Arabsko-muslimsky fanatismus a neustupnost.

26. dubna 2008 v 22:35 | Ross Hedvicek
Uz aspon sedesat let je svet presvedcovan neutuchajici arabskou propagandou (podporovanou komunisty, SSSR, socialistickymi staty a svetovym levicovym hnutim) ze konflikt mezi Izraelem a "Palestinci" je pravou pricinou a korenem vsech problemu na Blizkem Vychode a ze ten zly Izrael by mel ucinit nejake "ustupky" Arabum. Je to opravdu pravy duvod konfliktu a vseho nasili? Neni tam neco zakladnejsiho a hlubsiho?
Islamska nenavist vuci zapadu.
My Americane vzdy vahame kritizovat a nebo i jen diskutovat nabozenstvi nekoho jineho. Povazujeme to za prilis osobni. Ovsem nenavist muslimsko-arabskeho sveta vuci zapadu, obzvlast vuci Spojenym statum ("velky Satan") a Izraeli ("maly Satan"), lze vysvetlit jen pri obsazeni psychologie a zakladnich nabozenskych dogmat islamu. Islam je celosvetove nabozenstvi, ale vzniklo v Arabii a preziva tam v nejcistsi forme bez nejakych vnejsich vlivu. Politika vsech arabskych zemi je dominovana islamem. Islam sam veri, ze je zdrojem svate pravdy a ve jmenu one pravdy jakykoliv nasilny cin je dovolen a vitan. Pokud to chapete, pak veskere divosske krutosti, urezavani hlav rukojmim, sebevrazedni atentatnici v Izraeli, utok na World Trade Center a jine priklady vrazedneho fanatismu po celem svete mohou byt vysvetleny.
Slava a pad arabskych Muslimu.
Behem prvnich sesti set let po vzniku islamu a pronikani tehoz mimo Arabii, Muslimove dobyli vetsinu tehdy znameho sveta. Je nepopiratelne, ze na tehdejsi dobu vybudovali Muslimove docela dulezitou civilizaci. Ovsem pak prislo vyhnani Muslimu ze Spanelska a zacal upadek islamske moci, ktery trval az do zacatku dvacateho stoleti. Horkost tohoto upadku byla o toho horsi, protoze byla zpusobena "nevericimi psy", tedy krestany. To bylo neco, co muselo byt napraveno jakymikoliv prostredky. Hledal se a dodnes hleda lek na arabskou urazenou pychu - a nepritel, ktery zpusobil toto ponizeni musel byt znicen.
Dvacate stoleti prineslo arabskym statum narodni nezavislost. A dalsi dve zakladni veci se udaly:
1) Objeveni nejvetsich svetovych nalezist ropy pod Arabskych poloostrovem
2) Vznik statu Izrael v roce 1948, ktery na sebe od sveho poceti soustredil veskerou nenavist, ktere Arabi kdy byli schopni. Je az paradoxni, ze tato nenavist se stala sjednocujicim faktorem, protoze daleko prevysovala vzajemnou nenavist mezi ruznymi variacemi Arabu a navic zpusobila pet pro Araby uplne katastrofalnich valek proti Izraeli. Dokonce i devastace Kuvajtu Saddamovym Irakem byla vysvetlena jako "krok k osvobozeni Palestiny", prohlaseni tak absurdni a nelogicke, ze mohlo byt prijato pouze mysli posedlou ideologii arabskeho Islamu.
Muslimsti Arabove jsou posedli Izraelem.
Posedlost muslimskych Arabu Izraelem je zcela iracionalni. Existence Izraele jako nezavisle zeme ve stredu arabsko-muslimskeho svetajen pro ne naprosto neprijatelna. A to je duvod, proc se 21 arabskych statu (mezi nimi nejbohatsi zeme na svete, s vice nez 200 miliony obyvatel a uzemim vetsim nez uzemi Spojenych statu) snazi znicit malinky stat Izrael ( pouhych 7 milionu lidi a uzemi jako polovina okresu San Bernardino v Californii).
Teroristicke utoky ve Spojenych statech, Argentine, Anglii a Izraeli prispely k vystrizliveni onech naivu, kteri verili ze izraelsko-palestinky konflikt byl pricinou neklidu na Blizkem Vychode. Faktem je, ze tento konflikt je v arabskem svete endemicky a muslimsti Arabove vedli valky proti jeden druhemu a proti svym ne-arabskym sousedum po staleti. Ale i pres vzajemnou arabskou nenavist, vetsina z nich je ochotna se sjednotit ve vetsi sjednocene nenavisti proti "nevericim Zidum" a jejich male zemi a bojovat jejich ultimatni "jihad" , at uz se jedna o nuklearni zniceni statu Izrael nebo o jejich otraveni chemickymi ci biologickymi zbranemi a nebo je jednoduse "zahnat do more".
Neustale poukazovani na izraelsko-palestinsky konflikt ma za ucel pouze odvest pozornost od mnoha domacich a vnitro-arabskych problemu a nasmerovat muslimsko-arabske frustrace proti Izraeli - "nevericimu zapadnimu nepriteli". Idea, ze by se Izrael mohl vzdat svych historickych zemi, 2362 ctverecnich mil zapadniho brehu Jordanu a Golanskych vysin, by mohla vest jen a jen ke strategicke sebevrazde. Pravou pricinou nikdy nekonciho konfliktu na Blizkem Vychode je neustavajici touha vetsiny muslimskych Arabu znicit stat Izrael a jejich neschopnost se vyrovnat s existenci statu Izrael. Tato nenavist a netolerance je jen podporovana arabsko-muslimskym fanatismem a neustupnosti a neochotou pristoupit na diversitu v oblasti. Pouze tehdy, az budou muslimsti Arabove snasenlivejsi ke svym sousedum, teprve pak zavladne mir a pokoj na blizkem Vychode.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jozef Jozef | 26. dubna 2008 v 23:11

Pravy duvod konfliktu  a vseho nasili  na Blizkem Vychode mezi Zidy a Araby je stary vice nez 3.500 let. Mir a pokoj na blizkem Vychode v tomto systemu veci nikdy nebude.

2 Kluk Kluk | 26. dubna 2008 v 23:24

Pokoj a mir nastane az se prestanete snazit prevychovat Iracany, kteri o to ani nestoji, lamo....

3 Děda Děda | 26. dubna 2008 v 23:58

Všechno je jinak, jak říkal jistý moudrý rabín. Náboženskou nesnášenlivost přinesli na svět Židé, když s požehnáním Hospodina dobývali Zemi zaslíbenou. Tenkrát pro náš kulturní svět vznikla také genocida, jak se lze dočíst v Bibli (i když obdobné praktiky snad existovaly i jinde, např. v Polynésii). Tím nehodlám obhajovat muslimské ani jakékoli jiné fanatiky (např. Japonci se v počátcích vrcholného šógunátu s křesťany také zrovna nemazlili). Ale trocha dialektiky nikdy neuškodí.

4 Ondra Ondra | 27. dubna 2008 v 0:36

Náboženská nesnášenlivost existovala od začátku kdy se střetly dvě náboženství, sice je pravda že monoteistická náboženství byla vždy méně tolerantní než polyteistická, to však nemění nic na tom že většině státům se to povedlo po osvícenství srovnat, státům na arabském poloostrově a i některým muslimským mimo něj se to nedaří.

5 vonpetrinerhehe vonpetrinerhehe | E-mail | 27. dubna 2008 v 0:58

Bravo  Ondra,  konecne  nekdo,  kdo  to  dokazal  shrnout  srozumitelne  jednou  vetou.  Neni  co  dodat,  mozna  jen  otazka:  jsou  muslimove  chudi,  protoze  jsou  muslimove?

6 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | 27. dubna 2008 v 13:57

Oficialne oznamuji, ze pisatele z anonymnich serveru,jejichz IP cisla jsou mi znamy a jsou identicka s cisly anonymnich "vlastencu" z blogu na Lidovkach BUDOU MAZANY A BLOKOVANY. Nazory komunistickych kurev mne nezajimaji. Komuniste nemaji narok na svobodu projevu. Fuck you very much!

7 Manželka Manželka | Web | 27. dubna 2008 v 18:12

Náboženství jiných komentovat netřeba, ale chování jiných si to občas zaslouží, ba přímo žádá. Ano, na BV i jinde by zavládl klid, kdyby Arabové (ostatně i Židé) byli tolerantnější (a kdyby se "světoví policajti" nepletli do věcí, do nichž jim nic není)... ale to se nestane, rozhodně ne v příštích desetiletích. Doporučuji knihu Miloše Mendela Židé a Arabové (v USA asi těžko k dostání, vím) - sice nenabízí řešení, ale poskytuje zajímavý náhled do blízkovýchodního myšlení.

8 David Werner David Werner | E-mail | 27. dubna 2008 v 18:41

Kdyby arabaci mysleli tak zadne problemy nejsou.

9 Emigrant Emigrant | 27. dubna 2008 v 19:05

Vyborne Rosto ze mazete nektere "prispevky". Plevel se musi odstranovat a ne kultivovat.

10 Pepa Nos Pepa Nos | E-mail | Web | 27. dubna 2008 v 19:25

Navrhuji humánní, ohleduplné a vstřícné řešení:

Pozabíjet všechny islámské teroristy.

   Tím se zachrání tisíce nevinných obětí fanatismu. Navíc se vyjde humánně, ohleduplně vstříc potřebě náboženských sebevrahů: Dostat se co nejrychleji k Alláhovi.

11 viktor viktor | E-mail | 27. dubna 2008 v 22:35

islám je asi o 600 let mladší než křesťanství,(a o tísíciletí mladší než židovská víra), Křesťanská víra si svou netolarantnost vůči jiným vírám vybila v minulosti. Dnes křesťané chápou, že netolerantnost je špatnou cestou. Islám k tomuto poznání ještě nedospěl.

Arabský svět nikdy neměl zájem na vytvoření nezávislé Palestiny, to mohl udělat již dávno /např. již v roce 1948), nejde mu o zlepšení života palestinských muslimů, ale jen o zničení Izraele. Minulost ukázala, že to nedokáže.

To není jen otázka pomoci USA a ostatních spojenců Izraele. Stačí navšívit Izrael (Palestinu) a porovnat, jak žijí Arabové a jak Židé. Pokud někdo změnil Palestinu a něco tam vybudoval, byli a jsou to vždy Židé a to bez ohledu na to, zda jsou bohatí nebo chudí. Tu obyčejnou práci vždy totiž odvedli ti chudí. Pro chudé Araby, ale nikdo nic neudělal a nedělá. Oni sami na to nemají, především dost odhodlání. Je snadnější střílet z kalašnikova, než pracovat.

12 vonpetrinerhehe vonpetrinerhehe | E-mail | 28. dubna 2008 v 0:52

Kdyz Napoleon  vtahl  do  Caira (1792)  jednu  vec  nenasel - tiskarsky  lis.  Mulahove  totiz  prohlasili,  ze posvatny  jazyk  arabsky  se nesmi reprodukovat  mechanickymi  prostredeky. Asi  vedeli, kam  to  vedlo  v  Evrope,  tj  k  postupne  ztrate  kontroly  Kostela  nad  Statem. Tech  200  let  bez  toku  informaci  jim  chybi dodnes.

13 jony jony | 28. dubna 2008 v 10:28

Ano to je jedine reseni p. Hedvicek na hruby pytel jeste hrubsi zaplata mazat  je z diskusi je demokraticke a spravne nezaslouzi si ty zrudy nic jineho az si zalozi svuj Rudy Blog na  HN tam muzou masturbovat 24 hodin denne protoze stejne nic jineho nedelaji§! nakradeno maji tak maji cas na svoji tezkou Praci! s clankem naprosty souhlas obdivuji ten maly Narod jak se s temito netvory vyporadal a dodnes si nenecha kalet na hlavu   je to fakt tezke vzdyt maji rok 14?? nevim a Komunisti maji rok vznik v roce 1917 ? tak jak jinak se muzou chovat nez jak to delaji ? napr Soudruh Islamista Lhotan vyhlasil udajne Dzihad tady v Cesku a podporuji ho vsichni tito od rude az po tu hnedou zabarvenou luzu  podle meho nazoru v tom Misove byli take vsichni tito Mirotvorci sepjatost a laska mezi nimi je bezmezna! pry az nas tady znici tak nam ukazou rikal jeden tady od vedle ! Hm

14 tibor tibor | E-mail | 28. dubna 2008 v 12:21

Viktor - naprosto presne trafená hlavička klinca - skutočne arabský svet nikdy nemal záujem na samostatnej Palestíne - veď s tými naftopeniazmi, ktoré majú k dispozícii by to pre nich bola malina / ak by naozaj chceli/ ten štát podporiť a udržať pri živote a nakoniec by ich to stálo menej ako výdaje na zbrane a teroristov. Ale majú na to jeden silný dôvod, prečo to neurobia - vznikom samostatnej Palestíny by vznikol v podstate nielen silný - na ľudský potenciál a vedomosti / v každej arabskej krajine tú vzdelanú vrstvu tvoria Palestínci/ - štát ale aj potenciálny ďalší zdroj nezávislosti a islamského umiernenia v oblasti / Izrael je jeden a Libanon druhý/. K Libanonu - koncom 70. a počas 80. rokov minulého stroročia sa svojou modernosťou a voľnejšou morálkou stal tak nebezpečný pre ortodoxné muslimské krajiny, že tieto museli vyvolať libanonský konflikt, ktorý viac menej pretrváva podnes a krajinu strohol z postu Perly Stredného východu do fázy sektárskeho násilia a devastácie. Muselo sa to stať - všetky detičky zbohatlíkov z arabských krajín chodili za zábavou do Libanonu / a menej do Londýna/ a hrozil rozklad fanatizmu.To muselo skončiť a tak skončil zázrak Libanon - vtedy prosperujúca a takmer európska krajina na Strednom východe. Záver - pri danej konštelácii skutočne strednovýchodný konflikt nemá šancu na mierové riešenie pokiaľ arabský svet nezmení myslenie a postoje - a USA s tým naozaj neurobia veľa, pokiaľ s tým neurobia niečo tí, ktorých sa to najviac týka - Arabi.

A Rosťo - dobrá téma, dobre, že si ju otvoril. Nemyslite si - týka sa veľmi aj Európy - veď sú tu krajiny, kde moslimi tvoria už pomerne veľkú časť obyvateľstva / myslím v Európe/.

15 Roman Cimbulka Roman Cimbulka | E-mail | 28. dubna 2008 v 18:43

Opravdu klíčové téma, vysvětluje i mnohé z toho, co se děje v tendencích politiky EU (EU je silně proarabská) i jinde ve světové politice.

Myslím, že první příspěvek je nejblíže podstatě problému.

Můj malý příspěvek o tom, že je to opravdu staré téma, které stále pokračuje a jak věřím, bude ještě dlouho pokračovat: "Čteme tam, že Abraham měl dva syny, jednoho z otrokyně a druhého ze ženy svobodné.

23  Ten z otrokyně se narodil jen z vůle člověka, ten ze svobodné podle zaslíbení.

24  Je to řečeno obrazně. Ty dvě ženy jsou dvě smlouvy, jedna z hory Sínaj, která rodí děti do otroctví; to je Hagar.

25  Hagar znamená horu Sínaj v Arábii a odpovídá nynějšímu Jeruzalému, neboť žije v otroctví i se svými dětmi.

26  Ale budoucí Jeruzalém je svobodný, a to je naše matka.

27  Vždyť stojí psáno: `Raduj se, neplodná, která nerodíš, jásej a volej, která nemáš bolesti, neboť mnoho dětí bude mít osamělá, více než ta, která má muže.´

28  Vy, bratří, jste dětmi zaslíbení jako Izák.

29  Ale jako tenkrát ten, který se narodil pouze z těla, pronásledoval toho, který se narodil z moci Ducha, tak je tomu i nyní." (Bible; list Galatským kap. 4, verše 22-29)

Nechci nikoho unavovat biblickými citáty, ale toto je téma, které jinak zodpovědět nejde! S úctou!

Roman C.

16 Roman Cimbulka Roman Cimbulka | E-mail | 28. dubna 2008 v 18:46

Jen ještě dodávám, že klíčový je tu verš 29.

R.C.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama