Červenec 2008

Co mi pisou z Moravy...

30. července 2008 v 14:28 | Ross Hedvicek
-----Original Message-----
From: miloslav.nehybka@email.cz [mailto:miloslav.nehybka@email.cz]
Sent: Sunday, July 27, 2008 3:58 PM
To: Jarda
Subject:

Ahoj Martino a Jarku, zdravime vas od nas ze slunecneho Brna, dnes jsme
prozili opravdu krasny slunecny den u bazenu, presazovali jsme kytky,
vyprali nejake pradlo neco dobreho jsme uvarili, konkretne plnene
papriky s rajskou omackou, proste pohodicka, slunecno na obloze i v
srdci. Verime, ze se mate dobre a jste v plnem zdravi, hlavne Martinka a
vase miminko.
Hlavne si uzivejte vasich nynejsich stastnych chvil, v ocekavani
detatka, spise nez ctenim silne pochybnych clanku choreho Hedvicka,
ktery je nemocny nenavisti k sve vlastni vlasti, tenhle posledni clanek
o kolaborantech, to byla tedy opet perla, je videt, ze v zaludku mu
lezi hlavne lidi, kteri, na rozdil od neho neco dokazali, napriklad Aja
Vrzanova, to je zena, ktera se snazi pro Ceskou republiku neco
prospesneho udelat, jeji rodice se urcite nad jejim chovanim v hrobe
neobraceji, spis rodice sileneho Hedvicka, vzdyt pochazi od nas z
Moravy, zeme lidi hrdych na svoji rodnou hroudu, a jak se pravi vpisni,
osazenou vinohradem a zvucici pisnickami, dela se nam spatne z takoveho
Hedvicka, ani litovat ho clovek nemuze za jeho tupost a zlobu, nevim, co
jineho na takove nechutnosti rist. Nechce se nam verit, ze by v Americe,
zemi netusenych moznosti, bylo tolik zapsklych a neuspesnych lidi, kteri
by mu popravali sluchu, a ze ho zivi jeho zvasty a navic sam cenzuruje
prispevky ktere se mu nehodi nebo nelibi jeho pratelum.
Nevime, nevime ale neco s nim je v neporadku. Nadava na neco a sam dela
jeste horsi.

Milan a Hanka

Co se může stát, když Městská Policie Praha zastaví dědka s kozou .

28. července 2008 v 19:50 | Eda Seibert
Bylo to přesně před rokem, máme dnes zase 25.dubna a já jsem konečně z té pasti venku.
Pro pochopení z jaké "pasti" to musím popsat celé, od Adama i taky jak to vlastně vzniklo.
Jednou takhle naši paní starostku napadlo, že by město mohlo vykoupit v centru města pozemek, kde ve dvaačtyřicátém vyhořela roubenka. Babička majitele domku šla tenkrát do chlívku ke koze se svíčkou, chytlo seno, chlívek i velký barák. Je to v celé uličce roubenek jedna chybějící a že by tam mohlo být něco pro město užitečného - informační středisko, prodejna suvenýrů - nevěděla ještě co. Hlavně ale vykoupit pozemek, potom zakázku na roubenku zase někomu přidělí, provize případné bere taky někdo.. Oponoval jsem s tím, že si myslím, že město má jinou funkci, má občanům sloužit a ne kšeftovat s pozemky. Je to v centru našeho města, v památkové zóně, stejně tam nikdo nic jiného postavit nemůže. Měla ale připravených svých devět hlasů a tedy bylo odmáváno. Cestou domů mě ale napadlo, že vlastně bych ji tam mohl postavit já, s majitelem pily, se kterým dlouhodobě spolupracuji. Tak jsem na internetu zjistil majitele pozemku a za tepla jsem šel za ním. Všechno jsem mu vysvětlil, nabídl za pozemek víc, než město a plácli jsme si. Poté, co jsem pozemek koupil jsem se stavil na stavebním úřadě ale ouha - když nedodržíte stavební zákon, tak to neznamená, že tam ten barák musí být ! To jen paní starostka by problémy neměla….
Pozemek je zatravněný s ovocnými stromy, oplocený, je vedle školy a tak mě napadlo, že bych mohl tedy napravit prokletí s kozami a mohl tu mít přes léto kůzlata - školní děti většinou kozu ještě ani neviděli. Našel jsem si po internetu v Nepomuku jednoho krásně vybarveného kozlíka a přesně před rokem jsem pro něj jel. Často na ten konec republiky nejezdím a tak jsem se cestou stavil v Příbrami v muzeu třetího odboje a rekonstruované části lágru Vojna, potom zajel pro krasavce do Nepomuku, ustlal jsem mu v kufru naší C 3 a cestou zpátky na Smíchově koupil synkovi silniční kolo. Nacpal ho na zadní sedadla a jel domů, do Jilemnice. Přes Prahu jel pokud možno kvůli kozlíkovi plynulou jízdou, pěkně kolem padesátky.
Za Hiltonem na křižovatce svítí zelená, pak kousek od semaforu oranžová a tak jsem trochu přidal, abych nejel na červenou. Když jsem míjel semafor, tak ale periferním viděním vidím vedle sebe červenou. Sakra krátký interval. Za křižovatkou zase uberu a najednou houká, bliká sanitka. Uhnu ke kraji a ještě víc zpomalím, jedu už jen asi deset a drhnu obrubník a koukám do postranního zrcátka, sanitka nikde, kouknu do vnitřního a ona ta blikající potvora jede pomalinku za mnou. Vtom se rozsvítil nápis stop a taky mně se rozsvítilo - to asi nebyla sanitka, ale policajti. Zastavím, vezmu peněženku s doklady a jdu ven za auto. Proti mně policista, z auta městské Policie, jde mi naproti. Potkáme se za mým céčkem a už to začalo : "Tak pane řidiči, víte co jste udělal ?" "Ne, to nevím, odvětím" a následuje "Jel jste okolo nás rychlostí 74 km, ujížděl jste nám a proto jste projel křižovatku na červenou". Hned se mi vybavila zpráva v TV, kde asi před týdnem hlásili, že policisté Městské Policie v Praze stříleli po ujíždějícím řidiči a říkám si, pozor, copak se policistům ujíždí rychlostí 74km/hod. ? a nahlas říkám : "No to jste si na mě připravil pěknou pohádku, máte k tomu nějaký doklad ?" a vidím, jak policista upřeně kouká na moji peněženku. "Kolikpak máte sebou peněz?" Nevěděl jsem přesně, tak ji otvírám a vidím "No mám tu 12 stovek, jak vidíte a ty Vám nedám, musím koupit naftu, jedu z Nepomuku do Krkonoš a mám skoro prázdno." "A copak vezete?" " Kozu" já na to. "Otevřete to" Bráním se a říkám : "To ji tady chcete teď, o půl desáté večer, honit ?" Na to důrazně policista : "Otevřete to!" Tedy nerad otvírám víko kufru auta muži zákona, kozlík ležel a jen zvedl hlavu a tak jsem zabouchl, aby náhodou nechtěl vstávat."Vždyť jsem Vám říkal, že vezu kozu", povídám naštvaně. "Takže pokutu nezaplatíte"? "Ne", já na to. Odešel do stále blikajícího auta a dobře dvacet minut nevycházel. Konečně zase vystoupil, teď přišli ke mně i s řidičem, a povídají : "Tak tady nám to podepište" a dávají mi oba něco podepsat. Moc se mi nechce a říkám :"Nemám brejle a nevidím tu nic, v tom blikavém světle. A copak to je ?" povídám. "To je poučení, to můžete klidně podepsat" "Tak kdepak to mám podepsat?" Ukázali mi místečko, podepsal jsem každému místo, co mi ukázali a ejhle - oba mi dali složenku, každý na dva a půl tisíc, tedy dohromady pět a k tomu dva pokutové bloky. Sedl jsem do auta, rád, že mě nezmlátili, ani mi neprostřelili břicho a frčel domů. Kozlík musel nocovat v garáži, dostal deku, seno a vodu a já šel sepsat stížnost na kontrolní oddělení Městské Policie do Korunní ulice. I s podezřením že neměli důvod mi kontrolovat auto a že mi dali dvě pokuty, neukázali žádný snímek o překročení rychlosti, ačkoli jsem o něj žádal, víc zajímalo policistu, kolik mám peněz. Po sepsání poslal mailem a ještě pěkně doporučeně poštou druhý den.
Netrvalo deset dnů a zavolali si mě u nás na dopravku. Pane řidiči, měl jste na podzim nehodu, pět bodů dole, teď nám z Prahy přišla dvě oznámení na překročenou rychlost a jízdu na červenou, to je osm bodů, dohromady 13 bodů, musíte nám odevzdat řidičský průkaz.
A tady jsou ta dvě oznámení. Prohlížím průvodní dopis ředitele MP z Kobylis, ing.Kašpárka a také dva oznamovací lístky o uložené blokové pokutě podepsané strážníky Dragonem a Matulou, jeden o rychlosti a druhý o červené. Zároveň říkám, že nemají právo při jednom zastavení mi udělit dvě pokuty, že jsem poslal stížnost a do doby její vyřízení s odejmutím ŘP nesouhlasím a hned jsem to na doklad napsal - podávám odpor proti rozhodnutí o odejmutí řidičáku, do doby vyřešení mé stížnosti. Přitom jsem si všiml, že na oznamovacích lístcích byl v kolonce datum uložení pokuty na jednom lístku datum 24.4, čas 21.28 hod. ale na druhém, podepsaném strážníkem Dragonem, čas 21,29, ale datum 25.4 .07 . A ejhle, on strážník nejen že zneužil pravomoc a kontroloval mi auto, naprosto bezdůvodně, zkoumal, zdali mám dost peněz, asi na úplatek, ale hoši si nejspíš také rozepisují přestupky do dvou dnů ! Já jsem v Praze samozřejmě druhý den nebyl. Přece taky musí vědět, že při jednom zastavení můžu dostat jen jednu pokutu a ne dvě. Tak to byl tedy důvod dvou složenek, daných dědkovi z venkova, s kozou.
Tak jsem hned napsal doma dopis jejich řediteli, přiložil kopii stížnosti, kterou jsem poslal na kontrolní odd. a donesl na poštu . Sotva se vrátím, telefon : "Pane, tady je oddělení stížností MP Praha - oni Vás policisté zastavili dvakrát ? Oni nám to tu tvrdili". "Ne, jednou. Myslíte si, že mě mohli v jedné minutě dvakrát zastavit, sepsat se mnou přestupek ? A máte tam taky ty oznamovací lístky ?" "Ano". "A všimla jste si, že na jednom je datum uložení pokuty 24.4 a na druhém 25.4 .07 ??" "Jé, to nevšimla. Máte pravdu. Tak to to budu muset dát na právní oddělení, děkuji Vám."Tady musím poznamenat, že pan ředitel z Kobyliského oddělení ing. Kašpárek se vůbec neobtěžoval mi napsat, zavolat. Asi za dva měsíce mi volá jakýsi p.Šváb, právní oddělení MP Praha. "Víte, my bychom potřebovali, aby jste nám napsal, že chcete být potrestán jen za jeden přestupek. Provedeme opravné rozhodnutí a dostanete jen jednu pokutu." "A proč to mám napsat ? No protože my tady potřebujeme mít doklad, abychom si ho přiložili ke spisu." Dlouze se vyptávám a dělám hloupého, nakonec se ptám - "A když by jste ten doklad neměli, co se stane - psal jsem to už na kontrolní oddělení !" "No víte, pak bychom to museli postoupit na ministerstvo dopravy." "Tak vidíte a to je ono. To já chci. Vy jste totiž jako právník MP jistě s nimi spřažený, protože musíte vědět, že nemůžu být potrestán za dva přestupky při jednom zastavení a vy ty hochy kryjete. Jen to hezky pošlete na ministerstvo, já chci, aby jste to nerozhodovali Vy, ale chci, aby byli hoši potrestáni. Oni navíc dobře vědí, že na té křižovatce je krátký interval a mají to tam předem vyhlídnuté jako výběrčí místo."
Zase asi za dva měsíce mi přišlo rozhodnutí ministerstva dopravy, ve kterém se ruší obě pokuty a předává se věc zpět nižšímu stupni, k dalšímu řízení. Důvodem bylo, že podle GPS a pohybu jejich vozidla zjistili, že mě strážníci zastavili jen jednou a ne dvakrát, jak tvrdili a že ani teoreticky není možné, aby mě zastavili, vyřešili přestupek a znovu zastavili, vyřešili přestupek, a to vše ve dvou minutách. Proto je jejich tvrzení nevěrohodné. Na dopravce u nás dostali kopii a zrušili mi odebrání bodů.
Ale 21.11.07 mi přišel příkaz k úhradě od Magistrátu Prahy o uložení pokuty 2.500 Kč, prý ve spodní hranici možné výměry . Do Prahy jezdím málo, nerad, ale měl jsem sem cestu a tedy jsem se dohodl, že se stavím osobně. Zde se mnou sepsala referentka 28.11.07 zápis, ve kterém jsem požádal o přerušení řízení do doby, než budou vyřízeny mé stížnosti na kontrolní oddělení a řediteli ing.Kašpárkovi. Ukázala mi i fotografie na fotokopii, kde na jedné bylo naše céčko bez registrační značky a ta byla zase vedle jen samotná, zvětšena. Tento doklad jsem označil za možnou fotomontáž - měli mi ukázat hned v dubnu. No a prý do Vánoc to už asi nestihneme pozvat strážníky a Vás. Naštěstí pro mne to nestihli dodnes a dnes je to tedy rok a den a přestupek musí být vyřízen do roka. Nikoli bez opravdového potěšení tedy mohu konstatovat, že to vím. (Také mi potom přišel dopis, že se "Nepodařilo do roka vyšetřit".)
Ale je možné, že byl záměr nic neřešit. Samozřejmě, že k výše popsanému mám doklady.
Já ale myslím, že daleko horší, než údajný můj přestupek je, že nejspíš dodnes slouží a také možná i dál podvádějí už nahoře jmenovaní dva strážníci Městské Policie Praha, také že jejich kontrolní oddělení nic neřešilo, minimálně nedořešilo, právník strážníky kryje, pan ředitel ing.Kašpárek nejspíš taky, minimálně dělá mrtvého brouka.. Neozvalo se mi dodnes ani kontrolní oddělení, ani právní, ani on.
Ono se také málokdy stane, že jeden civil prokáže pravdivost svého tvrzení proti dvěma policistům. Konečně tedy můžu podat trestní oznámení a také tímto podávám, na strážníky Městské Policie v Praze výše jmenované Dragona a Matulu, pro zjevné podvody a zneužití pravomoci veřejného činitele při výkonu své služby.

V Jilemnici 25.dubna 2008 Eduard Seibert
Na Kozinci 690
514 01 Jilemnice
Ps.: dnes tedy 7.5.08 mi přišlo z Magistrátu města Prahy, že se věc přestupku nepodařilo projednat do jednoho roku a tedy ve sm. zákona odpovědnost zanikla . ( Také u policistů ??? )

Jakoubek Hellerovi - 2 ...

24. července 2008 v 22:47 | James V. Jakoubek
Heller Šimáčkovi (komentář k dopisu).
K Vašemu dopisu panu Šimáčkovi. I po jen zběžné četbě je zřejmé, že si, jak jest u Vás obvyklé, protiřečíte. Co považujete u komunistů za naprosto normální, u každého jiného, jako kupř. zde u pana Šimáčka, zhurta káráte.
Příklad: "... považuji za vysoce nemorální, když učitel zneužívá svého postavení k jednostrannému a neobjektivnímu manipulování dětí ..." Co jiného tedy dle Vás, než "jednostranné a neobjektivní manipulování" v jejich školstvu komunisté po celých 40 let praktikovali? (A co jste Vy sám ve službách "protosocialistického" režimu vykonával? Tehdy Vám to zřejmě moc nevadilo, neb sám sebe tak říkajíc obviňujete z "kolaborace" s režimem. Sice dnes povídáte jak jste to údajně sabotoval, kdyby to byla ovšem pravda, moc dlouho by jste tím "učitelem", na politické škole k tomu, určitě nebyl).
Velice ubohá je Vaše učená poznámka panu Šimáčkovi: "Mimo jiné je to v rozporu s ústavou ČR." Úplně zde popíráte to, co Vy sám, osobně, zastáváte, neb jste mě svého času, když jsem se Vám zmínil o zákonech a US Constitution (Ústavy USA), odpověděl: "... nebuďte směšný s ústavou a zákony...!!". Otázka: Od které doby se komunisté ohlížejí na takové, z jejich hlediska "směšné pitomosti", jako jsou zákony či dokonce Ústava? Odpověď: Pouze a jenom tehdy když jsou ONI u moci (viz s. Heller). Toto pohrdání Ústavou komunisty (včetně zcela jasně i Vás) nejvyšším to zákonem státu, trvá v t.zv. Republice České bez přerušení do dnešního dne, viz nedávný případ v Teplicích, kde údajná "soudkyně" Veronika Fileová při soudním jednání na upozornění, že porušuje svým chováním Ústavu, bohorovně odpověděla: "Ústava mě momentálně nezajímá..!!". Stát se něco podobného zde v USA, okamžitě by takový soudce byl odvolán z funkce. V Česku ale, vzhledem k "... mládí, nezkušenosti a dosavadní bezúhonnosti ..." se to soudružce "soudkyni" odpustilo a ona "mladá a nezkušená" tak zvaně "soudí" dál. Totéž se dá říci o jiném zločinci v taláru "soudkyni" Marcele Horváthové v Trutnově. Vy osobně se soudci kteří kašlou na Ústavu problém dle všeho nemáte, ale co se údajného dle Vás "porušování ČR ústavy" panem Šimáčkem týče, to ano.
Další Vaše perlička pro pana Šimáčka - Heller dnes: "... Nejde ... o to, že bychom snad chtěli zpochybňovat nesporná fakta o zločinech a deformacích minulého systému ..." Heller včera: "(o zločinnosti "minulého systému") ...v dějinách evropského protosocialismu to byla jen nepatrná éra procesů a násilných opatření ..." Fakt je ten, že "procesy a násilná opatření" trvaly po celou dobu trvání "zločinného komunistického režimu" (zák. 198/93) a to až do samého konce (případ Pavel Wonka). Vy tedy tento Váš citovaný názor za "zpochybňování" činů zločinecké organizace KSČ nepovažujete?
Co se zločinnosti KSČ týče, zmiňujete se o tom panu Šimáčkovi velice alibisticky: "... strana se na svém 18. sjezdu za zločiny a deformace minulého systému občanům omluvila ... tento postoj je obsažen i v našich dokumentech ...". Četl jste Vy sám onu proslulou "omluvu" zločinecké organizace KSČ? (vlastně, vůbec bych se nedivil, kdyby jste byl jejím spoluautorem). Jedná-li se vůbec o "omluvu", nechť posoudí jiní. Na toto tema jsem nedávno (January 20th 2008) napsal komentář, zde je výtah:
Bylo by zajímavé vědět, kdo z těch straníků co o proslulé "omluvě" tolik povykují, text této skutečně znají, protože o konkretním obsahu oné t.zv. "omluvy", mimo neurčitých poznámek (viz kupř. Heller Šimáčkovi, dodávám dnes) se nikde moc nemluví ani nepíše. Není se čemu divit, že se s touto "omluvou" komunistům na veřejnost moc nechce. Ono jde spíše jen o jakési neurčité proklamační prohlášení bez hlavy a paty než o cokoli jiného, kde se sloveso "omluva" vyskytuje v sáhodlouhém textu vytvořeném na Mimořádném sjezdu KSČ 21.XII.1989 jen na třech větách. Všechny tri stojí za to doslova ocitovat celé. Věta první:
Omlouváme se naší mládeži i všem občanům, kteří byli postiženi neoprávněnými represemi, omlouváme se dětem těch rodičů, které trpěly postihy ještě v dalších generacích.
.
Toť tedy prosím vše co se "omluvy občanům a mládeži Československa " týče. Toto je tedy ona slavná, všeosvobozující "omluva" komunistů českých, kterou se tito nepřestávají ohánět. Celé 40ti leté období komunistických násilností, politické represe, nenávisti a bezpráví postihující celé generace, období bolševické zločinosti zahrnující bezpočet justičních zločinů, stovek politických poprav, pokoutních vražd a tisíců umučených v koncentrácích, v uranových dolech a jako divá zvěř postřílených na hranicích, toto vše se smrsklo do jedné jediné kraťoučké větičky obsahující dvacet dva nic neříkajících slov. Tak, a to vám bando jedna nekomunistická stačit musí!!
Mimo nekomunistické "občany a mládež" je zde ovšem také skupina trochu pomýlených "členů strany" kteří tak nějak nepochopili "bratrzskou pomoc" sovětů v roce 1968 a kteří i přes své uvědomění byli také tak nějak postiženi jakýmsi "příkořím", pochopitelně zcela omylem. Tito si proto zaslouží omluvu trochu delší. K těmto pomýlencům specificky se tedy obrací věta druhá "omluvy":
Omlouváme se za veškerá příkoří i členům strany, kteří za svoje reformní postoje, za nesouhlas s protizákonným vstupem vojsk pěti spojeneckých zemí v roce 1968 museli KSČ opustit a tím ztratili postavení rovnoprávných občanů".

Tato věta "omluvy" je mimo jiné velice pozoruhodná zcela bezděčným doznáním, že veškeré komunistické dušování se a zaříkávání o "rovnoprávnosti všech občanů" nejsou nic jiného než prachobyčejné komunistické bláboly, lež a klam. Zcela bezostyšně zde komunisté najevo dávají svůj dvojí metr jimž měří svět - "rovnoprávní občané" jsou pouze v komunistické straně, "předvoji lidstva", pak teprve po nich ostatní lidská sebranka a nad pochyby dokládají skutečnost, že v jejich očích každý mimo KSČ jest druhořadým, nerovnoprávným, občanem. Zejména stojí za pozornost, že ani zde nejsou čeští komunisté schopni "překročit svůj vlastní stín" kterak se s oblibou vyjadřují o jiných a nazvat věci pravým jménem. Vpád Rudé Armády do ČSSR uprostřed noci v srpnu 1968 a střelbu do protestantů soudruzi ani zde nepovažují za invazi, ale za pouhý jakýsi "vstup". Pro srovnání. Nikde se nemluví ani nepíše, že by snad armáda národně socialistického Německa "vstoupila" 22. června 1941 na území svého spojence SSSR, ale vždy a všude se mluví a píše o "vpádu", "napadení", či "invazi", a to ba i "zákeřné". Proč tato rozdílná terminologie oproti 21. srpnu 1968? V roce 1941 Hitlerovo Německo a Stalinův Sovětský svaz (stejně jako v roce 1968 ČSSR a SSSR) byli spojenci kteří v soudružském objetí v září 1939 napadli a mezi sebe si rozdělili Polsko a tím rukou společnou a nerozdílnou zahájili Druhou světovou válku. Stalin při tom jaksi k dobru a s požehnáním spojence Adolfa Hitlera zabral tři pobaltské státy, Lotyšsko, Estonsko a Litvu, které samostatnost znovu nabyly až po pádu a rozpadu "nerozborného a věčného" (náš vzor!!) SSSR. Stalinova komunistická propaganda tehdy nazývala vojáky Wehrmachtu "německými dělníky v uniformách" a komunisté až do onoho německého vstupu na sovětské území nazývali v západní Evropě probíhající válku "imperialistickou", aktivně vystupovali na mezinárodním foru proti spojencům a spolupracovali s Gestapem. Tato spolupráce zašla tak daleko, že v roce 1940, na žádost Himmlera, vydal Stalin nacistům skupinu německých komunistů kteří před Gestapem uprchli do SSSR, kde však většina z nich z nich stejně skončila v Gulagu. Mezi tehdy vydanými byla i Betty Olberg, manželka bývalého agenta NKVD v Berlíně Valentina Olberga, zastřeleného v roce 1936 po monstr-procesu Kameněv-Zinoviev. ...!
Ve třetí a poslední větě kde se sloveso "omluva" vyskytuje lze čísti: "Protože naše bývalé vedení nenašlo v sobě dosud tolik cti a odvahy veřejně se omluvit, činí tak delegáti mimořádného sjezdu KSČ." Když se komunističtí hrdinové veřejnosti takto "omluvili", pro jistotu na čas zalezli do děr a vyčkávali co bude. Jak dnes známo, jakékoliv obavy komunistů o neblahý snad osud jejich plané byly. A na tento strach zbytečný se také nezapomíná...! Tolik tedy co se oné komunistické a Hellerovic "omluvy" týče. Vzhledem k údajnému "kurvení komunistického textu" z čehož mě bez důkazů obviňujete, ptám se: Jde o přesné citace ze zmíněného KSČ dokumentu? (stačí ano/ne)
Co se Vašich urážek adresovaných panu Šimáčkovi, Vaší nadřazenosti, domýšlivosti a arogance týče - "Za naprosto nekvalifikované a subjektivistické považuji Vaše rádoby politologické a filosofické rozbory ... Vaše hodnocení minulého systému je nekvalifikované ... za hranicemi běžné lidské slušnosti je Vaše posuzování morálního profilu a inteligence lidí kteří spojili svůj život s komunismem a marxismem ... dáváte (mi) právo spekulovat o Vašem mravním profilu, kariérních záměrech a inteligenci ... Nebudu nudit čtenáře Haló novin tím, co jsem tomuto filozofickému géniovi odpověděl..." apod. je zbytečné se jimi zabývat. Tvářit se učeně a urážet kde koho, toto jest Vám přímo vrozeno a za nic mimořádného to ani nepovažujete. Kdyby bylo na Vás, tak by tento dle Vás "génius" byl na hodinu vyhozen, kterak se to praktikovalo za toho Vašeho "protosocialismu": "... Nevím, jestli je ještě pořád ředitelem ..." Otázka: Kdo z vás dvou - Vy, "tajemník Teoreticko-analytického pracoviště ÚV KSČM" a nebo pan Šimáček, ředitel ZUŠ a dirigent žákovského orchestru o jehož mravním profilu a inteligenci projevujete obavy - dle Vašeho názoru odvádí společnosti prospěšnější práci? (Na tuto otázku nechť prosím zároveň odpoví i náhodní čtenáři dole v diskusním foru).
"... Je charakteristické, že se vůbec nezamýšlíte nad zločiny které v dějinách spáchal kapitalismus...". Typické komunistické povykování typu "zloděj křičí chyťte zloděje", odvádět pozornost jinam. Co se zločinnosti týče, v tom jsou bez jakýchkoliv pochyb mistři levičáci všeho druhu, komunisté specificky (Stalin, Mao, Pol Pot, abych jmenoval ty nejzaslouženější komunistické řezníky). Komunisté mají na svědomí daleko nejvíce lidských životů, cifra se blíží, či dokonce překročila, 100 millionů, nikdo to není schopen spočítat. Po komunistech následují němečtí národní socialisté (které si ale komunisté sami pro sebe zařadili do krabičky "pravice"). Těmto dvěma vrahounům se nic nevyrovná, všechny ostatní -ismy dohromady nemají na svědomí ani setinu lidských životů co tito dva moderní mordýři. A pak Heller soudruh pláče nad osudem "komunardů" 150 roků zpátky, kterých, co se počtu tehdy zavražděných týče, takový Stalin zmáknul za jedno odpoledne, a pak se šel "na balet" povyrazit. Co se počtu obětí všech těch různých (mimo dle marxistické věrouky "levých") -ismů v celé historii lidstva týče, lze tyto vůbec porovnat s počtem obětí povražděných levičáky jen za posledních necelých 100 let? Malá ukázka zde: http://hedvicek.blog.cz/0807/ja-nechci-umet-cinsky
"... Militantní antikomunismus ... rozhodně neslouží k nápravě minulých deformací a zločinů či vyloučení jejich opakování v budoucnosti...". Zde se soudruh Heller, dle zvyku bolševika, snaží opět odvrátit pozornost jinam. Co především "neslouží k nápravě ..." atd. jest komunistický aktivní odpor jakkoliv odhalovat jejich vlastní nedávnou minulost, viz povyky jejich na adresu ÚSTR, "Cibulkových seznamů", Paměti národa a všemu, co by mohlo a mělo nedávnou minulost poodhalit a viníky odsoudit - viz pronásledování Vladimíra Hučína který se o to pokusil. Naopak, komunističtí zločinci se chrání (soudkyně JUDr. Marcela Horváthová z Trutnova klasický to přímo případ) a ti kdo na toto poukazují, jsou nadále stíháni (viz Jiří Wonka, bratr jedné z posledních obětí komunistického "předlistopadového" režimu, Pavla Wonky, zavražděného v komunistickém kriminále v dubnu 1988, jehož smrt má ona jmenovaná "soudkyně" přímo na svědomí). Pokud zločinci tohoto druhu jsou komunisty chráněni, "vyloučit opakování zločinů jejich" v budoucnu opravdu nelze. Ptám se tedy: Pročpak se, soudruhu Hellere, nepostavíte Vašim soukmenovcům kteří odmítají odhalovat, kterak sám občas říkáte, "zločiny a deformace minulého systému"?
O Vaší dvojité, křivé a lživé povaze více než výmluvně svědčí Vaše dvojí podání případu pana Šimáčka:
Čtenářům HaNo sdělujete: "...ohledně koncertu pořádaného ke Dni památky obětí komunismu. … Nebudu nudit čtenáře Haló novin tím, co jsem tomuto filozofickému géniovi odpověděl. Jistě si to dovedou představit. … Samozřejmě jsem panu řediteli zopakoval, že KSČM není KSČ, že se distancuje od zločinů a deformací minulého systému, za které odpovídá především tehdejší vládnoucí elita doma i v SSSR …" a nevědomí čtenáři HaNo jistě oči valí, jak to tomu "géniovi" veleinteligentní soudruh Heller nasolil.
Skutečnost, kterak si každý může snadno ověřit přečtením Vašeho dopisu onomu "geniovi" jak se hulvátsky vyjadřujete (zde: http://hedvicek.blog.cz/0807/heller-pise-jakoubkovi-a-simackovi) jest taková, že se v dopise tomto o tom, že "KSČM není KSČ", vůbec nezmiňujete a rovněž tam není ani náznak zmínky o vině "vládnoucí elity doma i v SSSR" na komunistických zločinech, natož jakési údajné "distance" KSČM od těchto. Jinými slovy, vážený soudruhu, česky a srozumitelně řečeno, vyloženě lžete. Typický komunistický podvodník a lhář, jinak Vás nazvati nelze.
Nemá vůbec smysl s Vámi vést jakékoliv diskuze, když zcela zvykově podvádíte a lžete a navíc si o tom omylem sám proti sobě důkazy podáte. Činnost moc "inteligentní" z Vaší strany to tedy rozhodně není. Nejdříve porůznu kde-komu vykládáte: "spekuluji o Vaší inteligenci … na to Vaše inteligence ani inteligence toho ´odborníka´ dirigenta nestačí … lidí mnohem inteligentnějších než jste Vy …" a pod., tváříte se, že jste ten nejinteligentnější tvor (tedy při nejmenším v Česku) svým neustálým poukazováním na vlastní údajnou vysokou "intelligencí", a pak se sám, aniž to zřejmě tušíte, usvědčíte z bohapusté lži. Ani běžný trouba by takovou pitomost neprovedl.

Čest Práci, soudruhu inteligente.
James V. Jakoubek
July 24th 2008

Jakoubek Hellerovi - 1...

24. července 2008 v 22:46 | James V. Jakoubek
Soudruhu Hellere,
od Vás, jakožto uvědomělého komunisty (k tomu se Váš druh jen málokdy snižuje), jsem nikdy "zdvořilost" neočekával, o tom jste mě již několikrát přesvědčil, tudíž zdůrazňovat to nemusíte. Co se jakéhosi "oponenta" za kterého se považujete, týče, tak nevím jak jste na to přišel. Pro mě nejste žádný "oponent", natož cosi jako "nepřítel" za kterého se též vydáváte, nýbrž pouhá komunistická vykopávka v posledním tažení (což se týká celého toho Vašeho slavného "Teoreticko-analytického pracoviště ÚV KSČM"), živící se mlácením prázdné slámy, která by se nikde jinde než v ČSR/ČSSR/ČSFR/ČR, nebyla schopna uživit, což ostatně z Vašeho popisu sebe sama vyplývá zcela jasně. A z Vašeho pohledu zase já, "buržoust" za kterého mě zřejmě považujete (možná jenom "maloburžoust", nejsem si jist), podléhající "americkému snu" státi se "multimilionářem", tak z hlediska komunistické pravouky rovněž nemohu být žádný "oponent", nýbrž pouze a jenom "třídní nepřítel", či dokonce "smrtelný třídní nepřítel", kterak by jste z toho Vašeho "celoživotního studia marxismu" taky už mohl vědět (zde mohu podotknout, že státi se "milionářem" či dokonce "multimilionářem" v Americe - slyšel jste kupř. o jisté osobě jménem Bill Gates?- jest pro schopného jedince velice reálná možnost, ale vybudování toho Vašeho "komunismu" o kterém Vy dnem i nocí fantazírujete, není ani onou pověstnou chimérou). A co se onoho mého údajného "hýbání žlučí" týče, moc si o sobě myslíte, spíše opak jest pravdou kterak z celého tónu Vašeho přípisu - nadávky, urážky a vytahování se - zcela jasně vyplývá: "čítankově naivní Američan", navíc "celému světu pro smích" si dovolí kritizovat čecháčka - "společenskovědního intelektuála", obdařeného od Strany rodné tituly PhDr. a CSc. za veledůležitá skládání (které nikdo nečetl a nečte) a navíc zabývajícího se "celý život marxismem"!! Taková drzost, komu by se pak žluč nepohnula, žejo soudruzi.
Přesto si Vám dovolím poděkovat jak za Vaši reakci na můj článek, tak za ono Vaše sepsání panu řediteli Šimáčkovi. K tomu co adresováno panu Šimáčkovi (on jest totiž "lepší než Vy, on můj dopis ... vyvěsil na nástěnce", kdežto já jenom na Internetu http://hedvicek.blog.cz/0807/heller-pise-jakoubkovi-a-simackovi) se vyjádřím později, nyní jen pár slov k tomu, co píšete mě.
Ohledně mé přezdívky "American Reader" na diskusním foru HaNo, (jak mě těší, že jste na mě po tolika letech přece jenom nezapoměl) kdybyste býval tehdy projevil zájem, milerád bych se Vám identifikoval, tak jak jsem to učinil nyní (proto jsem totiž článek zaslal též do redakce HaNo, neb jsem si byl jist, že se takto k Vám určitě dostane a Vy začnete vyskakovat).
Stále zdůrazňujete (tehdy i dnes) nejen moji, ale kde-koho kdo má připomínky k Vašemu marxistickému blábolu, "hloupost, zaslepenost, omezenost, nedostatek inteligence, ztrátu rozumu, neschopnost porozumět mému textu", doufám, že jsem nic nevynechal, pakliže ano, upozorněte mě na to, abych si to doplnil, nerad bych v těch Vašich "duchaplných" a sebestředných tyrádách o něco přišel. Sdělujete mě: můj text jste "s prominutím zkurvil.."! Zde je jen několik (3) Vašich "textů", sdělte mě, či nám (Vaše případná odpověď bude publikovaná na Internetu), zdali jsou či nikoliv, doslovné a jak a čím jsou "zkurvené:
Citát (1) soudruha PhDr. Hellera Josefa, CSc, tajemníka Rady Teoreticko-analytického pracoviště ÚV KSČM, zdroj "Komunistický manifest a současné úkoly komunistů", stažené ze stránek www.kscm.cz dne 9.IX.2000: "...Jeho úkolem proto i nadále zůstává základní určení komunistického hnutí jako hnutí jehož cílem je zrušení soukromého vlastnictví. K tomuto cíli se také komunistické hnutí musí ve svých strategických materiálech hlásit..." Doslovný citát - ano/ne.
Citát (2) dtto: "... K tomu je třeba naplnit i další podmínku klasiků - odstranění buržoazní osobnosti, buržoazní samostatnost a buržoazní svobody..." Doslovný citát - ano/ne.
Citát (3) dtto: "... prvním krokem v dělnické revoluci je pozvednutí proletariátu na panující třídu, vydobytí demokracie. Proletariát využije svého panství k tomu, aby postupně vyrval buržoazii veškerý kapitál ..." Doslovný citát -ano/ne.
Co se Vašeho komentáře "... kreslíte obraz nějakého kariéristického ´politruka´ který nenapsal nic než nějaké ...´Dělnické bouře na Kolínsku´ ...", nesmysl, opak jest pravdou, neb jste toho nasmolil požehnaně!! Laskavě si to ale znova přečtěte, zřejmě se Vám ale před očima kruhy vzteku dělají a na text nevidíte a nebo máte problém s češtinou, proto si to nechte od někoho blízkého vysvětlit. Jest psáno "Dělnické BOJE na Kolínsku". Tak mě to bylo z Česka tehdy sděleno, proto jsem podotkl, že nakolik jest informace tato pravdivá si nejsem jist. V té době jsem si z kscm.cz stahoval komunistické výklady (než komunistům došlo, že si tím nadělávají do vlastního hnízda a tyto "strategické materiály" stáhli a přestali je publikovat) včetně tedy i Vašeho "Manifestu". Po čase jsem Vás spatřil na diskusi HaNo kde jste vykládal, jak ta demokracie má správně vypadat, jak to příště budete dělat lépe a též jaký to v Americe vládne útlak a vykořisťování. Tak jsem se do toho zamíchal (s výsledkem již sděleným) a pár těch Vašich diskusních "výkladů" si stáhl a založil k "Manifestu". Pak jsem na Vás pozapoměl (I have better things to do) a když jsem minulý týden četl Vaše urážky "geniovi dirigentovi" jsem si na Vás zase vzpoměl a Vaše výplody z archivu vytáhl a (přes HaNo) jsem Vás kontaktoval. Z Vašeho chování a následné reakce zcela jasně vyplývá - nic se nezměnilo, vše při starém. Hulváctví, arogance a domýšlivosti jste se nezbavil, naopak, jste arogantnější, domýšlivější a urážlivější než jste byl před časem. Zřejmě stárnete a stává se z Vás nedůtklivý a morousovitý dědek. Vaše "bio" Vámi v dopise podané plně odpovídá tomu, co mě bylo o Vás již řečeno - profesionální agitátor, dokonale zabedněný člen komunistické strany a normalizační kolaborátor, (Vaše výklady, jaký jste to bojovník, "velmi radikální kritik minulého režimu" jest přesný výraz - možná dnes - jsou povídačky pro slabomyslné). Aby jste Vy "zdrhnul za lepším" kterak jste se o mě vyjádřil (yes, využil jsem vhodné situace a "zdrhnul", chcete-li - a dobře učinil, i když po pár letech jsem přes rodiče dostal přípis oznamující mé "odsouzení" na 2 1/2 roku za cosi zvané "trestný čin opuštění republiky", "zločin" to nikde jinde ve světě, mimo komunistického tedy, se nevyskytující. Odepsal jsem tehdy na patřičný úřad s dotazem, zdali si to mohu jít odsedět po troškách na Hawaii, ale odpovědi se mě nedostalo - protože jsem odmítl život trávit v tom Vašem komunistickém šlendriánu a denně poslouchat pitomou bolševickou propagandu - jak je ostatně možné, že ten Váš režim, dle Marxe i Vás, kapitalismus překonávající, všude ve světě tak hanebně skončil a kde se ještě drží, hyne na úbytě? Oh, yeah, už si vzpomínám, to byla a jest jenom jakási zkušební forma, "protosocialismus" nějakým jiným čecháčkem takto pojmenovaná, neb termín tento se nikde u Marxe nevyskytuje, či ano?, ale počkejte, že až to chopí do pracek, pardon, přesná citace jest: "... Proletariát využije svého politického panství k tomu, aby vyrval buržoazii veškerý kapitál..." - jak to kupř. nedávno učinil jistý Robert Mugabe ve Rhodesii, nyní Zimbabwe, kam to dospělo, račte se podívati - elita expertů typu PhDr. Hellera Jos, CSc. a spol, tak to pak pojede jako na másle - a skončí jako v Zimbabwe - kam se ta prohnilá a zaostalá Amerika hrabe...!) to u Vás nepřicházelo v úvahu, neb na Západě by jste se musel postarat sám o sebe, zde té Vaší rodné Straně štěstí nekvete a tady by Vám za ty Vaše "inteligentní" kecy o nadstavbě, humanistických ideálech marxismu, vlivných kapitalistických lobby nikdo nedal ani cent, takto se uživíte jen v Česku. Vám jiného než kolaborace s režimem, KSČ/KSČM prostě nezbývalo a nezbývá a nyní, po Vašem celoživotním brodění se v "marxismu" jste v tom tak zabředlý, že bez té Vaší marxistické frazeologie nejste ani schopen stvořit souvislou větu, tak laskavě nedělejte z nouze ctnost. Není mě jasné, proč neustále plácáte nesmysly o mých jakýchsi "papouškování ideologie mých vládců", co to je za nesmysl? Uveďte příklad tohoto "papouškování", abych se něco dozvěděl. To na nic hloupějšího ta Vaše Vámi na obdiv neustále a všude vystavovaná "intelligence" nepřijde? Taktéž, nic jiného, než urážky vyprodukovat neumíte? Zapoměl jste se mě též zeptat, jestli vůbec "umím česky".
K údajným mým "výmluvám" proč jsem "zanevřel na komunismus" (kde jste toto sebral, kdy a kde se "vymlouvám?), tak na komunismus jsem "nezanevřel", neb jsem tuto pavědu nikdy nevyznával a vyznávat nemíním, tuto za fantasmagorii považuji. Tato "věda" jest doménou stavitelů vzdušných zámků a domečků z karet Vašeho typu. Tož, soudruhu "staviteli", stavějte!!
Ještě jsem Vás chtěl požádat o adresu mého, jak píšete, "souvěrce dirigenta" pana Šimáčka. Rád bych se s ním spojil, pokud Vám to ovšem nebude činit příliš velké potíže, či pokud se nebudete obávat spojení takových "neinteligentních" a proto komunismu nebezpečných individuí jako jsme my dva. Díky předem.

S pozdravem Míru Zdar,
James V. Jakoubek
July 23rd 2008

Kolaboranti a uzitecni idioti ...

24. července 2008 v 18:45 | Ross Hedvicek
RE: Konference KRAJANE a EXIL: 1948 A 1968, Praha 16.-17.9.2008
Muj vzacny pritel Charles Wiener v mylnem dojmu, ze jsem snad neco jako "zahranicni Cech" me poslal pozvanku na konferenci Krajane a exil: 1948 a 1968, ktera probehne v Praze 16.-17.zari 2008. Vzhledem k tomu, ze budu neodkladne zaneprazdnen, konference se bude muset obejit bez me ucasti, rad se vsak podelim o svuj nazor na nektere aspekty teto akce. Mozna me poznamky Charles Wiener ucastnikum konference precte.
Vetsina z vas, pokud jeste vladnete ceskym jazykem, jiste zna vyraz "kolaboranti". Ma jiste mnoho vyznamu, ja se chci zminit jen o uzkem spektru a negativni konotaci toho vyrazu. Kolaborant je osoba, ktera v tom ci onom smyslu spolupracuje s opresivni moci v primem rozporu se zasadami slusnosti, rovneho charakteru a civilizovaneho chovani. Jako nedavne priklady uvedme ceske kolaboranty spolupracujici s nemeckou okupacni moci v dobe druhe svetove valky nebo ceske kolaboranty spolupracujici se sovetskymi okupacnimi vojsky po roce 1968 - byt v tom roce 1968 byl vyraz "kolaborant" puvodne uplatnen pouze pro autory "zvaciho dopisu" Indru, Bilaka, Svestku a Koldera.
V emigrantskem prostredi byl vyraz "kolaborant" pouzivan i pro osobu, ktera si po sve emigraci "upravila vztahy k CSSR" a pro ruzne ty "krajany", kteri jezdili na "navstevu vlasti" pred rokem 1989. Podminka spoluprace s opresivni moci byla i tam splnena.
Sametova revoluce v listopadu 1989 se stala symbolem nesplnenych nadeji civilizovani Cesi stale hyckali. Proc nesplnenych? Protoze nedoslo k eliminovani rozhodujicich faktoru, ktere opresivni moc pouziva vuci svym nesvobodnym subjektum. Nedoslo k vyrovnani s minulosti - naopak, byla prosazena "pravni kontinuita s komunistickym rezimem", nedoslo k potrestani komunistickych zlocinu minulosti a nedoslo k navraceni zabavenych majetku. Ceska republika tedy neni porad jeste "kosher" a nebo jak se rika u nas "up to par". Pokud se mylim, dejte mi vedet.
V takovem pripade je jakakoliv v Ceske republice se odehravajici spolecenska a politicka aktivita lidi ceskeho puvodu zijicich v zahranici zase jen aktem KOLABORACE a dava Ceske republice a jejimu soucasnemu rezimu nezaslouzenou legitimitu. Verim, ze byste se se taky odmitli zucastnit konference o tom, zda se Holocaust stal nebo nestal, jako to nedavno resili v Iranu a zucastnili se ji znami pomatenci jako David Duke a David Irving - protoze byste svou ucasti dali legitimitu silencum a lunatikum! To je prece neprijatelne, ze? Proc vam potom pripada normalni se zucastnit konference v CR (jejiz hrichy jsou uvedeny vyse) pod zastitou jejich vrcholnych organu a vzdelavacich instituci? Double standard - anyone?
Pripada mi naprosto nedustojne, kdyz vidim, ze Aja Vrzanova, vynikajici sportovkyne minulosti, ktere se take dostalo patricne porce diskriminace komunistickym rezimem, se nyni propujcuje byt jen k titularnimu vedeni teto propagandisticke akce organizovane neo-komunistickym Ministerstvem zahranicnich veci CR v Praze. Pamatka vlastni a pamatka rodicu uspesne poslapana a poplivana. Neni to smutne? Zda se, ze tento nedostatek zdraveho usudku neni byvalym ceskym sportovcum nijak cizi - jak je videt z nedavnych proti-americkych komentaru dalsi byvale spickove sportovkyne Martiny Navratilove. Schopnost vyskocit taakhle vysoko na ledu nebo na kurtu zretelne jeste neznamena, ze z te vysky mate poradny rozhled.
Zrovna dnes mi jeden cesky pravnik napsal nasledujici: "A jeste neco navic: emigranti jsou zde stale povazovani za neco "divneho" a "neduveryhodneho". Stale jsou tak trochu povazovani za "zradce vlasti" ci "zradce naroda". A soucasna mocenska garnitura tento nahled na emigranty podporovala a podporuje, nebot mela a jeste stale ma strach, ze nekteri z tech emigrantu by je mohli pripravit o jejich mocenske pozice - ze by je mohli nahradit. Ale i to uz pomalu prestane, nebot ti co emigrovali z CR v minulych dobach komunistickeho rezimu pomalu - ale jiste - jiz vymiraji."
To bylo jen tak na zamysleni o davani legitimity opresivnimu rezimu, rezimu, ktery by mel byt charakternimi lidmi bojkotovan. Lenin tyhle lidi nazyval "uzitecni idioti". Citite se jako "uzitecny idiot"? Nebo vam nalepka "kolaborant" staci?

A zde je zminena pozvanka na konferenci:
krajane.net
Mezinarodni koordinacni vybor zahranicnich Cechu
Ministerstvo zahranicnich veci, odbor pro krajany a prezentaci
Univerzita Karlova v Praze
Konference KRAJANE a EXIL: 1948 A 1968, Praha 16.-17.9.2008
Praha 10.cervence 2008
Mili pratele, vazeni zahranicni Cesi,
radi bychom vas pozvali na konferenci Krajane a exil: 1948 a 1968, ktera probehne v Praze 16.-17.zari 2008. Konferenci porada Mezinarodni koordinacni vybor zahranicnich Cechu a navaze na Tydny zahranicnich Cechu, uskutecnene v Praze v letech 1998, 2000, 2003 a 2006. Setkani je inspirovano osmickovymi vyrocimi letosniho roku a nabidne moznost nahlednout exilove vlny, zpusobene politickymi udalostmi let 1948 a 1968, pohledem historiku (ucast prislibili mj. Jiri Pernes, Vilem Precan, Vladimir Nalevka a dalsi), ale i pohledem zahranicnich Cechu a pametniku. Predpokladame, ze diskuse bude sirsi a dotkne se i jinych aktualnich krajanskych temat. Konference se uskutecni pod zastitou ministra zahranici Ceske republiky pana Karla Schwarzenberga, za podpory Odboru pro kulturu, krajany a prezentaci Ministerstva zahranici CR a ve spolupraci s Univerzitou Karlovou.
Jednani bude probihat v prostorach Rektoratu Univerzity Karlovy, Ovocny trh 3, Praha 1, od 10.00 do 17.00 hodin. Pripravuje se i doprovodny program, jehoz soucasti bude napr. vystoupeni krajanskeho folklorniho souboru, navsteva Ustavu pro studium totalitnich rezimu atd. Na pokryti doprovodneho programu a obcerstveni bude pred zahajenim konference vybiran poplatek 300 Kc, ktery lze v oduvodnenych propadech odpustit.
Prosime vsechny zajemce, aby potvrdili predbeznou ucast a zajem vystoupit na konferenci na adresu MKVZC, K Zahradkam 1289/4, 15500 Praha 5, Ceska republika, nebo na e-mail info@zahranicnicesi.com. K potvrzeni ucasti muzete pouzit registracni formular, ktery najdete na www.zahranicnicesi.com. Na teto adrese jsou k dispozici dalsi podrobnosti ke konferenci. Zaroven vas prosime, abyste tuto informaci
zverejnili ve svych mediich, na internetu nebo jinak rozsirili mezi sve cleny - zahranicni Cechy. Na konferenci navaze Krajansky folklorni festival, ktery se bude konat v Praze 18-21.zari.
Mezinarodni koordinacni vybor zahranicnich Cechu se tesi na setkani s vami na pude Univerzity Karlovy, ktera se stala tradicnim forem pro diskusi a pro setkavani zahranicnich Cechu z celeho sveta.
Aja Vrzanova, predsedkyne MKVZC
Miroslav Krupicka, tajemnik MKVZC

Nasel jsem zase jednoho normalniho Cecha!!!

24. července 2008 v 16:08 | Ross Hedvicek
Jak psal Karel Jaromir Erben, kdyz spendlickem kopete a prstickem hrabete, obcas neco objevite. Ja jsem objevil zase jednoho normalne uvazujiciho Cecha (a uznejte, to je vzacnost!). Jako odpoved na jeden z mych poslednich clanku mi napsal JUDr. Kolja Kubicek.
----------------------------------
Vazeny pane,

neni to tak hrozne, jak se Vam to jevi z dalkoveho a povetsinou medialniho pohledu. Ale podstata Vaseho tvrzeni, byt by ( v procentech vyjadreno ) jen z 60% odpovidala skutecne realite v CR, zustava zachovana. Je vsak trochu problem, ze Vase vyrazove prostredky jsou ponekud tvrdsi, nez je zde v kraji zvykem. To pak zpusobuje urcitou zdrzenlivost v posuzovani toho, o cem pisete i u lidi, kteri maji stejny ci obdobny nazor. Vas projev pak pusobi spise jako " vykrik rozlobeneho" a nikoliv jako vazny podnet k diskusi. A na vykriky rozlobenych se obvykle nereaguje jinak, nez souhlasnym pokyvanim ( tedy tichem). Ucinnost Vaseho kritickeho snazeni by byla jiste vetsi, kdyby byla adresovana americkym ctenarum, nebot tak by nasledne byl vytvaren tlak na positivni zmeny i zde. Na to co chce "vrchnost" se zde vzdy dalo. A za takovou jistou "vrchnost" je exekutiva USA povalovana. ( vice nez nejednotna EU).
Ja osobne nespatruji nejvetsi problem ceske spolecnosti v "nedostatku svobody projevu", ale v nedostatku positivni moralky ve spolecnosti obecne a nedostatku alespon minima moralky u tech, kteri pak vytvareji parlament a exekutivu. Za ono minimum moralnich postulatu povazuji alespon nektere casti desatera jako "nepokrades" , "nebude¹ touzit po statku druheho" ale i "v jednoho boha veriti budes". Problem pak spociva v tom, ze ti, kdoz maji moc ve svych rukou po ni dychti jen proto, aby mohli ovladat druhe a rozkradat jejich majetek. To je smyslem veskereho jejich konani, nikoliv snaha slouzit spolecnosti a priblizit ji nejakemu idealu. Zadny ideal, zadna ideologie, zadny vyssi princip nevede tyto lidi pri jejich konani - jen touha krast. Ani to nijak vyrazne nepopiraji a nezakryvaji - a presto jsou ve volbach voleni. Kdo umi krast je vice obdivovan nez ten, kdo jedna moralne. To je ten problem v ceske spolecnosti (a castecne uz i v evropske). To uz vsak neni problem byvaleho komunistickeho rezimu. Obavam se, ze tento problem zde existoval i v urcite mire i pred rokem 1945 nebo 1948.
A pokud jde o svobodu projevu - zde v CR ? Samozrejme ze urcite projevy censury zde existuji. Proste potlacuji se nazory, ktere vydavatele v mediich povaluji za neco, co by jim mohlo skodit. Skodit jim muze ale i to, co cesky ctenar ci posluchac nechce slyset. Ale presto mohu rici, ze skoro vse, co jsem kdy vyjadrit chtel jsem take do medii prosadil (protlacil). Problem je vsak se prosadit na politicke scene - v politickych stranach, tedy tam, kde by byla pripadne moznost neco ovlivnit. Politicke strany zde ( ODS, CSSD, Lidovci, ale ani komuniste) nepusti mezi sebe nikoho, kdo by jim mohl byt nejak nebezpecny tim, ze nebude s nimi hrat jejich hru - ze s nimi nebude usilovat o majetek druhych (jinak receno, ze s nimi v parte nebude krast). Priklad: byl jsem odmitnut temer ve vsech politickych stranach v CR, kdyz jsem se tam chtel zapsat jako radovy clen (byt i na zkousku). Oni tak nejak primo citi, kdo je schopen a ochoten hrat jejich hru. Toho, kdo je podezrely ze by jejich hru pripadne i nehral, toho proste mezi sebe nepusti. A obcane maji ve zvyku volit jen velke a silne strany, jen velkou a silnou vrchnost, takze zakladat nove strany je neucelne. Takze nejaka zasadni zmena na zdejsi politicke scene se neda v dohledne dobe ocekavat.

A jeste neco navic: emigranti jsou zde stale povazovani za neco "divneho" a "neduveryhodneho". Stale jsou tak trochu povazovani za "zradce vlasti" ci "zradce naroda". A soucasna mocenska garnitura tento nahled na emigranty podporovala a podporuje, nebot mela a jeste stale ma strach, ze nekteri z tech emigrantu by je mohli pripravit o jejich mocenske pozice - ze by je mohli nahradit. Ale i to uz pomalu prestane, nebot ti co emigrovali z CR v minulych dobach komunistickeho relimu pomalu - ale jiste - jiz vymiraji.
Preji hezky zbytek svatecniho dne - Kubicek

Advokatni kancelar JUDr. Kolja Kubicek
Urbankova 3360, 143 00 Praha 4 - Modrany
tel.:00420 261 21 35 72 fax.: 00420 261 2135 53

Mobil: 00420 - 724 039 877 , 777 77 44 67,
Email: obhajoba@advokati.info
http://www.advokati.info
------
Jsem natolik potesen timhle emailem, ze jsem se rozhodl panu Kubickovi (aniz by mne o neco takoveho zadal) udelat reklamu. Jsem presvedcen, ze pan Kubicek je takova strasna vyjimka mezi Cechy a ceskymi advokaty (ze proste neni lhar, hajzl a podvodnik), ze si zaslouzi pochvalit! A pokud nedejpambu budete potrebovat v Cesku advokata, tak tam mate i kontaktni informace - obratte se na nej primo.
----
A jako dodatek. Me clanky jsou opravdu "vykriky rozlobeneho" a nemaji v umyslu byt "podnetem k diskusi". Jsem totiz presvedcen, ze o svinstvu, ktere se v CR deje se nema diskutovat. Svinstvo je nutno kategoricky odmitat, nikoliv o nem diskutovat. O spravnosti holocaustu muzou diskutovat jen uplni magori v Iranu - civilizovani lide to jednoduse odmitaji - uz chapete?
Jinak dekuji za vysvetleni ceske nenavisti vuci emigrantum. Kdybych to napsal ja, tak mi nikdo neuveri, ale tohle pise clovek z Ceska. Vyjimecny clovek. Normalni clovek.
Rosta

Ceske hyeny...

23. července 2008 v 19:42 | Ross Hedvicek
Jak uz jsem drive psal, jednim z prijemnych benefitu meho grafomanstvi je to, ze mi rada mych (spokojenych) ctenaru casto posila ruzne knihy. abych si je precetl a co tomu jako rikam. A tak kdyz zrovna nejsem postrachem ceskeho internetu a nejhorsi nocni murou neokomunistickych ceskych novinaru a marxisticke ceske mladeze, tak spokojene lezim na gauci a ctu. Jsou to knihy vyhradne historicke - tedy prinejmensim to, co v Cesku povazuji za historii.

Jako negativni priklad uvedu knihu Jiriho Solce "Po boku prezidenta" http://www.kosmas.cz/knihy/136966/po-boku-prezidenta/ s podtitulem "Frantisek Moravec a jeho zpravodajska sluzba ve svetle archivnich dokumentu", kde autor s jasnou vlastni agendou se snazi udelat z Frantiska Moravce uplneho idiota.

Vzhledem k tomu, ze Jiri Solc napsal radu podobnych knih s vojenskou/zpravodajskou tematikou a ma pristup do vojenskych archivu soucasne CR, lze mit duvodne podezreni, ze autor "neni nekomunista". Mne ovsem maximalne vytocil s jeho citaci "duveryhodnych zdroju". Jako napriklad cituje vypovedi politickych veznu z padesatych let (vcetne "anglickych letcu" a byvalych zpravodajcu) a co vypovidali k tematu, zatimco byli muceni ruznymi Grebenicky a Doubky.

A to prosim tenhle cesky historik-trouba povazuje za verohodnou informaci. V padesatych letech StB moc dobre vedelo, ze Moravec uz davno pracuje pro Pentagon (OKAPI) - jak asi mohly vypadat vymucene vypovedi jeho byvalych pratel? Pochvalne pro Moravce? Ano, Moravec byl nejspis vul, ale z jinych duvodu:
1) Byl zazrany cesky vlastenec. A to zacina vypadat velka charakterova vada (obzvlast ve svetle posledni doby).
2) Z neznameho duvodu mu nevadilo pracovat pro cloveka jako byl Benes. Dalsi charakterova vada.

A ted neco z Ceska, co zaslouzi pochvalit: Pred par lety se mi dostala do rukou kniha Jaroslava Pospisila Hyeny http://knihy.abz.cz/prodej/hyeny Je to prevazne o partyzanskem hnuti na Zlinsku pred koncem druhe svetove valky a ze to vlastne nebylo to, co to pozdeji predstiralo byt. Je to naprosty boric mytu o partyzanskem hnuti a neco co ceska verejnost potrebovala jako koza drbani.

Ovsem pred par dny (byt kniha vysla uz 2003) se mi dostalo do rukou volne pokracovani teto knihy, od stejneho autora Jaroslava Pospisila s nazvem Hyeny v akci http://knihy.abz.cz/prodej/hyeny-v-akci ktera nejen prekonala tu prvni knihu, ale hlavne predcila ma vlastni ocekavani (a to jsem pekne prosim narocny ctenar). Autor volne navazuje na historii z prvni knihy a pokracuje povalecnou historii Zlinska, stredni Moravy, ale obcas i Prahy (pokud to ma souvislost se sledovanymi udalosti) a ve finale zabrousi az do USA a Australie mezi emigranty a exulanty (to jsou dve odlisna zvirata) az zhruba do roku 2000. Knihu maximalne doporucuji i vsem emigrantum, obzvlaste tem, kteri uz prestali referovat k Cesku jako "doma", protoze kniha jmenuje jmena - a ja jsem je znal! Jsem si jist, ze je budete znat taky.

Kniha je sympaticky tlusta - temer 700 stran a zabyva se nejen povalecnou historii Zlinska a Gottwaldovska (vcetne detailu jak doslo k prejmenovani) a jmenuje jmena i tam. Doctete se kdo asi zavrazdil Augustina Schramma (a Jana Masaryka), o tom jak komunisti a vrazi jako Vavra-Starik emigrovali do Francie, co to byla Akce Svetlana a jak komunisticti provokateri jako Antonin Slabik emigrovali do Australie a stali se z nich vedouci cinitele exiloveho hnuti v Australii ci jako JUDr. Vlastislav Chalupa (neboli agent StB mjr. Kral) zase emigroval do USA a stal se vedoucim cinitelem exiloveho hnuti v USA (zacina vam svitat proc jsou "exulanti" ponekud jini tvorove nez my "obycejni emigranti"?). A vy se divite, ze si Skvorecky nechal Havlem zakazat vydani Rambouskovy knihy o Masinech?

V uvodu knihy autor cituje oficialni bullshit, tedy ze v letech 1948 az 1989 byla bilance vlady komunistu 244 popravenych, 8000 umucenych a ubitych a pres 100 000 dlouhodobe veznenych (k tomu statisice rozvracenych rodin a nestastnych deti), aby v prubehu textu knihy tyto slova sam vyvratil. Autor jmenuje jmena - TISICE jmen - a cloveku jde mraz po zadech, kdyz si uvedomi, kolik tech jmen zna. V knize jsou stovky fotografii - tech, co byli zabiti, popraveni, umuceni - a nemam pochyb o pravdivosti jedineho udaje. Coz mne privedlo po precteni prvnich par stovek stran k zamysleni. Jen ze Zlinska/stredni Moravy kniha dokumentuje (jmena a fotografie) lidi, kteri byli popraveni komunistickym rezimem a je jich daleko vice nez vyseuvedenych 244. Uz jsem dal na vedomost, ze naprostou vetsinu ceskych historiku povazuji za komunisticke lhare, ale tady je nutno prohlasit za LEZ i oficialni ceskou verzi o 244 popravenych za komunismu.

To uz jste v Cesku vsichni natolik potroubli tim formalismem, snobstvim a uctou k vrchnosti a jejich udajum? Je rozdil mezi zavrazdenym LEGALNE (v nelegalnim systemu) a zavrazdenym "bez soudu" (= nelegalniho soudu)? Proc porad Cesi delaji rozdil mezi "popravenymi" (244) a "umucenymi" (8000)? Ze by z dosranosti a protoze tam maji kontinuitu s komunistickym rezimem (ano prosim, ten idiot Vaclav Havel)? Citi se pozustali o neco lepe, kdyz se dozvi, ze jejich otec nebyl "umucen", ale "popraven"? Timto tedy vyzyvam k nazyvani veci pravymi jmeny (prestante byt Cesi!) a uvadeni udaje jako "8244 ZAVRAZDENYCH KOMUNISTICKYM REZIMEM" - cokoliv jineho je necivilizovane!

Kniha Jaroslava Pospisila Hyeny v akci je neco, co byste si definitivne meli precist. Pokud vas to "nezajima" - poslete mi prosim adresu a ja vam na eBay objednam nejake krmivo pro dobytek.

Kdyz jsem se o vyseuvedenem nedavno zminil na nekolika internetovych forech, okamzite mi bylo receno, ze o tom nikdo nevedel a "jak jsme o tom meli vedet?", kdyz o tom nemluvilo radio, nezpivala televize a nepsaly noviny? Meli jste o tom vedet. Meli jste se divat okolo sebe! Divejte se okolo sebe i ted! Symptomy. Priznaky. Je treba divat se okolo sebe. Kdyz se nedivas, drive nebo pozdeji narazis drzkou do zdi. Mne uplne fascinuje ta ceska sebestylizace do "nic-nevedeni" a "vsechno-vedeni" v ten stejny okamzik. Uz si kurva vyberte, chytrolini - bud jste nejchytrejsi na svete (Hasek na Hrad!) a nebo jste jen obycejna vychodo-evropska tupa hovadka (Ivanyuska Durachok)! A nebo treti moznost: Treba jste jen prolhani pokrytci? Vyberte si!

Na zaver bych rad oficialne oznamil, ze si nemyslim, ze uplne vsichni Cesi jsou hyeny. Vzdy jsou vyjimky a jsem rad, ze zrovna vy jste jednou z nich. Jen bych byl rad, kdyby vas bylo vic. Jak kdysi zpival Jiri Dedecek: "Malo slusnejch lidi, malo slusnejch lidi, zije mezi nama - kam se podeli? Emigrovali a nebo umreli?"

-----
"There's a man goin' 'round takin' names.
An' he decides who to free and who to blame.
Everybody won't be treated all the same.
There'll be a golden ladder reaching down.
When the man comes around.
The hairs on your arm will stand up.
At the terror in each sip and in each sup.
For you partake of that last offered cup,
Or disappear into the potter's ground.
When the man comes around.

A jestli chcete - poslechnete si pisnicku: http://youtube.com/watch?v=tNt6ssAAlDk

Heller pise Jakoubkovi a Simackovi...

22. července 2008 v 18:27
Prikladam odpovedi soudruha Hellera panu Jakoubkovi a panu Simackovi - Rosta
Odpověď Jamesi V. Jakoubkovi
Pane Jakoubek (ani z prosté zdvořilosti Vám nemohu napsat vážený, protože si Vás nevážím),
Je příjemné, když dlouholetý oponent má konečně jméno a neskrývá se za přezdívku "Reader" (to byl Váš pseudonym ne?).
Stejně tak je příjemné, že Vám ještě po tolika letech hýbu žlučí, to mne velice těší,. Pro Vaší informaci jen dodávám, že stejně tak hýbu žlučí stalinistům v KSČM, kteří na mne píší podobné nenávistné a nepravdivé či alespoň překroucené pamflety a dožadují se mého vyhození z práce i ze strany. Styl, který volíte Vy, a jejich styl, míra Vaší i jejich hlouposti a zaslepenosti, jsou naprosto stejné. Z obou stran jde rozum stranou a zbývá jen totální zaslepenost ideologií určité reakční třídy - u Vás buržoasie, u nich třídy řídícího aparátu z protosocialismu. Ani Vy, ani oni nejste schopni porozumět mým textům, protože si do nich neustále vkládáte něco svého, pokrouceného, vyjadřujícího ve Vašem vědomí se nacházející "obraz nepřítele".
Váš text je vlastně docela zajímavý - nemusel by se za něj stydět ani Josef Goebbels nebo Kopecký v 50 letech. Dokonce je místy i skoro pravdivý, ale celkově je to nesmysl, lež, manipulace vědomím čtenáře.
Například - kreslíte obraz nějakého kariéristického "politruka", který neumí napsat nic než nějaké pofidérní a prorežimní " Dělnické bouře na Kolínsku" a potom něco na VŠP, co nestojí ani za zmínku - já jsem jako pracovník aparátu jinde než na VŠP aspiranturu dělat nesměl, ostatně katedra, na které jsem ji dělal, byla v té době více na úrovni než některá "civilní" pracoviště (mimochodem, kdybych předložil na VŠP téma o minulé vládnoucí třídě a označil systém za protosocialismus, tak bych letěl okamžitě k lopatě, tak statečný jsem zase nebyl, ale práce byla o vztahu dělby práce a vlastnictví a základy teorie té minulé vládnoucí třídy jsem tam skutečně položil, úměrně svému tehdejšímu poznání a už v r.1983, naštěstí se v tom nikdo nešťoural, moje školitelka potřebovala vykázat dobrého aspiranta, takže jsem problémy neměl, i dnes mne ale stalinisté za tezi o protosocialismu a minulé vládnoucí třídě bytostně nenávidí a kritizují). Čili Váš obraz neschopného prorežimního blbečka je zcela a naprosto vedle. Co Vám Váš informátor nesdělil je, že v době kdy začínala normalizace a všichni studenti kolem mne se starali o své budoucí kariéry, jsem já obhajoval práci obhajující polednový vývoj v ČSSR a dubčekovskou apod. partu. Naštěstí moji moudří a vysoce vzdělaní učitelé (v té době již odsouzení k profesní likvidaci), moji značně rozsáhlou diplomku schovali (přesto že byla oceněna, nemohla jít za doktorskou, protože to by už posuzovala normalizační garnitura).
Přesto byla tato diplomka velkým šrámem - nemohl jsem jít nikam na vysokou školu nebo vědecké pracoviště, byl jsem určitou dobu nezaměstnaný a nakonec byl aparát (Městská politická škola) jediné místo, kde se mne na diplomku nikdo neptal. Abych měl něco, na co se budu moci veřejně odvolat, jsem si zvolil relativně bezproblémové téma z regionalistiky - žádné Dělnické bouře, ale vývoj politického systému první republiky v první polovině 30 let na Kolínsku. O straně a dělnickém hnutí tam byla jen jedna okrajová kapitola. V té práci (velmi rozsáhlé a faktografické) jsem zaplnil prázdné místo v dějinách Kolínska, pochopitelně marxisticky, ale objektivně. Pochopitelně fungovaly různé klany a publikování knihy nebylo možné. Od té doby je v kolínském archivu.
V době, kdy jsem pracoval na MPŠ a snažil se dostat na vědecké pracoviště (což se mi podařilo v r.1983) mi můžete vytýkat kolaboraci, ale já jsem nikdy neztratil ze zřetele rok 1968 a v celé své činnosti odborné i pedagogické jsem se soustředil na to, abych provedl marxistickou analýzu minulého systému a jeho vládnoucí třídy (její vládu jsem dlouho považoval za dočasnou, pak jsem pochopil, že jsem se mýlil), což jsem realizoval ještě před listopadem. Podle lidí mnohem vzdělanějších a inteligentnějších než jste Vy, to byl naprosto ojedinělý a tvůrčí počin Není moje vina, že jsem to nemohl publikovat, ale ve své učitelské činnosti jsem to vykládal naprosto otevřeně, bez ohledu na značné riziko.
Proč Vám to vykládám? Protože Vy jste vlastně proti minulé vládnoucí třídě neudělal nic, ani ne to, co já, jen jste zdrhnul za lepším, nakrmil jste se tam ideologií jiné, stejně hnusné vládnoucí třídy (Irák,Afghánistán) a teď nám tady do toho kafráte. Nikdo z nás nepodceňuje Ameriku a Američany, ale americká oficiální ideologie, kterou hlásáte a kterou konzumuje průměrný Američan a kterou kritizují všude na světě, je něco jiného.Stačí si přečíst Huntingtona či Fukuyamu - a to nejsou žádní okrajoví autoři. O nevzdělaných vejšplechtech pana Bushe netřeba hovořit, těm se směje celý svět.
Ale já Vás agitovat nehodlám. Na švestkách jste mne nepřistihl, moje názory byly vždy zcela konzistentní a svůj text jsem nepoznal proto, že jste ho, s prominutím, zkurvil svou manipulací. Kdybyste byl schopen porozumět mému textu o Manifestu, pak byste viděl, co jsem na něm zkritizoval a jak jinak jsem vyložil jeho stěžejní teze. Ale na to Vaše inteligence, ani inteligence toho "odborníka" dirigenta nestačí. Jeho i Vaše plácání je jen čistá ideologie, bez znalostí, bez schopnosti vidět souvislosti. Vy dokonce nejste ani s to poznat,že jsem velmi radikálním kritikem minulého systému. Vašeho souvěrce dirigenta jsem kritizoval právě za to a dále za to, že zneužívá neinformovanosti dětí a pere do nich naprosto špatný a nepravdivý obraz světa a ještě k tomu využívá mocenských poměrů (/ostatně tu odpověď Vám přeposílám). Navrhoval jsem mu - to jste si zřejmě v mém článku nepřečetl - účast na diskusi o minulosti. Ostatně on je lepší než Vy, on můj dopis podle mého přání vyvěsil na nástěnce a ještě přiložil k programu koncertu - měl samozřejmě své důvody - ale oceňuji, že si to troufl udělat. Vy byste tam nepochybně vyvěsil jen pokroucené útržky proložené vlastním debilním komentářem, z čehož by nebylo nic poznat. A přitom by Vám ani nepřišlo divné, že to se ve slušné vědecké společnosti nedělá (dokonce ani ne v USA).
Samozřejmě nemohu přijmout Vaši zcela nekritickou a zájmům současných vládců odpovídající dezinterpretaci minulosti a obhajobu kapitalismu, zcela ignorující jeho zločiny. Zločiny minulé vládnoucí třídy uznávám, ale nepřenáším je na všechny komunisty a na sám projekt komunismu. Další věc, kterou nikdy nepochopíte, je, že byl rozdíl mezi komunisty a příslušníky minulé vládnoucí elity, mnozí komunisté k elitě nepatřili a nemohli nic ovlivnit, naproti tomu k elitě nepatřili jen komunisté. Poctiví komunisté a stoupenci socialismu byli ve vážném dilematu - své tehdejší pány nechtěli a viděli nedostatky systému, ale zase na druhé straně nechtěli (jako jste to udělal Vy a mnozí jiní) přeběhnout ke kapitalismu a jeho stoupencům typu pana Havla či jiných produktů CIA. Tak nedělali nic, snažili se vylepšovat detaily a čekali na zázrak, který nepřišel. To je skutečně naše vina (i moje). Ale minulý systém neměl jen vady, ale také významné pozitivní rysy (vybudování mohutné, i když extenzivní ekonomiky, industrializace Slovenska, vytvoření moderní zemědělské velkovýroby, sociální jistoty a slušná průměrná životní úroveň, humanistické hodnoty v kultuře a vzdělávání a hlavně - držel v šachu agresivitu Vašich dnešních vládců v USA i na celém světě - postupně ovšem spěl zejména k ekonomickému krachu a proto padnul).
Pokud byste náhodou chtěl znát můj kompletní výklad minulosti, současnosti a budoucího projektu socialismu, najdete ho v knížce, kterou jsme s kamarádem (nestraníkem) vydali a dali na internet (www.samospravnysocialismus.vyjimecny.cz). Ale představa, že byste tu logiku pochopil, je zcela absurdní.
Ale je to celkem jasné - už Lenin jasně psal"Kdyby matematické axiomy odporovaly zájmům lidí, byly by vyvraceny" - a ty zájmy lidí jsou především třídní zájmy a nejlepší na tom je, že ideologie, která je výrazem zájmu určité třídy, nemusí zasahovat všechny příslušníky této třídy, ale i příslušníky tříd se zájmy úplně opačnými. Takže i kdybyste v USA vybíral popelnice, což asi neděláte, nebylo by divné, kdybyste přesto jako papoušek opakoval ideologii svých vládců. Vy s nimi navíc asi máte i společné zájmy - patrně budete nějaký menší podnikatel, který podléhá "americkému snu" a věří, že z něj bude multimilionář. Takže Váš způsob uvažování je logický. Pokud se budete chtít vymlouvat na to, že jste na všechno co souvisí s komunismem zanevřel v důsledku systémových vad a zločinů protosocialismu, je to sice polehčující okolnost, ale přeběhnout od jedněch lumpů k druhým není žádná zásluha.
Takže si dál přežvykujte svou nenávist, ale nepleťte se nám do našich záležitostí - od těch jste už jednou utekl.
Josef Heller
---------------
A dopis panu Simackovi:
Vážený pane řediteli Šimáčku,
Z našeho informačního servisu jsem obdržel Vaši pozvánku obsahující kromě ironických narážek na naši "práci" i Vaši svéráznou interpretaci společenského vývoje v duchu ideologie dnes vládnoucí zbohatlické elity.
V úvodu bych chtěl konstatovat, že považuji za vysoce nemorální, když učitel zneužívá svého postavení k jednostrannému a neobjektivnímu manipulování vědomím dětí, které jsou závislé na informacích, které od něj dostávají. Mimo jiné je to i v rozporu s ústavou ČR.
Nejde pochopitelně jen o Vás, tento stav je v našem školském a výchovném systému naprosto typický. Máme víc než dost důkazů o tom, že představitelé, poslanci, europoslanci či zastupitelé KSČM nemají možnost se zúčastnit besed na školách jakéhokoli typu, zatímco představitelům jiných politických stran a militantně antikomunistických organizací je to bez problému umožňováno. Máme důkazy i na to, že když studenti sami pozvou někoho z našich představitelů, následují ihned sankce ze strany nadřízených orgánů proti ředitelům či pedagogům. Nevím, jak je to slučitelné s proklamovanou demokracií a proč se současné vládnoucí vrstvy a jejich aparát tak bojí, že se děti a mládež dovědí pravdu o společenském vývoji.
Nejde přitom vůbec o to, že bychom snad chtěli zpochybňovat nesporná fakta o zločinech a deformacích minulého systému nebo Vaše právo uctít nevinné oběti tohoto systému. Hned v době, kdy po listopadu 1989 začal probíhat v tehdejší KSČS proces transformace ze strany dirigované vládnoucí elitou minulého systému do původní podoby strany vyjadřující zájmy širokých neprivilegovaných vrstev, se strana na svém 18. mimořádném sjezdu za zločiny a deformace minulého systému občanům omluvila. Tento postoj pak vedoucí představitelé KSČM mnohokrát zopakovali a je obsažen i v našich dokumentech. Tento postoj vyjadřuje i skutečnost, že poslanec M. Ransdorf a KSČM poskytla finanční příspěvek na pomník M.Horákové.
Za naprosto nekvalifikované a subjektivistické považuji Vaše rádoby politologické a filozofické rozbory společenského vývoje, projektu nekapitalistické společnosti a komunistického hnutí. Také Vaše hodnocení minulého systému je nekvalifikované a jednostranné, poplatné oficiální ideologii a zájmům dnešní vládnoucí elity. Naprosto nepřípustné a za hranicemi běžné lidské slušnosti je Vaše posuzování morálního profilu a inteligence lidí, kteří spojili svůj život s projektem komunismu a s marxismem.
Je charakteristické, že se vůbec nezamýšlíte nad zločiny, které v dějinách spáchal kapitalismus a jeho vládnoucí elity, nad mnoha milióny nevinných obětí tohoto systému v minulosti i dnes a nad morálním profilem lidí patřících do jeho ekonomické i politické elity obecně a v naší zemi zvlášť (privatizace, aféra Čunek, přeběhlíci v PS PČR aj.). Militantní antikomunismus, který proklamujete, dnes rozhodně neslouží nápravě minulých deformací a zločinů či vyloučení možnosti jejich opakování v budoucnu, ale udržení privilegovaného postavení, zisků a moci jeho elit do budoucna. V tomto smyslu mi sám dáváte právo spekulovat o Vašem mravním profilu, kariérních záměrech a inteligenci, kteréhožto právo nevyužiji.
V tomto dopise není prostor na vysvětlování otázky, v čem se KSČM a současný marxismus liší a případně i distancují od minulosti či jaké faktory vedly k deformaci projektu socialismu a komunismu. Konstatuji pouze, že KSČM sice nadále odmítá kapitalistickou společnost a vykořisťování člověka člověkem jako věčné a nezměnitelné společenské uspořádání, chce však nový socialismus prosazovat demokratickým a humánním způsobem, získáním podpory většiny občanů, na základě svobodné ekonomické soutěže, ve které bude mít výraznou úlohu zaměstnanecké vlastnictví a politická pluralita.(Potřebné informace můžete získat na našich webových stránkách www.kscm.cz, případně na mých webových stránkách www.samospravnysocialismus.vyjimecny.cz). Bylo by jen správné a morální, kdybyste tyto informace zprostředkoval dětem, za jejichž výchovu a vzdělání odpovídáte, což samozřejmě neučiníte.
Za daných podmínek nemohu svým nadřízeným doporučit účast na Vašem koncertu i když osobně velmi oceňuji práci všech, dospělých i dětí, kteří se na jeho přípravě podílejí a chtěl bych jim Vaším prostřednictvím tlumočit přání úspěchu v umělecké činnosti. Naopak, (myslím, že mohu mluvit i za své nadřízené) jsme kdykoli připraveni, na jakékoliv úrovni (např. já osobně jako dlouholetý badatel zkoumající deformace minulého systému a účastník studentských akcí proti sovětské okupaci v r.1968) se zúčastnit besedy s Vašimi žáky, případně i s oponenty, o objektivním hodnocení společenského vývoje a programu dnešní KSČM. Je mi samozřejmě jasné, že tuto nabídku nevyužijete, ať už proto, že nechcete nebo že si to nemůžete dovolit s ohledem na své nadřízené, sponzory apod. Pokud byste o ní přece jen měl zájem, obraťte se na mne, jsem schopen Vám zajistit na besedu i nejvyšší představitele naší strany, poslance, europoslance apod.
Bylo by jen spravedlivé, abyste můj dopis vyvěsil ve Vaší škole na nástěnku a umožnil tak dětem získat, alespoň náznakem představu o složitosti celého problému, ale dobře vím, že zázraky se nedějí.
S úctou
PhDr. Josef Heller, CSc.
tajemník Rady Teoreticko-analytického pracoviště
ÚV KSČM

Mudrování soudruha Hellera.

20. července 2008 v 16:04 | James V. Jakoubek
"Práce v Teoreticko-analytickém pracovišti ÚV KSČM není žádný med..." postěžoval si minulý týden na stránkách HaNo soudruh osvětář Heller Josef. Mimo veledůležitého poslání šířit marx-leninskou ideologii po luzích a hájích republiky České (za hranicemi této velmoci to naštěstí pro lidstvo již dost dobře nejde) je vědátorům ze zníměného "pracoviště ÚV KSČM" i nutné prý odpovídat na "... dopisy či majly těch, kdo uprostřed hrůz pravicové reformy ..." si dovolují zasílat nemístné komentáře strážcům lidské důstojnosti a demokracie kteří se dnes sdružují pouze a jenom v Komunistické straně Čech a Moravy a takto upozorňovat tyto bojovníky za práva lidská na údajné "... deformace a nedostatky první historické formy socialismu ...", normální ale mluvou na bezpočet zločinů a vražd páchaných komunisty na něž nakonec onen "protosocialismus" zašel. Pochopitelně, dle soudruha Hellera, jde o naprostou nehoráznost, neb "...většina z těchto lidí žije v úplně jiném světě vytvořeném antikomunistickou propagandou...". To, co se děje dnes "hrůzo hrůzoucí", se přece s tvořivou a radostnou "předlistopadovou" minulostí vůbec nedá srovnávat, neb "... v dějinách evropského protosocialismu to byla jen nepatrná éra procesů a násilných opatření ..." (jenom pár) "nedostatků a deformací ...". Proč se osvětář Heller takto rozhořčil uvádí následovně:
"... Nedávno jsem reagoval na ironicky laděnou pozvánku jednoho profesionálního dirigenta žákovského orchestru a ředitele ZUŠ na koncert, ovšem ne ledajaký - koncert pořádaný ke Dni památky obětí komunismu. Nešlo jen o pozvánku. Pan profesionální dirigent a pedagog si navíc zahrál na filozofa či politologa, komentoval tam Marxův a Engelsův Manifest (podotýkám, že způsobem, nad kterým jsem se srdečně bavil). Zábavné už ovšem nebylo, když začal litovat slušné, poctivé a obyčejné nestranické nekomunistické lidi , kteří žili v druhé polovině 20. století a museli pocítit zvrhlost marxistické filozofie prezentované množstvím naivních, primitivních a důvěřivých nevzdělanců, ale hlavně ještě daleko větším počtem lidských zrůd, kteří na této filozofii založili svůj osobní prospěch a tzv. úspěšnou životní kariéru. Nebudu nudit čtenáře Haló novin tím, co jsem tomuto filozofickému géniovi odpověděl. Jistě si to dovedou představit ...!"
Jest tento soudruh Heller velice "zajímavá" figurka. Před časem, když se ješte na HaNo konala diskuse k publikovaným článkům, tam tento osvětář často vystupoval a učeně (tedy za hojného užívání stranické a marxistické hantýrky) vysvětloval čtenářstvu, proč vlastně zkrachovala "první historická forma socialismu", období to, které údajně jistý Vojtěch Mencl pojmenoval nyní u komoušů velice dobráckým a proto u soudruhů Hellerů nadmíru populárním názvem "protosocialismus", které zákon 198/93 zcela realisticky označuje za režim "zločinný, nelegitimní a zavrženíhodný!" a komunistickou stranu, KSČ, "za organizaci zločinnou a zavrženíhodnou!" (dnes jest komunistický plátek HaloNoviny jediným českým internetovým periodikem, kde se diskuse nekoná, zřejmě pro nesouhlasné reakce na stupidní propagandu, na které ani vysoce trenovaný profesionál typu Hellera nebyl schopen rozumně odpovídat). Sám sebe on na foru tomto hodnotil velice vysoko a na marxistické nevzdělance hleděl značně zpatra (jak patrno z jeho nadřazeného titulování "jednoho profesionálního dirigenta", rádoby "filosofa či politologa" nahoře) titulujíce se tam porůznu jakožto "společenskovědný pracovník", "společenskovědní intelektuál", "profesionální společenskovědní pracovník který se marxismem zabývá celý život" (proto ona podrážděná reakce na "lidové zrůdy kteří na této filosofii založili svůj osobní prospěch a kariéru". Ostatně, pravdu onen dirigent zde rozhodně má, neb "marxistický intelektuál" Heller je celým svým životem, kterak sám konstatuje, existenčně spoután s marxismem a se zločinnou komunistickou stranou na čemž on svoji kariéru založil a dnes této KSČM nebýt, zřejmě by se nebyl schopen uživit). Ze svého marxistického pedestalu diskutéry obvykle usazoval prohlášením, že "Marxovy texty znám určitě mnohem lépe než Vy", což jest mu ba i možno věřit. Sám jsem se s ním jednou, když začal vykládat jaká to nesvoboda a útlak díky "buržoasní ideologii" v USA vládne, pokusil debatovat, ovšem marnost sama. Nejprve jsem byl otázán, zdali vůbec, jsa Američanem, umím česky, a pak mě bylo vysvětleno, že jsem přímo "čítankový případ naivního Američana, kterému se po světě všichni smějí". Tehdy z něho vylezly vejšplechty jako "nebuďte směšný s ústavou a zákony", "z amerických filmů jednoznačně vyplývá závislost politiky na zájmech nejbohatších vrstev", americký "ideologický a mocenský aparát provádí zákulisní operace o nichž se veřejnost s překvapením dovídá, jako atentát na Kennedyho" a podobné perličky. Na konkretní otázky zásadně neodpovídal, nanejvýše mě odkázal na někoho jiného, či na to, co už údajně kdesi někde napsal, ať si to tedy (pokud vůbec umím česky) vyhledám, prý "... stačí si popojet trochu výše - pro Američany je to možná příliš náročné, ale Češi to jistě zvládnou...!" dodal jakožto pravý a malinkatý čecháček-šovinista a klasický český hulvát. Své výklady pak uzavřel konstatováním, že "... i když jsem v USA nikdy nebyl, viděl jsem moře amerických filmů, četl jsem dost americké literatury a mám solidní historické vzdělání. Proto si myslím, že americkou realitu vidím střízlivěji, než Vy ..." a politoval se, že se nenaučil anglicky (jak tedy četl onu "americkou literaturu" a jakou?) aby to těm potroublým Američanům jaksepatří řádně vycinkal. Pak mě z Česka přišel e-mail od kohosi, kdo soudruha Hellera zřejmě zná, který mě o něm podal následující informace (nakolik jsou pravdivé, nevím) - ročník 1947, profesionální politruk, od rodné Strany za jakési veledílo (zřejmě světového významu) s názvem "Dělnické boje na Kolínsku" obdržel titul PhDr., poté pak v externí aspiratuře na Vysoké škole politické za jeho pojetí vládnoucí třídy protosocialismu obdržel titul CSc. Tedy expert nad experty. Ostatně, na jednom diskusním foru KSČM jsem nalezl tuto značku: Autor: Josef Heller (expert@kscm.cz)
Co tedy tento "společenskovědný pracovník a expert" Heller Jos. onomu shora zmíněnému nejmenovanému dirigentovi a řediteli ZUŠ který si, nerozuma jeden, "na filosofa či politologa zahrál", odpověděl, by zřejmě stálo za to si přečíst. Zejména, co se onoho Manifestu týče. Jest soudruh Heller totiž na Komunistický Manifest expert veliký (proto se nad komentářem od pana dirigenta, kterak sděluje, "srdečně pobavil"). Heller sepsal totiž nedávno na toto tema velice učený pamflet s názvem "Komunistický manifest a současné úkoly komunistů". Povídání toto bylo na internetové stránce kscm.cz publikováno, odkud jsem si to včas stáhnul, neb dlouho to tam nevydrželo. Zřejmě komunistům došlo, že učené výklady soudruha Hellera a jejich vlastní výklady o demokracii, svobodě a lidských právech které oni dnes a denně do světa vytrubují, se dosti příkře rozcházejí. Jde sice jen o pouhé zdání, jaksi nepochopení nevzdělanců ve vědě marxistické, kterak jest zřejmé kupř. z toho, že když jeden diskutér ohodnotil soudruha Hellera výklad: "... Diktaturu proletariátu chápu jako nejvyšší historickou formu demokracie - diktatura obrovské většiny utlačených nad menšinou utlačovatelů ..." jakožto očividnou protimluvu, tak reakce soudruha Hellera byla dokonale odzbrojující: "...klasikům šlo o diktaturu prováděnou demokratickými prostředky (proto) co někdo nazývá protimluvou, je naprosto normální forma dialektiky ...". Pro marxistického "intelektuála" který na vše hledí prizmatem komunismus - pokrok, kapitalismus - zpátečnictví jest takováto "logika" naprosto normální. Ze stejného zorného úhlu pak lze dospět i k tomuto kotrmelci: "Kapitalismus zprostředkovaně může za Gulag ... neb zanechal Rusko v zaostalosti a nenechal jej v klidu se vyvíjet a tím (kapitalismus, zejména USA) přinutil masy jít do Revoluce v situaci, kdy nebyly potřebné podmínky které by zabránily nástupu nové vládnoucí třídy ...". Jak jest více než zřejmé, soudruh Heller Josef tvrdící o sobě, že má "solidní historické vzdělání", tak nějak opoměl prostudovat si historii jeho zářného vzoru, Sovětského svazu, zejména z druhé poloviny let dvacátých do konce let třicátých, zlatého to věku Gulagu. Za to se ale neustále ohání neurčitým a všeobecným poukazem na jakési "justiční vraždy dělnických vůdců v USA" aniž by byl kdy více specifický - kdy, kdo, kde. Mě osobně by zajisté velice zajímalo, koho to on má zde vlastně na mysli (snad Jimmy Hoffa?)
Zpět ke komunistickému Manifestu kterak jej dnes interpretuje soudruh Heller. Jde o dosti rozsáhlý text plný otřepaných frází kde se neustále skloňují výrazy "protosocialismus", "buržoasie", "kapitalismus" a pod. A také "dělnická třída". Ta je, dle tohoto výkladu zejména na Západě "značně roztříštěna" a její "třídní uvědomění" velice špatné, neb kapitál se soustředil "... na vytváření tzv. sociálního státu a sociálně tržního hospodářství, kde dělníci a další pracující získali řadu sociálních vymožeností a vytvořilo se i silné odborové hnutí ... v jejichž důsledku se dařilo ulamovat hroty třídnímu boji. ... Navíc začaly vznikat nové profese inženýrsko-technického, polovědeckého a vědeckého charakteru, ... které se ideologicky a politicky začaly přimykat k buržoasii a ve vztahu k tradičním oddílům dělnické třídy začaly pociťovat svoji výlučnost ... (dokonce i ) dělnická třída z bývalých protosocialistických zemí ztratila v průběhu vývoje protosocialismu své třídní uvědomění ... a ideologicky je pod vlivem privilegovaných vrstev. ... Část dělnické třídy ovlivňuje i ideologie bývalých vládnoucích tříd reálného socialismu, kterou buržoasie v bývalých socialistických zemích umně využívá a zneužívá ..." vykládá soudruh Heller. V tomto stylu se nese celý sáhodlouhý výklad, klasický to "marxspeak". Eventuelně se ale soudruh Heller dostává k tomu zásadnímu:
"... Základní problém který postihl komunistické hnutí spočívá v tom, že přestalo naplňovat charakteristiku klasiků podle níž jsou komunisté zvláštní stranou proti jiným dělnickým stranám, že jsou nejrozhodnější, ... že vynikají nad ostatní masu proletariátu pochopením podmínek proletářského hnutí. ... Praxe protosocialismu ukázala historickou omezenost a problematičnost jedné slavné věty Manifestu. Jde o větu: "Nejbližší cíl komunistů je ... ztvárnění proletariátu ve třídu, svržení panství buržoasie, vydobytí politické moci proletariátem." Tento úkol se v žádné zemi nepodařilo komplexně naplnit. ... Po krachu evropských protosocialistických zemí ... vzniká nutnost i šance, aby komunistické hnutí změnilo svůj charakter a vyvodilo nutná opatření...."
"... Jeho úkolem nadále zůstává základní určení komunistického hnutí jako hnutí jehož cílem je zrušení soukromého vlastnictví. K tomuto cíli se také komunistické hnutí musí ve svých strategických materiálech hlásit. ... K tomu je třeba naplnit i další podmínku klasiků - odstranění buržoasní osobnosti, buržoasní samostatnosti a buržoasní svobody ... prvním krokem v dělnické revoluci je pozvednutí proletariátu na vládnoucí třídu, vydobytí demokracie. Proletariát využije svého politického panství k tomu, aby postupně vyrval buržoasii veškerý kapitál, soustředil všechny výrobní prostředky v rukou státu, tj. proletariátu, zorganizovaného v panující třídu. ..." (Vše citované jsou doslovné citáty z nahoře jmenovaného pamfletu Josefa Hellera).
Takto si tedy komunisté čeští, vedeni politrukem Hellerem, v bujné fantasii představují fungování svobody, demokracie a pečlivé dodržování lidských práv (kterak neustále dnes a denně všude na veřejnosti vykládají) - vydobýt, vyrvat, svrhnout, panovat (panující třída v beztřídní společnosti - klasická to "dialektika" marxistického tlučhuby!!). Jaké to překrásné výrazy, žeano, soudruzi. Pročpak, soudruzi, tyto a jiné podobné násilnické choutky a žvásty, pokoutně skryté ve vašich "stranických dokumentech", už dále v parlamentu, HaloNovinách či jinde na veřejnosti do světa nehlásáte? Zde se z výkladů soudruha Hellera ("Tak jako před 150 lety je i dnes komunismus strašidlem ..." zahajuje on své povídání) jako komunistické strašidlo noří přízrak Klementa Gottwalda, který měl alespoň odvahu která se dnešní komunistické chásce nedostává, aby hřímal přímo z řečnického pultu v parlamentu: "Říkáte, že se do Moskvy jezdíme učit. Ano, my se do Moskvy k sovětským bolševikům jezdíme učit, jak vám zakroutit krky...!", což posléze on a jeho komunisté českoslovenští s gustem a ve velkém praktikovali. A dnešní soudruzi Hellerové by k tomu, kdyby ta možnost byla, také zřejmě daleko neměli, i když se navenek tváří velice lidsky a mírumilovně - "...KSČM dokonce dokázala věnovat příspěvek na pomník M. Horákové ..." hrdě světu soudruh Heller oznamuje - opravdu, velice dojemné, soudruzi, nejprve pověsíte stovky nevinných lidí a pak usmolíte kus žvance "na pomník" jedné z obětí a myslíte si, kdoví jaké to není terno. Stavitelé pomníku tohoto by vám ten váš jidášský groš pod nohy hodit měli !!!
Pokoutní dáreček "na pomník", to ano, ale zúčastnit se pietního obřadu pořádaného ke Dni památky obětí komunismu, to už tedy ne - jaká to drzost, žejo, soudruzi. Proto, oznamuje soudruh Heller, "... jsem panu řediteli sdělil, že nemohu svým nadřízeným doporučit účast na takto ideologicky zarámovaném koncertu ...", protože, jak ve svém Manifestu sděluje, "... i když formy třídního boje byly drsné a krvavé, tento proces existoval a nejde ho vyškrtnout ...". A pak se pro důvěřivou veřejnost žvaní, že ".. KSČM není KSČ, že se distancuje od zločinů a deformací minulého systému, za které odpovídá především tehdejší vládnoucí elita doma i v SSSR ...", tedy my nic, my muzikanti (je-li tomu tak, proč tedy onu účast pdmítnout?), my chceme jenom všechno "urvat a panovat" a nic jiného nás nezajímá. Tak je to, soudruzi, žeano!!!
Ještě malý dodatek. V oné mé shora zmíněné "diskusi" se soudruhem Hellerem, po jeho jednom výkladu jak ta správná "demokracie" má vypadat, jsem citoval pár vět z jeho skládání a zeptal se ho, jaký má na tyto citáty názor. K tomu jsem podotkl, že on autora rozhodně zná. Zřejmě pozapoměl co kdy kde nasmolil, neb odpověděl, že onen citát je "... parafrází Marxova a Engelsova Manifestu, jeho autora samozřejmě neznám, odhaduji to na někoho z ideového okruhu pana Štepána, kde dochází k posouvání původního Marxova obsahu který neznamená odmítnutí svobody a osobnosti, ale jejího deformování v kapitalismu ..." Po mé identifikaci jak autora, tak zdroje, začal soudruh politruk srdceryvně hořekovat nad moji proradností, neb prý jsem tyto citáty "... vyrval ze souvislostí a tím jim dal jiný smysl ... takto se chová někdo v kolébce demokracie USA ..." a začal se dovolávat pomoci ostatních čtenářů jimž krátce před tím spílal nevzdělanců a omezenců nechápajících jeho dialektické kotrmelce. Tak nějak mu v tomto bědování, a to i přes jeho údajné "solidní historické vzdělání", unikl všeobecně známý fakt, že "kolébkou demokracie" nejsou moderní Spojené státy, ale starověké Řecko.
S komunisty, když jsou přistiženi na švestkách, jest sranda veliká.

James V. Jakoubek
July 19th 2008
Lakewood, Ohio, USA

Ja nechci umet cinsky...

18. července 2008 v 14:42 | Ross Hedvicek
Slozitymi internetovymi cestami se ke mne dostaly tyhle fotografie. Neumim cinsky a nechci umet cinsky. Kdo umite, mrknete na ty cedulky, zda opravdu jde o tresty za protestovani proti olympiade. I kdyz... zalezi na tom vubec? Treba ukradla chleba v obchode jako Jean Valjean? Treba byla Falun Gong? Tohle ma byt ta slavna 5000 let stara civilizace? A vy chcete kritizovat Ameriku? Vam se nelibi zachazeni s teroristy v Guantanamo?