Stand up and be counted aneb Ceske lzi zase dokola...

23. srpna 2009 v 20:39 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Tentokrat jsem byl inspirovan uvodnikem Vratislava Bejsaka, vydavatele australskych Novin, kde pise jak lidi v Cesku nerozumi vyznamum slov exulant, imigrant a emigrant, radsi by se priznali, ze jsou agenti StB nez by priznali neco spolecneho s emigranty a o vseobecne nenavisti vuci lidem (emigrantum), kteri behem 1948-1989 opustili Ceskoslovensko.
http://www.cs-magazin.com/2009-09/view.php?article=articles/cs090907.htm

A pak jsem jeste dostal clanek Franka Nykla "Zprava o emigraci" zabyvajici se posrpnovou emigraci na Sokolovsku a jak o tom podavalo vedeni zpravy mistni StB.
http://hedvicek.blog.cz/0908/zprava-o-emigraci

Jeden z mych pravidelnych ctenaru se v komentarich podivuje, ze podle zpravy StB emigrovalo jen par lidi a ze je mu z toho smutno. Netreba byt smutny z ceskych lzi. Cesi pri sve historicke nenavisti k emigrantum umyslne lzou o skutecnych poctech svych emigrovavsich spoluobcanu, tak jako lhali a dodnes lzou o skutecnych poctech zavrazdenych pri odsunu Nemcu po valce.

V drivejsim clanku "Smutny osud tretiho odboje" http://hedvicek.blog.cz/0907/smutny-osud-tretiho-odboje jsem popsal publikaci "III. odboj v Ceskoslovensku", kde autor Jan Kratochvil uverejnil fotografii jakesi pametni desky pravici, ze "327 lidi zahynulo na hranicich a 170 938 emigrovalo". Jan Kratochvil proti me kritice protestoval http://hedvicek.blog.cz/0907/smutny-osud-tretiho-odboje-ii nicmene o te ocividne hovadine, ze z Ceskoslovenska mezi lety 1948 az 1989 emigrovalo pouze 170 938 lidi se nevyjadril. Z me vlastni rodiny emigrovalo 15 lidi, vcetne mne, zda jsme v tech ucaprtanych 170 tisicich zahrnuti mi neni znamo.

Jak to tedy je? Onen smesne nizky pocet emigrantu z Ceskosloslovenska mezi lety 1948 az 1989 je StB-pocata a neokomunistickym statem a ex-komunistickymi ceskymi historiky podporovana lez. Vypadali by jako osli, kdyby priznali, ze to bylo mnohonasobne vic. A estebacti hlupaci by nedostali premie. A tak temer milion lidi historicky zmizel a vyparil se. Brat vazne udaje estebaku je mezi ceskymi historiky ted velice modni - naposledy se vyznamenal pseudo-historik Solc, kdyz bral za bernou minci vypovedi vymlacene z byvalych anglickych letcu ve sve hagiografii o Frantisku Moravcovi. Coz mi pripomina dalsi "silene historickou" publikaci z Ceske republiky, ktera prave spocinula na mem stole: Autor Slava Katamidze, titul "Verni soudruzi, nelitostni kati - KGB a sovetske tajne sluzby 1917-1991" - kde je se zcela vaznym ksichtem tvrzeno, ze Lavrentij Berija byl strasne hodny clovek, ktery z Gulagu propustil statisice lidi. To uz jste v tom Cesku vsichni spadli na hlavu nebo na prdel?

Ceske lhani o emigrantech je srovnatelne pouze s ceskym lhanim o odsunu sudetskych Nemcu a kolik jich vlastne bylo v povalecnych letech zavrazdeno. Podle ceskych zdroju bylo po valce odsunuto nekolik desitek tisic etnickych Nemcu - ve skutecnosti jich byly temer tri miliony. A podle ceskych zdroju pri divokem odsunu "urcite mnozstvi" Nemcu zahynulo - ve skutecnosti Cesi tech Nemcu zavrazdili 225 600! A ani dnes - v dobe polistopadove - nema ta nenavistna ceska verbez chut pojmenovat veci pravymi jmeny - na moste v Usti nad Labem nedavno odhalili pametni desku venovanou "obetem nasili"! Ani slovo, ze ty obeti nasili byly nemecke maminky i kocarky! Nebo myslite, ze tam shodili i nejakou Cesku? http://hedvicek.blog.sme.sk/c/59561/Vzpominky-na-odsun.html Nemci byli ceskou luzou nenavideni uplne srovnatelne jako emigranti - ta souvislost je tam neprehlednutelna.

Pred casem se mi dostaly do rukou tabulky UNHCR - obsahujici i udaje z drivejsi organizace zvane UNRRA (coz znamenalo United Nations Relief and Rehabilitation Administration) - kde se bylo mozno dozvedet kdo kam emigroval - v podstate to byla starsi zprava, podobna tehle
http://www.unhcr.org/publ/PUBL/4579701b2.pdf

A tam bylo jasne napsano, ze z Ceskoslovenska emigrovalo ihned po roce 1948 dve ste tisic lidi, v letech 1950 a 1951 to bylo kazdy rok padesat tisic lidi. Pak tyto cisla prudce poklesly v souvislosti se zavedenim zelezne opony, ale uz koncem padesatych let se zase cisla vracely do normalu az v letech 1968-69 dosahly opet dve ste tisic lidi. Po zavedeni Husakovy normalizace 16. dubna 1969 se kazdorocni cisla pohybovaly mezi 40 az 50 tisici lidi az do roku 1989.

Tudiz 170 tisic emigrantu na pametni desce nejspis vyvesene tim zkorumpovanym KPV s Nadezdou Kavalirovou neni nic nez lez, lez a jeste jednou lez a zbozne prani.

Takze kolik nas vlastne je, moji spolupachatele v nepritomnosti odsouzeni emigranti (pokud jste si to mezitim uz sami nespocitali)? Pres milion, pres milion. A pokud bysme pocitali i deti a vnuky, tak to bude bliz jednomu a pul milionu. Jenze deti a vnuky pocitat nebudeme, protoze tem je nastesti ta davna ukradena republika uplne ukradena. A je to dobre.

 

15 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Luis Luis | 23. srpna 2009 v 21:19 | Reagovat

A emigrace dale uspesne pokracuje. Teda abych nekoho neurazil - vystehovavani se z cr.
Pokracuje uz uplne bez evidence a maximalne se v tisku objevi zprava ze " priliv pristehovalcu do cr nahradil ubytky vystehovanim se".

2 munchen munchen | 23. srpna 2009 v 21:54 | Reagovat

a je to tady zase už asi 6 článek o odsunu němcu -já žiju v nejvíc sudetoněmeckým městě na světě a vím jaký to bylo a právě tyhleti lidi vítali československý uprchlíky s usmměvem ,řekli si zapomenem na to až na pana Posselta a dříve pana Bechera -ti byli takový pánové kteří přirovnávali bombardovaní německa k likvidací židu v osvětimi
možná ti o tom rossi něco napíšu až bude více času -a co vubec dělá tvuj kamarád Ota Ulč a velký komunistobijec Kazak

3 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 23. srpna 2009 v 22:52 | Reagovat

Munchen: pijes moc toho piva. Ulce jsem nevidel aspon rok a nikoho jmenem Kazak neznam, s nekym si mne pletes.

4 munchen munchen | 23. srpna 2009 v 23:18 | Reagovat

no tak pivo občas piju o tom žédná -myslel jsem KOHAKA ,spletl jsem se no-http://www.phil.muni.cz/fil/scf/kohak.html
nedávno byl tady v mnichově a vyprávěl o rádiu Svobodný Evropě jaký byli začátky atd-a  ulč on jezdí tedka často do čech ,nějak se mu v tý americe moc nelíbí už -je zajímavý že tihle starší pánové co tam žijí třřeba 30-40 let říkají že usa není jak bejvávala -no něco na tom asi bude

jinak rossi neplánuješ napsat něco o rádiu svobodná evropa a rádiu liberty ?

5 deceit 911 deceit 911 | 24. srpna 2009 v 7:32 | Reagovat

Hedvajz, jsou to zvasty, Ani 170 000 ani miliony! Pred odsunem Nemcu mela CSR 13 mio lidi, po odsunu 10,5 mio, po vlnach emigrace bylo nejnizsi pocet obyvatel 9,8 mio pripocitej natalitu a vyjde ti cca 800 000 uprchliku za 40 let. podle tvych poctu , ktere uvadis  by to muselo byt 4 miliony !! jen za Husaka 2,5 milionu ......pro porovnani si vem tabulku OSN o poctu obyvatel, tak nezvan!!

6 deceit 911 deceit 911 | 24. srpna 2009 v 7:45 | Reagovat

Po Lidicich, Ležákách a dalších obcích, Po 360 000 českých občanů zavražděných v koncentrácích si snad Němci nemohli myslet , že se nic nestane!

7 hubert hubert | E-mail | 24. srpna 2009 v 13:19 | Reagovat

K tomuhle o podobným článkům na tomto blogu: Všichni Češi nenávidí emigranty asi stejně jako všichni emigranti věděli co dělají... Jak zmínil někdo v komentáři výše: spousta emigrantů si myslela, že na západě je čekají s otevřenou náručí - a ejhle, ono se tam musí makat. Z vlastní zkušenosti neznám skoro nikoho, kdo by emigranty odsuzoval (s výjimkou několika přestárlých zapšklých komunistů, popř. naopak "bojovníků proti režimu", kteří hrdinsky zůstali a plijí na ty co zbaběle zdrhli  - ale jak jsem řekl potkal jsem jich minimum).  Paušalizování na Hedvičkových stránkách bych pochopil spíš jako pohodlné uhnízdění se v této nenávistné čechobijecké image. Tenhle silně nacionalistický (ve smyslu definice toho slova, nikoli pomýleně jako "vlastenectví") postoj je, podle mého názoru dávno out - ať už je (jakýkoli) národ glorifikován nebo nenáviděn, musí být tento postoj nutně blbost. Fakt, že někdo vyrůstá v nějakém kulturním kontextu má sice svůj vliv a vždy obdaří své oběti specifickou dávkou nekulturnosti. O tom nepochybuju. Ale nijak zvlášť bych se tím nerozčiloval - tak podstatné to není.  A pokud někdo nad míru přiměřenou operuje v názorech s pojmem národ, pak to má na jeho rozhled stejný vliv jako soulož mezi příbuznými na duševní zdraví potomků... (Pro úplnost a pro některé - o státní příslušnosti tu opradu nemluvím. Souhrn zákonem daných práv a povinností mě v tomto komentáři opradu nezajímá).

8 ghost ghost | 24. srpna 2009 v 14:03 | Reagovat

[5]: I tech tebou spocitanych ca. 800'000 uprchliku je 'znacne' vice, nez tech 170'000 z bolsevisticke propagandy.

Podle meho odhadu bude to pravdive cislo neco pres milion.

9 Jenda Jenda | 24. srpna 2009 v 14:38 | Reagovat

Dobrý citát z diskuse pod Klausovým článkem v LN "Západ není ráj, .."

"Ve mně prezidentova analýza jisté současné deziluse části české společnosti, vyvolala dvě vzpomínky. Ta první je o příbuzných britského spisovatele Geralda Durrela, kteří po jeho smrti vypustili do jihoamerické džungle zvířata, která choval v zajetí u svého sídla. Do čtyřiadvaceti hodin se spousta z nich vrátila zpět do klecí (některá se tam dokonce musela prokousat), neboť o vlastní vůli vyměnila svobodu za každodenní kus žvance za mřížemi. Ta druhá je o slovech Napoleona Bonaparteho: Lid netouží po svobodě, lid touží po rovnosti."

Ona ta Hedvova idea o znovuoplocení není jen tak z luftu.

10 Jaroslav Jaroslav | 24. srpna 2009 v 16:34 | Reagovat

[5]: Oc vam troubo (deceit 911)vlastne jde? Zdiskreditovat hodnotu Hedvickova clanku? Kdybyste alespon trochu uvazoval nez zacnete psat, tak byste pochopil ze podstatou clanku je skutecnost ze z toho Svejkistanu uteklo vetsi procento lidi nez bylo komunistu, kteri i pres male procento dokazali vladnout v Cesku 40 let. Navic kazdy soudny clovek vi ze nebyt tech ostnatych dratu a hlidane hranice pulkou ceske armady, tak by tech lidi uteklo mnohem vic. To same jako v Berline zamezila zed utekum z NDR. Nemluve o velkem poctu zamitnutych zadosti pro cestovani na zapad, kde bylo podezreni a vetsinou snad i opravnene ze by dotycny byl velkym rizikem na zapade zustat. At se vam to libi nebo ne, faktem zustava ze tech lidi z Ceska uteklo mnohem vice nez uvadi ten Kratochvil.

11 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 24. srpna 2009 v 17:04 | Reagovat

To deceit 911: Jsi blabolici idiot a cti si radsi Rude pravo, vole!

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama