Sametový Auschwitz

3. ledna 2009 v 16:39 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Následující článek jsem napsal asi před šesti nebo sedmi lety na popud toho, že tehdy v Česku velice plakali, že by Pidižvejk měl taky dostat nějakou Nobelovu cenu a zcela neúmyslně a neplánovaně se tento článek stal mým nejúspěšnějším dílem. Článek začal kolovat po internetu, bez uvedení toho, že bych byl autorem, lidí si to posílali navzájem a tiskli těm, kdo neměli email, objevilo se to na všech možných obskurních webstrankach, včetně diskusi na Psu a na Lidovkách a neznámí příznivci co mi posílají různé legrácky po internetu to opakovaně posílali i mě, abych tedy viděl, co se v Česku píše a nejenom ze zahraničí se ozve kritický hlas... Článek zlidověl. Předpokládám, že pro autora psaného slova není větší pocty a uznání.

Sametový Auschwitz

Představte si, kdyby všechno bylo jinak... Představte si, kdyby v Auschwitzu byla sametová revoluce. Vězni by se prošli sem a tam po Appelplatzu a hrdinně by zvítězili. Okamžitě by se mezi vězni vynořila "vedoucí osobnost" - byl by to kápo jménem Jidáš Havel (shoda jmen čistá náhodná a neúmyslná) - pokud to nevíte, tak kápové byli vybírány esesáky z obyčejných vězňů, a za to, že byli snaživými pomocnicky, tak měli různá privilegia, která ostatní vězni neměli.

Kápo Jidáš Havel by se dál okamžitě do jednání s vedením tábora; nejen Auschwitzu-Birkenau, neboli Auschwitzu I, ale i Auschwitzu II (to byl ten s krematorii) a Auschwitzu III (což bylo asi 40 dalších táborů v okolí původního tábora). Prvním bodem bylo, že výměnou za předání moci v Auschwitzu kápovi Jidáši Havlovi bude Havlem zaručena beztrestnost všeho SS-personálu.
Rudolf Franz Höss, velitel tábora, Maximillian Grabner, vedoucí politického oddělení a Hauptsturmführer Fritsch (ten co do Auschwitzu zavedl Zyklon B) byli Havlovou spolupráci náramně potěšeni. Dokonce se vzali všichni za ručičky a svorně všichni dovedli Havla na Apellplatz a oficiálně ho vyhlásili novým velitelem tábora. Vězňové jásali a omdlívali nadšením a hlady.

Kápo Jidáš Havel dokázal držet slovo - žádný s esesáků nikdy nebyl potrestán - na to Jidáš dokázal dohlídnout. Aby potěšil i své bývalé spoluvězně (Jidáš Havel teď bydlel v komandantově vile) tak nechal zrušit ostnaté dráty. Vězňové znovu jásali a omdlívali nadšením, ale za dráty se jich vypravilo jen pár - byli tak vysílení, že stejně nemohli, a kam by taky šli, na Block 11 byli už zvyklí a byl to nakonec domov.

Pak Jidáš Havel vymyslel, že Auschwitz bude privatizován a že na to bude kupónová privatizace a každý bude vlastnit kousek Auschwitzu a tím pádem zbohatne. Vězňové ho milovali, to bylo až neuvěřitelné, co pro ně všechno ten kápo Jidáš Havel dokázal udělat! Náš dráhy kápo! A tak si vězňové stříhali vlasy a vytrhávali si i zbývající zlaté zuby a můstky a protézy a kupovali si kupónové knížky. A kápo Havel nařídil, že nad tím vším budou mít dozor esesáci v kožených kabátech, říkalo se takovým esesákům "Kožený".

Byli mladí, příjemní a hladce oholení - viditelně byli něčím předurčeni, aby správné naložili se zlatými zuby vězňů. Ovšem okamžikem, kdy kápo Jidáš Havel zaručil beztrestnost SS-mannů, zaručil také, že žádný z SS-mannů v administraci nebude vyhozen a kanceláře a z přístupu k táborovým penězům - bylo to v rámci akce "Nejsme jako oni". A tak se stalo že SS-manni v administraci táborů Auschwitz prostě zprivatizovali táborové peníze a skoupili většinu nových kupónů a s vězni zase vyběhli. Vězňům zase zůstaly jen díry v čelistech po vytrhaných zlatých zubech. Ale kápa Jidáše Havla pořád milovali a omdlévali nadšením při každé jeho vycházce do tábora.

No a tak tam žili šťastně a spokojeně. Jistě že se našli nespokojenci, kterým se to nelíbilo - hlavně ti, co měli příbuzné mimo tábor a nebo ti, co z tábora utekli ještě před sametovou revoluci. Žádali potrestání jakýchsi zločinců a prý jakousi "spravedlnost". A vedli řeči, že SS-manni a dokonce i doktoři jako profesor Carl Clauberg, Dr. Herta Oberhauser, Dr. Horst Schumann a nebo oblíbený Dr. Mengele by měli být trestáni. Za co? Vždyť to byli naši lidé a celou dobu nám tak pomahali a léčili nás, protestovali vězňové. "A i Bayer Aspirin mi pak dochtor Mengele dál, aby mne to nebolelo, když mne operoval", volal přesvědčené vězeň bez rukou a nohou.

Nakonec nebyl potrestán nikdo. Nebyly důkazy a trestat někoho bez důkazů - to přece nejde! Trestat SS-manny taky nebylo možné - protože všichni vězňové se na návrh kápa Jidáše Havla shodli, že kolektivní trest je prostě nepřijatelný - prosím vás, nejsme jako oni! A zase - nebyly důkazy. Nikdo nic neviděl, nikdo si nic nepamatoval. A tak, i když se sem tam vyskytla nějaká žaloba, tak ji po čase soudcové (taky SS-manni, kdo jiný by to dělal, byli to přece uznávaní a kvalifikovaní odborníci!) založili ad acta.

A tak tam žili a žili - šťastní a spokojení. Životní úroveň na blocích se prudce zvýšila, takže nikdo neprotestoval - vězni se sblížili s SS-manny, že po nějaké době už nebylo možno ani říci, kdo byl kdo. A všem to tam vyhovovalo.

A pak kápa Jidáše Havla navrhli i na Nobelovu cenu míru za sametovou revoluci v Auschwitzu. Ale nakonec ji nedostal - dostali ji irští teroristé. Možná proto, že terorista má aspoň nějaké přesvědčení; Jidáš nemá vůbec nic.

----
Co je to? Brana na hranicnim prechodu do Ceske republiky?


 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mischa.Conor Mischa.Conor | E-mail | 3. ledna 2009 v 17:32 | Reagovat

Hezka pohadka...jen ten stastny konec chybi :-(

2 Emil Emil | E-mail | 3. ledna 2009 v 17:33 | Reagovat

Tuto sarkastickou povídku osobně hodnotím jako velice povedenou a trefnou. Její společenský efekt je tak dramatický, až volá úzkost srdce o pomoc. Kam se na ní hrabe se svým dílem dramatik Jidáš Havel! I když se jistě mnoha lidem bude zdát jako přitažená za vlasy, jde o věrný odraz reality. Na tom nezmění nic sprostota ani zabedněnost autorů některých komentářů.

3 ferdan ferdan | E-mail | 3. ledna 2009 v 17:58 | Reagovat

Nějakou dobu už, alespoň někteří z nás, víme,jak a proč jsme se do současného "svrabu" dostali, nevíme zatím jenom, jak z něj ven. Snad i na to časem přijdeme.

4 Miloš Zach Miloš Zach | E-mail | 3. ledna 2009 v 19:09 | Reagovat

Otřesně pravdivá alegorie.

Už termín "sametová revoluce" je paskvil. Buď revoluce a pak se trestají zločinci a vrahové poraženého režimu, anebo samet a pak se sklízejí následky osudných chyb "nových vládců", protože se skoro nic nezměnilo. Buď domluvili plichtu se zločinci, možná hůř - byli nekonečně naivní, viděli se v nové roli nových politiků, kteří "nejsou jako oni", aniž jim došlo, že s vrahy se nevyjednává, vrazi se pošlou do vězení.

On ten svět není jeviště, kde po představení se jde buď domů anebo na skleničku. Ten svět není mateřská školka, kde paní učitelka vše dětem vysvětlí a máme happy end. Svět je realita, často drsná, ale taková prostě je. A když se o sebe národ nepostará - kdo to za něj udělá? Když

národ dopustí, aby po 19 letech existovala KSČM,

co je možno očekávat? A co hůř ,když následníky vrahů volí snad sedmina národa, na co si kdo může stěžovat? Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží. Je to nesmírně smutné, ale snad se další generace vzchopí a udělá to, co jejich otcové a dědové nedokázali. Aspoň si to moc přeju.

5 Luis Luis | 3. ledna 2009 v 20:16 | Reagovat

Rosto : clanek je polotovar. Je jej nutne doplnit o to, jak byli nekteri vezni prizvani, aby se na priprave sametove revoluce v Auschwitzu podileli .

Jinak uz termin revoluce je paskvil. Ta jen vyplavi navrch tu nejvetsi spinu, ktera ma pak rozhodujici slovo do doby nez je dalsi revoluci vyplavena  nova spina.

V tomto mi neni jasne jedno :

komuniste maji v teorii revoluce to , ze revoluce je zmena od horsiho k lepsimu, od reakcniho k pokrokovemu a revoluce je dejinna nevyhnutnost. A kontrarevoluce je zmena obracena- od pokroku ke starym svrzenym vecem. Tak jakto ze vsichni komunisti i KSCM a estebaci pouzivaji termin revoluce, kdyz teda podle jejich uceni muselo jit o kontrarevoluci ? Neni to take dukaz toho, ze ten kasparkovy prevrat pripravili oni sami ? Byla to teda dejinna nevyhnutnost ?

6 Luis Luis | 3. ledna 2009 v 20:19 | Reagovat

Mischo, o tom stastnem konci priste, clanek se bude jmenovat " Maly dvur, vysoke zdi, dlouhy bic a hluboko do koryta".

7 Jaromir Masa Jaromir Masa | E-mail | Web | 3. ledna 2009 v 20:50 | Reagovat

Posledni cesti hrdinove byli popraveni na staromaku 1618. Ona i tato revoluce byl pouhy byznis. Nekolik stoleti ji odpracovaval "lid". Francouzska jiskra ... no, kam ses koukal, Nerudo ... s mlhou ruskou ... ale hustou jako sci. Zadny sci fi, ale zelna polyfka.

8 Jirka Wolf Jirka Wolf | E-mail | 3. ledna 2009 v 21:29 | Reagovat

Lepší podobenství už ani nemohlo  být. Tu alegorii čtu ponejprv a opravdu nemá chybu. Je výstižná a srozumitelná pro každého. Aj i ten poslední blbec by se nemohl  vymlouvat na to, že nic nepochopil.  A tohle podobenství může mít klidně pokračování. "Je více než cynické, že  Jidáš, který  měl svůj velký podíl na otřesném stavu ve společnosti, tento Jidáš, ochránce oněch esesmanů a  nespravedlnosti, bojovník za své vlastní zájmy - ceny doktoráty, atd.  se dnes "nebojí" ještě tento  stav kriticky odsuzovat jako korupce - policie a justice. Když sám, stádem  milovaný Jidáš,  ty  esesmany - korupčníky (soudce jmenoval na doživotí na posty soudců). Boží hovádko Jidáš Havel  si nevidí do vlastní huby co mele. Spasitel, co se snaží neustále se zviditelňovat, aby národ otroků nezapomněl na svého druhého Jidáše, který k nim přišel z láskou, aby je pod ochranou čarovného pláště  GRU  zachránil a tak vyvedl z otroctví  a bludů do bohatších zítřků, kdy všichni budou jen bohatí a nebude chudáků - do  morálního bahna řeky Styx -  a  tak prý je všechny  spasil. Ale i když je  Jidáš zradil, věrní jeho hlupáci se mu dál klaní, stále mu věří a oslavují svého kápa. Sláva, sláva Jidáši, sláva.   Až jeden se odvážil nahlas zvolat do  stáda pravdu, aby tak stádu telátek oči otevřel: "Jidáši, jsi prase, nic víc než Prase!"  Ale stádo  neuvěřilo, že jejich ochránce je prase a dál se k němu lísalo, a toho vola,  co zvolal, že  Jidáš je prase umlátili! Poslední  soud  Jidáše nad odpadlíky "víry" (komunisty,  StB  a zkorumpované )   měl přijít po osvobození  otroků, kdy se rozdávala koryta esesmanům  a kradlo se ve velkém! Ale  to by musel  Jidáš kritizovat sám sebe, za všechen  ten marasmus, který také  pečlivě s láskou  přihnojoval,  svou zradou  a to se věru novodobému Jidášovi, který prý  přišel spasit celý svět, nehodilo.  A tak společenství 77  statečných otroků  na baráku  "A" muselo přestat existovat, protože by muselo odsuzovat pohnojovávání pomalu rozkrádané země  v čele se slavným zrádcem Jidášem. V opačném případě by hodnocení vlastní zrady muselo  vést do samovazby OVKT - Oddělení výkonu kázeňských trestů, což by s ohledem na osobnost nejslavnějšího kápa bylo v rozporu s "dobrými" mravy země, nadále spravované esesmany!"

9 Z Vermontu Z Vermontu | 3. ledna 2009 v 21:37 | Reagovat

Rosto,

za soucasneho stavu ceskeho kolektivniho premysleni je vystihnuti situace timto zanrem absolutne jedina moznost jak by alespon neco mohlo tem tupejm Svejkum dojit. Bohuzel nic se stejne nezmeni, ale je sranda kdyz o tom pises. Diky moc.

Kdyby se tak dala udelat nejaka kasparina s nasi situaci nez bude jeste hur s moureninem....

Asi to dopadne jak v Ceskosovetsku - z organizovaneho hnoje do nedomyslenych sracek....

10 Vlastik Vlastik | E-mail | 3. ledna 2009 v 22:01 | Reagovat

To neni pohadka, ale realita. Ma to druhy dil?

11 Luis Luis | 3. ledna 2009 v 22:18 | Reagovat

Jeste ne, ten si v cesku prave ted pisou sami.

12 Eda Seibert Eda Seibert | E-mail | 3. ledna 2009 v 23:32 | Reagovat

Smutná skutečnost

13 Miloš Zach Miloš Zach | E-mail | 4. ledna 2009 v 1:10 | Reagovat

Vlastíku,

jenom se bojím, aby druhý díl nebyl o mnoho smutnější než první. Na druhé straně, když občané nedokáží poznat, co je pro ně dobré a co ne - co můžeme dělat? Volit následovníky vrahů?Já vím, že 40 let komunismu a vymývání mozků má svůj dopad, ale kde proboha jsou ti, kdož umějí myslet, kde je ta mládež, o jejíž budoucnost jde, která by (aspoň podle mne) se měla postarat o svoji budoucnost? Kdo je učí anebo spíš neučí o historii - a tady silně kritizuji dějepisce a školský systém - o tom, čím země prošla a čím stále strádá. Je mi smutno, ale co je třeba udělat - já nevím. Chtěl bych vědět, ale nevím. Pak bych šel a snažil se to udělat.

14 Luis Luis | 4. ledna 2009 v 1:25 | Reagovat

Rosto, s ohledem na Milose Zacha - nemas v pocitaci ten clanek, jak psala  veterinarka o chovani krav v CR po revoluci - jak soukromi zemedelci vyhnali kravy ze staji pod sire nebe a nechali je volne zit a ty se pak neumely postatat o telata , tak ze vsechna telata pochcipala hlady ? Uverejnit ho v teto souvislosti by bylo velice na miste.Priiimo navadejici podobnost.

15 Vlastik Vlastik | E-mail | 4. ledna 2009 v 1:31 | Reagovat

To Milos Zach - problem je v tom, ze mladez v cesku nedavnou komunistickou historii moc nezna. Jednak je to zezajima a jednak je to asi nikdo neuci. Sam se podivuji, jak treba malo ceskych filmu bylo natoceno o dobe komunismu. Skoro se zda, ze se tomuto tematu filmari vyhybaji. Nametu by bylo z komunisticke ery dost. Od grotesek az po horory.

Hedvickuv druhy dil mozna prijde. Uz dnes tam zacinaji mit komuniste navrch.

16 Miloš Zach Miloš Zach | E-mail | 4. ledna 2009 v 2:19 | Reagovat

Vážení diskutující, kteří mi věnujete tolik pozornosti, jsem asi starší než mnozí z vás, ale to neznamená, že mám patent na rozum anebo že jsem chtřejší než vy. Vlastíkovi mohu říci, že jsem před asi pěti lety nebo tak mluvil s jedním dějepiscem (a tehdy byl ve službách MZV) o tom, že postrádáme skutečné kritické hodnocení komunistické éry a hlavně, že ve školách se dějepis učí - neučí pouze "tak nějak opatrně!" Na to mi bylo řečeno, že "je třeba mít časový odstup", než se věci vyjasní a historici budou moci zhodnotit události. No,to mne trochu nadzvedlo a řekl jsem "to se to bude hodnotit, až pamětníci umřou, že jo". To považuji za jeden z problémů současnosti.

Podle mne je zločin na mládeži, když ji necháváme bez znalosti o komunistických zvěrstvech, když se jim nesnažíme důrazně vysvětlit, o co v minulosti šlo a o co jde dnes. Samozřejmě, mládež je radikální, tak jako jsme byli (v rámci možností) my, poznává svět, ví všechno nejlíp atd., ale je na nás dospělých jim říci některé základní pravdy - třeba se nad nimi zamyslí pro dobro svoje a pro dobro ČR.

17 Jirka Wolf Jirka Wolf | E-mail | 4. ledna 2009 v 2:58 | Reagovat

Já radu poskytovat nikomu nemohu. Mne už drahnou dobu nikdo neposlouchá. Jedinec v této době plné závisti,  vzájemného  osočování, intrik, vražd, podezírání a zbabělosti nezmůže nic a stádní dav nemá zájem o dobrou radu, podle které by se mohl učit a samostatně řídit svůj osud, protože už ničemu a nikomu nevěří. Dříve jeho osud dycinky někdo řídil. Na blízku byla vždy strana, také ROH a celá národní Fronta, která vždy za ním stála a dle potřeby poskytovala pomoc, která vždy dobře poradila, jak má jednat a ctít novou, socialistickou  společnost.  Tahle politická nesamostatnost a naprostý politický analfabetismus dohání dav k rezignaci a k podivné rezistencí, až s tragikomickým nádechem, když bázlivci nemaje nového pána, vůdce, jako byl jidáš Havel, poté jim je zcela  u prdele, co se kolem nich vůbec děje. Zalézají do podzemí, putik, kde se bouří, kde sprostě na politiky  nadávají, píší o ně své nesouhlasné názory výkaly na dveře záchodků,  a občas vylézají na povrch jen v případech, kde by  se v tom zmatku  dalo ještě něco ukrást a to za pomocí zkorumpované policie, dále vyšmelit, prodat, s někým vyčůrat. A když si u píva večer zanadává na poměry a vládu, tu poslechne si našinec  v kouzelné bedničky radu od prestižní Agentury STEN,  kterou štědře platí stát, a už vůbec se od něho nechce, aby myslel, protože tahle agentura myslí sama za občana, je k tomu určená a štědře finančně podporovaná státem, a tak mu dobře radí, aby volil svá  rozhodování jinak, než jak chtěl, aby dal své štěstí ve formě svého hlasu jiné straně a to  že je to nejrozumnější, co může pro světový mír a svou zem učiniti. Ze stokrát opakovaná lži, kterou chrlí na občana agentura Sten se nakonec stává pravda pravdoucí, jediná a objektivní, ze které by se chtělo zvracet jako po kocovině! Podvod na občany se provádí každé volební období.Důmyslné vymývání mozků na všech pracovištích, i v domovech důchodců, v kasárnách, i tam lež nese  své ovoce. Lhaní   má v Česku svou dlouholetou tradici. Lidé volí jako volové, volí  stranu nebo hnutí,proti své vůli s vymytou hlavou za láhev sektu, za zazpívanou písničku od celebrity straně, volí zdiskreditovanou ulhanou stranu, které by jinak nedali svůj hlas a přesto je volí, aby tak prý nakonec bylo zvoleno  menší zlo. Volíš, nevolíš=O, je výstižně napsáno na zdi parlamentu. "Není koho volit, brání se alibisticky upracovaný dělník, "arciž  všichni ty kurvy, co se tam na kandidátky nasrali, jsou  jen gauneři, mafiáni, zločinci, podvodnící a zloději. Slušný člověk vůbec nemá šanci se mezi ta zlodějská prasata dostat. Chtěl jsem volit Křesťany, ale jak říkala už před půl rokem Agentura STEN,  a říká to každý den. Oni nemají vůbec šanci se do parlamentu dostat. Sten mi radí dát hlas těm, kteří mají šanci uspět, tak já jim dám hlas. A je jednom, zda ten hlas vrazím komančům, socanům nebo odesákům.Všechno jsou to stejně bývalí bolševci. A budou  nám tu v tomhle bordelu pět roků vládnout stejná komunistická  pakáž jako za totality! A já se na to nemůžu dívat a jdu se radši ožrat do našeho podzemí, kde se připravuje příští revoluce proti komančům! A potom ať se těší, čuňata. Havel by sračka, to my to dotáhnem, až na ty kandelábry jako v Maďarsku. A budou pěkně  viset. Teprve poté zavládne v České kotlině pořádek a spravedlnost!"

18 Mladej Mladej | 4. ledna 2009 v 10:43 | Reagovat

Snad jediný Hedvíčkův článek, ke kterému nemám výhrady. Nezbývá, než tleskat: Bravo!

19 lidovky lidovky | Web | 4. ledna 2009 v 12:02 | Reagovat

rozhovor Lidových novin s Václavem Havlem

http://www.lidovky.cz/nekdy-se-me-zmocnuje-pocit-dca-/ln_noviny.asp?c=A081115_000040_ln_noviny_sko&klic=228612&mes=081115_0

* LN Sám jste o sobě před pětadvaceti lety řekl: „Byl jsem změnami omámen.“ Kdy jste vystřízlivěl?

V. H.: Já jsem zas až tak strašně omámen nebyl. Nevím, v jaké souvislosti to píšu a kde jste to nalezla.

* LN V Dálkovém výslechu.

V. H.: Jo? No dobře, tak si musím stát za tím, co jsem napsal. (smích) Možná jsem opravdu lecčíms omámen byl. ...

* LN Co jste Dubčekovi radil?

V. H.: Těžko říct.

* LN Asi si to přesně nepamatujete.

V. H.: Přesně si to rozhodně nepamatuji. Ale mohl jsem nejpravděpodobněji říkat, ...

* LN Nevím, zda budete vědět, kdo tohle o dalších měsících řekl: „Loď se zvolna potápěla, ale pasažérům bylo dovoleno křičet, že se potápí.“ Víte, kdo to řekl?

V. H.: Nevím…

* LN Vy jste to řekl.

V. H.: Jo? Mně to hned přišlo výstižné!

* LN O vzniku Charty, následném zatčení a věznění jste napsal asi stostránkovou reportáž.

V. H.: Jak to víte?

* LN Taky z Dálkového výslechu.

V. H.: Ta reportáž se totiž ztratila. Nebo jsem ji zahodil. Já jsem k ní měl veliké výhrady, až jsem ji zničil. A teď jsem se lekl, že jste ji našla.

rozhovor Lidových novin s Václavem Havlem

http://www.lidovky.cz/nekdy-se-me-zmocnuje-pocit-dca-/ln_noviny.asp?c=A081115_000040_ln_noviny_sko&klic=228612&mes=081115_0

20 Johan Johan | 4. ledna 2009 v 12:09 | Reagovat

Rossi, znas tuhle knizku?:

František Dvořák: Velká loupež, aneb, Bourání státu (příspěvek ke kritickému hodnocení závěru XX. století v ČR). CZ Books, Praha, 2004, 101 s. ISBN 80-903515-2-2

Psal to komunista, ale nektere pasaze jsou velice podobne se Sametovym tunelem.

anotace:

Český ekonom přibližuje podstatu majetkových změn v poslední dekádě dvacátého století na území bývalého Česka-Slovenska.

21 Tomáš Krystlík Tomáš Krystlík | E-mail | 4. ledna 2009 v 13:42 | Reagovat

Ad 7: Až na to, že jich dost z nich nedovedlo ani slovo česky.

22 Bavič Kaiser Bavič Kaiser | 4. ledna 2009 v 20:16 | Reagovat

Abych řekl pravdu, když jsme v šíření těch pravdivých pomluv, pasovat Václava Prvního - Veškrnu na nejlepšího kápa mi připadá dost nespravedlivé. Za nejlepšího kápa v koncentráku považuji prvního českého dělnického prezidenta Antonína Zápotockého. Jak ten dovedl věšet neposlušné heftlinky po osmi na klandr, a s jakou radostí jim kopal do stoliček....

Díky německé pečlivosti bylo vše dokumentováno, a na ty fotky pak dojela doktorka Milada Horáková, kterou jednou chytili s mikrofilmy v tašce, a zavěsili na špagát. Ovšem ty komunisty ty fotky musely ještě pak dlouhá leta strašně srát. Nejhorší je totiž vyfotografovaná skutečnost...

Když pak vidím kandidátku na nejstaršího českého politického vězně roku 2009, snad devadesátiletou prokurátorku Polednovou s černýma kulatýma brejličkama jak Džon Lennon, jak prej pude do lochu, ale jedině když tam bude mít tu správnou lékařskou péči, věřím v českou soudní spravedlnost, a pláču dojetím.

Apropó, víte, proč dostal dírku do kožichu Džon Lennon? Nějakému jeho fanouškovi se prej nelíbilo, že v televizi prohlásil, že: " Západní civilizace má původ v lahvi lihu, vypité v sobotu večer". Kdysi jsem se zeptal v hodině dějepisu, proč jen západní. Kdybych byl svině, mohl jsem si to dneska nechat zaplatit jako odboj.....

23 OM OM | 4. ledna 2009 v 22:26 | Reagovat

[22] Bavič Kaiser

Koukám, že ten článek vůbec nechápete.

24 Bavič Kaiser Bavič Kaiser | 5. ledna 2009 v 8:56 | Reagovat

OM: Dobrý den či noc.  Koukám, že jako já nežijete delší dobu v zemi, kde zítra znamená již minimálně předvčerem, a kde ekonomové předběhli již skoro před dvaceti  lety právníky.

Pokud ano, nedovedu si Vaši připomínku logicky vysvětlit.

25 OM OM | 9. ledna 2009 v 16:26 | Reagovat

[24] Bavič Kaiser

Nejlepší kápo se v článku přece nemohl jmenovat Antonín Zápotocký.

26 Gabriela Gabriela | 12. ledna 2009 v 2:51 | Reagovat

A jak by pohádka pokračovala, kdyby žádná sametová nebo i šmirglpapírová revoluce neproběhla?

27 Gabriela Gabriela | 12. ledna 2009 v 3:05 | Reagovat

Zvedla se železná opona a divákům se zjevila ohořelá scéna.

A jak ji spovzdálí sledují,

tak místo aby zvedli zadek ze vzálených lóží

a šli alespoň ten zbytek uhasit,

tak jen přihlížejí jak dohořívá zbytek scény

a ciniky komentují jak jim bylo v těch lóžích příjemně teplo když v divadle hořelo.

28 Gabriela Gabriela | 12. ledna 2009 v 3:14 | Reagovat

V každém normálním divadle jsou zaměstnáni i hasiči.

Ale v tom našem jsou ve vedení piromani.

29 Bavič Kaiser Bavič Kaiser | 15. ledna 2009 v 18:24 | Reagovat

Ještě napište péromani...

30 R R | Web | 21. srpna 2016 v 23:42 | Reagovat

[11]:Ten druhej dil uz byl davno napsanej a definitivne ne v Cesku.

31 Jarda Lamr Jarda Lamr | E-mail | 22. srpna 2016 v 16:47 | Reagovat

Doplnil bych o významnou maličkost. Necelé tři měsíce po návštěvě Havla v Německu, leden 1990, byla tehdejší vládou v tichosti a potají, oběžníkem,zrušena Československá vládní komise pro stíhání nacistických válečných zločinců. Archiv Komise byl z části rozkraden!  Šlo o perfektně  vedené "pamětní spisy"  na válečné zločince s rukama od české krve.  Žijících v Německu, v Kanadě, po celém světě.  Zodpovědnost za tento čin nese Čarnogurský a Bohm, oba Slováci!  Proč byla Komise zrušena, proč byl archiv rozkraden?  Zdůvodnění pronesené Čarnogurským, že Komise byla pod vlivem komunistů nemůže obstát!  ČALFA se projistotu odmítal vyjádřit!  A postoj ČR  k soudním jednáním se zločinci probíhajícími v Německu kolem roku 2000?  Ticho  po pěšině!  Mnou podané TO na členy vlády bylo policií odloženo!  Proč? Kdo nechtěl  "jitřit vztahy" s Německem?   Jinak souhlas s článkem. Jen  upozorňuji, že revoluční moc provedla čistky v StB, ovšem jen po linii kontrarozvědky, tedy II.S-SNB.  Odešlo tisíce estébáků, vesměs řadových pěšáků, ale tisíce jich zůstalo v policii, v tajných službách civilních, vojenských...jeden je dokonce Zemanem povýšený generál, mající dnes pod palcem reformu policie. Psal jsem o tom zde.  DODNES mi žádný kompetentní orgán této země neodpověděl!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama