Statni vlajka...

24. října 2010 v 20:05 | Jiří Wolf |  Clanky jinych autoru
 Po roce 1989 pátralo hodně lidí, kam se poděla zakrvavená státní vlajka z Národní třídě, do které se nechal zabalit  "mrtví" student, poručík StB  Ludvík Zifčák.  (V příloze, kterou posílám, je o této vlajce zmínka v článku Petra Uhla ze dne 8 října 2010 levicového plátku Právo)    Marné bylo pátrání hledačů  tohoto pokladu  doma v Československu.  Tento atribut, symbol naší státnosti se nenalézá na území České republiky, ale  je uložen daleko za hranicemi České země. Daleko až za mořem až ve slunné  Californii, a je uložena  na nejčestnějším  místě v aule,  v jedné z mnoha prosklených vitrin  Stanfordské univerzity. Pod   vlajkou je připsáno  věnování   od studentů  Pražských V.Š. za projev morální podpory v době generální stávky. Vlajku jako dar od studentů z Prahy  přivezl z Československa Jiří Wolf, kterého  studenti této univerzity  adoptovali  jako svého vězně svědomí.   A jak jsem k této vlajce přišel?

   O tom už jsem psal mnohokrát a tak jen ve zkratce. Ráno 17 listopadu jsem byl zatčen a držen ve II. patře  služebny SNB za Palácem kultury  na Pankráci, abych nemohl narušovat poklidnou demonstraci, která byla organizována  SSM pod  patronací StB!  Propuštěn jsem byl až po vyprovokované akci StB na Národní třídě.  3 hodiny dopředu,  mi dva hlídači StB v kanceláři prozrazovali, co se bude na Národní třídě všechno díti. Z toho jsem  okamžitě pochopil, že všechno kolem 17 listopadu bylo dopředu naplánované Po skončení mlácení demonstrantů  na Národní třídě jsem byl okamžitě propuštěn. Utíkal jsem z Vyšehradu  na Národní třídu, kde bylo velmi málo lidí. Začal jsem sbírat informace o raněných,  a při této příležitosti jsem u  domu dětské literatury našel zakrvácenou vlajku ve které měl být zabalen zraněný student, později jsem se dozvěděl ze zprávy od Petra Uhla, že se mělo jednat o mrtvého studenta. Všechny další svršky a zakrvácené hadry jsme z dalšími ochotníky odnášeli za roh  kavárny Slávie, kde byl vchod do VŠ-filmaři. Od začátku jsem všude  tvrdil, že  v celé věci 17 listopadu se jednalo o  akci StB, ale nikdo mi nevěřil a moje svědectví bylo považován za fabulaci. Moje uvěznění  na Pankráci za Vyšehradskou branou nakonec potvrdil Alexandr Dubček, který byl od 16 h. odpoledne držen ve stejné budově na Pankráci jako já. Dubček byl zadržen ve stanici metra Gotvaldova,  dnešní název je Vyšehrad. Po výstupu z metra na něj čekala StB. Zatčení  Dubčeka bylo provedeno na udání jednoho signatáře Charty 77 "knihovník".    StB neměla zájem na tom, aby se Dubček stal hrdinou revoluce, který by na Vyšehradě odvážně a neohroženě  mluvil k davu studentů,  nabádal mladé lidi ke svržení totalitního  režimu. StB měla totiž v záloze již své  hrdiny revoluce. 

Mé svědectví o připravené provokaci se neobjevilo ani ve zprávě pro F.S  "O událostech 17 listopadu", a stejně tak o moje svědectví nestála vyšetřovací skupina složená ze studentů.Obě oficiální  vyšetřovací  skupiny neměly  za cíl a úlohu  odhalovat pozadí 17 listopadu, ale naopak. Získávat  informace od svědků a všechny  informace, které by měly odhalit pravé pozadí tohoto  podvodu,  předávat StB.  Tak se důležitá svědectví vůbec nedostávala do tisku a oficiálních zpráv. Zamlčovat, mlžit, likvidovat svědectví všech účastníků 17 listopadu. Kde jsou svědectví všech zraněných, zmlácených....
                                                   
uni
           
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Vlastik Vlastik | 25. října 2010 v 4:13

..ze ho hajzla jeste nikdo nezavrel. Urcite by se na neho neco naslo.

2 Spravna cestina Spravna cestina | 25. října 2010 v 5:42

Podle mluvnice jazyka ceskeho: "... nechal se zabalit "mrtvy" [nikoliv "mrtvi"] student ..."

3 OM OM | 25. října 2010 v 15:03

[2]: To je sice pravda, ale na smyslu článku to nic nemění. Tohle šťourání se v nepodstatných detailech je snad česká specialita.

4 Jirina Korcakova Jirina Korcakova | E-mail | 25. října 2010 v 16:23

Poslyste, tohle je opravdu des. Copak pravda prestala existovat?

5 Zdenek Zdenek | E-mail | 25. října 2010 v 16:38

Patrně by nebylo od věci nechat udělat rozbor krve na vlajce z hlediska DNA. Tedy pokud:
1)    se jedná nade vší pochybnost o vlajku jíž byl na Národní třídě Žifčák přikryt,
2)     na vlajce je skutečně krev,
3)    je to vzhledem ke stáří biologického materiálu ještě vůbec možné,
4)    tato vlajka najednou někam nezmizí (předpokládám že i s vitrínou).
Výsledek by možná ledasco z oficiální listopadové mytologie exaktně vyvrátil nebo by vedl k formulaci dalších otázek na něž by bylo zajímavé hledat odpovědi.
Ahoj. Zdeněk

6 Black Arrow Black Arrow | 25. října 2010 v 18:25

mrtvi Gotvald = mrtvy Gottwald = Bozi les (neplest si s bozskym Gottem :-)
Zajimave by bylo se pokusit vyzkoumat jakou roli hral kdo, vcetne ZAPADNICH CENTRAL. Pavka Kohout basnil : ne aby tu vyhraly, drze podle, expansivni, ze zapadu centraly. Vzpominam ze Slobodna Jevropa jela subtilni agitprop pro Vasky, a ze v Die Zeit se jejich soudruh ridici vyjadril ve smyslu "od nas ni sluvko kritiky na Vasky". Skoda ze jsem si nehudelal kopii. KDO POVI VICE O SPOLUPRACI ZAPADNICH CENTRAL S VYCHODNIMI PRI KONTRA-KONTRA-EVOLUCI 17/11/1989 ?? na cs-magazin.com , Archiv vlevo, 2005-9, 1. str. az dole je Mistrov(sk)a SYNteza ANALyz , v niz si hledejte MALTA byla 2a Yalta

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama