Jak si Aston prdl do gati...

23. června 2008 v 18:47 | Ross Hedvicek
Napred si prectete cele nezkracene, co Aston/Ondrej Neff napsal. Original je zde prosim.

Národní hrdost

21. června 2008
Národní projevy mohou být různé. Za řevu Čechy Čechům lze zmlátit Roma. Na stadionu lze povykovat Kdo neskáče není Čech a pak dostat od Turků vejprask a táhnout domů. Anebo zvolat velebné "nět" ratifikaci Lisabonské smlouvy. Přiznám se, že víc mi sedí jiné projevy vlastenectví.
V pátek se počet hesel internetové encyklopedie Wikipedie přehoupl v její české verzi přes sto tisíc. Bez "encyklopedického ústavu", bez kamenné budovy na nábřeží plné sekretářek a kafíčka. Je to je něco, nač můžeme být pyšní. Tedy... hlavně mají být pyšní ti, kdo se o to zasloužili.
Tento monumentální celosvětový projekt patří k tomu nejlepšímu, co na internetu je. Fascinuje mě i z hlediska mravního. Kolik je na světě lidí schopných nezištně pracovat k prospěchu jiných. Naše doba je pokládána za éru sobectví a ziskuchtivosti. Wikipedie zdaleka není jediný projev toho nejlepšího, co v člověku je - jenomže na rozdíl od jiných aktivit je kdykoli a kdekoli po internetu přístupná.
Jistě dojde k efektu sněhové koule: teď je zřetelné, že "to má smysl" a že "to" stojí za námahu. Tento obrovský úspěch jistě přivede ke společné práci další dobrovolníky, kteří až dosud o projektu nevěděli nebo mu nepřikládali váhu. A těm, kdo se o úspěch zasloužili, je dlužno a slušno říci - děkujeme.
Nedá mi to a musím se ještě vrátit k té Lisabonské smlouvě, když už jsem do tématu rejpnul. Píši tento text v pátek, nicméně dá se tušit, jak se naše vláda k dalšímu ratifikačnímu procesu postaví. Je mnoho argumentů pro jeho zastavení, nicméně i premiér Topolánek se dnes vyjádřil, že na ratifikaci smlouvy u nás by vsadil. Přesto se stále ozývá nepočítaně škarohlídů, kteří se staví proti našemu "ujařmení".
Kde zůstala ta národní hrdost?
Momentálně u české verze Wikipedie. Dnes večer jedu do té Evropy na dovolenou. Bez pasu. Až se vrátím, určitě se pokusím nějaký článek do Wikipedie přidat. To je totiž projev suverénního češství, který má podle mě smysl.
Aston
--------------------
Po precteni vyseuvedeneho jsem dostal zachvat smichu. Je mozne, aby byl Ondrej Neff tak naivni? On bude pridavat clanek do ceske Wikipedie? To si neuvedomuje, ze ceska Wikipedie je ta nejvetsi nacionalisticka spina, ktera na internetu v soucasne Ceske republice existuje - NIKOLIV PROJEV SUVERENNIHO CESSTVI? A nebo prave proto? Je projev suverenniho cesstvi obycejna nacionalisticka spina?
A pak jsem si predstavil Ondreje Neffa, jak vklada "nove clanky" do ceske Wikipedie a jak on, prislusnik me (postarsi) generace, ktera nad tim co pise premysli, napise bezpochyby kvalifikovany clanek a ten jeho clanek bude bleskove ztrhan, vymazan a zeditovan bandou naprosto nekvalifikovanych postpubertalnich hlupaku, kteri nemaji poneti o cemkoliv na svete, ale jejich nedostatek znalosti o cemkoliv je nahrazen bezvedomym sebevedomim a tudiz se pak stava (ano, uhodli jste) PROJEVEM SUVERENNIHO CESSTVI! To pak chudak Neff bude na mrtvici...
Ale mozna se pletu... mozna Neff bude do ceske Wikipedie psat clanky, ktere se setkaji s pochvalnym ohlasem te zvlcile smecky psychopatu, ktera tam vladne. Mozna Neffovy clanky budou splnovat kriteria ceske Wikipedie. Protoze budou "projevem suverenniho cesstvi". To uz pak ale nebudou ke cteni - coz poslednich 30 let byly. Skoda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jenda Jenda | 23. června 2008 v 19:31

Zajímavější než "postřehy" O. Neffa jsou fotografie a jejich titulky.

Link, please.

2 Pavel N. MATUSTIK Pavel N. MATUSTIK | E-mail | 23. června 2008 v 21:50

Peknej plakat. LOL

3 Jozef Jozef | 24. června 2008 v 0:08

Bombardovat. Nejlepe kobercove nalety.

4 Eduard  Vacek Eduard Vacek | E-mail | 24. června 2008 v 7:36

Jste pane Josef příznivcem kolektivní viny? Věříte na kolektivní tupost, neetičnost, nevzdělanost, etc? O tom, že žije v české kotlině obyvatelstvo s více porušeným genotypem než třeba na západě Evropy není třeba pochybovat. Však už se blýská na lepší časy, naši východní sousedé to masivní imigrací brzy vyřeší. Ale chci Vám připomenout dialog Lota s Bohem než byla zničena Sodoma a Gomora. (adekvátní řešení Vašich kobercových náletů) Viz I. Mojžíšova 18:20-32

5 jony jony | 24. června 2008 v 9:56

takovy Bombardovaci letoun tipu Cmelak naplneny obsahem z Zumpy, by tady obcas neuskodil, tak asi takhle nejako to myslel ""myslim si ja""p. Josef, p. Vacek ale kdo  vy mozna nam to p. Josef napise jak ze to myslel.

6 Godula Godula | 24. června 2008 v 14:14

To jsou jenomtakove novinarske plky. A je pravdou, ze na ceske wikipedii spousta odbornych hesel vubec chybi zatimco na anglicke verzi davno zpracovana jsou a zasvecene do hloubky. Nabizi se otazka zda ma smysl to delat cesky. Kolik lidi tu nezistnou praci oceni? Zda to vubec nekoho bude zajimat z prumerne myslicich lidi.

7 jony jony | 24. června 2008 v 14:17

Ceska Wikipedie je zrovinka jako ta Cinska! kdo to jeste nepochopil cte to a zere, taktoho je me uprimne lito.

8 Vladimir Vladimir | E-mail | 27. června 2008 v 8:33

Ach Rossi,

jako vzdycky trefis v mnohem kladivo perfektne na hrebík ale jako nejednou tak i tentokrat se zase  nasla vec, kde jsi zase "trefil kozla". A to s tim velebnym "net" lisabonske smlouve.

Proc myslis, ze ji odmitli Irove? Ze by jim to septali Rusaci? Tezko si predstavim, i kdyz o snaze Rusu sirit zlo neni pochyb. Irove jsou proste katolicky narod, podobne jak napr. Polaci, a to znamena zduraznene spojeni religijni viry, zde katolicke, s narodni tradici. A co je lisabonska smlouva? Upraveny Maastricht, antinabozensky ve svem smyslu, a pak predevsim: Superstat, v podstate socialisticky, ve kterem vetsinu vlady budou mit Joshue Fischerove. Cohn Benditove a podobni bijci policistu - tedy levicovi kravaliste z roku 1968, odchovanti nemecke Frakce Rude Armady, podporovane KGB - mimochodem nositel Nobelovy ceny, ktery dokud byl sefem KGB, podepsal prikaz k zavrazdeni Papeze Jana Pavla II, Gorbacov, sam prohlasil, ze CCCP prestane financne podporovat Frakce Rude Armady (pod venenim  Meinhoffove & Baadera) a Brigate Rosse -n jejich talianske bratry, mimo jine cvicene estebaky v Zastavce u Brna, a kteri se "vyznamenali" unosem a vrazdou ministerskeho predsedy z rad italskych democristianu, Alda Mora.

To pri tom Tvem antikomunismu Rossi chces do takoveho paskvilu uvest Cesko? No  ta....ja vim, ze mozne je to lepsi trest nez je cele zbombardovat, ale .... meritum veci je, ze zadny Evropan, znaly teto veci, nechce Evropu techto "osmasedesatniku". Pripomenu, ze slovo "osmasedesatnik" v Zapadni Evrope ma jiny vyznam nez v Cesku, to je ucastnik velkych komunistickych studentskych bouri, ktere tehdy otrasly nejvice  Parizi a Zapadnim Berlinem, a nekterymi italskymi mesty, v Britanii tedhy jeste byly verejne projevy komunistmu mkezi studenty pokladany za spolecensky pohorsujici.

Co vlastne chceme? EU konstituovanou  naprosto jinak nez jak dano Lisabonem. Evropu bez Joshue Fischeru, bez socialistickeho smradu mitterandovstiny, bez socanu Schroedru, ale (krestanskou) konfederaci narodu, a to je Evropa Konrada Adenauera a podobnych krestanskych politiku, i Alda Mora, ktery za ni polozil zivot, zmareny pod dozorem StB. A vlastne - ti Irove mysli stejne. Naprosto stejne mysli i bratri Kaczynsti, kterym samozrejme komunisticka media v Cesku nemohla prijit na jmeno. Zplna hrdla kricela lzi, ze nechteji EU!

A lez jednou vyjde najevo -kdyz jsme u Polska tak zrovna cele to zatloukani estebacke minulosti do Solidarity implantovanym udavacem Lechem Walesou, nakonec usvedcenym....Tak dlouho vytruboval do sveta, ze neni esbek a tal dlouho mocensky i za sve vlady likvidoval lidi, az se mozaika dukazu po mravenci praci nasbirala - a ranu dostal cely ten establishment zalozeny na lzi. Ovsem, toho taky chtela Evropa...A je otazkou, az podobne vyplynou fakta trenan na V.Havla.

Zkratka: EU  krestansko-demokraticke konfederaci ano, EU socialistickemu superstanu, novemu SSSR rizenemu z Bruselu, ne! To je cely vtip.

Je sice pravda, ze mnoho krestanskych  narodovcu za hranicemi, polskymi pocinaje, irskymi konce, hodnoti  Klause pozitivne, ale neznaji jeho prave pozadi. Osobne uprimnosti Klause neverim. Ono je tu mnoho nevyjasnenych jinych veci. A to jsou vztahy Rusko-Evropa. A to, ze Rusko si zrejme predstavuje jako partnera Evropu socanskou a Evropu "svou" v podobe sve drivejsi mocenske sfery. Takove Evrope at jdou ke vsem certum. A propos k Tvemu velkemu Americanstvi: Vernym spojencem USA byla ta Evropa (a Nemecko

prave Adenauerovo! A ovsem take to byl bratr a spojenec te krestanske Americky, to byla ta Amerika, ktera mnoho ucinila pro svobodu i ceskou, polskou, zapadonemeckou....A to proste je ta Amerika hodna ucty! Na estabhlishment Roosvelt a jeho pohrobku! Dejiny proste maji radu nuanci, nekdy i podstatnych - a bez jejich chapani bychom nektere narody neopravnene glorifikovali a nektere proklinali....

9 Miroslav Tomeček Miroslav Tomeček | E-mail | 27. června 2008 v 17:20

Vážený autore Vladimíre, souhlasím s Tvým příspěvkem všemi deseti, lépe to snad ani napsat nešlo. Díky.

10 Souckova Souckova | E-mail | 27. června 2008 v 17:50

ona ta sjednocena Evropa stejne nevyjde,o sjednoceni byla i snaha v hluboke historii,taky se to nepovedlo.Je to vlastne takove "letadlo",vubec nejde o to,aby si staty byly "rovny" jak mocensky tak i hmotne.Cesko je prilis male a vychod a jih se sem stehuje hromadne a prinasi sebou drogove zavisle a jine jiz dlouhodobe zde nevyskytujici se mafianske praktiky, ktere nahrazuji totalitni praktiky komunisticke.

11 mM mM | 28. června 2008 v 12:15

Ohledně české nár. hrdosti napsal včera do diskuse na LN  František (IP: 213.220.237.xxx):

"Vzpomněl jsem si, jak se při posledním utkáni v kvalifikaci náš český reprezentant radoval když vstřelil branku. Celý palec si obscéním způsobem zasunul do pusy a běhal kolem hřiště. Styděl jsem se. Schválně jsem dával pozor na německé reprezentanty, jak se budou chovat oni. Miroslav Klose si po vstřelené brance přiložil ruku na levou stranu dresu, na symbol německé státnosti. Podobně Balack a ostatní nedělali nic, aby se každý normální člověk musel stydět".(sic)

12 Kral Rucola Kral Rucola | 8. července 2008 v 4:33

Nemecky futbalista Miroslav Klose je Poliak a s vynimkou europskeho majstrovstva EU 2008 zvykne po kazdom gole urobit salto. (Nemec Podolski je tiez Poliak.)(Ballack je z vychodu, z byvalej DDR.)

To je futbalove EU. (Je lepsie gesto ukazovat prstom hore, do neba? Tiez podivne...)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama