Opilec Vaclav Havel ...

3. června 2009 v 14:43 | Jiri Wolf |  Clanky jinych autoru
Předmět: Opilec Václav
Datum: Tue, 02 Jun 2009 21:17:29 +0200
Od: Jiří Wolf

L.P. l99O. Psal mi z USA spoluautor připravovane knížky ku vydání "Dobrý voják Wolf" Stuart Rawlings, že by nutně potřeboval fotku pana prezidenta a mojí maličkosti do knížečky, která má již vyjíti a že kvůli tomu musí urychleně letecky do Prahy. Já z toho nadšený zrovna moc nebyl, arciž knížečka měla být o mne a ne o V.H., ale Stuart mne ku focení nakonec v Praze přemluvil.

Setkání s býv. panem prezidentem se uskutečnilo ve velmi krátké době v Rybárně. Jak ješita zjistil, že se bude fotit do USA, schůzku značně urychlil. Rybárna je, čtenáři, malá restaurace přímo pod okny domu Václava Havla hned u břehu královského vodotoče Vltavského. V restauraci, která byla vyhrazena jen pro pana prezidenta , tam již seděl pan kancléř, osobní miláček Sašenka, který se po býv. člence KSČ paní R. Klímové stal velvyslancem v USA. Dále u stolu bylo několik přátel pana Havla a pár goril (StB) z jeho doprovodu.

Václav se u stolu líbezně usmíval a decentně lžičkou ujídal ze zmrzlinového poháru. Bylo na něm vidět, že mu chutná. Mr.Stuart udělal rychle pár snímků a objednal si kávu. Já peníze neměl a proto jsem vedle Havla seděl na suchu. Přítomná Olga, tedy jeho manželka, byla nadmíru spokojená, že manžílek není zase ožratý jako dělo a tudíž mají v rodině velký svátek. Aby ne, když si svého opilce dobře hlídala, aby se jako ničeho, co zavánělo alkoholem nenapil. Václav si objednal už třetí zmrzku a opět na něm bylo vidět, že mu pohár s jahůdkou chutná. "No vidíš, Václave, že to jde i bez toho chlastu", chválila svého abstinujícího manžílka Oluška.

Václav se mne ptal, co dělám a jak se vůbec mám. "Díky Tvému nařízení, Vašku: že Wolf nesmí dostat žádnou práci v KC.OF, ani jinou funkci, se mám fakt blbě. Ale to asi víš, ne? Bydlím dál v přístřešku za Jedličkárnou, v jedné malinké hygienicky závadné místnosti, a dál hážu lopatou uhlí do kotle." Tak jsem mu řekl popravdě, jak si náramně žiji. "Chceš snad, Vašku, popřít, že jsi nevydal ten příkaz o mé osobě a o dalších, jako je Petr Cibulka, Ruda Battěk... Abys jen, Ty vynikl, likvidovals kolem sebe, megalomane, nejlepší lidi a ještě máš tu drzost se mne ptát, jak já se mám! -Byl jsem pěkně naštván - Jdu pryč! Nebýt tady Stuarta, tak jsem k tomu focení nesvolil! Doprdele, co tu vůbec dělám! Jdu domů!"

Václav se mezi tím zvedl ze židle, začal se omlouvat, a něco breptal, že musí někam nutně jít, potom udělal krok kupředu, však náhle přepadl přes židli, která stála před ním. Válel se tam pan prezident na zemi jako pytel ovsa! Paní Olga vyskočila ze židle a hnala se k ležícímu manžílkovi. Přičichla k jeho ústům, potom běžela k tomu zmrzlinovému poháru, také ho očuchala a už věděla, která bije! "Kdo mu do toho poháru nalil vodku!? Kdo to byl!? Dala jsem výslovný zákaz nedávat mu chlast!" zaječela paní prezidentová, poté běžela do kuchyně a tam vlastnoručně profackovala chudáka číšníka, jenž opilému Vaškovi nosil ty dobré "zmrzlinové poháry".

To fackování bylo z kuchyně zřetelně slyšet až do restaurace. Mezi tím hlava státu pomalu a vrávoraje vstávala z podlahy a usedla na židli, kterou mu přistrčil pan kancléř. Doprovod a ochranka pana prezidenta se opravdu skvěle bavila. Jen pan kancléř, jako správný šlechtic se nesmál, a s kamennou tváří pomáhal malému opilci ven z rybárny. Za celou tou bandou vyběhla nasupěná stíhačka, která svého Vašíka zase neuhlídala. "Tak tohle sis měl, Stuarte" vyfotit. Jak se náš ožrala povaluje po zemi jako čuně. Jó to minule jsi ho, Stuarte, mohl vidět u něj v bytě . Nejenom nádherně opilého, ale ke všemu ještě pěkně pozvraceného!"

Můj kamarád z Kalifornie si v Praze udělal svůj vlastní obrázek o člověku, kterého obdivuje celý svět. Když se, čtenáři, opravdu pozorně podíváš na tu barevnou fotografii, co Ti posílám v e-mailové příloze, uvidíš nádherně ožralé oči exprezidenta pana Václava Havla. Je to památka na focení do knížky z Rybárny. Tak na tohle focení se opravdu nezapomíná a jsem rád, že k němu nakonec po mém velkém zdráhání došlo. Petr Cibulka o tomto člověku jednou u soudu řekl: "Vašku jsi prase!" a měl, a dodnes má pravdu..

Já to Cibulkovské tričko s tím nápisem "Vašku jsi prase", ještě mám a občas ho na sebe vezmu a také hrdě na veřejnosti nosím. Vím totiž proč. On ten Cibulka v podstatě perfektně vystihl, jaký opravdu pan Havel po té morální stránce je.

Váš Jiří Wolf


 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 boris wolfgang dobak boris wolfgang dobak | E-mail | 3. června 2009 v 15:24

Tak neviem, kto je "větší prase". Ja by som tipoval na toho, kdo leze do krčmy bez peněz - jasná vyžírka.

2 ghost ghost | 3. června 2009 v 15:27

V prvnich hodinach anglictiny jsme, vzpominam si, zpivali:  Who's afraid of the [big bad wolf].

3 Ing.Zbyněk Čeřovský Ing.Zbyněk Čeřovský | E-mail | 3. června 2009 v 15:36

Možná porávě z těchto důvodů udílejí kandidátu tajné spolupráce s StB Václavu Havlovi  zase nějakou cenu v Polsku. Doufám, že se tam setká s dalším  spolupracovníkem polské Státná¨í bezpečnosti, býv.šéfem Solidarita a prezidentem, však víme s kým,. A pak že pravda vítězí! HOVNO s kroužekem!

4 Pavel Pavel | 3. června 2009 v 16:08

Prosim Vas Rosto a kdo v Cechach nechlasta???Cesi jsou narod chlastavy a to plati i pro politiky.Porad je tam nejaky duvod k oslave, od rana do vecera od pondeli do nedele.

5 Der Fallschirmjaeger Der Fallschirmjaeger | 3. června 2009 v 16:19

Vasek taky protiemericky demonstroval v Novem Jorku roku 1968 . Vy taky ? Jeho brach si delal PhD computing v US r 1971 tedy za CZuraka Husaka. Vy taky ?

budu muset tu photku s Vaskem na demo v NY vyhrabat z knihy kterou nemam a sem ji zasRat

6 Souckova Souckova | 3. června 2009 v 16:22

Všechno jak ma byt,vzdyt jsme v Cechach,alkohol lidi sblizuje,uz i Karel IV. dbal na vinice.

7 Der Fallschirmjaeger Der Fallschirmjaeger | 3. června 2009 v 17:25

Souckova=taky vinice (nn?) jste vin(n)a

jak se to spelluje ? vi to nekdo ze zdejsich yntellektuallu ?

8 ghost ghost | 3. června 2009 v 20:50

[7]: To vedi i neintelektualove, na to staci treti mestanka.

9 není to jedno ?? není to jedno ?? | 3. června 2009 v 21:26

v roce 1990 jsem taky chlastal... :)

10 Pavel Pavel | 4. června 2009 v 0:17

Jenom pro upresneni, vinarna Na Rybarne neni pod okny pana VH, ale za rohem v Gorazdove ulici. Vedouci v te dobe tam byla pani Beranova a v roce 1990 tam bylo dost draho.

11 Brouk Pytlik Brouk Pytlik | E-mail | 4. června 2009 v 6:00

[1]: Nejses to zase ty Gabo ? Tvoje byvala zena ti vzdy rikaval - shut up - vzdyt trepes kokociny !....

12 Vladimir Vladimir | 4. června 2009 v 10:05

Na Rybarne (ale uz hodne davno (jsem 22 let v emigraci)) jsem opilce a agenta STB Havla potkaval. Daval jsem si Plznicku na stojaka, on casto take kdyz mohl stat. Povidat si s nim ale nebylo o cem. Blb jako ty jeho pripitomele hry. Tehdejsi sefova Na Rybarne (Gorazdova ulice Praha2) pani Eva Beranova by mohla vypravet ! co to bylo za "charaktera"... K tomu, ze byl agent STB se take jeho megalomocenskou amnestii stal spoluvrah, neb pustil na svobodu tezke vrahy, kteri vrazdili uz druhy den po propusteni. Neskutecny zmetek!

13 Der Fallschirmjaeger Der Fallschirmjaeger | 4. června 2009 v 17:35

Mily Vanku, mam vas predbezne rad, a proto se ptam zda souhlasite s mym nazorem, ze je skoda ze s tou CHARTISTICKOU CHATROU nezatocila KSC + StB jako se Slanskym, Clementisem, Horakovou, Pikou, Brojem a Wonkou. My jedini pravi orechovi a ocelovi ANTIKSCIsti bychom mohli byt usetreni te SvatoVaclavske podrazarny + PIRATIZACE Zduvodneni meho wishful thinking : z zakladajicich tj vlivnych clenu bylo 3/4 exKSCisti, z nich esa jako HAJEK = exclen UV KSC, KSCisticky ministrant, a Kriegel = spoluvelitel-politruk Lidovych milici LM pri Velkem Unoru 1948

takze Vanku, co ty NATO there dn under ?  vyvet se , ty soudruhu ktery jsi nam jaxi tak nejaxi smysluplne nedozral

14 interbulo interbulo | 4. června 2009 v 19:42

Pekne nás všetkých ojebabrali!!!Dosť bolo Havla!!!

15 Der Fallschirmjaeger Der Fallschirmjaeger | 4. června 2009 v 21:25

Da, da, dost bylo SvatoVaclavske piratizaCZni chatry

16 Pepe Pepe | 5. června 2009 v 9:43

Jsi dementní ubožák!!

17 Jaroslav Škeřík Jaroslav Škeřík | E-mail | 5. června 2009 v 10:35

Nevím, jestli Havla obdivuje celý svět nebo ho obdivují v Americe, já ale určitě ne :-(

18 Vanek Vanek | Web | 5. června 2009 v 10:53

Z korespondence Jiřího Wolfa
Mimo jine: Než byl Havel na jaře l989 propuštěn z ostudou na podmínku  z vězení - ostatně ve stejný květnový den jako já - byl na tajné návštěvě letecky v Moskvě. Copak tam asi tak dělal? Existuje svědek, který ho na vojenské letiště vezl  - řidič StB.

Takhle se delaji dejiny, na zaklade vypovedi estebaku !!!! Dopis byl urcen mne, pan Sinagl odstranil par radku, coz je v poradku. Zajimave ze me Wolf vyka, asi proto ze je z te lepsi spolecnosti ktera chodi rada na zmrzlinu.

Z korespondence Jiřího Wolfa:
http://sinagl.bigbloger.lidovky.cz/c/87160/Vojtech-Filip-novy-Grebenicek-s-lidskou-tvari.html

19 Vladimír Vladimír | E-mail | 5. června 2009 v 13:22

O Wolfově yntelygenci a nezaujatosti svědčí i fakt, že ona Rybárna není "přímo pod okny" na břehu Vltavy, ale z druhé strany bloku v Gorazdově ulici. To jen dodávám pro ty, kteří pablbu Hedvíčkovi a jemu podobným hovádkům žerou každé slovo.

20 paya paya | 5. června 2009 v 13:39

Běžte všichni do prdele! To nemáte nic jinýho na práci?

21 ghost ghost | 5. června 2009 v 13:44

[20]: Mame, pajo. Ale stihnene zrejme i tohle.

22 Cmoudy Cmoudy | E-mail | 5. června 2009 v 13:51

Je to celkem nechutne cist. Jak cely clanek od p. Wolfa, tak prispevky. Clanky p. R. Hedvicka rad ctu a z drtivou vetsinou souhlasim. P. Vanka tez ctu sem tam. V kazdem pripade pro cloveka stojici na okraji deni, coz je 99% v Cesku a Cechu v zahranici, je to jen vyrizovani uctu mezi malou elitarskou skupinou, ktera pro nas nic neznamena a znamenat nebude. Bohuzel. Ze jste se nedostali k moci prave VY je bud Vase smula a nebo vubec osudne dejinne udalosti tak male zemi jako je soucasne Cesko. S pozdravem CMOUDY

23 paya paya | 5. června 2009 v 14:16

dobrý, ghoste. Dost dobrý.

24 Pavel Pavel | 5. června 2009 v 14:19

To ze Rybarna je v Gorazdove jsem uz napsal. Dle pani Beranove ta nez Havel byl zvolen presidentem tak mu  tykala.  Po zvoleni si to pry nemohla dovolit, vzdyt to je pan president.  Mimochodem Havel tam pozdeji prestal chodit.  Nasledkem v Rybarne bylo poloprazdno.

25 Jan Švec Jan Švec | 5. června 2009 v 14:38

[Smazaný komentář] A co? V 16 pít pivo je divné? Kdo ho v tom věku nepije a nepil? To jsou zase statistiky, že se z toho člověk posere.

26 h h | 5. června 2009 v 14:48
27 alois novak alois novak | 5. června 2009 v 15:02

[18]: nemuzete se mi ozvat ohledne techto konspiracnich veci jako ze havel letel na jare 1989 do moskvy.

snazim se slozit obrazek o bilderbergu a commitee 300

dekuji http://turzin.netau.net/

28 Anti Anti | 5. června 2009 v 18:15

to ze je havel opilec to si povidaj i vrabci na strese... nic noveho pod sluncem.

29 pierino pierino | E-mail | 5. června 2009 v 22:11

He he he... nic novyho pod sluncem. Cesi jsou prasata, na silnicich jezdi jak prasata, liny jsou jak prasata, spinavy a smrdi jak prasata a kdyz se vozerou tak blijou jako prasata, tak proc by nemel byt Havel jinej....? Ja prasata nemam rad, tak ziju jinde...Have a great day...

30 Eda Seibert Eda Seibert | E-mail | 6. června 2009 v 14:34

Nepochybuju o tom, že dominový pád východoevropských režimů byl připraven v Moskvě, bez ní se nic v satelitech nepohlo a tedy KGB, u nás ve spolupráci s StB. Taky že byli na vedení státu připravováni nejen Havel, ale i Mlynář a další bývalí exponenti. Proto byly vykupovány firmy v bývalé západní E (m.j. studentské demonstrace ve Francii také nevznikly náhodně...) , které dělaly propagaci a dnes vlastní u nás m.j. např. drtivou převahu novin, dělaly ale také propagaci debilních Havlových her. A že byl Havel jen figurka na šachovnici, za to musel podržet komanče v bestrestnosti, o tom snad taky nikdo už dnes nepochybuje.

31 Eda Seibert Eda Seibert | E-mail | 6. června 2009 v 14:39

studentské demonstrace v r.68 !

32 Bavič Kaiser Bavič Kaiser | 7. června 2009 v 14:58

Na snímku pod článkem není vyfotografován vedle pana Havla pan Wolf, ale Che Gewara. Jistá odlišnost ve vzhledu je zapříčiněna tím, že jsou oba sežraní jak dogy.

33 Bavič Kaiser Bavič Kaiser | 7. června 2009 v 15:06

Che Gewara nepadnul v kolumbijské džungli, to byla jen vytvořená tajnými službami vytvořená legenda. Che Gewara žil dlouhá léta pod falešnou identitou ve spojených státech, a v roce 1989 se přesunul na příkaz KGB opět s falešnou identitou jako topič v Jedličkově ústavu v Praze. Kniha Dobrý voják Wolf byla leta používána jako šifrovací klíč pro diplomatickou poštu.

34 Bavič Kaiser Bavič Kaiser | 7. června 2009 v 15:48

......V Chorvatsku za záhadných a doposud neobjasněných okolností tragicky zahynul autor převážně části seznamu spolupracovníků StB David Eleder. Sportovec a vynikající plavec byl přáteli nalezen utopen v místech, kde mu voda sotva sahala po kolena....

.....David Eleder pracoval po listopadu 1989 v Občanské komisi ministerstva vnitra a měl přístup k materiálům bývalé StB. "Cibulkovy seznamy" jsou dnes téměř historickým pojmem a dodnes....
---------------
Záhady neexistují.Pan Deleder se leta konspiračně setkával s panem Gewarou, alias Wolfem v kotelně pod hospodou U Banzetů v Praze na Náměstí Bratří synků, kdy kdysi topil v kotelně, a vystřídal ho jeho řídící důstojník StB, který jim půjčoval klíče. Pan Deleder pak odjel do Chorvatska aby vyzdvihl z moře poslední plechovou bednu, která obsahovala další čás seznamu agentů a spolupracovníků StB. Je pravda, že voda tam sahala pouze pod kolena, a pitevní zpráva pana Deledera uvádí, že měl monokl, který místy přecházel až v binokl  pod okem. Pan Deledrer totiž sedl na lep panu Gewarovi, alias Wolfovi, a místo bedny se seznamy otevřel sikovkami a křížovým šroubovákem hlavní delk tam zamaskované ponorky KGB. Když voda začala s hukotem vnikat do ponorky, nějaký agent chtěl dekl přivřít smetákem, a nedopatřením šťouchl pana Deledera pod oko. Ten upadl do vody, a protože se leknul, a bolelo ho to, tak se utopil. Ta maskovaná ponorka tam je ponořena dodnes, ale všichni agenti KGB se utopili. Vedle ponorky tam leží jistě ještě ten nešťastný dekl. Jestli se bude po něčem pátrat, tak jedině po tom, proč to tenkrát Che Gewara alias Wolf udělal, a pro koho vlastně pracoval. Možná že pracoval taky jako agent KGB, a dnes je úkolován BIS.

35 Martin Pilař Martin Pilař | 7. června 2009 v 20:35

Kydat špínu na lidi, co se nemohou bránit (Olga Havlová), je nedůstojné. Vyjít s tímto článkem po dvaceti letech, je zbabělost prvního řádu. Léčí si autor své komplexy, či napsal článek na objednávku?! Martin Pilař

36 Jiří Wolf Praha Jiří Wolf Praha | E-mail | 19. června 2009 v 19:30

Je tomu pár dní, co byl  na ČT.l odvysílán pořad o malé restauraci na Vltavské náplavce před domem  pana Havla. Té malé restauraci se říkalo rybárna, podobně jako v jiné malá sklepní restauraci v ul. Gorazdově, z druhé strany domu V. Havla. Tam téže chodil pan Havel chlastat. Byl to opilec se vším všudy a paní Olga ho stále musela hlídat. jinak do té restaurace jsem nešel pít, ani hodovat, ale pracovně- dělat do knížky  fotku.   Spoluautor knížky Mr. Stuart z Californie, chtěl původně dát do knížky fotku barevnou, ale na té měl pan prezident Havel děsně opilé oči a proto raději a decentně zvolil tu fotku černo-bílou. Na té to není tak výrazně vidět.  A potom,  já nebyl opilec. V  disentu se dobře vědělo o tom,  že Jirka Wolf zásadně nepije. Až někdy v roce 2005 jsem začal kvůli žaludečním potížím pít pívečko, ale piji velmi málo.V zimních měsících vůbec a v letních, tak jedno za čtrnáct dní.  

37 alexo alexo | 6. ledna 2010 v 16:42

No, po přečtení celého blogu jsem nabyl dojem, že i disidenti se vzájemně kráglovali, jako kdysi komunisti mezi sebou, klika proti klice...nic nového pod sluncem...přijde ještě doba, když se celé to období co žijeme teď přehodnotí a z Havla a toho jeho disidentu budou jenom odstaršující příkklady v učebnici dejepisu, tak to v dejinách chodí, každý chvilku tahá pilku...

38 ero ero | 20. ledna 2010 v 17:26

[36]: Jednoduše Vám nerozumím.

A po přečtení tohoto článku Vámi pohrdám.

39 Eduard Nud Eduard Nud | 7. srpna 2010 v 18:39

Tak tady pomůže už jen jedno. Chechtající pytlík. Nebo típnout počítač.

40 Jirina Jirina | E-mail | 23. dubna 2011 v 8:45

Havla nemám ráda a nikdy jsem ho ráda neměla. Jeho hry mi vždycky připadaly ukecané a žádnou z nich jsem nedokoukala až dokonce. Žebrácká opera byla nuda, přestože ji režíroval Menzel, jinak mistr režisér. V tomto smyslu kam se hrabe na Komunistu Bertolda Brechta, divadelníka na slovo vzatého (nebo i za slovo vzatého, bohužel)! ALE PANÍ OLGY HAVLOVÉ JSEM SI VŽDYCKY VELMI, VELMI VÁŽILA A PROTO MI TO TAKÉ VADÍ! Možná jste tam, kde hovoříte o ní mohl zvolit jiný tón. Určitě. Tohle si, myslím, opravdu nezaslouží.

41 lahev lahev | 19. prosince 2011 v 10:38

ozran Lahev je uz po, "cest" jeho pamatce :-!

42 velda velda | E-mail | 17. ledna 2012 v 17:12

Pokud se ke čtenářům dostal článek podepsaný Milanem Lasicou o p.Havlovi, tak ten jej nepsal. Je z pera slovenského spisovatele Klimenta Uhreckého. Souhlasím ale s tím, že o mrtvých by se psát špatně již nemuselo. \stačí, když si čtenáři přečtou články, které vyšly za jeho života, jako např. Tajemné havl.restituce od Richarda Krále, nebo postřehy od Jiřího Wolfa, signatáře Charty 77, přesto, že někteří ze čtenářů, s ním nesouhlasí, tak postřehy jsou zajímavé. http://hlavuhore.wordpress.com/2009/12/21/opilec-vaclav-havel-jiri-wolf/ případně na web http://analyza.wz.cz/.
Také neškodí si připomenout jeho slavný projev z roku 1989.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama