Nechci mít společné dějiny s nepotrestanými zločinci

18. dubna 2008 v 16:50 | Čestmír Hofhanzl
Motto: "Nepotrestané zlo je vždy základem zla budoucího a horšího."
Ad. Anna Šabatová: "Mašíni rozdělují. Dokážeme mít společné dějiny?", Lidové noviny, úterý 8. dubna 2008.
Kdybych si nepamatoval a narodil se až někdy v sedmdesátých letech jako mé děti, snad by mne úvodník Anny Šabatové nepobouřil a nemusel urazit. Pamatuji, jak naše drobná maminka zůstala s námi čtyřmi dětmi sama, když tátu pro výstrahu ostatním zavřeli do pracovního tábora. Ještě jsme měli štěstí, nepověsili ho, jenom z nás udělali dobytek. Viděl jsem, jak úmyslně, systematicky zničili a vykořenili elitu českého venkova. Venkovské selské rody, jejichž děti byly navyklé těžké práci a dodržování morálních norem, se stávaly elitou celé země. Tak jako na konci středověku v Anglii, základy velikosti Británie položili potomci drobných venkovských zemanů - Yeomanů.
Anna Šabatová mě smrtelně urazila, jestliže si myslí, že mám mít a přijmout za morální dějiny "jejich" zločinu, úmyslné a systematické likvidace morální, společenské i hospodářské elity naši země. Je až neuvěřitelně arogantní, že si takové mínění a text dovolí publikovat dcera Jaroslava Šabaty, komunistického funkcionáře a aktivisty z počátku padesátých let.
Jako poslanec "svobodného sametového" parlamentu jsem měl příležitost vidět, jak nová "elita" vytvořená a vyrostlá z komunismu bez bázně a hany rozkradla stát. Udělala to stejně úmyslně a systematicky, tak jako půl století před tím fyzicky zlikvidovala autentickou elitu země. Velkou část špinavé práce, v tomto procesu druhé vlastizrady vykonali lidé, o kterých Anna Šabatová píše, že "delegitimizovali" režim a "mocí bezmocných" vybojovali "svobodu".
Lež je smrtelně zhoubná. Přijmout z hlouposti nebo rezignace "Společné dějiny" se zločinci a vlastizrádci znamená zradit sám svoji zemi.
Všechny tyto věci jsem na počátku devadesátých let ve sněmovně říkal i argumentoval důsledky, které bude mít nevyrovnání se s minulostí. Řekl jsem ve sněmovně: "Kladete základy zločineckému státu, nepotrestané zlo bude základem zla budoucího a možná většího.".
Rodina Mašínů byla vlasteneckou elitou nového Československého státu, synové Josefa Mašína, hrdiny prvé i druhé světové války / odboje, šli ve stopách svého otce. Nevytrhávejte věci ze souvislostí, nepište je tak, jak se vám hodí.

V Třeštici, 9. dubna 2008
Čestmír Hofhanzl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marie marie | E-mail | 18. dubna 2008 v 18:29

Anna Šabatová mě smrtelně urazila, jestliže si myslí, že mám mít a přijmout za morální dějiny "jejich" zločinu, úmyslné a systematické likvidace morální, společenské i hospodářské elity naši země. Je až neuvěřitelně arogantní, že si takové mínění a text dovolí publikovat dcera Jaroslava Šabaty, komunistického funkcionáře a aktivisty z počátku padesátých let.

Lež je smrtelně zhoubná. Přijmout z hlouposti nebo rezignace "Společné dějiny" se zločinci a vlastizrádci znamená zradit sám svoji zemi..

děkuju. marie dubanová

2 marie marie | E-mail | 18. dubna 2008 v 18:50

Lež je smrtelě zhoubná, píšete, ale tady se lže, krade a podvádí a nikdo se tomu nediví ale naopak se většina tváří že je to v demokracii docela běžné a ten kdo se chová jinak tedy slušně, tak je minimálně divný či spíše podezřelý..

3 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 18. dubna 2008 v 19:13

Zadny z tech, kdo u vas tvrdi, ze "toto je demokracie" o demokracii nic nevi a nikdy si ji nevyzkouseli na vlastni kuzi.

4 leaf leaf | 18. dubna 2008 v 19:18

Pan Hofhanzl ma muj obdiv, kratke, vystizne a nezpochybnitelne. Skoda ze se v politice v 90tych letech neprosadili lide jako on ci Horak, ale parchanti Klaus, Dlouhy, Dyba, Zeman atd., kterym delal krovi Havel. Nasledky teto devastace ponesem desetileti, pokud vubec nekdy budou odcineny. Snad se nasi pravnuci budou o tehle lidech a dobe ucit jako o nejhlubsim upadku CR srovnatelnem s komunistickou diktaturou. A prizdisraccti a doblbli cesi se nechali krmit uplatnymi medii aferkami typu Skrlova, radobycelebritami v srackach na vsech TV (i te placene udajne verejnopravni).  A stale dokola volit zakuklene komunisty, byvale ci duchem, ve vsech stranach.

5 marie marie | E-mail | 18. dubna 2008 v 19:36

Já se obávám, že si tu demokracii neumějí mnozí najít ani jako heslo v encyklopedii..

Pane Hedvíčku, když se podíváte na předvčerejší jednání u ústavního soudu, kde zatím bezvýsledně "řešili" ty ostudné poplatky, tak tam byla taky jedna "pikanterie" a sice :"  Topolánek do zákona prosadil, že ceny léků má určovat ministerstvo. Ústavní soudci přitom už dříve rozhodli, že to není možné. "Ptám se, jestli jste věděl, že je to protiústavní?" ptá se Rychetský"., ale odpověď žádná..příznivci ODS schvalují státem regulované ceny ..a považují to za správné - protože  ministerstvo má "určovat" ceny léků...čili že demokracie bude v pořádku až tehdy - kdy tady budou opět státem určené ceny.

6 marie marie | E-mail | 18. dubna 2008 v 19:38

Pane Hedvíčku, žijete ve skutečně demokratické zemi, můžete nám k tomu něco napsat, jaké ceny jsou u Vás ve svobodné zemi určovány státem ? děkuji

marie dubanová

7 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 18. dubna 2008 v 19:40

Ceny urcovane statem? Vy jste se zblaznila, Marie? To se snad dela jen ve Venezuele a v Rusku!

8 marie marie | E-mail | 18. dubna 2008 v 20:03

ale kdepak nezbláznila,nejen v Rusku, ale taky u nás v ČR a všichni to považují za zcela normální a velice pravicové rozhodnutí..a napadají mě, že jsem komunistka, když s tím nejsem svolná...a dokonce jsem si dovolila podotknout, že při jakékoliv státní regulaci mizí "trh" a tedy se jedná o ekonomický centrálně řízený systém, který je založený na zespolečenštěném vlastnictví. Včera mě na HN málem nechali zastřelit..

9 marie marie | E-mail | 18. dubna 2008 v 20:39

Víte Rosťo, připadám si jako v blázinci, je to jako-by lidi ztratili úplně rozum a schopnost chápat obyčejné a docela normální věci, co se to s lidmi děje, lžou a dělají že tomu věří, podvádějí a tváří se jako-by to bylo běžné - kradou a nikdo je netrestá????? co se to tady děje ?

10 Emigrant Emigrant | 18. dubna 2008 v 21:34

"Co se to u vas deje" ???

Co se u vas deje je pouze prirozeny pozustatek neblaheho udelu kterym Cesi prosli za poslednich 70 let. Pochybuji ze by obstal argument ze si Cesi za ten "udel" mohou sami. 70 let jsou takrka tri generace a rek bych ze dalsi tri generace bude trvat nez Cesi budou tam kde jsou ostatni male narody v Evrope, tedy jako Dansko, Belgie a podobne. Samozrejme spousta dnesnich problemu v CR se neda vyresit soucasnou mentalitou tech, kteri stale tapaji mezi socialistickym vnimanim a nahlym prechodem k demokracii. Ovsem to je debata mimo ramec teto diskuse.

11 Vanek Vanek | Web | 19. dubna 2008 v 0:43

Sabatova je prekojena marxisticka krava.

12 Pierino Pierino | E-mail | 19. dubna 2008 v 15:52

Jestlize podle Sabatove Masinove rozdelili narod, ja jsem na ty pulce s Masinama... kecam, ja slovo "narod" jako oznaceni k sounalezitosti nejakeho stada neuznavam. Jsem svobodny clovek a ziju, kde se mi zachce. A dobre mi tak. Odstartovali to za mne komunisti, kdyz poslali meho otce v r. 1949 z pozice zamestnance CSA do Pribrami na uran no a ja to dokoncil emigraci... mame se vsichni dobre a ty bory po skalinach si najdu vsude. Ovsem chces-li videt genialni blbost zajedte si do Ceska...

13 Pierino Pierino | E-mail | 19. dubna 2008 v 16:07

Pan Hofhanzl by se mohl priradit k buditelum naroda, ma muj obdiv, ale zas to slovo "narod" mi tam nesedi, kdyz si mohu treba na Novinkach precist, ze 75% "naroda" je proti radaru. Ono probudit luzu neni lehka zalezitost, zvlaste tehdy, kdyz nebylo docileno jeste te zakladni demokraticke vize naroda "Nebat se a nekrast." Oni zacali presne z opacneho konce, jen to opeprili erotikou... mnozi z nich se citi velice svobodni...

14 marie marie | E-mail | 20. dubna 2008 v 0:33

myslím si, že oni si to trochu přiopravili, spousta jich krade ale nebojí se!!

15 Ruda Flegr Ruda Flegr | E-mail | 20. dubna 2008 v 12:42

Mafiánov s.r.o. , asi tak by se měla jmenovat vaše česká zem. Prorůstání zločinu do politiky a politiky do zločinu, je prakticky ukončeno. Palermo tiše závidí, tak daleko to nikdy nedotáhlo. Čeští obyvatelé tzv. "normal" (asi 7%)skřípou zuby. Je to fajn, ten skřípot byl povolen už za sólovlády rudých a povoloval ho i Kmotr. Pokud se tedy neskřípe moc hlasitě. No a to je tedy to pořádný sousto ponechané demokracie, o kterém se hovoří. Gross je ekonomický génius a ty děti, jejichž rodiče prosí i na internetu o finance na nutnou operaci, jsou simulanti. A to je ta země česká, země česká domov váš...

(autor diskuzního příspěvku žije v ČR, ale považuje toto bytí pouze za přechodné bydliště, nikoliv za svůj domov)

16 marie marie | E-mail | 20. dubna 2008 v 13:59

To jste napsal velice výstižně a když dovolíte, tak já bych se k tomu "bytí v přechodném bydlišti" připojila..

17 Ondra Ondra | 20. dubna 2008 v 14:26

No vidíte to já znám samý slušný lidi:D

18 jony jony | 20. dubna 2008 v 15:04

Sabatova to je ta komunistka co jeji tatinek stalinista se v 50 letech vzdal svych vlastnich rodicu protoze byli kulaci? Hm

19 Ondra Ondra | 20. dubna 2008 v 15:47

Šabatové většina diskutujicích nesahá ani po kontníky:)

20 Luis Luis | 20. dubna 2008 v 18:06

V Rusku, Cesku, na Slovensku a v Madarsku se podarilo jedno : tajne sluzby zalozene na sektarskych zakladech si poridily svoje vlastni staty. Navic si situaci neporazitelne pojistily ve svuj prospech  tim, ze se jim podarilo ucinit vice jak padesat procent obyvatelstva existencne zavislymi na statu . Obyvatelstvo je udrzovano v intelektualni zaostalosti a je mu vstepovan pocit vyjimecnosti, kvuli ktere nemohou prezit v zahranici, kde vladnou podivne nelidske a nepratelske vztahy.

A emigranti  tu iluzi vyjimecnosti a stastneho zivota nahlodavaji. Podle reakci lidi svazanych s moci (rusove nazyvaji takove lidi "maetniki" ) velmi uspesne.

Za par let po dalsich "reformach" a "privatizacich"   ale zakonite  narodni pocity vyjimecnosti vystridaji pocity zmaru . Prohlednuti, ze se na svet divate ze strechy obesrane kadibudky umistnene na spinavem dvorku, do ktereho pres plot vyspraveny vsim co se naslo kazdy hodi jen sve odpadky a odkud uz neni uniku miva nasledky v nepredvidatelnych a zkratovitych reakcich.Ty jsou uz nabeton ceskou budoucnosti.

Je to na tomto svete tak zarizeno : Kazdemu to jeho.

21 Ondra Ondra | 20. dubna 2008 v 18:38

Teď vám nějak nerozumím, mluvíte o tom pocitu sounáležitosti a budovatelském nadšení po 1989? To už dávno zhynulo:(

22 marie marie | E-mail | 21. dubna 2008 v 1:13

Vy nerozumíte česky, pane?

23 marie marie | E-mail | 21. dubna 2008 v 1:48

tak jsem se byla kouknout na Lidovky a loučil se tam pan Presler, že končí protože to nejde, tak jsem tam přičinila poznámku : " ale pane Preslere,

Vám se tady nelíbilo, vždyť je to tady takový roztomilý píše se tady o kočičkách a pejscích o vaření a vnoučatech, taková malá rodinná škola. Určitě je pan správce moc rád, tohle se mu opravdu velice podařilo, je to skutečně jedinečný, nikde jsem podobné blogové sdružení nečetla a ani jsem o ničem podobném neslyšela, mějte se fajn pane Preslere, tady to skutečně nejde, máte pravdu..

21.4.2008 1:42:46, marie, IP: 88.101.59.xxx

24 Luis Luis | 21. dubna 2008 v 5:23

To Ondra (21) :to nic, to jde mimo tebe. Nevsimej si toho.

To Marie : :o)  Konecne jsem sedel, pred par lety, v letadle British Airways, a koukal na ubihajici ceskou zemi tam dole. A jak jsem na to koukal dolu, taky jsem si pomyslel : " sorry, tady koncim, protoze tady to fakt nejde".

Pan Presler je na dobre ceste.

25 marie marie | E-mail | 21. dubna 2008 v 14:45

hezký den přeji ale obávám se, že pan Presler to nevzal tak " z gruntu" jako Vy..

26 marie marie | E-mail | 21. dubna 2008 v 14:49

tak Lidovkám se nelíbilo "loučení se" pana Preslera, tak ten jeho článeček ruče vyhodily..

27 Luis Luis | 22. dubna 2008 v 5:35

A nejlepsim startem pro vyporadani se s minulosti by bylo otevrit ruske archivy. Ano, nevladni konspiracni organizace se na Rusku pekne podepsala, ale vysledky jsou zpusobeny jen a jen nekonecnou kreativitou ruskeho muzika.Ten to privedl ke stomilionu mrtvych.

28 Insomnia Insomnia | E-mail | 23. dubna 2008 v 16:55

Luisi,naprostý souhlas s první větou.To se jim to těm Stbáckým kurvám jako Pat Patablb aj. argumentovalo:všechny západoevropské a Us archivy otevřeny dokořán a zpřístupněny na internetu,zatímco ty Ruské,se všemi největšími zločiny a prasárnami 20.(i 21.)století,pro veřejnost uzavřeny!

29 Emil Emil | E-mail | 25. dubna 2008 v 8:18

Luisi, nejde jen o to otevřít ruské archivy, to se pomalu - velmi pomalu daří a starají se o to ruští historikové, Putinovci jim samozřejmě háží klacky, co klacky, stromy pod nohy. Ale jde o to rozkrýt živou agenturu KGB, která prolezla naší společností. Jsou naprosto všude, jsou schopni nastartovat v postkomunistické Evropě mediální kampaň proti radaru, ovlivňují veřejné mínění a regulují ekonomiku. To je asi největší zátěž minulosti..

30 Emil Emil | E-mail | 25. dubna 2008 v 8:36

Čestmíre, drahý kolego z ČNR, Šabatová Vás nemůže urazit, natož smrtelně. Patří k jiné skupině lidí, vyznává jiné hodnoty. Všichni jsme jen spolu byli nějakou chvíli v OF na jedné hromadě, ale když dostal každý prostor a ukázal, kým je, tak jsme se bez lítosti rozešli. Byl to jen kousek společné cesty. Někdo si nakradl, jiný se producíroval a tlachal idelogické hlouposti, většina se hnala za svou kariérou, ale všichni společně prohospodařili šanci vybudovat demokratické zřízení.Socialistický model řízení státu s centralistickým plánováním, přerozdělováním finančních prostředků, byrokratickým aparátem a celou tou veteší zůstal nezměněný. Lidé z jedné partaje se rozešli do několka dalších a vytvořily jakusi parodii na Národní frontu.Jedinou změnou je skutečnost, že už Ti pragmatici nepotřebují ideologii, jako nosné médium, už se bez ní obejdou. Už mají jiné, účinnější prostředky, jak se dostat ke státním penězům a  prakticky k neomezené moci, jejímž prostřednictvím si své cesty zlegalizují. Když jim dojdou peníze, zase něco prodají, nebo někomu vezmou -nejnadněji státním zaměstnancům, kteří se nemohou bránit. Je to jen varianta normalizace...

31 Luis Luis | 25. dubna 2008 v 16:25

To Emil : pripravovali to prokazatelne minimalne dvacet let. Jsou o tom pojednani treba od Ivana Svitaka. Neopomenuli naprosto na nic.Existuji podrobne studie o jednotlivych narodech, jak s temito narody pracovat.Vice nez pulstoletou emigraci zamorili evropske narody, na ktere dnes maji podstatny vliv. Transformovali to do sekt , podmalovali dejinnou nevyhnutnosti, maji pripraveny dve generace budovatelu a dalsi se jim take dari vychovavat.Slysel jsem nekolikrat, ze je to postaveno na zkusenostech z odboje ve ww2 a dale vylepseno k naproste neporazitelnosti.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama