Duben 2008

Televizni porad o Masinech pro uplne blbe...

10. dubna 2008 v 18:48 | Ross Hedvicek
Vzhledem k smutne skutecnosti, ze zdegenerovany, zbolsevizovany a intelektualne nedostatecny cesky narod ma porad problem s tim, aby pochopil, jak to vlastne bylo s bratry Masinovymi, rozhodla se Ceska televize zasahnout a vyrobila v televizni relaci "historie.cs" porad pro uplne blbe, pro pomocne skoly a pro slabsi a zaostale zaky. Je to delano tak polopatickym a primitivnim zpusobem, ze je nadeje, ze to uz konecne pochopi i ti nejvetsi kreteni. I kdyz v Cesku jeden nikdy nevi.
Cely porad je nyni k videni na YouTube, z cehoz budou mit urcite nejvetsi radost emigranti a byvali Cesi zijici v dalekych krajich. Vrele doporucuji u toho pocitace tu necelou hodinu ztravit a vsechno pozorne zhlednout. Me neznamy fousaty moderator (Vladimir Kucera) tam sedi v nejakem vojenskem muzeu a pozval si k tomu tri koktave historiky, Jana Nemecka (pripominajiho Vladimira Remka, kdyz hovoril z kosmu), rychle a zalykave mluviciho Petra Kouru (pres jeho detsky vokalni projev toho ale presto vedel nejvic) a Jiriho Kociana, ktery jako by se bal vubec neco rict (asi mel nejvetsi zivotni zkusenosti ze schuzi KSC).
Prestoze je to PORAD PRO UPLNE BLBCE (a nebo prave proto), je to velice informativni, na takove te detske primitivni urovni, ze to lze jen doporucit. V poradu vystupuji mimo tech ctyrech kasparku (ve video vsuvkach) i bratri Masinove a Zdena Masinova. Milan Paumer tam neni, nevim proc - asi se bali, ze by mu museli zaplatit honorar. Ovsem nezapomeli tam dat i "umelecke vlozky" (tedy jak si v Cesku prestavuji umeni) z majora Zemana a jakehosi filmu o otci bratru Masinu. To ceske herectvi mne neprestava ranit svou trapnosti. Doktor Cvach tam hraje nevimkoho, ale urcite je protisocialisticky, Jan Triska (pozdejsi emigrant) tam hraje jednoho roztreseneho Masina, urcite to ma porad v resume a ty uzasne dialogy! TO JE TAK CESKE!!!
A dva citaty, ktere mne v poradu zaujaly. Zdena Masinova: "Lide zijici tady u nas svobodu nepostradaji!" NO ONO TO TAK OPRAVDU VYPADA!!!
A na konci poradu komentuje Martin Vadas k nazorum vsudepritomnych hlupaku (jejich hlasy zazni v pocatku poradu): "Lidi, kteri nejsou ochotni se seznamit se skutecnosti, by se nemeli zucastnovat diskusi k tomuto tematu."
Takze kliknete si (jeden po druhem) na tyhle linky a poteste svou dusi.

A jako bonus dalsi ukazka ceskeho televizniho hlupactvi - na to, aby clovek byl v Ceske televizi komentatorem, tak asi musi mit IQ 45 - jedno takove komunisticke vemeno se pta Zdeny Masinove - a Zdena Masinova trpelive vysvetluje (aniz by to ten blby komentator, pripadne divak, pochopil).
a opet televize pro idioty
Ja vam nevim. Jsou tam opravdu v te zemi vsichni uplne blbi?

Sovetske listy...

9. dubna 2008 v 18:30 | Ross Hedvicek
Levicovy komentator a propagandista Jan Culik uverejnil v jeho Blistech (o boze, proc jen to ma takovy zvuk spojeny s zaludecni nevolnosti?) clanek "Ondřej Neff a Miloš Čermák přehrávají znovu a znovu staré stereotypy".
Jan Culik pise nasledujici - citaty z jeho clanku.
Naprosto stejnými stereotypy myšlení zdá se trpí myšlenkoví staříci Ondřej Neff a Miloš Čermák. Neff znovu a znovu, jako by prostě nerozuměl dnešnímu světu, opakuje, jak hluboce žije v minulosti: podle něho existuje stále ještě Západ a Východ, Amerika je svět dobra a Rusko světem zla. Českou republiku vykoupí, když se "přimkne k světu dobra".
Ano, prosim, ten clovek je eurofilni blbec.
Jenže dnešní Rusko není komunistická říše za Brežněva. Mám v Petrohradě dceru, žije tam dlouhodobě, svědčí o tom velice zajímavě. Myšlenkový stařík Neff to nedokáže pojmout. Zůstávání v minulosti je nesmírně nebezpečné. Uznávám, že k stáru člověk není často schopen pojmout změny, které kolem něho probíhají, ale neměl by svou zkostnatělost vnucovat jiným.
Takze ma v Petrohrade dceru... jakto, ze vubec nejsem prekvapen. Proc bych mel byt ostatne prekvapen, kdyz Culik je jediny znamy emigrant, ktery dostal vystehovani povoleno od StB a pak v Londyne spolupracoval s podobnym pochybnym konoupkem Kavanem. Kavan mel kryci jmeno "Kato", nevite nekdo jake bylo kryci jmeno Culikovo?
Člověk by si opravdu přál, aby byli stoupenci radaru a americké přítomnosti v České republice schopni argumentovat ve své věci inteligentně a přesvědčivě.
Jsou to blbci, ti priznivci Americanu! Chybi jim ta evropska a sovetska sofistikovanost!
Bohužel, nohsledi Spojených států a jejich nekritičtí přisluhovači jako Neff či Čermák nedali dohromady jedinou inteligentní a přesvědčivou myšlenku. Je deprimující, že se musejí vracet k dávno zastaralým a překonaným traumatům bipolárního světa.
Ano. Nohsledi! Psum psi smrt!
Důležité aspekty současné politiky jsou pomíjeny a média jsou posedlá Mašíny, antikomunismem a lezením Američanům kamsi.
Tomu cloveku muselo jebnout, ja to jinak nevidim...
Ovsem zakoncil to jednou nepopiratelnou pravdou: "Česká moderní historie je tragikomická fraška ".
Mozna by to fraska nemusela byt, pokud by doslo k duraznemu vyrovnani se s komunistickou minulosti u celeho naroda a spolecnosti. Pak by i Culik mohl vydavat sve Sovetske listy, bez nejake mystifikace a schovavani se za "Britske listy".

STB (Tajná policie) a hrstka Karlovarských chartistů – rok 1977.

9. dubna 2008 v 15:16 | Ladislav Frank Nykl
S STB byla potíž, první co jsem slyšel když mě přivezli do Varů na uzavřené oddělení v budově SNB, které tam měli nahoře pronajaté bylo, "My nejsme žádný venkovský policajti, my jsme STB Praha!" Nikdy se mi nepředstavili a jejich podoby už si taky po těch 30 letech těžko vybavuji. Byl jsem tam u výslechu asi třikrát a pak v Sokolově jen 2x. Od místních policajtů vím, že mě napřed sledovali tajní sami a pak mě nechali sledovat jen tak namátkové od SNB s kým se stýkám.Oni potřebovali hlavně ty špičky Charty a ty byly v Praze. Napřed mě nevěřili, mysleli, že jsem s nimi propojen, ale já jen podepsal úvodní prohlášení a měl občas nějaké provolání a tištěné protesty ve formě letáku proti tyranii a věznění čelních signatářů. V nemocnici v Ostrově, kde jsem pracoval, jsem tajně po nocích tohle úvodní provolání rozšiřoval na psacím stroji na sesterně přes kopiráky. Chtěl jsem lidem dát tímto na vědomí co vlastně Charta 77 je aby věděli, proti čemu hlasují na schůzích. Jedna sestra ráno našla pár mnou vyrobených výtisků a ihned to zavolala svému muži, který byl státním zaměstnancem (asi bachařem v blízkém Vykmanove) a mašinérie se kolem mne rozjela.
Jen pro doplnění - z nemocnice mě okamžitě vyhodili, práci jsem nedostal po celém okrese, v jednom případě dokonce vzali raději zloděje co přišel z kriminálu než mne. Moje kapela Pekelníci Karlovy Vary byla rozpuštěna a já už nesměl vystoupit na žádné pódium, že bych "svými politickými názory mohl ovlivňovat veřejnost". Hodně kamarádů přecházelo na druhý chodník, než aby mi museli podat ruku a tak jsem emigroval do vedlejšího okresu směrem na Západ, do Sokolovského a to do města Chodova. Díky naší byrokracii, než za mnou přišly mě papíry, že jsem "Zaprodanec imperialismu, zrádce dělnické třídy a Americký rozvratník, tak už jsem měl práci dělníka ve fabrice Chodos. Protože jsem tam byl už víc jak tři měsíce, už mě nemohli bez udání důvodů okamžitě propustit. Nakonec jsem tam dělal 11 let.
Signatáři v Praze nás vlastně neznali, já a mě podobní, jsme byli jen malí pěšáci.Taky se nás pěšáků nikdo nezastal, jako těch čelních Chartistů a od nikoho jsme nedostávali dolary ani podporu od Amnesty Intenational.Dodnes se o nás vlastně ani neví a byly nás stovky, bez naší mravenčí práce by se celá Charta položila. Hrdinou je dnes jen Havel a hrstka kolem něho, ti měli stálou práci i když nádenickou,proto taky mohli v kotelnách pít whisky a kouřit Molbora (jak se sami občas chlubí) a my neměli ani co jist. Proto taky mezi námi bylo málo udavačů, zrádci a konfidenti se shromažďovali hlavně v Praze proti těm, jak říkám špičkám Charty. Mě vždycky jen vyhodili z práce, prohlédli kvartýr, něco zabavili a nebo někoho poslali jako provokatéra, aby mě napadl a zbil. Jenže já měl kolem sebe pořád dost kamarádů, takže měli smůlu a na vandru se mohli těžko projevit. I tak jich bylo i mezi námi trampy dost. Policajti měli o nás přehled, věděli jak se jmenujeme, měli naše fotky a znali naše přezdívky. Někdy měli dřív zvadlo na potlach než většina z nás. Sami se s tím chlubili, co o nás vědí.
Já to o hodně lidech že svého okolí dobře vím a pamatuji jak někteří z nich hřímali z tribuny na 1. máje proti Americkým imperialistům a proto mě nesnáší. Já jsem totiž pro hromadu lidí jejich svědomí a oni to vědí!
Tady taky vidím hromadě lidí do duše, ale já se nemstím, já jen nezapomínám. Dnes bych se se svými názory o minulosti možná chytil v Praze, ale v mých letech se stěhováním už je to horší. A pak, do Prahy se všichni nevejdeme Protože jsem skoro celý život musel dělat nejhorší práci a nakonec jsem díky svému nemocnému srdci musel dělat na vrátnici, mám dnes jeden z nejmenších důchodů. Musí mi občas pomáhat kamarádi, abych měl z čeho žít. Když si vzpomenu na ty co mě pronásledovali, jaké oni mají důchody a odstupné, je mi z toho špatně. Takhle se nám nás národ odvděčil! Chtěl jsem svobodu a dnes se začínám bát takovýto list někam poslat. Ne že by se mi něco stalo, už mi nemůžou víc ublížit, jsem nemocný a nic nemám, ale žádný redaktor to neuveřejní, Mohl by si pohněvat KSČM, ze kterého je dneska zase vlivná strana. Jak mi nezávazné mezi čtyřma očima řekl jeden známý: " Ty dneska nevíš s čím si zahráváš, Komunistická strana není jen nějaká banda, do které se můžeš navážet, je to silná Parlamentní strana a lidé ji zase volí."
(Tak proč byl ten listopad 1989? Jen proto, aby si pár lidí nahoře vyměnilo místa? Všechno co jsme dělali my tady dole i přátelé v zahraničí bylo zbytečné? )

L.F.Nykl - Karlovarsko.

Z diskusi pod clankem...

4. dubna 2008 v 14:46 | Ross
Podival jsem se na diskuse pod clankem o Masinech v ceskem tisku a objevil jsem neprijemnou pravdu:
N8rod +SVEKU, KOLABORANTU neměl rád chartisty, odboj, Londýn
:
Autor: NEPŘÍJEMNÁ pravda IP: 24.151.75.xxx Datum: 04.04.2008 14:16
Češi, ještě mnohem víc než "zaostalejší" Slováci už po více než 60 let (1946 až 2006) volí komunisty.
ČSSR, hlavně díky Čechům, co se chlubí údajnými "tradicemi demokracie", měla na hlavu 8-krát víc členů komunistické strany než SSSR, bašta světového komunismu.
Kromě londýnského atentátu na Hedrycha, který "normální" Češi, stejně jako "zrádnou londýnskou vládu", neschvalovali, považovali za "zbytečnou provokaci" Protektorátu, Češi, s vyjímkou skupiny vedených brig. gen. Mašínem a komunisty nevedli odpor a boj proti Říši.
Pražské "povstání", alibi po podpisu kapitulace Říše, za 72 hodin skončilo, aby Schoerner mohl klidně k Američanlm.
Češi neměli rádi chartisty, Havla, disidenty, báli se, že "kvůli nim" Husák omezí cestování škodovkami, plnými konzerv, za sluníčkem do Jugoslávie.

Kniha "Američané v západních Čechách".

3. dubna 2008 v 19:48 | Ross Hedvicek
Prave jsem obdrzel zajimavy link a rad se o nej podelim. Je to o jedne stare knize "Americane v zapadnich Cechach." Nejzajimavejsi je, ze oba autori byli kamosi Vaclava Havla a jednoho z nich dokonce i vyznamenal. Neni divu, ze pak nemel cas na amnestii pro Hucina a nebo oceneni pro Masiny. Jeden muj ctenar mi o tom napsal nasledujici:
"Jedina dobra zprava z toho vyplyva, ze autori knihy jsou mrtvi. A taky je dobrej poznatek, proc se jaksi medajli nedostava pro Masinovu skupinu. Havel a spol. okovali temi medailemi tyhle blbecky a zkurvence, kteri svoji karieru odstartovali podlezanim rezimu a celozivotni kolaboraci. A vydrzelo to s tim podlezanim tem dvema kurvam az do hrobu. SVINE! Nekdy mam pocit ze se z teto dvojice naklonovala polovina obyvatel Cech."
Ano, lhali vam, lhali. A lzou vam dodnes - vase komunisticke noviny a komunisticke CTK, kdyz reportuji o udajnych dokumentech povolujici muceni zajatcu (pred dvema dny) v USA a nebo dsti veskerou tu spinu na Ameriku... a lidi to zerou i s navijakem... (a vymlouvaji se, ze "kdyz oni neumi anglicky!") - to je jako vymluva?
Tsk tsk tsk... ja vam nevim pani Tutenkamenova...

O radaru rozhodnuto...

3. dubna 2008 v 16:40 | Ross Hedvicek
O radaru bylo prave rozhodnuto v Bukuresti - detaily zde.. Nikdo se prece nebude ptat nejakych poblaznenych Cechu, zda to chteji nebo nechteji - je to v zajmu bezpecnosti celeho sveta.


Jak mam vitr v usich...

2. dubna 2008 v 18:47 | Ross Hedvicek
Vzdycky, kdyz s manzelkou nekam spolu jdeme, tak se drzime za ruce. Jako za mlada. Ja vpravo, manzelka vlevo. Po vice nez triceti letech se z toho stal podvedomy zvyk. Ted nedavno jsme vychazeli z nejakeho obchodu, Costco ve Fort Myers to bylo, bylo to uzke, tak jsem sel prvni a manzelka za mnou. Prosel jsem tim zuzenym prostorem a zcela automaticky jsem natahl levou ruku za sebe, aby se mne mohla chytit. Ostrym okem nas sledovala babca, co pred obchodem rozdavala nejake letaky na slevy a potesene vzkrikla "Oh! How sweet!!!" - ve smyslu, jak je to hezke a dojemne, ze i postarsi manzele jako my dva se porad drzi za ruce. Vysvetli jsem s vaznym oblicejem one potesene pani, ze manzelku drzim za ruku proto, protoze kdybych ji pustil, tak by urcite sla nekam nakupovat. Babce spadla brada.
Spokojil jsem se s timhle vysvetlenim - mam i jine: Manzelka chodi vedle mne z leve strany, protoze na leve ucho temer neslysim a ve svem veku uz mam rad svuj klid. Ticho mi nevadi.
Na ten problem s uchem jsme prisli asi pred dvaceti lety jeste v Kanade, kdyz jsem se sluchatky SONY poslouchal Whole Lotta Love a nejak mi to stereo nestymovalo. U usniho doktora za K-W Hospitalem mne posadili do kabinky a misto Led Zeppelin mi do usi piskali a mel jsem mackat ruzna tlacitka. Pak mi rekli, ze moje leve ucho je vice jak z padesati procent v prdeli a co jsem proboha delal, protoze s tim jsem se nenarodil.
Kde jsem k tomu prisel, mi bylo jasne. V Polsku na vojne. Ve vojenskem prostoru Zagan, coz bylo jen obrovske piskoviste a semtam nejaky strom. Vyfasovali jsme tam jakesi polske poustni stany, byly to takove obloukovite stany s vnejsi a vnitrnim plastem a plastikovymi okny - tudiz ne ty ceske hranate jste z dob Bohmen und Mahren. Polsti vojaci po tehle legraci sli do Egypta, pry hlidat Suez (nevim, nebyl jsem tam) a CSLA vojaci z posadky v Kezmaroku (nebo Ruzomberoku? Ja si je pletu.) sli zase ke Kaddafimu do Lybie. Me se tam tehdy prihodila takova neprijemna epizoda, ze jsem byl urcen k poprave pro vystrahu ostatnim (to je popsano zde). Nastesti mne Krupala zachranil, ovsem vydesilo mne to a tak jsem se schovaval, kde jsem mohl, abych nebyl na ocich.
Schovaval jsem se zase blbe. Tentokrat mne ale neobjevil rusky oficir, ale tlakova vlna.
Byly tzv. strelby. Nas oddil pouzival dela-houfnice, zvane v tehdejsi hantyrce H-122, ktery mel takova srandovne vypadajici uzka a neobvykle vysoka kola. Na hlavnich byly jeste videt pod pretrenou zelenou barvou puvodne namalovane hakove krize. Nemam ponenti jak se z dela strili dnes, ale tehdy to bylo zhruba takto: Nabijec do hlavne strcil zezadu napred tzv. granat, co byla ta cast, co nakonec vyletela z laufu a pristala nekde 15 km daleko. Tzv. nabojnice byl medeny nebo bronzovy cylindr, ve kterem byly male pytliky se strelnym prachem. Nabijec ubiral nebo pridaval ty pytliky se strelnym prachem podle toho, jak daleko mel ten granat doletet. To urcil velitel dela s mericem. Pak byla nabojnice nacpana do hlavne za granat a zaver zaklapnut. Pak na pokyn "Pal!" dalsi clen obsluhy zvany strelec zatahl za pomerne dlouhy provazek, vsichni povinne otevreli usta a delo vystrelilo. Strilelo se tzv. salvami a dost rychle za sebou takze vzduch byl hlukem nasaknut.
Onen "granat" mel tehdy (opet nevim, jak je to dnes) dve pojistky. Rotacni a narazovou. Rotacni pojistka se odjistila, kdyz se naboj zacal otacet v hlavni a nebo kratce potom ve vzduchu a narazova pojistka se odjistila az narazem na cokoliv. A tehdy se stalo, ze z neznamych duvodu se obe dve pojistky odjistily uz v okamziku, kdy granat opustil hlaven dela a ten vybuchl v podstate pred delem a ne 15 km daleko. Je rozdil mezi tim, kdyz vystreli delo a kdyz pred vami vybuchne granat z tehoz dela. Jestli neverite, tak si to vyzkousejte. Osadku onoho dela to pochopitelne zabilo - vsech 5 vojaku zakladni sluzby, delem samym to mrsklo radny kus daleko. Osadky sousedicich del, protoze byly rozestaveny pomerne daleko od sebe to prezily s krvacenim z usi a vice ci mne trvalou hluchotou a drobnymi zranenimi jako polamana zebra a tak. Ja sam jsem byl jeste dal a navic nejak natoceny, takze jsem to chytil jen z jedne strany. Ano, ano, tak jsme branili mir pri spojeneckem cviceni "Stit". Rude pravo o tom nepsalo a UDV o tom urcite taky nic nezjisti.
Do nedavna mezi me stale internetove "stalkery" patrili tzv. "overovaci", kteri dusledne overovali vsechno, co jsem napsal, jestli jsem nekde nahodou nelhal. Obzvlast zaryti byli v diskusich na serveru militaria.cz a na lidovkach. Takze overujte - na rozdil od Ustavu pameti a Uradu pro zatajovani zlocinu komunismu (UDV) nebo jak se to jmenuje - ja si jmena pamatuji. Velitel baterie byl podporucik Manasek (taktez znam coby "Ztracene delo"), velitel oddilu major Krupala, velitel delostrelectva major Dolezal a velitel pluku kapitan Kral (asi byl politicky kovanejsi nez ti ostatni). Cislo utvaru bylo VU 4425. Jmena tech mrtvych jsem ani nikdy neznal. Jmena mrtvych jsou zapominana prilis rychle.
Takze tak jsem prisel k tomu vetru v usich. Priste mi pripomente, at vam povypravim, jak jsem prisel k tem jizvam na zadech. Jsou od pendreku. Pred chvili jsem si s uzasem precetl v dopise senatora Mejstrika senatoru Volnemu, jak se v Cesku legalne kvalifikuje "odpor proti komunismu". Zajimalo by mne, zda jizvy od pendreku na zadech viditelne jeste po triceti peti letech jsou nejakym dukazem? Ne, nechapejte to tak, ze bych cekal nejake uznani. Jakekoliv uznani z dnesniho Ceska by bylo prinejmensim (jake je pro to ceske slovo?) DISTURBING... I obycejni emigranti jako ja si zvykli, ze z Ceska dnes prichazi ne dobra vule, ale jen zavist a nenavist. A to je DISTURBING. S tim se clovek tezko vyrovnava. Tak jako jsem se dodnes nevyrovnal s tim Topolankovym vyznamenanim pro Masiny a Paumera. Masinove a Paumer, kteri jsou na rozdil od me kategorie "obycejny emigrant" ve vyjimecne kategorii "narodni hrdina" dostavaji uznani od cloveka, ktery rika o Spojenych statech: "Zeme, ktera umoznuje muceni zajatcu , me jen tezko muze poucovat o tom, jak jsou porusována lidská práva u nás." I to je DISTURBING a tezko se s tim clovek vyrovnava.

Freedom isn't free...

2. dubna 2008 v 14:47 | Ross Hedvicek
I PLEDGE ALLEGIANCE TO THE FLAG, OF THE UNITED STATES OF AMERICA , AND TO THE REPUBLIC, FOR WHICH IT STANDS, ONE NATION UNDER GOD, INDIVISIBLE, WITH LIBERTY AND JUSTICE FOR ALL!

Mejstrik boduje!

2. dubna 2008 v 14:33 | Ross Hedvicek
Naramne se mi libi Mejstrikuv dopis spolu-senatorovi Volnemu. Tak se to ma delat! Vyslovuji pochvalu! Je treba cist mezi radky. Proto neexistuje zadny podrobny zivotopis Vaclava Klause a a Vaclava Havla. Dalo by se z toho vycist prilis mnoho. Predpokladam, ze po necem takovem by i Mejstrika falesne obvinili z porusovani pravidel a zakazali mu psat blog na Lidovkach, idnes, Lupe a na Wikipedii by si uz vubec neskrtl! Rosta
Zde je dopis senatora Martina Mejstrika:
-----------
Vážený pán
Jaromír Volný
senátor ODS
Senát PČR
Valdštejnské nám. 4
118 01 Praha 1
V Praze dne 2.IV.2008

Vážený pane kolego,

děkuji Vám za Vaši poměrně dosti vyčerpávající odpověď ze dne 31. března 2008. Přesto mi dovolte několik poznámek, a vycházeje z Vaší nabídky i několik doplňujících otázek.
Předně, odpověděl jste mi jenom na to, jak jste byl režimem pronásledován, ale už ne na to, "jak Vy konkrétně jste bojoval proti komunistickému režimu". Možná měla odpověď suplovat citace z Vaší obžaloby. Jelikož však o sobě hovoříte jako o politickém vězni, dovoluji si Vám ocitovat § 4 nově přijatého zákona o komunistickém odboji a odporu, což je zákon, který by nám mohl být vodítkem při posuzování činnosti kohokoliv z nás v letech komunistické totality:

Formy protikomunistického odboje nebo odporu proti komunismu
(1) Formou protikomunistického odboje se rozumí ozbrojený boj vedený proti komunistickému režimu v Československu, provádění sabotáží, spolupráce se zahraniční zpravodajskou službou demokratického státu, převaděčství nebo překračování státních hranic za účelem účasti v protikomunistickém odboji (agenti-chodci).
(2) Formou protikomunistického odboje nebo odporu proti komunismu se rozumí
a) autorství petic nebo obdobných materiálů zaměřených přímo či nepřímo na obnovu svobody, demokracie nebo na oslabení komunistického režimu nebo zabezpečování jejich tisku nebo rozšiřování,
b) organizace veřejných vystoupení proti komunistickému režimu, vyvíjení politické, publicistické nebo jiné prokazatelně protikomunistické činnosti zaměřené přímo nebo nepřímo na obnovu svobody, demokracie nebo na oslabení komunistického režimu,
c) vyvíjení politické, publicistické nebo jiné prokazatelně protikomunistické činnosti v zahraničí zaměřené přímo nebo nepřímo na obnovu svobody, demokracie nebo na oslabení komunistického režimu.
(3) Formou protikomunistického odboje nebo odporu proti komunismu se rozumí též členství v ilegální organizaci nebo skupině, jejichž členové aktivně bojovali proti komunistickému režimu způsoby uvedenými v tomto ustanovení.
(4) Formou odporu proti komunismu se rozumí též takové politické a společenské postoje, které bránily nástupu komunistické totalitní moci, pokud byl za ně jejich nositel uvězněn, internován nebo jinak omezen na osobní svobodě anebo nuceně vystěhován z místa svého bydliště anebo jinak obdobně postižen.
(5) Pro účely tohoto zákona se za člena ilegální organizace nebo skupiny uvedené v odstavci 3 považuje i občan, který se podílel na jejím vzniku a ustavení nebo se aktivně účastnil její činnosti, avšak nebyl jejím členem, pokud se na její činnosti podílel způsoby uvedenými v tomto ustanovení.
(6) Činnost podle tohoto ustanovení se považuje za protikomunistický odboj nebo odpor proti komunismu pouze tehdy, pokud jsou zároveň splněny podmínky vymezení protikomunistického odboje nebo odporu proti komunismu podle § 2.
(7) Za protikomunistický odboj nebo odpor proti komunismu se považuje též obdobná činnost vykonávaná před dobou nesvobody, pokud jejím cílem bylo zabránit nastolení komunistického režimu a zachování svobody a demokracie v Československu, pokud tohoto cíle nebylo možno dosáhnout jinak, a byla spojena s obdobným rizikem.

Vážený pane senátore,
můžete mi prosím na mou část otázky po Vaší protikomunistické činnosti odpovědět v kontextu tohoto zákona?
Otázka č. 1: Co přesně jste proti komunistům činil a pod které písmeno § 4 Zákona o III. odboji byste svou činnost zařadil?
Jistě pochopíte, že jsem se po Vašem výstupu v Senátu 26. března 2008 poohlédl po Vašem životopise. Nebylo to úplně jednoduché, ale nakonec jsem nějaké údaje na internetu získal. Z nich vyplynulo následující:
Neznáme Vaše datum narození. Ale v roce 1970 jste absolvoval Fakultu jaderného a fyzikálního inženýrství ČVUT v Praze. Již během studia jste spolupracoval s Československým uranovým průmyslem,s.p., kam jste ihned po škole nastoupil. Od roku 1976 jste pro tento podnik pracoval v Příbrami (vývoj přístrojů pro měření radioaktivního záření a plynu a servis těchto přístrojů dovážených do komunistického Československa z USA a Kanady). Od roku 1979 jste byl, dle Vašich slov, sledován StB. Po roce 1980 Vám StB brání cestovat do ciziny. V roce 1984 jste byl zatčen. V roce 1985 odsouzen k podmíněnému trestu a ten samý den amnestován. V roce 1985 s Vámi byl rozvázán pracovní poměr v Československém uranovém průmyslu, s.p.a nastoupil jste v Praze do "výpočetního střediska". Již v roce 1986 se ale vracíte do Příbrami a opět pracujete pro Československý uranový průmysl, s.p., tentokráte v sekci řízení strategických zařízení (elektrárny, velkostroje pro povrchové doly atd.). Pro Československý uranový průmysl, s.p. jste pracoval až do roku 1994 (v té době to již byl zprivatizovaný ZAT, a.s.). V říjnu téhož roku jste byl Václavem Klausem jmenován přednostou okresního úřadu Příbram.
2. Vážený pane kolego, vyrešeršoval jsem Váš životopis správně? Chybí v něm
něco podstatného, co bychom do něj měli doplnit?

A nyní mi dovolte položit otázky na skutečnosti, které ve Vašem životopise - sestaveném z informací přístupných na internetu a z Vašeho výše uvedeného dopisu - chybí mně.
3. Můžete mi sdělit své datum a místo narození?
4. Můžete mi sdělit, jaké jste vystudoval školy a v jakém místě?
5. Můžete mi prosím sdělit, zda jste byl členem některé (některých) z organisací uvedených níže?
a. pionýr
b. ČSM (pozdější SSM)
c. ROH, Svaz československo-sovětského přátelství, Svazarm
d. ČSTV
e. nebo jiné organisace tehdejší Národní fronty
f. navštěvoval jste některé z kroužků Domů (pionýrů a) mládeže?
6. Kolikrát jste byl do roku 1989 u voleb?

7. Jaké byly důvody pro to, aby Vás StB sledovala? Znáte je?
8. Konstatujete, že Vám StB po roce 1980 bránila cestovat. Můžete mi sdělit, jaké zahraniční cesty jste absolvoval v rozmezí let 1970-1980?
9. Kam Vám StB po roce 1980 bránila cestovat?
10. Píšete, že Vám StB kontrolovala korespondenci "a to i zahraniční". Měl jste v zahraničí nějaké příbuzné, přátele, spolupracovníky v odboji, odporu?
11. StB na konci roku 1989 a počátkem roku 1990 skartovala svazky, které pro ni byly nějakým způsobem důležité. Máte nějaké vysvětlení pro to, že Vaše svazky do roku 1984 se zachovaly, ale svazky právě z doby mezi lety 1984-1989 byly skartovány?
12. Můžete mi sdělit, co to bylo za pražské "výpočetní středisko", kde jste byl zaměstnán v letech 1985-1986?
13. Máte nějaké vysvětlení pro to, že Vám bdělá StB umožnila návrat do Československého uranového průmyslu, s.p. v Příbrami?
14. Spadala do Vaší práce na řízení strategických zařízení i jaderná elektrárna Dukovany, příp. Temelín (Vaše zaměstnání v letech 1986-1994)?

15. Můžete mi sdělit, jak konkrétně jste na podzim roku 1989 pomáhal svrhnout Vámi kdysi "pohoršlivým způsobem hanobené obyvatele Československé socialistické republiky" - členy KSČ, resp. jejich rodnou stranu?

Vážený pane kolego,
děkuji za Vaši brzkou odpověď. Pokud Vás to nebude obtěžovat, uveďte prosím odpovědi pod čísly 1. - 15. tak, jak jsem položil otázky. Berte i tento dopis jako otevřený.
S dokonalou úctou

Martin Mejstřík

__________________________________________________________________________________
Mgr. Martin Mejstřík - Klub otevřené demokracie, Senát PČR, Valdštejnské nám. 4, 118 01 Praha 1
tel.: 25707 2786, fax: 25753 4491, mejstrikm@senat.cz