Zprava o emigraci

22. srpna 2009 v 15:08 | Frank Nykl |  Clanky jinych autoru
Likvidace inteligence.
Po roce 1968 odešlo několik set tisíc lidí do emigrace, což jsou také svým dílem oběti okupace, protože museli odejít neboť si nedokázali představit život v nastupujícím reálném a nepřátelském socialismu. Ze země jich asi tak odešlo téměř 130 000; mezi nimi mnoho vynikajících vědců, umělců a sportovců. Proto máme dodnes v sobě pocit trpkosti a malosti, že jsme se nebránili jak Němcům, tak ani Rusům. Ty, kteří se nebáli a bránili se komunistickému teroru, dnes bývalá mlčící většina považuje za zrádce a vrahy. Jenom ti, kteří začali tancovat a zpívat podle sovětského vzoru, na tom začali vydělávat. Těm ale nikdo nic nevyčítá! A ti si také ze své kolaborace dodnes dobře žijí. Proto taky nahlas vykřikují, že se za socialismu měli lépe. Zbytek národa dále mlčel a nebo udával ty, co mlčet nechtěli.

Mnozí tenkrát utíkali přes tehdejší Jugoslávii do Rakouska a pak dál, do celého světa. Spolu s nimi jsme my, co jsme tu zůstali i ti co odešli, stali všichni obětí okupace, aniž bychom si to nějak uvědomovali. Ale je to tak. Já vím, že historie nemá ráda slovo "kdyby." Ale co by se stalo, kdyby nebylo 21.srpna 1968?
V dnešní době, už je možné se dozvědět některá přísně tajná data o emigraci v našem kraji a tak tady jsou.

Roční zpráva o činnosti O-STB Sokolov ke dni 21.12. 1968.
Přehled o počtu útěků do emigrace ze Sokolovska za rok 1968:
"Od 1.1. 1968 do 20.8. 1968 došlo k 63 emigracím. Od 21.srpna 1968 emigrovalo 228 osob, t. j. celkem 291 emigrací za rok 1968. Z celkového počtu 172 dospělých, z toho mužů 125, žen 76 a 21 dětí. Z řad inteligence emigrovalo 5 lékařů, 1 právník, 2 vysokoškoláci , 5 inženýrů, 2 učitelé a 12 techniků. Žádný nepracoval na státním tajemství zvláštní důležitosti. Po 20.8. 1968 odešlo 5 osob ilegálně do zahraničí. O-STB Sokolov se podařilo zabránit 12 osobám v ilegálním útěku do zahraničí. Podplukovník Bejvl Miroslav."

Zpráva o činnosti S-STB Plzeň za rok 1968 ke dni 27.12. 1968.
"K 1.1. 1969 je emigrace v rámci Západočeského kraje prokázána u 590 dospělých osob a 249 dětí. Ve srovnání s uplynulým rokem, kdy k témuž datu byl stav dospělých osob 227 a 47 dětí, které se bez povolení zdržovaly v zahraničí, je v letošním roce neúměrně vyšší.
Vezmeme-li v úvahu stav emigrace do 21.8.1968, kdy činil 72 dospělých osob a 13 dětí s porovnáním s uplynulým rokem, kde k témuž datu bylo vykázáno 78 dospělých osob a 15 dětí, je zřejmé, že emigrace narostla do současných rozměrů především tedy po 21.srpnu 1968.
Motivací emigrace spočívá u drtivé většiny osob v tom, že do zahraničí odcházejí v přesvědčení, že v zahraničí najdou lepší existenční podmínky a uplatnění než měli v ČSSR. Svědčí o tom i nárůst emigrace po 21.8.1968, kdy celá řada osob nabyla přesvědčení, že v důsledku srpnových událostí dojde u nás ke změně politických poměrů a že se v dohledné době nezlepší ani životní podmínky, včetně životní úrovně. V ojedinělých případech, zejména u osob které emigrovaly těsně po 21.8.1968 byla zde i obava z represálií za angažovanost v polednovém období. Větší počet osob, mimo hledání lepšího existenčního uplatnění v zahraničí, řešilo i své osobní problémy, jako neshody v manželství, na pracovištích apod. U další, ne zvlášť početné skupiny jde pak o rozhodnutí motivované povahou a charakterem osob, se sklonem k dobrodružství (tramping a skauting - os. pozn.). To jsou v podstatě mimo ojedinělých specifických důvodů, hlavní motivy emigrace.

Je naprosto zřejmé, že emigrace narostla a to jak kvantitativně, tak i kvalitativně po 21.8.1968. O kvalitativní změně emigrace svědčí následující srovnání:
Zatímco v roce 1967 emigrovalo celkem 11 osob s vysokoškolským vzděláním a to 7 lékařů, 3 technici a 1 lékárník, činí emigrace této kategorie v r. 1968: 84 osob - z toho je 39 lékařů, 25 inženýrů a 20 jiných. U kategorie - jiných, je číslo přibližně stanovené dle vykonávané funkce před útěkem. …. Náčelník 4.oddělení mjr. Weinfurter."

Z toho všeho lze vyčíst, že to odnesla celá jedna generace (ne-li víc),
inteligence národa. A to jen v našem kraji. V celorepublikovém měřítku to pak byla katastrofa a nahoru se dostávali jen ti, co měli k inteligentnímu myšlení daleko. Začal se projevovat a vystavovat na odiv fanatismus a hloupost, která byla vidět hlavně na funkcionářích KSČ.

Protože jsem v r. 1968 pracoval na operačním sále Chirurgie v Karlovarské Nemocnici, vedli jsme často v pauzách mezi prací politické diskuze. Snad jako všude. Já tam byl nejmladší, bylo mi tehdy 24 let a tak jsem tvrdil z mladické hlouposti, že Rusové přece jen ze cvičení na našem území odejdou a už se nevrátí. Přece k nám nemohou jen tak vtrhnout, co by na to řeklo světové veřejné mínění a OSN? Dnes už nejsou padesátá léta a máme právo na svobodu projevu a myšlení. Ke stalinismu už cesta zpátky přece nevede! Pan doktor Máj, jinak vynikající chirurg, se nad mými řečmi jen usmíval. On totiž znal své. V padesátých letech, byl zatčen spolu s dalším doktorem, že prý pomohli z vězeňského nemocničního oddělení (které tehdy bylo v areálu zdejší nemocnice) na svobodu jednomu politickému vězni. Ten se dostal až na Západ. Byl za to asi 8 let ve vězení a měl na celou věc jiný názor: " Pane Nykl" povídá "vsázím se s vámi o flašku šampaňského, že se Rusové zanedlouho vrátí a že to jen tak nenechají. Vždyť jsme stále jejich kolonie a budeme i nadále. Nikdo nám nepomůže, jako vždy!" Tak jsme se vsadili a zanedlouho pak jsem z nemocnice odešel a dozvěděl se po létech, že doktor Máj zemřel v pozdější emigraci v Německu. Měl bohužel velkou pravdu a dodnes mu dlužím tu láhev, kterou na jeho počest jednou snad vypiji.

Frank Nykl.

 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Der Falschirmjaeger Der Falschirmjaeger | 22. srpna 2009 v 15:48

jsem zklaman temy nizkymi cisly , a zvlaste nepatrnym poctem yntelygencyje , ano s yyy protoze keby bola yntelygencyja opravdu inteligentna, tak by ich odislo viecaj naozaj , a byly by zasadili CeskoZlodejsku opravdovou ranu za ten RUDOPRAVNI TEROR od 1946 , ano 1946 bo ten RUDOPRAVNI TEROR zacal uza za Benese ktery pak to zezlo predal soudruhu Gottwaldovi z Moravy

2 Der Falschirmjaeger Der Falschirmjaeger | 22. srpna 2009 v 16:13

jedinou utechou je mi ze prevazna vetsina te zasrane rude a/nebo ruzove yntelygencyje ktera v CeskoZlodejsku zustala tam dodnes smrdi a prdi si do toho zasranyho nabytku z let 60ych-70ych minuleho 100lei v zasranych panelacich obklopenych blatem a srackou a socyjalystyckimi sochami.
Jenomze  oni tu svoji dusevni a hmotnou bidu ani nevnimaji bo maji PROMYTE A VYMYTE MOZECKY , takze se czvachaji jen v jejich vzpominkach na skolni dochazku, na PYJONYROVANI , na podrazy, na zatloukani , na NEKONECNOU LEHKOST CESKOZLODEJSKEHO BLITI ktere bylo, je a bude na vecne casy, kamen. Ano, kamen, bo HOVNO, PRDEL , KAMENI, TO JE NASE ZNAMENI (maji v mozeccich NAPROGRAMIROVANO z mladi at se vydovadi).
Kdypa uz RH prestane byt CHECHOFIL ??

3 Der Falschirmjaeger Der Falschirmjaeger | 22. srpna 2009 v 16:15

fix: 100leti uz leti, z PRDELI jim vyleti

4 Daw Daw | 22. srpna 2009 v 17:07

[2]: Falešný Majere nebo Magore než obsadíte počítačovou klávesnici,ujasnsněte myšlenky a nepište hned to,co Vám přinese slina na jazyk. Doporučuji to nechat nejprve projít hlavou skze zbylé mozkové závity, jestli je nemáte promyto či vymyto?

5 MUNCHEN MUNCHEN | 22. srpna 2009 v 19:27

ježiši kriste co to je zase nespamujte propoha -těším se vždycky na nějakou dobrou diskuzi a je z toho takovej shit
proč proboha ???????????,,,

6 MUNCHEN MUNCHEN | 22. srpna 2009 v 19:36

škoda že sjem rok 68 nezažil ,kdo zažil měl by psát a psát všechno co ví

7 Jenda Jenda | 22. srpna 2009 v 20:12

Děkuji za dobře míněný článek.
Přesto jsem vždy pochyboval, jestli po 1968 došlo k nějakému „brain drain“. Vždyť velká většina emigrantů byli členové komunistické strany. Nakonec z vyšší perspektivy mozek ani moc neznamená. Takže na ubohost současné (a samozřejmě i minulé) situace tam měla emigrace nepatrný vliv. Názorným příkladem jsou zde  emigranti s dvaceti nicky, kteří si namlouvají či se prezentují jako antikomunisté, ale když na to přijde se podbízejí Lososům, Johanesům a Pepanům aby kazili diskusi lidí s jiným názorem. To i navzdory jejich na západě získanému vzdělání a akademickým titulům. Čech zůstane Čechem a to i na západě. Gottwaldova plebejská krev jejich se nakonec vždy přihlásí k svému právu. Tak jako šelmy a vampíři delirují při pachu krve, podobně i ti Johanesové, když zvětří Hedvíčka. Cizince, který umí česky lépe jako oni a vidí jim až na dno jejich duše. Ne mazat, ale jako ve filmu Tanec vampírů jim vrazit dřevěný kolík do toho jeho bolševickýho srdce. Pak teprve bude pokoj a pan Mašín by mi jistě dal za pravdu.

8 Jaroslav Jaroslav | 22. srpna 2009 v 20:36

Pro zdejsi ceskou luzu a hlavne verbez jako je ten co pise pod nickem Diskuse u Hedvicka [Smazaný komentář]- [Smazaný komentář].
Hedvickuv blog neni o jeho osobe, nybrz o konstruktivni kritice Svejkistanu a tamnich pomeru. Ja vim ze v denim tisku nebo na ceskych blogech se tohle nesmi psat, zrovna tak jako se za komunistu nesmelo psat nic co by poukazalo na zrudnost ci nedostatky tehdejsihi rezimu. Dnesni clanek je o ceske emigraci a presto se zde objevuje stale ten flasinetovy plevel jako je tomu v Lidovkach na "Nesmyslnem blabolu". Ze by ta sama verbez co se denne onanuje Hedvickovou osobou pod nickem Prima Kojetin a KHT nemeli dostatecny prehled o CR, ze je nezajima nic jineho nez ten Hedvicek ?

9 Jaroslav Jaroslav | 22. srpna 2009 v 20:42

Prelozil jsem svemu sousedovi (rozeny American) nektere "prispevky" zdejsi verbeze a byl jsem sokovan kdyz prohlasil: "Ty ale urcite nepochazis z toho naroda kde existuje takova primitivni luza".

10 Jaroslav Jaroslav | 22. srpna 2009 v 20:50

Tragedie neni ani tak zdegenerovanost nekterych Cechu, ale to co se zde uvadi od [Smazaný komentář] az [Smazaný komentář] kde se spousta vyroku bohuzel zaklada na pravde. Nad tim by se meli Cesi zamyslet a ne kdo to napsal.

11 Jaroslav Jaroslav | 22. srpna 2009 v 21:13

[Smazaný komentář] >Lezel ozralej na mol na hajzlu <
Johanesi, nemuzes posuzovat druhe podle sebe. Az vystrizlivis tak napis neco at nikdo nepozna ze to pise nekdo kdo trpi dusevni chorobou.

12 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 22. srpna 2009 v 21:55

[1]: Der Fallschimjager: Neni treba byt zklamany nizkymi cisly, protoze cisla nejsou skutecna - jsou to udaje StB. Totez StB udavalo, ze pri odsunu Nemcu nebyl nikdo zabit. Uz o tom pisu clanek.

13 Jaroslav Jaroslav | 22. srpna 2009 v 21:58

[Smazaný komentář] >Proc Hedvicek nemaze<  ???
Proc by mazal reklamy ktere si tu ty ceske pice pracne budujou. :-)))

14 Jaroslav Jaroslav | 22. srpna 2009 v 22:03

[13]: Ups, uz ta reklama ceskejch pici zmizela. Pro ty kteri ji zde nesthli zaznamenat tak doporucuji diskusi "Nesmyslny blabol" na Lidovkach a hned poznate komu patri oznaceni "Ceske pice". Prima Kojetin ci KHT, jedna vetsi nez druha.

15 Jaroslav Jaroslav | 22. srpna 2009 v 22:08

Vysvetleni proc tu jsem tak casto. Jsou to vetsinou me reakce na tu ceskou verbez co pokazde zasmraduji diskuse nemistnymy vypady vuci Hedvickovi, ackoliv clanky se netykaji jeho osoby nybrz tematum na ktere ta svoloc nikdy nereagovala.

16 bavič Kaiser bavič Kaiser | 22. srpna 2009 v 22:35

Nešla by podobná zpráva jako o emigraci napsat o ejakulaci ?

17 MUNCHEN MUNCHEN | 22. srpna 2009 v 23:03

[12]:
hele rossi takových článku už jsi napsal hodně o odsunu němcu -to je hodně složitá problematika já si pamatuju jak jsme se u toho minule s davidem wernerem pohádali -to zas bude hádek
jinak ti doporučuju přečíst knihy od prokopa tomka to je specialista na německo jako takový

18 MUNCHEN MUNCHEN | 22. srpna 2009 v 23:08

jinak by mě zajímalo kde je jirka vaněk dlouho tady nebyl -škoda no

19 MUNCHEN MUNCHEN | 22. srpna 2009 v 23:23

jo tak by to mělo bejt a nezapomen na jirku komorouse -klasixkej stb kterej by dříve znepřijemnoval mě nebo tobě život , o takovým fischerovi jako ministrovi už vubec nemluvím komouš hned od pohledu -kde jsou ty časy kdy byli ve vládě ruml ,tigrid a podobný lidi který si nezadali s komunismem

20 karel voják karel voják | 22. srpna 2009 v 23:31

když jsem musel opustit československo prečel jsem ,loučení to bylo velký ,když padla totalita brečel jsem v new yorku taky (konečně přestanou výslechy kvuli hudbě ,domovní prohlídky atd)ale co člověk s tím marasmem muže dělat-zas tak černě jako ty jirko bych to neviděl naděje je vždycky

21 Jaroslav Jaroslav | 22. srpna 2009 v 23:44

[Smazaný komentář] Petre, Fredoblb aka. Prima Kojetin me oznacil kdysi ze jsem Vanek, ted jsem u nej zas Luis, no a tebou koukam lomcuje podobna fata morgana, ze jsem Hedvicek. Kruci pisek tak se tu us hosi nejak domluvte at nejsem tri osoby v jedne. :-)))

22 karel voják karel voják | 22. srpna 2009 v 23:49

jo jirka hodin na underground v čechách ,on neříká že nemá rád čechy jako takový ale nemá rád komunisty kteří naší generaci zničili život dočista -nmě jeden hodný pán od stb dal facku až mě tekla krev z nosu jenom proto abych vypadnul

23 Jaroslav Jaroslav | 22. srpna 2009 v 23:49

[Smazaný komentář]Petre FYI, ja taky pochazim z toho sajrajtu a proc si myslis ze jsem odtamtud utek, nebo jak ceske zakony oznacily, "Nedovolene opusteni republiky". Jedine nedovolene opusteni je podle me z vezeni obehnane ostnatym dratem, a to ten sajrat snad nebyl.
PS. Zkus taky napsat neco rozumnyho a ne ty blafy co sem furt smoli ta Johanesova verbez.

24 munchen munchen | 22. srpna 2009 v 23:55

jardu v jakým roce jsi odešel ?takže tedka už jsi americký redneck jo

25 Jaroslav Jaroslav | 23. srpna 2009 v 3:27

A jeje,je noc tak krysy vylejzaji z kanalu.

26 dxfg dxfg | 23. srpna 2009 v 5:57

Čím víc se naši „umělci“ a intoši, poňoukaní od nacistických nostalgiků, hrabou ve věcech, jako bylo postřílení Němců v Postoloprtech, tím tak nějak hůř. Pro sudeťáky. Neboť při tom jaksi mimovolně vyšlo najevo, že němečtí obyvatelé Postoloprt nebyli nějací čistě a bukolicky žijící obyvatelé venkova, ale lidé silně pracovně vázání na terezínské ghetto, koncentrační tábor Litoměřice, vražedné zajatecké lágry Richard I a Richard II, což vše bylo na dohled. A že ústeckému výbuchu a vraždění na mostě předcházely útoky wehrwolfů na vlaky, obytné budovy, vraždění Čechů, a to, pozor, po květnu 1945. Takže tím se také víc vytahují z dějin věci, které by oni sami raději zapomněli. Třeba to, že jen pár týdnů před tzv. divokým odsunem táhly po Sudetech pochody smrti, kde vojáci wehrmachtu a dozorci, často sudetští Němci, vraždili lidi po stovkách. A že sudetští funkcionáři NSDAP v městečkách a vesnicích posílali udání na svoje souvěrce na gestapo ještě v začátkem května1945, v době, kdy už i gestapáci ze služeben zdrhli. Jo, jo čím víc se do něčeho šťourá, tím víc to smrdí, že.
http://www.euportal.cz/Articles/4598-tonouci-sudetak-se-uhla-chyta.aspx

27 Jaroslav Jaroslav | 23. srpna 2009 v 7:06

Hmm, jeste nam napis proc se vrazdili deti, zeny a starci, ti preci nebyli pracovne vazani na Terezinske gheto, ale muzu se mylit ty asi budes mit lepsi informace. Jen me tak napada, nebyls nahodou clenem tech Rabovacich Gard jak se tem ceskym "hrdinum" a "odbojarum" rika.

28 Jenda Jenda | 23. srpna 2009 v 16:19

V LN je Klausův článek "Západ není ráj".
Přijemně mne překvapila diskuse pod článkem. Není tam ani jeden tupec jako ve zdejšího jihočeském kvartetu Lososů, Jehanesů etc. Tito hlupáci akorát zkreslují náš názor na Čechy.

Na Klause je a jeho článek je tam spousta vtipných komentářů.

http://www.lidovky.cz/klaus-zapad-neni-raj-ceska-spolecnost-trpi-deziluzi-fyi-/ln_domov.asp?c=A090822_065226_ln_domov_pks

29 Jaroslav Jaroslav | 23. srpna 2009 v 16:47

[28]:Proc tihle Johanesove a Lososove nepisou na jine diskuse ?
Jejich vyjadrovaci "schopnost" svych myslenek je na urovni zastydle puberty a jsou prodchnuty primitivnimy nazory hodne deti ktere pisou na vrata hesla jako: Lojza je vul a pod.  

30 Jenda Jenda | 23. srpna 2009 v 16:48

Pár ukázek z diskuse článku "Západ není ráj, česká společnost trpí deziluzí"

Panelákový důvěrník Klaus

Cas na FILTROVANI Je na case zavezt filtrovani . Nektery prispevky na tomto forum  jsou tak hrube vuci presidentovi ze bych otevrel urad pro ochranu presidenta a jeho ministru.

Když se Vy nadávači na Klause máte tak špatně, jak to že máte počítače a čas psát tady ty rudooranžové zvratky, místo abyste se vzdělávali, vydělávali peníze, nebo dělali něco užitečného ? Vám zřejmě sociální dávky stačí......Hlavně že kecáte.
Re: vždycky u přebírání těch dávek vzhlížíme na západní hranici a jejich sociální dávky.-)Proto nesdííme Klausovu desiulizi:-)

Vaclav Havel a Vaclav Klaus v 1989 slibovali Ceskemu Narodu ze do 5 let CSR predhoni Zapadni Nemcko v zivotni urovni.
Re: Česko nikdy nebude jako Západ to je jen iluze :-)

Re: Západ jsou vyspělé kapitalistické země. Česko je knedlostán. Iluze jsou sny o tom, co není, v domnění, že to může být

Západ je ráj, východ je očistec a česko je peklo :-))

Není problém v thatcherismu, ale v tom, jak si proletář představuje demokracii a kapitalismus.

p.s. Klaus kritizuje termín "postkomunismus", povedené.

31 Luis Luis | 23. srpna 2009 v 18:44

[Smazaný komentář] Vsechno se da podepsat. A navic jsou to jen hole vety, tkere se daji podle skutecnosti bohate rozvinout.

32 Luis Luis | 23. srpna 2009 v 18:49

[Smazaný komentář] Hele Tondo, ted se Rosta dozvi kdo jis a poskej ten cirkus v praci, co ti z toho vznikne.

33 von Bismarck von Bismarck | 23. srpna 2009 v 19:45

Zdravim, nevie niekto nahodou, co sa deje so strankou cibulka.com ? Vypada to tak, ze server je down a nie je to prvykrat.

34 Jenda Jenda | 23. srpna 2009 v 20:26

Flashback pro toho nešťastníka co neocenil báseň o slepici Etelce. Tu bohužel zpaměti neumím, dožadoval jsi se ale i o té o moři. Podívej jak je pěkná. Nezasloužila by si taky místo ve vašem památníčku "Hedvíček u nás"?

„... na moři a s větrem v zádech“
versus „... držte se při zemi“

Jaký pocit - na moři a s větrem v zádech.
Jaký pocit - obdivovat moře a vítr i bez jachty.
Jaký pocit - přát druhému jachtu.
Jaký pocit - smát se, když na mne volají “Hedvíčkovo zrůdy”.
Jaký pocit - vědomí že nejsem jako oni.
Jaký pocit - vidět jihočeské kapry plácající se ve bahně?
Jaký pocit - nebýt mezi nimi!!!

35 Anti Anti | E-mail | 23. srpna 2009 v 20:44

smutne...
A jeste smutnejsi je, ze dnes uz zase ti co neco umeji z te zeme zase odchazeji. Uz je sice nikdo nestrili na hranicich, ale Cesko opet ztraci schopne lidi a zlodeji zustavaji.

36 Jenda Jenda | 23. srpna 2009 v 20:49

Pro Johanese alias "Obdivovatel Hedvicka"

Je smutné, že se tento blog stal obětí  českých nacionalistů typu Johanese a jeho kumpánů. Dříve se pokoušeli své „názory“ formulovat sami:

„Jsem nestasten a bloudim po pokoji sem a tam protoze nemam co cist.
Hedvicku co je s tvymi kydy a blaboly a kecy,ty bezprizornej zmetku,bez vlasti,ty bezdomovce bez vlastni postele,ty cumaku do cizich domacnosti a hrncu,ty zlodeji cizich myslenek ktere vydavas za sve,ty parchante bez pratel a ten kamaradcaft kterej mas,to jsou pochlebovaci a prdelolezci verni tobe jen kdyz z tebe maji uzitek,ztraceny bezbozniku mezi dvema svetadily,lhari a podvodniku, nevydareny clene sve komunity,ktera te uz davno vyloucila ze svych rad,Zide putujici bez Boha pozemskym ocistcem co denne zapiras svou rasu,na kterou slusni lide jsou hrdi,kretene,bez fantasie, stalkere ,spamere grafomane a cvoku
Dej novy clanek ,at se pobavime ale hlavne at mame dalsi vystraznej priklad pro sve deti a dorustajici mladez,kam az muze nekdo dospet na sve pozemske pouti.
Velejestere Temnych svetu Ross Hedvicku pis,pis,pis.
18.2.2008 14:34:36, Johanes, IP: 67.159.44.xxx”

Dnes, po roce a půl, tu Johanes akorát chaoticky zaplavuje zkomolenými citáty druhých bez jakéhokoliv kontextu. Smutný příklad úrovně českých blogů, resp čtenářů kteří na ně nepatří.

37 Jenda Jenda | 23. srpna 2009 v 21:05

Pro Johanese alias "Obdivovatel Hedvicka"

Podívej k čemu jsi mne kdysi inspiroval. Taky to nemáš ve vašem deníčku. Zkus napsat něco podobně trefného o Hedvíčkovi.

"Dalo se očekávat, že národ Jirků, Lososů, Johanesů nikdy nedocení osobnost a velikost R. Reagana. Národ který se skládá ze zlodějů a udavačů by neocenil ani Alexandra Velikého. Podívejme se na naši politickou a uměleckou elitu, od Klause až po Neckáře, vše bývalý fízl. Podívejme se na Johanesa, Kiwi, Kolemjdoucího, Krebsovo Vajíčko, Jirku a jemu anonymní hrdiny: civilizační postrach, zakomplexovaný český blb, který, vědom si své inferiority, nenávidí ty nadané a schopné. Je zajímavé, jak i ten největší idiot rozezná svůj opak; to chytré a ušlechtilé, aby ho nemilosrdně pronásledoval. Tak jako komunisté a nacisti. Navíc si ten vůl Toronto (Marek nebo Dubák) myslí, že není komunista. Ty doby kdy se komunista poznal podle odznaku a rádiovky jsou za námi; ty máš tu rádiovku už v genech. Z tebe komunismus smrdí jako česnekovej salám z Paroubkovy tlamy. To tě tak Losose sere, že nemůžes ty vaše vzdělané poslat do dolů nebo do kotelny, tak alespoň urážíš ty v menšině: cikány a emigranty. Tobě podobní dodnes serou do malé staré kapličky mezi Úsovem a Policí na Moravě. Srát začali v padesátém, po sametu ji jen ještě dovykradli - dnes v ní není nic! Proto nikoho nepřekvapí, že nesmekneš před R.Reaganem, kterému vděčíš za svou údajnou nekomunistickou existenci."

38 Luis Luis | 23. srpna 2009 v 21:13

[36]: Tonda S. alias johanes je velice smutny pripad. Byl to byvaly kamarad , kdyz jsem ho znal , tak az na detinskost byl docela normalni . Co se z neho stalo za tech dvacet pet let co jsem ho nevidel je smutne.  Potkal jsem ho jeste v roce 2000 a to uz jsem se zhrozil co z neho zustalo. Pritom jako mlady porucik CSLA mel jeste normalni nazory a v KSC nebyl.
Jen se v jeho pripade potvrdila Rostova teorie o domestikaci ceskeho zvirectva.

39 Jaroslav Jaroslav | 24. srpna 2009 v 3:37

[38]: Luisi, kdo potom je ten dalsi blbec z Johanesova clubu co zije nekde v Illinois, myslim ze pouziva nick Pepe, i kdyz si jiste tez casto meni svuj nick.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama