Světová finanční krize na Dateline a "pátá kolona" !

23. března 2009 v 14:23 | Sven Rehulka |  Clanky jinych autoru
Konečně se v roce 2009 vrátil na obrazovku pořad Dateline na SBS, s mým "oblíbeným -nenáviděným" George Negusem, aka "Fungusem". Jeho reporty a interviews, jsou vždycky zajímavé, týkající se současnosti a jejích problemů.
Pro mně je při tom problemem největším, že Fungus, inteligentní, zkušený a drzý reporter, je skoro vždy v opaku k mému názoru a cítění. Ale totéž byl i nebožtík Mike Carlton, který zemřel při své poslední reportáži na Tasmánii.
Je to snad tím, že oba ( a s nimi i ostatní jejich kolegové) se drží osnovy SBS a ABC, tedy osnovy silně levicové, protizápadní a hlavně protiamerické a protiizraelské.
Přitom , ale, vše je vždy šikovně maskováno kamufláží humanity, starosti o chudé, či jinak trpící lidi, přírodu a ostatní, polticky korektní problemy !
Když se Fungus setká na obrazovce s politikem současným, nebo bývalým, vždy se jedná o osobu, předem dobře vybranou a tak dokáže tuto obět šikovně vmanévrovat do posice, že budto přijme Fungusův směr a názor, nebo aspon přizná své chyby a kaje se, sypaje si (obrazně) popel na hlavu.
To se mu velice často dařilo, až ted, v roce 2009, jsem viděl už podvakráte, selhání jeho "šarmu" a agresivního směřování osoby v debatě !
Prvně to bylo v interview s bývalým britským PM Tony Blairem, který, ač Labour, měl mé sympatie, protože vida nebezpečí světového terrorismu i fundamentálního Islamu, šel do boje spolu s americkým presidentem G.W.Bushem.
Do boje na dvou frontách bojových - v Afghanistanu a Iraku, i na frontě domácí, s vlastní "dělnickou" stranou v Británii.
Tak toho, se snažil Fungus dotlačit k výroku , že válka v Iraku byla na základě nepravdivých informací ( o zbraních hromadného ničení - WDM ), které mu poskytl Bush. Tím pádem, ale, by Fungus, zapomněl na vražedná léta vlády Saddama Husseina, jeho synů a celého gangu Bath Party, vraždění Kurdů plynem, dlouholetou válku s Iranem ( mezi námi - "same shit, different smell"), střílení Scudů do Izraele - tedy mermomocí, vše špatné svést na Bushe a tím i Blaira, který s naším Howardem, se ukázali jako opravdoví spojenci Ameriky, když bylo potřeba.
Tony Blair však, není nezkušený, lokální politik, který by se nechal Fungusem vést a slušně, ale razantně, jeho "usměrnování" odmítl, takže Fungusovi nezbylo, nežli celé interview rychle ukončit .
Další interview, které nešlo podle jeho představ, bylo (1.3.2009.) s americkým finančníkem Jim Rogersem.
Ten je finanční kapacitou a jeho předešlé výroky v televisi se daly předpokládat, jako souhlas s rozhodnutím amerického presidenta Barack Hussein Obamy, o poskytnutí finanční záchrany amerického automobilového velkoprůmyslu.
Ovšem, když při rozhovoru s Fungusem (okamžitě) zjistil, kterým směrem se má debata ubírat -tedy k blatantní chvále presidenta Obamy, spolu se svedením všeho zlého na Bushe, Jim Rogers kompletně Funguse zklamal prohlášením :
Obamův záchranný finanční "packet", udělá více škody, nežli užitku. Je to záchrana pouze dočasná. Kdo je neschopný, bankrotuje, businessu se pak ujmou jiní, schopní....
Free money (tedy peníze "za nic") jsou jed a to nemorální jed !
Rogers dále prohlásil, že z jeho hlediska je třeba investovat do "real economy", tedy uvedl : gold, cotton, oil a podobně, nikoliv do "shares" a neexistujících elektronických peněz !
A to se týče , podle mého, nejen amerického autoprůmyslu, ale i australského, pokud budou vyrábět žíznivé modely aut, půjdou "zu grunt" ! Budoucnost je v hybridech, nebo elektromobilech.
Ted ještě, na potvoru, naše "Mandarinova vláda" dovolila dovoz čínských automobilů. Nedovoluji si předem pochybovat o "známé" čínské kvalitě, ale jsem jistý, že budou levné ( levnější než australská auta, nebo Škodovky ) !
Toto je, ovšem thema, kterého se Fungus nedotkne, to by mohlo poškodit jeho dobré vztahy s vládou a s bohatými, ale levicovými kruhy !
Kdysi zpíval Werich : "Tam za tím mořem píva, tam zakázali práci - tam nehlídaj policajti, tam hlídají vandráci.
Tam holky nechtěj samy spát a když máš chut na guláš, jen si zavoláš, daj ti guláš a to si dáváš...tam za tím mořem píííva !
(...tam buldoci maj gumový zuby a v tom to všecko vězí !)
Písnička ze třicátých, nebo čtyřicátých let, opěvuje Ameriku ( to ještě Jan Werich neměl tak levicový názor na kapitalismus ), ale lze ji aplikovat i na Austrálii, kde se nikdo nemusel obávat sociální budoucnosti.
To ovšem, ještě nebyl na hřišti nový hráč, Čínská Lidová Republika , kapitalistická, otrokářská a rudá, ani místní (australští) ziskuchtiví přisluhovači !
Ted jsou změněna pravidla a my, theoreticky svobodná a západni země, Austrálie, jsme v praxi jen jedna z čínských provincií.
Takže, nejenom Bond trika a undies, ale vše, at už se nám to líbí, či nelíbí !
Náš Prime Minister, nám to vysvětlí (zatím anglicky), i když už pro "budoucno" umí "mandarin" !
A to se jeden dotyčný čtenář na internetové debatě rozčiloval, že urážím Australany, když jsem o nich prohlásil, že jsou "Merina", protože zvolili Kevina ! Ale zpět ještě k Dateline a Fungusovi ! Ted, v posledním pořadu měl interview, s afghánským vesničanem (hovořícím sice jen místním jazykem, ale velice artikulovaně a plynule bez emocí), kterému ( prý) australští vojáci zcela bezdůvodně zavraždili několik členů jeho rodiny, i malých dětí. Při zmíněném rozhovoru vedle něj sedělo několik jeho dětí a manželek a docela "věcně" mluvili o tom, že naši vojáci se jen omluvili a šli dál . Dotyčný tvrdil, že tam žádný Taliban nebyl, že tam SAS vhodili granát atd. Už při pohledu na to, mě napadlo, že nikdo nepláče, že více-méně mluví jako na trhu, když se smlouvá o cenu ovce, ale Fungusovi to stačilo, aby zaujal kritické stanovisko k australským "agresorům".
Den nato, bylo v televisi jen suše oznámeno stanovisko ministra obrany a velení naších jednotek v Afghanistanu, že se případ bude "vyšetřovat" (zda to nebyl "válečný zločin"), ale zkušenost nám říká, že muslimští terroristé na všech frontách používají civilisty (i malé děti) jako kryt a ochranu - viz totéž v Iráku i v Gaze.
Takže, docházím k názoru, že co je platné, že ti naši nejlepší bojují (a umírají) pro zachování svobodného a civilisovaného světa, když doma pracuje intelektuální "pátá kolona".....

10. 3. 2009.
---
A moje hadanka: Kde to je? Co to je je jasne, je to namesti, ale kde?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hogo Fogo Hogo Fogo | 23. března 2009 v 15:56 | Reagovat

Děte už do prdele s hádankama, kreténi!

2 Milan Černík Milan Černík | E-mail | 23. března 2009 v 16:11 | Reagovat

Rosťo ,                        pokud jsem něco přehlédl , prosím o link na Váš článek- články  , které hutně obsahují Vaše názory na příčiny a způsob léčby celosvětové finanční a ekonomické krize. To , co jediné dosud některé vlády "dokázaly" -nalít opět miliardy dolarů do děr , kde pod nimi mají své necky připravené ti CO SVÝMI LETITÝMI ZLODĚJNAMI KRIZI SNAD I ZÁMĚRNĚ PŘIVODILI , A VY TOTO POČÍNÁNÍ SNAD POVAŽUJETE ZA KOSER A SMYSLUPLNÉ , POTOM OHA , JE TO TO SAMÉ , JAKO KLAUSOVI POSÍLAT VIDEA S TAJÍCÍMI LEDOVCI V ANTARKTIDĚ  A BLAHOPŘÁT MU KE TŘETÍMU ZVOLENÍ DO DOŽIVOTNÍ PRASIDENTSKÉ SESLE . Nikdo nikde dosud neřekl , proč krize vypukla a jak jí zastavit ,vše jsou jen bláboly , které mlží,aby zastřely xichty viníků-exponentů finančního virtuálního světa - kteří v reálném čase kradli, kradou a budou krást peníze odkudkoli , komukoli , pokud se okrádaný nechá dál okrádat bláboly o NEVYHNUTELNOSTI BOJE S EKOTERORISMEM A JINÝMI TERORISMY , VČETNĚ ZBRANÍ VE VLASTNICTVÍ HUSSAINA V IRÁKU A PODOBNÝMI BLBOSTMI . Čas hájení zlodějů a jejich advokátů končí , i ovce se jednou naserou a své střihače a podřezávače (ku slávě proužku papíru na dvou tyčkách) poženou svinským krokem a není to zase tak daleko před námi .

Éra nejchytřejších james Bondů a podobných kravin skončila a možná , že USA brzy skončí díky svému nejbližšímu "spojenci" jako CCCP po perestrojce - Unie bude na franforce, tedy na márne kúštiky a kde bude nejdemokratičtější vláda nejsilnějšího státu na světě - v rekonstruovaném Quantanámu ?

3 Mischa.Conor Mischa.Conor | E-mail | 23. března 2009 v 16:37 | Reagovat

Celosvětová krize není nic jiného, než

krize z nadbytku.

V USA, v Evropě i v ČR  jsme prostě spotřebovávali víc, než kolik

jsme si mohli dovolit.Všichni měli a mají dluhy...rodiny, podniky, banky, státy... a pokud zvážíme nadprodukci, kterou není možno spotřebovat, nemá odbyt, musí se to celé někde projevit.Na to nemusí být člověk ekonom ani analytik, stačí "selský rozum". "Civilizovaný" svět si prostě na pár let "prožral" budoucnost. Nyní ji musí zaplatit.

4 Souckova Souckova | E-mail | 23. března 2009 v 17:06 | Reagovat

Werich byl genialni,skoda,ze se nevenoval taky politice,ale asi by to nevydrzel jeho charakter...Namesti dle vzhledu vypada na sever Evropy,je strohe a chladne,jinak nevim....

5 Glosator Glosator | 23. března 2009 v 17:35 | Reagovat

Všichni měli a mají dluhy...rodiny, podniky, banky, státy... a pokud zvážíme nadprodukci, kterou není možno spotřebovat

Nezdá se Vám tato věta odporující sama sobě? Ačkoliv svým způsobem popisuje danou situaci.

SA teď to hlavní, KDO je věřitel???

6 Glosator Glosator | 23. března 2009 v 17:41 | Reagovat

Jinak, pořád se zaobírám myšlenkou, ať reálnou ekonomiku úvěruje dočasně stát a finanční sektor ponechá svému osudu. Do bank ani cent.

7 kopac M. kopac M. | 23. března 2009 v 20:09 | Reagovat

Urazi te tva nevedomost, HogoFogo?

8 kopac M. kopac M. | 23. března 2009 v 20:11 | Reagovat

Jen pomoci trojclenky a Gaussova rozlozeni nelze vyresit vsechno.

Vetsina bankeru nejspis neslysela o vazane/podminene pravdepodobnosti, nejspis ani nechtela slyset.

9 etymol etymol | E-mail | 23. března 2009 v 21:19 | Reagovat

Podle délky stínů to příliš blízko pólu nebude. Tipuji Holandsko, Belgii či Německo.

10 kopac M. kopac M. | 23. března 2009 v 21:55 | Reagovat

Kdyby tam aspon viselo na zdech treba 'at zije 1. Maj' ... nebo bylo na kazdem tretim baraku leseni ...

11 Denner für  Penner Denner für Penner | 23. března 2009 v 21:57 | Reagovat

Gdansk

12 Luis Luis | 23. března 2009 v 23:29 | Reagovat

Milan Cernik [2] pozorne si precti tento clanek a v nem uvedene odkazy a treba ti mnohe dojde.

http://henrymakow.com/000447.html

http://members.tripod.com/~american_almanac/fallhous.htm

13 Bavič Kaiser Bavič Kaiser | 24. března 2009 v 11:56 | Reagovat

Uzel nelze rozseknout ani když simulujeme, že se nedovedeme strefit...

14 NN NN | 24. března 2009 v 17:57 | Reagovat

Pani Souckova, mate ponekud ideali-

zovany pohled na Wericha.Kdyby byl genialni, tak se do CSR nevracel, nebo by byval dodatecne pred '48.

rokem odesel.

Uz to byl jisty druh oportunismu,

umel si spocitat, ze bude jednodus-

si pracovat v prostredi, v nemz byl znamy (a v levicovych kruzich

cs.kultury popularni), navic v rod-

nem jazyce, nez v USA.

Politice primo se nevenoval, ale byl soucasti ceskoslovenske komunis

-ticke kultury.A i ta byla tenkrat

vlastne politikou.Brzy po '48 roce

pracoval jako sefdramaturg na Bar-

randove (pote co nemel uspech v di-

vadle!), a na tuto funkci musel mit

v te dobe dobre pozinkovany zalu-

dek.Anebo charakter!

O jeho charakteru by se tedy dalo  dost diskutovat, i kdyz se pozdeji

trochu polepsil.

Pane Glosatore, kdyby se financni sektor ponechal svemu osudu, tak by

zrejme velmi brzy skoncila i realna ekonomika.Z tohoto duvodu se nemusite touto myslenkou nadale zaobirat.

(Tim neni receno,

ze by se jedna ci druha banka neme-

la nechat zkrachovat, a par bankov-

nich manazeru vyhazet bez bonusu,

pripadne je pokutovat, nebo v pripa

-de dokazanych podvodnych akci

"jednoduse" zavrit!)

15 SpaceDefender SpaceDefender | 24. března 2009 v 18:13 | Reagovat

svetova financzni krize byla mj zpusobena masovym pouzivanim tzv Gaussian copula formulky. Ve Wired Mag je to cover story "the secret formula that destroyed Wall Street" coz je ok az na to ze na te formulce neni nic secret. Vymyslel ji 1999 cinan David Li v Canada a ted co pomohl rozvratit zapadni egonomii se vratil do PRC

16 Denner für  Penner Denner für Penner | 24. března 2009 v 18:48 | Reagovat

Vypada to na Krakow.

17 Der Fallschirmjaeger Der Fallschirmjaeger | 24. března 2009 v 19:46 | Reagovat

@15 : tak aby bylo jasno, za svetovou financzni krizi mohou Chech A. Sklar a CZinan David X Li.

Neverite ? kdo neveri at tam bezi :

zagooglujte si

Sklar copulas Kybernetika

doufam ze si BigestBloger preczte cesky Kybernetika 9 (1973) 449-460 a napise nam o tom czlaneczek jak chech + czinan rozbourali svetovou ekonomiku za pomoci copule a tranching (ano s a ).

18 Jiří Beránek Jiří Beránek | E-mail | Web | 24. března 2009 v 20:14 | Reagovat
19 Andel svetla Johanes Andel svetla Johanes | 24. března 2009 v 20:51 | Reagovat

Pozor !

Nenechte se ocipovat jesterem Temnych svetu Ross Hedvickem

Odstrante ze svych srdci zlo v srdci ktere ve svych clancich vam prinasi tento zloduch.

Pozor !

Hedvicek vas privede k peklu a zotroceni

20 Denner für  Penner Denner für Penner | 24. března 2009 v 23:00 | Reagovat

Hedvicku, neni ten obrazek Wroclaw?

21 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 25. března 2009 v 13:47 | Reagovat

Je to Schwerin. Wernere, zklamals :-)

22 Denner für  Penner Denner für Penner | 25. března 2009 v 19:47 | Reagovat

Spokojen?

23 Denner für  Penner Denner für Penner | 25. března 2009 v 22:38 | Reagovat

Kazdopadne jsem se dozvedel hodne o Gdansku, Krakowe a Wroclawi. Dekuji Rosto!

24 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 26. března 2009 v 11:41 | Reagovat

Kdyz jsi strizlivej, jsem s tebou vzdy spokojen.

25 kopac M. kopac M. | 26. března 2009 v 14:03 | Reagovat

24 - Ross: Tebe halt nema komu udavat.

26 Luis Luis | 28. března 2009 v 23:11 | Reagovat

{24], [25] vsadim se , ze to velmi casto, v navalech, hlavne po precteni noveho Rostova clanku pred zrcadlem alespon nanecisto nacvicuje.

Rosto, [23] ty jsi nasel genialni zpusob, jak dementy pri vyuziti jejich souteziveho ega vzdelavat. Pochvala jako motivace byla velmi na miste, ale on to nema z chlastu. Buhvi, k cemu tam v laboratori cucha. Podle jeho jednani to typuji na octan etylnaty.

27 kopac kopac | 29. března 2009 v 17:06 | Reagovat

Treba nemusi, treba se to dobre naucil od svych rodicu.

28 Denner für  Penner Denner für Penner | 29. března 2009 v 18:33 | Reagovat

[26] Na co te Rosta nachytal? Na lahodny Dujardin? :-))))))))))))))))))))))))

29 Denner für  Penner Denner für Penner | 29. března 2009 v 18:35 | Reagovat

Luis je clen strany zlocinne a zavrzenihodne a lampasak CSLA

30 Luis Luis | 30. března 2009 v 1:58 | Reagovat

Byl, Wernere, pred dvaceti lety. Zato ty jsi primitiv trvale a vubec se s tim nic delat neda.

31 Denner für  Penner Denner für Penner | 30. března 2009 v 14:07 | Reagovat

Mylis se Luisi, bolsevicky smejd zustane navzdy bolsevickym smejdem. Sam jsi toho nazornym prikladem.

32 Milan z Nevady Milan z Nevady | E-mail | 31. března 2009 v 5:04 | Reagovat

Mischa.Conor ma pravdu!

Akorat mel jeste pridat, ze za vsechny prusery muze Kreml

a komousi jiz od 1917.

Ja jsem tady uz 40 let a pisi

o "USA na respiratoru" skoro 20. Lacnost, rozezranost,

podvody, podfuky, zlociny a

vubec. Jen nemam ten optimism

jako Misha. Vse to pomalu vede ku konfrontaci.

Vzdyt nas to komousi ucili ve

skole! A Verunka ma pravdu

s berlinskou zdi. Verbez nemohla na zapad - ted se za

to bude konecne platit.

Vladimir ma sny o budoucnosti svetove vlady!

I ja uz tomu skoro verim!

A to jsem ztravil skoro cely zivot bojem proti tem kurvam

z vychodu. Did I waste time?

Mel jsem ideal, ze se za

svobodu musi bojovat. Well?

A uz mne kluci serete s Ludvikem. Vypada to, ze kazdy

ma orgasmus, kdyz mu muze

nadavat za to, ze o sobe

napsal pravdu, coz nemusel!

Mate vsichni tak pekne zameteno pred svym prahem?

A nebo je vetsina Cechu fakt

kokoti?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama