Současné dění v ÚSTR je další zkouškou (ne)kvality naší demokracie!

28. února 2010 v 20:29 | Jan Šinágl |  Clanky jinych autoru
Jako by zde nebyl nikdo minimálně stejně schopný a nestudoval VUML?! Právě jako dělník by pan Pernes ukázal pevný postoj a charakter! Má právo ho nemít, pak nemůže mít právo být ředitelem ÚSTR! Mravně a charakterově selhal, kolaboroval se systémem a má nyní řídit "nezávisle" jeho zkoumání?! I ta nejvyšší možná tolerance musí mít své hranice. Jinak ztrácíme schopnost hodnoty rozeznávat, ctít, obhajovat, bránit a o ně usilovat! Doufejme, že Rada USTR se nevymluví na to, že Pernes VUML nedostudoval a tudíž žádný zákon neporušil?! Při bezcharakternosti některých jejích členů to ale nelze vůbec vyloučit. Mělo by být vypsáno nové výběrové řízení! Mimochodem Jiří Pernes v rozhovoru pro LN nemluvil pravdu, nechci-li říci, že přímo účelově mlžil či lhal ve věci stupně vzdělání pracovníků ÚSTRu. Zatajil, že mnoho pracovníků je krátce před uzavřením svého vysokoškolského studia. Co chcete a můžete očekávat od bývalého komunisty, že?!

Běda zemi, kde funkce obsazují ti, kteří si svoji bezcharakternost neuvědomují, nepřipouštějí či nejsou schopni ji pochopit a uznat! Hosty zítřejších OVM ve druhé části budou Jiří Pernes a Pavel Žáček - může to být velmi zajímavá diskuse - jako byla zajímává diskuse-hádka v pořadu MÁTE SLOVO, na téma zastřelených na hranici, kde skvěle argumentoval JUDr. Milan Hulík a právě i odvolený ředitel ÚSTR Pavel Žáček! Skvělá a názorná ukázka nemocného, totalitního myšlení bývalých i dnešních soudruhů!

Bývalý velitel Pohraniční stráže v hodnosti plukovníka byl ukázkovým příkladem! Škoda, že se ho nikdo nezeptal jak vysokou nyní pobírá penzi? A škoda, že mu nikdo nepoložil otázky např.: "Chránili jste hranice před pronikateli či unikateli, když zákon nařizoval chránit hranice jen před pronikateli?" - "Byli snad pronikatelé občané Československa, toužící po svobodě a po kterých jste stříleli jako po divoké zvěři a unikatelé tzv. západní agenti?" - "Kolik bylo celkem zadrženo a zavražděno československých občanů a kolik zadrženo a zavražděno těch, co se snažili přejít na území Československa ze Západu?" - "Nehlídali jste náhodou velký koncentrační tábor a nechovali jste se podobně jako dozorci v nacistických koncentračních táborech?"

Mohl bych pokračovat, ale paní Jílková mne těžko kdy do pořadu pozve, jakož i jiní moderátoři ČT či ČRo, kteří slíbili a přesto nepozvali. Pořad TV NOVA "Kotel" jsem navštívil celkem 3x (Miroslav Grebeníček-Pavel Němec-František Bublan) a "zatopil" jsem asi moc - pořad s Františkem Bublanem jako ministrem vnitra byl posledním! Slovo jsem si musel doslova vykřičet, když jsem byl po celou dobu vysílání ignorován. Měl jsem co dělat, abych v závěru pořadu stihl říci alespoň část toho co zaznít mělo a TV diváci nemuseli poslouchat naivní až hloupé otázky přítomných.

Třídenní konference v Senátu a na Úřade vlády ČR byla kvalitnější, než jsem očekával. Zpravodajství následuje příští týden. Máte se na co těšit - na Úřad vlády ČR jsem se dobýval půldruhé hodiny! Škoda, že ČT nevysílala přímým přenosem, mohla zaznamenat např. i to, jak jsem zabránil diplomatickému konfliktuJ

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama