Tady jsem se narodil...

21. listopadu 2010 v 4:21 | Autor to poslal primo me... |  Clanky jinych autoru


 

17 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Good Fella Good Fella | 21. listopadu 2010 v 6:00

Boze muj - tak to byl muj domov, fuck.... mam z toho az husi kuzi, kdyz si to clovek opet pripomene a jak byli BLBI ti komousi. Dekuji Panu Bohu (ackoli agnostik) ,ze mi otevrel oci a ja zavcas z toho socialistickeho ZOO zmizel , neb jsem neveril ,ze to tak muze jit dale.
Diky emigraci se ze mne stal demokrat a tolerantni clovek z rozhledem - tedy ziskal jsem vse co vetsine mojich vrstevniku v CR chybi. Necekam zde s natazenou rukou na duchod od statu jako oni tam - neb ,zde se o sebe lidi musi sami postarat. Je mi jich lito tech ceskych kotlinkaru - to male zaprdene, do sebe zahledene prostredi kotlinky je prilis i za 20 let po prevratu nezmenilo.

2 lafrank lafrank | E-mail | Web | 21. listopadu 2010 v 9:01

Zní to krutě, ale je to pravda. Když jsem po odeslání svého podpisu k úvodnímu provolání Charty 77 do Prahy, byl v březnu 1977 zatčen a dovezen k výslechu v Karlových Varech do hlavní budovy bývalé SNB, bylo mi řečeno, že mě nevyslýchají žádní venkovští policajti, ale STB Praha. Následovaly vyhazovy z práce, nadávky ve stylu „Zrádce dělnické třídy a zaprodanec imperialismu“ a pak když jsem odmítl jít za „svými chlebodárci na Západ“, byl jsem donucen k vystěhování z Karlových Varů, napřed do Horní Blatné a později do Chodova. Mé-mu zdraví to neprospělo, přišly žaludeční vředy a revmatickou horečku s postižením srdce už jsem měl z krimi-nálu. Nakonec jsem k tomu dostal anginu pectoris.  Po létech nadávek a ponižování : „Když si budeš stěžovat, tak řekneme že urážíš  Sovětský Svaz a naše zřízení a oni tě zavřou“,  jsem musel kvůli svému zdravotnímu stavu dělat na vrátnici a proto mám teď  malý důchod. Po veškerém „zvýšení“ mám celých 6..300 Kč, zatímco příslušníci STB a všichni ti, co mě jak sami říkali „znechucovali život“ dostávali vysoké platy a pak i mnohatisí-cové odstupné. Nikdy jsem nic po nikoho nechtěl a nedělal jsem to z falešného hrdinství. . Jen jsem stál za svým slovem a chtěl jsem svobodu člověka.
Nelituji toho, ani nepláču nad svým osudem. Jen jsem chtěl říci, že tohle je moje země, tady jsem se narodil a tady i zemřu.Tvrdit, že ti co tu zůstali jsou nějací zrádci a nebo lokajové komunismu, je nesmysl. My jsem tu zůstali, aby vy jste se mohli vrátit! Měli by jsme stát na stejné straně a ne se napadat. Frank.

3 Pametnik Pametnik | 21. listopadu 2010 v 11:31

Po temer pul stoleti rozhodnuti odeprit praci otrokarum v roce 1968 a opustit zemi kde jsem se narodil bylo spravne - a proto ta nenavist a zast a bezmocne besneni proti nam od otrokaru!

Ta hruza, bezmocnost a klaneni otroku otrokarum je na zvraceni kdyz se divam na ten YouTube!

4 Jirina Jirina | E-mail | 21. listopadu 2010 v 11:37

Tak to by bylo a neni k tomu co dodat.

5 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 21. listopadu 2010 v 13:19

Ááách! Srdce plesá a prdel se chvěje!
Dej nám, ó Bože, další desetiletí této nekonečné uslintanosti.
Ať krávy více dojí a volové ještě hlasitěji pějí!
PRDELÍ VPŘED! :-!

6 OM OM | 21. listopadu 2010 v 16:25

[5]: Velmi pěkně řečeno.

7 ghost ghost | 21. listopadu 2010 v 18:20

[2]: Vidis. Byl's jejich krovim a zustal jsi odstrasujicim prikladem.

8 Prazky Pepik Prazky Pepik | E-mail | 21. listopadu 2010 v 21:12

Co me nejvice mrzi dnes, je ze vetsina lidi co "zustali" doma si ani neuvedomuje pod cim zili.  Ziji dnes stejne jako zili drive.  Ten skolni [politicky aparat] je nepripravil na neco lepsiho hlavne dustojnesino.  Jako za komousu, se i dnes porad jen divani co jim to prinese materialove, nejaka dusevni svoboda se prevazne vetsine ani nedotkne,  myslim proto, ze si ani neuvedomuji za dusevni svobodu nemaji.
Rosto, diky za tento e-mail.  Melo by se to stat povinnou vyucovaci latkou na zakladni skole, ale to s nalezitym vykladem o svobode a rozvoji ducha.  Stary Rim upadl protoze lide se spokojovali s plnym brichem a hrama.
Zde v USA je to na stejne ceste.
Co me ale mrzi je, ze ve starem Cesku Masarika, a nebo Jana Husa, dnes ziji prevazne lide Husakova blbince.

9 Zápaďák Zápaďák | E-mail | 22. listopadu 2010 v 3:49

Rosťo, pamětníci, kluci a holky, mládeži, kotlinkáři;

lidi, jen si plivněte, pokud přeplivnete nebetyčný Skalistý, kde si lebedim. Já se na todle nemůžu dívat, fakt, že jo. Rosťo, kvůlivá tobě jsem na to – with deep apprehension – kliknul, ale po 30 vteřinách hrozilo, že moje skvělá véča skončí na klávesách fungl novýho PC. Tuto hlubokou averzi už mám od ranýho dětství. Podle babí, do 48’ velmi bohatý, jsem se narodil s plamenem u prdýlky. S velkou hrdostí zde slavnostně prohlašuji, že mě zrovínka, když „báťuška“ Stálin zcepeněl, v rudých ČKD Vysočanech vyhodili z tehdy dobrovolně povinný školky. Odmítl jsem totiž práskat na rodiče, z rudý propagandy už mi tehdá bylo šoufl a chtěl jsem být doma u „homemaker“ buržoazní mámy. Četla mi pohádky, hrála loutkový dívadlo a hlavně jsem si mohl v klidu sám hrát, když vařila. Tak jsem tam způsobil takovej brajgl, že mě vykopli, což jsem chtěl. Ve 13 letech mě rudá svoloč postavila na pranýř před celou školou a prohlásili mě za syna nepřítele lidu. Na to budu hrdej na věky. Došlo mi to až v 80‘ letech v D.C. před pomníkem T. Jeffersona. Na soklu stojí: „I have sworn upon the altar of God eternal hostility against every form of tyranny over the mind of men“. To mě definuje. Proto i zde šlapu rudý hydře na chřtán kde můžu. Je tedy jasný, že v mžiku měnim kanál, když je v telce Hussein O, Hillary, a další salónní levičáci a troglodyti zdejších elit a médií, et al. V tomto případu jde o daleko víc, než tu ztracenou večeři. Já už nemám, ani nechci, kam utýct. 7.VII. letos jsem totiž slavil 40 let na svobodě v civilizovanym světě. No, a dcerka narozená v Čikágu slavila roční narožky, když president Reagan vyzval Gorbyho, aby strhnul tu hrůznou Pazeď, jak já říkám. Děda je totiž berlíňák. Vše je jak to má bejt.
Ad [2]: Dobrý čtení až na ten poslední §, dost levárna. Máš dodnes „mindset“ otroka.
Pepo Nose, pokud jsi tu skvělou rýmovačku vymyslel ty přímo hlavou, klobouk dolů; málem jsem si na klávesách vyrazil zuby... Někdo by to měl vytesat do zbytku onoho soklu na Letný.
Všem vynšuju prima svátek Díkuvzdání, tj. ‚Thanksgiving‘. Já slavim ve slavnym prašanu; i za ten jsem Stvořiteli móc vděčnej. Bať, bať. Signing off.

10 Jirina Jirina | E-mail | 22. listopadu 2010 v 9:17
11 Jirina Korcakova Jirina Korcakova | E-mail | 22. listopadu 2010 v 9:26

[7]: Kdo je tady odstrašujícím příkladem a křovím? On se pod své názory podepsal i za tu cenu, že mu zničí život. Vy používáte anonymní přezdívku dokonce i ve "svobodné" diskuzi na internetu!

12 Good Fella Good Fella | 22. listopadu 2010 v 9:31

[2]:No prave to ,bylo vas velmi malo a az na male vyjimky jste to odnesli (lidove receno odsrali)....
Ale ono odejit bez znalosti jazyka do neznama a s holou prdeli k tomu , lehke take moc nebylo.
Ovsem pote, vse zalezelo na pouze schopnostech jedince a ne na kadrovacich, tlacenkach , znamostech, lizani prdeli, ohybani se  a KSC.
Na stat  ktery se chova ke slusnym lidem tak jak se chovala CSSR - seru. Pro mne je vlast misto, kde jsem vyrostl a odkud pochazeli mi predci, stat s tim nic nema spolecneho. Staty se meni a ta mista zustavaji.
Pamatuji si na jeden polsky film , kde se vojacek pta po prijezdu do vsi obcana kdo on je - pta se ho - jsi Polak - odpoved v polstine Ne , jsi Nemec - odpoved v polstine Ne - tak kurva kdo jsi ? a vesnican mu na to odpovi: Ja jsem mistni ...No  
a ja jsem take mistni  :-)

13 Jirina Jirina | E-mail | 22. listopadu 2010 v 9:36

[8]: My si neuvědomujeme, pod čím jsme žili? A uvědomujete si vy, co píšete? Já nevím, jak vy žijete dnes, tak jak vy můžete vědět, jak jsem já žila dřív. Spolkl jste pravítko ve dví nebo šalamouna? Mimochodem, nechci bazírovat na maličkostech, ale abychom byli spravedliví k tomu dnešnímu "školnímu" aparátu, všude se píše, že náš prezident se jmenoval Masaryk, nikoliv Masarik.

14 SmrtBereVse SmrtBereVse | E-mail | 22. listopadu 2010 v 10:22

EVROPA VOLA !!!

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/VEHCSNCVSdM?fs=1&hl=cs_CZ"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/VEHCSNCVSdM?fs=1&hl=cs_CZ"; type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object> [:tired:]

15 Good Fella Good Fella | 22. listopadu 2010 v 13:16

Dnes jsem zhledl cesky film Hlidac c 45 a musim rici, ze krome te hudby se mi libil - herci hrali na ceske pomery nadprumerne  a ta zimni depresivni atmosfera v te zapadle vsi byla take dobre zachycena . Take tam bylo ukazano dobre co jsou cesi za zavistive kurvy....(ta scena z hospody atd)  Na ceske pomery - nadprumerny film.

16 ghost ghost | 22. listopadu 2010 v 18:37

[11]: I takovy Don Quijote byl krovim spanelskeho kralovskeho rezimu a nevim, zda byl dobrym prikladem.

Mozna ale, ze mel pan kolega velkou smulu a nemuze za dusledky. Jsou i jine moznosti, vcetne nepravdiveho, uceloveho prispevku. :-|

17 OM OM | Web | 23. listopadu 2010 v 0:13

[15]: "Hlídač č. 47" opravdu není špatný film, ale v zapadlé vesnici někde v Krušných horách přece r. 1919 nežili samí Češi.

18 Zápaďák Zápaďák | E-mail | 23. listopadu 2010 v 3:36

Rosto;

diky komentari [15]: ti posilam diky za tip na Hausermannuv mlyn. Skvely vykony nemeckych, ba i ceskych hercu, napinavy zapletky.
Pripomnelo mi to cundr na Sumave v 68' pred Okupaci. Narazili jsme nahodou na samote na stary mlyn, kdyz si Nemci prijeli Medakem pro zakopany poklad v podlaze pod krbem. Kamosum jsem vyjasnil Benesovy dekrety a cela parta jim pak fandila.

19 Good Fella Good Fella | 23. listopadu 2010 v 7:07

[17]:to me napadlo hned na zacatku toho filmu - ceska vesnice v Sudetech - prapodivne :-(

Jinak hlidac c 47 se mi libil vice nez ten H Mlyn..... z toho mlyna jsem nevedel krome hlavnich postav, kdo je kdo - pusobilo to na mne tak nejak celkove zbrkle , i kdyz ti nemci hrali vyborne - celkove ten pribeh je dobry a poucny pro kazdeho kotlinkare .... :-) Muj deda pohazel ze smisene vesnice ,kde zili Cesi a Nemci , takze vim co se po valce delo - vcetne zavrazdeni jedne nem rodiny ve sklepe ,kde si museli vykopat hrob a tam byli umlaceni klacky 3 ceskyma gaunerama ... nutno dodat ze tento pripad mel byt vysetrovan pred 48 (vrazi byli znami a jeden z nich zemrel nedavno pred par lety v pozehnanem veku nicema ) ovsem po 48 se to uzavrelo a nic se nedelo ....o tom jak se tam kradlo v nemeckych baracich ani nemluve - tzv nobl rodinky vykradali co se dalo - barak po baraku ...

20 ghost ghost | 23. listopadu 2010 v 8:21

[11]: Jak nas muzete presvedcit, ze jste Jirina Korcakova a ne treba Fanda Nudle? O_O

21 Jirina Korcakova Jirina Korcakova | E-mail | 23. listopadu 2010 v 8:59

[16]: Don Quijot byl postavou z romanu, který byl napsan jako „parodie na rytirske romany“. Vubec se v nem nejednalo o to, jestli je dobrym nebo spatnym prikladem! Vzdyt, když ma byt něco nebo někdo dobrym prikladem, nebudete na to nebo na nej psat parodii, ze. Je to roman plny ironie!

Uz jenom den nazev: El ingenioso hidalgo Don Quixote de la Mancha. Preklada se jako Dumyslny rytir don Quijote de la Mancha. Jako obvykle ma ovšem slovo ingenioso ve slovniku vice vyznamu. Jen namatkou:  1/ duchaplny, duvtipny, dumyslny, bystry, vynalezavy, nadany. 2/ vymysleny, vybajeny, nepravdivy (pribeh).

El ingenio potom muze znamenat nejenom: duch, dumysl, duvtip, nadani, rozum, nybrz také: genius, genialni clovek nebo take: stroj (napr. valecny stroj!), pristroj. .

Je to ovšem jedno z klicovych del svetove literatury vubec a to jiste s jeho nametem a s otazkami, které tento namet vyvolava, souvisi.

Casto se o nem hovori jako o rozporu mezi skutecnosti a iluzi a to bude patrne jeden z duvodu, proc nekteri o Cervantesovi hovori jako o zakladateli nebo alespon jako o jednom z otcu moderniho romanu. V jeho pripade se hovori také o romanu pikaresknim a dokonce i o realismu, coz je zde typicky spanelsky jev (viz napr. magicky realismus) a ma to asi pramalo spolecneho s realismem ruskym nerku-li socialistickym!

Pedro Salinas nazyva tento roman La Suma. Mne se to libi. Všechny cesty vedou do Rima! A všechny reky tecou do more. V tomto dile se v prenesenem slova smyslu spojuji téměř všechny dosavadni myslenkove a  literarni proudy,  ale jsou zde také jiz naznaceny cesty, kterymi se moderni literarni historie bude ubirat.

V tomto smyslu jsme vsichni krovim a nikdo z nas není dobrym prikladem. Neznam vas život, takze se na mne prosim nezlobte, když reknu, ze jsme vsichni měli smulu a dusledkum se nevyhneme ani u nas, ale ani u vas!

A moznost nepravdiveho, uceloveho prispevku, není vyloucena. Ano! Takze Ghoste, děkuji vam za toho Dona Quijota!

22 Seetal Seetal | 23. listopadu 2010 v 22:40

[18]: Zapadaku a ted tu o sipkove ruzence- muze taky prijet v medaku, ty hnupe

23 Legionnaire Legionnaire | 24. listopadu 2010 v 18:34

pour Jirinka: Rikas ze vsechny reky tecou do more. Ja se te diskretne ptam : do ktere miiiisy tecou vsechny ty vody ktere vypijes ?  do milovane ceske miiiisy vlastenecke nebo do miiiiisy cizi , nemilovane ???????

24 ghost ghost | 24. listopadu 2010 v 19:29

[21]: Skoro byste mne presvedcila. Fanda Nudle by asi nebyl tak sectely.

Mate pravdu, ze se nejspis nezname, i kdyz vas nick se velmi podoba obcanskemu jmenu.

Zname ale i soucasniky, kteri se, vedle sveho obcanskeho oznaceni, podepisuji i jinymi napodobeninami jmen a jinymi znakovymi retezci.

25 Zápaďák Zápaďák | E-mail | 24. listopadu 2010 v 19:53

Ad [22]:

Ted je mi jasny, ze's byl u toho, molodci z Jezerniho udoli nekde v Kotlince. Mooc to za jednim krovim u toho mlejna smrdelo...

26 Fanda Nudle Fanda Nudle | E-mail | 25. listopadu 2010 v 8:37

[24]: Ghoste vy znate obcanku Jirinu Korcakovou? Anebo co ma znamenat to „ze se nejspis nezname“? Osobam s takovym podezrele obycejnym jmenem  ja bych se radsi vyhybal. Nezda se vam , ze takova Anastazie Aglaia Adelaida Alexandrovna Novakova by znela daleko vic v netu!

Bo ja ted musim do rachoty kamo, ale este si vo tom pokecame, ju? Te zdravi  Fanda Nudle :-D

27 Jirinaka Jirinaka | E-mail | 25. listopadu 2010 v 8:43
28 Jozef Malar Jozef Malar | 25. listopadu 2010 v 23:48

Pani Korcakova je skvela. Odbornicka nie len na literaturu, ale zda sa ze vsetko vie a vsade bola. Bolo by to v poriadku keby sa nesnazila tak urputne poucovat a keby nebola az tak vztahovacna, beda ked sa jej co i len vanok dotkne. A predvadza sa ako to uz niektore zeny vedia trochu dotieravo.
Pani Korcakova odborne diskutuje vsade a skoro s kazdym pravda len za predpokladu ze kazdy diskuter sa pred nou uctivo skloni a podakuje za ten dar slov ktere ona milostivie vychrli na toho chudaka ktery ji to bazlive dovoli
Ja osobne se ji bojim ze mne v diskusi zhltne jak oblozeny chlebicek. Ona je drava i kdyz na to nema a ja mam strach

29 Kolega J. Kolega J. | 25. listopadu 2010 v 23:54

[21]: Prezdivky leti - pan kolega historik tady vystupuje pod nazvem damy kterou zna jejiz jmeno zacina s JK. Nenechte se obalamutit - na pracovisti nema s kym moc co mluvit - tak se vyziva tady! Je to muz!

30 Jirina Korcakova Jirina Korcakova | E-mail | 26. listopadu 2010 v 9:17

[28]: Jozef Maler napsal: odborne diskutuje vsade a skoro s kazdym

Ja ale nikde jinde nediskutuji, a pokud vubec diskutuji, s Josefem Malerem jsem se jeste nikdy v zivote nesetkala! Navic jsem zde pouze odpovidala na prispevky, ktere byly daleko dravejsi a mene tolerantni nez ty moje, az na vyjimky SKORO VZDY NEKOHO NAPADALY a nektere z nich byly dokonce sproste a NAPADALY MNE OSOBNE. O urovni jazyka, kterym jsou napsany, ani nemluvim. Chodi mi dokonce sproste e-maily!

DISKUZE TYPU: Kravo nedojena. Zabuc! Ze tys taky slouzila v Algiers v Oranu a nejradeji po ranu ? Ty to umis po francouzsku ? Nebyla jsi nahodou v zabavnim oddilu pro Legion Etrangere 2e REP v Algiers ( Albert Camus byl z Algiers – k tomu jen podotykam, ze nebyl z Algiers), ci uz tvoje legs pracovaly pro blaho Legie i u Dien Bien Phu?  Jake jazyky ovladas krome ceskoslovenskych a jim podobnych slovanskych? Napis vice o sobe, bo malo je hnoje atp. a TO JSEM VYBRALA POUHY ZLOMEK A JEŠTĚ TY NEJSLUSNEJSI!  TOTO VAM PRIPADA JAKO DISKUZE?

Ona je drava i kdyz na to nemá … Na co nemam, pane Malere? Na to, abych se nekde narodila, abych nekde zila, abych se koukla do pocitace a precetla si, ze vam vadi to, ze jsem na svete? A v čem jsem drava? Nadavam tady nekomu? Urazim snad nekoho? Proc vam nevadi jiné prispevky, prestoze jsou sproste, umyslne urazi, ublizuji a ještě k tomu jsou neskutecne hloupe! Ze jsem se narodila v Cechach, za to se vam omlouvat nebudu! Do toho, kde ziju, vam nic není. A plivat na Cechy jenom proto, abych se nekomu zavdecila, to také nebudu. Vzdyt pro tu zemi naší blizni umirali! Ti moji alespon ano!

Ja bych vas zhltla jako chlebicek? No to bych si tedy pochutnala. Ja poucuji? Prave jste poucil vy mne. Ja ale strach nemam.

A vypravejte mi ještě chvilku, jak jsem vztahovacna. Lidi, jste tady (a nejenom tady)  jak hnizdo srsnu! Během kratkeho okamziku se jeden dozvi, ze je hnup a druhy zas pry za krovim moc smrdi a to jenom proto, ze mají každý jiny nazor. OK, takova jsou tady pravidla diskuze, ale jenom ja jsem vztahovacna!?

Nebo vam snad vadi, ze jsem zena? Sakra, to jsem tedy necekala.

No a nakonec: PISE SNAD PAN HEDVICEK SVŮJ BLOG JENOM PROTO, ABYCH SI HO NECHALA ZAKAZAT A VYHYBALA SE MU, JAKOBY NIKDY NEEXISTOVAL?

Vsude mozne jsem si precetla, jake je pan Hedvicek nebezpecne zvire. Ja si to nemyslim a tak mi ted chodi e-maily typu  Kravo nedojena! Vrat se zpatky k buceni!

Samozrejme, ze ty hnusarny dam do spamu a tvarim se, jakoby nikdy neexistovaly. A pokud se mi nejaky prispevek libi, jeste za nej podekuji. Tak si to tedy rozeberte, ja vam nic nevnucuji. Vzdyt, konec koncu,  tato diskuze je moderovana, ne? Predpokladam, ze demokraticky. Pane Hedvicku, je to na vas! 8-)

31 Jirina Korcakova Jirina Korcakova | E-mail | 26. listopadu 2010 v 9:36

[24]: Panu Ghostovi jsem za jeho prispevek o Donu Quijotovi podekovala. Protoze se mi libil. Ja myslela, ze jste to pochopil. A jestli si Fanda Nudle ponekud zazertoval na ucet Anastazie Aglaii Adelaidy Alexandrovny Novakove, doufam, ze jste to nepochopil spatne. On se urcite nikoho nechtel dotknout. Vzdyt proto je to jmeno tak dlouhe, aby nikdo na nikoho nikam nedosahnul a tak se nikdo nikoho nikde nemohl dotknout. Aspon myslim. Pan Hedvicek urcite chape, proto to pustil sem.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama