Tuseni svetla...

13. března 2011 v 19:51 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Je to cele tak nejak "cesky zajimave", ale opravdove dukazy fundovaneho ceskeho idiotstvi prichazi az zhruba od sestnacte minuty videa - pochutnejte si..

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 vaclav kral vaclav kral | 13. března 2011 v 20:59 | Reagovat

Bohuzel, asi jsem taky idiot, ale nenachazim zadne dukazy niceho.Ani ceskeho idiotstvi ani toho ze by Ludvik Soucek byl jakkoliv angazovan v muceni.Vlastne se opravdu jedna jen o tvrzeni nekolika jedincu, ktere neni nicim podlozeno.Skoda...Souckovy knihy jsem mel rad a myslim si ze by si zaslouzil, aby se ukazala pravda, at je jakakoliv.

2 ghost ghost | 13. března 2011 v 21:03 | Reagovat

Ze skutenosti, ze neudelal zadnou kopii, bych usuzoval, ze je to nejspis jeden z jeho dalsich vydatnych vtipu.

3 David K. David K. | 13. března 2011 v 21:41 | Reagovat

Čekal jsem hodně, ale čecho-američan a známý diskutér s grafomanskými sklony.

Je to jasné ty dva roky byl v Koreji na dovolené a pomáhal šmelit v nějaké kantýně, kde chodil osobně nakupovat silonky made in USA i Kim Ir Sen.

Co se člověk nedozví, ještě že je ČT plná fundovaných expertů na válku v Severní Koreji.

4 JFK JFK | E-mail | 13. března 2011 v 21:57 | Reagovat

Bylo by dobré podotknout, že za pořad Detektor Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS (v kategorii družstev) již předloni (za rok 2008) udělil zlatý Bludný balvan Radě České televize "Za promyšlenou a vytrvalou obhajobu vysílání tohoto "vzdělávacího cyklu".

Viz http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1237224723
kde najdeme např.:

"Rada ČT při obraně pořadu Detektor před jeho kritiky zcela převzala argumentaci generálního ředitele ČT, když rozesílala stěžovatelům dopis shodného znění, kde se vyskytují takovéto perly:

„Pořad Detektor vznikl v letošním roce jako nový formát Centra publicistiky a dokumentu. Chce nabízet divákům témata, která už svou podstatou mají blíže k záhadám a mýtům, než k vědě a vědecké analýze. Cyklus je zábavnou publicistikou pro všechny, není vědeckým pojednáním ani výukovým programem.

Obsah pořadu vychází z koncepce, která chce k oficiálně uznávaným vědeckým poznatkům zveřejnit pro dané příběhy i nevědecké a mnohdy velmi fantaskní a konspirativní hypotézy...

[Faktická poznámka: Připomíná nám to přístup zesnulého manžela tety Kateřiny ze Saturnina – strýce Františka, který se podobal člověku, který po zvládnutí malé násobilky prohlásil svým učitelům: "Dál už mi nic neříkejte. Nechci nic slyšet o tom, že pan Pythagoras, Euklides, Archimédes a tak dále, vymyslili to a to. Nepotřebuji týt z toho, co objevili jiní. Dejte mi papír, tužku a kružítko a nechte mě na pokoji. Však já na to přijdu sám."]
atd."

Takže: dobré, ale už je to dva až tři roky staré.

JFK
člen klubu Sysifos

5 GF GF | 13. března 2011 v 22:36 | Reagovat

Jedna se o typicky cesky bordel (viz situace ve vydavatelstvi Albatros )

6 Moe Moe | 13. března 2011 v 22:50 | Reagovat

Spise to pripomina "The Outer Limits" na ABC 1963 to 1965 a drivejsi "Twilight Zone".
Cesky "Jessy Ventura" to neni ale chlapci se tam holt snazi!
Doufam ze to nikdo nebere vazne jako ten Bermuda Triangle a nebo Nostradamus.

7 Hle kdo se vynoril v programu Hle kdo se vynoril v programu | 14. března 2011 v 0:16 | Reagovat

"Spisovatel" Frantisek Novotny! Zda se ze je dnes stejne popularni jako za dob jeho komunistickych mecenasu kdy brazdil svetove more coby "Kapitan" sve jachty po studiich na Univerzite Patrice Lumumby v Moskve kde take ziskal licenci "Kapitana morskych plaveb"!

V dobe kdy obeti komunisticke zvule byly ve vezenich a pracovnich taborech tento "Kapitan" se plavil po morich podporovan svymi prateli nejvernejsimi a nejvice milovanymi jim a jemu podobnym!

8 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | 14. března 2011 v 2:01 | Reagovat

Novotny? Ale on je Cech. Byt takovahle kurva bezcharakterni je prece modus operandi naproste vetsiny te dnesni ceske elity...

9 Jaromír Amadeus Máša Jaromír Amadeus Máša | E-mail | Web | 14. března 2011 v 2:15 | Reagovat

Mili lide! Ja se msim priznat, ze to slo vsechno nejak edle me. Obe knihy, stejne jako ty Francouze, jsem koupil ale nikdy jsem nemel cast je precist, tak rolistovat, kecal o tom kazdy, ze to bylo az hloupe, a ja jsem se musel ucit sanskrtske aoristy. Ja jsem byl dvornm prekladaelem obou koryfeju techto nauk, profesora Dr Dr Kahudy a pozdeji Dr Rejdaka. Kahudovi jsem dokonce opatroval literauru, protoze on se strasne bal komunistu, no a ja jako svobodne povolani jsem si proste napsal autorovi, ze to chci prelozit, a dostal jsem signalni vytisk. Kahuda mel tech zazraku cele pakly. Nez jsem zacal tyhle legracky prekladat, sel jsem se poradit s kardinalem Tomaskem. Bavil jsme se o tom cele odpoledne az do vecera a dosli jsme k zaveru, ze je to teologicky irelevanti, bud to je, pak to je prirodni jev a patri to do rukou prirodovedcum, nebo to neni, a pak je to srandicka. Bu z principu dukazy nepotrebuje ani nechce. A kdo tu evidenci o Bohu ma, ten drzi hubu, protoze to je naprosto nesdelitelne. Chodil jsem pak ke kardinalovi s detmi, hrali jsme mu na housle, on tam mel okolo sebe cele tlupy fizlu a tak si alespon s nami uzil obcas trocu srandy, Je nekde v Bibli, ze se na tyhke veci mame vykaslat, nasel bych to, ale nejsem americky suprkrestan, kteri ledaji v bibli tjako v teefonnim seznamu. Mne budoucnost nezajima. Buh mi, panove, dava svobodu delat co chci, a ja zase davam Bou sovobodu delat se mnou co chce on. Takze jsme si fifty fifty. Jakmile vite, co bude zitra, tak je to, jako kdyz stojite ve fronte u zubare. aky neuznavam vsechny ty vypocitavky budoucnosti, z karet, z moce, z kavove ssedliny atpodobne Nechci byt vypocitatelny. O to se prave snazi nase doba, udelat z lidi roboty. Fuj tajfl.
Neco jineho jsou mericane muceni v Koreji. Chtel jsem indologii, byl jsem prijat na fakulte na koejstinu. Ucili jsme se z ucebnice Gaspey Otto Sauer z dvacítých let o tom, ze moje teticka ma papouska, strasne dulezite veci. Jak kolega Pucek prelozil ceskou traumatologii do Korejstiny, to nevim. Byl tm tehdy. Se mnou chodil na korejstinu, k jednomu rudemu docentovi, ktery za valky rval "banzaj", takze pak musel nas ucit chosyn maryl kong mu hao jeden vychodni Nemec a jeden dobrovolnik, ktery tam nekolik let slouzil v ceske armade a licil mi, jaka je to vyhoda tam pracovat, ze belosi maji vetsi pytliky a korejky po nich jedou. Kdyz si ho tak vybavim, tak bych se nedivil, kdyby tam Americany mucili. Neo aspon nektere. Jinak, jediny zazrak, ktery v zivote uznavam, je vyjit s penezi a nechcipnout hlady na lavicce, ze ano, pane ministre financi, ktery nam slibujete hrbitovniho pokra.A jinak, když se podívám cov tomto "oboru" vychazi, tak si říkám, že za mého dětství by to nečetly ani služky. Je to věšinou svědectvím o zhovězení lidstva. Mějte se. :-P

10 Petr Petr | 14. března 2011 v 5:51 | Reagovat

[9]: Pane Masa - vlice rad ctu vase prispevky do diskuse. Siroke spectrum znalosti a nazoru podporene poukazem na odborniky se kterymi o ruznych tematech diskutujete je opravdu bohate a osvezujici. Rovnez asociace s tematem v diskusi a vase poznamky k veci jsou zabavne a cenne. Mohu-li prosim doporucit najdete si stranky 105 az 113 v knize Profesora Dr. Karla Kuffnera vydane v Praze nakladatelstvim Bursik & Kohout II. dil roku 1900 "Psychiatrie pro studium a praktickou potrebu.
S pratelskym pozdravem - Petr.

11 Frantisek Novotny? Frantisek Novotny? | 14. března 2011 v 8:22 | Reagovat

Povesit tu kreaturu, nenavidici emigranty, za koule do pruvanu! Curak zvadly.

12 16.50 16.50 | 14. března 2011 v 8:23 | Reagovat

Jisty nenavistny emigrant..... Novak je proste rudy dobytek!

13 ghost ghost | 14. března 2011 v 8:50 | Reagovat

[9]: Byl to ten ministr Kahuda, co jsme jako studaci skandovali: Privedte nam Kahudu, my mu dame pres hubu!-?

14 Auiam Auiam | 14. března 2011 v 12:17 | Reagovat

Mengele's Erben: (10 casti)
http://www.youtube.com/watch?v=dfN3QQnDLjI

Mengele's Heritage (3 casti)

http://www.hmforces.co.uk/news/articles/3004-mengeles-heritage-13

http://www.hmforces.co.uk/news/articles/3005-mengeles-heritage-23

http://www.hmforces.co.uk/news/articles/3006-mengeles-heritage-33

E-mail from Czech historian Frantisek Hanzlik, dated 1 June 2010, in which he denies any knowledge of U.S. POWs in Czechoslovakia. There is no reason to conceal anything anymore...

----- Original Message -----

From: Frantisek Hanzlik
To:
Sent: Tuesday, June 01, 2010 11:41 AM

Přeji dobrý den,

pokud je mi známo, žádné dostupné informace k pokusům na zajatcích se nepodařilo najít. Pokud máte na mysli pokusy na amerických zajatcích ve válce v Korei. Ani o jiných pokusech jsem neslyšel. Celý problém zřejmě rozvířil gen. Šejna po své emigraci do USA. Dokonce vystupoval před americkým kongresem. USA měly eminetní zájem na prošetření této kauzy ihned po roce 1990. Zabývali se tím i pracovníci našich archívů, především vojenského. Mám i kolegu historika z Hradce Králové, který se zabývá historií vojenské medicíny. Je snad největším odborníkem na tuto problematiku u nás. Prošel všechny známé a dostupné archívy i v zahraničí,
ale nenašel také nic. Nepodařilo se získat ani žádné osobní svědectví.

Mluvil jsem o tom i s pracovníky Vojenského ústředního archívu, kteří rovněž po jakýchkoliv důkazech pátrali. Myslím, že dnes není žádný zájem cokoliv, pokud by takové důkazy existovaly, zakrývat. Spíše naopak. Vše ale zůstalo pouze v rovině tvrzení bez jakýchkoliv důkazů. Podle mých zkušeností ale nelze zcela vyloučit, že by se něco náhodou mohlo i v budoucnu najít.

S pozdravem Hanzlík

15 KORWALD KORWALD | 14. března 2011 v 13:12 | Reagovat

KORWALD:The Korean War Aircraft Loss Database

http://www.dtic.mil/dpmo/archival_research/

The Fire

A fire at the NPRC in St. Louis on July 12, 1973, destroyed about 80 percent of the records for Army personnel discharged between November 1, 1912, and January 1, 1960. About 75 percent of the records for Air Force personnel with surnames from "Hubbard" through "Z" discharged between September 25, 1947, and January 1, 1964, were also destroyed.

http://www.nvlsp.org/Information/ArticleLibrary/ServiceRecords/MILREC-1973FIRE-LOSTRECORDS.htm

Summary statistics MIA:
http://www.dtic.mil/dpmo/summary_statistics/

16 Jaromir Amadeus Masa Jaromir Amadeus Masa | E-mail | Web | 14. března 2011 v 15:26 | Reagovat

Ano, byl to on. Víte byl to chudej kluk zeŠumavy. Jako chlapec ministroval. Jak se dostal do ty partaje, to nevim. Oni ho take brzy sesoupli z ministerskeho kresla. Vite, ja nakonec kaslu na prislusnost k jakekoliv sekte. Vsechno to jsou jen sekty. Mne napriklad chytilo, ze, jezdil jsem k nemu do laboratore v Komsomolske ulici v Praze na Letne, mel jsem maleho kluka v golfovych holich, musel jsem ho brat s sebou, sedel tedy s nami za stolem a kecal nam do nasich veledulezitych expertiz ... a ten ministr skolsti na nej nikdy nezarval, byl k nemu laskavy, odpobidal na jeho otazky, prerusoval to nase nafukovani se vedomostmi, znalosmi a svou vlastni dulezitosti. To ke mne mluvilo vic, nez vselijake kvaky a kdaky. Taky pan Dr Mrkos z hvezdarny na Kleti, ktery tehdy byl slavny, protoze nalesl kometu Mrkos-Pajdusakova, rikal, ze Kahuda jako stredoskolsky profesaurus naucil matematiku i absolutni kus lidskeho dreva. Vim co to je, ucil jsem jako kluk propadaky, aby prolezli, mival jsem pres dvacet soukromych hodin matiky tydne, klobouk dolu, meho stryce, taky profesora matiky z toho vzala pepka. Prekladal jsem Kahudovy mentiony do anglictiny a do rustiny. No, ono je tech castic dnes tolik, ze sem tam nejaka navic, kdo to pozna. Jak vidite, mam z toho trochu srandu. Fakt je ten, ze ty vedecke ritualy nalezite celebroval, kaditelnice byla vzdy po ruce. Ja se strasne bavil, pan docent Paty, dnes uz snad akademik, ten vzdycky zuril az na pudu a zuri dodnes.Jedni jsou zazrani pro, druzi zazrani proti. Bylo to jako byci zapasy. Vite, ono to bylo zajimave. Chtel jsem se naucit sinhalsky. Tak jsem si opatril tlustou gramatiku z XIX. soleti a zpracoval ji na tabulky. A profesor Pertold, kdyz to videl, a on mel sinhalsky, zil nekolik let na Cejlone, tak se hrozil, ze to je strukturalizmus, jako kdyby to neblo fuk. Lide si "halt" staveji modlicky a jini jim ty modlicky zase berou. Jsou to vsechno hracicky. Kurnik sopa, tak strukturalimus byl tridni epritel, a co byly splasky ze zachoda? To byl snad tridni pritel? Pro mne yl Kauda hodnej clovek, kterej si zaridil bajecnou penzi. Dodnes pisi jeho pani prani k Vanocum, Velikonocum a kdyby byly jeste nejake jine noce, tak ji napisu taky, i kdyz uz ta zatracena pohlednice stoji 10 CZK, zatimco kdysi stava 0,30 KCS.Pokud jde o to strasidloslovi, jsem ve styku s univerzitou v New Jersey, ti to delaji opradu vedecky, mam jejich nejnovejsi studie, ale, prosim vas, kdo to tady vyda? V jednom nakladatelstvi mi rekli, ze jejich bestsellerem je nejaky American, ktery napsal o tom, jk se vecer podiva do hvezd a rano mu prijdou penize z vyhry. I sef medvedarskeho Silicon Valley u Moskvy, pan, taky Rus, Igor Jürgens, tvrdi, ze nas vsechny ceka degradace, kriminalizace a debilizace. Jsem rad,ze jsem stary, mne uz to nestihne tahleta civilisacni dementia praecox postcox v důsledku prilisneho pouzivani umeleho koksu. Mel bych jen jeste jednu pznamku. O tech Americanech a Cechoslovacich v Koreji se uz pise strasne dlouho. Zrejme to nejde beze zbytku vyresit. Ale je take jedno ceske jadrne prislovi: cim vice se s trusancem mazes, tim vic smrdis. Ja si dobre pamatuji, moje generace tehdy tem Americanum tam drzela palce a jestli z nich nekdo prisel za takovych okolnosti o zivot, vi o jedinem, co mu pomuze, budu se za ne modlit. Vite, on ten ... a nekdo rika ze to byl taky agent ...Jan Pavel II.mel recht, nakonec nam nic jineho, nez ta modlitba, nezbyva, Ateiste nezlobte se na mne, nechci Vas urazit. :-)

17 Jiřina Korčáková Jiřina Korčáková | E-mail | 14. března 2011 v 16:07 | Reagovat

[14]: Jenom ke gen. Šejnovi. Byl to komouš ve vysoké funkci a kradl. Proto také zdrhl a zdrhl ještě v dobé, kdy jeho ochránce Novotný šel ke dnu, a kdy mohl předpokládat, že se s ním bolševici nebudou mazlit. Američani by se s ním jako s komunistou a k tomu ještě vysoce postaveným vůbec nebavili, na nějaký azyl by vůbec neměl právo. Proto musel přijít s nějakou story, která bude Američany výsostně zajímat a bude to pro ně bomba. Nechci se k tomu dále vyjadřovat, pravdu neznám, jenom musím říci, že generál Šejna není pro mne v žádném případě důvěryhodný člověk.

18 Moe Moe | 14. března 2011 v 17:23 | Reagovat

Sejna revealed everything he knew about US POWs in his 1968 debriefing:  nothing.

http://www.miafacts.org/sejna.htm

19 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | 14. března 2011 v 18:56 | Reagovat

Sejna neni duveryhodny, ale Vaclav Havel je...  ach jo.

20 OM OM | 14. března 2011 v 20:13 | Reagovat

Ty nebohé 'čecháčky' zase jen někdo špiní ... se svěřil s. Franta Novotnej.

21 ghost ghost | 14. března 2011 v 20:27 | Reagovat

[16]: Jsem rad, ze vas hecuji spise k psani, nez k nepsani.

22 Robert Buchar Robert Buchar | Web | 14. března 2011 v 23:12 | Reagovat

[17]: Jo pani Korcarova, kdyz o Sejnovi nic nevite tak on nem nemluvte a neco si o nem prectete. Samozrejme ne v cestine.

23 pametnici jsou pametnici jsou | 14. března 2011 v 23:40 | Reagovat

jde spis o tom, kde se delaly pokusy na lidech, kolik toho a onoho, jedy, drogy, vydrzi. Okud jinud by mela vojenska nemocnice tak dobre reference? Jedna cast byla v Dejvicich, v bloku naproti meze, dalsi v prilehlych vilkach. Pry tam byla lecebna. Samozrejme ze soudruzi o nicem nevi.

24 Moe Moe | 15. března 2011 v 4:50 | Reagovat

Je zajimave ze v roce 1968 Sejna nevedel vubec nic o POW, ale po 28 letech si vzpomel s pomoci sveho “pritele spisovatele” ze o tom de facto neco vi, jak vypovida ze zaznamu US Congresu vysetrovaci komise“ House of Representatives,Committee on National Security,Military Personnel Subcommittee,Washington, DC, Sep. 17th. 1996.” (pristi rok zemrel v NY)
Nikdo mu neuveril, jelikoz zadne dukazy nebyly a nejsou. Sejnovy klicove informace se prokazali nepravdive. Tim bych nechtel rici ze Komunisti nebyli schopni spachat zverstva na POW, ale zatim to vypada jako “Red Herring” a CIA pokus o ospravedlneni penez ktere mu platili.

25 Jiřina Korčáková Jiřina Korčáková | E-mail | Web | 15. března 2011 v 8:42 | Reagovat

[19]: Kdo říká že Václav Havel je ...?

26 Jiřina Korčáková Jiřina Korčáková | E-mail | Web | 15. března 2011 v 9:11 | Reagovat

[22]: Tak jo, pane Buchare, něco málo v angličtině, i když si nejsem jistá, že potom Šejna bude věrohodnější. Pro mne nikoli. I když na něj lidé nahlíží všelijak, já mu tedy rozhodně nevěřím ani nos mezi očima (to ovšem neznamená, že Součkovi nebo, jak se zmínil pan Hedvíček, Havlovi věřím).

První článek (viz web):

A) Sejna's story is a fabrication.  Carefully crafted, skillfully presented, but a fabrication nonetheless.  The Sejna saga started just after his defection when he was asked by the CIA if he had any knowledge of American POWs.  His response was that he knew nothing about US POWs.  He was asked the same question in different forms at different times, each time with the same response.

B) General Jan Sejna's tale about US POWs from Korea and Vietnam being taken to the Soviet Union, or to anywhere else for that matter, is a fabrication.  Sejna revealed everything he knew about US POWs in his 1968 debriefing:  nothing.  

http://www.miafacts.org/sejna.htm

http://www.freerepublic.com/focus/f-news/2561073/posts

27 Jiřina Korčáková Jiřina Korčáková | E-mail | Web | 15. března 2011 v 9:29 | Reagovat

[Smazaný komentář]Já vaši paní neznám a vás už vůbec ne, nepředstavil jste se mi a jak já mohu vědět, co vy o věci víte nebo nevíte? Já jsem jenom napsala, že Šejnovi nevěřím, že to pro mne není důvěryhodný člověk a tak to prostě je. Nevěřím mu. Vy mu věříte? Tak dobře. Já se s vámi přeci nehádám, ani nevím, kdo jste. JO A JÁ JSEM V KOMUNISTICKÉ STRANĚ NIKDY NEBYLA (NA SMETIŠTI DĚJIN MOHU OVŠEM KLIDNĚ SKONČIT I BEZ NICH).

[22]: Druhý článek (viz web):

The general's flight heightened tensions between the United States and the Soviet Union and caused deep embarrassment in the Soviet bloc. A Deputy Defense Minister of Czechoslovakia, Col. Gen. Vladimir Janko, committed suicide after he was implicated in a failed military plot, supposedly led by General Sejna, to keep Mr. Novotny in power and prevent the ascendancy of Alexander Dubcek, leader of the liberal Communist forces.
The United States refused demands to extradite General Sejna, who was accused by the anti-Novotny Communists of misappropriating some $20,000 worth of state-owned alfalfa and clover seeds for sale on the black market.

http://www.nytimes.com/1997/08/30/world/jan-sejna-70-ex-czech-general-and-defector.html

PROSTĚ MU NEVĚŘÍM ANI NOS MEZI OČIMA,PROČ BYCH MĚLA VĚŘIT KOMUNISTICKÉMU HLAVOUNOVI A PŘESNĚ TÍM ON BYL, A MOHOU SI O NĚM PSÁT COKOLI.

28 Typicke! Typicke! | 15. března 2011 v 16:27 | Reagovat

[18]:Nekvalifikovane kecy nejakeho levicackeho "liberala", ktery nic nechape. :-D

29 Blbe levicacke kecy! Blbe levicacke kecy! | 15. března 2011 v 16:31 | Reagovat

[18]: Napsal to nejaky dementni osmasedesatnik, ktery urcite dodnes tvrdi ze USA jsou fasistickou zemi (ten co utekl se snazil pospinit svoji domovinu):

When an official from Their side saw the light and defected to Our side, it was as though the individual had come to Jesus.  

The popular media welcomed defectors as saved souls who threw off the chains that bound them to the Great Evil and came to the altar of democracy. :-)

30 Takove  pitomce znam ! Takove pitomce znam ! | 15. března 2011 v 16:34 | Reagovat

Typicky vyrok takovych blbu: "Kdyz je stb pronasleduje, proc si na  ni nejdou stezovat?"

31 Robert Buchar Robert Buchar | Web | 15. března 2011 v 21:51 | Reagovat

You are referring to David Stout, so-called journalist and author of fiction novels.
In 1982, Stout changed to the New York Times where he continued to work both as reporter and editor. In 1997 he moved to their Washington office and became a night rewrite man, i.e. working mainly in the office and turning information and texts received from others into articles.
Vyborny zdroj informaci.[27]:

32 "cesky zajimave", ceske idiotstvi, ... "cesky zajimave", ceske idiotstvi, ... | 16. března 2011 v 0:49 | Reagovat

jako cech hedvicek? :-)

33 Robert Buchar Robert Buchar | Web | 16. března 2011 v 4:01 | Reagovat

Netusicim cechim o Sejnovi:
Jan Šejna (1927-1997) - československý generál, působící v komunistickém Československu. Na začátku „Pražského jara“ v roce 1968 ztratil svůj vliv a pro veřejnost nečekaně utekl do USA. Je to velmi kontroverzní postava. Historici jsou při hodnocení generálna Šejny a jeho působení doma i v USA velmi kritičtí. Zastánci jeho spekulací naopak tvrdí, že kritické hlasy jsou výsledkem působení komunistické propagandy. V roce 1982 vyšly Šejnovy paměti, ve kterých vedle celkem věrohodných podrobností ze zákulisí režimu uvádí řadu sporných tvrzení. Nejdiskutovanější je pravděpodobně tvrzení, že se Československo podílelo na pokusech s americkými zajatci v Koreji a ve Vietnamu. 17.září 1996 Šejna, po mnoha odkladech, konečně svědčil před americkým Kongresem o amerických válečných zajatcích v SSSR a jejich využití pro biologické, chemické a psychické experimenty. Toho rána se agenti CIA usillovně snažili najít Šejnu v budově Kapitolu aby mu zamezili vypovídat. Agenti DIA ho skovávali do poslední chvíle a přivedli ho do sálu když zasedání začalo. Šejnovy bylo před 17. zářím vyhrožováno že bude zabit v případě, že se do Kongresu dostaví. Deset měsíců po vystoupení v americkém Kongresu Jan Šejna za podivných okolností zemřel.
Webové stránky českí vojenské rozvědky v současné době věnují na zdiskreditováni Jana Šejny rozsáhlý prostor.

Je treba dodat ze Sejna niky nebyl devriefed by CIA. Nehodil se jim do kramu. Byl ale debriefed by DIA ktera diky jeho informacim donutila CIA priznat Ruskou podporu mezinaroidnimu terorismu.

34 Moe Moe | 16. března 2011 v 8:53 | Reagovat

Zpráva je v archivech amerického Kongresu, každý si může přečíst. Šejna jmenoval  ty, kteří se udajne podíleli na akci, a to nejen z východních Němců, kteří začali leta předtím, než Češi, ale i čínské, vietnamské, Severokorejců, Maďaři, Bulhaři a Laos. Tam bylo prostě příliš mnoho lidí zapojených na  to aby to zůstalo v tajnosti. Letadla, přistavajici v Ruzyni s 60ti US POW plus 2 Australanu, poté jsou pry převezeni do letecké základny v Žatci, autobusy s bíle natřenémy  okny. Kde se pak váleční zajatci ubytovali v kasárnách na týden a pak autobusem zpět na Ruzyni k letu do SSSR. Místním vojenskym osobam bylo řečeno, že to byli cizinci speciálních sil. účastníci školení.
Proč nepristavali v Žatci přímo, je záhadou. V teto operaci  museli být zapojeny stovky lidí, vcetne jmenovanych  českých lékařů pracujících na POW a MiA v Laosu se Sověty a Kubánci.
Přesto, není ani jedno sebemenší svědectví od někoho, s výjimkou Šejny. Nikdo nic nevidel, neslysel, vojaci VU Zatec si niceho nevsimli, a to podle Sejny pokracovalo nepretrzite i v obdobi 1967-68! Mimo jine,neni zadny svedek ze mu nekdo vyhrožoval za svědectví, ani nebyl otráven, nýbrž zemřel na infarkt. Kdyby byl opravdu nebezpecny tak by Sejnu nenechali zit 28 let a hrat golf za statni $$$!!
Jen je treba číst a přemýšlet, jak to je možná aby se to udrželo v tajnosti, když ani západní Němci žádné důkazy v souborech Stassi nenasli!  I think, you get the picture!

35 Vazeny pane Buchare, Vazeny pane Buchare, | 16. března 2011 v 19:57 | Reagovat

[33]:proc  se snazil CIA umlcet Sejnu? Muzete to konecne objasnit?

36 Moe Moe | 16. března 2011 v 22:27 | Reagovat

"Toho rána se agenti CIA usillovně snažili najít Šejnu v budově Kapitolu"

Bohuzel pokud ho hledali tak asi museli byt spatne "na CIA" informovani, neb tam ho nemohli najit, protoze to jednani v Kapitolu nebylo!
Bylo to v mistnosti 2118-Rayburn House, Kancelarni Budova na Independence Ave. WA.DC.

37 Anti Anti | E-mail | 16. března 2011 v 23:52 | Reagovat

No vidis Rossi jak jsi slavny :)) Ty tem moulum teda musis pekne lezet v zaludku. Nenasadil jsi v 50 letech toho americkeho brouka taky ty?

38 Jirina Korcakova Jirina Korcakova | E-mail | 17. března 2011 v 23:05 | Reagovat

[35]:
[33]: Autor tohoto dotazu se sice nepodepsal, ale mne by také zajímalo, proč se tedy Šejna nehodil CIA do krámu a proč ho chtěli umlčet? Připadá vám to normální?

39 Hedvickovska cenzura Hedvickovska cenzura | 17. března 2011 v 23:33 | Reagovat

Je tady nejak moc toho mazani - jenom te Jiriny Korcakove prispevky nikoliv!

40 Robert Buchar Robert Buchar | Web | 18. března 2011 v 1:04 | Reagovat

Pani Korcakova,
to je slozita zalezitost, ktera se neda vysvetlit v jednom odstavci. Musite se vzdelavat sama. Prectete si Golitsyna, Mitrochina, neco o Angeltonovi, o Venona intercepts, atd. Na moji website najdete seznam doporucene literatury (v anglictine). Pro zacatek si muzete precist moji knihu ktera vysla v Cesku pod nazvem Revoluce 1989. Have a fun![38]:

41 English language English language | 18. března 2011 v 5:54 | Reagovat

[40]: Pane Buchare - "HAVE FUN!" - to "a" tam nepatri - "Deutsche Sprache schwere Sprache"!

42 Robert Buchar Robert Buchar | 18. března 2011 v 16:05 | Reagovat

Ale copak, vyucujete snad anglictinu v Praze? Zapiste se nekde na doucovani.[41]:

43 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | 18. března 2011 v 17:41 | Reagovat

Arogance tech mladych ceskych spratku je neco uzasneho. To za nas nebyvalo. :-)

44 Pane Buchare Pane Buchare | 19. března 2011 v 1:38 | Reagovat

[42]: Ve vsi ucte k vasi literarni  tvorbe nevyucuji anglictinu v Praze ale ziji a mluvim v povolani a slysim okolo anglicky a americky od roku 1968. Pouzivate to typicky ceske co se nazyva "a putdown" cili ironicky vysmech zamireny na osobu dobre s vami myslici osoby tim ze mi doporucujete se "zapsat na doucovani" - jako zackovi z druhe obecne. Vzal jste mi chut cist a doporucovat vasi knihu.

45 Moe Moe | 19. března 2011 v 4:54 | Reagovat

Ale, ale, to je tak krásné, az dojemně  „České“. Netaktní poukaz na gramatickou chybu (překlep) vyvolal nelibost a jestě méne taktní odpověd. (Zdá se že původně chtěl autor psát něco jiného ale při úpravě ominul vymazat "a").
Byla ta přestřelka zapotřebí aby clovek přestal doporucovat knihu dalšího? Vždyt to začalo jen ubohým "a" v jazyce nemateřskym!

46 Pro Moe Pro Moe | 19. března 2011 v 8:09 | Reagovat

[45]: Ovsem ze je na to i jiny pohled - a sice ta odpoved pana Buchara: "vyucujete snad anglictinu v Praze? Zapiste se nekde na doucovani." Pan Buchar nadhazuje ze ten kdo upozornil na - ne na preklep ale na neznalost gramatiky - je mentalne zaostaly zacek obecne skoly ktery potrebuje doucovani - misto rict "je mi lito, udelal jsem chybu, omlouvam se." To by ovsem nebylo typicky ceske?

47 Moe Moe | 19. března 2011 v 9:14 | Reagovat

Pohled je stejny, jen vyjadreni je jine. Let's "cut to the chase". Upozornovat na gramatickou chybu (how ever caused) se da delat slusnejsi formou, vcetne ocekavane odpovedi.
V kazdem pripade,oba komentare jsou v teto forme urazkou!
Pro vzdelane lidi (coz bez pochyby oba autori jsou) jsou takove vyroky zarazejici a soude z toho co zde vidim unikatne CESKE!

48 Jiřina Korčáková Jiřina Korčáková | E-mail | 19. března 2011 v 11:20 | Reagovat

Je to možné? Vy ste úplní cvoci. Napadat se navzájem kvůli jednomu "a". To snad není tak důležité?! Se kvůli tomu zabijete, ne? Formu ironického výsměchu používáte všichni. Sem si na to u vás už zvykla. Mi to může bejt úplně, víte co ... Sem netušící Češka, nikoliv češka, ste mě snad chtěli urazit nebo co ...? Se na to vaše website teda mrknu, pokud mi na to zbude čas ... češka s malým a ještě dojemná, to vám teda asi nikdy neodpustím! :-D  :-P  :-D  :-P

49 Robert Buchar Robert Buchar | Web | 19. března 2011 v 18:44 | Reagovat

S lidma kteri nemaji odvahu se podepsat vlastnim jmenem a zkryvaji se za anonymy je to tezky.

50 Jako pan Moe Jako pan Moe | 20. března 2011 v 12:31 | Reagovat

[49]: Tak se nam vybav pane Moe - jmeno, rok narozeni, adresa, cislo botu?

51 Jiřina Korčáková Jiřina Korčáková | E-mail | 20. března 2011 v 13:04 | Reagovat

Číslo bot. Nikoliv botů, nýbrž bot. Tradá ...

52 Moe Moe | 20. března 2011 v 20:27 | Reagovat

A kdopak se ptá?

53 Robert Buchar Robert Buchar | 21. března 2011 v 4:50 | Reagovat

[52]: se pta! A Korcakova naucte se poradne cesky - ne 'ste' ale 'jste' - ne 'sem si' ale 'jsem si' - a take mate potize s tvrdym a mekkym y a i!

54 R.Buchar nejste R.Buchar nejste | 21. března 2011 v 7:03 | Reagovat

...ten by nikdy nenapsal "mekkym"

55 Pane Moe Pane Moe | 21. března 2011 v 12:33 | Reagovat

[54]: moc R. Bucharovi nepomahate - podivejte se do slovniku jazyka ceskeho kde stoji napsano jasne "mekky" se dvema -kk- ve slove! Nebo mate neco jineho na mysli?

56 Jiřina Korčáková Jiřina Korčáková | 21. března 2011 v 17:07 | Reagovat

Malé dítě by poznalo, že jsem to tak psala schválně pane Simone Chytro. A jak jste přišel na ty potíže s tvrdým a měkkým? Já bych řekla, že vy jste zase na štíru s malým a velkým a tenhle humbuk mi, promiňte, připadá úplně hloupý. A co se týče toho vašeho "Have a fun", kvůli kterému jste se pohádali: nemyslím si, že je to tak veledůležité, ale řekla jsem si to několikrát po sobě. S tím "a" se to mnohem lépe vyslovuje, zkuste si to. V a F vedle sebe se vyslovuje daleko hůř. To "a" vyloženě sedne do úst. Tak nevím, kdo z vás má pravdu. O_O

57 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | 21. března 2011 v 17:20 | Reagovat

Jiste ze ma pravdu Buchar. S pravidly anglictiny, tak ja se uci v Cesku se v USA neda obstat (a nejspis ani v Anglii ne). Domnivam se, ze v Cesku UMYSLNE ve skolach uci blbou anglictinu, aby tady kazdy poznal, ze ten magor je z Ceska, prikladu je spousta, at uz zmineny "a fun", nebo "dvoji zapor" (v Cesku si mysli ze ve vete nesmi byt) a nebo ta "ynzenyrska" vyslovnost "dz Bytlz".

59 Auiam Auiam | 21. března 2011 v 19:08 | Reagovat

Dr Joseph Douglass: Red Cocaine

http://www.amazon.com/Red-Cocaine-Drugging-Joseph-Douglass/dp/096266460X/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=books&qid=1300730821&sr=8-2

60 Znalec anglictiny Korcakova Znalec anglictiny Korcakova | 22. března 2011 v 0:53 | Reagovat

[56]: Vy vite o mluvene anglictine asi nulove cislo. S tim -a- [naprosto gramaticky spatne] se to libi vam coz ukazuje jaky mate sluch pro tuto rec. Nevite kdo ma pravdu - proboha prectete si anglickou gramatiku nebo se zeptejte nekoho kdo umi poradne anglicky! Predpokladam ze to co jste napsala je vas osobni nazor neznalce - coz vam promineme. Hedvicek ma naprostou pravdu - vypada to tak ze ucitele anglictiny v Cesku to delaji umyslne aby Cesi vypadali jako blbci kdyz se pokouseji mluvit tou reci a napodovat americke -r-! Rustinu ale umi lepe. za ano?

61 Pane Moe Pane Moe | 22. března 2011 v 2:02 | Reagovat

[47]: Vase "Let's "cut to the chase"? je typicky priklad ceske verze anglictiny: prvni cast vaseho prikladu - copak to je? Krome gramaticke zrudy coz snad ma byt "prestat to pronasledovani" ktere nikdo v anglicke verzi nemuze porozumet - a ten krasny preklad z cestiny do anglictiny "how ever caused" = "jakkoliv zapricinen"?

62 Moe Moe | 22. března 2011 v 5:27 | Reagovat

[61]: I really do not want to lecture anyone on English grammar or the way it’s generally spoken in North America, nor do I want to criticize you or anyone else for aggressive comments that were not called for.
Additionally, I really regret that your level of English did not allow you to understand or comprehend.

1. “Let’s cut to the chase” is an expression like "let's get to the point". ("Pojďme přímo k věci")
2. “However caused” je spise “at se stalo jak se stalo” (“jak koliv se stalo”)
3.“Have a fun”  je nespravny vyraz,  “article” nemuze predchazet “adjective“ kde neni  “noun” .
Já se domnívám že R. Buchari udělal překlep, a nebylo třeba to nevkusně připomínat. (Nakonec vsechny jeho komentare který meli link na jeho WEB byly slusne, ty ostatni muzete posoudit sami.) Já opravdu lítuji, že vaše úroveň angličtiny nedovolila, aby jste pochopil ci porozuměl.

63 Amen! Amen! | 22. března 2011 v 7:17 | Reagovat

nebo bezte do jazykoveho koutku!

64 Jiřina Korčáková Jiřina Korčáková | E-mail | 22. března 2011 v 16:16 | Reagovat

Omlouvám se, pane Moe. Nejsem Američanka. Je jasné, že se mýlím. Ale v práci jsem v každodenním styku s angličtinou a Američanů tam máme neustále spoustu. Já se obávám, že oni používají obojí (jistě, naši hosté  nejsou všichni rodilí Američané, anglicky dnes mluví kdekdo) a jsem tím určitě ovlivněná. Určitě máte pravdu vy, ale já jsem si naprosto jistá, že verzi "have a fun" jsem měla příležitost slyšet nesčetněkrát a nebyli to Češi, kdo tak mluvil! A pokud vím, Američani z toho opravdu nedělají žádný problém! Oni jsou totiž velice přirození (a to o sobě rozhodně nemůže říci každý na tomto webu).

65 Jiřina Korčáková Jiřina Korčáková | E-mail | 22. března 2011 v 16:31 | Reagovat

V každém případě děkuji, vezmu si z této debaty ponaučení. Ne každá debata k takovému výsledku vede. :-P

66 Robert Buchar Robert Buchar | Web | 22. března 2011 v 19:13 | Reagovat

[62]: Ani nevim, proc se do toho jeste montuju, ale zaverem:
'Let's cut to the chase' uslysite tak akorat od nekoho 60+ old.
Frazi 'However caused' jsem neslysel pouzit snat 30 let.
Odkdy 'fun' neni noun?
V Evrope to jeste nepostrehli, ale Americka anglictina (tak jak se mluvi) se neustale meni.

67 Moe Moe | 22. března 2011 v 22:13 | Reagovat

Somehow, we have become embroiled in a silly debate over the use of “FUN”.  You are correct it is a noun.
1. Some newer dictionaries may note that fun is used an adjective, but such an entry would be found in a descriptive dictionary. Descriptive dictionaries simply describe how a word or phrase is used, but seldom say anything about its usage or propriety.
Historically and for precision, avoid using fun as an adjective in any kind of formal or standard speech or writing.
2. "Every civilian casualty, “however caused”, is a defeat for us and a setback for the Afghan government," Gates told reporters. (2009). (Very common term)
3.”cut to the chase” comes from Movie industry, relatively common expression.
Myslim ze by jsme to mohli ukoncit. Diky, a preji dobry den.

68 Mr. Focker Mr. Focker | 24. března 2011 v 23:51 | Reagovat

[67]: Hello buddy Moe - we all have to touch the base - sometime - somehow!

69 Hardy24Bridgette Hardy24Bridgette | E-mail | Web | 6. února 2012 v 1:15 | Reagovat

Lots of specialists argue that <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/home-loans">home loans</a> help a lot of people to live the way they want, just because they can feel free to buy needed things. Moreover, different banks give college loan for different classes of people.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama