Srpen 2008

O českém intelektuálním šlendriánu.

27. srpna 2008 v 14:37 | Katoda
Tenhle článek by se dal rovněž nazvat " Komentáře čtenářů - nikdy nevysychající pramen inspirace". I kdybych neměl vůbec o čem psát, vystačily by mně moudrosti obsažené v komentářích k jednotlivým příspěvkům na těchto i jiných stránkách snad na tisíc let. Stupidita některých je natolik monumentální, že by se snad vyplatilo uvažovat o jejím komerčním využití. Představuju si to asi takhle. Něco na způsob muzea kuriosit, kde by byl vystaven příslušný autor, který by po vhození příslušného obnosu do příslušného automatu odříkával zvláště zdařilé produkty svých duševních pochodů. Samozřejmě výhradně mimo hranice Českozlodějské sovětské socialistické republiky. Obávám se, že v tuzemsku by se patrně nenalezl z ekonomického hlediska dostatečný počet jedinců schopných dotyčná moudra vychutnat a taky ocenit.
Na komentářích lze dále názorně demonstrovat, jak průměrná česká mysl pracuje.
Pravidlo jedna - komentované čtu povrchně, pokud tedy článek vůbec přečtu celý. Důležitý není jeho obsah, ale moje následná exhibice v prostoru pro komentáře pod ním. Jsem přece Český Honza, právě jsem slezl s pece a do řiti mám díru, ne? Chcete důkazy?
Pane Hedvíčku, Vás skutečně baví nechat si bez odporu spílat a nadávat za něco, co jste nenapsal?
Na vysvětlenou . Kdyby takový Shaman četl článek "Napsal mi Shaman, aneb jak mi svět stále dělá radost" a některé předcházející alespoň trochu pozorně, zjistil by s překvapením, že jejich autorem není provozovatel těchto stránek, tedy pan Hedvíček, ale já, kterého znáte (nebo taky ne) pod přezdívkou Katoda.
Milý Shamane, autorem obsahu stránek nemusí být výlučně jejich provozovatel. Dokonce na ně sám nemusí přispívat vůbec. Překvapení, že? Kdybys četl trochu pozorně, nenapsal bys v komentáři č. (37) následující blbost : "... Váš přístup samozřejmě chápu. Koho chleba jíš, toho prdel lízej, že? Máte stejné vlastnosti, které na češích kritizujete, akorát dotažené ad absurdum.....!.
Ta tvoje blbost je navíc tuplovaná. Další typickou vlastností "diskutérů" totiž je, že se zásadně neobtěžují získat na dotyčných stránkách všeobecnou orientaci a zjistit kdo je kdo. Kdyby tak Shaman učinil, přečetl by si v diskusi k mému článku "Češi a radar-dokončení" následující vstup pana Hedvíčka, kterým reaguje na podobný výpad jiného českého veleducha:
[19] Ross Hedvicek, 12.6.2008 14:15
Mily osle pod pseudonymem Gladd. Autor podepisujici se Katoda je cesky obcan zijici v Cesku. Vase idiotska reakce nejen prozrazuje vasi nenavist k emigrantum a Americe, ale vysvetluje, ze Katoda ma asi dobry duvod se bat vlasteneckeho dobytka, jako jste vy a mel by pokracovat v psani pod pseudonymem. S takovym "pronarodem" jako jsou cesi jeden nikdy nevi. Civilizovani nebyli a nebudou.
Konec citátu.
Místopřísežně tedy na tomto místě prohlašuji, že nejím americký imperialistický chléb. Na ten svůj si vydělávám poctivou prací v Českozlodějsku a tím méně "lížu prdel" komukoliv. To přenechávám různým Tamášům a Trodasům (ruské řiti) a našim čelným představitelům (eurořiti).
Mimochodem, to si Shamane skutečně myslíš, že svým "argumentům" dodáš přesvědčivosti vulgaritami? Upozorňuju tě, že pravý opak je pravdou. To ti vlastenče skutečně to české "koho chleba jíš, toho píseň zpívej" není dost dobré?
O "lízání (okupantské) prdele" by se ostatně spíše dalo mluvit v souvislosti se soužitím s bratrskými vojsky "dočasně" pobývajícími na území gubernie s krycím jménem Československá socialistická republika. Viz můj článek "O tom, jak mi svět dělá radost" zde: http://hedvicek.blog.cz/0808/o-tom-jak-mi-svet-dela-radost a ve zdrojovém článku (lž)i-Dnes zde http://zpravy.idnes.cz/rusove-nikomu-nevadili-americanu-se-bojime-rikaji-lide-z-brd-pld-/kavarna.asp?c=A080414_114215_kavarna_bos
Nicméně, kdyby se Shaman trochu zorientoval než začne exhibovat, nezesměšňoval by se svým ignorantstvím před celou řadou lidí. Ostatně není sám.
Na úplně stejné úrovni (snad s výjimkou absence vulgarit) je následující:
34] jonathan, mail, 17.8.2008 14:32
Hedvicku, ma ve vysvetlovani celou radu chyb! Prvni je ta ze radar ma kolem sebe dosah v kruhu a ne v ovalu, druha je ta ze nejlepe by byl radar umisteny na Kavkaze pokud by se melo jednat o nebezpeci z Iranu..........atd.

Milý Jonatáne, znáš české pořekadlo "dvakrát měř a jednou řež"? Tady by se to dalo parafrázovat na "dvakrát čti a jednou dšti" , abys nebyl považován za kastráta tura domácího, dalo by se dodat.
Jak uvedeno výše, autorem článku není pan Hedvíček ale já. Třikrát po mně prosím: Katoda...Katoda...Katoda. Jasný?
Zadruhé. Vrať se k tomu obrázku o kterém mluvíš a k textu pod ním. Ten ovál není prostorem kontrolovaným radarem, který českým soudruhům tak leží v žaludku, ale prostorem účinnosti protiraketových systémů PAC-3, Aegis a THAAD. Taky jasný? Mohl sis ostatně všimnout, že dotyčný ovál leží od polohy Brd dost daleko. Předpokládám, že někdo, kdo, podle Shamana, nepropadl na "základce matiky" a je pro něj výpočet trajektorií dvou letících raket hračkou, se také umí orientovat na mapě.
Jak vidím, nikoho ani nenapadlo otevřít si prezentaci protiraketového systému, na kterou jsem opakovaně upozorňoval v několika článcích. Jak symptomatické ! Slezli jsme s pece a pravda je to, co si myslíme my, Čeští Honzové! Nic jiného nás nezajímá!
Tak tedy ještě jednou: http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=8756
Mnoho se toho namluví o českém šlendriánu a pohříchu je vždy míněn šlendrián fyzický. Jak jinak než šlendriánem intelektuálním lze nazvat výše uvedené jevy?
Váš Katoda
P.S. Pro Shamana a Jonathana ještě jednou: Katoda...Katoda...Katoda

Prozření Oty Ulče ...

23. srpna 2008 v 20:38 | Ross Hedvicek
Když jsem před mnoha lety v rakouském Traiskirchenu ve Flüchtlingslageru v pátém patře, v karanténě stál opřen o patrovou postel a četl si v hromadě Tigridových Svědectví, Pelikánových Listů a Loewyho novin z Mnichova (kdo to tam tehdy nosil, zaslouží si medaili ještě dnes!) nemohl jsem si nepovšimnout jmen Josefa Škvoreckého, Stanislava Reiniše a Oty Ulče. Psali moc dobře a lidi to četli. Úplně jsem se v nich viděl! Zářné vzory nad horizontem!
Netrvalo tak moc dlouho a všechny jmenované jsem potkal osobně a mohl jim vzdát svůj hold a respekt (oni jsou všichni o pár let starší než já) za jejich psaní a přínos. Úplná idyla. Ovšem, pak přišla ta falešná listopadová revoluce 1989 ("to kalné ráno, to si pamatuj, mé dítě, až ze všech nás budou jenom stíny...", eh, to se mi sem jen plete) a mé pisatelské ideály se začaly hroutit jako socha krále Ozymandiase ("v poušti jen dvě nohy stály, obrovské torzo"). Byla to všechno moje vina - provinil jsem se nedostatkem nadšení nad Václavem Havlem a polistopadovým vývojem, toť vše. A jak už to tak v bývalé české společnosti chodí, jich bylo víc a idiotem jsem zůstal já.
Škvorecký dštil slávu na Havla a sametovku a po zásluze se mu po krátkém čase dostalo státního vyznamenání Řádu rudého lva se srpem a kladivem III. třídy. Já dostat jakékoliv vyznamenání třetí třídy, tak mne asi vzteky trefí šlak. To je urážka jako kráva! Řád rudého lva se srpem a kladivem III. třídy je rezervován pouze pro podřadné nositele třiceti stříbrných a všelijaká quislingovská stvoření, která se nekvalifikují na rád II. třídy, případně I. třídy - kteréžto jsou rezervovány jen opravdu skalním exkomunistům. Naštěstí se Josef Škvorecký rozhodl mne ignorovat, takže to pro všechny dobře dopadlo.
Neignoroval mne ale Stanislav Reiniš - toho zřejmě seru dodnes. Tomu se tak cnilo po neokomunismu v polistopadové ČSSR, že tam nejen jezdil učit na univerzitu, ale dokonce se tam i přestěhoval. Čas od času uveřejní v torontském Novém domově článek o tom, jaký jsem já pitomec, když nechápu, jak je to v tom Češku všechno bezva. A právě Nový domov jsou snad jediné emigrantské noviny, kde by naopak neuveřejnili můj článek ani za zlaté prase a jsem tam úplně tabuuuuuuuuuuuuuu (to buuuu je subliminální message, co si o tom jako myslím. Orel nedělá buuuu).
S Otou Ulčem to bylo jiné. Čas od času jsme se potkali, poseděli, popovídali, pojedli a popili, byť i on mne překvapil tím, že zamezil mému vstupu do PEN klubu svým nedoporučením, protože "ode mne nečetl žádný román" (četl ode mne tuny dalších věci). Nemohl ode mne číst román, protože jsem žádný nenapsal - když něco neumím, tak to nedělám. Román se ale zda být Ulčovou ambicí, i když ne silnou stránkou. Když je někdo perfektní v článcích a cestopisech, proč by měl psát román? V každém případě jsem až dodatečně zjistil, že členy onoho PEN klubu byli i Václav Havel a Václav Klaus (napsal snad román?), takže tímto ještě jednou Oto Ulčovi upřímně děkuji za prozřetelný zásah.
No, a teď mne Ota Ulč překvapil svým článkem Zlatá kaplička a Zdeněk Jičínský. Můžete si jej přečíst na této adrese: http://cs-magazin.com/2008-09/view.php?article=articles/cs080996.htm
Cituji: "Usedl jsem s novinářkou u okna, za nímž za vodou zářilo ve vší kráse Národní divadlo, Zlatá kaplička. ,Něco takového v Americe nemáte, že ano,´ utrousila. ,Něco takového nemají vůbec nikde,´ ještě víc jsem trumfoval. ,Ale furt tam jste,´ pokračovala. ,Poněvadž tady je furt věcí málem k poblití,´ zpřesnil jsem."
Takže, Ota Ulč už těžko nějaký řád od neokomunistů z Česka dostane. Dobrácký dědula s mefistofelskou bradkou konstatoval zřejmě, že ze stavu věcí v současné České republice by citlivější člověk blil jako pes. Mám takovou teorii, že když člověk píšící dosáhne určitě saturace, pak je více náchylný psát pravdu a je mu jedno, kolik nenávistných e-mailů z Česka potom dostane. Dochází k prozření. Došlo k obrácení Ferdyše Pistory, došlo k prozření Oty Ulče.
Nezbývá mi než mu blahopřát. Raději později, než nikdy. Gratuluji!

---

Je vůbec možné vidět srpen 68 jinak ?

22. srpna 2008 v 17:00 | Eda Seibert
Je vůbec možné vidět srpen 68 jinak ?
Včera po ránu byla na naší radnici vyvěšena státní a městská vlajka. Jsou radnice, na kterých visí vlajka po celý rok a slouží k označení veřejné budovy. Jinde vlajku vyvěšují pouze ve významný den a státní svátek. Na naší radnici vlajky nevisí po celý rok a její vyvěšení tedy symbolizuje, že se děje něco mimořádného. Včera bylo 40.výročí okupace naší republiky "spřátelenými vojsky" varšavské smlouvy. V kalendáři tento den není označen jako významný den, ani svátek - samozřejmě podobně jako den předcházející okupace a tedy 15.3.1939. Také já mám den 21.8.68 spojený s pocitem ponížení a hanby, příjezd tanků a události jsem prožil a viděl mrtvé na Vinohradech na vlastní oči a tedy vyvěšení vlajek v tento den jsem pochopil jako uctění okupace.
Dotazem několika občanů na náměstí jsem zjistil, že vnímají tento akt stejně jako já. V roce 68 se tankům postavili civilisté a hned první den bylo množství mrtvých, v r. 39 se německé okupaci postavil pluk vojska, ve Frýdku Místku, který měl také své padlé. Nemyslím si ale, že by vůbec někoho napadlo na den 15.3 státní vlajku vyvěsit. Přesto jsem volal známým do Prahy, Hradce a Pardubic, jestli někde vlajka na veřejné budově visí, všude dostal zápornou odpověď.
Na radnici jsem se dozvěděl, že vyvěšení nařídil náš starosta a radní kraje (ODS), v půl deváté již nepřítomný, který mi do telefonu vysvětlil, že je to k uctění památky padlých v r. 68. V souvislosti s tím, že na naší radnici nevisela státní vlajka ani 17.11 a dokonce ani 28.října, je pro mne tento akt, přes oznámení městského rozhlasu po mé návštěvě radnice, "jak mají občané vyvěšení vlajky rozumět" událostí, kterou nemohu pominout bez povšimnutí, považuji to i za provokaci a za našeho starostu je mi hanba.
22.srpna 2008 Eda Seibert, Jilemnice

Napsal mi Shaman, aneb jak mi svět stále dělá radost.

13. srpna 2008 v 14:47 | Katoda
Napsal mi výše uvedený v diskusi k mému článku "O tom, jak mi svět dělá radost" zde: http://hedvicek.blog.cz/0808/o-tom-jak-mi-svet-dela-radost#komentare.
Snad bude nejlepší, když tento skvost odcituji v celé jeho výrazové a myšlenkové nádheře.
[23] Shaman, mail, 8.8.2008 10:58
Kriste pane,
kdy už přestanete dokola omílat tu lež, že radar nás ochrání?? Vždyť je to blbost a každý, kdo nepropadal na základce z matiky si to snadno spočítá (dosah radaru, rychlost rakety, rychlost interceptoru, reakční doba...). Radar neochání nás ani západní evropu, ale především Ameriku. A to je to, co mě sere. Na základě lží nám vnutí zařízení sloužící k jejich ochraně, přičmž naše vlastní riziko se znatelně zvýší (akce Ruska nelze podcenit).
Takže laskavě, milý Katodo, nehaňte národ, když sám nemáte jasno. Neletět na každou lež sice není známkou zbabělství, zato je známkou idiocie.
Já sám zde radar nechci, ale není to kvůli Rusům, ale proto, že mi prostě nepřijde, že by USA nabídly za riziko, které poneseme odpovídající protihodnotu. Pokud by byla sepsána opravdu kvalitní smlouva, USA zrušilo vízovou povinnost bez výhrad a platilo pravidelné finanční kompenzace, pak bych v tom problém neviděl.
A příměr na závěr. Nechat si sem nasrat radar od USA by bylo stejné, jako by John mrdal vaši ženu s odůvodněním, že ji chrání před teroristy.
Konec citátu.
Tak si rozebereme.
1. "...kdy už přestanete dokola omílat tu lež, že radar nás ochrání??".

Milý Shamane, radar sám o sobě skutečně neochrání nikdy a nikoho. Je to pouze součást jednoho, jediného segmentu celého systému protiraketové obrany. Slouží pouze jako jeden z detekčních prostředků pro vlastní zbraň, tedy rakety, které mají být umístěny v Polsku.
Vzhledem k tomu, že některým lidem je nutno stále znovu a znovu opakovat to samé, opakuji i já informace, které jsou k mání na stránkách českého(!) ministerstva obrany zde: http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=8756
Z níže uvedeného pak vyplývá, že tento segment (ničení letící rakety ve střední části letu) je účinný zhruba od spojnice Kréta - západní pobřeží Černého moře a větší (západní) část Ukrajiny.
Pro ničení raket ve vzestupné části letu pak slouží ostatní segmenty, tedy systémy PAC-3, Aegis a THAAD chránící východní křídlo NATO (na vysvětlenou pro Shamana, to je ta žlutá elipsa na východě a elipsa je to šišatý kolečko, víš?). I o tom již padla zmínka v českých "sdělovacích" médiích. Velice odborně se mluvilo o "obraně z amerických křižníků".
2. Tohle všechno vymýšlejí lidé stejného kalibru jako ti, kteří dokázali doletět na Měsíc a zpět, vymysleli Internet jehož prostřednictvím inzeruje Shaman a jemu podobní svou duševní úroveň, živili a živí půlku světa včetně onoho slavného Sovětského svazu, zítřku lidstva a ráje pracujících. Kam se ovšem hrabou na českého Honzu. Cituji:
"...Vždyť je to blbost a každý, kdo nepropadal na základce z matiky si to snadno spočítá (dosah radaru, rychlost rakety, rychlost interceptoru, reakční doba...)......"
Konec citátu.
Kam se hrabou američtí vědci na někoho, kdo na české základce nepropadl z matiky!!!
Já tedy nevím jak Shaman, ale já jsem nabyl podstatně vyšší vzdělání než "základku", ale na podobné výpočty bych si rozhodně netroufl. Prostému vše prosté, že Shamane?
"...Základní informaci o místu, času odpálení a druhu rakety, kurs letu má systém získávat ze soustavy senzorů, instalovaných na Zemi, ve vzduchu, na moři i v kosmu..... ....počítače mají na základě těchto informací vyhodnotit předpokládané místo dopadu a zároveň veškerý proces navedení antirakety a vypuštění prostředku ničení v prostoru mimo atmosféru... v závislosti na místu odpálení a typu rakety na to obsluha a počítače budou mít přibližně 10 až 20 minut."
Konec citátu
Na rozdíl od špičkových amerických vědců ovšem český Honza (který nepropadl z matematiky na základce a inkasoval tedy za 4) bryskně vypočte že, "...je to blbost..."
Milý Shamane, dovoluji si tě upozornit na ruský(!) systém aktivní obrany tanku.
Cože? Ty nevíš co to je? Tak se pouč zde: http://www.military.cz/russia/armour/tanks/aps/aps.htm .
Systém funguje na úplně stejném principu jako systém protiraketové obrany "ve velkém". Radar zjistí letící cíl, počítač vyhodnotí trajektorii a odpálí antiraketu která cíl zničí kinetickou energií (střepinami). Funguje to, máš to tam včetně videa testů.
Rozdíly jsou dva.
Máli protiraketový systém "ve velkém" pro vyhodnocení a odpálení antiraket k dispozici 10 až 20 minut, má systém aktivní ochrany tanku k dispozici kolik Kefalín? Ano, je to tak, pouhých 0,4 vteřiny.
Druhým rozdílem je to, že systém je ruský, takže na kolena a čelo k zemi. Kterým směrem, vojín Shaman? No přece směrem k Moskvě Shaman, k Moskvě!
Jaké blaho pro intelektuálního masochistu jako jsem já. Jakže jsem to napsal v článku o českém Honzovi zde: http://hedvicek.blog.cz/0806/o-janu-zizkovi-ceskem-honzovi-debatach-na-internetu-a-o-leccem-jinem
"Pak je tady skupina vynášející apriorní soudy, všechno zná, všechno ví a všude byla minimálně dvakrát. ....Dala by se rovněž definovat jako Český Honza pět minut po tom, co opustil milovanou pec a rázem se proměnil v českého všeználka a jen čeká na zaslouženou odměnu. Tedy roztouženou princeznu s příslušným věnem, na Internetu pak nehynoucí obdiv ostatních k jeho znalostem, zasvěcenosti a originalitě. Nedostaví-li se, je popuzen....Méně vzletně, ale o to pregnantněji řečeno se v Čechách tento duševní stav a postoj definuje tak, že kdo má do prdele díru, cítí se oprávněn a povinován do kde čeho kecat...."
Další Honza/Shaman slezl s pece. Zase jsem měl pravdu!
3. "....Radar neochání nás ani západní evropu, ale především Ameriku. A to je to, co mě sere...", perlí Shaman dál.
Ponechme stranou podružnosti jako to, že Evropa je vlastní jméno a píše se s velkým "E" (Shaman, z češtiny to bylo na základce taky za 4?), že používání vulgarit by se mělo omezit na okolnosti, kde je vulgarita funkční a soustřeďme se na podstatné.
Připusťme na okamžik, že celý systém bude skutečně chránit pouze a výlučně Spojené státy a nikoho jiného. A co má být, zeptal bych se i v této situaci. Pokud mohu pomoci komukoliv před násilím a agresí, udělám to, byť bych z toho nic neměl. Je to , nebo spíše měl by to být, projev základní lidské sounáležitosti!
A český Honza? Ó nikoliv, toho prostě "sere", že by měl někomu pomoci a nic z toho nemít. Jak typicky české!
Vždyť jsem to přece samozřejmě především JÁ, komu jsou všichni povinni pomáhat, JÁ, ČESKÝ HONZA , střed světa a vrchol civilizace , koho by ti ostatní měli chránit a nedat mu ublížit.
4. "...Já sám zde radar nechci, ale není to kvůli Rusům, ale proto, že mi prostě nepřijde, že by USA nabídly za riziko, které poneseme odpovídající protihodnotu... Pokud by byla sepsána opravdu kvalitní smlouva, USA zrušilo vízovou povinnost bez výhrad a platilo pravidelné finanční kompenzace, pak bych v tom problém neviděl...", míní Shaman.
Nerad se opakuju, ale jakže to říká moje devatenáctiletá dcera? Říká: "Mně to připadá, jakoby někdo přišel a řekl, že nám ten náš privatizovaný činžák bude zadarmo hlídat před zloději a vandaly a my mu na to odpověděli: Jo a kolik nám za to dáš když tě ho necháme hlídat?" Sám jsem pak v článku "O rozdílech mezi chytrými Čechy a hloupými Američany" zde: http://hedvicek.blog.cz/0807/o-rozdilech-mezi-chytrymi-cechy-a-hloupymi-americany napsal následující:
"...A tihle lidé, chlubící se tím, jak "na černo" pracovali a jak je různí "hloupí lidé" zadarmo vozili mají na druhé straně tu drzost cítit se téměř uraženi, že nemohou do Spojených států bez vstupních víz. Jak to, že ti hlupáci ještě nepostavili Českému Honzovi slavobránu? A kde je uvítací výbor? Já mám přece nárok!"
Konec citátu a můj další orgasmus!
5. "...A příměr na závěr. Nechat si sem nasrat radar od USA by bylo stejné, jako by John mrdal vaši ženu s odůvodněním, že ji chrání před teroristy."
Tak tohle ponechávám bez komentáře. Snad jenom na okraj. Jak symptomatické vyjádření a slovní zásoba někoho, kdo kráčí v nerozborné jednotě strany a pracujícího lidu se soudruhem Filipem na demonstracích proti "imperialistickému" radaru!

P.S. Teď už chápu, proč o nás provozovatel těchto stránek důsledně hovoří jako o "české lůze".

Karel Soucek

13. srpna 2008 v 14:35

Napsal mi Pavol...

12. srpna 2008 v 14:47 | Pavol Szetei
zdravim,
chcem len malu podvratacku otazku, pretoze inak so vsetkym napisanym na joza raza mozem len suhlasit
co je v tej pesnicke napisane proti emigrantom? ved sa im uplne podlizuje

ale vazne,
podme po versoch
Hostia z inej planéty
Vracajú sa emigranti pod úsmevmi napätí - usmievaju sa, ale nevedia co cakat
Nové zuby, staré srandy, hostia z inej planéty - maju nove zuby, u nas sa stale plombuje, ale stare srandy=stare spomienky
Oni mladí a my starí, čas nás ináč vyriešil - oni nie su tak opotrebovani ako my, viac si mozu uzivat
Priniesli nám vzácne dary, mydlá, tričká, kávu, gin - no co, vzdy ked pride bohati stryko z ameriky, nieco nam prinesie, to len my sme skupani
Vysvetlia nám, čo je kiwi, ako chutí sloboda - ano, pretoze my to nepozname
Je im ľúto jak sme žili a že sa sem nehodia - to je asi jasne, ale nadavky to nie su...
Vezmeme ich do pivárne na Budvar a halušky - lebo si myslime, ze na to uz zabudli?
Budeme tam riešiť márne prečo, prečo sme my blbci neušli - aj to je jasne, blbci sme my, a nie oni
Cúvame po vlastných stopách minulosťou sčítaní - snazime sa najst priciny kto preco isiel a nesiel?
Chcú chápať a nepochopia, neprežili Titanic - to je klasika, kazdy si mysli 'ze ten druhy to neprezil, nemoze nas pochopit' - to dobre poznate aj Vy, a pritom to nie je pravda, vsetko sa da pochopit
Oni kľudní a my v strese, niečo by sa kúpilo - zase su na tom lepsie ;-)
Po stenách sa plazí pleseň, sme na plese upírov - cize mame splesnivene steny,a sme davno mrtvy/nemrtvy... to zase nie je nic proti 'nim'
refren je priamo zobraty/ukradnuty zo znamej slovenskej pesnicky/basnicky
Rodný môj kraj, zo všetkých najkrajší,
Len teba mám, si môjmu srdcu najdrahší - ved co ine nam ostava, len a len ten nas rodny kraj... ;-)

je to dobre, alebo som moc trufaly? ;-)
takze opakujem otazku, kde im nadava?
ale nebojte sa je to len recnicka
ako sa vravi, jedna lastovicka/basnicka leto nerobi ;-)))

vela zdaru, tesim sa na dalsie postrehy a rozbory
obcas stretnem zapaleneho recnika, a vzdy je dobre poznat 'utajene' fakty

s pozdravom verneho a obcas pozorneho citatela
Pavol Szetei

Cesi a "debatovani"...

9. srpna 2008 v 14:55 | Ross Hedvicek
Ukazka z CS-CLUBu. Je mozno se prihlasit poslanim emailu na adresu cs-club@humintel.com
At 05:00 AM 8/9/2008, Oldrich Kosicek wrote
Saturday, August 9, 2008, 9:14:40 AM, Krystlik, wrote:
> TK: Kdyz neco nevim a zajima mne to, zeptam se. Kdyz mne neco
> nezajima, neptam se a nediskutuji. Diskutuju-li, pak mám za sebou
> solidni podpurnou literaturu (ne brak typu Wikipedie, clanky z
> polobolsevickych zdroju a podobne jako -jk-). Totez ocekavam i od
> jinych diskutujicich. Misto, aby jim to bylo podnetem k rozsirovani
> si obzoru sebevzdelanim, nadavaji mi - napr. Ty a Sibrina.
> Tomas
> ---
Proc myslis, ze by se nekdo mel v diskusi ridit Tvym navodem, ktery
nema daleko k narizeni? Kolikrat Ti jeste budu muset rikat, ze se
ridim svym vlastnim usudkem o nemz vim jiste, ze neni horsi Tveho?
Odkdy musi byt reakce dotazem? Nepopletl sis debatu se skolenim?
Olda
-----------------------
Myslim, ze to Olda vystihl. Cesi si pletou debatu se skolenim. Jenze ono NEJDE debatovat o necem, o cem nic nevim, nelze "debatovat" o necem, co je dano, vyzkouseno tisici let, vtesano do kamene, nelze dedatovat o necem, co je historicky fakt - ale Cesi by chteli "debatovat" i o neodsikutovatelnem - proto vetsina komunikace s lidmi z Ceska je (vice mene) SKOLENIM.
Podivejte se na priklad mych clanku. Vetsina jsou clanky OSVETOVE/INFORMATIVNI, ktere pisu z jednoduche dobrocinnosti a presto si nekteri jedinci mysli, ze jsou podnetem pro debatu. Kdyz napisi ze Cassius s Brutem propichli Julia Caesara, pak je to historicky fakt a nazor nekoho z Ceska MNE NEZAJIMA!
Cesi geneticky postradaji smysl pro svobodu projevu - kdy plati a kdy neplati.
Priklad: Moje byvala priznivkyne Marie Dubanova vzdy pise z jednoho zkurveneho Seznam proxy-serveru (asi jako Podracky), ktery je na shitlistu vsude po svete. Zmenit adresu si jako Podracky odmita. Tudiz se nemuze dostat (psat) ke komentarum na mem blogu. A pise mi:
From: Marie Dubanová <mdubanova@seznam.cz>
Subject: Re: [ross_hedvicek] Co se muze stat kdyz Mestska policie Praha zastavi dedka s kozou ...
Date: Sat, 2 Aug 2008 18:53:14 +0200
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 6.00.2800.1106
Pane budte tak laskav a neposílejte mi své clánky, nejste-li zvedav na mé názory, jsou mi Vaše clánky k nicemu, ano!
marie dubanová

"Nejste-li zvedav na me nazory, jsou mi vase clanky k nicemu!" Tak si asi Cesi predstavuji svobodu projevu a informaci a respekt vuci historickym skutecnostem. Neni-li povoleno sproste napadat autora informaci o odsunu a nebo smutne historii Ceskoslovenska, pak jsou takove clanky k nicemu?
Prave jsem se probudil, jeste nefunguju na vsechny valce, ale mam dojem, ze mne vase nazory nezajimaji. A jsem si vedom, ze moje clanky jsou vam k nicemu.

O tom, jak mi svět dělá radost.

6. srpna 2008 v 14:18 | Katoda
Přiznám se bez mučení ke své přiměřené dávce lidské ješitnosti. Každý máme svůj způsob jak masturbovat svoje ego. Jeden je na ženské, druhý si prodlužuje penis v rychlém autě bezohlednou jízdou bez ohledu na dopravní předpisy a třetí se rád poslouchá v parlamentu. Ten můj spočívá v tom, že s perverzní rozkoší sleduji případy, kdy na moje slova došlo.
O perverzi hovořím proto, že potěšení zažívám i v případech, kdy bych tisíckrát raději pravdu neměl a na moje slova nedošlo. Obávám se, že se v mém případě jedná o zcela zjevný případ intelektuálního masochismu.
Bylť na těchto stránkách publikován můj článek o třech částech pod titulky "Nečekejte srandu" a "Češi a radar 1 a 2". V zemích Koruny české byl následně uveřejněn i na D-FENS Weblog zde: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008062201 . Zcela podle mého očekávání bylo hodnocení článku značně negativní. Tuhle adresu uvádím jen proto, aby případní zájemci měli možnost pokochat se stupiditou většiny "diskusních příspěvků" a pokud ji ještě nemají, udělat si představu o duševní úrovni populace, která v Čechách zbyla.
Postoj soudruhů Čechů k umístění amerického antiraketového radaru versus bývalé ruské sklady jaderných hlavic jsem shrnul následovně: "Odpovídalo by to (dotyčný postoj) přesně české lokajské povaze. Když mi něco hrozí, neodvážím se ani pípnout, podepisuji se proti něčemu, co jsem ani nečetl a tiše si přikrádám. Například kšeftováním s benzínem kradeným okupačními vojsky. O to jsem však statečnější, když mi nehrozí nic".
Sám jsem netušil, jak brzo bude tento značně skeptický názor na "národ" ke kterému mám tu smůlu taky patřit, potvrzen a to z míst téměř oficiálních. Na stránkách média (lž)i-Dnes byl pod titulkem "Rusové nikomu nevadili, Američanů se bojíme, říkají lidé z Brd" uveřejněn článek, z kterého cituji následující perly:
"...řada obyvatel brdských vesniček shodně říká: Mít "za domem" americké vojáky bude horší, než když tam byli Sověti..."
Vietě Kefalín, že amerikáni sú imperialisti?
"...Jaderné hlavice tu byly, to víme všichni," říká Josef Loukota (nezávislý), starosta obce Borovno..."
Skandovaně prosím: Sovětský svaz - mírová hráz!
"...Že by Rusové někomu vadili? To jsem nikdy neslyšel," říká a nepřeje si být jmenován.
Takže, zpátky do Asie, soudruzi Češi!
"...Bylo tu víc hospod a obchodů," popisuje bývalý správce..."
Aneb, více hospod - více sociálního blaha!
"...Jak se tady dříve žilo vedle Rusů? "Majoři chodili na zábavy, český holky s nima tancovaly..."
A nejen to!
"...Bývalý řidič sovětsko-československé posádky se zamyslí a pak odpoví: "Nejlepší je, když tu není nikdo.Až se vám ožere v hospodě, rozdíl v tom nebude, jestli je to Američan nebo Rus...."
Jak symptomatické! Ožrat se je považováno za zcela normální integrální součást životního stylu a když k tomu má jeden více příležitostí ve více hospodách existujících díky přítomnosti bratrských vojsk, dosahuje štěstí čecháčkovo orgastické úrovně. Následně ovšem stejný přístup k životu automaticky předpokládáme i u jiných. Ožírají se Rusové, ožírají se Češi, ergo, ožírat se budou i Američané. Kam tedy "kulturně" a mentálně patříme? K euroatlantické civilizaci? Nenechte se vysmát, už dávno ne!
"...Že jsou Američané spojenci a České republice nejednou pomohli? "A v čem? Došli jen do Plzně a udělali nálet na škodovku," oponuje například starosta obce Vísky Lubomír Fiala (nezávislý)..."
Říkal to soudruh major při politickém školení mužstva, jo a taky soudruh Jambor v televizi.
"...Bylo by to horší. Zabrali by větší kus lesa. Prý 400 hektarů," vysvětluje..."
Cituji z článku zde http://www.fortifikace.net/pov_pvos_skupina_vega.html pojednávajícím o jiné základně v Brdech: " ...dříve bývala na obvodu neuvěřitelných patnácti kilometrů obklopena vnějším pletivovým oplocením s ostnatým drátem....atd". Kolik je to hektarů nechť si spočítá každý sám.
To ovšem trokaveckým nevadilo, bylo to o kousek dál, než kam sami chodili na hříbky.
"...Že se za komunismu s ruskými vojáky čile "načerno" obchodovalo, potvrzují i v ostatních vojenských újezdech, kde Sověti tábořili. "Rusové zásobovali vesnice cementem, uhlím, naftou a mrazáky," popisuje Jindřich Machala, bývalý lesník ve vojenském prostoru..."
"...Hodně se s nima obchodovalo. Z Ruska vozili digitálky a rádia. Lidi s nima vycházeli, protože z nich byl dobrý kšeft...".
A teď? Hanba mluvit! Kšeft žádný! Jakže to říkal císař Vespasián synu Titovi po uvalení daně z hajzlíků? Přivedl ho do pokladnice a řekl: Čichni si, non olet! Nesmrdí! Kšefty trokaveckých (a dalších) ovšem smrděly. A hodně!
Nemyslím, že by bylo nutno shora uvedené komentovat a (lž)i-Dnes rozhodně nelze považovat za nějaké proamerické propagační médium. Snad jen na okraj! Spolupráci s okupační armádou civilizovaná společenstva nazývají kolaborací a kolaboranti jsou předmětem pohrdání. Ti nejvyšší jsoupak stavěni před soudy a následně zavíráni, popřípadě věšeni za velezradu.
Češi se ještě po létech svou kolaborací beze studu chlubí v novinách a o nějakém postihu těch nejvyšších vlastizrádců nemůže být ani řeči. Naopak, volíme si je do parlamentu.
Ano, my sami.
Takže, ze shora uvedeného vyplývá, že desetitisíce okupačních vojáků v Čechách "nikomu nevadily". Pár stovek vysoce kvalifikovaných specialistů pobývajících u nás na základě řádné mezinárodní smlouvy nám ovšem vadí velice. No uznejte, s těmahle se přece žádný kšeft čekat nedá!
Co jen se do dneška sami nad sebou a Mnichovskou smlouvou napláčeme! Že sami v této chvíli zrazujeme společenství do kterého jsme byli nějakým nepochopitelným omylem přijati, o tom nikdo nepřemýšlí! Vždyť ten radar u nás a rakety v Polsku tady nebudou jen kvůli nám. Jejich účelem je chránit celou západní Evropu.
V této souvislosti je symptomatický tón, kterým komentují jednání naši soudruzi novináři. Mluví se o "tvrdém vyjednávání" ze strany Polska, atd. Vše se spodním tónem, jako bychom Američanům dělali nějakou milost, když je u nás necháme umístit zařízení, které má chránit především nás samé (viz můj původní článek).
Snad nejlépe shrnuje situaci moje devatenáctiletá dcera. Říká: "Mně to připadá, jakoby někdo přišel a řekl, že nám ten náš privatizovaný činžák bude zadarmo hlídat před zloději a vandaly a my mu na to odpověděli: Jo a kolik nám za to dáš když tě ho necháme hlídat?"
Závěr? Jednoznačný! Češi už dávno nejsou civilizované společenství.
Že toto necivilizované společenství bylo přijato do polosocialistické Evropské unie, to mne až tolik nepřekvapuje. Ostatně, sladká Francie na tom se svými bolševizujícími tendencemi není o nic lépe. Kterého ovšem šílence napadlo přijmout nás do NATO, to tedy nikdy nepochopím!
No, a protože je to v poslední době zvykem, tak trocha poezie nakonec. Následující veršíky jsem si kdysi stáhnul ze sítě a vůbec netuším, kdo je jejich autorem.
Do drátů sevřeli zemi,
ideál na kříž je vbit,
otroků ohnuté hřbety
šeptají: Chceme mít klid!
Z Asie hordy k nám táhnou,
k vlasti v nás ubili cit,
smekáme před tváří zrádnou,
vzlykajíc: Chceme mít klid!
Jazyk nám zůstal jen k žvástu,
bratr je mučen a bit,
my však se oddali chlastu,
škytajíc: Chceme mít klid!
Vzali nám právo i víru,
jen pouta můžeme mít,
chceme však žít s nimi v míru,
šeptajíc: Chceme mít klid!
Žijeme životem červů,
nejhůře snad ze všech dob,
chráníce klid jejich nervů
kopem si svůj vlastní hrob.
Na hrobě bude pak nápis,
na věky v balvanu vryt:
ZDE KDYSI ZAHYNUL NÁROD
PROTO, ŽE ZACHOVAL KLID!
*
Hledejme odvahu v sobě,
sroťme se pod rudým mrakem,
a budem i v dnešní době,
každý z nás - Davidem s prakem!
Je to stále aktuální, že? Jen mne tak napadá, nevypustil by dnes autor poslední strofu? Nebo by ji formuloval nějak takto:
Marné je hledání hrdosti v sobě,
zlomeni morálním krachem,
budeme i v dnešní době
každý z nás čecháčkem - posraným strachem

Váš Katoda

Cenzura v Neviditelnem psu...

5. srpna 2008 v 21:44 | Ross Hedvicek
Nez se dostanu ke stavnatym detailum, dovolte mi vysvetlit zakladni principy. Cesi obvykle brani cenzuru tim, ze ten ci onen je soukromy sdelovaci prostredek a tudiz si muze tisknout co chce. Cesi miluji cenzuru - Cesi uz jsou takovi. Neprijemnou skutecnosti ovsem je, ze naprosta vetsina sdelovacich prostredku - po celem svete - je soukrome vlastnena, at uz osobou ci organizaci a statem vlastnene media (treba v Cine nebo Iranu) se nevyznacuji zrovna nejlepsim pristupem ke svobode projevu. Principem je, ze pokud sdelovaci prostredek dosahne urcite velikosti a vyznamu a existuje v demokraticke zemi, pak prestava byt dulezite, zda je soukrome vlastnen a musi dodrzovat urcita pravidla - hlavne tedy svobodu projevu a musi se vyvarovat diskriminace urcitych nazoru.
Abych se tedy zdrzel u nas v Americe. I New York Times je soukrome vlastnen a jeho majitel i editori jsou silne proti-americky a levicove zamereni. The New York Times je v podstate americka verze moskevske Pravdy. Tim padem tam vsichni pisatele naramne fandi komunistovi Obamovi a nenavidi Bushe a McCaina. Takze kdyz minuly tyden odmitli John McCainovi uverejnit jeho op-ed clanek, pak se dopustili velikeho faux-pas, protoze vyznam jejich novin (byt posledni dobou klesajici) je tak velky, ze ac soukrome vlastneni, maji POVINNOST se vyvarovat jakekoliv cenzury - obzvlast v pripade takto do oci bijicim (je mozno odmitnout clanek neznamemu pisateli, ale ne McCainovi).
V Ceske republice je situace mnohem, mnohem horsi. MFDnes, Lidovky nebo Pravo byly vzdy mimo jakoukoliv pochybnost vzdy levicove a pochlebujici neo-komunisticke frakci momentalne u moci. Zkompromitovaly a zdiskreditovaly se i Britske listy a to nejen jsou ultra-levou edicni politikou, ale i politickymi alegiancemi zakladatele a redaktoru. A ted se historicky znemoznuje i Neviditelny Pes, taktez kdysi vyznamny e-zine. Vina je jednoznacne Ondreje Neffa, byt se domnivam, kdyby se osobne venoval rizeni magazinu, ze by se to nestalo. Ondrej Neff ma jen opakovane spatnou ruku pri volbe sveho zastupce a "ridiciho redaktora". Napred to byla ta nepricetne inkoherentni Jita Splitkova a ted je to clovek jmenem Jiri Wagner.
Napred se ve Psu objevil tenhle clanek.. A pak u nej zmizela diskuse. Kdyz smazu osobni utoky anonymni luzy ja, dockam se pohrdaveho tsk tsk tsk, ale tady je to najednou normalni?
Nejlepsi cesky historik soucasnosti (bar none) Tomas Krystlik nabidl ridicimu redaktori Psa Jirimu Wagnerovi jeho clanek (zde je link na clanek) "Vliv protektoratu na ceske mysli" a dockal se pohrdaveho odmitnuti. No jo, narodovecti Cesi...
Ctete a placte:
Vázený pane Wagnere,
odpovím Vám slovníkem Vaseho anonymního prítele, jehoz názoru si vázíte. (On se mne bojí, ze jej nejmenujete?). Nedelam z Cechu svine, oni jimi kvuli svým zverstvum po WW II uz jsou. Nevyskakujte, zduvodním. Analogicky: Nemci jsou svine kvuli svym nacionálne socialistickým zverstvum. Jenze Nemci (BRD) se zacali hned po válce ze svých zlocinu kat, ale Cesi sve dodnes popírají, zlehcují. Dokud Cesi nedospejí k téze lítosti, mají clánky ukazující stinné stránky jejich minulosti smysl. To byste mel jako redaktor Neviditelneho psa vedet. V opacném prípade byste se mel rovnou ucházet o místo redaktora v Národním osvobození (120 49 Praha 2, Legerova 22).
S pozdravem

Tomás Krystlík
P. S. V polovine zárí mi vyjde knízka Zamlcené dejiny. Predpokládám, ze Vás bude zajímat. Dáte-li mi svou postovní adresu, poslu Vám ji i s dedikací. Sdelte mi, prosím, jak Vás v ní mám oslovit!
P. P. S. Dejte, prosím, svému príteli, jehoz názorù si vázíte, onen clánek k posouzení. Rád bych slysel od neho trochu podrobnejsi kritiku. Dekuji predem!
---
----- Original Message -----
From: <mailto:wag@volny.cz>Jiri Wagner
To: <mailto:krystlik@seznam.cz>Krystlik
Sent: Monday, August 04, 2008 6:49 PM
Subject: Re: 080804
Dobrý den, pane Krystlíku,
dekuji za zájem, ale vás text se pro Neviditelného psa nehodí. Nejen rozsahem, ale zejména obsahem. Zùstante u svého webu. Ostatne toto mi o vasem clánku napsal prítel, jehoz názorù si vázím:
To je sílené razení i mnoha správných a jeste více zkreslených informací s cílem ukázat Cechy jako svine. Mimo jiné, v Polsku udelali Nìmci zkusebne " výber" detí vhodných ke germanizaci. Na ulicích pochytali 2500 svetlovlasých detí a dali je "testovat". Proslo jich podle jednech 5, podle jiných 15 a vsechny ostatní deti dali Nemci zplynovat. Takze to je ta moznost , co jsme meli v "praxi". Jo, ty deti lovili na jídlo a na prátelské setkání a hracky. Jeste zijí pametníci, jak Poláci. tak Nemci.
Jiøí Wagner
redaktor
Neviditelný pes
<http://www.neviditelnypes.cz>http://www.neviditelnypes.cz
----- Original Message -----
From: <mailto:krystlik@seznam.cz>Krystlik
To: <mailto:wag@volny.cz>Wagner Jiøí NevPes
Sent: Monday, August 04, 2008 8:54 AM
Subject: 080804
Vá¾ený pane Wagnere,
osmelen clánkem pana Ruscáka posílám vlastní k moznému zverejnení.
S pozdravem
Tomás Krystlík
---
-----------
Moje hodnoceni: Pan Wagner ma v ucte (vazi si) uplneho osla. Vsadim se, ze je to "typicky Cech". Byvaly komunista. Knizku "Zamlcene dejiny", ktera Tomasi Krystlikovi vyjde v zari jsem uz cetl (v PDF formatu pro tiskarnu) a jsem nadsen. Jsem knihomol ad ultimo a nic lepsiho o ceskych dejinach pochazejiciho z Ceska jsem proste necetl. Autor se v knize venuje hlavne obdobi vzniku republiky, dobe prvni, druhe a treti republiky. Jako obzvlaste sadisticky streak vidim Krystlikuv zpusob psani - ja sam bych to nedokazal. Krystlik pise presne tak, jak si to typicky cesky snob, hlupak, pseudo-intelektual a ynzenyr preje mit napsano - chladne, zdvorile, temer upjate a s neuveritelnym mnozstvim citaci a zdroju. Krome Antony Beevora http://www.antonybeevor.com/ jsem v zadne historicke knize nevidel tolik citaci a jmenovanych zdroju, takze typicky roztlemeny cesky hlupak a pisatel do diskusi v Neviditelnem psu urcite nebude mit ten tak bezny idiotsky cesky dotaz: "A jake jsou vase zdroje? Nectu tady nejakou sci-fi?"
Ne, opravdu ne, mila bozi hovadka z te vasi proklete kotliny...

Je kultura vyhradni domenou komunistu?

3. srpna 2008 v 19:53 | Ross Hedvicek
O tom, ze rada americkych zpevaku (Streisand, Mellencamp, Kristoferson, Springsteen, atd.) jsou obycejni komunisticti hlupaci uz jsem psal. O tom, ze cesti umelci jsou sakumprask vsichni uplne stejni komousi (Cest vyjimkam!) pisu casto. Ovsem o komunisticke kulture ze Slovenska jsem jeste nepsal.
Takovy Jozo Raz (ano, je to vysokoskolsky vzdelana osoba!), tedy dlouholety zpevak skupiny Elan, ktera zaplnuje stadiony nejen na Slovensku, ale i v Cesku a dokonce jednou vystoupili i v Americe (kterou nenavidi)!
Ovsem vzit dolary od hloupych emigrantu za vystoupeni v Carnegie Hall mu nevadilo
http://www.youtube.com/watch?v=jCcB9hyyQ9o&feature=related
To ale jeste ti emigranti nevedeli, jak je te Elan opluje...
HOSTIA Z INEJ PLANÉTY
---------------
Interpret: Elán
Text písně
---------------
Hostia z inej planéty
Vracajú sa emigranti pod úsmevmi napätí
Nové zuby, staré srandy, hostia z inej planéty
Oni mladí a my starí, čas nás ináč vyriešil
Priniesli nám vzácne dary, mydlá, tričká, kávu, gin
Vysvetlia nám, čo je kiwi, ako chutí sloboda
Je im ľúto jak sme žili a že sa sem nehodia
Vezmeme ich do pivárne na Budvar a halušky
Budeme tam riešiť márne prečo, prečo sme my blbci neušli
Cúvame po vlastných stopách minulosťou sčítaní
Chcú chápať a nepochopia, neprežili Titanic
Oni kľudní a my v strese, niečo by sa kúpilo
Po stenách sa plazí pleseň, sme na plese upírov
Rodný môj kraj, zo všetkých najkrajší,
Len teba mám, si môjmu srdcu najdrahší
Vracajú sa emigranti pod úsmevmi napätí
Nové zuby, staré srandy, hostia z inej planéty
Oni mladí a my starí, čas nás ináč vyriešil
Priniesli nám vzácne dary, mydlá, tričká, kávu, gin
Rodný môj kraj, zo všetkých najkrajší,
Len teba mám, si môjmu srdcu najdrahší
Rodný môj kraj, zo všetkých najkrajší,
Len teba mám, si môjmu srdcu najdrahší
Rodný môj kraj, zo všetkých najkrajší,
Len teba mám, si môjmu srdcu najdrahší
Rodný môj kraj, zo všetkých najkrajší,
Len teba mám, si môjmu srdcu najdrahší
Rodný môj kraj, zo všetkých najkrajší,
Len teba mám, si môjmu srdcu najdrahší
Rodný môj kraj, zo všetkých najkrajší,
Len teba mám, si môjmu srdcu najdrahší
Rodný môj kraj, zo všetkých najkrajší,
Len teba mám, si len teba mám
Si len teba mám, si len teba mám
Len teba mám, si môjmu srdcu najdrahší
Na YouTube si to muzete prohlednout zde: http://www.youtube.com/watch?v=0ta2gy2xdAs
A pokud mate zajem si precist, jak vypadaji nazory umelce-komunisty, zde si pochutnejte
http://www.sme.sk/c/3178092/jozo-raz-gustav-husak-bol-svetovy-politik.html