Vědecky vzato... jsou blbí jako svině.

31. října 2009 v 18:31 | Ross Hedvicek |  Clanky vzpominkove a recyklovane
Jan Sinagl posila sve obcasniky kdekomu - vcetne mne - a doporucuji i vam abyste napsali primo mu a zapsali se na jeho rozesilaci list. Napriklad 27. 10.2009 se Jan Sinagl rozepsal nasledovne:

Náměstek MŠMT pro VŠ Václav Vinš zase zaujal televizní diváky tvrzením, že dotazníky ohledně kvality studia byly zaslány na všechny VŠ. Jistě nepochybuje o tom, že případné průšvihy mu s radostí děkani sdělí, aby tak podpořili své odvolání z funkce?!
Podvody s doktorskými tituly se objevily už i na Universitě Karlově. Jak jinak, tituly se zvládly v rekordně krátké době a odpovědní už spěchají s tvrzením, že se jedná o kvalitní práce. V USA se na takovém doktorátu pracuje 12 let, v Anglii 4 roky a práce musí mít alespoň 100.000 slov. Máme 6x více VŠ na počet obyvatel než např. v Anglii a jejich "kvalita" jak je vidět tomu odpovídá. Brzy asi budeme první zemi na světě (pokud jí už nejsme?), kde se akademickými tituly bude chlubit největší část populace!!!
Myslet si, že ostatní university v zemi jsou čisté jako lilie je naivní. I ony jsou nutně obrazem poměrů panujících v naší zemi. Kde jinde začít s očistou společnosti než u základu každého vyspělého státu, tedy u vzdělání a výchovy.
Připomínka níže ohledně Baťové firemní kultury vypovídá o podstatném: Oslovení "Pane" řekne a přijme osobnost, svobodný člověk, mající úctu před druhým - oslovení "pane doktore" řekne a přijme většinou neosobnost či patolízal!
---

Ano prosim, o ceske nevzdelanosti a primitivnosti jdou svetem uplne legendy - a naopak: Cesi sami si obvykle mysli, ze sezrali Salamounovo hovno. Staci nakouknout na cesky internet. Nekdy pred patnacti lety jsem o tom sesmolil clanecek, ktery slavil neobvykle uspechy i v Cesku a by opakovane v ceskem tisku publikovan - honorar mi ale VZDY zapomeli poslat. Plagiarizace? Ano, ta taky. Casopis REDHOT (Stratosfera s r.o., sefredaktor Antonin Herbeck, jeden vytisk mi zaslali pratele) jej dokonce otiskl v plnem zneni bez meho jmena jako autora coby "SLOVO SEFREDAKTORA" na strane 6. S copyrightem si v Cesku jiste starosti nedelaji, protoze mu clanek doprovodili jako ilustraci fotkou Johnny Knoxville a jeho kamosu ze show Jackass (take bez identifikace). Inu, Cesi...

Nyni zpet k memu postarsimu clanku o ceske pseudo-vzdelanosti. Berte v uvahu, ze je to clanek patnact let stary a vztahujici se k roku 1990. Pochopitelne vim, ze dneska je vsechno jinak a ze je to mnohem, mnohem, mnohem horsi...

----
Podle informace Úřadu vlády ČR bylo na území Čech a Moravy koncem roku 1989 celkem 109 organizací " v oblasti průmyslu a stavebnictví spadajících pod klasifikaci "výzkumný ústav a zaměstnávající přes 21 tisíc lidí - viz http://www.avo.cz/analzmen.htm.

Dle údajů na http://www.vutbr.cz/to.cs/neprehlednete/vysskol.phtml je v České republice 24 veřejných vysokých škol, 22 soukromých vysokých škol, 3 vysoké vojenské školy a jedna státní vysoká škola (policejní akademie), kde pracuje přes 250 tisíc lidí s tzv. "vědeckou hodnosti" (pokud se nepletu, tak známý "ynžynýr" se počítá jako nejnižší vědecká hodnost).

Slavná Akademie věd České republiky (kde akademik Trávníček prohlašoval, že má nad českým jazykem takovou moc, že když to on nařídí, tak se od zítřka bude psát píča s tvrdým y) a která je k nalezení na adrese http://www.cas.cz/en/list.html má 59 specializovaných vědeckých ústavů, od ústavu geoniky až po ústav parazitologie, a před rokem 1990 zaměstnávala přes 100 tisíc "vědců".

Mimo výše uvedené ústavy má každé větší či okresní město nějaký svůj "vyzkumák" - od třeba Zemědělského výzkumného ústavu v Kroměříži, kde slyší trávu růst (a zapíší to a zkoumají to vědecky) až po Výzkumný ústav dopravní techniky v Brně, kde zhruba v roce 1980 zkoumali, zda spoilery nad kabinou náklaďáku ušetří palivo (ve zbytku světa už to bylo vyzkoumáno a používáno přes 30 let) a zda přídavné brzdové světlo za zadním sklem embéčka může jiného řidiče oslnit a způsobit nehodu. Můj odhad je dalších sto tisíc vědců.

Když jsem naklepal do www.google.com české slovo "vědecký", dostal jsem 13800 možnosti. Prostě Češi jsou národ vzdělaný, plný vědců a výzkumníků.

Tedy tak jsem si to aspoň myslel, dokud jsem nenarazil na několik vědecky (jak jinak) pojatých tabulek a statistik, jako třeba země hodnocené podle poměru počtu obyvatel ve vztahu k množství získaných Nobelových cen (Nobelovy ceny za "mír" se nepočítaly, to by tak scházelo, aby i Palestina předběhla Českou republiku), což je na adrese http://members.shaw.ca/delajara/Nobels.html a nebo dokonce zkoumající vztah mezi počtem Nobelových cen získaných obyvateli té které země a průměrným IQ obyvatel té země - což je k vidění na http://members.shaw.ca/delajara/NationalIQs.html.

Tabulka porovnávající počet Nobelovek s počtem obyvatelstva je nejzajímavější a nejlogičtější - i když u zemí s velmi malým počtem obyvatelstva (pod 1 milión dochází ke zkreslení) - tak se stalo, že čistě matematicky je na tom nejlíp Island s jednou Nobelovkou a 273 tisíci obyvatel a Lucembursko s taky jednou Nobelovkou a 429 tisíci obyvatel.


Pár údajů k zamyšlení. Za názvem země: počet Nobelových cen - počet obyvatel v milionech - počet obyvatel v tisících na jednu Nobelovu cenu:
1 - Island - 1 - 0.273 - 273
2 - Švédsko - 23 - 8.911 - 387
3 - Lucembursko - 1 - 0.429 - 429
4 - Švýcarsko - 15 - 7.275 - 485
5 - Dánsko - 11 - 5.357 - 487
6 - Velká Británie - 85 - 59.113 - 695
11 - USA - 242 - 272.640 - 1127
12 - Rakousko - 7 - 8.139 - 1163

Říká se, že při nedostatku svobody nekvete tvůrčí duch - jak je ale pak možné, že Španělsko dokázalo získat i za vlády "fašisty" Franca šest Nobelovek (25. místo, obyvatel 39.168 mil, počet obyvatel v tisících na jednu Nobelovu cenu 6528) a nebo i sousední Polsko, za vlády stejných komunistů jako v ČSSR dokázalo získat sedm Nobelovek (22. místo, obyvatel 38.609 mil, počet obyvatel v tisících na jednu Nobelovu cenu 5516)? Je možné, že by Češi byli jen přízemní švejkové s bezcennými akademickými tituly, neschopní vzletu ducha? Šmankote!

Proč je Československo v téhle tabulce až mezi zeměmi třetího světa? Tak tak že předehnalo Nigérii a Pákistán! Ale bylo to těsně!

Pak jsem začal bádat nad průměrnými IQ z různých zemí na adrese http://members.shaw.ca/delajara/NationalIQs.html - Holandani (109.4) a Němci (109.3) nejinteligentnější, následování Poláky (108.3) - šmarjápano, to je rána českému národnímu sebevědomí, oni se Čecháčci Polákům padesát let pošklebují a teď se vědecky dokáže, že Poláci nejsou vychcaní, že oni jsou prokazatelně inteligentní! Československo zase až vespodu tabulky, jen o chlup nad číslem 100 (100.4) - měřeno na obyvatelích Bratislavy. Hrůza!

Ale nejvíc mne popudila Coxova studie tří set nejznámější géniů - k vidění na adrese http://members.shaw.ca/delajara/Cox300.html - není mezi nimi ani jeden Čech. A pokud chcete něco v češtině - myslím, že je to výstřižek z časopisu Reflex nebo Respekt, nevím - podívejte se, jak to vypadá se studenty - http://www.humintel.com/idioti.htm

Začínají mne jímat temné předtuchy o stavu české vzdělanosti. Vědecky vzato... jsou blbí jako svině.
---
No jako priklad ceskeho pedagoga (co asi takovi cesti pedagogove mohou vyprodukovat?) se podivejte na Matikarku z Bosonoh (nevim kde jsou Bosonohy, nekde v Cesku):

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anti Anti | E-mail | 31. října 2009 v 19:02 | Reagovat

No jo... kdyz uz se stane, ze se v Cesku narodi nekdo inteligenti, tak vetsinou emigruje a tam pak zbude jen ta luza. Ale pokud takovy emigrant dosahne uspechu, to se jim pak chlubi kde muzou a hned je to i jejich zasluha...
Pobavil me i fakt, ze Cesi radi tvrdi, jak jsou Americane blbi a negramotni (ze treba na zpetnem zrdcatku (mirror) auta maji napsano ze obekty v nem jsou bliz nez se zdaji), ale v te tabulce na http://www.humintel.com/idioti.htm vysli o mnoho blbejsi Cesi nez Americani...

2 Hmm Hmm | E-mail | 31. října 2009 v 22:42 | Reagovat

no ta pani ucitelka.... , to je jak rikaji Polaci "Kultura Swiatowa"

3 Pametnik Pametnik | 1. listopadu 2009 v 0:56 | Reagovat

Ano Rosto - zacala to bitvou u Bile Hory kdy potom  to nejlepsi co bylo genetickeho [? "genetic pool" - jak se to sakra rekne cesky?]emigrovalo a tem co zbyli usekli hlavy.

4 Miroslav Miroslav | 1. listopadu 2009 v 23:29 | Reagovat

[Smazaný komentář] - Protoze svoboda slova neznamena, ze si tu kazdej primitiv muze prijit vykydat ten jeho slovni prujem. Ja ty Vase vedecke spolupracovniky rano cetl ... jsem rad, ze diskuze si udrzuje nejakou uroven pravidelnym umazavanim ubozaku.

5 Seetal Seetal | 2. listopadu 2009 v 21:25 | Reagovat
6 Jaroslav Jaroslav | 2. listopadu 2009 v 23:15 | Reagovat

Nazornou ukazku te ceske vzdelannosti nebo spis ynteligence si muzete overit na Blogu Lidovek u clanku Marka Barleje, kde pise o tom proc Hedvicek nepovoluje diskuse na blogu Tyden.cz.
Duvod proc, je jiste znam kazdemu kdo vi jaky hovada jsou ti cesti Johanesove a dokonce i Pepove zijici v USA.
Hedvickovi je velmi casto vytykano ze "Sere do vlastniho hnizda". No ja nevim ale pokud je mi znamo tak Hedvickovo "hnizdo" je nejen na Floride, ale preci psat plodnou kritiku na pomery v Cesku neni kaleni do vlastniho hnizda.
PS. Co se tyce tech nepovolenych diskusi, tak me je na pr. na Blogu Lidovek zamitnut pristup, holt jsem asi byl prilis kriticky na uroven jejich blogu ktery ma velmi malou ctennost v porovnani treba s takovym Blogem na iDnes.

7 Honza Krajan Honza Krajan | 4. listopadu 2009 v 13:54 | Reagovat

Češi získali dvě nobelovky - jen je trochu legrační, že oba čeští laureáti Nobelovy ceny mají německá jména... ;)

8 Z.Hruza Z.Hruza | E-mail | 7. listopadu 2009 v 19:12 | Reagovat

Nobelovy ceny: kdyz porovname Muslimy (1 miliarda lidi) maji jich asi 4 zatim co Zidi (asi 9 milkionu lidi) jich maji vic nez 100. To je zajimnavejsi nez porovnavat staty.

9 Petr V. Petr V. | 7. ledna 2010 v 13:36 | Reagovat

Škoda slov pane Hedvíčku :D A navrch dát nějakou cigánku ožralou a říct že to je český pedagog - no dovlote. Kdybyste radši vložil svůj potenciál do užitečnějších věcí než do vymýšlení sebemrskačských hovadin, udělal byste líp :) A co se týče výpovědi vaší a výpovědi těch tabulek, tak si v mnoha ohledech protiřečí.
PS. Bosonohy jsou část Brna.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama