Cinnost CSLA za valky v Koreji...

4. února 2009 v 14:35 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Jiste si pamatujete ten zoufaly narek tech ceskych komunistickych hnupu, kdyz jsem pred lety zacal psat o prislusnicich CSLA za valky v Koreji. Vsechno byla lez, nic nebylo pravda a ja jsem byl neduveryhodny :-). Uplynulo par let a v ramci komunistickeho "principu PPP" (postupne priznavani pravdy) lhari z Ceska tak trochu malinko priznavaji, ze na tom mohlo neco byt. Kdyz si pockate deset dvacet let, tak priznaji trochu vic.

Na adrese http://vojenstvi.cz/vasedotazy_30.htm se objevilo tohle:

438. Jsou dostupné informace o činnosti ČSLA za války v Koreji a po ní? (odpovídá Pavel Minařík)
Základní informace o působení čs. armády během války v Koreji najdete v článcích Vladimíra Piláta "Českoslovenští vojenští lékaři v korejské válce", publikovaných v časopisu Historie a vojenství, čísla 2 a 3, roč. 1994. Dále je možno využít sborník Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu "Securitas Imperii" čís. 9, roč. 2002, kde byl otištěn příspěvek kolektivu jeho pracovníků "Aktivity československých institucí v jihovýchodní Asii v době korejské a vietnamské války".
V těchto materiálech se kromě jiného můžete dočíst, že v Koreji v době od dubna 1952 do září 1953 působila tzv. Polní pohyblivá chirurgická nemocnice. Vystřídaly se zde dva turnusy zdravotnického personálu a nemocnice působila ve dvou lokalitách. První turnus pod velením pplk. (plk.) MUDr. Josefa Bartáka čítal okolo 30 osob a pracoval ve vesnici Sogamu (40 km severozápadně od Pchjongjangu). Zbývající personál představovali příslušníci korejské armády (cca 100 osob). Od března 1953 se v Koreji nacházel druhý turnus (opět okolo 30 osob), v jehož čele stál mjr. (pplk.) MUDr. Bedřich Placák, a působil ve vesnici Osanri (120 km od čínských hranic). Na činnost vojenské nemocnice od října 1953 navázala nemocnice civilní, umístěná na severní hranici v Čchongdžinu, nedaleko Vladivostoku. Koncem roku 1956 byla tato nemocnice předána do korejských rukou. V době válečného konfliktu v Koreji rovněž působily vojenské nemocnice Bulharska, Maďarska, Polska, Rumunska a Sovětského svazu.
Po skončení války v Koreji působila Čs. delegace v Dozorčí komisi neutrálních států, vytvořené podle "Dohody o příměří mezi Jižní Koreou a KLDR" z 27.7.1953. Kromě Československa v ní bylo zastoupeno Polsko, Švýcarsko a Švédsko. Ve vedení čs. delegace se vystřídali:
genpor. František Bureščervenec 1953 až červenec 1954
genpor. Josef Hečkočervenec 1954 až květen 1955
genmjr. Václav Tauščerven 1955 až červen 1956
nezjištěnočervenec 1956 až září 1963
genmjr. Václav Taušříjen 1963 až červen 1964
nezjištěnočervenec 1964 až únor 1965
plk. Karel Borskýbřezen 1965 až prosinec 1966
genmjr. Vilém Tomanleden 1967 až červenec 1970
genmjr. JUDr. Zdeněk Páv (pracovník MZV)srpen 1970 až leden 1971
nezjištěnoleden 1971 až únor 1972
genpor. Miroslav Šmoldasúnor 1972 až červen 1976
nezjištěnočervenec 1976 až únor 1977
genmjr. František Suchánekbřezen 1977 až leden 1981
nezjištěnoleden 1981 až září 1983
genmjr. Jaroslav Úlehlazáří 1983 až srpen 1987
genmjr. Ján Martinskýříjen 1987 až červen 1990
nezjištěnočerven 1990 až červenec 1991
genmjr. Josef Červášekčervenec 1991 až prosinec 1991
nezjištěnoleden 1992 až červenec 1992
genmjr. Ján Klocoksrpen 1992 až duben 1993
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nekrystlik nekrystlik | 4. února 2009 v 14:42

A co MIA z Vietnamu? Mozna ze nekteri jeste ziji. Jako Harmon Rabb sr..

2 nekrystlik nekrystlik | 4. února 2009 v 14:47

Rad bych dodal z se L. Soucek v jednom ze svych "Tuseni" sam zminuje o tom, ze na Cinsko - Korejskych hranicich videl nejakeho zvlastniho brouka.

Pripomina to M.A.S.H. a toho zubare (s nadprumerne velkym p*n*s*m) co chce spachat sebevrazdu.

3 Luis Luis | 4. února 2009 v 14:57

Rosto, ted jsi mi udelal radost

4 Jarouš von Prdelakov Jarouš von Prdelakov | E-mail | 4. února 2009 v 15:50

Vsichni zname blaboly, kterymi nas vsechny zasobuje mezikontinentalni pomlouvac "BOZSKY" ROSS.

Jsem mladsi rocnik a nikdo z okruhu znamych nema informaci, zda ceskoslovenske nemocnice v Koreji plnily ciste zdravotni poslani polni nemocnice a nebo, zda se lekari podileli i na nejakych vyzkumech na lidech (zajatcich). Bozsky ROSS by nam spis mel napsat, jak se jeho oblibenci (amerikanci) vyradili s bojovymi plyny v Koreji, Vietnamu a kolik lidi zarvalo v novodobych tazenich USA a jeich nohsledu (vcetne CR)

5 Jarouš von Prdelakov Jarouš von Prdelakov | E-mail | 4. února 2009 v 15:51

Omlouvam se za preklep v predchazejicim prispevku v e-mailove adrese

6 Karlicek Karlicek | 4. února 2009 v 15:53

to Jarous z Prdelakova ...

At zije komunismus v nas, ve treti generaci je uz plne inplantovan do slepicich mozku.

K.

7 Luis Luis | 4. února 2009 v 16:32

cesi v Korei byli spolu s polaky na vyzadani severokorejske strany jako parita ke Svycarsku a k Svedsku.Cize na sovetsky popud a take tam plnili to, co soveti naridili.  Na fotkach z te doby jsou dolozeni i rumuni, bulhari a madari pravdepodobne z repatriacni komise.

Cesi provadeli vyslechy zajatych americkych vojaku a nekolik techto vojaku pri tom zabili a take provadeli experimenty s LSD.

Vim to osobne od cloveka, ktery v Korei delal pobocnika gen. Buresovi a gen.Tausovi  

a mohu rici, ze v situacich, kdy to ze sebe vyrvaval ozraly jako prase, nemel sebemensi duvod si neco vymyslet. Spolupracovnici ho jako mladeho porucika ozrali a pak mu dali pistol do ruky se slovy -doraz ho ( zajateho americana).

Jarous von Bahnhof je naprosty blb odkojeny TV NOVA a nepreji mu aby se do podobne situace nekdy dostal. Urcite by sve bosy totiz nezklamal a nalezite by se vyradil, jako tady na blogu.

8 nekrystlik nekrystlik | 4. února 2009 v 17:48

Luis

Nevis neco o MIA z Vietnamu? To prece spada do doby tve  kariery v CSLA.

9 Muki Muki | 4. února 2009 v 21:55

To je jedno snad nejprisneji utajivane tajemstvi komunistu a tak si myslim, ze maji co utajovat. Zajimave je, ze take nikdo z ucastniku nepromluvil, coz take znamena, ze meli duvod nemluvit. Podle sprav, ktere tam proskakovali, cesi delali pokusi na zajatcich. gen Sejna mluvil o tom, ze nektere zajatce , ktere privezli do Ceskoslovenska videl, spoisovatel Benes rikal, ze byl zavreny s nekym, kdo tyto vezne take videl. Protoze naivni americane meli v Korei pomerne spatne vyzbrojene jednotky a utok neocekavali, tak prekvapivy utok komunistu byl uspesny a vedl k obsazeni cele Jizni Koree a zajeti vetsiny americanu, krome tech, kteri zaujali kruhovou obranu v meste Pusan. Znacna cast techto zajatcu byla zastrelena, kdyz nove jednotky pod gen Mc Arthurem dorazili a komuniste museli rychle ustupovat. Veterani vypravuji, ze obevili zajatecke tabory, kde vezni byli postrileni ranou do tylu. No protoze vsechny dokumenty o cinnosti cechu tam byli zniceny, tak se pravdu jiz nedovime a cesti Mengelove meli duvod mlcet. Unasi jednotky, kdyz sem slouzil byl major co tam byl, chteli sme, aby nam vypravel, ale nikdy nic nerekl.

10 Muki Muki | 4. února 2009 v 22:10

Jeste sem chtel ric, ze francouzi do Koree poslali cizineckou legii, kde bojoval take maj Hora o kterem se mluvilo pred tim.Ovsem, jako nejlepsi bojovnici se vyznamenali turecke jednotky. Cinane valku s USA riskovali i kdyz nemeli atomovku a USA ji melo. Verrili, ze se hummalni americane neodvazi atomovku pouzit, Jak znamo, kdyz Mc Arthur rekl, ze ohromne masy cinamu, hrnoucich se jako mravenci se nedaji zastavit bez nuklearni bomby byl odvolan. Rusove nasadili do valky jen letectvo, jenze tehdy byl tryskovy motoe Rolls Royce nejlepsi na svete a Mig 15 nebyl nic jineho nez motor  Rolls Royce s kabinou a kridly, takze meli lepsi stihacky nez americane. Navic, kdyz se ostli v nebezpeci, preleteli hranici, kam ze nimi americane nemohli, Rikalo se tomu MIG Alley.tedy pruh kolem hranic odkud Migy utocily

11 Luis Luis | 5. února 2009 v 2:50

Normalni lampasaci o nicem vubec nic nevedeli. Ja se o Vietnam nezajimal a tak o tom nic nevim. To co vim je to co jsem si sam zjistil v knihovnach a vyptavanim se.

Vzkaz pro mlade bisaky a uszaky : nevite cemu napomahate a slouzite. V cesku to je rusove proti Nikomu. Nebudte proto hovada a vzpamatujte se - podkladu mate na to dost.  Je to na vas, bohuzel, nikdo jiny uz neni. Kdyz jsem to dokazal pochopit sveho casu ja, muzete to dokazat i vy.

12 Godula Godula | 5. února 2009 v 9:17

Luis. To je hluboka pravda. Nikdy nevite cemu napomahate a slouzite. Ja bych jen dodal. I kdyz si myslite ze to vite. Ale to neplati jen pro bisaky a uszaky sle i i pro ty ostani. Ono je to vsechno jedna sebranka at na te ci one strane.

13 Luis Luis | 5. února 2009 v 14:03

Rozdel a opanuj. Treba si ted konecne lide zacnou vsimat, co je psano v jedne knize,jejichz nektere casti  ma lidstvo uz tisice let pred ocima. Snad si to uz konecne budou schopni oprostit od mytickeho nanosu a  si to to umet prelozit do soucasneho jazyka.

http://www.catholicnews.com/data/stories/cns/0802629.htm

especially

"The Bible is not fundamentally a work of science," he said. "It is a letter of love that God has written to his people, in a language that was used 2,000-3,000 years ago. Obviously, at that time a concept like the big bang was totally extraneous."

Zbavte se predpojeti a prekladejte si cteni do moderniho jazyka. A nebat se ostudy za to sklizene.

Treba toto :

Relevation 12

7 :and there was war in heaven, Michael and his angels waged war with the dragon, the dragon and his angels waged war

8 : and they were not strong enough and there was no longer a place found for them in heaven

9 : And the great dragon was thrown down, the serpent of old, who is called the devil or Satan, who deceives the whole world,

he was thrown down to the earth and his angels was thrown down with him

Coz se na to podivat takto :

http://mika.blog.idnes.cz/c/67849/Reptoidi-plazi-draci-jesteri-jsou-mozna-nasi-prastari-ucitele.html

a polozit si otazku : pri velmi pozornem cteni da se to vyloucit ?

Jine vysvetleni toho co se zde po tisicileti deje , nez konspiracni teorie proste neni.A byl bych velmi rad, kdyby jine vysvetleni bylo. Protoze budoucnost by byla o mnoho  bezpecnejsi.

14 kopac Masopust bez Pluskala kopac Masopust bez Pluskala | 5. února 2009 v 15:31

Ludva: Je to tak. Kdyz si ji neprelozis, prelozi ti ji nekdo jiny, a nejspis po svem.

Podobne je to s vladou, armadou, ... .

15 Luis Luis | 7. února 2009 v 4:40

samozrejme mi to bylo jasne.

16 Luis Luis | 7. února 2009 v 4:48

Ted piji na chvili pro zmenu Appleton Estate, mily svobodozednarsky vole.   Ja jsem z ceska naucen dojist co se nalozi a dopit co se otevre a s Martellem bych to daleko nedotahl, leda tak pod obraz.

17 Luis Luis | 8. února 2009 v 3:34

Odkud to vis ? To jsem nedavno posilal nekomu jako soukromou korespondenci - vizitirujes mi schranky ?

Samozrejme je to svobodozednarsky znak, bodejt by ne, rodiste Weishaupta, Marx , Zetkin atd. a STASI, ze ktere se stala loze.

Proc mi porad nadavas do alkoholiku ? Ozralej jsem byl naposledy v tezkoslovensku na pocatku 90. let.

18 Eva Eva | 9. února 2009 v 20:30

louis, som novinarka, zijuca v Nemecku, pracujem na dokumente o vojenskych pokusoch v obd. studenej vojny - nahodou som sa dostala na tuto stranku, zaujima ma csl. voj. nemocnica v Korei. Zije este ten Vas znamy, o ktorom pisete, ze bol v Korei? mozem Vam niekde poslat mail???chcela by som s nim hovorit.

19 Luis Luis | Web | 10. února 2009 v 0:29

Eva - nemam na neho kontakt od roku 1967. Nevim jestli jeste vubec zije. Byl to muj otec.

20 Luis Luis | Web | 10. února 2009 v 0:29

opravuji - 1977

21 Eva Eva | 10. února 2009 v 12:20

Skoda. V piatok cestujem do Ciech, budem hovorit s jednym clovekom, ktory bol v Korei tiez. Tvrdi, ze tam ziadnych Americanov nevidel - samozrejme, ze mu neverime. Potvrdil mi tiez, ze vsetci, ktori sa vratili, museli podpisat slub mlcanlivosti.

Ak by ste mi chceli napisat viac, ozvite sa. Meno otca mi asi nebudete chciet prezradit...Ak by ste sa chcel vyjadrit vy (co asi tiez nebudete chciet, kedze sa jedna o Vasho otca) - tiez. Jedna sa o dok. film pre jednu nem. verejnopravnu TV. Viac Vam na tomto fore nemozem povedat.

22 Eva Eva | 10. února 2009 v 15:48

Louis, svet je naozaj maly. Mam Vas pozdravovat od p. Hanky Catalano. Prave som s nou hovorila. Velmi rada by som s Vami skontaktovala.

23 Luis Luis | Web | 12. února 2009 v 0:22

Ale videl. Dozorci komise se pohybovala po obou stranach 38.rovnobezky a Americane jim zabezpecovali ubytovani.Komise se s Americany setkavala regulerne. To oficialne. To neoficialne je tak jak pise Rosta.

Co se tyka verejnopravni TV, moje informace jsou zprostredkovane, takze pro publikovani rizikove.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama