Vyznamenani na pul prdele...

18. srpna 2011 v 15:58 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Tak si to predstavte: Obtloustle Vondrovo dite a celozivotni Havluv protege (jinak tedy dnesni ministr obrany CR) Alexandr Vondra pojede do Clevelandu na pohreb Ctiradu Masinovi a primo na pohrbu (povazte!) udeli resortni vyznamenani sedme kategorie Zlata lipa (taky to slysite poprve, ze?) dvema nejvetsim hrdinum (jednomu zijicimu, druhemu zemrelemu), ktere kdy Cesko melo.

Chapu dilema tech ceskych dacanu - i kdyz polovina obyvatelstva Ceske republiky jsou zdegenerovani komuniste, tak porad je tam par milionu lidi (uslapnutych, ale volicich) kteri vidi historicky vyznam a nadzivotni velikost charakteru Masinu. A tak se rozhodnou k polovicatemu (to je to ono "sezeni na dvou zidlich, na kazde na pul prdele", ani tak ani tak) reseni. Dame jim nejake bezvyznamne vyznamenani a posleme jim to predat dva nejvetsi idioty, ktere sezeneme. Bude to jako z Kralovny Kolobezky - napul uznani a napul urazka. Narod Svejku se nezapre.

Pohrbu a predavani onoho pochybneho vyznamenani se zucastni i soucasny velvyslanec CR v USA Petr Gandalovic, jeden z nejzkorumpovanejsich ehmpolitiku soucasne Ceske republiky (napr. skandal okolo spolecnosti Oleofin nebo okolo statniho podniku Lesy CR, nebudte mentalne lini, vyhledejte si to), ktery se mimo jine pochybne vyznamenal tim, ze v dobe kdy byl konzulem CR v New Yorku, tak se vyznamne zaslouzil o ukradeni emigrantske Narodni budovy v New Yorku a jeji prevedeni do majetku Ceske republiky. Vubec bych se nedivil, kdyby chtel po Josefu Masinovi za to vyznamenani na pohrbu nejaky uplatek a nebo mu treba ukradl penezenku.

Kdyz uz - tak na pohreb Ctirada Masina mel prijet jak prezident, tak i predseda vlady Ceske republiky. Poslat do Clevelandu na pohreb tyhle dva sasky je jen dalsi urazkou Masinu ze strany oficialni Ceske republiky. Predpokladam, ze by tam s radosti poslali treba i Jirinu Svorcovou (mohla zarecitovat basen), kdyby pred tydnem taky nezemrela.

Nejsem v pozici radit, ale jako American mam pravo mit nazor (to vy v Cesku nesmite, tuuudle!): Jen pouha ucast na pohrbu narodniho hrdiny jako je Ctirad Masin je pro ucastnika CTI, kterou si takovi dva paznehti, reprezentujici v podstate (de facto i de iure) nepratelskou Ceskou republiku, rozhodne nezaslouzi. Ja bych je na tu pohrebni ceremonii jednoduse nevpustil, jednoduse v zajmu zachovani dustojnosti obradu.
-----------

P.S.: Masinove byli americti vojaci. A americti vojaci si obvykle mysli o medajlich od nepritele asi tohle: "You can take this medal and shove it up your ass!"


Zde je text z CTK:

Vondra na pohřbu udělí Mašínům vojenské vyznamenání

Ministr obrany Alexandr Vondra.
vydáno: 17.08.2011, 16:27 | aktualizace: 17.08.2011 23:07

Praha - Na pohřeb bojovníka proti komunistickému režimu Ctirada Mašína pojede příští týden do Spojených států ministr obrany Alexandr Vondra (ODS). Vláda plánuje Mašína vyznamenat, řekl dnes novinářům premiér Petr Nečas (ODS). Vojenské vyznamenání Zlatá lípa získá podle něho i bratr zesnulého Josef Mašín. ČSSD s udělením vyznamenání nesouhlasí, protože činy Mašínů jsou vnímány sporně.
"Vláda tím vlastně přistupuje na interpretaci událostí tak, jak byly podány bratry Mašíny. Že to byla doba, kdy se vedla válka s komunistickým režimem. A já bych chtěl upozornit, že na této interpretaci v naší společnosti zdaleka není konsensus," řekl dnes novinářům místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. "Kriteria na hrdinství ve válce jsou zcela jiná než v dobách mírových a civilních. V případě bratří Mašínů pořád dochází ke směšování těchto dvou rovin, a to vede k těm velkým sporům," doplnil Zaorálek.
V USA zemřel 13. srpna po delší nemoci Ctirad Mašín, jeden z odbojářů, kteří vedli ozbrojený odpor proti komunistickému režimu. ** Nedatovaný archivní snímek **
"Je to resortní vyznamenání ministerstva obrany, pan Ctirad Mašín ho obdrží in memoriam, pan Josef Mašín medaili obdrží udělenou přímo na místě," doplnil premiér. Vyznamenání Zlaté lípy je spolu se Záslužným křížem obrany státu nejvyšším resortním vyznamenáním. O jejich zřízení rozhodla ministryně vnitra Vlasta Parkanová v roce 2008. Zatím medaili získali například velitel čáslavské tygří letky Jaroslav Míka či vojenský historik Jiří Rajlich, známý zejména svými odbornými pracemi o československých letcích.
Zesnulý bojovník proti komunistickému režimu Ctirad Mašín získá podle premiéra Petra Nečase vojenské vyznamenání Zlatá lípa. Dostat ho má i jeho bratr Josef Mašín.
Někteří lidé opakovaně požadují, aby bylo Mašínům uděleno státní vyznamenání, jiní je označují za vrahy. Český Senát v minulosti opakovaně navrhoval šestici členů protikomunistické odbojové skupiny na státní vyznamenání. Nominaci tradičně odmítali zástupci ČSSD a KSČM. Mašínové a další člen skupiny Milan Paumer získali jen plaketu předsedy vlády od bývalého premiéra Mirka Topolánka.
Josef Mašín, který se v roce 1953 se svým bratrem Ctiradem a dalšími antikomunisty prostřílel na Západ.
Pohřeb Ctirada Mašína, který zemřel v sobotu ráno po delší nemoci, se v americkém Clevelandu uskuteční příští týden ve středu. Jako veterán americké armády bude pochován s vojenskými poctami. Pohřbu se zúčastní také český velvyslanec v USA Petr Gandalovič. Nečas nepojede, uvedl, že je pracovně vytížen.
Loňského pohřbu Paumera se kromě stovek lidí zúčastnili i nejvyšší ústavní činitelé. Na smuteční obřad v Poděbradech přijel premiér Nečas, ale i předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a šéf VV Radek John, ministr obrany Alexandr Vondra a tehdejší předsedové parlamentních komor Přemysl Sobotka a Miroslava Němcová.
Mašínům se společně s Paumerem podařilo probít do západního Německa, další členové skupiny byli později v Československu odsouzeni k hrdelním trestům nebo mnohaletému žaláři.
Případ skupiny kolem bratří Mašínových, kteří se počátkem 50. let postavili komunistickému režimu se zbraní v ruce, dodnes vyvolává v české společnosti rozepře, protože při jejich činnosti zemřelo několik lidí.
Mašínové se zároveň do Česka odmítali vrátit, protože země podle nich nezpřetrhala právní i jiné vazby s komunistickým režimem. Ctirad Mašín se tak podle bratra nechtěl do Česka vrátit ani po smrti.
Po útěku na Západ sloužil Ctirad Mašín pět let v americké armádě, poté podnikal společně s bratrem a Paumerem v Texasu, nakonec se osamostatnil. Měl postupně firmy v několika státech USA. Měl dva syny a dceru.
Autor: ČTK
www.ctk.cz
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (144)
Zobrazit starší komentáře

101 Seetal Seetal | 19. srpna 2011 v 17:01

Takze kdyz prisel Sandor Istvan za grofem, pozadat o povoleni postavit si barak tak nemusel ty blba PICO umet latinsky.

102 Seetal Seetal | 19. srpna 2011 v 17:03

Me taky nezajima, ze prezident Havel bude psat dopis Merkelove v latine.

103 GF GF | 19. srpna 2011 v 17:21

[100]:ty osle ty jenom potvrzujes co rikam oficialnim jazykem byla latina (napr v parliamentu, soudy atd ) jak si zvatlali primitivni seetalove doma to byla jeho vec

[101]: ty osle vzdyt istvan seetal neumel vubec psat - tak mu to dvorni urednik napsal v uredni latine , tak jak to napsali v cechach v nemcine ceskemu josefovi seetalovi, ktery neumel nemecky a ani cist a psat
urednici vseobecne oba dva jazyky ovladali na rozdil od seetalu

Seetale mam pro tebe jednu otazku - dokoncil  jsi ZDS ?

104 GF GF | 19. srpna 2011 v 17:23

[94]:zase ty osle stara potvrzujes co jsem uvadel - jestli to bylo o 10 let drive ci pozdeji to je uplne jedno - jde o princip ;-)

105 GF GF | 19. srpna 2011 v 17:25

[102]:tebe myslim nezajima vubec nic krome vlastnich hloupych kecu :-D

106 Seetal Seetal | 19. srpna 2011 v 17:34

[103]: ad 100 presne jsi vystihl ma slova, celou dobu o tom pisi a nakonec je to tva mylsenka a pravda viz. 100

107 GF GF | 19. srpna 2011 v 17:40

Prostoduchy Seetal si myslel, ze pan Grof kteremu patrilo treba 80 vesnic a ktery 11 mesicu v roce pobyval v Parizi ci Vidni  , osobne jednal s vidlaky a ze v dobe, kdy byla v Uhrach negramotnost na vsi 90 % , si lide psali zadosti na urad sami, jak genialni.

Nasi Seetalove se vsak v  te dobe, jiz podepisovali dvema XX. ;-)

108 GF GF | 19. srpna 2011 v 17:45

Nic nechapes a zvatlas stale nesmysly. Jsi ztrata casu. [:tired:]

109 .VZLASTNI  VYDANI. .VZLASTNI VYDANI. | 19. srpna 2011 v 17:48

Prectete si Parlamentni listy co pisi o tomto clanku a o panu Hedvickovi.

110 Seetal Seetal | 19. srpna 2011 v 18:02

:-D Takze kdyz Knize Lichnowsky daroval pole mojemu pradedkovi, a byl pozvan na zamek v Hradci nad Moravici. Tak tam vlastne nebyl knize, ale jeho dvojnik, ktery to za nej vyridil protoze knize zrovna tou dobou hral ruletu v Parizi. A jak jsi sam napsal tak v madarsku bylo 10% obyvatelstva slechticu a tak to by muselo byt madarsko dodnes jedna velka vesnice, kdyz kazdy slechtic mel 80 vesnic. Vis vubec co pises? To ze vesnicane nemluvili latinsky jsem ti psal asi 5 hodin drive, ale asi jsi mel spatne nastudovanou tu svoji knihu a neakceptoval jsi to a po 5 hodinach hadani jsi nakonec i toho pisare nasel.

111 Seetal Seetal | 19. srpna 2011 v 18:07

GF ty jsi urcite YNZENYR, neuznas cizi pravdu, hadas se, urazis a nakonec ukradnes cizi pravdu a vydavas za svoji. GF ty musis byt ceski ynzenyr.

112 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 19. srpna 2011 v 18:22

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/205799.aspx
Nepricetne ceske Parlamentni listy pisou o tomto clanku :-)

113 vaclav kral vaclav kral | 19. srpna 2011 v 18:25

zrovna jsem tu chtel dat odkaz. Uz dlouho jsem se tak nezasmal jako pri cteni tohoto blabolu na PL. Moc rad bych nekde onu autorku potkal.Urcite to musi byt dama zariveho rozhledu a jasne mysli. :-D  :-D  :-D

114 Mikeš Mikeš | 19. srpna 2011 v 18:28

Hele, Hanko, s emigoši problém nemám, to bych si asi těžko nechal od Hedvíčka posílat jeho články. Máte problém (spolu s Jiřkou) chápat text? Prostě se jen ptám, když už nám vyčítáte, že si neumíme poradit s našimi politiky (jako bychom za to mohli), jak si s nimi poradíte vy. Pohřeb bude jistě událost pro emigrantskou obci, nepochybně tam budou zástupci nějakých emigrantských organizací, a tak se ptám, jak se ti vaši zástupci zachovají? Budou před těmi kašpary od nás poklonkovat nebo je rovnou vyhodí? Za to, jak se tento stát k emigrantům chová, a k Mašínům obzvláště, by takový políček byl jediné správné řešení. Pokud si naopak před nimi kecnou na zadek, co potom vy na to - na to jsem teda moc zvědav.

115 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 19. srpna 2011 v 18:38

Vaclav Kral: Napiste o tom do sveho blogu a poslete mi link. Zaujalo mne jak straslive neinformovana je a ja bere vazne i nenavistny cesky "humor" jako je Exotopedie.

116 Droid Droid | 19. srpna 2011 v 19:57

milounky RH rozcilit te nebylo umyslem, naopak bylo to mysleno uprimne, pouze bylo opomenuto pridat ze se ti dostane uznani az tesne pred nebo po smrti tak jako Masinum. Napred popravovali, pak rehabilitovali, a nakonec vyznamenavaji.

117 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 19. srpna 2011 v 20:03

Mne nepopravili, doufejme ze uz to nestihnou, posmrtne uz mne tedy rehabilitovat netreba a tudiz ani zadneho vyznamenani mi netreba. I insist on integrity = leaving no doubt where you stand. Fuck them.

118 eva eva | 19. srpna 2011 v 21:54

kdyz oni ti cestinari pouzivaji -čest , 2.pad bez česti , ja to videla v novinach , dokonce to napsal znamy novinar v reflexu :-( [2]:

119 Seetal Seetal | 19. srpna 2011 v 21:58
120 Vanek Vanek | 19. srpna 2011 v 23:55

Proc byly odstraneny me prispevky? Mam o tom napsat clanek?

121 GF GF | 20. srpna 2011 v 0:09

[110]:opet nic nechapes seetale - pro uvod , ne vsichni slechtici byli tak bohati ze by vlastnili 80 vesnic  - a ti co byli, meli na rizeni panstvi  uredniky (v madarsku prevazne to byli ti chudi slechtici), kteri takove veci vyrizovali za pana Grofa - uvedu priklad z Cech - Schwarzenbergove meli do roku 1848 - 650000 ha lesu a poli a 260000 poddanych..... poddanstvi bylo v cechach ty osle zruseno az v roce 1848 ...takovy Grof Andrassy take nic sam nevyrizoval -
Dale muzes mi rici seetale proc ti madari se tak hrozne namahali a veskere uredni listiny prekladali az do roku  1848 do latiny a pote 20 let do nemciny ehh ?
Premislej o tom - odpoved je jednoducha .... ;-)

122 GF GF | 20. srpna 2011 v 0:10

opet nic nechapes seetale - pro uvod , ne vsichni slechtici byli tak bohati ze by vlastnili 80 vesnic  - a ti co byli, meli na rizeni panstvi  uredniky (v madarsku prevazne to byli ti chudi slechtici), kteri takove veci vyrizovali za pana Grofa - uvedu priklad z Cech - Schwarzenbergove meli do roku 1848 - 650000 ha lesu a poli a 260000 poddanych..... poddanstvi bylo v cechach ty osle zruseno az v roce 1848 ...takovy Grof Andrassy take nic sam nevyrizoval -
Dale muzes mi rici seetale proc ti madari se tak hrozne namahali a veskere uredni listiny prekladali az do roku  1848 do latiny a pote 20 let do nemciny ehh ?
Premyslej o tom - odpoved je jednoducha .... ;-)

123 GF GF | 20. srpna 2011 v 0:12

[120]:nejste Seetal ;-)

124 vaclav kral vaclav kral | 20. srpna 2011 v 0:17

[120]: Jirko tvoje prispevky nebyly odstraneny. Pravdepodobne je tento blog nastaven tak ze eviduje prvni stovku a pak najizdi druha a ta prvni se maze nebo nekam uklada.

125 GF GF | 20. srpna 2011 v 0:23

kliknete si na zobrazit vse

126 jara Zimmerman jara Zimmerman | 20. srpna 2011 v 0:55

to neznate Byzkovych, z NY, kde mohli a muzou uskodi nasim emigrantum a za to vse jeste hrabaji uznani a vyznamenani vcetne od PREZIDENTA VACLAVA HAVLA.
SLUSNI LIDE V USAA SE jim strani a JEN se DIVI A KROUTI HLAVAMA. NYNI SE pro zmenu TOCI KOLEM New York  CESKE BUDOVY kdyz v jinde jsou provareni! [:tired:]

127 Hanka Hanka | E-mail | 20. srpna 2011 v 2:03

[114]: Hele Mikesi, puvodne jsem to chtela hodit za hlavu a patrne jsem mela.
Ja vam nic neradim, co si udelate, to mate, je me to celkem suma fuk.
A na pohreb urcite prijdou i cesti emigranti, ale rozloucit se. Prece neni na nich, aby nekoho vyhazovali a zakazovali vstup. Neni to jejich pohreb. Bylo by to krajne neslusne, to vsechno zalezi na panu Masinovi, pokud jim rekne, ze si nepreje, aby na pohreb jeho bratra lezli. Ale protoze to je slusny clovek, tak to s nejvetsi pravdepodobnosti nerekne.

128 Vanek Vanek | 20. srpna 2011 v 9:54

[120]: Uz jsem je nasel. Rosto promin :-)

129 ghost ghost | 20. srpna 2011 v 12:47

[114]: Napriklad na pohreb byvaleho mistopredsedy vlady prof. Oty Sika neprijel zadny zastupce CSFR ani jejich pohrobku.

130 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 20. srpna 2011 v 17:44

[Smazaný komentář] Pokud bychom navázali na tuto bohulibou tradici, s každým odstřeleným paznehtem bychom museli odstřelit i příslušného soudce či soudkyni, kteří nás už celá desetiletí trestají za obyčejnou sebeobranu!!!
Není to jen logické, ale zcela zásadní.

131 Jirina Korcakova Jirina Korcakova | E-mail | Web | 20. srpna 2011 v 20:30
132 Seetal Seetal | 20. srpna 2011 v 22:02

[131]: Verili a byli zrazeni, dekujeme cesky narode.

133 David David | 20. srpna 2011 v 23:37

[129]:Ota Sik? To je ten komunista, ze?

134 Robin Karel Popper Robin Karel Popper | E-mail | Web | 21. srpna 2011 v 1:33

Nejrozumnejsi a nejstastnejsi by bylo, kdyby Vondru i s vyznamenanim poslali zpet a neprijali jej.

135 Hanka Hanka | E-mail | 21. srpna 2011 v 2:40

[134]:Ano, ale musi to rozhodnout Masinova rodina, nikdo jiny.

136 Kolemjdouci Kolemjdouci | 21. srpna 2011 v 5:34

Sketa Seetal je ted zalezly a lize si po tom vyprasku sve zmodrale koule.

137 Hmm ? Hmm ? | 21. srpna 2011 v 7:57

Češi mezi 8. a 16 stoletím patřili mezi Evropskou velmoc .. skvělá armáda, početné obyvatelstvo, úrodná zem, bohatství, rozlehlá zem (oproti malým státečkům, mezinárodní politická moc)

Toto tvrzeni je trochu (po cesku) prehnane- spise patrilo ceske kralovstvi  mezi lepsi evropsky prumer - prvnich 300 let to byla pouze principality (cesky princ nemel dedicny kralovsky titul) - bohatstvi bylo originalne zalozene na prodeji otroku / nevercum zidum a arabum - kdo neveri at tam bezi - prodavali se na Jugo namesti v Praze . Pozdeji na tezbe rud - zlato a stribro - ziskavanym diky odborne znalosti nemeckych horniku pozvanym za timto ucelem do zeme... ;-)

138 Dale Dale | 21. srpna 2011 v 8:06

Prvni stala ceska armada byla vyzbrojena z vynosu dani za prodej asi 30000 - 40000  otroku v jednom roce Arabum / pres Zidovske obchodniky (nejednalo se o zadne troskareni, ale o prepady vesnic a odvleceni celeho obyvatelstva) - navrh postavit pomnik ,na pamaku temto ubozakum samozrejme cesi odmitli - oni preci nikdy nic oni byli vzdy holubicci narod , vzdy utlacovani zlymi Germany  - he, he , he. ;-)

139 Dalsi nespravnost Dalsi nespravnost | 21. srpna 2011 v 8:19

čitě ne 14ti století existence českého národa...

cesky narod neexistoval v modernim smyslu do pocatku 19 soleti - a 14 stoleti existence cehokoli, je znacne prehnana - 11 stoleti snad
Lide zijici v obdobi Velke Moravy se za nejake kmenove cechy zcela jiste nepovazovali.
Narod ve smyslu modernim vubec neexistoval - stredoveci lide spojovali svoji prislusnost s mistem / mestem a ne s narodem, pozdeji s prislusnosti zemskou bez ohledu na jejich narodnost / nabozenstvi. ;-)

140 Seetal Seetal | 21. srpna 2011 v 10:21

[136]: Sketa jsi ty a navzdy ji zustanes

141 Seetalovi Seetalovi | 21. srpna 2011 v 10:53

[140]:Stiznosti celdinu a pastouchu vyrizuje nas treti podkoni - Herr David Werner - obratte se na nej Seetale/

Tajemnik Grofa Andrassyho

Rossiny von Hedwizckowski

142 rezjir rezjir | E-mail | 22. srpna 2011 v 12:29

A proč ty Mašiny nevyznamená vláda USA, bojovali přece za její zájmy?

143 David David | 22. srpna 2011 v 23:39

[142]:Jsi tak blby, nebo jenom provokujes?

144 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 24. srpna 2011 v 20:27

Dnes jsem se dozvěděl, že na opohřeb  do USA jede  oficiálně s delagací, Sašou Vondrou i býv. bolševik, dnes senátor Štětina. Tak to budou mít chlapci v USA  s plnou parádou. Nad hrobem bude slzet i bolševik! Připomíná mi to dobu, kdy na pohřbu Karla Kryla šlo za jeho rakví hned za rodinou na třicet agentů StB!  Maším  se bude dnes obracet v hrobě!!!!! Co na tuhle šaškárnu řekne jehoi bratr? Vypne hruď a nechá si připnout metál? Jsem opravdu překvapen. Jinak vláda USA už Mašínům metál dala. J.W

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama