České hyeny...

10. ledna 2010 v 7:26 | Ross Hedvicek |  Clanky vzpominkove a recyklovane
Jak už jsem dříve psal, jedním z příjemných benefitů mého grafomanství je to, že mi řada (spokojených) čtenářů často posílá různé knihy, abych si je přečetl, a co tomu jako říkám. A tak, když zrovna nejsem postrachem českého internetu a nejhorší noční můrou neokomunistických českých novinářů a marxistické české mládeže, tak spokojeně ležím na gauči a čtu. Jsou to knihy výhradně historické - tedy přinejmenším to, co v Česku považují za historii.

Jako negativní příklad uvedu knihu Jiřího Šolce Po boku prezidenta http://www.kosmas.cz/knihy/136966/po-boku-prezidenta/ s podtitulem František Moravec a jeho zpravodajská služba ve světle archivních dokumentů, kde autor s jasnou vlastní agendou se snaží udělat z Františka Moravce úplného idiota. Vzhledem k tomu, že Jiří Šolc napsal řadu podobných knih s vojenskou/zpravodajskou tematikou a má přístup do vojenských archivu současné ČR, lze mít důvodně podezření, že autor "není nekomunista". Mne ovšem maximálně rozčílil citací "důvěryhodných zdrojů". Například cituje výpovědi politických vězňů z padesátých let (včetně "anglických letců" a bývalých zpravodajců) a co vypovídali k tématu, zatímco byli mučeni různými Grebeníčky a Doubky. A to prosím tenhle český historik-trouba považuje za věrohodnou informaci. V padesátých letech StB moc dobře věděla, že Moravec už dávno pracuje pro Pentagon (OKAPI) - jak asi mohly vypadat vymučené výpovědi jeho bývalých přátel? Pochvalné pro Moravce? Ano, Moravec byl nejspíš vůl, ale z jiných důvodů: 1) Byl zažraný český vlastenec. A to začíná vypadat jako velká charakterová vada (obzvlášť ve světle poslední doby). 2) Z neznámého důvodů mu nevadilo pracovat pro člověka, jako byl Beneš. Další charakterová vada.

A teď něco z Česka, co zaslouží pochválit: Před pár lety se mi dostala do rukou kniha Jaroslava Pospíšila Hyeny http://knihy.abz.cz/prodej/hyeny Je to převážně o partyzánském hnutí na Zlínsku před koncem druhé světové války, a že to vlastně nebylo to, co to se později předstíralo být. Je to naprostý bořič mýtu o partyzánském hnutí a něco, co česká veřejnost potřebovala jako koza drbání.

Ovšem, před pár dny (byt kniha vyšla už 2003) se mi dostalo do rukou volné pokračování této knihy, od stejného autora Jaroslava Pospíšila s názvem Hyeny v akci http://knihy.abz.cz/prodej/hyeny-v-akci která nejen překonala tu první knihu, ale hlavně předčila má vlastní očekávání (a to jsem pěkně prosím náročný čtenář). Autor volně navazuje na historii z první knihy a pokračuje poválečnou historii Zlínska, střední Moravy, ale občas i Prahy (pokud to má souvislost se sledovanými události) a ve finále zabrousí až do USA a Austrálie mezi emigranty a exulanty (to jsou dvě odlišná zvířata) až zhruba do roku 2000. Knihu maximálně doporučuji i všem emigrantům, protože kniha jmenuje jména - a já jsem je znal! Jsem si jist, že je budete znát taky.

Kniha je sympatický tlustá - téměř 700 stran a zabývá se nejen poválečnou historii Zlínska a Gottwaldovska (včetně detailů, jak došlo k přejmenování) a jmenuje jména i tam. Dočtete se, kdo asi zavraždil Augustina Schramma (a Jana Masaryka), o tom jak komunisti a vrazi jako Vávra-Stařík emigrovali do Francie, co to byla Akce Světlana a jak komunističtí provokatéři jako Antonín Slabík emigrovali do Austrálie a stali se z nich vedoucí činitele exilového hnutí v Austrálii či jako JUDr. Vlastislav Chalupa (neboli agent StB mjr. Král) zase emigroval do USA a stal se vedoucím činitelem exilového hnutí v USA. Začíná vám svítat, proč jsou "exulanti" poněkud jiní tvorové než my, "obyčejní emigranti"? A divíte se, že si Škvorecký nechal Havlem zakázat vydání Rambouskovy knihy o Mašínech?

V úvodu knihy autor cituje oficiální bullshit, tedy že v letech 1948 až 1989 byla bilance vlády komunistů 244 popravených, 8000 umučených a ubitých a přes 100 000 dlouhodobě vězněných (k tomu statisíce rozvrácených rodin a nešťastných dětí), aby v průběhu knihy tato slova sám vyvrátil. Autor jmenuje jména - TISÍCE jmen - a člověku jde mráz po zádech, když si uvědomí, kolik těch jmen zná. V knize jsou stovky fotografií - těch, co byli zabiti, popraveni, umučeni - a nemám pochyb o pravdivosti jediného údaje. Což mne přivedlo po přečtení prvních pár stovek stran k zamyšlení. Jen ze Zlínska/střední Moravy kniha dokumentuje (jména a fotografie) lidí, kteří byli popraveni komunistickým režimem a je jich daleko více, než výše uvedených 244. Už jsem dal na vědomost, že naprostou většinu českých historiků považuji za komunistické lháře, ale tady je nutno prohlásit za LEŽ i oficiální českou verzi o 244 popravených za komunismu. To už jste v Česku všichni natolik potroublí formalismem, snobstvím a úctou k vrchnosti a jejich údajům? Je rozdíl mezi zavražděným LEGÁLNĚ (v nelegálním systému) a zavražděným "bez soudu" (= nelegálního soudu)? Proč pořád Češi dělají rozdíl mezi "popravenými" (244) a "umučenými" (8000)? Že by z dosranosti a protože tam mají kontinuitu s komunistickým režimem (ano prosím, ten idiot Václav Havel)? Cítí se pozůstalí o něco lépe, když se dozví, že jejich otec nebyl "umučen", ale "popraven"? Tímto tedy vyzývám k nazýváni věci pravými jmény (přestaňte být Češi!) a uvádění údaje jako "8244 ZAVRAŽDĚNÝCH KOMUNISTICKÝM REŽIMEM" - cokoliv jiného je necivilizované!

Kniha Jaroslava Pospíšila Hyeny v akci je něco, co byste si určitě měli přečíst. Pokud vás to "nezajímá" - pošlete mi prosím adresu a já vám z eBay objednám nějaké krmivo pro dobytek.

Když jsem se o výše uvedeném nedávno zmínil na několika internetových fórech, okamžitě mi bylo řečeno, že o tom nikdo nevěděl a "jak jsme o tom měli vědět?", když o tom nemluvilo rádio, nezpívala televize a nepsaly noviny? Měli jste o tom vědět! Měli jste se dívat okolo sebe! Dívejte se okolo sebe i teď! Hledejte symptomy. Je třeba dívat se okolo sebe. Když se nedíváš, dříve nebo později narazíš držkou do zdi. Mne úplně fascinuje ta česká sebestylizace do "nic nevědění" a "všechno vědění" v ten stejný okamžik. Už si, kurva, vyberte, chytrolíni - buď jste nejchytřejší na světě (Hašek na Hrad!) a nebo jste jen obyčejná východoevropská tupá hovádka (Iváňuška Duračok)! Anebo třetí možnost: jste jen prolhaní pokrytci. Vyberte si!

Na závěr bych rád oficiálně oznámil, že si nemyslím, že úplně všichni Češi jsou hyeny. Vždy jsou výjimky a jsem rád, že zrovna vy jste jednou z nich. Jen bych byl rád, kdyby vás bylo víc. Jak kdysi zpíval Jiří Dědeček: "Málo slušnejch lidí, málo slušnejch lidí žije mezi náma - kam se poděli? Emigrovali a nebo umřeli?"

"There's a man goin' 'round takin' names.
And he decides who to free and who to blame.
Everybody won't be treated all the same.
There'll be a golden ladder reaching down.
When the man comes around.
The hairs on your arm will stand up.
At the terror in each sip and in each sup.
For you partake of that last offered cup,
Or disappear into the potter's ground.
When the man comes around.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Miroslav Václavek Miroslav Václavek | E-mail | 10. ledna 2010 v 9:31

Hyeny I. i Hyeny II. mám. Podle těchto knih se mají točit filmy o době do roku 1989. Nehledě k tomu, že se měly stát povinnou četbou pro českou mládež. Nad starými, komunismem degenerovanými lámu hůl. Starého bolševického psa novým demokratickým kouskům nenaučíš.

2 OM OM | 10. ledna 2010 v 11:52

Obě knihy jsem četl a vřele doporučuji. Má je každá vědecká knihovna.

3 David Werner David Werner | 10. ledna 2010 v 12:17

Jiri Solc byl politruk u 21. vysadkove brigady.

4 OM OM | 10. ledna 2010 v 12:36

JUDr. Jaroslav Pospíšil - jeho dlouhý spor s vdovou po Antonínu Slabíkovi je docela zajímavý.
http://tinyurl.com/y8alto9

5 Jaroslav Jaroslav | 10. ledna 2010 v 18:14

Clanek je o ceskych hyenach a netrvalo to dlouho aby se tu vyrojily v prispevcich [Smazaný komentář] - [Smazaný komentář]. :-)))

6 Jan Kachlik Jan Kachlik | 10. ledna 2010 v 19:18

diky za Johnnyho rosto..

7 Jan Kachlik Jan Kachlik | 10. ledna 2010 v 19:19

V CR se natoci leda velky prd.. Kawasakiho ruze a podobny filmy se meli objevit hned po 89. Ted uz je to na hovno kdyz vetsina sfini kterych se to tyka zdechli..

8 Vanek Vanek | 11. ledna 2010 v 1:41

Estebacky udavac si koupil fotak
Podivejte na blba Hermasnka v Lidovkach

Digitální zrcadlovkou, 1400 ot/min, krátkými dávkami pal!!!
http://hermanek.bigbloger.lidovky.cz/c/118500/Digitalni-zrcadlovkou-1400-otmin-kratkymi-davkami-pal.html

9 Ondra Ondra | 11. ledna 2010 v 10:15

[8]:Pane Vanek, co to tam proboha na Lidovkách provádíte? Svoji osobu tím hrozně diskreditujete.

10 R.J. R.J. | 11. ledna 2010 v 11:17

Víte Pane Hedvíčku,
on byl opravdu Moravec a celá tehdejší tajná služba nějak mimo mísu. Nakonec o tom hovoří ztráty mezi odbojáři a desítky metrů rozluštěných depeší mezi "Londýnem" a odbojem doma nácky. Za celou dobu okuace se v Londýně  neobjevil ani stín pochybností nad bezpečností šifrování. Ztráty narůstají, ale pánové v Londýně jsou klidní a připisují ty ztráty všemu možnému, jen né sobě.Typická ukázka nekompetentnosti , která stála životy mnoha a mnoha vlastenců i s rodinami. Snad jako ukázku uvedu tajný odlet zpravodajců s materiály do Londýna, je tak tajný, že se o něm dozvědělo jen asi deset novinářů, kteří čekají s fotografama na letišti na přílet té tajné mise. Snad to na ukázku naprosté idiocie ve vedení tajné služby stačí. Nakonec, mnohé díky Canarise v Dejvicích na hlavním štábu za tajné spisy , které nebyly zničeny také hovoří více než jasně. Ono toho je více, ale na ukázku to bude stačit, co říkáte?

11 ghost ghost | 11. ledna 2010 v 11:32

[10]: A jak ma, podle tebe, blbec poznat, ze je blbec?

12 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 12:42

[Smazaný komentář] - [Smazaný komentář] Soudruzi z KSC opet zacali sichtu!

13 Viktorka Viktorka | 11. ledna 2010 v 16:58

[Smazaný komentář] Má pravdu ty boží hovádko.

14 Jaroslav Jaroslav | 11. ledna 2010 v 17:52

[13]: Presne tak az na podstatnou vyjimku kde Werner uvadi "Z celkem normalniho naroda....", ponevadz s prihlednutim na historii se naskyta otazka v cem byl cesky narod kdy "normalni". Nakonec je mnoho Cechu (nikoliv ti co patri mezi tu luzu) kteri aniz by vedeli o existenci Wernera, Vanka ci Hedvicka bez ostychu prohlasuji "Jsme to zkurvenej narod".

15 Viktorka Viktorka | 11. ledna 2010 v 17:57

[14]: myslím, že to uvádí Vaněk :)

16 Jaroslav Jaroslav | 11. ledna 2010 v 18:04

[15]: Ups, my mistake. :-))

17 Jaroslav Jaroslav | 11. ledna 2010 v 18:10

[Smazaný komentář] Co ceka cesky narod az se zacne nekompromisne uplatnovat paragraf 198 ceskeho zakona ?
Tak velkou veznici snad nemaji ani USA aby se tam vsichni provinilci v CR vesli.

18 Leos Pazurek Leos Pazurek | 11. ledna 2010 v 18:38

Pane Jaroslave
Podobne zakony jsou v cele Europske unii
a uplatnuji se

19 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 18:38

[14]: Narod mel jedinecnou sanci zacit znova a vybudovat skutecne pravni stat. Misto toho tam mate pravni kontinuitu s bolsevickou diktaturou. Zadny bolsevicky zlocinec (tautologie) nebyl potrestan (naopak) a vladnou vam opet soudruzi (musi se to opakovat co nejvic, snad to Ceskoblbbci ani nevedi):

Cast vlady C(SS)R

Jan Fischer, v letech 1980-1989 člen KSČ.
Jan Kohout, v letech 1986-1989 člen KSČ.
Eduard Janota, v letech 1984 člen KSČ.
Václav Riedlbauch, "byvaly" člen KSČ.
Petr Šimerka, od roku 1973 zaměstnán v odborovém svazu civilních pracovníků armády.
Daniela Kovářová, 1987–1989 členka KSČ.
Štefan Füle, absolvent státního institutu mezinárodních vztahů v Moskvě (studium 1981 – 1986). 1982 - 1989 člen KSČ.
Pavel Zářecký, 1966–1969 člen KSČ.

20 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 18:41

[18]: I mimo. Ve Svycarsku mela dokonce problemy Oriana Fallaci (zena kterou obdivuji). Na tu se vrhly hyeny udajneho multikulturalismu (milacci komunistu) a zastanci Saddama.

21 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 18:44
22 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 18:47
23 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 18:58

Ohledne Moravce jste zapomneli na jednu velmi dulezitou knihu. Jedna se o jeho autobiografii "Spion jemuz neverili"(vydalo kdysi 68 Publishers). Tam vse  zni trochu jinak. Z teto knihy citovali dokonce soudruzi!

24 Jaroslav Jaroslav | 11. ledna 2010 v 19:08

[18]: Zrejme jste Leosi moji pointu nepochopil, coz me od ceskeho sovinisty neprekvapuje.
PS. Asi moc nesledujete ceske diskuse. :-))

25 hedvicek hedvicek | 11. ledna 2010 v 19:09

Davide, prijde mi prinejmensim podivne,ze nekdo tak fanaticky proti-americky jako Orianna Fallaci nakonec vyda proti-islamskou proklamaci a jde na zbytek zivota zit do New Yorku? Je stejna jako Jane Fonda - pliva na Ameriku, ale v Hanoji nezustane. Pamatujes si ten incident jak ji postrelili americti vojaci v Iraku?

26 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 19:14

[25]: Nakonec ji v Italii karikovali jako agenta americkeho imperialismu.

27 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 19:19

[25]: De mortuis nihil nisi bene. Do Hanoi Jane mela skutecne daleko a bolsevicka ikona je dnes druzkou kapitalisty Turnera (vim, pro tebe je CNN "Comunist News Network" a uznavas pouze Fox News, ty u nas nemame).

28 hedvicek hedvicek | 11. ledna 2010 v 19:22

Hanoi Jane je s valium-psychotikem Turnerem rozvedena uz radu let. Takova super-krava s nikym nevydrzi. CNN dnes sleduje je 5% lidi ve srovnani se 100% FoxNews - CNN je uz jen smutnym stinem co kdysi byli - ale v Evrope porad prezivaji. V Evrope se vzdy ten komunismus dokazal udrzet dele.

29 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 19:32

[28]: Promin, nesleduji spolecenske rubriky. Fonda, to zni nejak cesky!  Nejsou Fondove ceskeho puvodu? Jako Harvardske Fondy.  Zname  jsou take Fondue, zvlaste ted kdyz huste snezi.
CNN tu stale bezi a vetsina lidi to povazuje za priklad fast food  zurnalismu. Nejaky cas jsme zde meli C-span ale ten brzy zhasl.

30 hedvicek hedvicek | 11. ledna 2010 v 19:37

Fonda neni Ceska (i kdyz s tam blbym nazory by tam pasovala) a nejsem Rechcigl, abych o kazdem prezidentovi (i cernosskem) tvrdil, ze je ceskeho puvodu :-). C-span tu jisteze mam, ale to je jen pro political junkies :-)

31 Jaroslav Jaroslav | 11. ledna 2010 v 20:06

[29]: "Fonda, to zni nejak cesky. Nejsou Fondove ceskeho puvodu?"
Hmm, Werner zase moc cesky nezni, nebudou Wernerove nemeckeho puvodu? :-))

32 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 20:15

[31]: Vzdelej se ohledne puvodu jmena Werner a budes mozna prekvapen odkud pochazi.

Ze nepochybujes o puvodu Gottwalda, Ransdorfa, Fierlingera nebo Dienstbiera?

33 Jaroslav Jaroslav | 11. ledna 2010 v 20:39

Wernere nic ve zlem, pouze jsem si sikovne "dloubnul". Vsak to znas, kdyz si dloubnes do Krystlika. :-))
BTW, necham se poucit o puvodu jmena Werner, i kdyz vim ze v Nemecku to je bezne jmeno asi jako v Cesku Kratochvil.

34 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 20:44

[33]: V nemecky mluvicich zemich to je hlavne krestni jmeno. Ve Svycarsku s tim jsou pouze problemy. V knihovne a  jinde: "Zadneho Wernera tady nemam, ale je zde nejaky pan David."

35 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 20:47

Jméno ROSTISLAV znamená ten, kdo rostí, rozmnožuje slávu. Nosí jej celkem 17.434 obyvatel České republiky. Svátek připadá na 19. duben.

Jméno JAROSLAV znamená slavící jaro; původně slavný silou, bujností a je to jméno původem staroslovanské. Nosí jej celkem 204.961 obyvatel České republiky. Svátek připadá na 27. duben.

http://krestni-jmena.cz/vyznam/index.php?name=viktorka

36 Viktorka Viktorka | 11. ledna 2010 v 20:51
37 Jaroslav Jaroslav | 11. ledna 2010 v 21:21

[36]: Takze vy asi budete spriznena s Havlem a Klausem ?  :-))

38 Viktorka Viktorka | 11. ledna 2010 v 21:26

[37]: Myslíte rodina, že bych to měla po strejdovi a po tatíčkovi :)

39 Jaroslav Jaroslav | 11. ledna 2010 v 21:30

[34]: V nemecky mluvicich zemich je Werner bezne jak v krestnim oznaceni tak i v prijmeni. :-))
PS. Takze ty nevis ze tvi predkove byli Nemci? :-))

40 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 21:43

[39]: Ty vis ze tvi predkove byli Cesi?

41 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 21:50

[39]: Protoze vsichni nasi prarodice nebo praprarodice byli Rakusane (nejedna-li se o newcomera).  ;-)))))))

42 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 21:57

[39]: Last not least narodnost (nikolv statni prislusnost, to je produkt nelidske byrokracie) je vec duse. U Cecha vyvola napriklad Laduv obrazek vodnika sediciho na vrbe pri uplnku pod kopcem se zriceninou hradu jiste dusevni rozpolozeni a touhu po domove. Zkus to!

43 hedvicek hedvicek | 11. ledna 2010 v 21:58

Zkusil jsem a nevyvolava to ve me vubec nic :-)

44 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 22:01

[43]: Napsal jsem u CECHA!

46 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 22:03
47 ghost ghost | 11. ledna 2010 v 22:03

[42]: U Viktorky urcite.

48 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 22:05
49 Viktorka Viktorka | 11. ledna 2010 v 22:14

[48]: To nefunguje, je to pochmurný vlhký, studený, mlhavý a odpudivý pocit, kdo tenhle obrázek vybral jako testovací, Vy Davide?

50 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 22:16

Cedar Rapids, Iowa:

http://www.youtube.com/watch?v=zKRUuwh5Hl0

;-)))))))))))))))))))))))))))

51 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 22:18

[49]: Vy byste v te chalupe na upati zalesnenych hor nechtela bydlet?

52 ghost ghost | 11. ledna 2010 v 22:20

[44]: Quli podobnym sentimentum se uz vedlo nescislne zbytecnych valek. Skoro jako quli sve naucene sentimentalni podobe jedineho boha a jeho jedinemu povolenemu vykladu.

53 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 22:24

[52]: Tobe se libi ten Multikutieintopf? Vsichni cumi na stejne serialy, filmy a zerou stejna jidla? Nikoliv militantni nacionalismus, nybrz trochu narodni identity.

54 Viktorka Viktorka | 11. ledna 2010 v 22:24

[51]: Upřimně ani ne, strašil by mne ten opičák na stromě, není přesně můj typ.

55 David Werner David Werner | 11. ledna 2010 v 22:27

[54]: Mohla byste si ho susit nad kamny.

56 Viktorka Viktorka | 11. ledna 2010 v 22:52
57 David Werner David Werner | 12. ledna 2010 v 4:42

[56]: Hezky kyc. ;-)))))))

58 Viktorka Viktorka | 12. ledna 2010 v 6:41

[57]: Je, uznávám, je to protipól. Ten obrázek od Lady navozuje atmosféru Erbenova Vodníka z Kytice. Neznám žádnou, která by s ním chtěla sdílet světničku...

60 Jiří Nedavaška Jiří Nedavaška | E-mail | Web | 12. ledna 2010 v 11:13

Zdravím,
vrátím se k Hyenám"...,
jelikož žiji na Valašsku,jsem vděčen panu Pospíšilovi za jeho výše uvedené  knihy,ovšem
dodnes čekám na slibovanou knihu o akci Světlana,která poznamenala životy a osudy mnoha lidí,nejenom u nás na Valašsku.
Děkuji znovu panu Hedvickovi za otvírání kontroverzních témat!

61 OM OM | 13. ledna 2010 v 16:30

[8]: Co je na koupi DSLR tak zvláštního?

62 ghost ghost | 14. ledna 2010 v 8:02

[56]: A to v tobe navozuje sentimenty k navratu do Cech?

63 Viktorka Viktorka | 14. ledna 2010 v 11:30

[62]: Únik. Záměrně vnitřně podporovaná naivita a romantika.

64 ghost ghost | 15. ledna 2010 v 8:13

[63]: Jo. Kdo je v kleci, chce z ni ven, kdo je venku, predstavuje si (nekdy), jake by to bylo uvnitr.

65 Darebak Darebak | 23. ledna 2010 v 23:51

Byvaly upravenec Rosta Hedvicek nenavidi vsechno a vsechny, predevsim pak First Amendment to the United States Constitution. Je ostudou vsech americkych vojaku bojujicich za demokracii v Iraku a Afghanistanu! Je take ostudou vsech ekonomickych emigrantu jako je on sam!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama