Průměrně pravdivá česká Wikipedie

5. června 2008 v 19:22 | Ross Hedvicek
Není tajemstvím, že současné vedení české Wikipedie, což je hlouček extrémně levicových vysokoškolských studentů vedených postarším upraveným emigrantem a konfidentem StB, a já nemáme stejný názor na to, jak se má česká Wikipedie vytvářet. Jedním z hlavních principů, na kterém byla vytvořena původní americká Wikipedie (česká Wikipedie je vlastně jen jazykovou pobočkou) je princip NPoV - tedy Neutral Point of View. Důvodem vyžadování tohoto NPoV bylo zajistit, aby tato internetová encyklopedie byla nezaujatá, un-biased, bez extrémních náhledu na věc. Tedy velice rozumný názor a princip. Ovšem jinde rozumné věci jsou v Česku chápány značně nerozumně.
Česká republika se, jak známo, nikdy nevyrovnala se svou komunistickou minulosti, ba právě naopak - Havlovi komunističtí právníci (Jičínský a Rychetský) nechali Havla prosadit zákon o právní kontinuitě s komunistickým režimem, čímž nejen de facto, ale hlavně de iure ustavili a uzákonili legalitu komunistického režimu. Máte pravdu, pokud se domníváte, že něco takového je v přímém rozporu se zákonem č. 198/1993 Sb. O protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu, který v paragrafu 2 uzákoňuje: "(1) ... byl režim založený na komunistické ideologii, který rozhodoval o řízení státu a osudech občanů v Československu od 25. února 1948 do listopadu 1989, zločinný, nelegitimní a zavrženíhodný. (2) Komunistická strana Československa byla organizací zločinnou a zavrženíhodnou obdobně jako další organizace založené na její ideologii...".
Zákon č. 198/1993 Sb. pojmenovává, ale netrestá zločiny spáchané (ex)komunisty jako (cituji): "programové ničení tradičních hodnot evropské civilizace, hospodářský úpadek, justiční zločiny a teror, destrukce tradičních principů vlastnického práva, zneužívání výchovy, popravování, vraždění, žalářování, tábory nucených prací a mučení." Ano, milí čtenáři, platných zákonů dosud neznalí: zákon č. 198/1993 Sb. vám umožňuje i veřejně říkat a psát o přemnohých z vašich představitelů (ministři, senátoři, soudci, zastupitelé, rektoři a profesoři), ze "byli/jsou bývalí členové organizace zločinné a zavrženíhodné".
Ale to je "vysoká politika", tím se můžeme zabývat jindy. Česká Wikipedie se pohybuje na jiné úrovni, mnohem nižší, přímo suterénní - na úrovni průměrného českého studenta, u něhož přinejmenším jeden z rodičů byl v minulosti členem KSČ. To je prosím profil VŠECH tzv. správců české Wikipedie (místní veličina jménem Cinik není oficiálně správcem, i když má překvapující vliv. Cinik by dostal výjimku, pochází z katolické rodiny, ale vyznačuje se psychickými poruchami jiného druhu).
Čeští wikipedističtí správcové, se svým geneticky-marxistickým rodinným pozadím a zcela rudým vzděláním, tedy pochopili onen NPoV - Neutral Point of View po svém a vytvořili pravidlo o zprůměrované pravdě, podle které je současná česká Wikipedie tvořena. Český wikipedistický NEUTRÁLNÍ POHLED NA VĚC je průměrem názoru více lidí a protože názory komunistů nejsou v České republice zakázány (tak jako názory nacistů v Německu), viz vysvětlení výše, pak názor komunistů na věc má zastoupení minimálně 50%ní (většinou více).
Není se pak co divit, že v české Wikipedii nenajdete PRAVDĚ PODOBNÝ (podobnost s titulem Vadasova dokumentu o Hučínovi není náhodná) popis většiny historických události posledních šedesáti nebo osmdesáti let. Nenajdete tam PRAVDĚ PODOBNOU informaci o Mašínech (no, bodejť ne!), Hučínovi, Cibulkovi, komunistických zločinech, komunistických vězeních a táborech, uranových dolech a čemkoliv se vztahem k životu v komunistickém Československu po roce 1948. I když se tam nějaké informace najdou, vždy jsou důsledně ZPRŮMĚROVÁNY tak, aby reflektovaly i názory českých komunistů a jejich dětí. Asi jako kdyby v německé Wikipedii bylo heslo o Auschwitzu a muselo být formulováno tak, aby bylo neutrální, tedy aby nepřinášelo informace nepříjemné německým nacistům. A celkový počet obětí holocaustu by byl snížen z 6 miliónů na 3 milióny. To je přece přijatelné pro obě strany, ne?
Pravda vůbec není důležitá. Tak se to dnes řeší v české Wikipedii. Jediné nevylhané informace v české Wikipedii jsou hesla o květinách a rostlinách (i když v případě rudých karafiátů bych si nebyl jist ani tam).
Já sám jsem se bohužel asi negativně zasloužil o to, že v české Wikipedii nenajdete ani solidní informací o emigrantech, jen neokomunisticke paskvily, podobající se článkům v Rudém právu a Tvorbě. Omlouvám se miliónu Čechů a Slováků v zahraničí za to, co jsem způsobil. (Just kidding!)
V české Wikipedii existuje dokonce i heslo o mé osobě, které je klasickou ukázkou toho, o čem tady píši - překrucování, pomluvy a lži. Nepřítel je nepřítel, že ano! Jsou tam uváděny linky k citátům, které jsem nikdy neřekl, ani nenapsal, jsem obviňován z věcí, které jsem nespáchal, divoce se tam spekuluje o mé osobní historii (jen aby to vyznělo pro mne co nejhůř), v minulosti tam visely fotografie zcela neznámých lidí s informací, že jsem to prý já, vedou se tam sáhodlouhé diskuse o tom, zda jsem, nebo nejsem americký občan (jsem) a v textu je překrucovaná i se mnou nesouvisející historie (že prý jsem emigroval do "pro emigranty RESTRIKTIVNÍHO Rakouska" - kde na takovou hňupovinu přišli, nevím, asi to má vyznít pro mne negativně).
Takže, až se budete někomu klást onu typickou blbou českou otázku: "A jaké jsou vaše zdroje?", tak můžete svůj dotaz doplnit: "Doufám, že jste ty pitomosti nenašel v české Wikipedii?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kuck van der Loch Kuck van der Loch | 5. června 2008 v 19:51 | Reagovat

Totalitnio cenzor  Hedvicek by mel mlcet.

2 Vyhozeny z Wikipedie Vyhozeny z Wikipedie | 5. června 2008 v 20:39 | Reagovat

Hedvicku,Hedvicku lzes az se ti prasi z huby.

Vyhodili jsme te pro lzi nepoctivost a dalsi nepekne vlastnosti.

Furt kecas ty same vymysly. Nikdo te uz vazne nebere a to te sere frajere.

Na tvem blogu muzes toho nablabolit az do aleluja. Tech par hlupaku co s tebou souhlasi jsou zrovna takovi cvoci jako ty.

A kdo se ti nelibi tak ho jednoduse demokraticky vymazes

Jinak jsi zdrav az na tu hlavu

3 Kuck van der Loch Kuck van der Loch | 5. června 2008 v 21:08 | Reagovat

Je pravda ze na ceske wikipedii je mnoho rudych zmetku. Napriklad V. Hala.

4 Jaromir Masa Jaromir Masa | E-mail | Web | 5. června 2008 v 21:26 | Reagovat

Zprumerovana pravda, to je, podle mne, vynikající nápad. Jedna tlustoprdka a jedna anorekticka jsou dve normalni holky. Genialni. Nemam problemy s pravdou, hledam v googlu anglicky nebo v tom jazyk jehož nositele se otázka týče, takže dostanu solidní odpověd. At uz se take jednou lidi nauci nejaky jazyk porande, sami, ve skole to nejde a v kurzech to byvaji vetsinou vyhozene penize.

5 Der Fallschirmjaeger Der Fallschirmjaeger | 5. června 2008 v 21:35 | Reagovat

Danke, danke, danke, lieber GrossBloger, za to ze jste zde pouzil ty nejlepsi kousky z Vaseho Veledila SYNTEZA ANALYZ k kliknuti stijiciho na www.cs-magazin.com zari 2005 nemylimli se a ja sepovetsinou nemylim. Afterall = konec koncu i v to chechskem uvozu si kazdy zavoznik muze zagooglovat v huvozovkach "SYNTEZA ANALYZ"

6 ferdan ferdan | E-mail | 5. června 2008 v 21:44 | Reagovat

Protože tu žiju, poznám kdo mluví pravdu a kdo lže a tak si nemyslím, že je to Rosťa Hedviček, komu se práší od úst.

7 Kuck van der Loch Kuck van der Loch | 5. června 2008 v 21:47 | Reagovat

Uplynul rok od udajne sebevrazdy moralniho svedomi ceskeho naroda, Jana Benese. Komu stal v ceste?

8 Jozef Jozef | 5. června 2008 v 23:17 | Reagovat

Rosto, radi cteme to co napises. Bereme Te vazne a tesime se na kazdy Tvuj clanek. To, co pises je

pravda  a pravdu nikdo neznese.O Tve clanky je velky zajem, musim je preposilat desitkam lidi v Cesku. Vsichni Ti zavidi a mas moc nepratel, ale pravda je na Tve strane.

9 Jenda To:Vyhozeny z Wikipedie, Dnes 20:39 Jenda To:Vyhozeny z Wikipedie, Dnes 20:39 | 5. června 2008 v 23:38 | Reagovat

No jestli ty jsi z CZ Wikipedie, tak potěš Pán Bůh.

Hedvíček se může pochlubit, že byl vyhozen z Wiki a mnohých CZ medií.

Dříve i disidenti mohli ve vězení psát a šířit to samizdatem!

To pochopitelně vzbuzuje zájem a podiv.

Máte tam takových kecálků a nepoctivých od hradu až po nevím kam. Ti ti nevadí, proč zrovna Rosťa? Protože je cvok a píše bláboly? Cvoci, bláboly, modrá kniha etc. nikoho nezajímají.

Budeš se muset zamyslet, proč ti jsou Rosťovi články „voštinou v prdeli“.

Mohl by sis pískat, kdyby někdo smazal tvé mentální stopy tady. Co sem lezeš, vždyť ty nemáš ani školy a ani ses ničím nevyučil. Jediné co máš jsou ty komunistický geny.

Táhni odkud jsi přišel Lososi. Táhni do Wiki.

10 Luis Luis | 6. června 2008 v 2:32 | Reagovat

Hedvicek se do ceske historie uz nabeton zapsal. A ta doba, kdy lossosove a podobna zlodejska verbez dostane v Cesku pres nufak prijde. Podle nejjednodussiho prirodniho zakona.

11 marie marie | E-mail | 6. června 2008 v 3:05 | Reagovat

"Česká republika se, jak známo, nikdy nevyrovnala se svou komunistickou minulosti, ba právě naopak - Havlovi komunističtí právníci (Jičínský a Rychetský) nechali Havla prosadit zákon o právní kontinuitě s komunistickým režimem, čímž nejen de facto, ale hlavně de iure ustavili a uzákonili legalitu komunistického režimu. Máte pravdu, pokud se domníváte, že něco takového je v přímém rozporu se zákonem č. 198/1993 Sb. O protiprávnosti komunistického režimu a odporu proti němu" - ALE K ČEMU TO JE ? -  ZÁKON BEZ SANKCÍ JE JEN PROKLAMACE!!

12 Vlastik Vlastik | E-mail | 6. června 2008 v 5:34 | Reagovat

Ja ceskou Wikipedii nectu, ale Hedvicka ano. Nemam zapotrebi se rozcilovat. Zajimave je, ze ho ctou i ti cvoci z ceske Wikipedie. Viz "Vyhozeny z Wikipedie".

13 Miroslav Václavek Miroslav Václavek | E-mail | 6. června 2008 v 9:34 | Reagovat

Komunistický režim v ČSSR bohužel legální byl. Sami jsme si jej v roce 1946 zvolili. Jakožto jediní na celé planetě Zemi.

14 jony jony | 6. června 2008 v 9:47 | Reagovat

@Vlastik Ja ceskou Wikipedii nectu,  vice nez rok, prumerna prolhana ceska nebo cinska je uplne jedno, kazdy si muze najit tytez clanky pres vyhledavace, a pak si to porovnat, ale nedivim se tomu zijeme prece v Czesku! Rosse vygumovali uplne vsude! nekde jsem cetl ze je to skoda, ale ja se domnivam prave naopak ze to zadna skoda neni,vimre alespon s kym mame tu cest! Lossosove Johanessove, a jini coz bude asi jeden Lump, maji vztek a z Rosse se snazi udelat ""Cenzora""coz je take dobre, ja bych si pral a nebudu sam takovych Cenzoru hodne a moc ve vsech news a mediich! mohli bychom tady psat ze uz snad Taje v tehle zemi, jak rika Ross mokrym hadrem pres hubu temto  vymazat je a nejenom z Diskusi!

15 jony jony | 6. června 2008 v 9:50 | Reagovat

P. Vaclavek, jak jste to myslel s tim ze jsme je volili My! kdo to je My nerozumim kdyz tak to doplnte.

16 Miroslav Václavek Miroslav Václavek | E-mail | 6. června 2008 v 19:19 | Reagovat

My občané Československé republiky v roce 1946. Na věčné časy a nikdy jinak.

17 Pepa Nos Pepa Nos | E-mail | Web | 7. června 2008 v 21:11 | Reagovat

Hra na překrucování faktů je neodmyslitelně spjata v Česku s každým, kdo má možnost manipulovat s veřejností v jakémkoli médiu. Pomluva se používá jako nejrozšířenější, nejefektivnější, obecně nejpodporovanější způsob likvidace osob, bez ohledu na motivaci diskreditace. Ta může být naprosto nelogická, absurdní. Hlavně, že je možno špinit, co je čisté. Jedno procento čistých lidí kazí všeobecné fekálno.

18 Vlastik Vlastik | E-mail | 8. června 2008 v 2:03 | Reagovat

@jony

Ja v Cesku neziji, tak to ani cist nemusim.

19 Rob Rob | 29. listopadu 2008 v 18:18 | Reagovat

Něco na tom bude... Jednou jsem si dal tu práci a na Wikipedii přidal obsáhlý detailní odborný článek a do pár dnů byl pryč. A na jeho místě? Pětinová nepravdivá sra*ka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama