Az budou podrezavat vas...

25. září 2010 v 15:19 |  Clanky jinych autoru

Šokující rozhodnutí ministerstva o podřezávání živých zvířat

Šokující rozhodnutí ministerstva o podřezávání živých zvířat
25.9.2010 5:32 - Zákon na ochranu zvířat před týráním stanovuje přísná pravidla pro porážení zvířat, aby nebyla usmrcována za plného vědomí a netrpěla. Ze zákona však existuje výjimka, která povoluje brutální usmrcování zvířat například muslimům.
Pokud podříznete za plného vědomí zvíře a necháte vykrvácet, nejste postižitelný, pokud jste muslim. Podle zákona může být porážení hospodářských zvířat vykrvením prováděno pouze po jejich omráčení zaručujícím ztrátu citlivosti a vnímání po celou dobu vykrvování. Omráčení se většinou provádí elektrickým proudem.
Co je povoleno muslimovi, není povoleno běžnému Čechovi
Avšak ministerstvo zemědělství povoluje dle zákona výjimky. Výjimky z ustanovení, které přikazuje omráčení zvířete před zabitím, může ministerstvo povolit pro potřeby církví a náboženských společností, jejichž předpisy stanoví jiný způsob porážky zvířat. Znamená to tedy, že v Česku existují dvě kategorie občanů: ti, kteří zákon musí dodržovat, a ti, kteří ho dodržovat nemusí.
O takovou výjimku zažádala 19. února letošního roku Muslimská obec v Praze. Rozhodnutím ministerstva z 25. února (Čj 6930/2010-17210), které má redakce ParlamentníchListů.cz k dispozici, ji získala. Žádost vyřizovala Helena Dlabalová a rozhodnutí povolení výjimky podepsal ředitel odboru komodit zvířat Jiří Machek. Pro muslimskou takzvanou halál porážku obdržely konkrétně Jatky Stloukal z Náměště pod Oslavou. Porážku provádí Khamit Nurgaliyev.
Rozhodnutí ministerstva je v souladu se zákonem
Vedoucí Oddělení komodit zvířat Jiří Hojer ParlamentnímListům.cz potvrdil, že se jedná o vykrvení bez omráčení za plného vědomí a že je tento postup legální i s ohledem na Zákon o církvích a náboženských společnostech. Výjimka se uděluje církvi či náboženské společnosti pro porážku na určitých jatkách s omezením maximálního počtu kusů jednotlivých kategorií na kalendářní rok.
"Výjimka se vztahuje na předpisy těch náboženských společností (u nás se to týká celkem dvou) a jejich případné kolize s předpisy na ochranu zvířat proti týrání, zůstávají požadavky na odbornost - vzdělání řezníka a hygienu. To vše nadále dozorují příslušní státní veterináři z místně příslušné Krajské veterinární správy," sdělil redakci Hojer.
Halál masakr 
Znamená to tedy, že zvíře trpí za plného vědomí. Způsob zabití podle způsobu halál, spočívá v tom, že je jedním tahem nože podříznuto hrdlo, čímž zvíře zemře na následky vykrvácení. Zvíře je zavěšeno za zadní nohu v plném vědomí, což trvá až pět minut, často zde dohází díky obrovské hmotnosti zvířete, k vykloubení či zlomení končetiny.
Po podříznutí, které musí být dle náboženské tradice jedním tahem, trvá ztráta vědomí zvířete až jednu minutu. Součásti tohoto předpisu je i to, že zvíře musí být při vědomí. V mnoha zemích, například ve Švédsku a Švýcarsku, je tato porážka nezákonná. Známou odpůrkyní této barbarské porážky je slavná herečka a ochránkyně zvířat Brigitte Bardot.
Ochránci zvířat protestují
Sdružení Ochránců hospodářských zvířat proti tomuto brutálnímu nakládání se zvířaty iniciovalo i petici. "Rituální zabíjení zvířat znamená prořezávání hrdla bez omráčení. Nožem prořízlé hrdlo a krev proudící do průdušnice neumožňují žádný řev - oněmělá trýzeň, hrozný smrtelný strach. Smrt nastává vykrvácením při jejich plném vědomí," uvedlo sdružení ve svém prohlášení.
"Cílem této kampaně je zákaz rituálního zabíjení zvířat v ČR - několik staletí staré tradice, pro kterou umírají miliony bezbranných zvířat krutým způsobem. Kampaň není nijak politicky zaměřena nebo rasově orientována," píše se dále v prohlášení.
Více k tématu:

R.H.: Puvodni clanek je na adrese: http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/176340.aspx?ref=nf  a usinejte klidne. Az budou muslimove podrezavat vas, vezte, ze to nedelaji z nejake nenavisti vuci vam, oni jsou velice mirumilovni lide - to jen jejich (udajne) nabozenstvi jim to narizuje. A budou na to mit povolenu vyjimku od vaseho ministerstva. Vsak vite jak Cesi radi dodrzuji zakony - nacisticke, komunisticke, neokomunisticke - poradek musi byt - ukaz mi krk brouku, udelame smik!
 

15 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | 25. září 2010 v 16:42

Dalsi vyjimka bude "Ukamenovani muslimskych zen z duvodu at dokonane anebo zamyslene nevery"

2 Jaromir Amadeus Masa Jaromir Amadeus Masa | E-mail | Web | 25. září 2010 v 17:05

Děkuji za tuto zprávu. Nevěděl jsem, co to je, i když znám muslimské obchody halál. Když se udělují podobné výjimky, zdal mi někdo dá výjimku třeba neplatit činži vůbec? Moje náboženství mi zakazuje platit činži.
Jsem, jak se nezrovna správně říká, věřící člověk, spíše než víru mám vědomí Boží existence, a jsem si jist, že tuto mučírnu nemůže chtít Bůh, ale jen člověk.
Pokud se nemýlím, není košer něco podobného? Wikipedie praví: "Zvíře musí být rituálně správným způsobem poraženo pro tento účel vyškoleným řezníkem – šochetem. Porážka sama se nazývá šchita. Šchita se provádí dokonale hladkým a ostrým nožem bez špičky, kterým šochet bez přerušení přetne hrtan a jícen zvířete. Jelikož jsou přitom zpravidla přeříznuty i krční tepny zvířete, zvíře rychle vykrvácí a umírá. Cílem je m. j. zbavit zvíře zbytečné bolesti a stresu. Před dalším zpracováním masa je nejprve důkladně odstraněna krev, zpravidla nasolením (melichou)."

Bohu díky, že nás od tohoto trápení Kristus i Buddha ba dokonce Brahma, Višnu a Šiva chrání.

3 Vlastik Vlastik | 25. září 2010 v 18:18

Jsou to barbari. Nice jineho.

4 packa packa | 25. září 2010 v 18:53

Ano, tohlr je dalsi svinstvo v CZ politice: jak muze VUBEC existovat nejaka vyjimka ze zakona??? To jee pak zakon na p*d (prominte)
snazim se oslovit nejake instituce, nebot nevim, jak se dava dohromady petice...

5 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 25. září 2010 v 19:12

Nebude dlouho trvat a najdou se první muslimští Češi, kteří si nechají ten krk podříznout z nadšení pro Mohameda od svých soukmenovců mohamedánů.
Tak tomu bylo i za Čechů komunistických.

6 Moe Moe | E-mail | 25. září 2010 v 19:51

Podobne plati do dnes pro zidy v produkci  "Kosher" potravin, vcetne masa.

7 Seetal Seetal | 25. září 2010 v 20:05

[2]: Pane Masa vy jste cikan? Ze nechcete platit najem?

[6]: Moe na adresu kosher zpracovani se jedna o jatecna zvirata nikoliv o lidi, jak u arabu je zvykem nerozlisovat a statut nemuslima je na urovni prasiveho toulaveho psa (vcetne hrdych cechu).

8 Good fella Good fella | 26. září 2010 v 0:18

Hedvicku pozor , jsem si temner jist na 100 % ,ze podobnou vyjimku budou mit i Zide ,aby se jednalo  o  potravinu oznacenou kosher

9 Pametnik Pametnik | 26. září 2010 v 1:31

Pro  tuto surovost snad neni slov. Jak se mohou Cesi povazovat za civilizovane lidske bytosti?

10 Moe Moe | E-mail | 26. září 2010 v 7:29

[7]:Asi jsem neco minul ale rec byla o nabozenskem usmrceni zvirat a ne o lidech. V tom jsou Muslimove a Zidi podobni i kdyz ne pro stejny duvod.
Kosher ucili Rabini, aby se lidi netravili pozivanim skazenym masem, obzvlaste "Shell Fish" jako oyster protoze neznali "Red Tide" jed.
Mohamed nevedel proc, ale napodobil co mohl od zidu. Proto se za jeho zivota Muslimove modlili smerem k Jeruzalemu a ne k Mecce.
Koran znam a postoj k nevericim je mi celkem jasny.

11 Godula Godula | 26. září 2010 v 9:05

To je neuvěřitelné co se to tu děje. Je třeba podobného opatření jako ve státu Louisiana - žádné výjimky ze zákona.

12 Pametnik Pametnik | 26. září 2010 v 9:08

Kdo z Cechu ma trochu dustojnosti v sobe prosim zaslete nasledny e-mail nebo dopis:

To: helena.dlabalova@mze.cz
Prosim predejte Ing. Jiri Machek - rediteli odboru zivocisnych komodit- nas durazny protest proti rozhodnuti z 25 unora 2010 o povoleni ritualni, bestialni, bolestne, nelidske praxe zabijeni zvirat svrzenim na zem, propoutanim jedne zadni nohy tahem nahoru a podrezanim krku (tepen) aby zvire vykrvacelo behem urcite - nestanovene - doby za bolesti a utrpeni zvirete coz je v rozporu s tim co civilizovane zeme nazyvaji humanni zachazeni s zivymi tvory.

Ceska republika se timto nehumannim rozhodnutim zaradila do zemi kde lidska prava a prava na slusne lidske zachazeni se zviraty nejsou respektovana. Je to neuveritelne rozhodnuti v zemi ktera doposud byla povazovana za civilizovany stat. Zrejme tomu tak neni.

Doufame ze toto rozhodnuti bude zruseno !

13 Mirek Mirek | E-mail | 27. září 2010 v 10:05

Bohu díky, že nás od tohoto trápení...Buddha ba dokonce Brahma, Višnu a Šiva chrání...

Chlapec zjevně neviděl tu pěknou fotku, co mám kdesi schovanou, jak nepálští buddhisté mordujou bejčky na letišti a kropí krví letadla, aby jim pěkně lítala a málo padala :-(

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama