Paroubek v čele soc.dem. – kdo z Vás to má ?

18. června 2009 v 23:06 | Eda Seibert |  Clanky jinych autoru
Chodil jsem většinu života na obědy do hospod a proto také znal mnoho pinglů a hospodských.
V Pardubicích po večerech často do kavárny Divadelka v místním Grand hotelu, kde bývalo po dostizích, ploché, po hokeji a fotbale rušno, hlavně proto tam chodily zvědavé a většinou hezké holky i z okolí, které se chtěly "seznámit se světem". Byla rájem socialistického podsvětí, točily se tu peníze, protože sem chodili veksláci, herci, pinglové, sportovci a různí prominenti. Páni fotbalisti a hokejisti, to byla tenkrát ta nejžádanější sorta chlapců, nakonec to tak bylo všude a mnohde je i dodnes. V Grandu zvláště po Zlaté přilbě měla děvčata napilno. Jedné se jinak neřeklo, než Olsenka, chodila pěkně oblíkaná, po Zlaté ráno odcházela z hotelu od Ole Olsena, několikanásobného vítěze Zlaté, několik let za sebou, přes dohled, spíše pod dohledem, bdělých soudruhů z StB. Divadelka byla centrem dění a tak tu bylo taky spousty donašečů i mezi těmi stálými hosty kavárny, oni soudruzi estébáci taky chtěli žít líp, než pracující, taky jim marky či libry nesmrděly, také měli holky rádi a holky měly informace. Nebyl problém na nějakém mejdanu při grupáči se ledacos dozvědět. Já byl jeden z mála zdejších hostů, kteří se živili prací, vydělával jsem na poměry hodně, stavěl důležité stavby socializmu, ale na rozdíl od hospodských těžce vydělané peníze jsem nerad utrácel. Holky se mi vždycky líbily a ty tu bývaly za dvojku až lahev červeného a Divadelka byla moje škola života.

Vědělo se, že hospoda u Rýgrů je pro povl, je tu malý kšeft a cikáni, taky pingl odsud se snažil co nejdříve změnit štaci za alespoň Zlatou štiku, i když už dávno nebyla tím, čím bývala za první republiky. Divadelka, to byl za komoušů nóbl podnik, něco jiného než Štika a tak se tady Závorka i Vokřál drželi nejen úrovní obsluhy, ale také spoluprácí s tajnými. A protože byli zapsáni dobře i nahoře, odváděli příslušné desátky, tak taky hodně dlouho. Nebylo tajemstvím, že lepší hospoda byla dávána vedením Ráje za zásluhy, nejdříve to bylo dobře mnoha soudruhy prodiskutováváno, s kádrovým oddělením, partajními orgány a příslušnými dozorovými orgány sboru. Totiž určité hospody byly strategické pro získávání informací. Všichni věděli, že pinglové mají malé platy, že okrádají a nosí si svoje zboží do hospody, šidí jídla, ale pokud spolupracovali, tak se jim to vše tolerovalo. I prodloužení zavírací doby, holky na telefon, veksl a s tím spojené ubytování cizinců na černo, karty a jiné tenkrát zakázané drobnosti. Vědělo se, z čeho mají baráky a západní auta, byla to taková symbióza těch, co nad nimi drželi ochrannou ruku a dělali "inventury", sháněli extra zboží, vzájemně na sebe věděli všechno - v které hospodě je alkohol, který nebyl na trhu, různé přísady do jídel, extra vybavení do kuchyně, sehnalo se tu vše možné a nemožné, i nábytek, pneumatiky, zkrátka zde pulsoval čile obchod s valutami i se zbožím, o jakém se socialistickým pracujícím v Kolbence ani nesnilo.

Když tomu tak bylo v Pardubicích, Trutnově, kde se v RÁJi (Restaurace a jídelny) přidělovaly hospody a hotely po celých Krkonoších, tak určitě daleko výnosnější to bylo v Praze a zejména na Praze 1, kde byl ekonomickým náměstkem RÁJe dnešní předseda socanů. Nejen jeho dnešní vztah s majitelem Ambasadoru Dvořákem, to je jen pokračování vztahu kamarádů, kteří na sebe vědí, ale zejména praktiky minulého režimu, které pomáhal uplatňovat v praxi, z něj dělají jistě prohnaného a gumového služebníka, typ člověka, který, když se dostal nahoru, uměl být šéfem. Moc se to socanům povedlo, kontrastu úzkostlivého Špidly, nafoukaného, ale vyčůraného Staníka strojvůdce a bosse z RÁJe Paroubka si jistě všiml každý. Neměli tihle hoši žádné zábrany a uměli náramně předstírat zájem o prosperitu podniku, za kterým byl vždycky vlastní prospěch, taky lhát bez začervenání, jak se říká, jako když tiskne či až si věří jim bylo posláním a to je drželo ve funkcích. Měli vždycky kolem sebe své soukmenovce kšeftem zocelené a darebačinami spolu svázané, to byl předpoklad moci. A tihle hoši se za komoušů uměli o sebe a své rodiny postarat.

Na jejich cestě za prospěchem jim nebyla žádná překážka nepřekonatelná, předpisy byly, jako oni gumové, či zbytečné a tenkrát jako dnes peníze byly jen prostředek moci. Nemyslím si, že šel dělat předsedu vlády pro prachy, teď už je jistě za vodou, tomu jde už jen o větší a větší moc, aby svým soukmenovcům blahosklonně mohl přidělovat obrok a zavazovat si je a konečně hrát šéfa, to byly metody v Ráji nejvíc hodnocené a úspěšné, moc je pro lidi jeho typu to pravé opium. Proto jistě není jen náhodná občasná zmínka o tom, jak se Rocco stal prezidentem. Tihle hoši byli za komoušů nad estébáky a museli být. Myslím, že socdemáci mají v čele specialistu, jaký tu nikdy nebyl, mazaného "odborníka" nad jiné. Demokracie na jeho způsob - dosazování na kandidátky či vyškrtnutí za oprávněnou kritiku, zastávání se kolegů, kteří očividně lžou atd. je jen okrajem výše uvedených metod vlády. Vajíčková aféra je ale dokladem toho, že mu to všichni nepapají a někteří ho mají už právě dost. Já si ale myslím, že jako poučení mu to určitě nestačilo. Někteří jsou nepoučitelní a moc, ta jim chutná moc.

06/2009 Eda Seibert
----
A male video - Cesi = narod ozralych Svejku...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andel svetla Johanes Andel svetla Johanes | 19. června 2009 v 1:39

Velejester temnych svetu Ross Hedvicek
je darebak ktery svymi idiotskymy nazory chce ocipovat co nejvice pozemstanu
Nenechte se ocipovavat timto zlym velejesterem

2 Mischa Mischa | E-mail | 19. června 2009 v 1:48

Ano, všichni jsme měli svého Stbáčka v kožené bundičce a džínách, postávajícího u baru lepšího podniku, který si plnil kapsy západní měnou výměnou za zavřené oči a sklopené uši.Mnohé z nich potkávám ještě dnes. Stále  v kožené bundičce a pracující stále na týchž místech jako kdysi. Nebo podnikají. V čem? Ve všem, kde se točí peníze...a ony se točí nejen v barech, hernách, bordelech, ale i ve státní správě na všech úrovních. Dříve jsme měli svého Stbáčka "přiděleného" zadarmo, dnes si ho štědře platíme ze svých daní.

3 Mischa Mischa | E-mail | 19. června 2009 v 1:53

Ps: Neměl by se anděl vyjadřovat slušně a rozdávat lásku? Anděli, anděli...ty dopadneš fakt blbě! Přeji ti klid a mír v duši a paprsek světla, který tě povede k "světlým zítřkům".

4 dedek dedek | 19. června 2009 v 3:36

Andel Johanes si muze podat ruku s Obamou.

5 Jaroslav Jaroslav | 19. června 2009 v 4:09

Johanes nemuze uz hur dopadnout nez jak skoncil. Takovy pripady jako von, uz neberou ani do Bohnic. :-)))

6 Jaroslav Jaroslav | 19. června 2009 v 4:14

Rosto, diky ze toho vola Johanese nemazete. Kdybych to necet na vlastni oci co je ten blbec schopnej produkovat v ty svy kedlubne, tak bych tomu snad ani neveril ze muze existovat takovej debil. Takovy pitomce jako ten Johanes snad nemaji ani v Mongolsku.

7 Katoda Katoda | 19. června 2009 v 7:39

Ty snad ani sám netušíš, jakým skvělým způsobem potvrzuješ Rossův názor o tom, že Češi jsou ve své většině duševně méněcenní. Jeden by si myslel, že si ty tvoje komentáře píše sám, aby to dokázal!

8 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 19. června 2009 v 9:23

Mám dojem, že anděl světla Johanes fušuje Ivo Bendovi do řemesla.

9 ghost ghost | 19. června 2009 v 9:56

[Smazaný komentář] Hlavne ze si veris aspon ty, johane, kdyz uz ti nikdo jiny neveri.

10 Vlcak Vlcak | 19. června 2009 v 13:34

Je to proste v prdeli v tom cesku... Vidite nekdo nejake zkurvene riesenie? Jesterovi Temnych svetu z Kojetina dik za otvirani oci - cim vic, tim lip...

11 Milan Milan | 19. června 2009 v 16:25

To byl cas. Pivo za 1,70. To uz nikdy nebude.

12 ghost ghost | 19. června 2009 v 18:50

[11]: Jo. A doktor/inzenyr za 1600 mesicne taky ne, doufejme.

13 Eda Eda | E-mail | 20. června 2009 v 10:58

[10]:Já vidím docela reálné řešení, ale ne způsob, jak ho prosadit. Nově vznikající strany jsou jen výtahem k moci a nikoli snahou o změnu systému. Systém voleb předurčuje jeho neměnnost - kapři si rybník sami nevypustí a pokud se u nás nezmění systém voleb, nezmění se nic. Začít je nutno u snížení kvora vstupu do PS a přímou volbou starosty v komunále. Dát voličům možnost opravdu si vybrat toho nejlepšího a ne skupinku dravců, které je obec kořistí. To platí jak ve státě, tak v obci.

14 Tomáš Tomáš | 20. června 2009 v 18:44

To video je trystní...ještě nějakou parodii na piloty R.A.F., na Jáchymov, na zastřelené na čáře a můžem se tu tlemit i vlastní rakovině...bych blil...

15 ghost ghost | 22. června 2009 v 6:59

[14]: Kde mas Isoldu, Tristane?

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama