Zamrazené restituce

9. července 2008 v 19:15 | Charles
Když jsem se letos poslední zimní týden v březnu projížděl ve svém autě, přemýšlel jsem,
jestli by nestálo za to pořídit si ještě klimatizaci vzhledem k blížícímu se létu. Touto
myšlenkou jsem se zabýval až do momentu, kdy jsem na radiu BBC (radio Česko) naladil
rozhovor s nově jmenovanou členou rady České národní banky, Evou Zamrazilovou. Na rozhovoru zpočátku nebylo nic zvláštního, neočekávaného, teprve až do momentu, kdy se paní vrchní ředitelka ČNB začla vyjadřovat k otázkám, týkajících se transformace české ekonomiky po roce 1989. Na otázku, zda by měnila některé kroky, které byly provedeny odpověděla, že v zásadě ne, ale že je zásadně proti restitucím, zvláště pak restitucím občanům, kteří opustili republiku (!). Jinými slovy řečeno, je proti navrácení majetku, který komunisti zabavili občanům, kteří odmítli žít v jejich systemu a emigrovali do ciziny a po roce 1989 se právoplatně domáhali svého majetku zpět do jejich vlastnictví.

Docela mě to zarazilo a zbytek rozhovoru jsem už přestal pomalu vnímat a začal přemýšlet, jak
se takováto osoba, s takovýmito bolševickými názory, mohla stát členkou bankovní rady ČNB, která defakto spoluvytváří ekonomiku státu. Chvíli jsem si myslel, jestli se ČNB zpátky nepřejmenovala na Státní banku československou a na hradě nesedí Gustáv Husák. Pokud se ale podíváme na způsob, kterým jsou jmenováni členové banky, tak je vše jasné. Paní Zamrazilovou jmenoval do rady prezident Václav Klaus. Už ve výše zmíněném rozhovoru se spekulovalo, že Klaus dosadil Zamrazilovou do rady protože má podobné smýšlení jako on. Dobře Klausův charakter a události kolem transformace popsal, ekonom, čecho-američan Jan Vaňous v článku pro reflex nazvaném Klaus je zbabělec http://www.reflex.cz/Clanek30872.html

Protože jsem mladší ročník a restituce se naší rodiny netýkaly, tak jsem se o ně dříve moc
nezajímal. Pořád jsem ale nemohl uvěřit, že v našem státě neproběhla, podle normální logiky tak
samozřejmá věc, jakou je navrácení ukradeného majetku původním majitelům. A tak jsem podle
známeho hesla, když něco nevíš, tak JFGI (Just Fucking Google It) našel pár starších článků
týkajících se tématu restitucí, abych zjistil, že tomu tak opravdu jest.

No ale abych se vrátil k tomu hlavnímu, tak klimatizaci si pořizovat nebudu. Stačí si pouštět
v přehrávači rozhovor s paní vrchní ředitelkou a dostatečně vás "zamrazí" po zádech...

PS: rozhovor naleznete zde:
http://www.rozhlas.cz/radio_cesko/sc/_zprava/433921
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mynotes mynotes | Web | 9. července 2008 v 19:29 | Reagovat

Paní bude možná vlastenka tělem i duší. Chytnout se toho, co tu ještě zbylo, prohlásit to navždy státním a nepustit...

2 Milan z Nevady Milan z Nevady | E-mail | Web | 9. července 2008 v 21:19 | Reagovat

Eva Zamrazilova se musela vypracovat na svoje misto (poslouchal jsem to interview)bud

v pricne poloze nebo na kolenou.

(Omlouvam se za sklonovani!) Kdyz

Rostovi zamrazilo na Floride, ja

mam z toho rozhovoru husi kuzi

v Las Vegas a je tu 46 stupnu Celsia. A to s navracenim ukradeho

majetku je rovnez pravda, protoze

moji rodinu to postihlo (kvuli mne)

hned z pocatku - a to tata mel nekolik pravniku (pro bono), ktere

ucil. Slo hlavne o ukradene dedictvi - rodice nikdy toho moc

nemeli a komunisti je "vydedili"!

Cim dal vic ctu o pomerech v Cesku,

tim dal vic se stydim za to stado

"sheeple". iDnes ma hezky blog od

pani Very Tydlidatove - doporucuji.

"Rusky medved je nasranej!" (Muj

preklad.)

3 Kuck van der Loch Kuck van der Loch | 9. července 2008 v 22:10 | Reagovat

Omlatit te svini hlavu o schody!

4 Veruna Veruna | E-mail | 9. července 2008 v 22:31 | Reagovat

Dovoluji si připojit výrok  velkého syna národa, myslitele a autora incenátora divadelních her, jak na jevišti, tak v obyčejném běžném životě, Václava Havla : "Jsem pro restituce, pokud nenaruší stávající majetkové poměry..." Tuto výtečnou pitomost pronesl v roce 1990. Tak co jste čekali?

5 Vanek Vanek | Web | 10. července 2008 v 2:43 | Reagovat

Pane Karle Schwarzenbergu, rekmete jak jste dostal rychle majetky ktere Vam ukradli bolsevicti zlocinci.

Zveřejněním této Vaší strategie pomůžete tisícům okradených občanů

http://jirivanek.bigbloger.lidovky.cz/c/41457/Zverejnenim-teto-Vasi-strategie-pomuzete-tisicum-okradenych-obcanu.html

6 Victor Bolt Victor Bolt | 10. července 2008 v 3:01 | Reagovat

V tomto smeru neni mozne akceptavat zadne pravni ci nepravni oduvodneni a co bylo ukradeno se musi vratit!!. Protoze se tak nestalo a 55% restituentu neni uspokojeno tak jsou jen dve mozne alternativy:

- Ceska republika je porad polokomunisticka a zlodejska zeme, kde plati porad komunisticke zakony a pokracuje se ve zlocinnosti minuleho zlocinneho rezimu.  

- V Ceske republice se snazi vybudovat demokracii ale vetsina naroda ma porad posunute pravni vedomi smerem na Vychod  k zakonu "Davaj suda".Narod je nakazen touto infekci, ktera buji v mozcich politiku i te pani Zmrazilove.

Je smutne ,ze takova jeste nepripravena, nakazena  a nevylecena zeme a jeji narod  byla vzata - prijmnuta do EU k vyspelym zapadnim statum.

Pravem namitnete, ze Rumunsko ci Bulharsko jsou na tom s lidskymi pravy mnohem hure.

Proc se ale tak deje ?? Proc EU netlaci na CR a ostatni staty aby vratili to co nakradli ?? Proc zapad mlci, kdyz se jedna asi o 30 00 obcanu USA a dalsich 10 000 z ostatnich zapadnich zemi, cirkev a vice jak 100 000 sedlaku v CR ??

7 Vlastik Vlastik | E-mail | 10. července 2008 v 7:47 | Reagovat

Zase dukaz toho, ze komunisticke smysleni je v Cesku dobre zakorenene. Pani Zmrazilova si mozna sama neco nakradla a nemini to vratit.

8 Eduard Vacek Eduard Vacek | E-mail | 10. července 2008 v 9:56 | Reagovat

Pane Bolte, platí verze č.1, ČR je zbolševizovaná země, kde vládne tuhý státní centralismus a právní bezvědomí, které má tradici již od lidově-demokratických právnických jednoletek. Jde stále ještě o boj s třídním nepřítelem, který oplýval bohatstvím a odmítal je odevzdat těm, kteří jej vytvořili vlastníma rukama. V kotlině se mele tradice rovnostářství s tolerancí zpanštělého velkozlodějství. Nevěřte tomu, že se zde někdo snaží vybudovat demokracii, je to jen forma demokratury (zdání a demokratická slupka). Pokud by tomu tak skutečně bylo, pak by se musely uvést prostřednictvím restorativní justice poškozené věci do pořádku. Ve skutečnosti se stále vzdaluje bezprávný stav  od deklarovaného nároku na právo, zaručené ústavou. Právní kontinuita doktorů Jičínského a Rychetského s bolševickým režimem tak zůstává ve všech směrech zachována.

9 jony jony | 10. července 2008 v 15:05 | Reagovat

Klaus je Zlodej a vsichni jim jmenovani take hlavne v CNB, to jsou jeho lidi kteri vedi ze jsou beztrestni tak si muztou zvastat co chteji a nic se nedeje vlastne jo jede se da, jeho vyroky jako Zhasnete Svetlo, neznam pojem Spinave penize, Privatizace bez toho aby provedl Danovou Reformu je bijici do oci i Vola, to snad staci.

10 Der AntiVergangenheitsbewaeltigungsweltmeister Der AntiVergangenheitsbewaeltigungsweltmeister | 10. července 2008 v 15:07 | Reagovat

mnoho lidi (jak mimo misu , tak i z vaclafske misky vdecne zobajicich a radostne se splouchajicich v zachodove mise zvane CeskoZlodejsko ) nevi ze vyslovne nebyly restituovany zadne S.R.O. Ty nebyly restituovany ani tem kteri nikdy neb(l)yli mimo CeskoZlodejskou misu. Jak to bylo s Vaclafskym Barrandovem atp nevim.

Skoda ze eStBaci nezatocili s Vaclavskymi piratizacnimi hyenami tak jako zatocili s Gen Pikou, Horakovou, Brojem, ....., Wonkou , skoda, skoda lasky kteou jsi Vlasto vlasti dala. Posledni nadeji je John McCain, ten snad komunisty nemiluje jako ti jeho dosavadni predchudci od Madlenky az po Krovaky kteri spolupracuji se zlocinnymi rezimy na pr v dodnes rudem  Uzbekistanu a tak vokolo

11 Victor Bolt Victor Bolt | 10. července 2008 v 15:46 | Reagovat

Pane Vacku souhlasim s Vami i kdyz slzy, pot a hroby nasich predku v te nasi rodne zemi presto zustanou at je takova ci makova.

Horsi je ,ze nevidim v dohlednu napravu vzhledem na chovani EU a zapadu.

12 Pavel Pavel | Web | 20. května 2013 v 17:04 | Reagovat

Velice užitečný a poměrně inspirativní článek - dobrá práce. Pokud by ses chtěl víc inspirovat co se restitucí týče, navštiv web http://restitucni-narok.info/ přinášející další zajímavé informace na tohle téma.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama