Češi

30. března 2009 v 0:19 | Xaver Bláha |  Clanky jinych autoru
Byl jsem týden v Alpách, Čechů tam bylo opravdu hodně - a tak jsem trochu z povzdálí a jindy zblízka pozoroval mladou generaci Čechů, kterých bylo všude kolem víc než Italů. Nikdy jsem si nedělal žádné iluze o české povaze, ale i tak trpím již jen pozorováním toho, co se děje v ČR každým dnem. Ale to, co Češi předvádějí za hranicemi, to je proti tomu téměř apokalyptické. Člověk má jen jedinou touhu - úplně se oddělit a nedát na sobě znát svůj původ.

Ty lidičky z ČR se radují, jak okradly pokladní lanovky o 90 eur a po mé poznámce, jestli jim nepřipadá blbé, že ta slečna to večer zaplatí ze svého, na mne vrhají soucitně pohledy jak na úplně retardovaného. Jiní zas vykládají s hrdinstvím v duši, jak někde u hospody na svahu "našli" moc pěkné lyže, o které se zjevně nikdo nehlásil - "prý se to může zdát jako krádež, ale když se k ním nikdo neměl, tak co, ne"?

A spousty a spousty dalších podobných příběhů, kterým si dokazují, jaký je západní človíček blbý, když si neumí svoje věci zabezpečit a jak tedy zde "chytrý" čecháček všechny "přechčije", protože, co není zamčeno, připoutáno (a to pořádně), je vlastně nabídnuto k volné výměně majitele. "Ty to nechápeš, blbečku? Jsi vůbec dnešní?"

Místo odpočinku na dovolené je mi na blití. Jezdím do Alp lyžovat každý rok, ale takovou koncentraci českého fenoménu v jeho plné nahotě jsem ještě nezažil. Zčásti to bylo tím, že jsem se v městečku pobytu dříve záměrně ubytovával ve čtyřhvězdičkovém hotelu, kam čecháčci nepáchli. Nejsem snob ani zbohatlík, na druhou stranu ani sociální případ a tak mi těch 30 euro za noc navíc stálo za to, abych se na ty nenažrané české ksichty nemusel koukat po celou dovolenou. Letos v onom hotelu měli plně obsazeno a tak jsem měl tu "čest" bydlet ve tříhvězdičkovém, který byl plný českých a polských nenažranců. Katastrofa!

V době nynější tzv. ekonomické krize nevidíte nikde moc turistů ze západní Evropy, zato jsou alpská rekreační střediska na prasknutí plná otlemených Čechů a Poláků, kteří všichni koukají, co by kde ukradli, byť mi vrtá hlavou, kde na takovou dovolenou při svém trvalém pláči a naříkání na krizi a vlastní chudobu berou.

Kradení je snad české nacionální stigma. Nejhorší však je, že jim to tak připadá úplně normální a kdokoliv uvažující jinak, myslí "slabomyslně". Nejsem škarohlíd, vždyť se v Česku snažím už 20 let něco vytvořit, ale zdejší lidská malost je neuvěřitelná a je to ona, která se vždy postaví do cesty jakékoliv změně směrem k lepšímu, k civilizaci. Říkám obecně k civilizaci, ale nikde na světě, i v těch nejchudších koutech Afriky nebo Filipín, jsem neviděl nikde ani mezi těmi nejchudšími a nejubožejšími lidmi tolik nenávisti, zloby, potřeby těžit z druhého a NEÚCTY K JAKÝMKOLIV HODNOTÁM kromě uspokojení vlastního jícnu na cizí účet, jako mezi Čechy.

Ano, jistě, v Česku existuje určitá technokratická vzdělanost, ale postoj ducha českého člověka tkví v neuvěřitelně hluboké žumpě plné sraček. To je to, co opravdoví chudáci ve třetích zemích neznají. Musím dát za pravdu všem z bývalé západní Evropy, že bylo skutečnou pohromou pustit si divou zvěř z evropského Východu do luhů a hájů staré dobré evropské dvanáctky. Nevím, jestli to byla vidina většího trhu či opravdový úžasný "lidský" záměr dát celé Evropě stejnou šanci, ale všichni protagonisti zapomněli na neskutečnou slovanskou neurvalost, surovost a neomalenost, se kterou "jdou za svým". Západní Evropu se budou snažit udělat sobě podobnou, protože "nebát se a nekrást" je přece trapné a "dnes se nenosí"! A tak mám o kolébku naší civilizace doopravdy strach.

Ona neskutečně mohutná lavina Čechů, Poláků a Rusů valících se jak drancující verbež přes křehkou a kultivovanou západní Evropu má šanci zdejší "zámky" zbořit strašlivě rychle. Nejenom zámky hmotné, nýbrž i lidských duši, soucitných a pracně kultivovaných po staletí.. Ty zhrubnou a otupí, když budou muset neustále čelit barbarskému východnímu násilí a stylu. Je mi z toho skutečně smutno.

Jak to zastavit? Nevím, už to asi nejde. Jak tomu čelit? Výchovou? Kdo ji bude dělat, když novou generaci vychovávají rodiče, kteří jsou barbary, zloději a bývalými politickými prostituty? Kam zmizet? Do kanadských pralesů? Do Chile? Pryč odtud jít s tou karavanou mraků...

---
Kde to je?

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (132)
Zobrazit starší komentáře

101 inka inka | Web | 1. dubna 2009 v 18:41

Já se za Čechy nestydím, a nevěřím, že něco takového by mohli dělat, jsou to pomluvy. A to říkám jako hrdý Moravák !!!

102 alfabunker alfabunker | 1. dubna 2009 v 19:09

Češi v prostoru kde se nacházejí jsou exoty a nemají tady co dělat,nic jim nepatří a chlubí se cizím a to co není jejich.Češi jsou obklopeni katolitickejma státama ze všech stran a česko je jen vřed na mapě,jako na UK FF v Praze ten bolševickej brloh prokouřenejch komunistickejch poloprofesorů,překrucujících historii a produkujících Gumačečechy.

Jinak čecha v zahraničí poznáte také podle oblečení,má na sobě šusťákovou soupravu,na zádech batoh plnej zapařenejch paštik,češky se proslavily na plážích Chorvatska jako nehnusnější a odpudivé šlupky ležící na čísté pláži a při pohledu na jejich tělo se turistům zvedal žaludek a to proto,že jejich nohy jsou zarostlé ochlupením a přes okraj plavek se jiím táhl velký nechutný chlupatý porost,no fůůůůůůůj.

Chorvaté začali protestovat proti čechům,protože jim odháněli turisty z pláže.

Ale člověk se diví,že čech vůbec vylezl z králikárny a viděl svět.

103 MacHala MacHala | 1. dubna 2009 v 19:11

pozdravujte v Kanade Vladimira Stworu, Xavere :p . Ohledne psani ****** si s nim urcite budete rozumet.

104 Denner für  Penner Denner für Penner | 1. dubna 2009 v 21:00

Ignorantni fotblaista je tak blby ze musi pracovat u statu. ;-)))))))))))))

105 Tomáš Parolek Tomáš Parolek | E-mail | 1. dubna 2009 v 21:07

No já nevím...? Něco na tom sice je, ale myslím si, že se to s léty od revoluce zlepšuje... Bohužel je ale ještě stále dost těch "krajanů", za které se člověk ještě stále opravdu velmi stydí. Před léty jsem to zažíval na dovolené na Istrii. Delegát cestovní kanceláře si denně pěchoval aktovku jídlem ze švédských stolů. Poslední den už Chorvatům ruply nervy a udělali mu prohlídku... Na stůl se vysypala lejstra namixovaná s kolečky salámu, rozmačkanými sýry a přelomenými rohlíky... Strašně jsem se tehdy styděl, že jsem patřil do stejné skupiny a jen obtížně jsem vysvětloval tehdy malé dceři, co že se to vlastně stalo... Ale pevně věřím, že se to zlepšuje... :-)

106 Ivan Loffler Ivan Loffler | E-mail | 1. dubna 2009 v 22:43

Add 94: Pomoci jsme chteli, ale v kvetnu 1990 mi bylo slusne, ale durazne receno, ze nemaji zajem, nebot tamnim vecem nerozumim. Vsude se jen oslavoval Taticek Havel - Prezident Spasitel. A to uz tehdy clovek nemusel byt stavebnim inzenyrem, aby pod nohami citil tunely.

107 Denner für  Penner Denner für Penner | 1. dubna 2009 v 23:02

[106] 1990 jsem ztratil posledni iluze kdyz se v prvnich volbach bolsevici stali druhou nejsilnejsi stranou.

108 Maroš Mačuha Maroš Mačuha | E-mail | 2. dubna 2009 v 0:19

Dik ze si to napisal a napisal si to vyborne. Mozem len doplnit ze to stopercnetne plati aj na Slovakov.

109 Petr HAVEL Petr HAVEL | E-mail | 2. dubna 2009 v 7:29

Nehodlám obhajovat všechny Čechy. Vadí mi ale, když někdo moralizuje, hraje si na na idealistu a hází všechny do jednoho pytle. Pokud budu chtít, tak vždy najdu něco špatného. Ale zloději a vychytrálkové se najdou všude. Argumentovat, že to je specialita zrovna Čechů nebo Poláků svědčí o ne zrovna vysoké inteligenci pisatele. Je vidět, že se nerozhlíží dostatečně pozorně, aby viděl, že je více lidí slušných.

Byl jsem vychován tak, abych byl hrdý na to, že jsem Čech. Své příslušnosti bych se ale zřekl spíše kvůli lidem, kteří se za svůj původ stydí a dávají to ještě navíc veřejně najevo. Pokud mi něco vadí, tak se snažím o nápravu a nekritizuji, když nic nedělá. Pomlouvat a kritizovat dovede každý, pomáhat a snažit se o zlepšení málokdo...

110 kopac M. kopac M. | 2. dubna 2009 v 8:00

109: Proc pises toho havla kapitalkami?

111 Beobachter Beobachter | E-mail | 2. dubna 2009 v 8:46

Před nepříliš vzdálenou dobou jsem byl v Brně v divadle Reduta na představení Kouzelná flétna, byla to docela významná kulturní událost, představení bylo zpíváno v německém originálu, režíroval to Jan Kačer a poměrně dost diváků bylo z Rakouska. Velice mi imponovalo, když po vydařené árii vstali a volali "bravo", u nás se to v divadlech moc nenosí a bylo to sympatické. Bohužel celá řada za námi byla plná anglických turistů, kteří se pravděpodobně místo do bordelu nebo do pivnice nějakým nedopatřením dostali do divadla, evidentně poprvé v životě. Pominu, že na večerní představení opery přišli v riflích a ve svetrech. Ale to, že se po celé krásné představení nahlas bavili a smáli, že jim zvonily mobilní telefony a že pod nimi po představení zůstalo "nastláno" bylo v příkrém rozporu s kultivovaným a kulturním českým a rakouským publikem. A přesto bych si netroufl tvrdit, že jsou Angličané nekulturní národ. Ono vytrhnout částečku z kontextu a podle toho posuzovat celek svědčí buď o těžké poprděnosti nebo nižší inteligenci.

112 Radim Radim | E-mail | Web | 2. dubna 2009 v 9:16

Bohuzel, autor clanku mi do znacne miry mluvi z duse. Shodou okolnosti jsem se take vratil z Alp v Italii. Bydlel jsem v hotelu, kde nas bylo malo. Presto se u vedlejsiho stolu nasla dvojice mladych lidi (tak okolo 20 let), kteri si mazali u snidane housky "na sjezdovku", trapas. Chovani mnoha Cechu na sjezdovkach bylo casto podobne, jako chovani nasich ridicu na silnicich, hlavne rychle, bezohledne, lyzarsky um casto velmi diskutabilni (ackoliv mnozi Cesi lyzovat umi velmi slusne, to se musi nechat). Na posledni 2 noci prijela velka ceska skupina, hlucni, hadajici se, neomaleni, byl jsem rad, ze odjizdime. A jako obvykle, za celou cestu se na silnici clovek tak neznechuti, jako od Rozvadova do Prahy. Na prvni benzince za hranici jsem byl pokutovan za spatne stani u benzinky!! Nasi prislusnici meli o kus dal zaparkovane auto a tezili ze zcela neprehledne situace. Prece se nebudou poustet do te dzungle na silnici, kdyz to jde tak snadno...Vedle stojici Francouzi neverili svym ocim, kdyz byli take pokutovani. Kdyz jsem bez zbytecnych prutahu zaplatil petikilo (nema cenu se hadat s tim, kdo pomaha a chrani), byl prislusnik tak servilni, ze mi z toho bylo na bliti. Pry at hlavne davame pozor na Passata, co hlidkuje po dalnici atd., zkratka clovek hned poznal, ze je doma. Neslo si nevzpomenout na rakouske rceni o Cesich, kteri jsou bud hulvati nebo slouhove...K tomu neurvali ridici, silnice plne arogance, agresivity, netolerance, neucty k zakonum. I z toho se pozna povaha naroda. Proc se na preplnenych nemeckych dalnicich jezdi mnohem lepe nez na nasich??? Proc to u nas take nejde??? Opet jsem zahlidnul ony Francouze, kteri prave byli brutalne problikavani pri predjizdeni, kdyz se na ne zezadu priritil velky vuz se ztamvenymi skly s ceskou RZ. Bylo mi jich lito a bylo mi jasne, ze jsou u nas zrejme naposledy...Sam rad cestuji po svete, videl jsem oblasti bohate i extremne chude, ale i v tech nejchudsich zemich Afriky, Asie a Jizni Ameriky jsou lide skutecne mnohem pozitivnejsi a vstricnejsi nez u nas. Pracuji ve vyzkumu, casto jezdim na ruzne mezinarodni akce. Vzdy jsem se snazil nasi vlast reprezentovat co nejlip, kazdou prednasku si vzdy peclive pripravuji a byvaly doby, kdy jsem rad rikaval, ze jsem z Czech Republic. Bohuzel, uz to neni pravda a snad jsem radeji, kdyz to ani rikat nemusim...  Verim tomu, ze jednou se to zlepsi, jednou....Jestli se toho sam doziju, nevim, nevim. Rad vidim, ze i u nas pribyva slusnych lidi, i na te silnici se najdou, ale je to porad zoufale malo.

113 Jana Cabalková Jana Cabalková | E-mail | Web | 2. dubna 2009 v 9:54

Článek pana Xavera Bláhy mi poslalo několik lidí. Pracuju v Itálii v lyžařském středisku Marilleva ve Val di Sole už šest let. Mám tu možnost pozorovat chování Čechů, Poláků a všech ostatních národností, včetně zlaté mládeže ze západní evropy, Italy nevyjímaje. Chovají se všichni naprosto stejně, jen ti z východu mají tendence krást, at už tomu říkají, jak chtějí. Byli jsme k tomu vychováváni a tak se to přebírá z generace na generaci. Měli by nám ve školách ale i rodiče opakovat, že krást se nemá, protože i ti "bohatí" němci, italové,angličani... si lyže musí také kupovat a aby měli peníze, tak musí pracovat, stejně jako my. Je jasné, že si vydělávají víc, ale také jejich život je nákladnější.Všichni se diví, že chceme za úklidy 40 euro, ale už nikdo nevidí, že uklízečky musíme zaplatit. Když jdu tady na pivo, tak nezaplatím 30 korun za pivo, ale v lepším případě "jen" 3 eura. Kolikrát také musím na konci měsíce hodně počítat, abych vyšla s penězi i když na naše poměry beru dost peněz. Ale žiju v Itálii a tak platím Italský nájem, chodím do italských obchodů, platím italské kadeřnici....

Za posledních šest let ale sleduju určitý posun u čechů/naštěstí!/ Poláci zůstali na stejné úrovni.Jsou drzí, arogantní, kradou a podvádí.Nejvíc sem ale naštěstí jezdí v levných termínech, kdy jsou skipasy "zadarmo" a tak si kradou lyže mezi sebou. Čechům tyto týdny nedoporučuju, protože tu jde doopravdy o život. Poláci si myslí, že se tady rozdávají skipasy zadarmo a tak jich přijede do každého apartmánu dvojnásobek, potom se ale diví, že si musí koupit skipas za stejnou cenu, jako by ho dostal i s ubytováním. Jen potom spí v apartmánu na zemi ve spacáku. Češi už to nedělají...V restauracích sedí východnáři a Italové jedí venku chleba s paštikou, pořád se totiž neprobrali z přechodu lir na eura.

Kolikrát tu na mě poláci křičí, že nejsou ubohý socky z východu, ale chovají se tak. Nevědí, že jsem z čech a že jim rozumím, tak se domlouvají, jak by nás oblafli, jak by z nás dostali "znižku" na cokoli. Mluvím s nima anglicky, nebo německy a oni mi zvedají pomaličku adrenalin průpovídkama o tom, jak jsou Italové hloupí a že se nechají okrást. Jenomže oni jsou jenom slušní a na takovou aroganci nejsou zvyklí, takže kolikrát mávnou rukou nad 10 eurama o které se se mnou Poláci hádají. Včera mi přišla brečet do agentury paní z Polska, že jí na kopci zůstal manžel s dětma, a že ti zlí italové vypli lanovku dřív, než k ní stihli dojet. Poradila jsem paní, že si má pro manžela dojet a ona mi začala vyprávět, že jsou tady autobusem a manžel že je kirownik. Vzala jsem svoji pandu a jela jsem 10 km do Marillevy 1400 pro manžela a chudáčky děti. Už na mě čekali a k mému překvapení neměli ani lyže ani přezkáče. Tak jsem se ptala, jak je to možné, když jim ujela lanovka. Domlouvali se mezi sebou polsky, co mi řeknou, takže jsem pochopila, že mají v Marillevě 1400 kamarády a že se za nima stavili na návštěvu a že jim ujela poslední lanovka a tak poslali maminku, která už byla dole v Marillevě 900, aby to zkusila u nás v agentuře, jestli by pro ně někdo nedojel no a já jsem jí na nářky skočila a dojela jsem pro ně. Přitom je mohl zavést kamarád, protože tam měli auta, žádný autobus. Myslíte, že ještě někdy pro někoho někam pojedu?? Je to jen pár kilometrů, tak at šlapají pěšky, nebo at si zavolají taxik. Však nejsou socky,ne?

Na horách se může stát spousta věcí, proto se snažím každému pomoci, ale pokud se někdo snaží zneužít pomoc , tak se naštvu a je ze mě "rotwajler", jak mi říkají v práci.

Tím vším chci jen říct, že jako češi na tom nejsme tak zle. Ale bohužel, nás musím srovnávat s Polákama.

Zdravím Vás všechny z Marillevy a příští rok tu na vás zase budu čekat.

Jana

114 Wenca Wenca | E-mail | 2. dubna 2009 v 11:10

Tak jeste nekolik slov k clanku CESI.Pracoval jsem co by techn.namestek skoro 20 let v CSAO.Jak se u nas kradlo se neda vylicit nekolika vetami.Nejen vlastnictvi Fabriky ale zamestnanci mezi sebou se okradali.Museli jsme nakonec naridit kontrolu tasek na vratnici.To vse nepomohlo,kradli se i vetsi agregaty pres plot v noci.Policie nic nedelala nebo nemohla.Takze myslim ze to nejak trci v te ceske nature.Pochopitelne se to neda generalizovat ale bylo to tak jak to pisi.

115 Godula Godula | 2. dubna 2009 v 13:47

To 113: Zajimavy clanek. Ale proc "Cechy bohuzel s Polakama". Ja myslim ze je to v poradku srovnat se i s nasinci Slovany. At uz jsou zkusenosti dobre ci spatne. At se potom zase nevyklada, ze se srovnavame stale jen s lidmi ze zapadu ( a tedy je duvod k neobjektivite).

To 109: Napravovat veci by mel spis ale kritizovany, ne kritik, protoze u nej se predpoklada, ze se niceho co kritizuje nedopustil.

116 kopac M. kopac M. | 2. dubna 2009 v 14:41

104: Jo, univerzita si vybira blbe a skoro vsichni jsme tu z Minervy.

117 Radek Radek | 2. dubna 2009 v 14:45

add 67: Včera jsem konzultoval s rodilým Francouzem, jak to je s kradením ve Francii a řekl mi že to je normální, protože tam mají životní postoj takový, že absolutně nerespektují zákon. Šťastný to národ :) Co myslíte?

118 Milan Milan | 2. dubna 2009 v 15:38

Cesi to Masarykovo nebat se a nekrast jeste vylepsili a dnes je to "Nebat se a nakrast!"

119 kopac M. kopac M. | 2. dubna 2009 v 15:44

117: Zkonzultuj to i s rodilym Cikanem.

120 kopac M. kopac M. | 2. dubna 2009 v 15:58

117: Neukradli jste si navzajem srajtofle?

Domluvili jste se taky, koho ted pujdete spolecne okrast?

121 Bařuša Bařuša | Web | 2. dubna 2009 v 19:23

jukni se na můj blogís a vyhraj!!:o))

122 Denner für  Penner Denner für Penner | 2. dubna 2009 v 20:48

Ignorantni fotbalista

Vi tvuj sef ze cumis v pracovni dobe di internetu. Nezapomen ze se flakas take za moje dane.

U drahy te nevzali?

123 Denner für  Penner Denner für Penner | 2. dubna 2009 v 20:49

[116] Mimo univerzitu byste pochcipali hlady.

124 kopac M. kopac M. | 3. dubna 2009 v 8:07

123: Kdybych zustal v pojistovnictvi, byl bych na tom nejspis financne podstatne lepe.

125 Souckova Souckova | E-mail | 3. dubna 2009 v 12:20

nikdo nema pravo krast liske duše jenom proto,ze se narodili jako Zidi.Otec musel za protektoratu sehnat krestni listy z farnosti Vychodnich Jiznich a Cech a Moravy,odkud pochazeli jeho a matky predkove az do sesteho kolena,zda nejsme poskozeni zidovksou krvi,jinak nemohl vykonavat svou praci jako policejni inspektor.

126 Tom Tom | Web | 3. dubna 2009 v 12:28

Já bych to zase tak nepaušalizoval. Rozhodně neplatí: co Čech, to zloděj. Proto myslím, že není dobré házet celý národ do jednoho pytle kvůli několika idiotům, kjteří neví jak se chovat a nemají žádné morální zásady. Nemyslím si, že by v ČR bylo o tolik víc zlodějů a nepoctivců, než v jiných zemích Evropy. Já mám podobné zkušenosti například s Němci, kteří se chovají dosti podobně, jako zde uvádění čeští turisté...

127 Denner für  Penner Denner für Penner | 3. dubna 2009 v 17:00

[124] Oni te vyhodili pro neschopnost?

128 b*d b*d | 6. dubna 2009 v 14:50

Taky jsem byl v Alpách. To Švýcarsko je neskutečná prdel světa. Evropskej spalachovací hajzl aby člověk pohledal - vetšinou to jsou jenom díry plný hoven (turecký záchod?). Když jedete přes Švýcarsko do Itálie tak za ty silnice na hlavním tahu by se styděla kde jaká česká vesnice. Všude nějaký pobouraný baráky. No se člověk nemůže divit, když pastevcům ovcí dotáhli nacisti židovský zlato.

Rakušáci no to jsou taky pěkný socky s fašistickejma policajtama. Práce jim smrdí a do svejch hoven se bojí strčit ruku - nedokážu si jinak vysvětlit proč i Rakouská vrchnost si najímá ukližečky z východu.

A to že se neokrádá? To že se nechovaj jako prasa? Od těch dob co sem jezdí Drinking parties taxikáři museli zavést položku Znečištění vozu 5.000 KČ. Šoustaj děvky na veřejných WC, demolujou na co příjdou, ožralý ochcávaj baráky.

Snad každej páteční let Easyjetu se vyznačuje partou Bullies kde hlavní motto velmi hlučné zábavy je "Hele vole nejdřív se vožereme a pak ty p* voš* do prd*".

A to to nějak nepřikořenuju. Když neznáte slang tak vám přijdou obtěžující a hluční. Pokud ho znáte, pak je Vám z jich na blití.

Pravda je taková, že jsme zbohatli - většina Čechů si může dovolit vycestovat a tak se objevují i tací, které popisujete. Vtip je v tom, že sice vymetáme Vaše hovna, ale pěkně to sype. Co víc mi si prostě stěžujeme, protože žijeme ve sračkách, ale hledáme cestu ven. Za to ten "západ" se na svoje hovna ani podívat nedokáže.

Jen se někdy přijeďte do Prahy podívat co ta Vaše mládež tady provádí.

A tak na závěr: myslíte si že tam v tý západní Evropě Českého podnikatele neokradli? To by jste se divil, kolik jich je.

129 Denner für  Penner Denner für Penner | 8. dubna 2009 v 22:29

Jste si jisty ze jste byl skutecne ve Svycarsku? Nebloudil jste spise jinymi kouty Evropy? Pres Svycarsko se do Italie jezdi po dalnici a i ty silnice  mimo jsou peclive udrzovane. Leda ze jste jel pres Gotthard po historicke  silnici zvana Tremola. Ta se dlazdenim podoba silnicim v Ceskozlodejsku.

130 Go Go | 8. dubna 2009 v 23:19

Clanek je trochu ztazena story.

Teda pokud se tak i stalo, chtelo by to nazbacit, jaci to Cesi vlastne byli. Zda nejaci chudi, ale narocni, ac spise mladi, deticky zbohatliku - tunelaru. To je mozne. Ja jsem takoveho teda nikdy nic nevydel. Asi spatne vidim. \Deticky zbohatliku-tunelaru jsou takove jake jsou, je to dan doby. Za vzniku prvni republiky se zase draly na verejnost deti ketasu a trvalo to skoro generaci, nez se naucili. Dnes, pres temer veskere dostupne informace, neni problem, aby kopirovali, mozna spatne, deticky z USA. Myslim v tech chticich  (ne v chovani, ac proc ne)

A i kdyby rodice, chudi i bohati, vsetne skoly na deti pusobili jak chteli, moda ze "zapadu" je prijimana, nakonec i arabasove uz maji MC-Mohamedy a koukaji na porno.

Ale ze by  Cesi v zahranici jenom loupily a zrovna meli radost ze okradli nejakou pokladni - no nevim.

131 xy xy | 10. listopadu 2009 v 17:43

[14]: Perfektni reakce. Gratuluji k presnemu a vystiznemu hodnoceni clanku, ktery zde ma pouze pospinit vsechny Cechy - i ty slusne, kterych je - alespon doufam - stale jeste vetsina.

132 Renata Nepodalová Renata Nepodalová | 16. prosince 2009 v 15:12

jo ten kdo to psal tak nevi že tu sou i jiny lidi

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama