O Janu Žižkovi, Českém Honzovi, debatách na Internetu a o lecčem jiném.

16. června 2008 v 14:37 | Katoda
Je několik věcí, ve kterých se s provozovatelem těchto stránek ne zcela shodnu. Jednou z nich je tvrzení, že nezná žádnou jinou národní tradici, která by z gaunera učinila národního hrdinu. Má tím na mysli Jana Žižku a mýtus tvořený kolem jeho osoby od dob národního obrození , přes Aloise Jiráska až k soudruhu Nejedlému neblahé paměti.
Jednak není pravdou, že obdobná tradice (ať už lidová, nebo umělá) je výsadou Čechů. Mohl bych operovat postavami od Robina Hooda, přes Juraje Jánošíka až po Jessie Jamese a navíc se tento romanticko-komunistický přístup k této kapitole našich dějin v poslední době dost radikálně změnil. Viz Jan Bauer "Podvržená legenda" . J. Bílek "Otazníky našich dějin" a další.
Nicméně není mým úmyslem vésti zde politicko-historickou debatu na téma Jan Žižka. V české slovesnosti existují totiž mnohem horší tradice než shora zmiňovaný loupežník a válečník. Tradice horší o to, že ji máme zakódovanou snad až v samotných genech. Mám tím na mysli úplně jiného Jana. Už tušíte? Ne? Vy jste nikdy neslyšeli pohádku o Českém (hloupém) Honzovi?
Jestliže jste se při čtení těchto slov naježili, co že to pisateli těchto řádek na této rázovité postavičce tolik vadí, pak jste skutečně rodilým Čechem do morku kosti. Vám skutečně nevadí pohádková tradice, podle které někdo, kdo nikdy nic nedělal, nikdy se nic neučil, ležel na peci a stará matka ho živila, jednoho krásného dne s dotyčné pece sleze a je za svůj činorodý přístup k životu odměněn krásnou princeznou a půlkou, popřípadě celým království?
Shledáváte to normálním? No nazdar!
Takhle to totiž v reálném světě nechodí. V reálném světě (tedy alespoň v tom civilizovaném) zasloužené odměny dochází ten tvrdě, ať už rukama, nebo hlavou makající. Někdo, kdo leží na peci, nic nedělá a nechá se starou matkou živit nazývá se parazitem a zasluhuje nikoliv odměnu, ale energického otce, který v něm několika pádnými fackami probudí chuť skočit tam, či onam a udělat co je ve stavení zapotřebí.
Jako otec čtyř dětí jsem se načetl pohádek do ochraptění a věřte mi, pohádky jsou skutečně o národní povaze vypovídající a poučné. Jedna ruská vypráví například o sedmihlavém drakovi, který ukradl lidem slunce. Ruský bohatýr, už nevím jestli to byl Ilja Muromec nebo Čurila Plenkovič, bojoval s drakem až mu usekl šest z jeho sedmi hlav. I prosil drak hrdinu, aby ho nechal, že slunce vrátí, což mu bylo přislíbeno a drak skutečně promptně slunce vrátil. Poté mu byla neméně promptně useknuta zbývající hlava. Nepřipomíná vám to nic ?
Pohádková tradice totiž podle mého názoru zrcadlí vnitřní touhy a ideály té či oné komunity.
I zaplesalo srdce mé když tehdy můj nezkažený synek prohlásil hrdinu za křiváka.
Cože? Že jsou to "jen" pohádky? Skutečně? Napsal jsem pro tyto stránky článek o třech dílech (Nečekejte srandu.., Češi a radar 1 a 2). Za poslední částí jsou v tomto okamžiku, kdy píšu tyto řádky 103 reakce. Tyto reakce lze rozdělit do několika skupin.
Jedna skupina, ta nejslušnější, klade, sice mnohdy scestné, ale poměrně slušně věcné otázky. Tihle lidé by se vůbec nemuseli ptát, kdyby se obtěžovali otevřením hned druhého v článku uvedeného odkazu (http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=8756) . Proč by to ale dělali, že? Když mi něco chcete sdělit, tak mi to přijďte laskavě zarecitovat pod pec! Mluvte zřetelně a pomalu, já totiž chápu trochu pomaleji! Pokud tedy zrovna nechrápu!
Toto je například přístup mnoha poslanců českého parlamentu. V okamžiku, kdy mají k radaru zaujmout jednoznačné stanovisko, tak oni chudáci nemají dost informací ! Že je mají publikované na Internetu svým vlastním ministerstvem obrany, to nikomu nedochází.
Kdyby se ti drobní Čeští Honzové alespoň trochu zajímali, poslali by takového poslance a jeho stranu v příštích volbách tam, kam patří. A to bez ohledu na to, zda jsou zastánci, či odpůrci dotyčného radaru. Na co má pan poslanec své asistenty? Především proto, aby mu sehnali informace, které potřebuje a nikoliv proto, že sestřenice Běta, která místo zastává, chce být taky z něčeho živa.
Pak je tady skupina vynášející apriorní soudy, všechno zná, všechno ví a všude byla minimálně dvakrát. Tipický příklad : Space Defender. Dala by se rovněž definovat jako Český Honza pět minut po tom, co opustil milovanou pec a rázem se proměnil v českého všeználka a jen čeká na zaslouženou odměnu. Tedy roztouženou princeznu s příslušným věnem, na Internetu pak nehynoucí obdiv ostatních k jeho znalostem, zasvěcenosti a originalitě. Nedostaví-li se, je popuzen!
Méně vzletně, ale o to pregnantněji řečeno se v Čechách tento duševní stav a postoj definuje tak, že kdo má do prdele díru, cítí se oprávněn a povinován do kde čeho kecat. Viz Jihočeské matky, Děti Země, Ne základnám, atd., atd.
Tipický projev: Místní referendum tuším na téma jaderná energetika a odpověď jedné české soudružky: "No já tomu teda vůbec nerozumim, ale jsem proti" (Publikováno českou televizí).
Jeden případ si však zaslouží odcitovat v celé nádheře své, jak to říci slušně, no dejme tomu v celé nádheře své intelektuální nesmělosti:
černý kocour, mail, 13.6.2008 13:30
Milý Rosťo,
máš v mnohém pravdu. Ale jak se tu presentuješ a styl přístupu k lidem v Čechách, je ten který na jedné straně kritizuješ, je ostuda a v podstatě kontraproduktivní ve věci. Jsi totiž mimo skutečnost a vydíš vše povrchně. Pravda je pouze funce poznatků v prostoru a času ve spojení s subjektivní faktorem x. atd..... Jinak na prof. Hrocha mi nešahej. Neznám v ČR žádného většího kritika jakéhokoliv šovinismu na světové úrovni. A nezapomeň že i nejlepší úmysl se může formou a stylem zvrhnout. Nebo´t sebelepší obsah ve špatné formě a stylu snižuje kvalitu obsahu a obráceně..... Tak a těď se polepši.
Konec citátu. (Kopírováno včetně gramatických chyb)
Rozeberme si to!
"Jsi totiž mimo skutečnost a vydíš vše povrchně", oslovuje autor vstupu pana Hedvíčka důvěrně, aniž si při své důkladnosti a hlubokém pohledu na věc stačil povšimnout, že autorem článku pan Hedvíček není.
"Pravda je pouze funce poznatků v prostoru a času ve spojení s subjektivní faktorem x. atd.....", omračuje nás svým vzděláním a rozhledem Důkladný Černý Kocour dál. Vzhledem k tomu, že on věci "vydí" v celé jejich hloubce soudím, že svého hlubokého vzdělání patrně nabyl na některé z vysoce kvalitních českých fuckult, některé z vysoce kvalitních českých universit, pod neméně vysoce kvalitním vedením profesora Hrocha (ve svazcích StB Posel a Hron), nebo jiného z bolševických fízlů tamtéž deponovaných (viz původní článek).
Mimochodem, až nám něco spadne na kokos, bude nám dost málo platný, že "pravda je pouze funce poznatků v prostoru a času ...... atd.....". Ono by taky nemuselo býti nikoho, kdo by se podobným moudrem mohl zabývat. Pokud by tu ovšem někdo zbyl, tak spíš vypukne v obvyklé české nářky o "novém Mnichově", "zradě podlých spojenců" a podobně, za současného skandování obvyklého "kdo za to může?", na což by ostatně byla jediná logická odpověď. Sami si za to můžete!
Jak praví lidová moudrost, komu není rady, tomu není vzájemné hospodářské pomoci.
Jako autora článku by mne nesmírně zajímalo, v čem Důkladný Černý Kocour vidí (v jeho případě tedy "vydí") onu povrchnost. Není to první článek který jsem napsal a vždy se snažím o to, aby si čtenář mohl kterékoliv moje tvrzení ověřit. Odtud ono mnohdy až nudné množství hypertextových odvolávek, které se však málokterý Český Honza obtěžuje otevřít. Za povrchnost patrně považuje to, že neoslňuji rádoby hlubokomyslnými prohlášeními, že "....pravda je pouze funce poznatků v prostoru a času ve spojení s subjektivní faktorem x....".
"Jinak na prof. Hrocha mi nešahej" je pan Hedvíček kárán dále. Sakra, pane Hedvíčku, Vy se s Důkladným Černým Kocourem nějak blíže znáte? Že Vám tak důvěrně tyká? No, co vlastně očekávat od českého vzdělance donedávna zvyklého na tykání soudružské, že?
"Neznám v ČR žádného většího kritika jakéhokoliv šovinismu na světové úrovni", mrňouká Důkladný Černý Kocour dál. Projevem tohoto vrcholně ušlechtilého životního postoje páně profesorově je patrně to, že jednou chodí práskat estébákům, podruhé se angažuje v aktivitách placených z Moskvy či Teheránu proto, abychom tady stáli nazí a bezbranní proti nebezpečím, která jsou naprosto zjevná a mohou přijít hned z několika stran, pravda?
Nejsem skutečně tak vzdělán jako Důkladný Černý Kocour, ale kdesi (tuším v Bibli) jsou následující čtyři moudrá slova: "Po ovoci poznáte je".
Jelikož nelze předpokládat, že by student českých vysokých škol něčemu takovému rozuměl, tak překládám: Važ činy, nikoliv slova! Jasný?
Shledávám skutečně tragickým, když jsme na chuť ovoce vyprodukovaného různými Hrochy, Frajdly, Matoušky, atd,. zapomněli po necelých dvaceti letech (viz opět původní článek).
Takže ještě jeden citát: Kdo se nepoučí z historie, bude si ji muset zopakovat!
"Nebo´t sebelepší obsah ve špatné formě a stylu snižuje kvalitu obsahu a obráceně..... Tak a těď se polepši" končí svou "zdrcující" kritiku Důkladný Černý Kocour. Div, že jsem se hanbou nepropadl! Fakt! Něco takového má odvahu napsat někdo, po kterém by se jeden gramatických chyb nedopočítal a kdo je schopen vytvořit následující skvost českého jazyka: "Ale jak se tu presentuješ a styl přístupu k lidem v Čechách, je ten který na jedné straně kritizuješ, je ostuda a v podstatě kontraproduktivní ve věci." Stačí? Za takovouto českou větu by se mnou pan profesor Čep, můj bývalý učitel češtiny, vyrazil dveře již šesté třídě základní školy a nebýt na pravdě Boží, jistě by se tam po přečtení něčeho takového okamžitě odebral.
Jedním z účelů mého článku bylo upozornit na to, kdo je v dotyčné "iniciativě" Ne základnám angažován. Je to totiž ilustrativní. Ze sto tří výše uvedených reakcí na publikovaný článek se pouze jedna, jediná nad tímto faktem pozastavila. Není to zarážející? Ne, není !
On nám totiž ten komunismus, včetně jeho donašečů, kádrováků a bratrských armád v Milovicích a jinde až tolik nevadil. Pokud má totiž průměrný Čech buřta, čutál a k němu pivo z lahve, je spokojen.
Snad příklad z vlastní rodiny. Týká se dávné známosti mé životní družky, respektive její tehdejší potenciální tchyně. Když se tehdy má lepší polovička podivovala, že dotyčná rodina nevytáhne ze Žacléře, kde přebývali paty, dostalo se jí následné odpovědi: "Ále, kam bysme jezdili. V neděli zabijeme králika, vyjdeme před tu chalupu, podiváme se na tu Sněžku, no řekni, kam bysme jezdili?"
Člověk degradovaný pod úroveň opice, protože i ta je příslovečně zvědavá. Na rozdíl od průměrného Čecha se však jedná o živočicha značně inteligentního. Moje zvídavá předsedkyně domácnosti po tomto průzkumu terénu usoudila, že je nejvyšší čas zatroubit na kvapný ústup do výchozích pozic, což rovněž bryskně učinila a údajně toho nelituje do dneška. Velmi lichotivé.
Leč dosti již Důkladného Černého Kocoura a čecháčkovství v malém. Věnujme se chvilku principu "Český Honza ve velkém"!
V článku "Patnáct let od restaurace kapitalismu" ( o čemž mezi námi, dnes již dost pochybuji) který naleznete zde: http://www.fragmenty.cz/j0875.htm se dovíte mimo jiné následující:
"……..Byly hledány a propagovány různé utopické třetí cesty a to ve všech klíčových oblastech našeho společenského života. V politice to byla třetí cesta založená na odmítání smysluplnosti politických stran, na obhajobě tzv. nepolitické politiky a na apriorním nároku intelektuálních a kulturních elit na výjimečné postavení v zemi, což nebylo nic jiného než odmítání liberální demokracie…….."
No a dál:
"Přítomní v sále se tak dozvěděli, že reformní a proto z komunistické strany většinou vyškrtnutí či vyloučení komunisté šedesátých let, kteří měli v sedmdesátých a osmdesátých letech velmi různé osudy, chtěli navázat na své dvě desetiletí staré reformní postoje. Disidenti z kulturní a intelektuální sféry v čele s Havlem, Dienstbierem a Pithartem, které většina národa dosud mylně pokládá za protikomunistické bojovníky, chtěli skutečně sice vytvořit něco nového, něco, co by nemělo vady obou v historii známých modelů uspořádání lidské společnosti……………, svět měla podle nich řídit skupina vyvolených, do níž by patřili oni sami spolu s Rolling Stones a Billem Gatesem. Politické strany byly podle nich jen "pro straníky", tedy pro méně vyspělé a méně svobodné a méně tvůrčí jedince" (sic!).
Ve své nekonečné nadutosti by tihle pánové opět neváhali experimentovat s osudem milionů lidí a už se viděli na piedestalech, ze kterých jsme měli akorát tak čas sundat jiného takového syfilitického spasitele, jak vztyčenou pravicí , nebo lépe levicí a s bojovně vypnutým pupkem ukazují lidstvu onu zářnou a radostnou třetí cestu která, podle soukromého vyjádření jistého německého poslance působícího u nás tehdy (v roce 1989 a 1990) v roli pozorovatele, s jistotou vede do třetího světa.
Tohle všechno namísto toho, abychom koukali rychle vyrovnat civilizační náskok půl století, který vůči nám měl ostatní západní svět díky vládě bolševiků, kterou jsme si svou vlastní blbostí sami způsobili.
Už chápete kde se bere moje averze na tyhle intelektuálské velikáše, kteří ve své nadutosti snili a sní své megalomanské sny o tom, jak zaprcatělé a po létech komunismu zaostalé Československo, jehož západní zbytek byl po patnácti letech (!) od onoho textilního převratu oficiálně přeřazen z kategorie zemí zaostalých, do kategorie zemí rozvinutých, ukáže celému světu radostnou třetí cestu k lepším zítřkům?
Už chápete co míním výrazem "princip Český Honza ve velkém"?
S pozdravem "levicový intelektuál do domu, hůl do ruky"
Váš Katoda
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 a a | 16. června 2008 v 14:58 | Reagovat

Je Václav Havel tajným členem KSČM?

http://www.ahasweb.cz/2008/20080514.htm

3 Breta Breta | E-mail | Web | 16. června 2008 v 15:48 | Reagovat

Slusne, jako vzdy na urovni. Breta.

4 jony jony | 16. června 2008 v 18:05 | Reagovat

Je V. Havel tajnym clenem KSCM?

http://www.ahasweb.cz/2008/20080514.htm co je to za otazku? a co je horsi byt v teto strane nebo byt cely zivot vnitrne presvedceny o tom ze sice nejsem ale skutecnost je zcela jina.          

diky za velmi poucny clanek a davam vam 100 bodu p. Katoda

5 Jaroslav Jaroslav | E-mail | 16. června 2008 v 20:03 | Reagovat

1] a...jses tak opravdu hloupy? Havel nemusel byt v KSCM, stacilo, kdyz byl pro ne potrebny a schopny idiot. Byl tam nastrcen Stb a stranou, ktera ho udelala pro sve ucely. Pokud nevis, plagaty Havel na hrad byly tisknute v tiskarne Stb, Ministersdtva vnitra. Jsi take ten jeden z potrebnych idiotu?

6 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 16. června 2008 v 20:34 | Reagovat

Pane Katodo. Opět dobrá práce.

7 Re: AHASWEBOVY NOVINY Re: AHASWEBOVY NOVINY | 16. června 2008 v 20:49 | Reagovat

Promin Rosto, ale neda mi to vyjadrit se k diskusi, i kdyz je o necem jinem nez Tvuj clanek. Ahasweb zamenuje sled udalosti. Napred byl Havluv projev, potom z nej komousi vybrali co se jim hodilo aby ukazali, ze Havel lze, ze sliby-chyby. Tvrdit na zaklade neceho takoveho, ze Havel byl/je clenem komunisticke strany mi prijde jako docela silne zoufalstvi; takovehle steblo pred utopenim nezachrani. Nevylucuji Havlovo clenstvi ve strane zlocinne, jenom chci rict, ze k tomu potrebuji podstatne silnejsi dukazy nez takovouhle krkolomou konstrukci.

8 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | 16. června 2008 v 21:15 | Reagovat

Pro vetsinu lidstva neni dulezite, zda Adolf Hitler byl nebo nebyl clencem NSDAP - pokud je vinen tim, co udelal. A vsichni neozrali pivem vedi, co udelal Vaclav Havel.

9 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 16. června 2008 v 22:36 | Reagovat

Kňučí a štěká jako pes, chová se jako pes, očůrává rohy jako pes, nosí psí známku jako pes a jeho páníček má průkaz původu, že jeho pes je pes. Pak je to pes. Je však nutné, aby pes měl psí známku a průkaz původu? Pes je psem i bez známky a průkazu původu. Komunistu nedělá komunistou členský průkaz.

10 Daniel Daniel | 16. června 2008 v 22:56 | Reagovat

Jednak jsem nepochopil, proč je tenhle příspěvek nazvaný "O Janu Žižkovi..." protože o Žižkovi tady není nic, za druhé zmiňovaný Jan Bauer ve své "Podvržené legendě" vrší jednu blasfémii, demagogii a nepravdu na druhou, takže opět zavádějící argumentace a za třetí Ross Hedvíček každého oponenta, byť by byl očividným antikomunistou (což jsem i já a mnoho Čechů, tak proč je házet do jednoho pytle?!) hned setře tím, že je to bolševický zmrd a na konkrétní argumenty jinak nereaguje. Za čtvrté jsem nepochopil, o čem celá shora uvedená filipa je (ale to jistě autor přičte na můj úkor). Takže méně emocí, více faktů. Howg.

11 Robert Buchar Robert Buchar | Web | 17. června 2008 v 4:19 | Reagovat

Asi uz neumim cesky tak dokonale jako nekteri diskutujici, ale nikde v Rostove clanku jsem nenasel tvrzeni ze Havel byl komunistou. Pripada mi, ze tito diskuteri trpeji pomatenou mysli jenom aby mohli zvanit, protoze k samotnemu tematu nemaji co rici.

12 Luis Luis | 17. června 2008 v 4:38 | Reagovat

Katoda, jak tak koukam, ty jsi jeste ve stadiu, kdy si myslis, ze na ceskem narode lze neco zmenit a opravit. Nechci te strasit - po tomto stadiu nasleduje stadium dalsi, to kdyz se nad problemem zlomi klacek.

Ale mas moje sympatie.

To Daniel- problem neni u Hedvicka, nebo u katody, ja to vidim na chybejici IQ body mezi tvym monitorem a zidli. Netrap se touto tematikou, evidentne ti to nesedne.

13 Katoda Katoda | 17. června 2008 v 6:45 | Reagovat

Ref.(10) Milý Danieli, jak už Vám tuším, napsal někdo jiný, netrapte se tím, že jste můj vstup nepochopil. Každý máme své meze. Přiznám se bez mučení, že kvantovou mechaniku jsem taky nikdy nepochopil. Nicméně já jsem nikdy neargumentoval tak, že kvantová mechanika je nesmysl jen proto, že já jí nerozumím. Chápete, že jste nemohl podat zářnější příklad principu Český Honza v praxi?

14 Jaromir Masa Jaromir Masa | E-mail | Web | 17. června 2008 v 21:31 | Reagovat

Spis nez Zizka (egosolista Klíma by mu postavil pomník větší, než byl Stalinův) by me zajimal poustevnik Vintir (Guenther), zradci Premysla Otokara na Moravskem poli, vrah Vaclava III. i vrahove Valdstejnovi Koneckoncu na anglickem dvore se dela take pekna svinstva. A pak jeste ta zvlastni ceska zaliba ve volbe cizincu za panovniky. Byl to vlezdoprdelizmus anebo kalkulace s moznostmi mit pod svicnem volne ruce o pripade treti ruku. Nebo vzajemna nevrazivost, branici zvolit nekoho domaciho?

Hloupej Honza je skutecne zajimavy. Jenze neni to odraz reality: nevitezi zde vzdy zapecnici? Ba primo hlupaci? Ona ovsem takova analysa je vec osidna; prvni budou posledni a posledni prvnimi? Co to je? Nietzscheova vzpoura menecennych?

15 SpaceDefender SpaceDefender | 17. června 2008 v 22:07 | Reagovat

milaCZkove jazyka germanskeho schopni, vrele dopo = reco si cist Der Spiegel nr 25 mit dem Hauptartikel : Der Krieg nach dem Krieg - Amerikaner gegen Sowjets , dalsi clanky : ten nasledujici, a dale : Plan zu Angriff ; mate to tam i s fotkama fcetne sympataka Gen LeMay, SAC, Neb kterey rikavaval : We shall carpet B52 them back to the Stone Age. Na rozdil od Najvetsiho Blogera s 1 g byl LeMay komandira SAC , vy CZuraci a CZuraCZky ; skoda ze ty komiky nevygumoval

16 Eva Eva | E-mail | 18. června 2008 v 21:28 | Reagovat

o, muj milovany pan profesor Cep! Ja ho mela jen na nepovinnou latinu, ale i tak to byla velka radost! Nechme stranou hnidy: podstatny moment komentovaneho textu vidim v tom, ze odhaluje prapuvod parazitismu ceskych (radoby)chlapu!Hloupy Honza ho ve vsech pohadkach vlastne legitimizuje, vcetne nezbytne vycuranosti (ta se s blbostí, pardon, s hloupostí, vubec, ale vubec, nevylucuje). Tezko se s tim fenomenem zvlada ceska kazdodennost, to mi, panove v USA i jinde, veru verte... E.

17 Mikeš Mikeš | 20. června 2008 v 15:26 | Reagovat

Zajímavý a poučný článek. Pro běžného Čecha až příliš dlouhý na to, aby jej jednak přečetl celý, jednak pochopil, protože rychle ztratí nit, která článek provází.

Teď také trochu kritiky: Slovo "typický" se u nás píše s "y", je to od základu "typ" (model, vzorek něčeho). To na rozdíl od základu "tip", kdy mohu "tipovat" například výsledek sportovního utkání.

Článek "Patnáct let od restaurace kapitalismu" každého pořádného Čecha nasere, neb je to snůška blábolů od momentálně největších zdejších zločinců (tím neobhajuji Havlovce a spol.) Je to, jako by v Americe vyšel podobný oslavný a velebící článek z dílny Cosa-Nostry. Ta se přece taky svým způsobem zasloužila o rozvoj tržních vztahů. Liberalizaci cen z r. 1992 (1991?) lze srovnat jen s měnovou reformou z r. 1953; okradeni byli především lidé z ulice. Následné slavné privatizace vedly k právě takovému "kapitalismu", jaký tady máme. Výsledný efekt = nostalgické vzpomínání na staré dobré časy a averze k Americe, odkud k nám tyto vymoženosti přišly. Zde jde ovšem o myšlenkový zkrat, Amerika je tu mylně spojována s dílem páně Klause a spol. Takže za antiamerikanismus v ČR pošlete děkovný dopis našemu tatíčkovi prezidentovi.

Co se týče husitů, hm, tady je to už 150 let považováno za nejsvětlejší okamžik našich dějin. Eventuální korekce jsem zatím nezaznamenal, takže šťouráte klacíkem do vosího hnízda. Ostatně, ať již byli husité jací byli, nedělali jistě nic jiného, než co ostatní okolo. Pravda, feudálové vyvražďovali obyvatelstvo cizích  zemí jaksi legálně, zatímco husité zřejmě nelegálně. Nicméně dali na držku křížovým výpravám, to se snad cení. Nechápu hlavně Němce, co proti nim mají, ti totiž obvykle respektují toho, kdo jim dal nakládačku, jen v případě Čechů to nějak těžce tráví.

Jinak ale dobrý, článek jsem si s chutí pročetl celý. Co se týče našich levicových intelektuálů, ti už brzy vymřou, větší starosti mi dělaj noví praporečníci pokroku, shromažďující se pod prapory "korektnosti". Vzhledem k tomu, co vychází z našich škol (kde se skutečná výuka přeměňuje na korektní masáž), bude tohle asi mnohem větší problém (on to vlastně je transformovaný levic. intelektualismus). Taková mládež se stává jejich snadnou obětí, byť intelektuálně nedostačující - viz tristní případ Černého kocoura. Nicméně nic nevzdávej, se zlem je nutno bojovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama