Jak to bylo s Nadaci Olgy Havlove...

19. června 2009 v 20:16 | Jiri Wolf |  Clanky jinych autoru
Všichni z HOSu (Hnutí za občanskou svobodu) jsme krátce po roce 1989 protestovali proti tomu, že se ve Zlaté, Karlově uličce a na Karlově mostě propaguje bolševismus tím nejhnusnějším způsobem a to na veřejnosti prodejem ruských hadrů, čepic-ušanek- hodinek a odznaků- metálů, a jiné výprodeje z bývalé Sovětské armády. Náš protest nebyl nikde vyslyšen, arciž, prý na to neexistuje zákon, který by takovou propagaci komunismu zakazoval.

"Zlatá slova bolševika, prokurátora z Prahy l. A pak jsme zjistili, že "čepičáři" mají nad sebou ochrannou ruku a to přímo z hradu! Každý čepičář, kterýchtěl v centru Prahy prodávat ten hnus, musel se nejprve na úřadě Prahy l - jenž vydával povolenky k záboru místa pro prodejce vždy na čtvrt roku- prokázat složenkou 30 tisíc korun, které musel pan žadatel poslat na Nadaci paní Olgy Havlové! Teprve po předložení takového platebního dokladu - poštovní ústřižek-, bylo čepičáři -řům dovoleno, aby zaplatil Praze l zábor na čtvrt roku a bylo mu vydáno povolení k prodeji a přesného vymezení místa. Jen ze Staroměstského náměstí až na hrad těch čepičářů bylo na 6O! Já jsem takovou složenku od jednoho čepičáře získal za lahvičku rumu, ofotil ji, napsal kritický článek "Za úplatu Nadaci Olgy Havlové budou možná povoleny k prodeji i drogy", a vše předal následně do Č.T.K, arciž nabízel jsem k otištění všemu tehdejšímu tisku.

Nikdo se však neodvážil něco takového vydat. Národ nechtěl slyšet pravdu, jak se krade, kšeftuje, korupčí, asi proto, že kradl a podváděl v tomto státě snad každý! Milejší mu byla lež, jak se budeme mít krásně a že je potřeba si jen utáhnout opasek. Já dnes říkám: Zlatý internet, kdy může svobodný člověk psát a šířit pravdu. a nemusí se doprošovat poseroutků a zbabělců, zda mu kritický článek vydají, či nikoli.

Jediné Rudé Krávo vydávalo v té pohnuté době všechno a za to P. Cibulkovi patří dík. Proč o těch čepičářích vlastně dnes píši. Napsalo mi hodně lidí, že jsem po roce l989 proti komunistům nic nedělal, a nyní, že jsem generál. Když tisk odmítá vydat jediný článek o pravdě, který se bojí zveřejnit, potom těch pár opravdových bojovníků nemůže nikdo slyšet. Málo lidem je asi seznámeno, že se ještě po roce l989 dál MUSELO proistě psát samizdatově. Autocenzůra byla snad všude.

Strach novinářů vydat něco proti hradu, byť i sebemenší kritiku, to svazovalo ruce i všem knižním vydavetelům. Knížky mnohých disidentů (býv. samizdaty) se soukromě tiskly soukromě z dosahu Prahy! Pravda se vydávala v samizdatech dál až do roku 1995! Příklad byl pravdou šílený Pepíno Marci z Prahy. On moje články vydával a rozšiřoval a vydával i jiné "svobodné" autory. V podstatě jsme na tom byli stejně jako před rokem 89. Venku za hranicemi Česka se lidé v emigraci ještě dnes mylně a především hloupě domnívali a domnívají, že příchodem roku 89 se vše v tehdejších Československu změnilo ku svobodě.

Ano, byla tu svoboda slova, ale nikdo tu svobodu, tedy pravdu nechtěl slyšet a už vůbec ne vydávat. Média nasazovala lidem růžová sklíčka naděje, a mezi tím se potichoučku kradlo v miliónech! Teprve, až když přišla bulvár. televize Nova, poté se tento národ pomalu probouzel ze snění, či spíše bych měl napsat z kocoviny, a z hrůzou zjišťoval jaká je otřesná realita! Že se dál jen lhalo, že nám dál vládnou komunisté a jsou v podstatě zásluhou koktavého Vaška stále u moci!

Vyprávěl mi jeden člověk z oné zmiňované Nadace paní Olgy, že když přišla do Čech ze západu nějaká nabídka ku pomoci - povětšinou se jednalo zdravotnické zařízení - všechny takové nabídky muselo Ministerstvo zdravotnictví posílat nejdříve paní Olze a byla to ona, kdo vyřizoval všechny ty humanitární nabídky. Jen ona v této zemi měla na tom všem zásluhy, že jedině její Nadace zařídila to, či ono, že vše sehnala a obstarala pro děti...

Ahoj. Jiří W

-
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 19. června 2009 v 20:23

Wolfe, tebe zase zavrou... :-(

2 Eduard Vacek Eduard Vacek | E-mail | 19. června 2009 v 20:41

Pravda o vzniku OF a o vnitřních poměrech které v něm vládly, by asi položila na lopatky všechny ty politické romantiky, kteří považují počátky devadesátých let za zlatou dobu krystalicky čísté národní touhy po svobodě. Stále zvažuji,zda se  mám k Jiřímu Wolfovi připojit se svými vzpomínkami na teplický "Clondike" s touhou zlatokopů vytěžit z citů lidí maximum zisku. Ještě dnes je mi z toho s prominutím - blivno.

3 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 19. června 2009 v 20:56

Pane Vacku, nezvazujte a piste rychle, nez vas prejede auto na prechodu pro chodce. Rad to zverejnim a vsude rozkecam :-)

4 Jiří Wolf Praha Jiří Wolf Praha | E-mail | 19. června 2009 v 21:31

Edo, Můžeš metat kameny po lumpech,  arciž Ty jsi, jak Tě znám, morálně čistý a také máš právo svobodně hlásat pravdy. Mám dojem, že po roce 89 jsi měl problém s vydáním nějaké knížky, která se dokonce ve Tvém kraji nesměla prodávat. Moje pohádky se nesměly prodávat na celém okrese Jindřichův Hradec. Ještě nyní tam v Sociální demokracii a ODS vládnou  bývalí komunisté. V mém rodném kraji se nic nezměnilo. Na úřadech jsou stejní gauneři- bolševici a dnes už i jejich děti. Dál kradou a podvádějí a žijí si jako páni! Lidé jen nadávají a stejně je budou volit poněvadž jsou líní myslet a jsou naprostí političtí analfabeti! Ahoj, a děkuji za veškerou Tvou podporu. P.S. Měl jsi  pravdu. Podvodník  Havel byl propuštěn poprvé   z Borů ze zdravotních dův.  r.l983. Uvedl jsem špatně rok 84. Mohl jsem se také  podívat materiálu VONSu. J.Wolf

5 ghost ghost | 19. června 2009 v 21:33

[2]: Ja zazil jedinou schuzi OF - tady, co bydlim. Pak uz 'jsme se nehledali'.

6 Vanek Vanek | Web | 20. června 2009 v 2:32

Dnes uz je to lepsi, namestkem ministra vnitra se stal svaty vlastenec Komorous:

http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?c=A070313_211910_domaci_miz

Toho se vsichni bojite jako cert krize, frajeri!

7 Vanek Vanek | Web | 20. června 2009 v 4:04
8 Vanek Vanek | Web | 20. června 2009 v 4:09

Eduard Vacek. Jehovista?

9 Vlastik Vlastik | 20. června 2009 v 5:44

Pravda, verili jsme po hadrove revoluci vsemu. Vira byla silnejsi nez realita, protoze jsme chteli verit, ze uz konecne tem komousum nekdo zakrouti krkem. Bylo to take tim, ze jsme dostavali omezene informace o deni v Cesku. Internet jeste tenkrat nefungoval.
Dnes uz jsem vystrizlivel, prave diky Internetu.

10 Vanek Vanek | Web | 20. června 2009 v 8:35

20 let po sametaku a vy tu kvicite jak stare kurvy. Kolik z vas pujde v Listopadu 09 do ulic?

11 Bavič Kaiser Bavič Kaiser | 20. června 2009 v 10:12

V boji proti extrémismu v čechách se nyní připravuje světová novinka. Jmenuje se to KomoroUSB, a bude to stát pět set korun. Ale jen když kupující prokáže, že je extrémista. Bude to  klíčenka, připomínající tzv. flashdisk, která se zasune do portu USB počítače. Po dvou vteřinách  po zasunutí se v ní zapálí dvě deka C-4. Při explosi se změní malý konektor USB ve velký, a když to extrémista uvidí, stane se leknutím z extrémisty trémistou.  

12 Eda Eda | E-mail | 20. června 2009 v 10:53

[10]: Což o to,já bych šel, šlo by nás hodně. Ale každý asi jen na tu svoji ulici, která vede každá jinam. Spojit se a jít jedním směrem je v česku nereálné a to organizátoři manžestru dobře vědí. A nově vznikající strany jsou jen výtahem k moci a nikoli snahou o změnu systému. Systém voleb předurčuje jeho neměnnost - kapři si rybník sami nevypustí a pokud se u nás nezmění systém, nezmění se nic. Začít je nutno u snížení kvora vstupu do PS a přímou volbou starosty v komunále. Dát voličům možnost opravdu si vybrat toho nejlepšího a ne skupinku dravců, které je obec kořistí.

13 KAN Přerov KAN Přerov | 20. června 2009 v 10:55

Oni budou nějaké "ulice" v listopadu 09 ? A kdo je povede pane Vaněk,Vy ? Nebo je bude organizovat těch asi 140 pidistraniček, už se toho obávám ! Kde vezmeme tolik náměstí pro ty "tisíce" manifestujích. Nebo, že by se toho  "ujala" ODS a ČSSD ? Ale co by se tam rozdávalo ? Kupónové knížky už došly, jen tak 100 tisíc dluhů na občana.Jsem v ČR, dál se nepíše, pozor na § 198..kdo..až na 2 léta !

14 Pepa Pepa | 20. června 2009 v 11:04

Ota Rambousek se se Škvoreckým dostal do sporu, když Škvorecký odmítl vydat jeho knihu o bratrech Mašínech – údajně kvůli tomu, že Václav Havel byl proti tomu. Kniha vyšla později, v roce 1990, v Praze v Nezávislém tiskovém středisku pod názvem Jenom ne strach.

Uplne posledni pripad porucika Boruvky
http://www.humintel.com/clanek85.htm

15 Jiří Wolf Praha Jiří Wolf Praha | E-mail | 20. června 2009 v 11:23

Máme se prý  modlit za svou rodnou Českou zemičku. To mi dnes  přišlo na můj mail. Ale téhle zemi už nepomůžou nic. Je pevně v rukou komančů  a nepomohou nám ni modlení, ni Blaničtí rytíři! Jedině vzít klacky a jednu třetinu národa vymlátit. Čekat, že jednou hajzlíci vymřou, je blábol. Jejich děti převezmou štafetu moci, korupce. Nedělejme si hlavně  iluze. .. J.W

16 Jiří Wolf Praha Jiří Wolf Praha | E-mail | 20. června 2009 v 11:28

Pepo, problém s knížkou byl především v tom, že chorobně nemocný Václav Havel se bál, že by už nebyl tak slavný. Že  by šel do stínu slávy a jeho místo, nejvyšší celebrity v zemi  by právem zaujali bratři Mašínovi. J.W.

17 OM OM | 20. června 2009 v 11:38

[2]: Pane Vacek pište rychle, prosím! Snad se přidají i jiní pamětníci.
[11]: Baviči Kaiser, to už dávno není humor - je to jen trapné.
[14]: Škvorecký v Kanadě si nechtěl znepřátelit Havla v Praze. Asi proto, aby i jeho materiály někam zmizely.

18 Eduard Vacek Eduard Vacek | E-mail | 20. června 2009 v 12:13

Přiznám se, trochu mě zarazila reakce p. Vaneka, Dostal jsem od něho hned nálepku na čelo, skvělé stigma. Ptá se lakonicky: Ten jehovista? A je to. Trochu to svědčí o jeho charakteru a rozlišovací schopnosti. Co nám může ten jehovista sdělit, že? Je to povrchní nazírání, schopnost rychlého odsudku, planý radikalismus. Jinde se pan Vanek ptá: "20 let po sametaku a vy tu kvicite jak stare kurvy. Kolik z vas pujde v Listopadu 09 do ulic?" Taky hezké, že? Ulice jsou bojovým prostorem pro anarchisty a radikály. Všichni víme, kam to vede. Neokomunisté, k tomu, aby realizovali téměř absolutní moc po roce 1998 vůbec nepotřebovali takové prostředky, zmodernizovali se a využíli byrokrackých, ekonomických a především politických prostředků. Mslíte, že si ji nechají vzít od několika desítek pokřikujících radikálů? Nezachrání to ani Šinágl. Kromě toho už ani nepotřebují planá hesla, jsou z nich pragmatici. Ideologie je přežilá, jde jen o čistou moc a o peníze. Lze vůbec nějak sjednotit od nepaměti rozhádané Čechy, aby se postavili proti tomuto gangsterismu? Jsem skeptický, budou se spíš řezat mezi sebou navzájem, protože jsou to ponějvíce deprivanti s rezidui minulosti a nenaplněnými ambicemi. Chybí tu vůdčí výchovné a příkladné osobnosti, většina z elit se upsala ďáblu a věrně mu slouží.

19 Bavič Kaiser Bavič Kaiser | 20. června 2009 v 13:18

Omluvte můj špatný humor, prostě nemám na to jako třeba Havel, abych například řval  na náměstí:

Komunisti vás budou strašit nezaměstnaností. Nevěřte jim !!!

20 Vanek Vanek | Web | 20. června 2009 v 13:43

Jiří Komorousi, náměstku ministra vnitra České republiky. Odstupte z funkce. Rezignujte. Česko má letos ostudy dost. Když je dvacet let po listopadu ve funkci náměstka ministra vnitra estébák, je to s námi zlé. Opravdu zlé. Prostě odejděte

Cele:
http://www.nazorne.cz/bohemia/clanky/jiri-komorousi-namestku-ministra-vnitra-ceske-republiky-odstupte-z-funkce-rezignujte

21 Bavič Kaiser Bavič Kaiser | 20. června 2009 v 13:50

Teda pane Vaněk, vy si žebráte o pěticentimetrovej konektor na USB u kompu, že jo ?

22 Eduard Vacek Eduard Vacek | E-mail | 20. června 2009 v 14:13

Počátky Občanské hnutí v Teplicích
Občanské fórum v Teplicích bylo od svého samotného vzniku plně pod kontrolou StB a stranických orgánů. Bylo založeno v mládežnickém klubu SSM sídlícím v Krupské ulici a do jeho čela se dostali lidé, kteří byli před tím činní ve funkcích SSM. Od samotného začátku bylo OF zaměřeno na finanční machinace. Lidé, kteří chtěli morálně i ekonomicky podpořit nové obrodné hnutí, věnovali často i vyšší finanční částky na jeho podporu. Byla proto formálně ustavena pokladna, kterou spravovala mladá dívka. K evidenci finančních prostředků byla vedena tzv. účetní kniha, která byla vlastně pouze sešitem, kam se finanční dary zapisovaly. Z této pokladny si se schválením tzv. vedoucího OF, Pavla H. vybírali peníze různí příznivci OF na rozmanité potřeby. Výdaje nebyly nikým kontrolovány. Pavel H. byl vedoucím činitelem mládežnického klubu. V minulosti byl znám tím, že měl problémy s StB a že strávil několik měsíců ve vězení za to, že na cyklostylu rozmnožoval informaci o úmrtí a pohřbu národního umělce Jaroslava Seiferta. Z vězení byl však předčasně propuštěn, jak se mi sám svěřil, na základě dohody s StBákem, se kterým se domluvil na vzájemné spolupráci. Později mi tohoto StBáka přivedl, aby mu dosvědčil, že vzájemná spolupráce byla ukončena z toho důvodu, že Pavel H. o ní nepomlčel a rozšiřoval o ní informace ve svém okolí. Řídící orgán Pavla H. mne tehdy ubezpečoval, že s Pavlem H. již není žádná další součinnost. Pavel H. byl rozeným kšeftařem, jezdil s autobusem na západ a přivážel odtud velké množství starší kancelářské techniky, kterou různé organizace a firmy věnovaly jako pomoc OF. Tyto věci nebyly nikde evidovány, a tak se větší množství kopírek, záznamníků, telefonních přístrojů, rozmnožovací techniky a dalších přístrojů někde rozebralo a zašantročilo. Když jsem se přihlásil do OF, bylo to několik dnů po velké krádeži, kdy mladá dívka, která byla pokladní a zřejmě se hrozila inventury, uprchla i se zbytkem peněz, kterých bylo podle odhadů kolem 30 tisíc a nikdo nevěděl kam. Nebyl zájem tuto krádež hlásit na VB. Když jsem se zajímal proč, bylo mi řečeno, že se vlastně ani neví, kolik peněz ukradla. V tutéž dobu se přihlásili do OF další lidé. Byl to Miroslav Wanek, hudebník skupiny Už jsme doma, hudebník I. Ryvola ze skupiny Laura a její tygři a další. S jejich pomocí jsem se snažil zavést v řízeném chaosu určitý pořádek a řád. Pavel H. a jeho skupina se nadále většinou věnovali kšeftům a vydělávání peněz. Přestěhovali jsme se na jiné působiště, které nám přidělil MÚ Teplice do Zelené ulice. I přes velký tlak se mi nepodařilo dosáhnout lepší finanční evidenci, neboť jsem byl dopoledne zaměstnaný a do OF jsem docházel až po pracovní době. V tomto mezidobí vybírali od příchozích a zájemců finanční příspěvky bez dostatečné evidence podivné osoby, které určil Pavel H. Vedle politických a veřejných aktivit, kterými jsem se zabýval, byly skupinou Pavla H. rozvíjeny rozmanité ekonomické aktivity. U sportovního stadionu byla organizována tzv. nedělní burza, kde byl pronajímán prostor pro stánkový prodej a vybírán vstup od návštěvníků. Jak jsem se dozvěděl, týdenní tržby činily přes 30 – 50 tisíc korun. Mnozí členové OF si přivydělávali tím, že prodávali a tzv. trhali lístky, mnohé přeloženě nadvakrát a nepoctivě si tak přišli na slušné peníze. Současně byl zřízen obchod s upomínkovými předměty, který obsahoval cetky se symboly OF, také výdělky z tohoto ochodu byly soukromé. Bylo mi zřejmé, že tyto aktivity dehonestují OF na okrese a získal několik osob k tomu, abychom vyvíjeli tlak na „ekonomickou skupinu Pavla H.“ k jejich omezení. Skupina bývalých SSM se však vehementně bránila omezení svých příjmů. Pavel H., který zakoupil z vydělaných peněz autobus pro účely „propagace“ jej chtěl využít k levnému zájezdu po Evropě pro své příznivce. Tato vize a možnosti výdělků prostřednictvím ekonomických aktivit OF Pavlovu skupinu stmelila do bojových pozic, s militantními postoji vůči zbytku OF. V důsledku těchto neblahých poměrů, opustilo OF několik mých přátel. Mezitím byly prostory OF opakovaně vykradeny a rozbity faxy, telefony a kopírky a ukradena finanční hotovost. VB nikdy nic nevyšetřila. Postupně jsem shromažďoval důležité informace o páté koloně uvnitř OF Teplice a odvezl je do pražského Špalíčku. Byly to písemné dokumenty, fotografie a diskety, které dokazovaly neutěšené poměry uvnitř Teplického OF, jel jsem tam požádat o pomoc, neboť byla situace neudržitelná a bylo jen otázkou času, kdy dojde k úplné veřejné diskreditaci OF. Materiály jsem předal vedení, a když jsem se po několika dnech zajímal o další řešení problému, bylo mi řečeno, že se moje důkazní materiály ztratily. Mezitím došlo k podivné události. Ve své kanceláři se zastřelil jeden z vysokých funkcionářů VB, když jej den předtím navštívil Pavel. H. Do tisku se dostaly zprávy, že byl vydírán lidmi z OF. Pavel jakékoli vydírání popíral. Na základě této situace měli odjet do ČT příslušníci VB, kteří měli varovat veřejnost před nekalými praktikami OF. Podle mých informací šlo o připravenou akci, která měla mediálně zvednout další útvary VB k politické celostátní akci. Okamžitě jsem proto odjel do ČT do Prahy, kde jsem v noci natočil svůj projev, ve kterém jsem dementoval tzv. „teplické události“, interpretované příslušníky VB. Oba projevy byly druhý den odvysílány. Svou reakcí jsem tak zabránil plánovanému rozšíření připravené veřejnobezpečnostní mediální akci. Tyto výsledky posílily moji pozici v OF a tak se mi postupně podařilo zlikvidovat nebezpečné diskreditující ekonomické akce. Skupina Pavla H. se sice pokusila o převrat v OF hlasitým pokřikování a pokusem o narušení schůze formami „projevů ulice“ které se již dříve osvědčily KSČ, ale tentokrát, s přílivem nových umírněných stoupenců tehdejší politiky OF, se podařilo tyto rozbíječské akce ustát. S Pavlem H. proběhla mediální konfrontace na stránkách novin, po níž Pavel H. slíbil, že se stáhne z politiky a bude se věnovat svým skutečným, tedy ekonomickým zájmům.
Tyto události v Teplicích v roce 1989 dokreslují snahu tehdejších bezpečnostních orgánů zdiskreditovat nastupující občanské hnutí. O tom, že se to později povedlo jinými prostředky v celostátním rozsahu, prostřednictvím strategických akcí a vhodné personální politiky dnes nemůže být žádných pochyb. Z dnešního pohledu si jsem naprosto jistý, že o osudech občanské společnosti v česku bylo rozhodnuto jinde bez její účasti.
Eduard Vacek
Bývalý poslanec ČNR

23 Luis Luis | 20. června 2009 v 14:21

Kdyz si vzpomenu, kolik energie jsem promarnil ve svem zivote vysvetlovanim toho co prijde a pak kdyz to prislo , jak se k tomu postavit a jak jsem byl za vola. Kazdeho zajimalo, jen jak si rychle nakrast. A zajima dodnes.
Ten kdo pripravil kasparka dobre vedel, ze kdyz da cechum volny prostor v kradeni, bude to mit v suchu.
Kradli jste halire a prisli o miliardy a co je hlavni, tak o budoucnost.
Za tech par slusnych mohu stat akorat minutu ticha a to je asi tak vse, co se dnes da se stavem v cr delat.
Takze si tam dal hrajte na ruzne -isty a platte dluhy, ktere jste si prostrednictvim svych predstavitelu nadelali.
Niz nez odtamtud uteci se nedalo a nadale neda delat.

24 Alfons Alfons | 20. června 2009 v 16:02

Pane Vacek, předevčírem zemřel Lord Darendorf, velký německy myslitel, philosof a socilog. Pocházel se socialně demokratické rodiny a později prosazoval liberalní myšlenky. Tvrvalé změny je možné prosadit pouze před instituce a těch musí býti jiní lidé. Samozřejně se musí myšlenky krýt a sladit z realitou. Neboť nejlepší myšlenka je bez prosazení, jak se říká prd platná. Zákon bez morálky a možnosti prosazování jsou jen prazdná písmenka. V Německu tisíciletá říše trvala 13 let a tak v Čechách kteřá byla plánovaná na "večné časy" prakticky od roku 1938 až do roku 1989 (teoreticky) kdy se vlažně přešlo od Heydrichiády ke komunistickému teroru a následně k normalizaci ....  Nebo si myslíte že v roce 1989 přeleta na ČR vílá, mávla čarovným proutkem a udělala z vlků ovečky? Z Němců se staly demokrati z rozumu a dobrých zákonů, žádné zvejení se jim nedostalo. Lidi nejsou špatní ani dobráci. Pouze šediví v různých odstínech až do barvy černé. Nebuďte tak depresivní, máte dobré přátele.

25 munchen munchen | 20. června 2009 v 18:23

hele wolfe ty jsi byl v 90 roce v san franciscu -tam žil pokud vím jim čert -další kreatura z undergroudu
piš dal ty a vaněk sjte jedni z mála co umějí psát a zažili opravdovou chartu 77

26 Bavič Kaiser Bavič Kaiser | 20. června 2009 v 19:24

To 23: V Haškových povídkách se objevuje retardovaný Josef Vyskoč, který při svém náboru jako informátor nevhodně řekl cosi nevhodného o Majestátu, načež byl odsouzen pro velezradu na osm let. Když vycházel krátce po zrodu Československa na ammestii z vězení, vykřikovali totéž za co on "bručel za dráty"  sedum let, všichni lidi na ulici. Někdy mají předčasně sdělované informace fatální účinky. Vy jste teď nějak zmizel, rád se s Vámi zase setkávám. Kdysi jsem se Vás ptal, jestli Vám ti símensáci půjčili ten krachgenerátor, ale Vy jste mi neodpověděl. Tak půjčili Vám ti símensáci ten krachgenerátor ?

27 Bavič Kaiser Bavič Kaiser | 20. června 2009 v 21:46

Johanesi, a jakou funkci od Havla jste dostal Vy ? / Nemohl byste nám případně rozdat lepší funkce, než ty, které jsme nedostali od Havla ?/

28 dkm dkm | 20. června 2009 v 22:27

Nové zprávy a foto

V Teheránu už je po půlnoci. Podle blogu http://shooresh1917.blogspot.com, který přinášel zprávy celý den, jenom z jedné nemocnice v centru Teheránu hlásí 30-40 mrtvých a 200 raněných. Policie je odváží, nebo si alespoň zapisuje jména. Do města přijíždějí posily ze všech stran z okolních měst a vesnic ale i posily pro Básídží a zdá se že peklo bude pokračovat i v noci. Ze střech se zase ozývají výkřiky. Nové foto jsou zde a zde. Další videa jsou na youtube, dejte si do vyhledavače 20th june tehran nebo Iran nebo tazahorat a pote vyberte nejnovější. Zobrazí se jich spousta.

"Nasranej Viking" v komentáři vyslovil dobrý nápad:

Mám nápad jak aspoň trochu pomoci !
Věichni češi, kdo tento blog čtete a události vám nejsou lhostejné, napište co nejdřív na mail teheran@embassy.mzv.cz výzvu, aby naše ambasáda začala přijímat raněné !

http://svobodaproiran.blogspot.com/2009/06/nove-zpravy-foto.html

29 Jiří Wolf Praha Jiří Wolf Praha | E-mail | 20. června 2009 v 23:02

Poprvé jsem Jima Čerta potka v den, kdy jsem byl propuštěn v květnu 89 z vězení u Havla. Havel byl propuštěn  toho dnes na podmínku z Pankráce. Jim tam hrál na garmošku a opile vyřvával, že nebylo slova vlastního slova slyšeti. Byl agentem StB a častým hostem u Havla, podobně jako Jožka Skalník. V jeho ateliéru Havel čekal, až ho komunisté jednomyslně zvolí prezidentem.  Jinak o Čertovi nic moc nevím. Slyšel jsem, že se dlouhá léta potuloval po USA. Jnak tento čtvrtek se ve městě Příbram promítal film "Občan Havel přikuluje".  V lokálním tisku se film už několik dní dopředu vychvaloval, a lid byl žádán,  aby na ten  film do kina šel. Byla to skvělá a  neplacená  reklama. Na samotnou  projekci se dostavil pouze jeden natěšený občan a   v tisku se psalo, jaká byla  na tomto  filmu hojná návštěvnost  diváků.  Jak vidíte, lže se dál a podvádí, ale to je přece  našim národním sportem! J.W. Ahoj, jedu na řeku.

30 gregor.moldavit gregor.moldavit | E-mail | 21. června 2009 v 11:02

Mám doma ušanku, nikdy mě nenapadlo, že tím propaguji bolševizmus.

31 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 21. června 2009 v 11:23

Lidi jsou opět nakaženi morem. A začínají umírat. Ti, kteří ještě nakaženi nejsou, si uvědomují, že mají ještě naději. Jedině v tomto je východisko!

32 i-zajic i-zajic | 21. června 2009 v 12:53

Jé, ahoj Edo. Ale tos mohl klidně Pavla Horáka jmenovat, my tady to víme, a nikdo jinej ho  stejně nezná.... A na Petra Růžičku jsi nějak pozapomněl...

33 hilton head hilton head | 21. června 2009 v 14:25

v prve rade se citim jen normalnim cechem  a proto nechapu tva slova o "takovem ceskem vlastenci" ,tak nemusim byt preci nacionalista

na otazku proc jsem tu tak dlouho nelegalne neni snadne odpovedet.

1]dostal sem se sem nahodou diky tomu ze me ve 20 letech hrablo kvuli bejvale  holce a tak sem chtel neco zmenit a dostal nahodou vizum sem {drive nez jsem zacal uvazovat o jine zemi!}co se tobe honilo ve tvych 20 "pubertatskych "letech nevim a verim ze jsi nebyl jiny,pokud ti ovsem treba neni jeste 12 ci 13let ? - soudim dle tvojich nazoru,pac sou casto agresivni - snad prenesene z utleho tveho detstvi?-nevim a je me to fuk!!

2]kdyz uz jsem tu byl tak sem si rekl ,ze si videlam na "lepsi budoucnost"{asi jako dalsi kteri ziji nekde v cizine  a je me jedno zda-li legalne ,ci ne!!!!!!!!!!!!}

v roce 2000 nebyla pro nas otevrena eu,dolar byl 43kc!-ja mel 7$/h
a pak
se to zacalo otacet...
dolar je 18 a ja mam 17$ + tax.

mam se za to stydet ?
Zapomen !!!Zadarmo tu nic nemam
uz sem se malem do cech/evropy vratil i s mou mex.pritelkyni {budouci matkou meho ditete},jenze ono i tam to ted nei super {pokud o tom vis???} a tak sem zustal zatim tady v relativni jistote a uvidim co bude dal

stale taktez nevim  na co si tu vlastne hrajes ?

- pac zpusobu dle kterych tu zijes TY moc neni!!!!!!!!!!!1

tak pane spravny!!!nyni je rada na Tobe!

proc nejsi v cesku ty???

a stale jen poucujes z ameriky ! Bud v cesku a zmen lidi tam
,ci bud  zde a drz hubu! a nemel laciny zvasty pokud nejsi lepsi!!-pokud ano ,ukaz bez urazek dobryma prikladama

1} muzes tu byt stejne jako ja          ilegalne!
2} byl jsi tu ilegalne a ozenil si se kvuli papirum  ...{to sem mohl udelat take a rozhodne Te to necini necim "vice" nez-li me!Ja sem jen s holkou{7let!!!} kterou mam rad a ne s nekym pro papiry!

3} vyhral by jsi loterii o zelene karty...

stale nak nemohu pochopit v cem si lepsi nez ja?
a proc se me ptaz ,ze nejsem  legalne v cesku?
,kdyz ty jsi tu take?

ted se zase zeptam ja tebe !!!

-PROC JSI V USA A NE V CR?

-uz se nemohu dockat tve odpovedi!!!!
-prosim ,nenech me dlouho cekat!!!!

please please ,por fabor bato

[31]: hilton head | 14. června 2009 v 20:33 | Reagovat
tak se me neboj a uz teda neco napis ,stale cekam na tvou odpoved!!!!
PROC NEZIJES V CESKU????

34 Chuck Chuck | E-mail | 21. června 2009 v 14:48

Proc ten stbak hilton tady zabira hned dva vstupy za sebou se stejnym blabolem??

35 ghost ghost | 21. června 2009 v 14:52

[34]: Kdyby jen dva .. .

Uz umis debolsevizovat, Chucku?

36 dkm dkm | 21. června 2009 v 14:59

Aktualizace 21.6 ráno

Podle posledních video zpráv hlavní velení Básídžů v Teheránu bylo vyhozeno do povětří. Rovněž Básidží používají dýky, sekyry a obušky. V noci napadali domy, které přes den označili a zatýkali lidi. Většina velvyslanectví nemůže přijímat raněné, protože jsou zvenku blokovány Basídží.

AKTUALIZACE: Zde je video z nočního napadení domu bezpečnostními složkami. Zde je anglický komentář.
VELVYSLANECTVÍ NEAKCEPTUJÍ RANĚNÉ.

http://svobodaproiran.blogspot.com/2009/06/aktualizace-216-rano.html

37 Jiří Wolf Praha Jiří Wolf Praha | E-mail | 21. června 2009 v 16:49

Psal jsem na naše velvyslanectví osobní žádost o pomoc- zdravotní.  Mail byl vrácen zpět jako nepřijatelný.  Naše ambasáda se podle mého názoru  nechce míchati do vnitřních záležitostí tamní země. J.W.

38 Jiří Wolf Praha Jiří Wolf Praha | E-mail | 21. června 2009 v 16:57

Vzkaz pro Gregora Moldavita: Ušanku si klidně, chlapče nos a klidně i v letních  veder, pokud Ti to nebude vadit. Jen si  prosím,   sundej z té čepice  onu rudou pěticípou hvězdu - že se nehlásíš k totalitní moci - ten odznak, jenž je  výsostným  označením  zločinu.  J.W

39 Venda Venda | 21. června 2009 v 17:08

Proč tu není okopčená ta složenka?

40 hilton head hilton head | 21. června 2009 v 17:28

hele scary Pussy cat Zero Hedvicku{alias "ghoste"!!} staci kdyz me odpovis na mou otazku! - jak snadne ,ne?
Pokud jsi raketove zacal rejpat na muj prvni odkaz a ze jsem v usa nelegalne ,tak proc se stale bojis

PRAVDIVE  odpovedet na to jak ses do usa dostal ty?

nedali ti obcanstvi jeste na  ambasade ,ci po priletu na JFK?
-nemachruj a ukaz pravdu!!!!
beztak si tu TAKE nelegalne jako dalsi cesi - ja se za to nestydim  a nepovysuju se nad ne jako ty!!!

41 vlastic vlastic | E-mail | 21. června 2009 v 18:29

[33]: tak hodne stesti tady, me to trvalo 10 let dostat Green Card

42 Jiří Wolf Praha Jiří Wolf Praha | E-mail | 21. června 2009 v 18:55

Vendo. Musím Tě zklamat. Okopčená složenka na 3O tisíc pro Nadaci O.Havlovou prostě už není. Je to už delší čas, kdy nebyl internet a jak už jsem napsal, žádná média neměla zájem na tom, aby došlo ku zveřejnění kompromitujících materiálů. Jiří.

43 OM OM | 21. června 2009 v 18:55

[33]: Přimlouvám se, aby tohle rotomile idiotské blábolení NEBYLO smazáno.

44 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 21. června 2009 v 20:01

Matrjoška: Typický český lidový výrobek k dostání všude v Česku.
Pokud zlikvidujete jednoho blba z matrjošky, zbude jich tam dalších devadesát pět.

45 ghost ghost | 21. června 2009 v 21:38

[40]: Nejses ty blondyna, hiltonova?

46 hilton head hilton head | 21. června 2009 v 22:52

pro tupce hedvicka alias "ghost"
pokud nevis kde lezi Hilton Head Island ,tak ten nazev jednoduse zadej do daneho vyhledavace  {treba google maps - najdes tam i New York a Prahu-pozn. autora}
a pockej par sekund!
{pouzijes k tomu par prstu na ruce a klavesnici pocitace}
take musis davat pozor ,abysis nahodou nepopletl pismenka,pak by jsi nasel {ne}chtene treba
Insane Asylum
4598 Barclay Drive - Dunwoody, GA 30358
fajn blazinec!!!

tak drzim palce a bud opatrnej !!! at se nam tam  nekde nezatoulas ...oni by te take zevsadema nemuseli jen tak lehce pustit

47 hilton head hilton head | 21. června 2009 v 23:24

[34]: heled "Vsene{Z}vedo" vzhledem k tomu ,ze me je pouze 29 let  tak po odecteni 20ti let ,ktere uplynuly od revoluce,bych musel udelat KARIERU STB VE SVOJICH 9-TI LETECH!
ted se prosim nad tim zamysly!!!!
...jeste chvilku... mysly,mysly ....{dejtomu prosim vice casu at to mozek pobere!!!- nerad bych te mel na svedomi - kdyby se ti hlava zadrela natrvalo} a pak vyvod dusledek

ma logiku ,to co jsi rekl o "9-ti letem STBaku?

preji ti kamo " Chucku " peknej den a odpocin si nekdy - vis treba si sedni k telce ,dej si nohy na stul ,mrni na mo{u}dre Smouliky,ci Zelvy Ninja, jak si pekne hraji ve svem svete!!-zarucene te to udela stastnym a usmevavym!kluku svetem uspechanym!

48 hilton head hilton head | 21. června 2009 v 23:28

ps: [34]:kamo " Chucku " - chytremu porad ,blbce znemozni !!!
-snad ses v te 1. skupine

49 hilton head hilton head | 21. června 2009 v 23:33

[41]: Vlasiku,to ti blahopreji!
ja o to nak neusiluji ,z duvodu,ze ma pritelkyne je z mexika,ale ani se tim netrapim i kdyz celkem dost kamaradu {nejen cechu a cesek ,kterych je tu tak 100-150}cekalo na kartu od 1-3 let a hafo cechu tu ma uz obcanstvi...
mej se pekne

50 hilton head hilton head | 21. června 2009 v 23:39

[41]: vis,nekdy hlas srdce je silnejsi,nez "hlas mozku",to ovsem neznamena ,ze Ty jses pri "svem  vyberu" nemusel ridit srdcem!
cau HH

51 HOREC HOREC | 22. června 2009 v 0:03

Bože, vy jste ale volové....
jinak souhlas s OM

52 ghost ghost | 22. června 2009 v 6:58

[46]: Tak ty nejsi Paris Hilton? To jsi mne zklamala.

53 gregor.moldavit gregor.moldavit | 22. června 2009 v 8:23

[38]: to Jiří Wolf
Musíš se "chlapče" s mířit s tím, že jsem už pomalu 50 let z vojny doma, a nepotřebuji žádného lampasáčka, aby mi dělal předpisy, co smím a co nesmím nosit. Ty ses "chlapče" minul povolání. Ty jsi měl jít do žiškárny. Dnes si mohl určovat, jestli si někdo smí nebo nesmí dát tu ušanke na stranu, nebo jí musí mít rovně.

54 ghost ghost | 22. června 2009 v 9:01

[53]: Cetl's to cele? Nosis na te usance spis krvavou hvezdu nebo Hakenkreuz?

55 gregor.moldavit gregor.moldavit | 22. června 2009 v 9:31

Mám na ní obrovský odznak s Leninem a stužku "mladý budovatel".

56 ghost ghost | 22. června 2009 v 9:51

[55]: Tak to jo. Verim ti a uz mlcim.

57 Vanek Vanek | Web | 22. června 2009 v 11:18

Jim tam hrál na garmošku a opile vyřvával, že nebylo slova vlastního slova slyšeti. Byl agentem StB a častým hostem u Havla-------------

Ty jsi Wolfe v te dobe vedel ze Cert je agent?

58 Vanek Vanek | Web | 22. června 2009 v 11:40

Uz i estebak Hermanek otiskl clanek Wolfa. Pred volbama se to hodi. Hupky hupky zpatky pod kridla maticky Rusi.

http://hermanek.bigbloger.lidovky.cz/c/89707/Jak-to-bylo-s-Nadaci-Olgy-Havlove.html

59 Vanek Vanek | Web | 22. června 2009 v 11:55

a za to P. Cibulkovi patří dík.

Petře Cibulko jsi prase a to prase mnohonásobné a nečisté.

http://www.free.cz/view.php?cisloclanku=2004092902

60 Souckova Souckova | 22. června 2009 v 18:11

misime se spiše divat dopredu a tady se pomalu,ale jiste klube a zakorenuje neofašismus,to taky neni dobre,sami mladi lide,kteri byli pocat za doby a po sametove revoluci.....?

61 novinář novinář | E-mail | 22. června 2009 v 18:30

Poslouchejte, pane Wolfe. Odvracíte tímto pozornost od darebáka největšího a tím je Claus.

62 Vladimír Vladimír | E-mail | 22. června 2009 v 19:46

Wolfovy paranoidní krávoviny může zveřejňovat pouze Hedvíček, ..... rovný rovného si hledá.

64 Milena Černá Milena Černá | E-mail | 23. června 2009 v 14:11

S pravděpodobností hraničící s jistotou, že budu svými kamarády z disentu napadena za "zkreslování skutečnosti" prohlašuji na svoji čest a svědomí, že Nadace Olgy Havlové byla založena dne 23. 9. 1992 a nikdy předtím ani potom neměla nic společného s čepičáři či s jinými nekalými živly, které se po listopadu 1989 vyrojily. Těch fám bylo na počátku 90. let jako smetí a divím se, že je někdo může ještě dnes živit. Jirko, nejvíc se divím Tobě osobně.
Zdraví Tě Milena Černá

65 Luis Luis | 24. června 2009 v 2:08

[26]: Tak jsem se snazil pochopit tuto diskusi a at jsem to vzal z jakekoliv pozice , tak nic, zadne vysvetleni.  Pomohl jsem si dvema Molsony , to je docela uchazejici pivo a porad nic. Ani lahvinka Cinzana neprinesla pokrok. Tak jsem na to sel pres Apleton Estate, ale to jsem se zridil jako prase, ze jsem zapomel, proc to piju.Nastesti me po tom nebylo blbe a po zdejsim piti neni okno, tak jsem si to vse rano pamatoval.  Jedine vysvetleni je, ze se jedna o neco zase specificky ceskeho, nejspise souvisejiciho se slunecnimi erupcemi ci s pribojem na Vltave a tak to nechavam konovi. Mozna by se stalo za to podivat, co diskutujici chlastaji, ci huli. Ale u Johanese se stoprocentne jedna o cichani Jerka.
Takze proto jsem nemohl odpovedet vcera.
S tou Siemens investici je ted vse v klidu, po posledni oprave vse funguje .
Ptal jsem se kluku od Siemensa na ten krashgenerator a prisahali, ze o nicem takovem nevi. Asi zase jen ceska specialita, hodna zamordovani autoru.

66 ghost ghost | 24. června 2009 v 15:41

[Smazaný komentář] Tady se nepodvadi, Milane, zapis si to za usi.

67 ghost ghost | 25. června 2009 v 11:27

[Smazaný komentář] Ty byt Kazajka nebo Malajka, Phosilie?

68 wexeq wexeq | 26. června 2009 v 19:37
69 a a | Web | 29. června 2009 v 9:48

Ešte stále sa to tak rieši?

70 filom3n filom3n | E-mail | 1. července 2009 v 11:24

bohuzel, za to ze ty komouse nepozavirali a zbytek co se nevesel do vezeni neposlali do ciny, zeme komunistum zaslibene, uz nic nenadelame... je to skoda...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama