Březen 2009

Co delat?

30. března 2009 v 16:37 | Der Fallschirmjaeger |  Clanky jinych autoru
Zaslal Der Fallschirmjaeger:Češi

30. března 2009 v 0:19 | Xaver Bláha |  Clanky jinych autoru
Byl jsem týden v Alpách, Čechů tam bylo opravdu hodně - a tak jsem trochu z povzdálí a jindy zblízka pozoroval mladou generaci Čechů, kterých bylo všude kolem víc než Italů. Nikdy jsem si nedělal žádné iluze o české povaze, ale i tak trpím již jen pozorováním toho, co se děje v ČR každým dnem. Ale to, co Češi předvádějí za hranicemi, to je proti tomu téměř apokalyptické. Člověk má jen jedinou touhu - úplně se oddělit a nedát na sobě znát svůj původ.

Ty lidičky z ČR se radují, jak okradly pokladní lanovky o 90 eur a po mé poznámce, jestli jim nepřipadá blbé, že ta slečna to večer zaplatí ze svého, na mne vrhají soucitně pohledy jak na úplně retardovaného. Jiní zas vykládají s hrdinstvím v duši, jak někde u hospody na svahu "našli" moc pěkné lyže, o které se zjevně nikdo nehlásil - "prý se to může zdát jako krádež, ale když se k ním nikdo neměl, tak co, ne"?

A spousty a spousty dalších podobných příběhů, kterým si dokazují, jaký je západní človíček blbý, když si neumí svoje věci zabezpečit a jak tedy zde "chytrý" čecháček všechny "přechčije", protože, co není zamčeno, připoutáno (a to pořádně), je vlastně nabídnuto k volné výměně majitele. "Ty to nechápeš, blbečku? Jsi vůbec dnešní?"

Místo odpočinku na dovolené je mi na blití. Jezdím do Alp lyžovat každý rok, ale takovou koncentraci českého fenoménu v jeho plné nahotě jsem ještě nezažil. Zčásti to bylo tím, že jsem se v městečku pobytu dříve záměrně ubytovával ve čtyřhvězdičkovém hotelu, kam čecháčci nepáchli. Nejsem snob ani zbohatlík, na druhou stranu ani sociální případ a tak mi těch 30 euro za noc navíc stálo za to, abych se na ty nenažrané české ksichty nemusel koukat po celou dovolenou. Letos v onom hotelu měli plně obsazeno a tak jsem měl tu "čest" bydlet ve tříhvězdičkovém, který byl plný českých a polských nenažranců. Katastrofa!

V době nynější tzv. ekonomické krize nevidíte nikde moc turistů ze západní Evropy, zato jsou alpská rekreační střediska na prasknutí plná otlemených Čechů a Poláků, kteří všichni koukají, co by kde ukradli, byť mi vrtá hlavou, kde na takovou dovolenou při svém trvalém pláči a naříkání na krizi a vlastní chudobu berou.

Kradení je snad české nacionální stigma. Nejhorší však je, že jim to tak připadá úplně normální a kdokoliv uvažující jinak, myslí "slabomyslně". Nejsem škarohlíd, vždyť se v Česku snažím už 20 let něco vytvořit, ale zdejší lidská malost je neuvěřitelná a je to ona, která se vždy postaví do cesty jakékoliv změně směrem k lepšímu, k civilizaci. Říkám obecně k civilizaci, ale nikde na světě, i v těch nejchudších koutech Afriky nebo Filipín, jsem neviděl nikde ani mezi těmi nejchudšími a nejubožejšími lidmi tolik nenávisti, zloby, potřeby těžit z druhého a NEÚCTY K JAKÝMKOLIV HODNOTÁM kromě uspokojení vlastního jícnu na cizí účet, jako mezi Čechy.

Ano, jistě, v Česku existuje určitá technokratická vzdělanost, ale postoj ducha českého člověka tkví v neuvěřitelně hluboké žumpě plné sraček. To je to, co opravdoví chudáci ve třetích zemích neznají. Musím dát za pravdu všem z bývalé západní Evropy, že bylo skutečnou pohromou pustit si divou zvěř z evropského Východu do luhů a hájů staré dobré evropské dvanáctky. Nevím, jestli to byla vidina většího trhu či opravdový úžasný "lidský" záměr dát celé Evropě stejnou šanci, ale všichni protagonisti zapomněli na neskutečnou slovanskou neurvalost, surovost a neomalenost, se kterou "jdou za svým". Západní Evropu se budou snažit udělat sobě podobnou, protože "nebát se a nekrást" je přece trapné a "dnes se nenosí"! A tak mám o kolébku naší civilizace doopravdy strach.

Ona neskutečně mohutná lavina Čechů, Poláků a Rusů valících se jak drancující verbež přes křehkou a kultivovanou západní Evropu má šanci zdejší "zámky" zbořit strašlivě rychle. Nejenom zámky hmotné, nýbrž i lidských duši, soucitných a pracně kultivovaných po staletí.. Ty zhrubnou a otupí, když budou muset neustále čelit barbarskému východnímu násilí a stylu. Je mi z toho skutečně smutno.

Jak to zastavit? Nevím, už to asi nejde. Jak tomu čelit? Výchovou? Kdo ji bude dělat, když novou generaci vychovávají rodiče, kteří jsou barbary, zloději a bývalými politickými prostituty? Kam zmizet? Do kanadských pralesů? Do Chile? Pryč odtud jít s tou karavanou mraků...

---
Kde to je?


Komunisty – NE !

25. března 2009 v 16:47 | Bohuslav Skalský |  Clanky jinych autoru
Prostrednictvim Edy Seiberta se ke mne dostal nasledujici clanek.

Komunisty - NE !

Je až s podivem, jak se výroky současných představitelů Komunistické strany stále snaží o bagatelizaci zločinů minulého režimu v očích veřejnosti. A je také s podivem, jak dnes poměrně velké procento našich občanů těmto snahám o jejich zakrytí věří. Nevěřím, že mohou zapomenout všichni ti, kteří komunismus zažili na vlastní kůži a ti, kteří měli po celou minulou dobu oči otevřené a pochopili, že vraždy a pravdy o násilí se nedají zabalit do slupky rádoby sociální spravedlnosti a pohádek o vymýcení vykořisťování jednoho člověka druhým. Nakonec - ono za sociálrealismu to bylo přece přesně naopak !

I když jsme dnes staří, paměť jsme neztratili a máme stále před očima tu dobu před padesáti lety, kdy nevybíravým, násilným tlakem a způsoby získávali představitelé komunistického režimu prostřednictvím svých lokajů a prospěchářů hodnoty a majetek našich rodičů a předků, bez ohledu na právní řád. Bylo to období, kdy začalo platit zcela jiné právo, právo násilí vládnoucí třídy, jehož heslem bylo - Kdo nejde s námi, jde proti nám. Nelze zapomenout na stovky rodin, jejichž otcové putovali bezdůvodně do vězení, matky do vyhnanství, nebo jen zůstaly s dětmi naprosto bez prostředků, na dlouhou dobu. Nelze zapomenout na odstraňování nepohodlných lidí do táborů nucených prací, vojenských táborů nucených prací - PTP a to hlavně mnohdy na neurčito.

Ani jeden ze současných představitelů KSČ nepředstoupil před národ, aby se kál a omluvil za zločiny proti lidskosti i nezadatelným právům občanů, pošlapaných komunistickým režimem. Náprava např. v oblasti důchodů je výsměchem spravedlnosti. Bývalí exponenti komunistického režimu, "zasloužilé kádry", důstojníci SNB a armády mají několikanásobně větší důchody, než občané režimem postižení . Předpokládají snad oni současní komunisté, že pokud se podobných zločinů dopouštět dnes jaksi nemohou, že mohou být přijímáni společností jako lidé nového typu, kteří chtějí pro ostatní jen dobro a že oni jsou ti vyvolení, kteří vyvedou dnes naši společnost z nesnází ?

Zapomínají, že to, čím procházíme v současné době, je z velké části stále dílem předchozího svého působení v této zemi, po téměř půl století ?

Bude to jistě ještě dlouho trvat, než se mravně a charakterově poničený národ dokáže dostat na evropskou úroveň, na níž po několik staletí byl. Ale pevně věřím, že určitě se na ni dostane, neboť vnitřní síla, která ještě mezi námi stále ještě je, jak v těch starších, tak ale i v mnoha těch mladších, kteří si dokáží dobře seřadit hodnoty lidského života.

Tato síla nedovolí, aby po vládě komunistů nedokázal povstat na svoji předchozí úroveň. Ať si ti, kteří chtějí nostalgicky vzpomínat na svůj milovaný režim, který jim přinesl mnoho výhod na úkor nás ostatních, vzpomínají na něj i nadále, ale necpou se znovu a znovu do řízení tohoto státu !

My totiž po prožitých zkušenostech říkáme Komunisty - Ne ! Už nikdy !

Březen 2009 Bohuslav Skalský z Poniklé
----
A opet kde to je?


Světová finanční krize na Dateline a "pátá kolona" !

23. března 2009 v 14:23 | Sven Rehulka |  Clanky jinych autoru
Konečně se v roce 2009 vrátil na obrazovku pořad Dateline na SBS, s mým "oblíbeným -nenáviděným" George Negusem, aka "Fungusem". Jeho reporty a interviews, jsou vždycky zajímavé, týkající se současnosti a jejích problemů.
Pro mně je při tom problemem největším, že Fungus, inteligentní, zkušený a drzý reporter, je skoro vždy v opaku k mému názoru a cítění. Ale totéž byl i nebožtík Mike Carlton, který zemřel při své poslední reportáži na Tasmánii.
Je to snad tím, že oba ( a s nimi i ostatní jejich kolegové) se drží osnovy SBS a ABC, tedy osnovy silně levicové, protizápadní a hlavně protiamerické a protiizraelské.
Přitom , ale, vše je vždy šikovně maskováno kamufláží humanity, starosti o chudé, či jinak trpící lidi, přírodu a ostatní, polticky korektní problemy !
Když se Fungus setká na obrazovce s politikem současným, nebo bývalým, vždy se jedná o osobu, předem dobře vybranou a tak dokáže tuto obět šikovně vmanévrovat do posice, že budto přijme Fungusův směr a názor, nebo aspon přizná své chyby a kaje se, sypaje si (obrazně) popel na hlavu.
To se mu velice často dařilo, až ted, v roce 2009, jsem viděl už podvakráte, selhání jeho "šarmu" a agresivního směřování osoby v debatě !
Prvně to bylo v interview s bývalým britským PM Tony Blairem, který, ač Labour, měl mé sympatie, protože vida nebezpečí světového terrorismu i fundamentálního Islamu, šel do boje spolu s americkým presidentem G.W.Bushem.
Do boje na dvou frontách bojových - v Afghanistanu a Iraku, i na frontě domácí, s vlastní "dělnickou" stranou v Británii.
Tak toho, se snažil Fungus dotlačit k výroku , že válka v Iraku byla na základě nepravdivých informací ( o zbraních hromadného ničení - WDM ), které mu poskytl Bush. Tím pádem, ale, by Fungus, zapomněl na vražedná léta vlády Saddama Husseina, jeho synů a celého gangu Bath Party, vraždění Kurdů plynem, dlouholetou válku s Iranem ( mezi námi - "same shit, different smell"), střílení Scudů do Izraele - tedy mermomocí, vše špatné svést na Bushe a tím i Blaira, který s naším Howardem, se ukázali jako opravdoví spojenci Ameriky, když bylo potřeba.
Tony Blair však, není nezkušený, lokální politik, který by se nechal Fungusem vést a slušně, ale razantně, jeho "usměrnování" odmítl, takže Fungusovi nezbylo, nežli celé interview rychle ukončit .
Další interview, které nešlo podle jeho představ, bylo (1.3.2009.) s americkým finančníkem Jim Rogersem.
Ten je finanční kapacitou a jeho předešlé výroky v televisi se daly předpokládat, jako souhlas s rozhodnutím amerického presidenta Barack Hussein Obamy, o poskytnutí finanční záchrany amerického automobilového velkoprůmyslu.
Ovšem, když při rozhovoru s Fungusem (okamžitě) zjistil, kterým směrem se má debata ubírat -tedy k blatantní chvále presidenta Obamy, spolu se svedením všeho zlého na Bushe, Jim Rogers kompletně Funguse zklamal prohlášením :
Obamův záchranný finanční "packet", udělá více škody, nežli užitku. Je to záchrana pouze dočasná. Kdo je neschopný, bankrotuje, businessu se pak ujmou jiní, schopní....
Free money (tedy peníze "za nic") jsou jed a to nemorální jed !
Rogers dále prohlásil, že z jeho hlediska je třeba investovat do "real economy", tedy uvedl : gold, cotton, oil a podobně, nikoliv do "shares" a neexistujících elektronických peněz !
A to se týče , podle mého, nejen amerického autoprůmyslu, ale i australského, pokud budou vyrábět žíznivé modely aut, půjdou "zu grunt" ! Budoucnost je v hybridech, nebo elektromobilech.
Ted ještě, na potvoru, naše "Mandarinova vláda" dovolila dovoz čínských automobilů. Nedovoluji si předem pochybovat o "známé" čínské kvalitě, ale jsem jistý, že budou levné ( levnější než australská auta, nebo Škodovky ) !
Toto je, ovšem thema, kterého se Fungus nedotkne, to by mohlo poškodit jeho dobré vztahy s vládou a s bohatými, ale levicovými kruhy !
Kdysi zpíval Werich : "Tam za tím mořem píva, tam zakázali práci - tam nehlídaj policajti, tam hlídají vandráci.
Tam holky nechtěj samy spát a když máš chut na guláš, jen si zavoláš, daj ti guláš a to si dáváš...tam za tím mořem píííva !
(...tam buldoci maj gumový zuby a v tom to všecko vězí !)
Písnička ze třicátých, nebo čtyřicátých let, opěvuje Ameriku ( to ještě Jan Werich neměl tak levicový názor na kapitalismus ), ale lze ji aplikovat i na Austrálii, kde se nikdo nemusel obávat sociální budoucnosti.
To ovšem, ještě nebyl na hřišti nový hráč, Čínská Lidová Republika , kapitalistická, otrokářská a rudá, ani místní (australští) ziskuchtiví přisluhovači !
Ted jsou změněna pravidla a my, theoreticky svobodná a západni země, Austrálie, jsme v praxi jen jedna z čínských provincií.
Takže, nejenom Bond trika a undies, ale vše, at už se nám to líbí, či nelíbí !
Náš Prime Minister, nám to vysvětlí (zatím anglicky), i když už pro "budoucno" umí "mandarin" !
A to se jeden dotyčný čtenář na internetové debatě rozčiloval, že urážím Australany, když jsem o nich prohlásil, že jsou "Merina", protože zvolili Kevina ! Ale zpět ještě k Dateline a Fungusovi ! Ted, v posledním pořadu měl interview, s afghánským vesničanem (hovořícím sice jen místním jazykem, ale velice artikulovaně a plynule bez emocí), kterému ( prý) australští vojáci zcela bezdůvodně zavraždili několik členů jeho rodiny, i malých dětí. Při zmíněném rozhovoru vedle něj sedělo několik jeho dětí a manželek a docela "věcně" mluvili o tom, že naši vojáci se jen omluvili a šli dál . Dotyčný tvrdil, že tam žádný Taliban nebyl, že tam SAS vhodili granát atd. Už při pohledu na to, mě napadlo, že nikdo nepláče, že více-méně mluví jako na trhu, když se smlouvá o cenu ovce, ale Fungusovi to stačilo, aby zaujal kritické stanovisko k australským "agresorům".
Den nato, bylo v televisi jen suše oznámeno stanovisko ministra obrany a velení naších jednotek v Afghanistanu, že se případ bude "vyšetřovat" (zda to nebyl "válečný zločin"), ale zkušenost nám říká, že muslimští terroristé na všech frontách používají civilisty (i malé děti) jako kryt a ochranu - viz totéž v Iráku i v Gaze.
Takže, docházím k názoru, že co je platné, že ti naši nejlepší bojují (a umírají) pro zachování svobodného a civilisovaného světa, když doma pracuje intelektuální "pátá kolona".....

10. 3. 2009.
---
A moje hadanka: Kde to je? Co to je je jasne, je to namesti, ale kde?


Cesti "novinari" chteji penize?

17. března 2009 v 15:53 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Celkem nemam poneti o co jde v tehle kauze - ale zaujalo mne tam jmeno Dalibora Bartka. Vetsina starych ucastniku sme-l a cs-clubu si ho jiste pamatuje taky. Ja osobne jsem se s nim prestal bavit po tom, kdy Bartek natocil pro televizi "dokument" o Vladimiru Hucinovi a ja jsem ho verejne narkl (v archivu sme-l do urcite bude), ze ten dokument je umyslne pokrouceny PROTI Hucinovi, on blekotal cosi o zurnalisticke nezavislosti. Od te doby se tahne moje znama nechut vuci ceskym "novinarum", jak si neblaze povsiml i cesky novinar Jeronym Janicek.
Kliknete si sem:

Nestranim nikomu - s nejvetsi pravdepodobnosti ten Dalik a Wolf budou taky pekni grazli. Vsechno co vim z minulosti, je ze Bartkovi nebylo proti srsti natocit KOMUNISTICKY ZAUJATY (= BIASED) porad proti Hucinovi. A kdo lze, ten krade a od kradez uz je jen kousek k vrazde.

O monetarnim vyhladoveni tech ceskych novinarskych kretenu byl nedavno publikovan clanek i v australskem 14-tideniku Noviny, kde je popisovano, jak se cesky novinar domniva, ze mu clovek se kterym dela interview za to jeste i zaplati - dela mu prece reklamu. ne?
--

A hadanka: Kde to je a co to je?


Bryndzove halusky...

15. března 2009 v 23:31 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Prave jsem prisel z obeda a mel jsem bryndzove halusky. Na zdurazneni bych rad pripomenul, ze "Rosta nikdy nekeca, jen obcas rika Cechum neuveritelne veci". Halusky. Dobre to bylo.

A prikladam dalsi fotografickou hadanku. KDE TO JE A CO TO JE?


Čeština je vrozená vada...

15. března 2009 v 16:37 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Ctirad Panek mi poslal nasledujici:

Hrátky s jazykem aneb "Čeština je vrozená vada".

"Čeština není jazyk, to je vrozená vada!" prskali na fakultě cizinci, když se snažili proniknout do tajů našeho mateřského jazyka. Zápasili se sedmi pády, jazyk si lámali na "řřřřř", požadovali po nás vysvětlení záhady, jak to, že slova Praha a Praze se vztahují k jednomu městu...

Člověka to donutilo zapřemýšlet o jevech pro rodilého mluvčího naprosto běžných. Uvědomili jsme si, jak krásná a poťouchlá je řeč, kterou užíváme běžně a většinou naprosto bezmyšlenkovitě. S češtinou jdou dělat všelijaké vylomeniny...

Jak se vám líbí nejdelší věta složená pouze ze souhlásek? Smrž pln skvrn zvlhl z mlh.

Rekordmanem ve slovech bez samohlásek je sloveso scvrnkls.

Naopak všechny samohlásky jsou pěkně poskládané (i v učebnicovém pořadí) ve slovech mateřídoušky, dvacetikoruny.

Určit přesně, které slovo je v češtině nejdelší, nelze. Ale k favoritům určitě bude patřit i nejneobhospodařovávatelnějšími. Opakování stejných slabik nemusí znamenat, že dotyčný koktá, třeba si zrovna jen hraje s češtinou:

Ulili-li liliputáni oheň včas, zabránili požáru.(5x)
Nebudou se štítiti títi Ti ti tiší špehové do vazu? (8x)

Naši rodnou řeč také zdobí největší počet háčků, existují slova, ve kterých se jich objeví i pět: nejztřeštěnější, přesvědčivější apod.

Umíte těsnopis? No číslicový určitě:

Pe3kovi bra3 spa3li, jak 8ahlí lo3, 3mající pos3břené pi100le, o 5 a o5,s3leli.

Také tzv. Q-systém v naší populaci zlidověl:

Qapem přiqačil qartál a qelikému přeqapení qalita qasinek qůli qantu dodáveqázne. Qasinky neqasí.

Víte, co je palyndrom?

To je třeba "kobyla má malý bok" - tedy věty, které lze číst z obou stran. Těch má čeština také celou řadu, například:

Fešná paní volá: Má málo vína pan šéf? Do chladu si masa mísu dal Chod.
Sabina hrává na varhany bas. Na pět šídel hledí Štěpán.

A co takhle jazykolamy?

Nebudu se zmiňovat o "ohraných" křepelkách, co lítají přes střechy, ale jak se poperete s tímhle?

V hlavní roli lorda Rolfa hrál Vladimír Leraus a na klavír hrála Klára Králová.
Rozprostovlasatila-li se dcera krále Nabuchodonozora, či nerozprostovlasatila-li se dcera krále Nabuchodonozora?
Od poklopu ke poklopu Kyklop kouli koulí.
Kolouch, kohout s mouchou mnohou s hloupou chloubou houpou nohou, plavou dlouhou strouhou ouzkou, chroupou oukrop s pouhou houskou.

Kterej hrdina zkusí něco podobnýho v angličtině??

---
Neni potreba vyzyvat ke zkouseni, English-speakers jsou jazykovi hracickove uz po staleti. Mne osobne nejvic zaujal Lewis Carroll s jeho Jabberwocky:

Twas brillig, and the slithy toves
Did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves,
And the mome raths outgrabe.

"Beware the Jabberwock, my son!
The jaws that bite, the claws that catch!
Beware the Jubjub bird, and shun
The frumious Bandersnatch!"

He took his vorpal sword in hand:
Long time the manxome foe he sought-
So rested he by the Tumtum tree,
And stood awhile in thought.

And as in uffish thought he stood,
The Jabberwock, with eyes of flame,
Came whiffling through the tulgey wood,
And burbled as it came!

One, two! One, two! and through and through
The vorpal blade went snicker-snack!
He left it dead, and with its head
He went galumphing back.

"And hast thou slain the Jabberwock?
Come to my arms, my beamish boy!
O frabjous day! Callooh! Callay!"
He chortled in his joy.

'Twas brillig, and the slithy toves
Did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves,
And the mome raths outgrabe.

Pokusy to prelozit do cestiny dopadly smesne a dokonce pry na to tema natocil jeste za puvodnich ceskych komunistu animovany film.

----
Pridavam dalsi fotografickou hadanku - misto s historickou dulezitosti. Priste uz tam dam neco tezsiho :-) Takze: CO TO JE A KDE TO JE?Cestina - jazyk nedokonaly...

15. března 2009 v 1:07 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Vsimnete si, ze jsem napsal jazyk nedokonaly, nikoliv primitivni. Podivejte se na nasledujici fotografii, kde mlada zena (zretelne dospela) je urazena jen proto, ze cestina neni schopna vyhadrit veci jasne.

Ted kdyz uz jste v tom EU, uvazovali jste na zruseni cestiny jako hlavniho jazyka a nechat to jen pro pouzivani doma a nebo pro folklorni krouzky? Tak to maji zarizeno Holandani (kazdy tam mluvi anglicky, a flamsky jen doma) a funguje to!---
Pan Benes presne uhodl moji fotografickou hadanku, je to byvale mauzoleum Georgi Dimitrova - uz neni v roce 1999 ho vyhodili do povetri. Takze prikladam novou hadanku: KDE TO JE A CO TO JE?


Jak má správně vypadat historie.

14. března 2009 v 17:32 | James V. Jakoubek |  Clanky jinych autoru
Rozhořčil se nedávno soudruh Jumr Václav na stránkách HaNo (Vulgární, živočišná nenávist, 18.II.) že mu ministr Ondřej Liška nadělil "noc černých snů". Liška se měl v TV údajně vyjádřit, že "...Nebudou nám říkat, jak máme učit dějepis právě komunisti, kteří tady dějiny prznili čtyřicet let." Proto se též Jumr hned dle obvyklých způsobů komunistických veršotepců do ministra Lišky jak se patří pustil. Jak je vůbec, soudruzi, možné, že se mohl "... stát ministrem cucák, kterému teče mlíko po bradě ...", vždyť tento v našich dějinách "... nejmladší ministr školství, obrýlený Ondřej Liška má teprve 32 let..."?! Dle názoru soudruha Jumra zřejmě pouze dědkové či baby nad hrobem mohou zastávat takovouto veledůležitou funkci, viz kupř. Nejedlý Zdeněk na něhož on téže s láskou ve svém povídání vzpomíná. Co se "cucáků majících teprve 32 let" týče, soudruh Jumr buď neví o čem žvaní a nebo se toto "cucáctví" týká pouze nekomunistických osobností.

Ptám se ho tedy, zdali by on titulem "cucák s mlíkem na bradě" poctil třeba Fidela Alejandra Castra Ruz, který se v témže věku 32 let vojenským pučem na Kubě moci zmocnil a dodnes tuto svírá (pokud je vůbec ještě naživu).Odpověď od něho nečekám, neb dle mého názoru kdyby tohoto komunistického velikána někdo takto nazval, byl by zajisté soudruh Jumr Václav jeden z prvních kdo by proti "hulváctví" takovému zhurta vystoupil. Od něho spíše očekávám povyk nad tím, že se vůbec odvažuji tyto dva dvaatřicátníky spolu porovnávat (což nečiním, neb o tom, že by ministr Liška rozkázal bez soudu během jediného dne zastřelit přes 800 zajatců kterak ihned po uchopení moci učinil soudruh Fidél jsem se nikde nedočetl).

Co se údajného "prznění" dějin komunisty za jejich vlády týče, soudruh Jumr uvádí toto na "pravou" míru: "... Dějepis byl mým oblíbeným učebním předmětem ... dokonce jsem z něj maturoval ..."! Proto je on na dějepis jak se patří odborník. A ihned to dokazuje rozsáhlým podáním výčtu dějin a-la Jumr, od dob řecko-římských až po 20. století. Světové dějiny se mu sice povšechně scvrkly, i když se občas o světě zmiňuje, na kotlinu českou: "...Celou naši historii jsme do sebe vstřebávali z děl Aloise Jiráska, a to, pane ministře, nebyl žádný komunista...". Pravda, nebyl, Jirásek byl romantický novelista, dle Jumra ale zřejmě největší historik kterého země česká zrodila o něhož se též "... opíral dnes przněný a zavrhovaný Zdeněk Nejedlý ...". Však také v Jiráskových Pověstech "tři pruty Svatoplukovy" popsané Jumr za historický fakt považuje, zřejmě též v Psohlavcích popsaného, davem se ploužícího, ducha Jana Sladkého-Koziny jenž si údajně "rok a den" po své popravě pro Lomikara přišel. Pak si dějepisný maturant Jumr Václav Marii Terezii s Marií Antoanettou popletl (citovaným to údajným výrokem: Nemají-li chleba, ať jedí koláče), ale čert to vem, jedna Marie sem, druhá tam, holinky - holinky, oboje se natahuje, žejo, soudruzi. Ostatně, z těch Habsburků nikdo velkou radost stejně neměl, "...viz Werichův film ...", dokládá na důkaz svého tvrzení - tak je to, filmy a romány, to jsou ty pravé a správné historické "dokumenty", žejo, soudruzi, přece nebudeme masy zatěžovat nějakými starými lejstry když jim můžeme vše názorně a umělecky jak se patří předvést. A aby objektivnost komunistické historické vědy prokázal, hrdě konstatuje "... V komunistickém dějepise jsme se kupodivu učili o (americké) Deklaraci nezávislosti z r. 1776 ... (a též) ... o Velké francouzské revoluci z r. 1789 a jejích heslech volnost, rovnost, bratrství...". Zdalipak ale Jumrovic objektivní komunisté tyto dvě revoluce, americkou a francouzskou, porovnávali, především krvavý teror který se ve jménu oné "volnosti, rovnosti a bratrství" pouze ve Francii konal? Francouzský teror z hesla "Volnost, rovnost, bratrzství" karikaturu učinil a připravil půdu nikoliv pro presidenta a demokracii jak se stalo v USA, ale pro dalšího autoktratického monarchu a jeho dynastii, císaře Napoleona Bonaparta. O francouzském teroru ani slovo, místo toho do "... dějin 19. století patří občanská válka ve Spojených státech končící až v r. 1865 nejen zrušením ostudného otroctví, ale také první vraždou amerického presidenta...", ach ti krvežízniví Američané. Ano, ve Spojených státech bylo "ostudné otroctví" zrušeno, nikoliv ale až v r. 1865 jak uvádí maturant Jumr, ale o více než dva roky dříve, od 1. ledna 1863, dekretem presidenta Abrahama Lincolna (Emancipation Proclamation: "... slaves within any State or designated part of the State ... shall be forward and forever free ..."), zato v Sovětském svazu naopak bylo "ostudné otroctví" zavedno ihned po uchopení moci bolševiky r. 1917, jež snad zrušeno, pokud vůbec, teprve po pádu SSSR koncem roku 1991. Co se podmínek života amerických otroků ve srovnání s podmínkami komunistických otroků v lágrech Gulagu týče, o tom byly očitými svědky popsány tuny papíru a nemyslím si, že by i jen jediný otrok americký s otrokem komunistickým chtěl místo měnit. O tomto se ale komunisté nikdy nikde nezmiňovali a nezmiňují, naopak, ti napadají každého kdo tuto praktickou stránku všech!! komunistických režimů světu připomene. Po podobném objasňování té pravé historie konstatuje soudruh Jumr, že "... Liška měl zřejmě ve své zášti vůči komunistům na paměti dějiny 20. století ... na jejich výkladu bylo nesmírně obtížné něco prznit". Komunisté ale na "obtíže s przněním dějin" nikdy nehledí a nehleděli.

Dovídáme se, že Lenin podepsal Dekret o půdě, čili vyvlastnění pozemků bolševiky s následkem hladomoru do té doby ve světě nevídaném, což ovšem dějepisec Jumr zapoměl poznamenat, snad on tuto skutečnost za hanebnou pomluvu Lenina, Stalina a SSSR považuje. O Leninově "dekretu" rozkazujícím vyvraždění carské rodiny včetně dětí a služebnictva Jumr zřejmě také nic neví. Odtud se pak Jumr přenesl do Mnichova r. 1938 a upozorňuje na nadcházející 15. březen, kdy si "... připomeneme 70. výročí okupace, která trvala dlouhých šest let ...". Komunistický výklad dějin v podání soudruha Jumra tak nějak nezahrnuje smlouvu Hitler-Stalin o neútočení a přátelské spolupráci mezi socialistickým Německem a komunistickým SSSR ze srpna 1939, ani její tajný protokol o rozdělení Polska. Ani to, že na základě této nacisticko-komunistické smlouvy pak oba signatáři napadli a mezi sebe si rozdělili Polsko a Stalin zabral pobaltské státy, čímž oba diktátoři zahájili Druhou světovou válku. Hitler invazí Polska 1. září a Stalin vpadnutím 17. září ustupujícím Polákům do zad. V podání dějepisného maturanta Jumra Václava se první zmínka o Druhé světové válce týká doby poválečné konstatováním, že z dějin "...nelze vymazat rozhodující podíl SSSR na vítězství nad fašismem..." s doporučením "... ministru přes dějiny Liškovi aby navštívil Pisarevský hřbitov ... (kde leží) o 50% více leningradských mučedníků než bylo všech Američanů padlých za celou 2. světovou válku...", což se zřejmě za "prznění dějin" nepovažuje. Dějiny naopak "... zprznil jakýsi Václav Havel který se po sametu omluvil sudeťákům za vyhnání ..." praví rozhořčeně soudruh Jumr. Vznik pohraniční stráže je vysvětlen nutnou potřebou střežit hranice před oněmi sudeťáky, kteří se "... přicházeli mstít a nebo do milované říše odnést schované šperky...". Taktéž únor 1948 nebyl žádný "komunistický puč", alébrž "ústavní cesta" k vyřešení vládní krize vyvolaná demisí nekomunistických ministrů. Důvod k této demisi se neuvádí, neb by se muselo konstatovat, že důvodem bylo zásadní sabotování a neplnění vládních usnesení komunistickými ministry. Odvolání se na podpis Beneše který svým podpisem jmenoval novou vládu Klementa Gottwalda je prachobyčejný alibismus, neb Beneš byl k tomuto podpisu donucen přímým zásahem Moskvy se specifickou výhrůžkou krveprolití neučiní-li tak. Takovéto řeči se ale do komunistických báchorek moc nehodí. K následné vládě teroru zavedeném komunistickou stranou se jen neurčitě konstatuje, že komunisté "... nepopírají exesy 50. let. Tehdejší soudy soudily podle tehdejších zákonů, ty samy o sobě byly tvrdé a ještě tvrdší byly vynášené ortely...". Jak a proč se tyto "tvrdé" zákony dostaly do čs. trestního zákoníku maturant dějepisec Jumr nevysvětluje, musel by totiž konstatovat, že tyto "tvrdé" zákony si vymysleli a ještě tvrdší ortely nad nevinnými lidmi vynášeli soudruzi komunisté, zřejmě asi ve jménu onoho zmíněného hesla "volnost, svornost, bratrzství". Sice k tomu tak nějak, ehm, "... nemělo dojít...", o nic moc ale stejně nejde, neb šlo přece o "... odraz tehdejší doby zostřeného třídního boje ..." jak ostatně moudře a prozíravě předvídal soudruh Stalin. My, komunisté, za to přece nemůžeme, jde o zákonitý proces dějin, s tím se nedá nic dělat, žejo soudruzi.

"Ani na mezinárodních dějinách 20. století nelze nic podstatně měnit..." pokračuje soudruh Jumr ve svých výkladech. Dle něho faktem kupř. "... zůstává válka v Koreji v letech 1950-53...", což jest sice tak nějak pravda, ovšem dle zvyku komunistů se opomíjí, jak tato válka vznikla, kdo a proč ji zahájil. Musel by konstatovat, že to byl komunistický Sever kdo se souhlasem Stalina, s vojenskou výzbrojí SSSR včetně letectva a stíhacích pilotů, mezi nimiž byl tehdy nejslavnější sovětský pilot Ivan Kožedub, vpadl do Jižní Koreje, že Bezpečnostní Rada OSN vyzvala komunisty k okamžitému zastavení bojů a zpět stažení vojsk, včetně později nasazených jednotek t.zv. "čínských dobrovolníků" a že to byly Spojené státy, nikoliv mírumilovný SSSR, kdo za těžkých ztrát pod patronací OSN zastavil komunistickou korejsko-čínsko-sovětskou agresi. Bohužel USA tuto pouze zastavily a komunisté začali s OSN vyjednávat. I přes houževnatý, ale marný, odpor vlády Jižní Koreje, uzavřely OSN se Severní Koreou po třech letech příměří a tím i zastavení bojů. Následky řádného neukončení tohoto válečného konfliktu, pouze t.zv. "příměří", jsou patrny do současnosti - zotročení obyvatelstva, pravidelný hladomor, uzavírání a porušování t.zv. "mezinárodních smluv", atomové vyzbrojování a vyhrožování sousedním zemím. A trvalá ochrana této rogue země komunisty celého světa, včetně těch českých, viz kupř. nedávné, v Česku pořádané "oslavy 60. výročí založení Severní Koreje" kde zazněla takováto slova: "...V úvodním slově rada velvyslanectví KLDR v České republice Kim Yong Il shrnul cestu korejského lidu při budování socialistického státu. Vzpomněl i utrpení, které Korejcům způsobila agresivní válka USA (1950-1953), v níž agresor prohrál ... Zmínil i snahu jeho vlády po znovusjednocení rozdělené Koreje, čemuž ale brání agresivní politika USA ... Připomenul i deklaraci o rozvoji vztahů mezi jihem a severem Koreje ze 4. října 2007, která se kvůli Američanům jen obtížně naplňuje..." a podobné nesmysly. Proč je ale takový rozdíl v ekonomice a životní úrovni obyvatelstva mezi osvícenou, rozkvétající Severní a umořenou, Američany vykořisťovanou Jižní Koreou, to soudruh Kim zapoměl uvést, ostatně, takovéto všetečné otázky si komunisté zásadně nekladou. Pak se ještě Jumr zmiňuje o "militarizaci Německa" zapojením do NATO, americké válce ve Vietnamu, boji "alžírského lidu o nezávislost" a konstatuje, že by "... toho bylo daleko více, o čem psát ...".
Pravda, bylo, třeba o vpádu SSSR do Finska v listopadu 1939, pak třeba o oné "americké válce" ve Vietnamu kde působilo mezi lety 1965 -1972 přes 15.000 sovětských vojáků včetně pilotů, radarových operátorů a pozemních vojsk, o sovětské blokádě Berlína v letech 1948-49 a krvavém potlačení povstání tamtéž v roce 1953, které se začalo rozšiřovat po celé DDR, stavbu berlínské zdi "míru" v r. 1961, o sovětských vojenských vpádech do Polska a Maďarska v roce 1956 kde zahynuly stovky lidí, o snaze SSSR vytvořit v r. 1962 z Cuby atomovou základnu což přivedlo svět na pokraj nukleárního konfliktu, třeba také o t.zv. "internacionální pomoci" bratrzskému Československu v roce 1968, o Angole r. 1977, Somálsku a Etiopii r. 1978, či o Afganistanu r. 1979. Ano, pravdu dí, dějepisný maturant Jumr, bylo by toho daleko více o čem psát.

Také tento popis bude zřejmě charakterizován soudruhem Jumrem a ostatními komunisty jakožto "prznění dějin". Proto též povyky na adresu Ústavu pro Studium Totalitních Režimů a přímo zoufalá snaha komunistů tento ústav co nejdříve zlikvidovat, kterak ku př. nedávno v Českém rozhlase snaživě požadoval tvořitel a skladatel všech komunistických Ústav JUDr. Zdeněk Jičínský. Nejvíce všem těmto zbrojnošům hartusícím proti tomuto Ústavu vadí, že historikové kteří v něm momentálně působí jsou poměrně mladí a proto jde dle dalšího experta přes dějiny, soudruha Kojzara Jaroslava, logicky o "pseudohistoriky", jimž jde navíc pouze a jenom "... o lukrativní kšeft ..." (Komunismus - dějinná katastrofa, HaNo 13.II.). Tito "pseudohistorikové" byli sametovým režimem údajně pověřeni zmapovat "... dějiny KSČ, tedy, buďme přesní, dějiny represí, jež má na svědomí komunismus ... Jde tedy o další pokus vymývání mozků a přepsání dějin ..." lamentuje s. Kojzar. Je to teda bordel, soudruzi, nikdo jiný přece lépe vymývat mozky než my komunisté, nedokáže, žeano. Z hlediska těchto demagogů se "pokus o přepisování jejich dějin" rovná vyložené vlastizradě.

Snad na mě zase nějaký komunistický politruk začne povykovat abych, byvše znám coby "notoricý uprchlík", z československého socialistického ráje, někam zalezl a "nepletl se do našich věcí", kterak nedávno učinil jistý PHDr. Josef Heller Csc, údajně jakýsi tajemník Rady Teoreticko-analytického pracoviště ÚV KSČM, když mu argumenty došly a nevěděl jak dál v debatě kterou sám zahájil pokračovat (dal jsem si tento "hrdý titul" na bulletin board a denně se jím kochám, díky soudruhu Hellere!!), cituji dále názor na tuto "problematiku", jež ale tato jakožto problematika existuje pouze a jenom v Česku, doc. ing. Jiřího Nedomy Csc, vyslovený předsedovi Senátu PČR v dopise z 27. II. t.r. :

... Zúčastnil jsem se semináře "Skrývá se paměť národa v dokumentech StB?" pořádaný 5.5.2006 Ústavem pro soudobé dějiny AV ČR. Na dotaz jednoho z účastníků, kdo z přednášejících byl v KSČ, jsme se dozvěděli, že až na jednoho všichni. Ptám se, toto jsou kvalitní a nezávislí historikové? Tito lidé mají mít právo cenzurovat práci mladých historiků? Kvalitní a hlavně zodpovědné zpracování soudobých dějin národa ve 20. a 21. století nemohou zpracovávat historici s minulostí příslušníka v organizaci, která má na svědomí smrt více jak 1000 popravených, zastřelených na útěku, ubitých při výslechu, ubitých ve vězení a umučených ve věznicích převážně v letech 1948-1952 a několik set tisíc vězněných ve věznicích a v PTP táborech. Historici, bývalí nebo současní členové KSČ, nemají právo hodnotit soudobé dějiny, neboť se spoludíleli na zločinech komunismu a nyní mají snahu zkreslovat historii k obrazu svému. ... Přestože je u nás zájem komunistů, bývalých i současných, ústav zrušit, v Evropě je zájem opačný, zájem o vznik podobného ústavu celoevropského, jak zaznělo na mezinárodní konferenci "Svědomí Evropy a komunismus" ve dnech 2.-3. června 2008. Evropa si uvědomuje, že (cituji) "Komunismus je společným dědictvím Evropy, stejně jako fašismus a nacismus. Dokud Evropa nepřijme tento fakt společné minulosti a nevyvodí z ní společenskou odpovědnost, nebude jednotná."...

Lépe to snad vyslovit nelze. Pokud se ale nemýlím, dle soudruha Jumra, Kojzara a spol. názor takovýto může vyslovit zase jen nějaký ten anti-komunistický filosof, pseudohistorik, či někdo těmto podobný. Bohužel, dnes darebáky typu tohoto do kriminálu zavřít již není tak jednoduché jak bývalo dřív. Uzavírá pak soudruh Jumr své povídání výzvou ministru Liškovi, že pokud je "... přesvědčen, že komunisté dějiny prznili, je povinen to doložit fakty...", což zajisté pro nikoho není nijak obtížné. Pouze ale pro normální, objektivně založené lidi, kdož ani historiky být nemusí. Co se fanatiků typu Jumra a Co. týče, ti melou dokola stále svou, viz jeho závěrečný komentář: "... Je to stejné tvrzení jako o desítkách milionů prý komunismem zavražděných. Nic není třeba dokazovat, stačí vypustit do větru nenávistná tvrzení ...". Aby ale on a jeho spolek kupř. se pokusili vysvětlit kam že se tedy poděly ty desítky milionů obyvatel SSSR prokazatelně odvlečených do Gulagu, či třeba kdo tedy povraždil přes dva miliony obyvatel Cambodie za vlády komunistických Rudých Khmerů, k tomu se nikdo z nich nemá.

Nemáte to, soudruzi, lehké...!

James V. Jakoubek
Lakewood, Ohio,
March 13th 2008

------------------

Misto pravidelne potouchle fotky jsem se rozhodl hrabnout do sveho archivu (vsechny fotky jsou mnou porizene) a vyhlasit soutez: UHADNETE CO TO JE A KDE TO JE? Pokud budou hadanky prilis lehke, dam tezsi...


Dukaz geneticke inferiority ceskych mysli?

13. března 2009 v 15:10 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Coby odezvu na svuj clanek "Jezdit do Ceska bylo (a je) nemoralni " jsem dostal email od emigranta z Kanady. Poctete si, muj komentar je pod tim.

Date: Fri, 13 Mar 2009 05:36:45 -0700 (PDT)
From: VICTOR DVORACEK
Reply-To: vdvoracek@rogers.com
Subject: Re: Jezdit do Ceska bylo (a je) nemoralni ...

Vazeny pane Hedvicek,
normalne nectu Vas spam, ale tentokrat me zaujal nazev clanku, tak jsem to pretrpel. Vas clanek je pro me typicky dukaz Ceske nesnasenlivosti jednoho Cecha ke druhemu. Nevim kde bydlite, ale podle Vasich reakci si myslim, ze v Ceske Republice.

Ja bydlim v Kanade, do ceska jsem za komunistu nejezdil, ted tam jezdim a myslim si, ze do toho nikomu nic neni. Co porad maji lidi v Cesku proti emigrantum? Slysel jste nekdy kritiku emigrantu na lidi co zustali doma? Vam se zda nemoralni kdyz emigranti jedou na navstevu do sve domoviny. Mne se zda zaze nemoralni, kdyz to nekdo tahnul s komunistama, at uz verejne nebo skryte a jak se to otocilo, vyuzil svych znamosti aby se dostal dopredu pred lidi s rovnou pateri. Takovejch bezpaterniku jsou dnes v Cesku tisice a hlavne na vedoucich mistech.

Vas priklad s Osvetimi neni zrovna povedeny. Za prve dnes Ceska republika neni v rukou komunistu (aspon ne tech, kteri se k nim neprestali hlasit) a za druhe si ja myslim, ze kdyby dnes Osvetim byla v rukou nacistu a zidi se tam mohli jit podivat, vetsina by to udelala.

Lidi kteri nikdy neudelali v zivote drasticke kroky si nedovedou predstavit pocity lidi, kteri je udelali. Spousta byvalych emigrantu se vratila zpet do Ceska, protoze je tam tahnuly koreny, ktere se nedaji znicit. Jini emigranti se rozhodli zustat radeji v nove domovine prave kvuli lidem jako Vy, anebo mozna lepe receno kvuli pocitum, jake demonstrujete ve svem clanku. Ale vsichni vime, ze kritizovat je nejjednoduzsi vec na svete. Obtiznejsi uz je snazit se vychazet s lidmi hlavne pokud maji na veci jiny nazor.

Nechte emigranty na pokoji, oni Vam nic neudelali. Mate v republice mensiny, kterym byste meli venovat vice pozornosti pokud chcete jeste neco z Ceske minulosti zachranit.

S pozdravem

Vojtech Dvoracek

----------------

Byl jsem za poslednich padesat let obvinen z rady veci, pocinaje tim, ze jsem ve veku 9 let ztloukl Jendu Kozaka (guilty) az po to, ze mnohem pozdeji jsem zpusobil Ceske republice znacne skody na lidech a materialu (not guilty). Chutovkou posledni doby v Cesku (nebo z Ceska) se stalo, ze vas cesti domorodci obvini prave z te veci, kterou kritizujete. I v komentarich zde pod clanky si muzete povsimnout nekterych vlasteneckych hlupcu, kteri mne, pripadne jine kritizujici emigranty, obvinuji z "bolsevismu" pripadne tajne prislusnosti ke komunistum. Ja to beru jako cesky folklor. No a ted tenhle trumbera Dvoracek, ktery sice moje clanky blahosklonne normalne necte a proto snad prehledl, ze jaksi neziju v Cesku, ale jsem naopak jeden z nejvice certifikovanych emigrantu, mne obvini ze jsem proti-emigrantsky a mam "nechat emigranty na pokoji". Me z toho jebne!

Pane Dvoracku, neverim, ze jste tak tupej, jak to z vaseho emailu vypada. Podle mne je to zpusobeno vasim castym jezdenim do Ceska a tim, ze pijete tu jejich vodu (ne Mattonku, to je taky fake!). Tam v Cesku je neco ve vode, co zpusobuje nahle pohnuti mysli, jako to vase! Ja nevim, jestli je to nedostatek jodu ve vode nebo neco takoveho - ale je tam neco ve vode!