Jak jsem byl u psychiatra...

27. ledna 2009 v 15:24 | Ross Hedvicek |  Clanky vzpominkove a recyklovane
Napsal mi Ivan Chalupa:

Rosťo,
navštivte nějakého dobrého psychiatra, určitě Vám pomůže. Už jen to, že jste tak pevně přesvědčen o své pravdě a že ji tak agresivně dáváte najevo, svědčí o možnosti duševní poruchy. Neberte to jako urážku a zamyslete se. Návštěva u psychiatra Vám neublíží a pokud se po vyšetření ukáže, že máte opravdu psychické problémy, bude to jen dobře, že jste tam šel.
Ivan

U psychiatra už jsem byl. Vaši domněnku, zda mé přesvědčení o pravdě může být známkou duševní poruchy, jsem mu vysvětlil a on mi na to řekl, že přesvědčení o své pravdě je znak normálnosti a určitého vyššího stupně civilizovanosti. Civilizovanost se měří měrou respektu k lidskému životu. Tím pádem přesvědčení komunistů a muslimů o "své pravdě" je devalvováno necivilizovaností jejich ideologie. A že prý hromadné vzdávání se názoru společnosti (ne pouze jedince) a všeobecný strach mít svůj vlastní názor je symptomem sociální subservilnosti a nedostatku národního sebevědomí a charakteru a že prý se to vyskytuje a je popsáno ve vědecké literatuře pouze u Francouzů a některých východoevropských národů. A pak po mně chtěl, ať mu vyprávím nějaké své sny. Lehl jsem si na jeho koženou pohovku a vyprávěl mu svůj běžný sen o tom, jak mám krev na rukou. Je to stále stejný sen, který se vrací v různých variantách.

Sen se odehrává v takové typické české/moravské ulici, kterou jsem ve skutečném životě prošel nesčetněkrát. Jmenuje se Růžová ulice a je to ulice, která vede od hlavních vrat kojetínského kostela západním směrem - možná v tom západním směru je taky skryt nějaký subliminální (čili podvědomý, pro ty co nechtějí rozumět) vzkaz. Ta ulice se jmenuje Růžová, protože to byla jedna z mnoha židovských ulic v Kojetíně a při jednom z pogromu na židy, což byl folklór tehdejší doby, který si dnešní vlastenci nechtějí přiznat, teklo tolik židovské krve, že voda v prohlubních ulice byla zbarvená do růžova - a tak přišla k názvu Růžová.

No a já v tom snu jdu tou Růžovou ulici, je krásný teplý letní den, na nebi stratocumulus a cumulonimbus, 29 stupňů Celsia, když tu si všimnu, že proti mně podél cesty teče krev a její množství se stále zvyšuje, je to ne pouze potůček, ale přímo potok a přívalová vlna, jako když se břehy Bečvy protrhly u Troubek, protože ji za komunistů nikdo nečistil. A není to židovská krev, z nějakého důvodů je mi jasné, že je to komunistická krev. POTOKY KOMUNISTICKE KRVE!

Já si k tomu takhle dřepnu, napřed jen prstíček omočím, ano, je to teplá krev. Je to celý potok teplé komunistické krve! Pak si namočím obě dlaně, abych věděl, jaký je to pocit mít krev na rukou - a ono nic! Je to ostatně pouze komunistická krev, to snad nejsou ani lidi, jaký pocit má asi řezník, když má ruce od prasečí krve? Jsou komunisté něco lepšího než prasata? Už si nikdo nepamatuje, co všechno způsobili?

A v ten moment se mi to začíná líbit a vyzouvám si boty, ohrnuji nohavice a bosýma nohama šlapu do toho prohlubin plných krve. Komunistické krve - aby bylo jasno. A pomalu v tom přešlapuji a ono to dělá mlocky mlocky a čvachty čvachty a vždycky to tak trochu vystříkne mezi prsty u nohou. Nádherný pocit. Prohlubně plné komunistické krve! A opět se dostavuje onen příjemný pocit a potěšení a já v problubních začínám přešlapovat a podupávat, jako když se tančí srbské kolo, jako jsme to tančili okolo ohně v horách jménem Prokletije (zajeďte si tam) nebo ten tanec, co tančil Řek Zorba. Nádhera! A já v tom skáči a dupu jako Gene Kelly ve scéně ze Singing in the Rain! Bez klobouku bos!

Z oken domů v ulici se ozývá Bach! Oboe d'amore! To není jen Bach, to není potok, kde tečou nějaké fekálie, to jsou to potoky komunistické krve. A když už je jasné, že mám kalhoty celé postříkané od krve, a teplé krve pořád přitéká více a více, tak už neváhám a do toho proudu si sedám na zadek a plácám rukama okolo sebe a ono to stříká všude kolem a je to úžasné! Vzduch kolem je tak nasycen tou komunistickou krvi, že se mi zdá, že vidím duhu! A pak si do toho ještě i lehnu a hýbám nohama a rukama najednou, jako moje děti v Kanadě, když byly malé, si lehly do čerstvě napadaného sněhu a dělaly "anděla" tak se tomu říkalo, protože obrys ve sněhu připomínal anděla s křídly. A u mně se dostavuje pocit absolutní euforie a tak okolo sebe třískám svýma dlouhýma rukama a samým nadšením řvu: "Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!"
Už je vám to jasné?

Skončil jsem s popisem svých snů a psychiatr se chvíli přebíral nějakými papíry. A pak se zeptal: "Vy jste se narodil v Československu, že?" "Ano, bohužel," potvrdil jsem mu to.

"V tom případě vám nemohu nijak pomoci. Vaše sny jsou úplně normální," pravil psychiatr a naúčtoval mi 125 dolarů. Já už k němu víckrát nejdu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pod clanke je reklama na dalsi doktory pod clanke je reklama na dalsi doktory | 27. ledna 2009 v 15:30

Měření cholesterolu?

Změřte si Váš cholesterol - Novinka Na výsledky již nemusíte čekat!

Krvácení z konečníku může

být příznakem hemoroidů. Ambulantní léčba v Praze a Brně: 800 103 300.

2 "Strach mít svůj vlastní názor"? "Strach mít svůj vlastní názor"? | Web | 27. ledna 2009 v 15:39

Myslím, že ten má i Ross Hedvicek -- proto se zde nikdy nedočteme o tom, zda v renomované americké firmě působí na manažerské pozici bývalý důstojník StB:

http://www.google.cz/search?num=100&q=microsoft+stb+muhlfeit

Byla by to svatokrádež! ;-)

3 Evžena Evžena | 27. ledna 2009 v 16:00

Škoda 125 dolarů. Někomu, kdo v mládí místo na zadeček, padal na hlavičku, už psychiatr nepomůže. :o)))

4 Petr Petr | 27. ledna 2009 v 16:02

Rosťo,

Tobě už fakt jebe.S tou léčbou to nebude špatný nápad! Nebo tohle za Tebe zase napsal a rozeslal někdo jiný?!

5 Pepa Nos Pepa Nos | E-mail | Web | 27. ledna 2009 v 16:31

Ten samý sen se začal zdát i mě! Nádhera!

6 Vanek Vanek | Web | 27. ledna 2009 v 17:19

Cesti fasounisi zvolili za Hejtmana fasouna: http://czech-bohemia.blogspot.com/

7 nekrystlik nekrystlik | 27. ledna 2009 v 18:00

Je to 100 % Hedvajsuv clanek. Dnes mu komousi nevadi, staci kdyz papouskuji jeho proticeske zvasty. Slusnym lidem jeho ruda chatra smi nadavat. Sudetak Herr Hedwitscek.

8 nekrystlik nekrystlik | 27. ledna 2009 v 18:28

@10

Vankovi nesahate po paty, jste zdegenerovana anonymni pakaz. Je videt ze praskacstvi mato dosud v krvi.

9 Mladej Mladej | 27. ledna 2009 v 18:44

tak Mr.Hedvicek se dal na poslouchání metalu? to ho jedině člechtí :-)

jinak článek zajímavý, byl by to dobrý námět na klip nějaké black metal kapely :-)

10 Norei Norei | E-mail | 27. ledna 2009 v 19:55

To jsi netušil Ivane, že tak kráásně nahraješ Rosťovi na smeč ! Opravdu báječný sen, závidím ti Rosťo ten prožitek, tu atmosféru, ten happy end.... Můj sen je podstatně prozaičtější - pravidelně se mi zdá o železničním mostě v Měchenicích (tam co je ta plovárna) a ten most v mém snu je vždy plný špekáčků ??!! Nevím, kde se to vzalo, nikdy jsem hlady netrpěl ani nejsem nějak závislý na uzeninách... Dovedu si ale v kontextu s tvým snem docela dobře představit, že namísto špekáčků je most plný komunistů a řeka Vltava je plná benzínu...

11 Der Fallschirmjaeger Der Fallschirmjaeger | 27. ledna 2009 v 21:04

jestlipak mel pan Spisovatel take ten klasickej sen kdy se uteczenec z CSSSR nejak dostal mimo tu zasranou CSSSRaczskou miiiisu a pak zase zpet a pak uz ho nechteji pustit ven na slobodny Zapad a jeho z toho objimaji hruzy a probudi se zpecenej jako legionarska fusekla po pochodu 35 km ve 40 Celsius ???

12 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 27. ledna 2009 v 21:25

to 15: Mel, ale jen parkrat a jeste coby fluchling v Rakousku - az uz nas delil ocean, pak uz neeee. :-)

13 nekrystlik nekrystlik | 27. ledna 2009 v 22:47

Zlákali ma ako študenta. Mal som preukaz, ale nikdy som nechodil na schôdze, akurát som platil známky. Kandidátom som sa stal na škole, predurčovala ma k tomu moja výnimočnosť. Aktivitu som však sám nevyvíjal.

To zejme druhy dedik, ze?

14 Milan Rezabek Milan Rezabek | E-mail | 27. ledna 2009 v 23:16

Hezky "wet" dream, Ty jeden Vampire.

Moc pekne a romanticky popsano a napsano, akorat (i kdyz to byl jen sen) - jak Ti bylo tak 100% jasne, ze to byla vsecko komunisticka krev? Ja se snazim k tomu nejak vyvetrat strejdu Freuda, ale sexualni to jasne neni.

A jake barvy byla ta duha?

Ja nevim, jak ostatni "uprchlici" - ale mne asi

10 let pronasledovaly sny, kdy mne honili po

Brne eSteBaci a ja mel stihnout letadlo do N.Y.

Vzdy jsem se (po urcitych mensich zmenach ve snech) probudil durchcumdurch propoceny a silene

se mi ulevilo podivat se z okna v hotelu a byt

treba i v Clevelandu! (Not my most favourite!)

Po 10ti letech snu se mi pri honicce podarilo nahodou jednoho eSteBaka odzbrojit a zastrelit a od te doby - NO DREAMS! Kamos psychiatr mi rekl, ze si to moje podvedomi samo vyresilo.

Jedna vec byla ale nezapomenutelna a je stale

v me mysli jako video - utikam dlouhou chodbou jako nekde v nemocnici, on za mnou bezi

s pistoli v ruce. Mne se podari zavrit a zamknout dvere, ktere ale mely barevne ctverce skla. On pistoli rozbije sklo a snazi se dvere odemknout skrz ten otvor, ja mu vykroutim

CZ 7.65 mm z ruky a kdyz nechtene tlakem dvere konecne otevre, vzalo to jen jeden vystrel - do obliceje! A to mi stale strasi v hlave - obcas. A dodnes! Jeho vyraz! A pak ty detaily! 7.65?

15 turzin turzin | E-mail | 27. ledna 2009 v 23:36

mel sis nechat predepsat New World Order PROZAC, to je super americky satanisticky antidepresivum, temer bez vedlejsich ucinku, akorat obcas nejaka matka poseka svoje decko (100 rocne, nebo se nekdo vodpali, nebo nejaky decka co maji to stesti ze si je vybere CIA mind control psychiatr vystrilijou celou skolu a pak samozrejme sebe aby nemohli zvanit )

Mne se zase obcas zda o novem svetovem radu, ja jsem unabomber (kacisnski) infiltuji CIA a zabijim vsechny krmininalni elementy uvnitr sluzby plus nakonec hydru co sedi nahore klany rockeffeleru bushu a warburgu a pak zjistim ze jsem novy jezis spasitel a je konec a titulky

16 Vlastik Vlastik | E-mail | 28. ledna 2009 v 5:20

Kdyz mam pekny sen, tak vidim vsechny komunisty viset na kandelabrech.

17 kopac Masopust bez Pluskala kopac Masopust bez Pluskala | 28. ledna 2009 v 8:14

Freude, Freude, i na tebe dojde (Vodnansky & Skoumal?): Ja je uz nejakych 20 let nemam.

18 Jirka Jirka | E-mail | 28. ledna 2009 v 8:23

Pane Hedvicku,

pan Chalupa to s Vámi myslí dobře. Měl byste jeho radu vzít vážně a opravdu jít k odborníkovi. Neboť Váš umělecký výtvor vcelku přesvědčivě ukazuje, ža za a), k psychiatrovi patříte, b), ještě jste u něj nebyl. Leda by také američtí psychiatři měli horší úroveň než ti čeští. Ti by Vás po převyprávění Vašeho apokalyptického vidění bezpochyby dopravili do léčebny. Byl-li byste pojištěn, stálo by Vás to pouhých 30 Kč, a v krajských zařízeních již ani haléř.

Ovšem ve Vaší milované Americe není důvodem k hospitalizaci, ani když sníte o tom, že postřílíte rodinu nebo celou školní třídu. Takže si vlastně dovedu představit, že i po zaplacení 125 USD ještě běháte mezi normálními lidmi. God save America.

19 Bavič Kaiser Bavič Kaiser | 28. ledna 2009 v 12:17

Život okolo nás ukazuje, že psychiatrický pacient je vyléčený teprve tehdy, když věrohodně prokáže, že je podstatně větší pacient než jeho ošetřující lékař. Stanovit dnes hranice výrazu " normální a nenormální" není ani tak snadné. Kdo dnes není kolaborující úchylák, prostě neuspěje. Nedávno jsem slyšel úvahu, že pokud by se měli zavírat všichni zloději a blázni, musela by se stavět úplně nová neuvěřitelně rozsáhlá města věznic a cvokáren. Navrhoval jsem tehdy, že by bylo jednodušší, lacinější a rychlejší, pozavírat do stávajících věznic všechny normální, a nebo ty co nekradou. Stejně jde v podstatě jen o to,  izolovat obě skupiny od sebe do té doby, než takový nenormální člověk co není úchylák ani zloděj pochopí, že to co dělá není poravdu normální, a polepší se, a může tedy vyjít z brány ústavu. Ovšem tohle všechno e nutné jedině pro stabilitu nových moderních společenských systémů. Představte si, jaký by vzniknul s prominutím bordel, kdyby třeba všichni voliči byli jen svéprávní a nezávislí, a nekradli, a nebo nepodporovali svým hlasem zloděje. Kdesi jsem četl, že kdyby například v čechách museli všichni zloději dát ruce nad hlavu, zastavil by se v tom okamžiku veškerý provoz od hlubinných dolů až po linky aerolinií ve vzduchu. Oponoval jsem tomuto názoru tím, že by se to nepoznalo, stejně jako generální stávka českých drah. Ti zkušenější zloději by jen kradli zdviženýma rukama v horních regálech, a nebo vyšroubovávali u stropu žárovky.

20 Bavič Kaiser Bavič Kaiser | 28. ledna 2009 v 12:39

Teď mne ještě napadá, že to s těmi žárovkami je ale zase strašně české. Takové ty krásné malé poměry. U nás se rozkradlo československo, a zatím taková amerika přivedla svou hospodářskou krizí na hunt pomalu celý svět. Teď je v Pražských Nuslích dokonce již pobočka americké firmy, která prodává za třináct tisíc jednu arovou parcelu na Měsíci. A kšeft jen frčí !!! Tak se to dělá, a ne krást žárovky...

21 Jenda Jenda | 28. ledna 2009 v 16:38

Opravdu pekny sen. Uprimne vam ho zavidim.

p.s.

Jen bych nesrovnaval komunisty s prasaty a jinymi tvory. Spravneji se na vec dival Pinochetuv admiral Almirante Merino.

Mel ve zvyku delit Chilany na “nativos y moscovitas”, komunisty oznacoval jako “humanoides” (na rozdil od "humanos" = lidi).

Merino mluvil s tiskem jen ve stredu a branil se jednoduchou frazi: "Nejsme politik, jsem namornik. Mam pravo rikat co chci".

http://decultoradio.blogspot.com/2006/08/almirante-merino.html

Jeho vyrok o "Humanoides" inspiroval Ridley Scotta k jeho svetoznamemu filmu "Blade Runner", ktery pojednava o odstranovani replikantu (humanoidu, kteri byli k nerozeznani od lidi).

22 Souckova Souckova | E-mail | 28. ledna 2009 v 16:58

Lidstvo je z vetši casti debilni svym pristupem ke svemu druhu.Misto aby svou pozornost zamerilo do budoucnosti a konecne prišlo na svuj puvod tady na Zemi,ktera je schopna uzivit všechny narody ikdyby zmizely všechny penize.Neco jineho je sen a neco jineho skutecnost.Sen nic neznamena.Docela mne vzalo,ze nezamestnany American v Los Angeles zastrelil svych pet deti,manzelku a sebe jen proto, ze jeho i manzelku vyhodil nejaky urednik nemocnice z prace.V davnych dobach by byl rad za ziskani rance a taky se v te dobe strilelo.

23 Milan Rezabek Milan Rezabek | E-mail | 28. ledna 2009 v 17:47

TURZINOVI:

Dekuji za radu ale zvladl jsem to bez prasku.

To bys mel zkusit Ty, jenze ani Pfeizer dodnes

nema lek proti totalni omezenosti a blbosti.

Nahodou ale vynalezli Viagru! Mozna ze by Te "to" privedlo alespon na jine myslenky.

(Jeste si pamatujes na erekci?)

Kopacovi Masopustovi atd. - o cem jsi snil

pred temi 20ti lety? Vim totiz z meho pruzkumu, ze vsichni uprchlici, kteri prodelali i male

trauma, tim udobim "zlych snu" - nightmares,

prosli. A pry to je docela normalni.

Yo a ted jsem si vzpomnel na neco ze zacatku:

Hral jsem v Bostonu s bubenikem z Palerma a on

mne ucil anglicky. Trochu jsem se uz domluvil, ale potreboval jsem nejake dobre vyrazy a tak

si pamatuji na jeden, pasujici Turzinovi:

"WHY DON'T YOU SUCK ON YOUR NASAL PASSAGE WAYS?"

(Pred spanim!) Zarucene probuzeni jako spasitel.

24 kopac Fasnacht kopac Fasnacht | 31. ledna 2009 v 9:19

Rezabkovi: Nejaka pani Rezabkova nam delala vychovatelku na intru v Pardubicich, jsi druhy.

Mne se zpravidla zdavalo, ze se prochazim promenadou mezi Decinem a Podmokly, libi se mi to ale furt mi neco vrta hlavou a spoluvytvari rozporne pocity. Pak jsem se vzbudil, bylo mi jasne, ze mi vrtalo hlavou, ze byl hacek v tom, ze se tam jinak nedalo vydrzet a ze je to vlastne problem, ktery jsem jiz jednou vyresil. Byl jsem rad, ze jsem se vzbudil, ale podvedomi to nevadilo, zaradilo mi podobny sen za par dni znovu.

To asi decka vystehovalcu, prisedsi sem v neznem veku peti let, nezazila. Ale nevim.

Jinak se odmlcuji, protoze Cumzdiru zase chyta amok a slozky mi doporucily se s nim nestykat. Nestykam se s nim sice, ale asi neni zahodno sdilet s nim ani lokal.

25 Jenda Jenda | 31. ledna 2009 v 16:43

Pod dojmem dobre mineneho postu pani Souckove, jsem se nad Hedvickovym snem znovu zamyslel a diametralne zmenil nazor.

Je to hrozny depresivni sen. Predstavte si, kdyz se po takovem snu probudite a zjistite, ze to byl jenom sen a zadna krev netekla. Hedva musel mit uplne zkazeny den.

26 Jirina Korcakova Jirina Korcakova | E-mail | 4. října 2010 v 11:10

[18]: Jirko a pane Chalupo, proc si to u toho psychiatra nezkusite sami? Každý vecer budete rvat a kricet. Nez vas tam dovlecou, svliknou vas malem (nebo uplne) do naha! Budou kopat, provokovat, lit na vas kyble spiny a rvat na cely kolo: vzteklej pes! Podte se vsichni podivat, vsichni sem, rychle, než se uklidni! Budou hulakat: zavolejte pohotovost, honem, dokud radi! Jako kdybyste byl nejaky zvire …! Prijde jich na vas absolutni presila a velet  jim bude zenska, protože ty jsou nejhorsi! Reknete, at dou vedle, ze se chcete vobliknout a vona zarve: chytte ji, at nam neutece! Budou vas drzet za ruce a za nohy a hlavu vam budou rvat do polstare, a budete tam lezet nazi a sholou prdeli, budou do vas pichat vselijaky svinstvo a bude to bolet protože se netrefi, třeba ve vas zapomenou i jehlu, jak se s nimi budete prat a budou vas drzet za ruce a za nohy,, zacpou vam hubu, budete se dusit, hubu plnou peri, a oni na vas budou s rozkosi rvat: podivej, jak vyvadi (mozna při tom budou i to … ja se to stydim pojmenovat), budete si prat vsechno zapomenout, vsechno! Ale to ne, vsechno si to budete pamatovat i po letech, i na smrtelny posteli. A nejhorsi bude ta zenska! Nadava, ze se k vam nemuze dostat, porad jen komanduje, at vas poradne zmacknou, ze na vas nedosahne a pokud jste zenska, urcite tam bude i nejaky ten chlap, ten dobytek, co drmoli o sto pero, pospeste si, dyl uz ji drzet nemuzem a nejaky zebracky lapiduch bude zertovat: Ještě jeden snimecek? Ještě jeden? Soupnou vas do dlouhatanske mistnosti, ve které bude jedna postel vedle druhy, prikurtujou vas, abyste se nemohli branit, ale to nezabrani vasemu telu, aby se zkroutilo jako paragraf, jako po obrne, protože do vas cpou kdejaky svinstvo horem dolem … bude to silene bolet, kazdej sval se promeni v silenyho gestapaka, kterej vas muci, chce se vam rvat, ale vy, napul v bezvedomi, nechcete ztratit smysl pro humor, nechcete jim udelat radost, tak se snazite smat, aby vsichni videli, ze se smejete jim, ale vyjde vam z toho jenom hruzny (nebo trapny) skleb a vselijaky ksichty vas ocumujou a rano při vizite vam nejaka seredna nicka – nevite ani, je to doktor nebo pacient – a ta nula se usmiva a říká: Zastekej! He! Zastekej …! A vsichni se budou smat a krava bude zertovat, tys teda rvala! Vyjes jako naky zvire! Jako pes! Ano. Kazdej vecer budete rvat do polstare a kricet hruzou! … Ponizeni, potluceni, zdrceni studem: vy se budete stydet, nahati a malinkati  a ONI NE, A UDELALI VAM TO MOZNA VASI VLASTNÍ LIDE! KDE JE TO DOMA? Doma vas nechteli … nechteli vas tam! Moc se mi libilo, kdyz pani Chramostova, kdesi napsala, ze si v blazinci odpocinula. Nemam pochopeni pro takova gesta. Psychiatr je u mne jeste niz nez opice.

27 Pavel Pavel | E-mail | Web | 31. května 2017 v 16:53

Díky přípravku Vimax budete moct být připraveni kdykoliv budete chtít a poruchy erekce už vám nebudou nikdy komplikovat sexuální a partnerský život.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama