Sebevědomý český blbec...

30. srpna 2010 v 3:19 | Ross Hedvicek |  Clanky vzpominkove a recyklovane
V americké televizi se poslední dobou objevila řada reklam, kde herci mluví česky (někdy polsky). Američanům to připadá strašlivě exotické. Nejenže záběry Prahy jsou velmi časté, ale objevují se i záběry z venkova. V reklamě na pojišťovnu Travellers je scéna, kdy ve středověce vypadajícím městečku (snad to mělo být Česko, já si ale myslím, že to byl Innsbruck, v Česku by nebylo tak uklizeno) si mladý muž na mostě nad řekou připíná na ruce křídla stylu Otto Lilienthal nebo Ikarus a s rozpraženýma rukama skáče z mostu dolů a klouzá vzduchem nad řekou. A lidi nadšeně křičí - česky: "On letí! On letí!" což mne probralo z dřímoty na gauči a našpicoval jsem uši.

Další záběr kamerou - přes most prochází takový typický český buran z hospody někde v jižních Čechách s placatou čepicí, neoholený, zřejmě páchnoucí potem, ve špinavém saku a jen tak pohrdavě, na půl huby a s otrčeným pyskem poznamená: "Stejně neumí plavat!"

To mne zaujalo, to pohrdání, ta přehlíživost, to neuznání snahy někoho jiného. Burana nezajímá, že ten druhý chce létat, on vidí jen, že (možná) neumí plavat. To bylo tak úžasné české! Kde se to v těch lidech bere, ta všeobecná nenávist a jak to, že je to v nich dodnes?

Vždyť slyšíme vlevo vpravo, že dnes už mají v Česku všechno, technologie, jakékoliv zboží, všichni jezdí mercedesy, všichni byli v Americe, všichni jsou úžasní znalci čehokoliv a náramní světáci, že je to tam už dávno všechno jako na Západě.

Ovšem, když se podíváte do českých internetových stránek, je obrázek najednou úplně jiný. Žádní spokojení čeští světáci v mercedesech tam nejsou! Vypadá to, že tam ani není nikdo přes 30, že tak strašně přestárlí lidé nezvládají v Česku základy počítačové komunikace. Je tam jen mladistvá lůza s pěnou u nevymáchaných tlam, pološílená zvěř nakažená vzteklinou a komunismem, která, ačkoliv sama nikdy či ještě nic nedokázala, tak nemá respekt k úspěchům a snahám jiných. Neznají nic, jen dštít zlobu a posměšky, aniž sami vědí, kde se píše měkké a kde tvrdé i nebo y.

Kde se najednou vzala tahle ztracená mentálně bezprizorná generace české mládeže, která, aniž se obtěžuje naučit se anglicky, cizí jazyk, vlastně COKOLIV, tak zcela sebevědomě dokáže tvrdit, že Bush je horší než Hitler a všechno, co dělá Amerika, je špatné a je to totéž, co dříve dělali Rusové? Došlo k celonárodnímu inteligenčnímu úpadku a poklesu soudnosti?

Nedávno jsem četl zprávu, že v Severní Koreji se za posledních 30 let snížila průměrná výška Severokorejce o téměř dva palce - cca o 5 cm - následkem všeobecně rozšířené podvýživy! Došlo také k úpadku průměrné české národní inteligence následkem padesát let trvající intelektuální podvýživy? Degeneruje český národ?

Pokud se podíváte na diskusní fóra v českém internetu - ať už je to Neviditelný pes, iDnes anebo kdekoliv jinde, pak musíte nutně dospět k názoru, že ano.

Na konci oné reklamy je vidět, jak se onen letec v dálce skutečně zřítí do vody. Zda uměl či neuměl plavat, tam už není. Ono to taky není tak důležité. Tedy tady, ne v Česku.

 

17 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Vlastik Vlastik | 30. srpna 2010 v 6:32 | Reagovat

Souhlasim, a proto na ceska diskusni fora nechidim.

2 Vlastik Vlastik | 30. srpna 2010 v 6:33 | Reagovat

Preklep....melo byt nechodim.

3 CEJKA P CEJKA P | 30. srpna 2010 v 6:38 | Reagovat

Je to presne cesko, ceskoko pred poslední vlnou odchodu na "západ" . Snad ten nerudnej dedek co to komentuje odesel také. Snad je to i nekdy poznat kam sel.Snad........................, a nebo je tu jeste?

4 Moe Moe | E-mail | 30. srpna 2010 v 7:28 | Reagovat

Je to Cesko cirka 1965 rika kamarad podle toho Spartaka a Simky.
Ale, coz je asi to hlavni "Je to Reklama" a hlavnim ukolem reklamy je upozornit na sebe a svuj produkt.
Jelikoz to probudilo par lidi tak to bylo uspesne, i kdy treba ne zrovna ve smyslu ke kteremu to bylo tvorene.

5 Jaromir Masa Jaromir Masa | E-mail | Web | 30. srpna 2010 v 8:50 | Reagovat

Nevim, pane Hedvicek, ono je to tak a neni. To je osud vsech generalizaci: jsou pro generaly. Ackoliv vypadam na 50 vsichni mladi lide v MHD (pro cizince = Mestska Hromadna Doprava) si vsimnou me petikilove kyly, kterou tu nikdo nechce operovat, a vstanou, az se divim. Uprimne jm dekuji, vydrzim sice dlouho stat, ale je to neprijemne. Zato v parku na Karlinskem (dříve Cyrilometodejskem - ale nevedelo se, jaka i/y se pisi ve slove Cyril) namesti jsem nedavno vecer poslal nejakeho cokla do "hajzlu" a jeho statna pani me zmlatila a vynadala mi do "prakuned" (pritom, kdyz uz, tak ja mam vocas), bylo ji asi 60. Mam 6 deti, vsechny drou, aby mohli sudovat, ale reknu Vam, je to "palba". Ucil jsem na ruznych skolach, krvacelo mi srdce: ty deti nemaji rodice, i kdyz je maji, nemaji ucitele, i kdyz je maji, nedostava se jim vedomosti, i kdyz je maji, vzdycky jsem, sve zaky a zakyne tisknul ke svemu srdci u vedomi, ze ja jsem se mel jako prase v zite. Za komunizmu vsichni vedeli, ze informace je nutno cist se znamenkem minus. Dnes jsou v mediich splasky daleko horsi a je tendence media alespon poslouchat. My jsme jako studaci zpivali takovou prevracenou reklamu: "A kazde rano, Rude pravo, na hajzlu je roztrhano." Je to prave ta stredni generace, ktera se tvari tak, jak pisete. Starou generaci vetsinou pohrbiva jako komunisty, ale pozor, jako konkurenci! Vite, tady se totiz dela kapitalizmus z poloviny XIX. stoleti. Ale z ciziny sem taky chodi pekni podvodnici. Nejlepsi je snad si toho vubec nevsimat adelat si sam podle sveho. Co mam z Hitleru, Stalinu, Mao Cetungu a podobnych papundeklu? Nic. Nezasvinovat si timhle neradem dusi. Radeji chodit za hezkyma holkama.

6 Glosator Glosator | 30. srpna 2010 v 9:18 | Reagovat

Tady se jedná o reklamu pojišťovny, tak je přece jasné, že musel skončit ve vodě...
Co do toho pletete Čechy????
U nás dostala rudozelená pakáž v posledních volbách na prd... buch buch buch, abych to nezakřikl a ty největší rudozelené hovadiny se k nám šíří z Bruselu !!!

7 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 30. srpna 2010 v 9:39 | Reagovat

Ten nepřející smraďoch skutečně ztělesňuje  stovky tisíc lidí žijících v České Kokotlině.
Když jsem vyhrál soud nad pomlouvači, rozjela se teprve pak pomlouvačská hysterie naplno a stala se pod heslem "Nosovy spory s novinami" hlavní senzací hesla PEPA NOS na "České" wikiprdeli, vedené anonymními pomlouvačnými smraďochy. A nevypadá, že jim tohle vůbec kdy dojde. Spíš to vypadá, že být totálním čurákem na věčné časy a nikdy jinak je v Česku být "in", to pravé vořechové, cool, žůžo, skvělý, atp ...

8 Emigrant Emigrant | 30. srpna 2010 v 10:15 | Reagovat

Dulezite je, ze tam pro ty americky hlupaky napsali, se je to kaskadersky vykon a aby to tedy nezkouseli sami. Je mi vsak jasny, ze hodne hlupaku co prozivaji americky "blahobyt" v obytnych privesech skonci utopenim v rece pri opakovani pokusu.....

9 Krizik Krizik | E-mail | 30. srpna 2010 v 13:40 | Reagovat

Jen dve otazky, treba nekdo zna odpovedi:
1. PROC je ten sot v cestine a kdo ho natocil? Nejaky Cech na zakazku?(Pokud ne, tak si nemyslim si, ze je to cesky JENOM proto, ze zrovna JENOM Cesi jsou takovi, jak je Rosta popisuje - viz ten "nerudnej dedek". A kdyby jo, ne kazdy to tak dobre vi jako Rosta, tedy ani ten reziser toho sotu...
2. Co presne se rika na konci? (Zkratka nerozumim te anglictine. V tom by nam mohl Rosta pomoci - abychom nebyli takovi jazykovi ignoranti - a treba nas tu anglictinu trochu ucit. Co tim mam na mysli? Podivejte se treba na http://effortlessenglishclub.com/tony-and-frank-video-lesson-2
Mimochodem, ten A.J. Hoge tem "zaostalym Cechum" pomaha ve veci celosvetove jazykove gramotnosti (rozumej tim anglictinu) dle meho nazoru vice nez Ross Hedvicek...

10 Ave Ave | 30. srpna 2010 v 14:48 | Reagovat

Zdravím pane Hedvičku... jste znalý a vzdělaný...proto mne zaujalo, že se pozastavujete nad vývojem v Česku. Máme zde komunistický kapitalismus, tak se nedivte, že vývoj jde tak, jak jde. A to chování...závist, zášť, malomyslnost, neúcta...to je dáno prioritami dřívější společnosti, která se nikam nevytratila(dobře to napsal Čapek Karel v díle - Proč nejsem komunistou) a také mimo jiné důsledkem prokletí českého národa na smrtelném loži Rudolfem II...vše se vším souvisí i když mnohé je očím zastřeno...ale nežijte jen kritikou, protože potom na sebe přebíráte potíže kritizovaných...zdravím

11 děda děda | 30. srpna 2010 v 16:02 | Reagovat

Nedávno běžel v české televizi (nevím, na kterém programu, ale to je jedno) americký film s názvem Idiocracy (do češtiny přeloženo ne zrovna vhodně Absurdistan). V USA soudě podle databáze imdb není hodnocen příliš vysoko a asi to opravdu není zrovna umělecké veledílo, ale byla tam vyslovena a obrazově dokumentována zajímavá myšlenka - inteligentní lidé nemají zájem plodit děti, neb jsou zaneprázdněni budováním kariéry atd. a když už mají vybudováno, tak plození jaksi nefunguje. V důsledku toho přirozeným výběrem v populaci dochází k poklesu průměrné inteligence směrem k naprostému zblbnutí lidstva. A obávám se, že se tak skutečně děje. Není to ani nutně proto, že ti inteligentní by se nerozmnožovali, ale když už se rozmnoží, na svoje potomstvo nemají čas a výsledkem je epidemie toho, čemu se v Česku začalo říkat "vidláci". Je to dost hrůza a v tomto kontextu jsou celkem logickým vústěním takové fenomeny jako výsledky voleb, úspěch televizního humusu typu Superstar a podobně. Podle zkušeností z okruhu mých známých a příbuzných se se něco jako kultivace intelektu dá očekávat pouze v rodinách, kde průměrné IQ rodičů je aspoň asi tak 130, takže ty "inteligenční nůžky" se opravdu povážlivě rozevírají. Nemyslím, že by to bylo české specifikum - podle spolehlivých pramenů jsou na tom tzv. vyspělé země vcelku všechny stejně, ostatně ten film byl z USA a tam to taky není žádná sláva. Jen konkrétní symptomy jsou v různých zemích a u různých národů různé.

Pravda, české závistnictví a "hovňousovství" je opravdu velká historií potvrzená síla a úspěšně mu konkuruje něco dost podobného snad jen na Slovensku. Jediná jakás takás prozatímní útěcha je, že na národní specifika tohoto typu v balkánském či polském duchu zatím stále ještě naštěstí nemáme.

12 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 30. srpna 2010 v 16:56 | Reagovat

Potíže kritizovaných přebírá jen ten, kdo zjistí, že se ve své kritice u kritizovaných zmýlil a svůj omyl si neuvědomí a všelijak ho omlouvá.
A to rozhodně není Rosťův případ.

13 vaclav kral vaclav kral | 30. srpna 2010 v 23:03 | Reagovat

Beru na vedomi ze diskuse je moderovana,takze si pockam,jestli autor blogu uzna za vhodne muj prispevek zverejnit.Pane Hedvicku, mylite se a jsem si jisty ze to moc dobre vite.Stav naroda nebo mladeze nelze hodnotit podle internetovych diskusi.Tech se zucastnuje male procento obyvatelstva a vy sam vite, ze se jedne o stejna individua.At uz si rikaji Pepe nebo Boris nebo kdovi jak jinak.Tito imbecilove ceskeho internetu brouzdaji vsemi moznymi portaly a siri tam sve zvratky, snad proto ze se nudi, snad v nadeji ze se jim povede nekoho urazit nebo se jej dotknout.Ve sve omezene tuposti nechapou ze sami jsou k smichu.Znovu ovsem podotykam ze se jedna jen o uzkou skupinu nekolika stovek lidi.Co se tyce onoho klipu, ten vychazi presne z one povrchni a nepravdive americke predstavy, ze se v Cesku chodi jako za krale klacka.Tato predstava ostatne plati i pro ostatni zeme byvaleho komunistickeho bloku.V tomto smeru byl puvabny film Ostermanuv vikend, kde zeny chodily prahou odeny dle ruskeho vzoru.Tento film se odehraval v 70. letech a v te dobe uz i k nam dorazila moda.Ja si pri sledovani teto reklamy vzpomel na svedsky film, z roku 1971 ktery se jmenoval Autobus do Istambulu nebo nejak podobne.Tam byla naprosto stejna scena.Nejaky clovek skocil ve Stockholmu z mostu a kolemjdouci dedek si uplivl a procedil mezi zuby..stejne neumi plavat.Jestli se autori inspirovali netusim.Kazdopadne si myslim ze obcas svou kritikou jste trosku nespravedlivy

14 Dagmar Dagmar | 31. srpna 2010 v 11:49 | Reagovat

Vy si dnes a denně dokazujete, že jste udělal dobře když jste odešel.

15 ~AnNie° ~AnNie° | Web | 31. srpna 2010 v 17:21 | Reagovat

Naprosto souhlasím. A video se mi líbí, je to takové české. :P

16 David David | 31. srpna 2010 v 18:41 | Reagovat

[13]: Zde je skutecny puvod:

http://en.wikipedia.org/wiki/Albrecht_Berblinger

Neni nahoda ze se v Ulmu narodil dalsi "fantasta" jmenem Albert Einstein.

17 pavelpolach pavelpolach | 31. srpna 2010 v 23:54 | Reagovat

Je to tipycky česky , a z takovými projevy se setkávám opravdu často.

18 Emigrant Emigrant | 1. září 2010 v 7:05 | Reagovat

[13]: Vaclave Krali s vama je ten problem ze vy se mylite a nevite o tom. Podle ceho jineho byste chtel hodnotit stav naroda nebo mladeze nez prave podle ruznych chatu, a tech je v Cesku habadej. To si fakt myslite ze v Cesku ma jen sto lidi komputr ktery pouzivaji pouze proto aby chodili na diskuse?

19 Mirek Mirek | E-mail | 1. září 2010 v 11:00 | Reagovat

Jinak vzhledem k tomu, že tomuhle borci spálili jeho rogalo už v roce 1760, tak Berblinger byl už jen plagiátor. Ale oba určitě jsou ti správní "Báječní muži na létajících strojích".
http://novakoviny.sweb.cz/zahady3mnich.htm
http://www.svetadily.cz/Cerveny-Klastor-.php
P.S.: co si budem nalhávat, zase byli na východě první..

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama