Nestydata obamomanie...

24. června 2009 v 15:34 | Sven F. Rehulka |  Clanky jinych autoru
Americký president - Barack Hussein Obama před několika týdny "oslavil" prvních sto dnů v Bílém Domě. Media tam i u nás, se mohla zbláznit v oslavách a chvalořečeních, i když zatím vše, co říkal, byly sliby a slogan - "Yes, we can !" Když přijel do Prahy a "promluvil k lidu", ovace byly tak veliké, že jsem si chtě-nechtě se studem vzpomenul, jak jsem viděl (zde, v Austrálii) na jednom z dokumentárních filmů o atentátu ( tedy spíše popravě ) SS -Heydricha, kdy pár dní potom (dobrovolně) vyšly do pražských ulic tisíce občanů, kteří zpívali Kde domov můj......a přitom hajlovali !

Těžko říci, je toto historické "faux pas" našich Protektorátníků horší, nežli současná připodělanost australské kontrolní komise pro televisní advertisment, kteří "opravili" a upravili televisní reklamu sydneyských autodealerů, kteří (ted marně) prodávají americká auta - Jeep, Chrysler a GM, kde když jejich reklama začala, figurka s pohyblivou čelistí a hlasem kalifornského guvernéra Schwarzeneggera - z jedné strany pobízela australské kupce slovy : "Come on, come on, you can have it !", zatím co z druhé strany podobná figurka presidenta Obamy tvrdila : "Yes you can ! yes you can!".

Otázkou je, jestli Obamova figurka z reklamy zmizela přičiněním nové, velvyslanecké garnitury Demokratů - (to se přece nesmí, dělat si srandu z B.H.O.) anebo to byli zdejší "vrtichvosti a nadšenci.
Prostě, Obama z reklamy zmizel, Schwarzenegger zůstal. Asi je dvakrát více černý ! Ovšem, dnes všechny australské kanály televise přinesly reportáž, z Obamova posledního projevu, kdy vyhlásil, že v budoucnu všechna osobní i nákladní auta,nově vyrobená a prodaná v USA, musí mít minimální spotřebu petrolu ( v "američtině"- gasolinu), ovšem, jak jsem se postupně díval na
TV-9, TV-SBS a TV-ABC, všechny se v údajích rozcházely.

Prvně bylo řečeno, že auto musí ujet minimálně 100 kilometrů na sedm litrů ( už při tom mě napadlo, že v Americe se to měří na míle a na gallony), na další TV stanici hlavně poukazovali na to, že evropská a japonská auta toto minimum splnují, kdežto americká nikoliv. Zato na TV stanici třetí, uvedli společnou spotřebu 15 litrů na 100 km, ovšem, nebylo řečeno, zda petrolu, či dieselu. (A to je přeci také veliký rozdíl !)

Potom, jen tak mimochodem, bylo řečeno, že jedna z největších amerických automobilek - Chrysler, zakoupila podíl ve výrobě elektromobilů značky Tesla, ku oboustranému prospěchu, o firmách Ford, nebo General Motors, nebyla zmínka. To už jsem před obrazovkou televise úplně pěnil, protože tito prodejní pisálkové v Americe (a i ti naši australští), když tentýž presidentální pokyn udělal už v roce 2003 president G.W. Bush, bylo ticho po pěšině ! Jeho tehdejší pokyn vyčlenil z finančního rozpočtu 2 a třičtvrtě bilionu US. dollarů, na vyzkum a vývoj elektromobilů a vývoj i výrobu automotoru poháněného směsí kyslíku a vodíku, kdy odpadem z "výfuku", by byla pouze voda !

Součástí jeho pokynu tehdy byla i vojenská spolupráce s automobilkami, které jsou v popředí výzkumu. V současné finanční krizi, když byl ještě G.W.Bush v úřadu, odmítal finančně podpořit automobilky, které od federálu požadovaly peníze na záchranu, ale nechtěly přestat vyrábět "guzzlery", t.j. pohodlná, krásná, ale žíznivá auta, tedy v současné době neprodejná. To se dělo v souladu s nezodpovědnými olejáři ,kteří (ku prospěchu svému), tuto krizi jen zvětšovali a přitom se tváří udiveně, když Američané (i Australané), začali dávat přednost ekonomickým, malolitrážním vozům z Japonska a Evropy ! Toto vše, výše uvedené, media úplně ignorují a radují se, jakoby Obama vynalezl krájený chleba, nebo žárovku !

I náš pan PM Rudd, se připojil a prohlásil, že president Obama opět "prokázal" vůdčí rozhodnutí, které redukuje množství skleníkových plynů v ovzduší (asi i "prasata budou létat" a "krávy přestanou bzdít !" - Holt, jsou to kluci podobného ražení !

Jeden z Obamových předvolebních slibů bylo, že ukončí americkou účast ve válce v Iráku, což mohl lehko slíbit, protože po letech bojů, se tam situace pod novým velením (gen. Petreus) uklidnila natolik, že americké jednotky mohou být pomalu stahovány do USA, a odtud opět poslány do Afghanistanu, kde se situace naopak zhoršuje, tedy, "nakrmíme kozu, aby vlk mohl zůstat celý !".

Dalším jeho slibem bylo kompletní zrušení vojenské věznice pro pochytané terroristy, na Guantanamo Bay, na americkém území - na Kubě. Tento předvolební slib, si ovšem velice rychle rozmyslel,když mu jeho poradci vysvětlili, co je tam za nebezpečnou, vražednou pakáž, kterou si nikdo na světě dobrovolně nevezme na zodpovědnost - PM Rudd odmítl také, i Česká republika !

Takže, potichoučku "Gitmo" existuje dále, pouze Obama prohlásil, že tam vše musí odpovídat mezinárodním předpisům, ženevské konvenci o "lidských právech". (Vysvětlete "lidská práva" Osamovi, Al Quadě a Talibánům !)

Velkou částku peněz president Obama uvolnil na záchranu velkých banek na Wall Streetu, které spolu s jinými "půjčovateli" byly na dně, díky politice jiného (předešlého) Demokrata, tehdejšího presidenta Clintona,který populisticky rozhodl, že finanční půjčky mají být umožněny i tak zvaným "chudým" - (tedy podle mého, nezodpovědným) klientům.

Jak si někdo, kdo má výdělek 1000.- dollarů týdně a živí rodinu, může vypůjčit na dům, nové auto a ještě výlet do Karibiku - milion dollarů, když už předem ví, že to nebude moci splácet ?! Tedy, kriminální nezodpovědnost banek, ale i dotyčných občanů. (Skoro jako tady v Austrálii!) Asi budu ted připadat čtenářům, jako úplný hlupák a nevzdělanec, ale tak mě napadlo : "Když tedy president Obama na "zkonsolidování" té finanční krize ze státních reserv (kolikpak je asi zlata, podkládajícího americkou měnu - ve Fort Knoxu - a kolik ho je v rudé Číně, spolu s úpisy I.O.U.) - uvolnil asi trilion amerických dollarů, tedy, mají-li USA okolo 300 milionů občanů (samozřejmě, to nepočítám illegální Mexičany, Portorikánce, Čínany, Rusy - a i Čechy), nebylo-li by lepší, každému americkému občanu dát rovnou jeden milion dollarů a tim by, theoreticky, muselo být po krizi !

Tak nevím, asi jsem "wrong" (proto nejsem finančník, ani politik), však jsem také kdysi na průmyslovce propadl z matematiky !

Podklady a prameny : The Daily Telegraph, TV- 9 , TV-SBS , TV-ABC ,
International Combustion - by Edwin Black 2006

21. 5. 2009.
Sven F. Řehulka , Carlton , NSW
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sokovany Sokovany | 24. června 2009 v 16:25

Svene, nepreklepl ses u toho vydelku 1000 dolaru za TYDEN? Nevim jak v Australii, ale tady v Kanade by to byl sakra slusny prijem, pokud by to bylo za tyden.. Jinak souhlas, co pises..

2 Ivan Loffler Ivan Loffler | E-mail | 24. června 2009 v 19:48

Pane Rehulko, informativni a vystizny clanek. Dik! Jen MALOU opravu, PortoriKanci nejsou "illegal", ti jsou americti obcane.

3 mnf mnf | E-mail | 24. června 2009 v 21:32

lituji všechny dutolebce ,
kterým se stýská po inteligentní a oligofrenní tvářince a způsobu vládnutí W.G.Bushe , předchůdci Obamy .
Život Obamy skončí podobně , jako u JFK . Amerika se vyhnila svým systémem až do bodu , kdy svými křečemi ohrožuje celý svět a její další perspektiva asi bude ve vyprovokování 3.W.W. I když Obama s touto vizí bytostně nesouhlasí , hyeny v pozadí nejlivnějších korporací bez problému Obamu smáznou - bude-li skutečnou reálnou překážkou jejich plánů , nebo ho prostě přinutí stát se jejich loutkou , nebo ho obejdou a postaví před fakt , že 3.W.W. je holou skutečností . Tam se totiž už jaksi couvat nedá , leda do své vlastní rakve .

4 Moravian Moravian | 24. června 2009 v 21:40

Copak to asi je nick MNF - ze by akronym "Mother N' Fucker"? .. Reci o "hnijicim", ci lepe "zahnivajicim" kapitalismu si jeste dobre pamatuji od lidi typu Alois Indra ci Vasil Bilak..Ze by pisatel byl inspirovan  novou generaci co znovu mava prapory s Che Guevarou ci zboznuje srp & kladivo?  

5 děda děda | 24. června 2009 v 22:57

V těch bilionech a trilionech máte pořádný zmatek. Americké slovo "billion" je totéž, co české "miliarda", tedy tisíc miliónů neboli deset na devátou. Do bank v USA se nalilo cca 750 000 000 000 dolarů, což při počtu obyvatel 250 000 000 (aby se to líp počítalo) dělá 3000 dolarů na jednoho - to zas není tak závratně moc.

Ale je to stejně jedno, poněvadž to je jen flastrování jednoho podvodu jiným podvodem - ty prachy americká vláda na hotovosti nemá, musí je vytáhnout z nějaké banky, takže fakticky se těm podvodnickým bankám jenom odpoustí, co prošustrovaly.

6 dedek dedek | 24. června 2009 v 23:24

Dedo, dik za upresneni matematickeho ukolu. Prebehl jste me o asi 5 minut. Nedivim se, ze pan Rehulka propadl z matematiky, ale divim se, ze, pedpokladam, dodelal prumyslovku. Az na tu matematiku, clanek pana Rehulky je velmi vystizna.

7 George Patton George Patton | E-mail | 25. června 2009 v 5:28

For mnf!

Nechapu vole, jak muzes psat o vyhnile
Americe, kdyz Evropa se snazila a snazi
po USA stale opicit a diky blbosti
obyvatel je v daleko vetsim pruseru nez
my tady. Zasnu nas tvoji omezenosti!

Jinak pro Moraviana: Klidne napis MF,
coz my tu piseme namisto Motherfucker.
"mnf" is stupid idiot a chlastal pivo
s Bilakem a Indrou.
Moje predpoved vlivu Kremlu na vse co
se deje negativne je skoro doslova.
Kde muze hlava statu - thug Putin zavrit
kohoutek a nechat lidi v zime mrznout.
A projde mu to!
Whole fuckin' world is decaying - a jasne my a Bush za vse muzeme!

8 Godula Godula | 25. června 2009 v 11:33

A jak to je s tim "zaltym standardem"? Pokud vim tak osd roku 1´982 asi je zlaty stadard zrusen a kurzy se pocitaji podle imortu, exportu a ekonomickych aktiv a pasiv a je uplne jedno kolik kdo ma nekde schovaneho zlata.

9 ghost ghost | 25. června 2009 v 11:57

[8]: Tolik zlata ani na Zemi neni, aby vyrovnalo dluhy, ktere jsme napachali a to i jen ty z nich, o kterych se vi.

10 mmf mmf | E-mail | 25. června 2009 v 22:03

pro jakéhosi georga puttona [7]: ,
stlejdo , nevím , proč se zde komolí můj nick z mmf   na  mnf ( význam nehledej , nenajdeš , je to zkratka ze tří počátečních písmen tří různých křestních jmen ) . Vaše reakce mne utvrzuje v přesvědčení ,že ti , co o sobě řikaj , že jsou amíci , jsou vesměs tupí bůvolové téměř bez vzdělání . Proto nikdy nic nemůžete oslíci pochopit , leda , že jde o nabídku obézní děvky o půlnoci na chodníku v Bronxu . Nazdarek ty dutolebče .

11 Brisbenske eso Brisbenske eso | 1. července 2009 v 10:06

Svato jeste delas do zbrani ??? ozvi se.

12 Souckova Souckova | 1. července 2009 v 18:55

Obama svetovou krizi nezastavi,rozdavanim dalšich financi jen prileva oleje do ohne....

13 Brisbenske eso  Brisbenske eso | 2. července 2009 v 11:41

Svato Rehulko ,   mneli by jsme zajem o par UZI cal.9 Parabellum ...   Spolek deti svobodneho Libanonu ...tak se nam ozvi ... Salam

14 ghost ghost | 4. července 2009 v 15:19

[11]: Ne, dela do plinek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama