Červenec 2011

Zaber z me knihovny...

31. července 2011 v 21:15 | Ross Hedvicek

Vyrocni setkani cs-clubu se blizi...

29. července 2011 v 19:08 | Ross Hedvicek
Vyrocni setkani clenu cs-clubu se blizi... sushi, anyone?Podezrela osoba...

25. července 2011 v 17:02 | Ross Hedvicek |  Clanky vzpominkove a recyklovane
zuusa
Vyseuvedenou kopii mi poslal jeden znamy. Naramne se divim, ze i pres mou dnes jiz dlouhodobou publicistickou necinnost porad jeste nekomu stojim za to, aby prohledaval stare archivy a hledal me jmeno s umyslem na mne najit nejakou spinu. A porad nic. Uz pred rokem 1982 mne soudruzi z StB podezrivali ze spoluprace s CIA, a pritom si naprosto nepovsimli meho udajneho clenstvi v SSM (jak si mysli Pecina) nebo i clenstvi v SCSP (jak se domniva Ladik Vyslouzil, taky uplna kokotina), ale i prehledli, ze jsem nikdy nebyl zamestnan v Lihovary Kojetin (vzdy to bylo jen SELIKO) a nikoliv jako delnik, ale THP. Meli v tom bordel, soudruzi... takhle prehlednout naslapnou minu, jak jsem byl ja... :-)

Projev, na ktery se nezapomina...

25. července 2011 v 15:32 Clanky jinych autoru
Projev, na který se nezapomíná !
Slova Václava Havla v roce 1989
»Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků… Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím. Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno funkční období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce.

V budoucnu se podle mého mínění musí prezidentský úřad vymezit. Prezident nemůže mít tak velké pravomoci, jaké má dnes. Pro mě není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem. Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: O republice lidské, která slouží člověku, a proto mám naději, že i člověk poslouží jí.

Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co povede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících, příslušníků národních menšin a vůbec občanů kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují.

Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by to mohlo oslabit naši povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat… Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice více než kdo jiný. Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného. Musíme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají také co nabídnout. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizí nebo podobně. Jestli se sem tam pohne cena cigaret nebo něčeho, to v téhle chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme.

Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme. Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury… Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci, nebo dokonce ke ztrátě základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prostě jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné NEJDE TO.«
Připomněl Petr Cibulka


Dov'e Il Signore...

22. července 2011 v 17:32 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove

Tady je o cem se tam zpiva:

Dov'e il Signore
Qui e il Signore
Dov' e quell'o
Che porta a la pache
Che dah la luce
Che dah il giorno
Ecco lui porta il dolore
Eche lo porta via
Dov' e il Signore
Qui il Signore

Where is the Lord
Who is the Lord
Where is that
Where is he who brings his peace
Who give the light
Who give the day
Who is he who brings his pain
Who takes away the pain
Where is the Lord
Who is the Lord......

---
Fotky jsou moje, aby bylo jasno. A italsky urcite umite, prece nebudete jako Mexicani, kteri se odmitaji naucit nejaky jiny jazyk.

Odmena za zasluhy...

21. července 2011 v 19:31 | Jiri Wolf |  Clanky jinych autoru
V krátké době bude probíhat velmi přísný výběr o vhodného
uchazeče na velmi finančně lukrativní post nového generálního ředitele
veřejnoprávní České televize. Jen málo našich občanů budou splňovat tak
přísná odborná kritéria. Podle mého názoru však nebude potřeba žádných
odborných znalostí. Doposud to žádný ředitelé vůbec nepotřeboval.
Prioritně totiž vždy rozhodovalo členství v KSČ.
Jiří Wolf. ul. Jílovská 423/39 Praha 4 - Lhotka. Tel: 736137495Ab uno disce omnes ...

20. července 2011 v 17:05 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Muj preklad vyseuvedeneho nazvu clanku je "podle tohoto sudte vsechny". Napadlo mne to, kdyz mi Pepa Nos poslal emailovou prestrelku ceskych internetovych disidentu, uctivacu dalajlamy a uctivacu gingka ohledne zpravy, ze Vladimir Hucin zdedil podil na prerovske tovarne Kazeto od sveho davneho a dnes zemreleho pritele.

Muj nahled je nasledujici: Vladimir Hucin ma moji plnou podporu a zaslouzi v Cesku mnohem vic, nez jen podil na fabrice, ktery mu mnozi tak zrejme a viditelne a zcela cesky zavidi. Ja si vzpominam (ale mnozi asi ne), ze jeste nedavno nemohl Vladimir Hucin sehnat vubec zadnou praci a prilezitostne skladal uhli a sbiral stary papir (vy ostatni jste setrili na Audi) a nemel penize ani na obycejny pocitac, PRESTOZE to byl on (a nikoliv Edvard Benes nebo Vaclav Havel), kdo se zaslouzil o cesky stat. Vladimir Hucin by zaslouzil zdedit fabriku i kdyby byla od Gustava Husaka. A docela by se mi libilo, kdyby Vladimir Hucin zdedil treba budovu byvaleho prerovskeho OV KSC - dnes je tam poliklinika nebo neco takoveho. Povazoval bych to za spravne. V dobach rimskych by se tak urcite stalo.

Vladimir Hucin sve zasluhy o cesky stat ziskal mnoha lety v komunisticke base (zavren Husakem) i v base udajne demokraticke (zavren Vaclavem Havlem a jeho smeckou) a na to by ti, kteri at uz byli v zahranici a nebo stastne kolaborovali s komunisty (a dnes jsou z nich internetovi disidenti) nemeli zapominat. Nezapominejte na to, at uz ze sebe dnes delate blbce vyvesovanim tibetske vlajky z vaseho narodniho vyboru a klanenim se dalajlamovi nebo ne. Ab uno disce omnes!

A stejne meritko bych rad uplatnil na vsechny kritizujici Petra Cibulku. I ja se s usmevem divam jak toci siderickym kyvadlem, ale pak si vzdy pripomenu, jak dlouho byl zavreny. Za nas za vsechny. I za mne. Pripomente si to i vy. A pak sudte.