečně lidovců=část důchodců, co tam byli již dávno). Takže jakápak demokracie, copak ji mohou tvořit straničtí šíbři, za nimiž nikdo nestojí (a kteří se starají hlavně o to, aby se jim do strany nevetřel kdokoliv, kdo by to snad myslel s tou demokracií vážně). Takže nějaké ty Mejstříky, Fišery či ??(válečný zpravodaj), co se mezi ně přece jen dostali, si už ohlídají. To je ten obrovský rozdíl mezi zavedenými demokraciemi a naším sajrajtem. Proto tu vždy zůstane doživotní poslanecká imunita i na jinak trestné činy (nedají nikoho padnout, to by byl precedenz, jednou by mohlo dojít i na ně), prezident nebude nikdy volen přímou volbou, a lidé budou mít takové existenční starosti, aby je ani nenapadlo do něčeho mluvit. Také proto jim je u nás úplně šumafuk nějaký Mejstříkův zákon, já myslím, že to ani nezaregistrovali. To může pobouřit jen vás, emigranty, kteří žijete v jiném světě a naše realita je pro vás naprosto nepochopitelná. Tak pochopte, že tady jakýkoliv český politik je prostě hajzl a pokud snad zabloudí k vám, tak ho tam rovnou zastřelte.

25 Eduard Nud Eduard Nud | 26. července 2010 v 7:04 | Reagovat

A prosím vás? O čem ten článek vlastně je? Alespoň ťuknout.

26 Dale Dale | E-mail | Web | 14. října 2011 v 19:53 | Reagovat

Dobrej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama