Cesko neni pravnim statem...

12. února 2010 v 13:28 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Oh, jste urazeni takovym prohlasenim? Chcete mi to vysvetlit? Chcete slyset sve vlastni ble ble ble bla bla bla? Pockejte momentik - napred si prectete tohle:


Členství soudců v KSČ je tajné, rozhodl soud

Praha - Členství soudců v předlistopadové Komunistické straně Československa má zůstat tajné.
Alespoň to vyplývá z verdiktu Nejvyššího správního soudu, který potvrdil, že informace je důvěrná a nelze ji sdělovat ani na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.
Podle rozsudku je členství soudců v KSČ jejich soukromá věc, která nemá přímý vztah k samotnému výkonu funkce.

Rozsudek, který zamítl kasační stížnost občanského aktivisty Tomáše Peciny, zveřejnil soud na svých stránkách ve čtvrtek. Stížnost si podal Pecina po rozhodnutí pražského městského soudu, který zamítl zveřejnit, kteří soudci z Vrchního soudu v Olomouci byli ve straně.
Aktivista argumentoval svobodným přístupem k informacím, soud mu ale nedal za pravdu. Podle něj by šlo o nepřiměřený zásah do práv na ochranu soukromí.
Pecina se po doručení rozsudku hodlá obrátit na Ústavní soud.
Celý případ se táhne od září 2007, kdy mu ministerstvo spravedlnosti odmítlo poskytnout "seznam komunistických soudců".


 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jaromír Máša Jaromír Máša | E-mail | Web | 12. února 2010 v 14:16

Právní stát naposledy snad za France Josefa, kdy panský myslivec u rokycanského soudu vyhrál spor s následníkem trůnu. (Soud JUDr Marek). Od maminky, která byla účetní v Plzni v letech 1920 - 1930 (Ludmila Mášová roz. Kašpárková * 1904, abs.obch.akad.)¨vim, jak se zadavaly uz tehdy verejne zakazky. Nejspíše rozkrádat bude tradice od r. 1648. Je otázka, zda husiti, kteří snad opravdu dávali peníze do té kádě, jak to líčí Jirásek, nebyli jen náboženstky zmanipulované vojsko, napomáhající majetkovým přesunům. Ovšem Tellyerand byl ve Francii taky pekny zlodejicek ve velkem. Nezlobte se na mne, ale nekdy
si rikam, zda nemeli pravdu predmarziste, kdyz rozdelovali lidi na zlodeje a okradene. Poslednim nezmanipulovanym kam byl nejspise Kristus, ten nemel nic. Na pousti 40 dni? Kdepak, 4 tisice let civilizace.

2 Petr Voslář Petr Voslář | E-mail | 12. února 2010 v 15:07

Opravdu hrůza, co je u nás možné. Snad už jen chybí zákon, kterým všem komunistům zdvojnásobí platy za ty "křivdy", kterými trpí už 20 let od roku 1989, kdy si nasrali na hlavy, aby si mohli rozkrást ještě nezničený majetek a hrát si na kapitalisty.

3 Karel Kačmařík Karel Kačmařík | E-mail | 12. února 2010 v 15:33

Proto já také každého, kdo události listopadu 89 nazývá revolucí s různými přívlastky považuji za naivního politického primitiva nebo protřelého demagoga, parasitujího na výsledcích toho procesu. Protože zde dále vládnou komunisté, důsledně uvádím na zpáteční adrese jako stát Česká socialistická republika. Podle přísloví "mladí ležáci, staří žebráci" mohu jen litovat že jsem v důsledku své vrozené lenosti a předposranosti včas neemigroval. Dobře mi tak, budu muset svůj komunisty zkurvený život doklepat v tomhle  bolševickomafiánském feudalismu pod taktovkou báťušky Putina a jeho kolaborantských přisluhovačů. Čest práci, soudruzi.

4 Seetal Seetal | 12. února 2010 v 16:27

V září 1998 vyměnila ČNB za guvernéra ČNB Josefa Tošovského ODS 31 tun zlata za dluhopisy s Německem. V době dělení státu 2:1 bylo v trezorech 120 tun zlata,Slovensko dostalo 39,137 tun, Dále v této době prodáno Švýcarsku 15 tun zlatých mincí za cenu 60kč gram,cena nyní cca 800 kč gram.V roce 1997 to samé se stříbrnými mincemi.Zásoba zlata nyní
ČR 13,01 tun ,Slovensko 35,1 tun, Portugalsko 606,8 tun,Nizozemsko 873,6 tun,Itálie 2451,8 tun, Čína 5000 tun. My to EVROPĚ osladíme.

5 OM OM | 12. února 2010 v 18:44

[3]: No snad to teď už není tak strašné jako dřív.

6 OM OM | 12. února 2010 v 18:46

[4]: "My to EVROPĚ osladíme." Však už se stalo a bylo to i docela trapné.

7 victor bolt victor bolt | 12. února 2010 v 19:08

Cesko neni a ani nemuze byt pravnim statem pokud se nevyporada s minulosti.
Rovnez vyjimka z LS (Lisabonska smlouva )  kterou vymohl p.Klaus je nezvratny dukaz, ze Cesko o to ani nestoji a ze rado pokracuje v nacatem programu t.j.zlocinnosti minuleho rezimu.Je proto na okraji civilizace a bananovych republik.Dokonce maji soudem deklarovanou "Justicni mafii " coz se malokde vidi a proto teda ta ochrana soudcu pred odkrytim clenstvi v KSC neboli zlocinne organisace.

8 Vanek Vanek | 12. února 2010 v 19:25

Ksindl, ksindl, ksindl.

9 victor bolt victor bolt | 12. února 2010 v 19:26

Pred chvilkou jsem napsal velice slusny komentar a v zapeti byl vyhodnocen jako spam - ptam se kym a proc ??

10 Ustrašený český anonym Ustrašený český anonym | 12. února 2010 v 21:23

Je to hrůza, ale co s tím? Právní stát tu není, to není žádné novum. Policie Vám řekne do očí:a, že když bude potřeba, tak si  svědka vytvoří, b, když budete "zlobit", tak vám v lepším případě najdou v zabaveném PC dětskou pornografii. Přestanete zlobit a když budou chtít, tak budete dělat i dřepy a kliky. To všechno máme za to, že jsme se štítili zbraní a stále ještě dnes si neuvědomujeme, že boj nejsou jen zakázané články a literatura event. poslech zahraničního rozhlasu. Darovaná a nevybojovaná demokracie nemá šanci na život. Proto tu už dávno po prvním nadechnutí pošla. Pokud ji budeme chtít ještě někdy nastolit znova, měli bychom zapomenout na klíče.

11 Rudy Rudy | E-mail | 12. února 2010 v 23:20

"Ustraseny cesky anonym" - tak krasny komentar uz jsem hodne dlouho necetl, kez by ses hochu dal do politiky a nejaky cas tam vydrzel ve sve soucasne podobe......

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama