Červen 2008

What they think of me I don't give a damn.

30. června 2008 v 15:09 | The Plain Dealer
Nejvetsi noviny v Ohiu, clevelandsky The Plain Dealer, uverejnily v nedeli 29. cervna 2008 tento clanek:

Milionári v Cechach...

27. června 2008 v 16:37 | Ross Hedvicek
Pan Zdenek Vernak ze San Mateo, California mi napsal:
Vázený pane Hedvícku,
podle MFDnes je v Cechách 17,000 dolarových milionáru (net worth). Také cekáte se zadrzeným dechem, kdy zacnou zvát na návstevu do Cech své chudé príbuzné, penzisty, ze západních zemí?
Zdraví Zdenek Vernák, San Mateo, CA
Prekvapenim mi v krku malem zaskocil ten "parek v rohliku" (vsimate si, jak pisu krasne cesky?) nebo hot dog, ktrery jsem zrovnal dlabil. 17 tisic? To je v kazde rodine aspon jeden milionar! Pocitam to spravne?
A ten tolik zboznovany (kurevsky komunisticky) cesky tisk to potvrzuje!
I kdyz je zase mozne ze si Cesi ty svoje miliony vydelali na e-Bay? Jsou to prece kluci podnikavi, v Cesku je UPLNE KAZDY "podnikatel". E-Bay jiste znate, ale Cesi k tomu zase maji svuj specificky narodni pristup
http://zpravy.idnes.cz/misto-zlatych-hodinek-s-brilianty-byl-v-baliku-za-tisice-rezavy-klic-1gt-/brno.asp?c=A080626_134009_brno_dmk
Takze pratele americti duchodci - spojte se se svymi bohatymi pribuznymi v Cesku a naznacte jim, ze jimi zaplacena letenka do Ceska a trimesicni pobyt s plnou penzi v Cesku by byl vitan. At se taky podivate trochu do sveta!
KONECNE JSME SE DOCKALI !!!

Moje konspiracni teorie...

26. června 2008 v 18:13 | Ross Hedvicek
Konspiracnim teoriim se nebranim. Nakonec na ne vzdy muzu mit svuj nazor. Sice mam radsi takove ty konspiracni teorie o Roswell, New Mexico a nebo, ze Lee Harvey Oswald sice na JFK strilel, ale v skutecnosti Kennedyho trefil Charles Harrelson, otec toho herce Woody Harrelsona.
Cesi ovsem takovymto komplikovanym konspiracnim teoriim prilis nefandi - maji radsi jednoduche konspirace. Jako treba, ze za vsechno muzou a) zidi, b) zido-zednari a nebo za c) Americani. Dukazem je existence internetoveho magazinu Zvedavec, naprosto primitivni zumpy plne anti-semitismu a anti-amerikanismu, kam pisou do diskusi i lide z Ceska, ktere by nezucastneny pozorovatel mohl povazovat za inteligentni. Podivejte se sem!

V posledni dobe prisel s paradnimi konspiracnimi teoriemi spisovatel Dan Brown v knihach The Da Vinci Code a Angels & Demons, kde tvrdi, ze cely svet je ovladan tajnou organizaci zvanou ILLUMINATI tedy "Osviceni" Chvili jsem o tom premyslel a dospel jsem k nazoru, ze je to mozne vsude na svete, ale v Cesku urcite ne. Tam maji vzdy nejake extra burty. Tam to prece nemuzou tajne ridit ILLUMINATI, to by to v Cesku vypadalo uplne jinak.

V Cesku to ridi jina tajna organizace. Jmenuji se DEGENERATI.

Pohanské klanění se modlám.

24. června 2008 v 1:55 | Jan Sammer
Pod Pražskou deklarací je na prvním místě podepsán Václav Havel.
Proč mluví ještě dnes Václav Havel do politiky, když to byl on, který z neznalosti a ctižádosti poničil životy tisíců sametovým podvodem?
Vždyť to byl on, kdo zabránil jakémukoliv potrestání komunistických zločinů. Byl to on, kdo se obklopil komunisty a podepisoval spolu s Čalfou a Dubčekem diskriminační zákony ochraňující kořist komunistických předáků. Tyto zákony dnes odsuzuje Výbor Spojených národů pro lidská práva. Porušují českou Ústavu. Podepisoval i zákony, kterými se zřekl českých politických vězňů, bojovníků v zahraničí a českých občanů zavlečených do Sovětského svazu, kteří během svých pohnutých životů ztratili české občanství. Podepisoval zákony, kterými zajistil komunistickým předákům majetek, který si nakradli.
Sám si nechal vrátit Lucernu i Barrandov, ačkoliv na ně neměl zákonné právo a podepisoval zákony, podle kterých tisíce lidí nedostaly zpět své rodinné domy.
Nemá mandát ani právo mluvit za popravené, za umučené nebo za exulanty, ani proti komunistům, kterým zajistil dobré bydlo po sametu.
Václav Havel vydal po listopadu 1989 zemi komunistům. Ne za třicet stříbrných jako Jidáš Iškariotský za zradu Krista ale za prezidentský úřad, pro který neměl ani zkušenosti a vzdělání, ani vědomosti a charakter.
Potom co si Jidáš uvědomil co učinil, šel se oběsit. Václav Havel by se měl alespoň stáhnout někam do samoty, každý den litovat hříchů, kterých se na svém národě dopustil a prosit o odpuštění.
Můžeme Vám i Vašim čtenářům na požádání doložit všechna výše uvedená tvrzení.

Czech Coordinating Office,
Jan Sammer, Secretary,
1103-100 Antibes Drive,
Toronto, Ontario,
jan.sammer@sympatico.ca
"Udelali i tele na Orebe, a sklaneli se slitine. A zmenivse slavu svou v podobiznu vola, jenz ji travu." (citat z Bible kralicke)
A link zde:

Jak si Aston prdl do gati...

23. června 2008 v 18:47 | Ross Hedvicek
Napred si prectete cele nezkracene, co Aston/Ondrej Neff napsal. Original je zde prosim.

Národní hrdost

21. června 2008
Národní projevy mohou být různé. Za řevu Čechy Čechům lze zmlátit Roma. Na stadionu lze povykovat Kdo neskáče není Čech a pak dostat od Turků vejprask a táhnout domů. Anebo zvolat velebné "nět" ratifikaci Lisabonské smlouvy. Přiznám se, že víc mi sedí jiné projevy vlastenectví.
V pátek se počet hesel internetové encyklopedie Wikipedie přehoupl v její české verzi přes sto tisíc. Bez "encyklopedického ústavu", bez kamenné budovy na nábřeží plné sekretářek a kafíčka. Je to je něco, nač můžeme být pyšní. Tedy... hlavně mají být pyšní ti, kdo se o to zasloužili.
Tento monumentální celosvětový projekt patří k tomu nejlepšímu, co na internetu je. Fascinuje mě i z hlediska mravního. Kolik je na světě lidí schopných nezištně pracovat k prospěchu jiných. Naše doba je pokládána za éru sobectví a ziskuchtivosti. Wikipedie zdaleka není jediný projev toho nejlepšího, co v člověku je - jenomže na rozdíl od jiných aktivit je kdykoli a kdekoli po internetu přístupná.
Jistě dojde k efektu sněhové koule: teď je zřetelné, že "to má smysl" a že "to" stojí za námahu. Tento obrovský úspěch jistě přivede ke společné práci další dobrovolníky, kteří až dosud o projektu nevěděli nebo mu nepřikládali váhu. A těm, kdo se o úspěch zasloužili, je dlužno a slušno říci - děkujeme.
Nedá mi to a musím se ještě vrátit k té Lisabonské smlouvě, když už jsem do tématu rejpnul. Píši tento text v pátek, nicméně dá se tušit, jak se naše vláda k dalšímu ratifikačnímu procesu postaví. Je mnoho argumentů pro jeho zastavení, nicméně i premiér Topolánek se dnes vyjádřil, že na ratifikaci smlouvy u nás by vsadil. Přesto se stále ozývá nepočítaně škarohlídů, kteří se staví proti našemu "ujařmení".
Kde zůstala ta národní hrdost?
Momentálně u české verze Wikipedie. Dnes večer jedu do té Evropy na dovolenou. Bez pasu. Až se vrátím, určitě se pokusím nějaký článek do Wikipedie přidat. To je totiž projev suverénního češství, který má podle mě smysl.
Aston
--------------------
Po precteni vyseuvedeneho jsem dostal zachvat smichu. Je mozne, aby byl Ondrej Neff tak naivni? On bude pridavat clanek do ceske Wikipedie? To si neuvedomuje, ze ceska Wikipedie je ta nejvetsi nacionalisticka spina, ktera na internetu v soucasne Ceske republice existuje - NIKOLIV PROJEV SUVERENNIHO CESSTVI? A nebo prave proto? Je projev suverenniho cesstvi obycejna nacionalisticka spina?
A pak jsem si predstavil Ondreje Neffa, jak vklada "nove clanky" do ceske Wikipedie a jak on, prislusnik me (postarsi) generace, ktera nad tim co pise premysli, napise bezpochyby kvalifikovany clanek a ten jeho clanek bude bleskove ztrhan, vymazan a zeditovan bandou naprosto nekvalifikovanych postpubertalnich hlupaku, kteri nemaji poneti o cemkoliv na svete, ale jejich nedostatek znalosti o cemkoliv je nahrazen bezvedomym sebevedomim a tudiz se pak stava (ano, uhodli jste) PROJEVEM SUVERENNIHO CESSTVI! To pak chudak Neff bude na mrtvici...
Ale mozna se pletu... mozna Neff bude do ceske Wikipedie psat clanky, ktere se setkaji s pochvalnym ohlasem te zvlcile smecky psychopatu, ktera tam vladne. Mozna Neffovy clanky budou splnovat kriteria ceske Wikipedie. Protoze budou "projevem suverenniho cesstvi". To uz pak ale nebudou ke cteni - coz poslednich 30 let byly. Skoda.

Klicove slovo je "emigrace"...

20. června 2008 v 15:07 | Ross Hedvicek
Uvedeny clanek je z ceskych novin 14. rijna 1938 - ale jako by byl z dnesnich novin, neni to tak tezke si to predstavit. Klicove slovo je tam "emigrace". Uzijte si to, hrdi Cesi ...

Ceska mladez neni zdegenerovana ... nebo je?

18. června 2008 v 21:26 | Ross Hedvicek
Neni tajemstvim. ze jsem osoba kriticka a to zpetne vzdy zpusobovalo, ze cesti vlastenecti revansiste zase kritizovali mou osobu. Popirani negativnich vlastnosti onoho mileho ceskeho naroda slo z rohu do rohu, bud castecne priznavali, ze mam pravdu "ale jen ti stari Cesi, ta nova ceska mladez to jsou vynikajici, vzdelani mladi lide s rozhledem" (s rozhledem odkud kam? K dalsi hromade hnoje?) a nebo to zaryte popirali uplne vsechno. Kanadske noviny Novy domov, ktere prosim nejsou emigrantske, ale "krajanske" (to je smutne konstatovani skutecnosti) a v minulosti se casto vyznamenaly pochlebovanim prazskemu rezimu, uverejnily pred casem (28.2.2007) dopis meho byvaleho draheho pritele Stanislava Reinise (udajne z Prahy) pod titulem "K vyplodum pana Hedvicka" (aby bylo jasno, ze jsem tam nebyl zminen nahodne a jen tak mimochodem):
Stanislav Reinis pise (o mem clanku): " Neni pravdou, ze by ceska mladez byla zdegenerovana. Neni zdegenerovana, neni vygumovana, setkavam se s nimi denne, zavidim jim, mnozi z nich projeli kus sveta a vedi toho o svete vic, nez my jsme vedeli v jejich veku, a maji prehled o mnoha vecech, o kterych my jsme nevedeli."
Dostal jsem dnes email od ctenare mych clanku Tomase Vanka - mailto:TVanek@seznam.cz:
Rad bych napsal VAZENY p.Hedvicku,ale neni jedina vec za kterou bych si Vas mohl vazit...
1.Uz dlouho posilate na muj mail vase slataniny proamericke propagandy ,aniz bych se Vas o to nekdy prosil
2.Pokud citite odpor ke vsemu ceskemu,nepouzivejte cesky jazyk
3.Od 18-ti jsem jezdil pracovat /na cerno a nekdy i na slepo/ do zahranici...pracoval jsem v nekolika statech,stopem projel pul Evropy a nejakou dobu zil v USA...nikde jsem nepoznal tolik hloupych lidi jako v USA/nemam na mysli cerstve pristehovalce,ale ty ubozaky drzici se za srdce pri vyrocich we trust in god/,v tom Vami tolik propagovanem svobodnem,ale ve skutecnosti chladnem policejnim state
4.proc nenapisete,ze ti pravi Americane jsou Indiani ,kterym jste ukradli pudu a identitu ,zavreli je do rezervaci,otazku jejiich suverenity vyresili nezamestnanosti a alkoholem
5.Proc nerespektujete svobodnou volbu obcanu suvereniho statu protestovat proti stavbe radaru cizi velmoci na svem uzemi/je mi uplne jedno jestli Americkeho ,Ruskeho nebo treba Madarskeho...pozn.vim ,ze Madarsko neni velmoci/
6.Asi budete muset napsat jeste hodne pitomosti,nez vam za ne bude doprano polibit zadek nejakemu Americkemu funkcionari :o(
7.Zabyvejte se radeji Americkou hypotecni krizi a cilenou,vypocitavou americkou zahranicni politikou/muj tata je veteran z prvni valky v zalivu a od doby jeho navratu,kdy ihned vystoupil z armady nemuze z naprosto pochopitelnych duvodu ty Hollywoodem poblaznene postpubertalni pitomce hrajici si na spasitele sveta ani vystat-po tom ,co jsem zazil na vlastni kuzi s nim nemuzu jinak,nez souhlasit...
8.Amerika zemrela s Jimi Hendrixem /nebo chcete-li s celou generaci hippies/
9.Gramaticke chyby jiste najdete,pro me je ale dulezitejsi obsah nez forma...
10.Nepouzival jsem diakritiku ,protoze jsem Cech a nemam cas ,jelikoz specham na pivo
11.Proboha,jak dlouho si jeste nechate vymivat mozek...mozna za to nemuzete Vy,jakozto torzo soudne lidske bytosti ,ale ty hamburgery,co do sebe jiste s chuti cpete ,protoze Vas zrejme nejaky americky odbornik presvedcil ,ze jsou nedilnou soucasti zdrave vyzivy...
S pozdravem
Tomas Vanek
--------------
A temhle mladym lidem Stanislav Reinis zavidi... Hmmmm...

O Janu Žižkovi, Českém Honzovi, debatách na Internetu a o lecčem jiném.

16. června 2008 v 14:37 | Katoda
Je několik věcí, ve kterých se s provozovatelem těchto stránek ne zcela shodnu. Jednou z nich je tvrzení, že nezná žádnou jinou národní tradici, která by z gaunera učinila národního hrdinu. Má tím na mysli Jana Žižku a mýtus tvořený kolem jeho osoby od dob národního obrození , přes Aloise Jiráska až k soudruhu Nejedlému neblahé paměti.
Jednak není pravdou, že obdobná tradice (ať už lidová, nebo umělá) je výsadou Čechů. Mohl bych operovat postavami od Robina Hooda, přes Juraje Jánošíka až po Jessie Jamese a navíc se tento romanticko-komunistický přístup k této kapitole našich dějin v poslední době dost radikálně změnil. Viz Jan Bauer "Podvržená legenda" . J. Bílek "Otazníky našich dějin" a další.
Nicméně není mým úmyslem vésti zde politicko-historickou debatu na téma Jan Žižka. V české slovesnosti existují totiž mnohem horší tradice než shora zmiňovaný loupežník a válečník. Tradice horší o to, že ji máme zakódovanou snad až v samotných genech. Mám tím na mysli úplně jiného Jana. Už tušíte? Ne? Vy jste nikdy neslyšeli pohádku o Českém (hloupém) Honzovi?
Jestliže jste se při čtení těchto slov naježili, co že to pisateli těchto řádek na této rázovité postavičce tolik vadí, pak jste skutečně rodilým Čechem do morku kosti. Vám skutečně nevadí pohádková tradice, podle které někdo, kdo nikdy nic nedělal, nikdy se nic neučil, ležel na peci a stará matka ho živila, jednoho krásného dne s dotyčné pece sleze a je za svůj činorodý přístup k životu odměněn krásnou princeznou a půlkou, popřípadě celým království?
Shledáváte to normálním? No nazdar!
Takhle to totiž v reálném světě nechodí. V reálném světě (tedy alespoň v tom civilizovaném) zasloužené odměny dochází ten tvrdě, ať už rukama, nebo hlavou makající. Někdo, kdo leží na peci, nic nedělá a nechá se starou matkou živit nazývá se parazitem a zasluhuje nikoliv odměnu, ale energického otce, který v něm několika pádnými fackami probudí chuť skočit tam, či onam a udělat co je ve stavení zapotřebí.
Jako otec čtyř dětí jsem se načetl pohádek do ochraptění a věřte mi, pohádky jsou skutečně o národní povaze vypovídající a poučné. Jedna ruská vypráví například o sedmihlavém drakovi, který ukradl lidem slunce. Ruský bohatýr, už nevím jestli to byl Ilja Muromec nebo Čurila Plenkovič, bojoval s drakem až mu usekl šest z jeho sedmi hlav. I prosil drak hrdinu, aby ho nechal, že slunce vrátí, což mu bylo přislíbeno a drak skutečně promptně slunce vrátil. Poté mu byla neméně promptně useknuta zbývající hlava. Nepřipomíná vám to nic ?
Pohádková tradice totiž podle mého názoru zrcadlí vnitřní touhy a ideály té či oné komunity.
I zaplesalo srdce mé když tehdy můj nezkažený synek prohlásil hrdinu za křiváka.
Cože? Že jsou to "jen" pohádky? Skutečně? Napsal jsem pro tyto stránky článek o třech dílech (Nečekejte srandu.., Češi a radar 1 a 2). Za poslední částí jsou v tomto okamžiku, kdy píšu tyto řádky 103 reakce. Tyto reakce lze rozdělit do několika skupin.
Jedna skupina, ta nejslušnější, klade, sice mnohdy scestné, ale poměrně slušně věcné otázky. Tihle lidé by se vůbec nemuseli ptát, kdyby se obtěžovali otevřením hned druhého v článku uvedeného odkazu (http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=8756) . Proč by to ale dělali, že? Když mi něco chcete sdělit, tak mi to přijďte laskavě zarecitovat pod pec! Mluvte zřetelně a pomalu, já totiž chápu trochu pomaleji! Pokud tedy zrovna nechrápu!
Toto je například přístup mnoha poslanců českého parlamentu. V okamžiku, kdy mají k radaru zaujmout jednoznačné stanovisko, tak oni chudáci nemají dost informací ! Že je mají publikované na Internetu svým vlastním ministerstvem obrany, to nikomu nedochází.
Kdyby se ti drobní Čeští Honzové alespoň trochu zajímali, poslali by takového poslance a jeho stranu v příštích volbách tam, kam patří. A to bez ohledu na to, zda jsou zastánci, či odpůrci dotyčného radaru. Na co má pan poslanec své asistenty? Především proto, aby mu sehnali informace, které potřebuje a nikoliv proto, že sestřenice Běta, která místo zastává, chce být taky z něčeho živa.
Pak je tady skupina vynášející apriorní soudy, všechno zná, všechno ví a všude byla minimálně dvakrát. Tipický příklad : Space Defender. Dala by se rovněž definovat jako Český Honza pět minut po tom, co opustil milovanou pec a rázem se proměnil v českého všeználka a jen čeká na zaslouženou odměnu. Tedy roztouženou princeznu s příslušným věnem, na Internetu pak nehynoucí obdiv ostatních k jeho znalostem, zasvěcenosti a originalitě. Nedostaví-li se, je popuzen!
Méně vzletně, ale o to pregnantněji řečeno se v Čechách tento duševní stav a postoj definuje tak, že kdo má do prdele díru, cítí se oprávněn a povinován do kde čeho kecat. Viz Jihočeské matky, Děti Země, Ne základnám, atd., atd.
Tipický projev: Místní referendum tuším na téma jaderná energetika a odpověď jedné české soudružky: "No já tomu teda vůbec nerozumim, ale jsem proti" (Publikováno českou televizí).
Jeden případ si však zaslouží odcitovat v celé nádheře své, jak to říci slušně, no dejme tomu v celé nádheře své intelektuální nesmělosti:
černý kocour, mail, 13.6.2008 13:30
Milý Rosťo,
máš v mnohém pravdu. Ale jak se tu presentuješ a styl přístupu k lidem v Čechách, je ten který na jedné straně kritizuješ, je ostuda a v podstatě kontraproduktivní ve věci. Jsi totiž mimo skutečnost a vydíš vše povrchně. Pravda je pouze funce poznatků v prostoru a času ve spojení s subjektivní faktorem x. atd..... Jinak na prof. Hrocha mi nešahej. Neznám v ČR žádného většího kritika jakéhokoliv šovinismu na světové úrovni. A nezapomeň že i nejlepší úmysl se může formou a stylem zvrhnout. Nebo´t sebelepší obsah ve špatné formě a stylu snižuje kvalitu obsahu a obráceně..... Tak a těď se polepši.
Konec citátu. (Kopírováno včetně gramatických chyb)
Rozeberme si to!
"Jsi totiž mimo skutečnost a vydíš vše povrchně", oslovuje autor vstupu pana Hedvíčka důvěrně, aniž si při své důkladnosti a hlubokém pohledu na věc stačil povšimnout, že autorem článku pan Hedvíček není.
"Pravda je pouze funce poznatků v prostoru a času ve spojení s subjektivní faktorem x. atd.....", omračuje nás svým vzděláním a rozhledem Důkladný Černý Kocour dál. Vzhledem k tomu, že on věci "vydí" v celé jejich hloubce soudím, že svého hlubokého vzdělání patrně nabyl na některé z vysoce kvalitních českých fuckult, některé z vysoce kvalitních českých universit, pod neméně vysoce kvalitním vedením profesora Hrocha (ve svazcích StB Posel a Hron), nebo jiného z bolševických fízlů tamtéž deponovaných (viz původní článek).
Mimochodem, až nám něco spadne na kokos, bude nám dost málo platný, že "pravda je pouze funce poznatků v prostoru a času ...... atd.....". Ono by taky nemuselo býti nikoho, kdo by se podobným moudrem mohl zabývat. Pokud by tu ovšem někdo zbyl, tak spíš vypukne v obvyklé české nářky o "novém Mnichově", "zradě podlých spojenců" a podobně, za současného skandování obvyklého "kdo za to může?", na což by ostatně byla jediná logická odpověď. Sami si za to můžete!
Jak praví lidová moudrost, komu není rady, tomu není vzájemné hospodářské pomoci.
Jako autora článku by mne nesmírně zajímalo, v čem Důkladný Černý Kocour vidí (v jeho případě tedy "vydí") onu povrchnost. Není to první článek který jsem napsal a vždy se snažím o to, aby si čtenář mohl kterékoliv moje tvrzení ověřit. Odtud ono mnohdy až nudné množství hypertextových odvolávek, které se však málokterý Český Honza obtěžuje otevřít. Za povrchnost patrně považuje to, že neoslňuji rádoby hlubokomyslnými prohlášeními, že "....pravda je pouze funce poznatků v prostoru a času ve spojení s subjektivní faktorem x....".
"Jinak na prof. Hrocha mi nešahej" je pan Hedvíček kárán dále. Sakra, pane Hedvíčku, Vy se s Důkladným Černým Kocourem nějak blíže znáte? Že Vám tak důvěrně tyká? No, co vlastně očekávat od českého vzdělance donedávna zvyklého na tykání soudružské, že?
"Neznám v ČR žádného většího kritika jakéhokoliv šovinismu na světové úrovni", mrňouká Důkladný Černý Kocour dál. Projevem tohoto vrcholně ušlechtilého životního postoje páně profesorově je patrně to, že jednou chodí práskat estébákům, podruhé se angažuje v aktivitách placených z Moskvy či Teheránu proto, abychom tady stáli nazí a bezbranní proti nebezpečím, která jsou naprosto zjevná a mohou přijít hned z několika stran, pravda?
Nejsem skutečně tak vzdělán jako Důkladný Černý Kocour, ale kdesi (tuším v Bibli) jsou následující čtyři moudrá slova: "Po ovoci poznáte je".
Jelikož nelze předpokládat, že by student českých vysokých škol něčemu takovému rozuměl, tak překládám: Važ činy, nikoliv slova! Jasný?
Shledávám skutečně tragickým, když jsme na chuť ovoce vyprodukovaného různými Hrochy, Frajdly, Matoušky, atd,. zapomněli po necelých dvaceti letech (viz opět původní článek).
Takže ještě jeden citát: Kdo se nepoučí z historie, bude si ji muset zopakovat!
"Nebo´t sebelepší obsah ve špatné formě a stylu snižuje kvalitu obsahu a obráceně..... Tak a těď se polepši" končí svou "zdrcující" kritiku Důkladný Černý Kocour. Div, že jsem se hanbou nepropadl! Fakt! Něco takového má odvahu napsat někdo, po kterém by se jeden gramatických chyb nedopočítal a kdo je schopen vytvořit následující skvost českého jazyka: "Ale jak se tu presentuješ a styl přístupu k lidem v Čechách, je ten který na jedné straně kritizuješ, je ostuda a v podstatě kontraproduktivní ve věci." Stačí? Za takovouto českou větu by se mnou pan profesor Čep, můj bývalý učitel češtiny, vyrazil dveře již šesté třídě základní školy a nebýt na pravdě Boží, jistě by se tam po přečtení něčeho takového okamžitě odebral.
Jedním z účelů mého článku bylo upozornit na to, kdo je v dotyčné "iniciativě" Ne základnám angažován. Je to totiž ilustrativní. Ze sto tří výše uvedených reakcí na publikovaný článek se pouze jedna, jediná nad tímto faktem pozastavila. Není to zarážející? Ne, není !
On nám totiž ten komunismus, včetně jeho donašečů, kádrováků a bratrských armád v Milovicích a jinde až tolik nevadil. Pokud má totiž průměrný Čech buřta, čutál a k němu pivo z lahve, je spokojen.
Snad příklad z vlastní rodiny. Týká se dávné známosti mé životní družky, respektive její tehdejší potenciální tchyně. Když se tehdy má lepší polovička podivovala, že dotyčná rodina nevytáhne ze Žacléře, kde přebývali paty, dostalo se jí následné odpovědi: "Ále, kam bysme jezdili. V neděli zabijeme králika, vyjdeme před tu chalupu, podiváme se na tu Sněžku, no řekni, kam bysme jezdili?"
Člověk degradovaný pod úroveň opice, protože i ta je příslovečně zvědavá. Na rozdíl od průměrného Čecha se však jedná o živočicha značně inteligentního. Moje zvídavá předsedkyně domácnosti po tomto průzkumu terénu usoudila, že je nejvyšší čas zatroubit na kvapný ústup do výchozích pozic, což rovněž bryskně učinila a údajně toho nelituje do dneška. Velmi lichotivé.
Leč dosti již Důkladného Černého Kocoura a čecháčkovství v malém. Věnujme se chvilku principu "Český Honza ve velkém"!
V článku "Patnáct let od restaurace kapitalismu" ( o čemž mezi námi, dnes již dost pochybuji) který naleznete zde: http://www.fragmenty.cz/j0875.htm se dovíte mimo jiné následující:
"……..Byly hledány a propagovány různé utopické třetí cesty a to ve všech klíčových oblastech našeho společenského života. V politice to byla třetí cesta založená na odmítání smysluplnosti politických stran, na obhajobě tzv. nepolitické politiky a na apriorním nároku intelektuálních a kulturních elit na výjimečné postavení v zemi, což nebylo nic jiného než odmítání liberální demokracie…….."
No a dál:
"Přítomní v sále se tak dozvěděli, že reformní a proto z komunistické strany většinou vyškrtnutí či vyloučení komunisté šedesátých let, kteří měli v sedmdesátých a osmdesátých letech velmi různé osudy, chtěli navázat na své dvě desetiletí staré reformní postoje. Disidenti z kulturní a intelektuální sféry v čele s Havlem, Dienstbierem a Pithartem, které většina národa dosud mylně pokládá za protikomunistické bojovníky, chtěli skutečně sice vytvořit něco nového, něco, co by nemělo vady obou v historii známých modelů uspořádání lidské společnosti……………, svět měla podle nich řídit skupina vyvolených, do níž by patřili oni sami spolu s Rolling Stones a Billem Gatesem. Politické strany byly podle nich jen "pro straníky", tedy pro méně vyspělé a méně svobodné a méně tvůrčí jedince" (sic!).
Ve své nekonečné nadutosti by tihle pánové opět neváhali experimentovat s osudem milionů lidí a už se viděli na piedestalech, ze kterých jsme měli akorát tak čas sundat jiného takového syfilitického spasitele, jak vztyčenou pravicí , nebo lépe levicí a s bojovně vypnutým pupkem ukazují lidstvu onu zářnou a radostnou třetí cestu která, podle soukromého vyjádření jistého německého poslance působícího u nás tehdy (v roce 1989 a 1990) v roli pozorovatele, s jistotou vede do třetího světa.
Tohle všechno namísto toho, abychom koukali rychle vyrovnat civilizační náskok půl století, který vůči nám měl ostatní západní svět díky vládě bolševiků, kterou jsme si svou vlastní blbostí sami způsobili.
Už chápete kde se bere moje averze na tyhle intelektuálské velikáše, kteří ve své nadutosti snili a sní své megalomanské sny o tom, jak zaprcatělé a po létech komunismu zaostalé Československo, jehož západní zbytek byl po patnácti letech (!) od onoho textilního převratu oficiálně přeřazen z kategorie zemí zaostalých, do kategorie zemí rozvinutých, ukáže celému světu radostnou třetí cestu k lepším zítřkům?
Už chápete co míním výrazem "princip Český Honza ve velkém"?
S pozdravem "levicový intelektuál do domu, hůl do ruky"
Váš Katoda

Korunni svedek ...

13. června 2008 v 22:12 | Ross Hedvicek
Eduard Hedvicek otevrel dvere a vstoupil do historie. Nemel nakonec ani na vyber - jak s temi dvermi, protoze byl dvernik, neboli turhutter (ten dvernik byl jen takovy legracni titul, asi jako "kralovsky podkoni", ve skutecnost byl Hedvicek jednim z osobnich tajemniku a telesnym strazcem kanclere), ani s mistem, protoze se nachazel v budove spolkoveho kanclerstvi ve Vidni, ani s casem, protoze byl 25. cervenec 1934. Na druhe strane dveri stal Engelbert Dollfuss a nechapal, co se to sakra deje.

doll1
O pet dni pozdeji, 30. cervence 1934, stal Eduard Hedvicek coby "korunni svedek" pred mimoradnym vojenskym soudem, ktery vesel ve znamost coby "Nahly soud" a mel od vlady prikaz provest setreni a rizeni urychlenou a zkracenou formou. Jak vidite v predvalecnem Rakousku to slo, v dnesni havlo-komunisticke Ceske republice to pry nejde a ze pry tam maji "nezavisle soudy". Haha! Predsedou senatu byl plukovnik Franz Kubin, vedouci jednani dr. Kreuzhuber, porotci plukovnik-porucik Wilhelm Moller a major Franz Heckennast. Statni zalobce-prokurator byl dr. Tuppy. Obhajci byli ex-offo dr. Erwin Jerabek, ktery byl pridelen Franzi Holzweberovi a dr. Emanuel Braunegg, ktery hajil Planettu. Planetta mel jeste druheho obhajce, dr. Ericha Fuhrera, ktery se k jeho obhajobe prihlasil sam.

"Jmenuji se Eduard Hedvicek. Je mi 56 let. Narodil jsem se v Kojetine na Morave. Jsem zenaty, katolik, spolkovy urednik, bydlim Viden XV, Wurmsergasse cislo 49."

"Pane svedku, vypovidejte o udalostech."

"Zastavam funkci dvernika v kanclerstvi. Deset minut pred dvanactou toho dne jsem prejimal sluzbu od sveho kolegy. Pet minut pred dvanactou sel kancler na zasedani ministerske rady, ale hned se vratil. Rekl, ze v 16 hodin se bude pokracovat. Za nim vysli ministr Fey a statni sekretar Karwinsky. Ostatni ministri opustili budovu. Po deseti minutach jsem vstoupil do pracovny kanclere, abych odevzdal statnimu sekretari tasku. Pan Karwinsky mi rekl, abych zavolal vrchniho inspektora. Ten behem okamziku vesel a byl uvnitr asi 5 minut. Potom jsem s nim sel dolu po schodech. Najdnou jsme slyseli rachot tezkych nakladnich aut. Myslel jsem, ze je to posila. Avsak podle podivneho kriku jsem se zacal obavat, ze asi neni neco v poradku. Volal jsem na policejniho urednika Steinbergera, ktery stal u okna: 'Prijeli vojaci?' Odpovedel: 'To nejsou vojaci!'"

"Co jste delal v tento okamzik?"

"Priskocil jsem k oknu a videl jsem, jak ti lide bleskove seskakali z aut a jak cast z nich vnikla oknem do mistnosti straze. Ostatni se rozdelovali na schodech."

"Jak jste se setkal s kanclerem?"
"Vchazel prave do pracovny. Rekl jsem: 'Rychle' a vzal jsem ho za ruku. Chtel jsem ho provest pracovnou do prilehleho rohoveho salonu a odtud tocitymi schody do archivu. Z archivu totiz vedou dvere na namesti Minoritu. Chtel jsem tak kanclere dostat ven."

"Rikal vam neco kancler cestou?"

"Ptal se, zda mam revolver. Rekl jsem, ze ne. Rychle jsme prosli rohovym salonem do Sloupoveho salu. Kdyz jsem chtel otevrit dvere do dalsi mistnosti, klic byl ve dverich, prihnalo se 8-12 muzu ve vojenskych uniformach a s naprazenymi pistolemi. Vsichni rvali: 'Ruce vzhuru!' Kancler zdvihal ruce a instinktivne si jimi zakryl oblicej. V tom se ozvaly dva vystrely. Kancler se bezvladne stocil a zhroutil se na zem. Muz, ktery kanclere zastrelil, pristoupil predtim do jeho bezprostredni blizkosti a zamiril na neho. Okno bylo otevrene. Po vystrelech sel vrah k oknu a zavrel je."

"Obzalovany tvrdi, ze v mistnosti bylo sero. A ze kancler udelal pohyb, jako by se na nej chtel vrhnout."

"To je nehoraznost!"

Dr. Kreuzhuber dal precist vypoved obzalovaneho Planetty.
"Jeho vypoved je lziva!" rekl Hedvicek. Dr. Kreuzhuber naridil konfrontaci Hedvicka s Planettou.

"Je to on?" zeptal se.

"Ano! To je on! Vrah! On zastrelil kanclere!"

"Z jake vzdalenosti vystrelil na kanclere?"

"Sotva pul metru! Kancler byl prede mnou. Drzel jsem ho. Kdyz jsem chtel otevrit dvere, musel jsem ho prirozene pustit. Ze zadne jine strany nebylo vystreleno, jen od Planetty! Vystrely sly brzy po sobe. Prvni vystrel vedl pod pazi, druhy do hlavy. Videl jsem rany teprve, kdyz byl kancler mrtev."
------------

O dve hodiny pozdeji precetl plukovnik Franz Kubin rozsudek:

"Jmenem spolkoveho statu Rakouska!
Soudni dvur rozhodl pravem: Obzalovani Otto Planetta a Franz Holzweber jsou vinni tim. ze 25. cerven 1934 ve Vidni:

Za prve: Otto Planetta s umyslem zabit vystrelil na kanclere dr. Engelberta Dollfusse, dvema vystrely jej zasahl, a tim zpusobil smrt kanclere.

Za druhe: Otto Planetta a Franz Holzweber vnikli s ozbrojenymi spolecniky nasilnym vpadem do spolkoveho kanclerstvi a zajetim pritomnych osob, zejmena spolkoveho kanclere dr. Dollfusse, generalniho statniho komisare Emila Feye a statniho sekretare Ludwiga Karwinskeho, podnikli akci, ktera nasvedcovala podnetu k obcanske valce, pricemz pusobili bezprostredne jako vedouci vzpoury.

Tim se dopustili: Otto Planetta 1. zlocinu vrazdy, 2. zlocinu velezrady. Franz Holzweber zlocinu velezrady. Odsuzuji se proto podle paragrafu 59 c statniho zakona a podle paragrafu 13/2 mimoradneho spolkoveho zakona z 26. cervence 1934
k trestu smrti provazem a k nahrade nakladu soudniho rizeni.

Podle paragrafu 265 se narizuje vykonat trest nejdrive na Franzi Holzweberovi a potom na Otto Planettovi. Trest bude vykonan za tri hodiny po vyneseni rozsudku. Trest byl vykonan v 16:35, resp. 16:46 hodin. Rakouska verejnost prijala rozsudek se zadostiucinenim.
-----

Par zaverecnych vysvetlivek pro ty s pouze komunistickym vzdelanim: Engelbert Dollfuss byl mirne pravicovy diktator s velkou nelibosti ke komunistum (rakouske povstani komunistu v unoru 1934 nechal potlacit a jejich Marxhof rozstrilet) a stejnou nelibosti vuci Hitlerovym nacistum (coz ho nakonec pri tomto zkolabovanem povstani rakouskych nacistu stalo zivot). Naopak s Mussolinim byl docela kamos a v dobe vrazdy se vlastne chystal i s rodinou k Mussolinimu do Italie na dovolenou. Po Dollfussove vrazde Mussolini vyhlasil mobilizaci italske armady a presunul ji k rakouskym hranicim. To bylo jeste dlouho pred Mnichovem.

No a pak prisel 12. brezen 1938 a s nim Anschluss a zacleneni Rakouska do Nemecka. Z neznameho duvodu Nemcum zalezelo na legalni rehabilitaci Dollfussovych vrahu, kolaborujici Rakusaci (jako Cesi) prejmenovavali ulice na "Otto-Planettagasse" a "Franz-Holzweberstrasse" a SS ustanovilo komisi (zase stejne jako v Cesku) za ucelem prepsani a zkorigovani historie, jmenem "Historicka komise risskeho vedouciho SS". Komisi sice vedl SS-standartenfuhrer Steinhausel, ale hybnou figurou tam byl znamy a v Rakousku narozeny SS-Gruppenfuhrer Dr. Ernst Kaltenbrunner (pozdeji obeseny v Norimberskem procesu), ktery mel obzvlast spadeno na korunniho svedka Eduarda Hedvicka (ktery v te dobe byl jediny z primych ucastniku atentatu stale nazivu). Bez ohledu na to, ze po procesu s vrahy dostal Eduard Hedvicek od rakouske vlady zlatou medaili za zasluhy o Rakousko a za projevenou statecnost, naridil Kaltenbrunner hned po aschlussu Hedvicka vzit do vazby s umyslem dokazat, ze Hedvicek svedcil falesne a "nekdo jiny" zastrelil Dollfusse - ne Planetta. To uz pak vypada, jako kdyz O.J. Simpson dodnes patra po "skutecnych vrazich". Po vazbe ve Vidni nasledovaly koncentracni tabory Buchenwald a Dachau. Eduard Hedvicek zemrel kratce po valce v roce 1947.

Zajimavou odbockou je, ze nemecke dokumenty o Dollfussove vrazde poslala v roce 1964 sovetska KGB ceskoslovenske komunisticke "rozvedce", aby je mohl tehdejsi dustojnik rozvedky Ladislav Bittman (pozdeji emigroval do USA) ulozit v bednach na dno Cerneho jezera na Sumave, aby je mohli nasledne svazarmovsti potapeci "objevit" a tim medialne dokazat diverzni rejdy revansistu v tehdejsim zapadnim Nemecku. Jak to melo dokazat cokoliv je nad me chapani, ale jmeno tehdy jiz zemreleho Eduarda Hedvicka bylo sklonovano ve vsech padech v tehdejsich novinach a opakovano jako nejake zaklinadlo i ministrem vnitra Lubomirem Strougalem na tiskove konferenci pro ceske "novinare" 15.9.1964. Jeden nikdy nevi, kdy si ho kdo vezme do huby...

---
Zdroje:
Pri psani tohoto clanku bylo citovano z mnozstvi archivnich dokumentu, ktere mi za minimalni poplatek poslali z Osterreichische Staatsarchiv Wien a z nasledujicich publikaci, s laskavou pomoci Denver Public Library.
Assassination in Vienna, Walter B. Maass, published by Charles Scribners's Sons, New York
The Order of the Death's Head: The Story of Hitler's SS, by Heinz Zollin Höhne and Richard Barry
První zemrel kancler , Vladimír Bauman a Miroslav Hladký, Praha 1968
Na dne byla smrt, Otakar Bro ek a Ji í Horský, Praha 1968
Bußhoff, Heinrich, Das Dollfuß-Regime in Österreich (Berlin: Duncker & Humbolt, 1968)
Carsten, F. L., The first Austrian Republic 1918-1938 (Cambridge U.P., 1986)
Dollfuß, Engelbert, Dollfuß schafft Arbeit [Pamphlet] (Heimatdienst, 1933)
Ender, D, Die neue österreichische Verfassung mit dem Text des Konkordates (Wien/Leipzig: Österreichischer Bundesverlag, 1935)
Gregory, J. D., Dollfuss and his Times (Tiptree: Hutchinson & Co. Anchor, 1935)
Maleta, Alfred, Der Sozialist im Dollfuß-Österreich (Linz: Preßverein Linz, 1936)
Messner, Johannes, Dollfuß (Tyrolia, 1935)
Messner, Johannes, Dollfuss: An Austrian Patriot (Norfolk, Virginia: IHS Press, 2003)
Moth, G., Neu Österreich und seine Baumeister (Wien: Steyrermühl-Verlag, 1935)
Österreichischer Bundespressedienst, Der Führer Bundeskanzler Dr. Dollfuß zum Feste des Wiederaufbaues 1. Mai 1934 (Österreichischer Bundespressedienst, 1934)
doll2

IDNES.CZ - gavarite pa ruski???

12. června 2008 v 15:40 | Ross Hedvicek
Pred chvili mne vedouci ekonomickeho zpravodajstvi iDNES.cz Marie Faturova pocastovala nasledujicim emailem a obvinenim ze spamovani - prikladam jeji origininalni email i s mou odpovedi:
At 05:10 AM 6/12/2008, Faturova Marie wrote
Vazney pane Hedvicku,
Prosim Vas, abyste mou adresu vyradil ze svého spam listu. Clanky, které si chci precsit, si najdu.
Velice dekuji

Marie Faturová
Vedoucí ekonomického zpravodajství iDNES.cz

mediální skupina mafra
Mafra, a.s.
Andìl Media Centrum, Karla Engli¹e 519/11
150 00 Praha 5
www.mafra.cz
tel: + 420 225 064 274
fax: + 420 225 064 212
marie.faturova@idnes.cz
Vazena pani Faturova,
mylite se, moje clanky si nenajdete, protoze jsem vasi medialni skupinou uz nekolik let CENZUROVAN - (a rada mych pratel taktez). Pokud vam CENZUROVACI praktiky vasi organizace nejsou znamy, pak mate asi hlavu zastrcenou v prdeli a nevite vubec nic.
V ramci sveho dobrocinneho usili si beru na sva bedra vam sve osvetove clanky zasilat i nadale.
Ross Hedvicek
osoba CENZUROVANA na idnes.cz
-------------
A kdyz uz jsem byl v tom nadseni nad iDNES.cz - podarilo se mi zjistit nasledujici:
Antispam ve firme MAFRA (MF Dnes + iDnes.cz + dalsí produkty...) povazuje *jakýkoli* e-mail v anglictine za spam. Neni to uzasne?
A navic mi muj zved ve fime MAFRA napsal, ze jejich nouzové pozarní východy v budove jsou natvrdo zamcené a fobie vedení MAFRy ze zlodeju je opravdu vyssí nez snaha o prezití zamestnancu i vlastní pud sebezáchovy (novinár muze v 1. patre rozbít okno zidlí a vyskocit, manazer ve 4. patre má smulu...)
Jsou to divnousci v tom iDNES.cz. co? Nebo ze by to byli jen typicti Cesi?
*****
A podivejte se na tyhle lahudky.
http://www.youtube.com/watch?v=uVFQ2sVEJnQ
Neznamy recesista umiestnil na kopci nad zilinou napis...
http://www.blisty.cz/art/41110.html
Cestí ucitelé anglictiny casto nejsou schopni s nikým vubec hovorit anglicky
http://www.blisty.cz/art/41111.html
Czech English teachers often are not able to carry a conversation in English...
----
A jako zakusek fotografie Cechu: