Jak se Sinagl poucil...

30. listopadu 2009 v 17:25 | Ross Hedvicek |  Clanky jinych autoru
Dostal jsem nasledujici vymenu emailu od Jana Sinagla a naramne jsem se zasmal. Takze tentyz Jan Sinagl, ktery mi pred casem vycital, ze jsem obhroubly k ceskym novinarum, se takhle utrhl ze retezu. Asi se poucil...

Mate mou podporu, Jane Sinagle - jako vzdy!

------


Výměna názorů s novinářem MFD Karlem Steigerwaldem

----- Original Message -----
Sent: Thursday, November 26, 2009 12:33 PM
Subject: RE: VOJTECH CEPL-TYC: GESTA NE BOJ-SKANDAL NA MO-PRASECI VAKCINA-USTR=USTRK-KUBISOVA VERSUS VONDRACKOVA-PRAVDA O 1989-EWA KOPACZOVA-TK BARTOCI-STIZNOST VS PRAHA-VEDOUCI NEVEDI?-DOPIS MINISTRYNI KOVAROVE-NOVA VALKA-TO GAVLASOVA-WEBVIZE DS-ZPRAVA CTK

Pane Šinágle,

trpělivě jsem po nějaký čas strpěl vaše maily. Ten dnešní je poslední kapka. Už mi žádné další neposílejte. Lžete jako kdekdo. Vaše zvědavost, jestli manželka dr. Háchy byla příbuzná s prezidentem Klausem je odporná. Kdyby ano, to byste pak jásal, že jste dávno už na Klausovi viděl, jaké má předky? Znal jsem nějakého Šinágla ze severní Moravy, byl u SS. Nebyl to váš příbuzný? Zjistěte si také, za co byl trestán exsenátor Pavlata. A mně už dejte pokoj.

steigerwald

----- Original Message -----
Sent: Saturday, November 28, 2009 10:36 AM
Subject: Re: VOJTECH CEPL-TYC: GESTA NE BOJ-SKANDAL NA MO-PRASECI VAKCINA-USTR=USTRK-KUBISOVA VERSUS VONDRACKOVA-PRAVDA O 1989-EWA KOPACZOVA-TK BARTOCI-STIZNOST VS PRAHA-VEDOUCI NEVEDI?-DOPIS MINISTRYNI KOVAROVE-NOVA VALKA-TO GAVLASOVA-WEBVIZE DS-ZPRAVA CTK

Už ne vážený pane Steigerwalde,


rozčilení často zatemňuje mysl. Je s podivem jak snadno se necháte unést emocemi ke tvrzením nedůstojným Vašeho jména a Vaší pověsti? Touto pokleslou reakcí své pověsti moc neposloužíte. Překvapuje mne, jak nepodstatnou část mého zpravodajství jste si vybral ke své kritice? Mohu Vás uklidnit, žádné nacistické předky nemám. Exsenátor za ODS a nynější radní ČT Josef Pavlata byl, dle médií, v roce 1986 odsouzen za rozkrádání socialistického majetku na 13 měsíců a jako jeden z prvních vyzyval Václava Havla k odchodu z politiky? Máte-li jiné informace či důkazy, že je čestný člověk, tak je prosím zveřejněte. Znám pana Pavlatu ze setkání v Senátu a na Radě ČT - za charakterního a čestného člověka jej nepovažuji. O prezentaci lži mám poněkud jiné představy než Vy. Je pro mne svým způsobem vyznamenáním, když mne označujete za někoho, kdo "lže jako kdekdo" - zatím jste kupodivu první, kdo to tvrdí? To je podle Vás seriosní tvrzení? Dokažte mi kde lžu či kde se mýlím, rád se omluvím! Vy zřejmě mezi podloženým tvrzením a vznesenou možností nerozlišujete, že?

Presidenta dr. Emila Háchu snad nepovažujete za nacistu? Byl to čestný, skvělý člověk a vynikající právník. Překvapilo by mne, kdyby měl Václav Klaus patřil k jeho příbuzenstvu. Jistě je Vám známo, že president dr. Emil Hácha měl velmi dobrou pověst, když na sebe vzal roli protektorátního presidenta s požehnáním Beneše, který před odpovědností zbaběle utekl a který po návratu nechal dr. Háchu nedůstojně zemřít ve vězení. To by pro pana Klause a jeho rodinu nebylo jistě nic dehonestujícího, kdyby měli v sobě trochu ušlechtilé krve dr. Háchy, nemyslíte? Příště prosím více přemýšlejte nad mým textem než se jej rozhodnete tak nedůstojně, hloupě a trapně komentovat.

Žil jsem v mylné představě, že i přes Vaše dřívější NE, snad jako známý novinář oceníte i mé stále závažnější informace, které celostátní média ignorují, resp. zamlčela - i "neklaunovského" typu (viz např. obě TK z 2.11 v Praze-oběti justiční mafie a 5.11 v Plzni-don Kindl). Nezávislí novináři by o nich museli referovat na prvních stránkách novin - ovšem v demokratické zemi, kde novináři plní svoji úlohu "hlídacího psa demokracie" a ne "hlídacích psů" pověsti těch, kdo demokracii a svobodu ohrožují. Uznávám, že i nezávislost může mít své hranice a že ne každý novinář musí o všem závažném vědět, byť bych to u novináře MFD a Vašeho formátu předpokládal. Mými informacemi už Vaše nezávislost a klid nebudou rušeny či ohrožovány.

Jinak oceňuji, že jste mé zpravodajství tak dlouho sledoval, četl a "strpěl". Musím se ovšem ptát, kde na to při mé bezvýznamnosti a Vaší předpokládané vytíženosti, berete čas? Že by tam nebyly jen samé lži? Předpokládám, že různé teorie, které kolují o zprivatizování Mladé fronty a nemravném obohacení se určitých osob se nezakládají na pravdě? Také nepředpokládám, že jste jako scenárista a dramaturg na Barrandově nezneužíval svého postavení. Máme-li věřit Wikipedii, tak jste jím byl od roku 1973?! Všechna čest, pokud jste to dokázal v době tuhé normalizace, aniž jste byl členem KSČ.

Na druhé straně jste zetěm pana Richarda Salzmanna, bývalého ředitele Komerční banky za časů Klausova bankovního socialismu, který se "proslavil" zbavením se odpovědnosti za ztrátu miliard údajným odchodem na toaletu během rozhodujícího jednání?! Podivný šéf, který připustí závažná rozhodnutí svými podřízenými během pár minut, bez své účasti jako nejvýše odpovědného, pokud ovšem nestrávil na toaletě hodiny? Za odpovědnost si nechal královsky platit, ale přijmout ji odmítl. Příbuzenský svazek s takovýmto "charakterem" nikoho nectí. Za své rodiče nemůžeme, ale snad se Vaše paní nepotatila, alespoň co se týče charakteru?

Jste vyhraněným obhájcem ODS a zejména Václava Klause. Proto se nedivím Vaší reakci, která se Vás viditelně dotkla na citlivém místě. Pokud bude pan Klaus ještě prezidentem, snad si na Vás 28.října někdy vzpomene až bude opět udělovat státní vyznamenání "bojovníkům s perem" za svobodu a demokracii. Samozřejmě se Vám omlouvám za netušenou, v dobré víře způsobenou újmu, díky mému nezávislému zpravodajství. Jsem rád, že mezi statisíci příjemci mého zpravodajství jste čestnou vyjimkou. Vaši omluvu neočekávám už z titulu, že o její upřímnosti lze velmi pochybovat, o schopnosti ji vyslovit nemluvě. Nicméně každou omluvu přijímám. Těch upřímných si vážím.


S pozdravem
Jan Šinágl
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 victor bolt victor bolt | 30. listopadu 2009 v 18:24 | Reagovat

Pana Sinagla si vazim pro jeho neohrozeny cit pro spravedlnost.
Jde jim po krku na vsech frontach , proto doporucuji vsem ho cist.

2 Jaromir Masa Jaromir Masa | E-mail | Web | 30. listopadu 2009 v 21:33 | Reagovat

Uprimne receno neznam ani Sinagla, ani Steigerwalda, zato vim, kdy bude pristi prechod Venuse pres desku slunecni. Zajima me neco, co ma rozměr. Drobny hmyz me nezajima. DDT na nej.
Pokud jde o JUDr (ne z Plzně) Emila Háchu, chodil na špacír za války na nábřeží bez dvaceti tisíc ochranek. Nesudoval jsem jeho rodinu, skoda, neukradl jsem na chate jedne divky, se kterou jsem se nevyspal, krasnu knihu s jeho fotografiemi, coby prezidenta. Ano, byl to cestny clovek, vedel bvelmi dobre, ze strka krk do opratky, kromě odbornych clankuprelozil i J.K.J. 3 muze ve clunu. Pokud vim, nemelnikoho, jen dceru, ta zemrela v bide a zapomneni. Ve vedomem sebeobetovani se "narodu" je Hacha jeste vetsi,. nez Masaryk, ktery riskoval "jen!" trvalou emigraci a sikany vuci rodine. Krucityrkn, chtel bych jeho fotografii aspon A4.
Se srdecnym pozdravem, pa, raplata
Vas JAM

3 Wolf Jiří Wolf Jiří | E-mail | 30. listopadu 2009 v 21:47 | Reagovat

Včera jsem jel z domova do města sockou -basem MHD 168 - a nějaký strašně důležitý hňup hovořil do mobilu,  že ten debil Šinágl  jim toho dne  zahltil jejich stránky a že v redakci mají nyní problém.  Když skončil s voláním,  zeptal jsem se ho, proč je pan Šinágl  debil. "Protože ty jeho články jsou tak pravdivě a objektivní, že se prostě nedají v M.FDNES zveřejňovat.  Vida, pravda v této zemi vadí...

4 Vanek Vanek | 1. prosince 2009 v 0:39 | Reagovat

v roce 1986 odsouzen za rozkrádání socialistického majetku na 13 měsíců
--------------------------------

Komunisticke svine odsuzovali i ty co ze socialistickeho majetku nic neukradli !!!!

5 Mischa Mischa | E-mail | 1. prosince 2009 v 10:19 | Reagovat

Byť se mi u mailů J.Šinágla kroutí hrůzou i palce u nohou nad tím, co všechno je u nás možné, ráda si jeho objektivní zpravodajství přečtu. Je všude, kde se děje bezpráví, a děsně tím všechny "nasírá". Soudci počínaje, politiky konče.Začínám se obávat, aby jednoho dne "tajemně nezmizel", jako mizeli (a dodnes mizí) všichni nepohodlní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama