Říjen 2008

Březová kůra.

2. října 2008 v 19:13 | Ladislav Frank Nykl
Dnes jsem se díval na televizi a tam říkal ministr financí že " teď končí vyjimečně dobré časy a začnou starosti." Jak tohle může říkat důchodci s 6.400 Kč měsíčně, to nepochopím. Takže doteď jsem se měl báječně? Že jsem si toho nevšimnul? Asi mě to nějak minulo a já to zmeškal. Jakpak se asi budu mít teď? To budu jíst kůru ze stromů a zapíjet vodou z Vřesovského potoka? A co když ta kůra dojde a voda bude zakalená chemikáliemi, co pak?

To budou asi ty moje nové starosti na které mě pan ministr připravuje. Měl bych mu za to poděkovat a ne mu spílat. Ono dneska ani to poděkování, ba ani spílání nic nezmění. Dál budou nahoře ti, kteří mi budou říkat, která kůra stromů je zdravější a já ji budu rád žvýkat, protože jim budu věřit a volit je za to, že mi dají povolení jít do lesa na tu kůru. Snad mi to povolení pak nevezmou, budu jim za to blahořečit!

Co kdybych se zvedl a se svým nemocným srdcem vyšel do ulic s transparentem, že nemám často co jíst. Bude mi někdo věřit? Asi ne. Být nemocný a ještě starý se dneska nevyplácí a můžu si za to sám. Měl jsem se narodit později. To že jsem byl vyhazován z práce a celý život žil jako na útěku před politickou STB, mě neomlouvá. Měl jsem vstoupit do KSČ jako většina národa a chodit na schůze, ne podepisovat, nebo šířit Chartu 77 a k tomu ještě trampovat.Měl bych lepší práci a potažmo i větší důchod Mohl jsem se dnes mít dobře a neměl bych finanční a zdravotní problémy. Asi půjdu na tu kůru, prý je ta březová dobrá po uvaření a k tomu ještě čaj z jehličí. Promiňte , že nepozvu pana ministra, on mě taky nezve a asi by mu to moc nechutnalo. Frank Nykl.


A mozna prijde i kouzelnik ... nebo Klaus.

2. října 2008 v 15:57 | Ross Hedvicek
October 2, 2008
Prolhani cesti propagandiste (oni si rikaji "novinari") vydali uzasnou zpravu, ze ti blaznivi Americani budou platit az 15 tisic dolaru za moznost mit veceri s Vaclavem Klausem.
http://www.novinky.cz/clanek/150852-zajemci-o-veceri-s-klausem-v-usa-zaplati-az-15-tisic-dolaru.html A to prosim Livia s nim nechce mit veceri uz ani zadarmo. NEWSFLASH: Je nam potesenim oznamit, ze 15 tacu nikdo nezaplatil.

Nas zved, ktery se na veceri dostal zdarma, potvrdil, ze Vaclav Klaus se svym hrozitanskym prizvukem skutecne precetl z papiru rec, uvedenou na teto adrese: http://www.klaus.cz/klaus2/asp/clanek.asp?id=kepAy3Cf0G1i

Vecere se zucastnilo okolo 50 lidi, zadne davy se u dveri netlacily. Dotazem u vedeni Washington Policy Center primo na miste bylo zjisteno, ze zadny silenec ochotny zaplatit 15 tisic dolaru za veceri s Klausem se nenasel. Dokonce ani anonymni darce z ostrova Mauritius anebo duchodce Budapesti ne. Klaus nakonec se zajemci pozoval pro fotografie zcela zdarma. http://www.washingtonpolicy.org/events/annual_dinner_2008.html

Rec Vaclava Klause probehla za naprosteho nezajmu ucastniku, ktere behem jeho reci konzumovalo shrimp salad a nebo se tlacilo u bufetu, ktery byl zdarma. Naprosta vetsina pozvanych ucastniku nemela nejmensi poneti, kdo Vaclav Klaus je, jeho rec jim v tom jasno neudelala. Nam taky ne. V ramci spravedlnosti nutno poznamenat, ze kdyz Vaclav Klaus skoncil rec, nekolik lidi mu i zatleskalo. Americane jsou zdvorili lide. Pokud tedy netleskali clenove jeho doprovodu. V zaveru vecere, uz po projevu, nas zved zaslechl jeden dotaz mistniho podnikatele na Vaclava Klause: "And anyway - what kind of business you are in?"

Daleko nejuspesnejsim recnikem vecera byl mistni obchodnik s auty Phil Smart. Prodava Mercedesy a dari se mu. S pozitivnim ohlasem se setkal i projev komentatora Freda Barnese, ktery pracuje pro nejoblibenejsi americky televizni network FOXNews. Naopak, cesti novinari a cesti experti se domnivaji, ze FOXNews je neco strasne spatneho a uboheho. Nastesti na jejich nazoru nezalezi. FOXNews o projevu Vaclava Klause zatim zadnou zpravu nepodal. Mistni noviny Seattle Times, Seattle Post-Inteligencer take zatim o navsteve Vaclava Klause nepsaly. Snad pozdeji. Ocekava se ale rozsahle zpravodajsi v obcasniku mistnich hippies a komunistu The Stranger. Jejich reporter vystupujici pod jmenem You Vegan Fuck na veceri byl a nechal se zdarma s Vaclavem Klausem vyfotit. Slibil, ze o tom napise.

Dnes rano odletel Vaclav Klaus do Phoenix, Arizona, kde vecer prevezme dalsi PRESTIZNI cenu Barry Goldwater Award for Liberty. Tim je jeho uspesne prednaskove turne po USA v podstate skonceno.

V patek odleta Vaclav Klaus do New Yorku, kde na letisti Johna Fitzgeralda Kennedyho prevezme dalsi PRESTIZNI cenu od Transport Workers Union. Cena se jmenuju For Best Floor Sweeper.

Prolhany cesky prezident...

1. října 2008 v 21:00 | Ross Hedvicek
Ceska republika na prezidenty nema stesti. Za svateho Havla bylo znamo, ze Ceska republika ma za prezidenta hlupaka, ale aspon byl (byt z neznameho duvodu) popularni v zahranici a vsude ho radi zvali. Vzdy jen jednou - jak se jim tam objevil a hostitele s ocima navrch hlavy seznali, co je to za troubu, druheho ci opakovaneho pozvani se hloupemu Vaskovi nikdy nedostalo. Ale to stacilo.

Volebni obdobi ale vyprselo a tak, z nouze ctnost, si Ceska republika za prezidenta zvolila prolhaneho vychcanka - tedy Vaclava Klause. A reknu vam, Vaclav Klaus dela po svete takovou ostudu Ceske republice (ne, opravdu vam ho nikdo nezavidi!), na jakou se Havel nikdy nezmohl - a ze se velice snazil.

Uz jsem psal mnohokrat o tech ruznych trapasech a pruserech, ktere Vaclav Klaus. Koureni doutniku s Monicou Lewinski, co delal Clinton, to je uplne nic. Vaclav Klaus zesmesnuje Ceskou republiku pokazde, kdyz se vnuti na navstevu Spojenych statu. Propanajana, reknete tomu podesovi, at jezdi na navstevy jen do Mongolska. Tam se snad tolik nestane, kdyz ho daji na oficialni diplomaticky "persona non grata" seznam. V USA se mu to prihodilo za jeho "nevyzadanou navstevu Bileho domu". V ceskem tisku, ktery je tak pravdivy a informovany, o tom ovsem nebylo ani slovo. Neeeee...

Ted jsem ovsem temer v soku, kdyz "cesky tisk" uverejnil nasledujici:
Na Klausovu tiskovku v Oregonu dorazili tři novináři
Nevalný zájem projevili američtí žurnalisté o tiskovou konferenci, kterou v úterý uspořádal český prezident Václav Klaus v Portlandu ve státě Oregon. Podle regionálního listu Wilamette Week se dostavili tři novináři, s nimiž Klaus mluvil hlavně o svých názorech na globální změny klimatu. Klaus na svých stránkách naopak píše, že o jeho vystoupení v USA velký zájem.

Neni to nic noveho - tri novinari. Tak vysoky pocet navstevniku je na v podstate kazde jeho "americke prednasce". Jednou to davali i na C-spanu, jednou jsem ho videl i osobne "prednaset" trem lidem (vsichni tri z ceske ambasady) na Kato Institutu ve Washingtonu. Ovsem v Cesku je to vzdy vydavano za obrovsky prednaskovy uspech na "turne" v USA. A naivni telatka z Ceska tomu veri, jinak nez cesky neumi, nic jineho si neprectou, cesti novinari jim lzou az se jim od klavesnic prasi a vsechno funguje bezvadne.
A ted si predstavte tuhle bombu:

Zájemci o večeři s Klausem v USA zaplatí až 15 tisíc dolarů
Prezident Václav Klaus ve středu v americkém Seattlu obdrží prestižní cenu Columbia Award, udělovanou konzervativní organizací Washington Policy Center. Stejnou cenu v minulosti dostali například bývalý americký prezident Ronald Reagan, bratr současného amerického prezidenta Jeb Bush či někdejší newyorský starosta Rudolf Giuliani. Klaus je v USA už od pondělí, vrací se v sobotu.

No verite tomu?
Na obrazku je agent KGB Vaclav Klaus ve spolecnosti sveho ridiciho dustojnika KGB Alexandra Rebjonka - tu bundu od Rebjonka dostal darem. Fotka je z roku 2003.