Zadna stika, slepice je to...

23. srpna 2011 v 17:37 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
V Cesku si strasne potrpi na formality a i na "formalni" vzdelani. Cesky a cestinu mne formalne ucil nedavno zemrely basnik profesor Jaroslav Mazac. Byl jsem jeho oblibenym zakem (jak si nedavno vzpomneli byvali spoluzaci) a z cestiny jsem mel vzdycky jednicku, byt z nekterych jinych predmetu jsem malem propadal. Mazacovy basnicke sbirky (i s venovanim) mam dodnes ve sve knihovne a temer nepochybne ovlivnil me umeni psat cesky lip, nez 99% ceskych ynzynyru.

S anglictinou to bylo podobne. To mne zase formalne ucil profesor Henry Comb, kteremu u cerstveho emigranta zaimponovala moje schopnost prednaset zpameti basne Percy Bysshe Shelley - pochopitelne anglicky, ale se strasnym prizvukem jako ma Vaclav Klaus. A tak se to staricky fousaty profesurek s vizazi jako z nejakeho filmu (ale jezdil Ford Mustang Cobra 5.0 litre) jal napravovat a navic mne cepoval v English Literature and Writing. Takze mohu rici, ze me vzdelani je dosti "klasicke", rozhodne nemajici nic spolecneho se zpolitizovanym "zurnalismem".

Presto jsem se ale uz tehdy ve skole dozvedel, ze je velky rozdil mezi zurnalistou a spisovatelem a velky rozdil mezi reportazi, zpravou a clankem nazorovym (opinion page) ci fejetonem.

Jsem si jist, ze nic takoveho se ani ve dnesnim Cesku neuci, natoz aby se na to bral nejaky ohled. Jeste donedavna (mozna jeste ted) zurnalistiku na Karlove univerzite uci Milan Smid, komunista jako prase http://dvoranaslavy.blogspot.com/2010/05/omluva-milanu-smidovi.html - podle toho pak schopnosti jeho zaku vypadaji.

Vysvetlim tedy ve zkratce: Zurnalista ve svem zurnalistickem clanku musi pouze presentovat FAKTA, ktera ma pred zverejnenim povinnost si overit. Poovereni si je overi jeste jednou a pak si to vsechno overi jeste nadrizeny toho zurnalisty. Zurnalista nesmi ve svem clanku presentovat zadny nazor na to, o cem pise (to uz by spadalo do "opinion page") a musi byt nestranny (unbiased). S tim maji obzvlast komuniste a levicovi novinari casto velky problem. Ovsem daleko nejhorsim zlocinem, ktereho se zurnalista muze dopustit, je PLAGIARIZACE. I ultra-levicove New York Times (takove americke Rude pravo) sve zamestnance, kteri plagiarizuji, vyhazuji okamzite ze zamestnani. To se stalo i sebevedomemu (jako nase Stika) Jayson Blair. Vykopnut a nakonec ho zamestnali v blazinci. Ctete: http://en.wikipedia.org/wiki/Jayson_Blair
A je tam i jiny spolecny faktor: Zatimco Blair se vymlouval, ze se mu krivdi, protoze je cernoch, Stika spoleha na to, ze ji ty svinstva projdou, protoze je oskliva rozvedena feminacistka s ditetem. Uplne stejne jako ciganky se sesti detmi vyzadujici podporu na obecnim urade.

A uz se dostavame k jadru pudla. Ja si muzu dovolit psat sve nazory a kritizovat, co mi napadne (pripadne pouzivat netradicni a alternativni cestiny), protoze pisu vyhradne clanky nazorove a fejetony - nikdy reportaze, a za zadneho zurnalistu se nepovazuji. Dokonce bych to povazoval za pokus o urazku, kdyby mne tak nekdo nazval. Z formalniho hlediska jsem komentator a autor fejetonu - proto si muzu nadavat komu chci. V Americe navic mame svobodu slova. To v Cesku neznate, to je vynikajici vec!

Naopak Alena "Stika" Hechtova naprosto jiste a oficialne zurnalistkou je. Pracuje oficialne pro publikace jmenem Parlamentni listy, kde je zodpovedna a podepsana pod touhle prasecinou. Poctete si: http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/205799.aspx

Pokud uz se smejete, pak jste na spravne stope. Ryba smrdi od hlavy, tedy od Stiky. Cely text byl PLAGIARIZOVAN (s obcasnym pridanim spojek a titulku) ze radoby zertovne publikace Exotopedia (tak moc zertovne, ze ma ve znaku tri penisy, asi sami zakladatele) a to zde: http://exotopedia.org/wiki/Ross_Hedv%C3%AD%C4%8Dek

Tvurcem Exotopedie je radoby zertovny Pavel Kolesnikov, ktery je temer urcite kus blbce a dodnes se smeje Mensikovu "hovnu ktere svitilo" a diva se na stare grotesky, kde se vzajemne kopou do zadku, ale na vytvoreni takove kokotiny by aspon tady v USA mel pravo (v CR to neni pravo, ale povinnost). Kolesnikov nepredstira, ze je zurnalista. Kazdy vidi, ze je to jen jedinec s nedostatecnou osobni hygienou a potroublym ceskym humorem., zadny "novinar". Navic se ani nesnazi predstirat, ze by informace v jeho "Exoto-Wikipedii" mely byt brany vazne.

Vazne to ovsem vzalo to feminacisticke telatko s modryma ocima bez makeupu, tedy nase Stika v tom zasmradlem ceskem zurnalistickem rybniku, a bez toho, aby o tom nejak zvlast premyslela (prvni chyba), zda jsou takove kydy vubec mozne, bez toho aby si neco overila (druha chyba), to jednoduse opraskla - tedy ZPLAGIARIZOVALA (to uz neni chyba, ale zlocin, za ktery se propousti ze zamestnani) a dala to na oficialni stranky sveho zamestnavatele (ctvrta chyba) a urcite uz zinkasovala 120 Kcs autorsky honorar za clanek (to uz neni chyba, ale uplne ceska drzost).

Kdyz jsem to Stice emailem napsal, ze pise v clanku blbosti, velice se na mne rozlitila, ze jsem ji nepozdravil "Dobry den" a nepouzil slovo "prosim" (jo vazne, je to na mem blogu) a vzapeti mi napsala, ze mne za mou udajnou drzost bude soudit. Zrejme u "platnych ceskych soudu".

Takze ona mne napred urazi, pomluvi, dopusti se kardinalniho zlocinu proti novinarske etice a kdyz se ohradim, tak mne chce baba silena jeste soudit! Tohle by se nemohlo stat jinde nez v Cesku. A i kdyz uz je dlouho znamo, ze nejste pravnim statem, ale bezpravnim, pak jen doufam, ze vase oprskle a neopravnene sebevedomi neni natolik nafoukle, abyste si mysleli, ze jste civilizovanou zemi. Protoze nejste, vy... vy... vy ... Cesi!

P.S. Zadam timto reditele Parlamentnich listu J. Holoubka, aby s vyseuvedenou pseudo-reporterkou rozvazal pracovni pomer pro hrube poruseni profesionalni etiky a poskozeni povesti Parlamentnich listu, tedy zamestnavatele. I vy se muzete vyjadrit: j.holoubek@parlamentnilisty.cz

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Viktorka Viktorka | 23. srpna 2011 v 17:41

Výstižně napsáno. Paradoxně mne to i velmi pobavilo.

2 Josef Josef | 23. srpna 2011 v 17:57

http://hechtova.blog.idnes.cz/ naposledy pípla v dubnu, líná štika.

3 Míša Míša | E-mail | 23. srpna 2011 v 17:59

výborné!!!  ... konečně pojmenováno! ...proto nemám ráda novináře ... vnucují své názory... no a Štiková ? ... bez komentáře :-)...děkuji ! ....

4 David David | 23. srpna 2011 v 18:12

Na cos  potreboval ucitele anglictiny, cetls prece Shakespeara v originale uz od 12 let?

5 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 23. srpna 2011 v 18:16

Cetl, ale cist a rozumet je neco jineho nez to dobre vyslovovat. I dnesni mladi v Cesku zcasti rozumi napsane anglictine (a pak si to hrde vsude pisou jak umi anglicky), ale vyslovnost je strasna. Podivej se na Klause. Nebyl jsem o moc lepsi - bylo to treba napravit.

6 David David | 23. srpna 2011 v 18:17

Ta ruda st*tka je navic pedagog. Nedivte se urovni ceskeho skolstvi.

7 David David | 23. srpna 2011 v 18:21

[5]:Ja se na kikinu nechci divat. Je mi lito ceskych zaku, ze ho maji porad na ocich.

8 Vlastimil Vlastimil | 23. srpna 2011 v 18:24

Neni problem si zjistit co Phalic symbols znamenaji a kdo je pouziva.Pavel Kolesnikov zrejme vi co dela a nebo si hraje na nekoho co neni.

9 Jiřina Korčáková Jiřina Korčáková | E-mail | 23. srpna 2011 v 20:23

[5]: Rossi, ale to byste mohl na prknech, která znamenají svět hrát i Hamleta! No Hamleta možná ještě ne, na to byste musel mít alespoň titul Národního umělce (já nevím, jak se to u vás jmenuje) a na to vy asi ještě nemáte věk, ale  takového Falstaffa byste si střihnout mohl! Toho hrál i Werich, to by vás bavilo!

10 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 23. srpna 2011 v 22:36

Jiřinko Korčáková, moc Vám děkuji za knížku, či samizdad, která mi od Vás přišla poštou, a s věnováním.   Rád bych  věděl, z jakého roku je ten samizdat a básně. Pokud je samizdat před rokem 89 má velkou cenu. I tak ale obsah u samotného si velice cením. Básně jsou vtipné a hezké. Jen si musím udělati více času, zalehnout na pec, číst a přemýšlet. Až bude v září čas, docela  rád bych s Vámi ve vší počestnosti zašel někam v Praze  na dobrou kávu a  popovídal si o té knížce a celkově o umění.  Já stále ještě  dělám na  knížkách pro děti. Dvě Vám mohu již věnovat. Ještě jednou díky a dobrou noc. A zítra ať jste v Česku všickni  u vody! Rosťa má také volno!!!

11 Mikeš Mikeš | 24. srpna 2011 v 2:42

Tak koukám, Rostíku, že Tě ta blondýnka dost vytočila, což je ale divný, páč blondýnky naopak většinou lidi rozesmívají. Nu, na druhé straně vybudila v Tobě aspoň příslušné hormony a tak jsi napsal článek jako ve svých nejlepších letech ... od začátku do konce jsem se pobaveně pochechtával.
Jinak ale, jak už jsem uvedl, já jsem v jejím článku viděl hlavně to, že v podstatě přetiskla Tvůj článek a jestli to opentlila kecy nějak okolo, to už jsem ani tak nevnímal. V každém případě si tak Tvůj článek přečetlo mnohem víc lidí, kteří by jinak byli odkázáni (v případě info o Mašíchech) jen na ty nenávistné a veskrze prolhané slinty na českých blozích. Na Tvém místě bych Alence poděkoval, že zplagiarizovala Tvůj text na PL.

12 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 24. srpna 2011 v 4:00

Smarja, ona nezplagiarizovala MUJ text, ona zplagiarizovala tu primitivni pomluvu z Exotopedie!!!!

13 pacejko pacejko | 24. srpna 2011 v 6:30

hechtova.blog.iDNES.cz
O všem, co se hodí ženě jako jsem já v hlavě - o vztazích mezi lidmi, o tom, co?  co nám udělalo radost...
Karma autora: 0,00  (WC)

14 Otakar Gembala Otakar Gembala | 24. srpna 2011 v 7:12

Mám rád Tvůj styl (podpořený Mazačem na ZŠ). Jsem rád, že ses nenechal odradit tím plácáním důchodce TK a píšeš dál! Pobavilo mne to. Velmi :-D

15 marty marty | E-mail | 24. srpna 2011 v 9:44

Prava ceska mentalita spociva mimo jine v tom, ze vetsinou nadavame na nejakeho " püvodce zla", neargumentujeme vecne a hlavne se vyjadrujeme tak, abychom si to s nikym moc nerozhazeli... proste vsechno tak na pul. Nikdy nevime, jak se to muze zvrtnout a pak muzeme tvrdit, ze jsme taky byli vlastne disidenty, ze...
Skutecnych odborniku je v Cesku malo, ti co jsou, nemaji sanci na dobre misto, protoze o tom rozhoduji tulpasove, kteri se boji konkurence jako cert krize, takze radeji polointeligenty ...ach jo, jinak to nebude.

16 Milos Milos | 24. srpna 2011 v 11:42

Ahoj Rosto,
jako obvykle,i v tomto svem clanku se peclive snazis vysvetlit a zduvodnit sve nazory.
Bohuzel ale ti,kteri Ti za Tve clanky nadavaji,maji mentalni uroven tak nizkou,ze trosku slozitejsim myslenkam nemuzou porozumet-pripomina mne to stare ceske rceni o hazeni perel svinim.
Myslim,ze by soudruzka "redaktorka" mela radeji komunikovat s nekym na sve urovni-s nekym z nizsich trid pomocnych skol.
   Posilam pozdrav na Floridu.

17 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 24. srpna 2011 v 19:26

Mily snobe doktore Krystliku: Tak jako vsechno ostatni ceske "vzdelani" je na mizerne urovni a vsude jinde bezcenne, tak i uroven ceskych statnich zkousek z anglictiny je EXTREMNE mizerna.Takze ikdyz jsem tu ceskou statni zkousku mel, tak obzvlaste s vyslovnosti jsem na tom byl mizerne - na urovni americkeho ditete pod 10 let - tedy asi jako Klaus. A proto jsem to musel napravit az tady - abych neznel jako idiot z vychodni Evropy - tedy jako Klaus.

18 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 24. srpna 2011 v 19:57

[10]: Pane Wolfe, to jsem moc ráda a moc pyšná, že se vám to líbilo. To byl můj dárek pro vás. Víte, snad vám to nebude vadit, já jsem tu knížku napsala pro pana Ctirada Mašína. Existují pouze dva exempláře. Ten jeho, který jsem mu poslala počátkem srpna, a ten váš. Já  si s ním trošinku píšu už od počátku devadesátých let. Tenkrát jsem si přečetla knížku Jenom ne strach a málem to se mnou praštilo. Potřebovala jsem se s tím nějak vyrovnat, potřebovala jsem pochopit, já měla pocit, že se se mnou všechno propadá a hledala jsem nějakou, jakoukoliv pevnou půdu pod nohama. Strašně jsem mu už vloni chtěla něco dát, něco, co by bylo jenom ode mne. Není v mých silách vydat knížku. Teprve koncem uplynulého roku mi jedna paní poradila, jak na to. Ale tenhle rok je pro mne prostě strašlivý. Jeho smrt, to už je opravdu nad moje síly. Tak ráda bych mu svůj dárek předala osobně. Moje síly, moje peníze a moje možnosti, stačili právě jenom na tyto dva originály, mnou osobně pod velikým tlakem vytvořené, přepsané na papír, který jsem za vypůjčené peníze zakoupila a za vypůjčené peníze dala i svázat. Text, který byl zárodkem, této knížky, kterou jsem nazvala Sedmá sloka (ono je jich víc), se začal klubat na svět v listopadu 1989. Já jsem tenkrát měla velký problém, protože jsem se nedokázala radovat. A přitom jsem se opravdu radovat chtěla! Všichni kolem mne jásali a já jsem to prostě nedokázala. Až jsem tím své okolí skoro urážela. Jenže já jsem se svým okolím byla stejně v nesouladu už cca od roku 1984. V tom roce jsem také začala psát. Ale nevěděla jsem si rady. Ten rok začal u mne o trochu dříve, než rok obvykle začíná, pořádnou peckou do zubů a vyvrcholil zas o něco později, než rok obvykle končí, když jsem ztratila schopnost komunikovat s okolím. Já už jsem to tady psala, že nejsem žádný bojovník nebo disident. Je to knížečka útlounká. Já nejsem člověk velkého významu. Ale věřte mi, každé slovo, které tam budete číst mne hodně bolelo. Adresu na pana Mašína mi zprostředkoval spisovatel Jan Beneš (asi o tom ani nevěděl) v periodiku Český deník. Měla jsem tenkrát opravdu velký, velký strach, jestli mám vůbec právo. Vaši adresu jsem objevila zde, na blogu pana Hedvíčka. Kdybych se snad někdy dostala i k adrese na pana Hedvíčka, vytvořila bych určitě ještě i třetí originál jenom pro něj. Nevím ovšem, jestli je o co stát. Byl a je to pouze dárek, pane Wolfe. Zajít si s vámi někde v Praze na dobrou kávu, bylo by mi ctí. A přeji vám ve vší počestnosti hodně odvahy a sil do dalšího života.

19 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 24. srpna 2011 v 20:36

Dnes jsem se z večerních zpráv dozvěděl, že do USA na pohřeb jede z oficiální delegací i býv. bolševik, dnes polepšený občan a senátor, dokonce antikomunista! pan Štětina., Tak to budou mít  v USA chlapci opravdu s plnou parádou. Nad rakví bude slzet i bolševik!  A to mi připomíná pohřeb Karla Kryla, kde v den jeho pohřbu, šlo za jeho rakví hned za jeho  rodinou na třicet agentů StB. Chudák Karel se musel obracet v rakvi! Snad to nebude pan  bolševik Štětina, který bude připínat na hruď živého bratra  Josefa vysoké vojenské vyznemasnání? Jsem  opravdu moc a moc uzvědav, paní Jitki, děkuji za Vaší odpověď.  Pošlu Vám na Vaší adresu mobil a dohodnem si čas někde na kávu. J.W

20 Otakar Gembala Otakar Gembala | 24. srpna 2011 v 20:39

[Smazaný komentář] Jo a baví mne, jak se na tvůj účelově vytvořený a trapný blog nastěhovala ta pakáž z Hedvicek u nás. To máš ale kámoše :-D

21 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 24. srpna 2011 v 20:54

Ad 23 - mily doktore inzenyre Krystliku - tedy ty pico sprosta! Uz skoro mesic mne tady naprosto bezduvodne spinis a pomlouvas a vyuzivas meho blogu aby sis sam delal reklamu.Nemam v umyslu zverejnovat co jsem kde delal. Nikdy jsem se nezabyval zadnou kriminalni cinnosti, dokonce ani podle zakonu toho vaseho zasraneho Ceska ne! A povsimni si laskave, ze ackoliv ty tady po mne plives uz mesic jako zvire, ja jsem za celou tu dobu nenapsal ani jedinou negativni vec o tobe. Ale to ty neznas - tomu se rika charakter. Fuck you and good bye!

22 Otakar Gembala Otakar Gembala | 24. srpna 2011 v 21:08

[Smazaný komentář]118 Tomáš Krystlík | 28. července 2011 v 20:16 | Reagovat
Ad [Smazaný komentář]:. Dostavte se v plném počtu, zřejmě v jiném termínu, protože to do konce měsíce nestihnete, protestovat před moje bydliště v Německu. Adresu si nějak zjistěte.
143 Tomáš Krystlík | 29. července 2011 v 9:46 | Reagovat
Ad [Smazaný komentář]:: Kdyby ty zveřejněné údaje byla alespoň moje! :-! no a co je tohle ty patologický lháří a sklerotiku?

23 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 24. srpna 2011 v 21:14

A kdo by s tebou chtel propanajana "diskutovat"? Ale z druhe strany ted kdyz jsi prokazal jak mne dokazes spinit, tak urcite budes vitan na Wikipedii a nebo ti dokonce nabidnou job v Parlamentnich listech. Ty jeste nakonec na mych zadech v tom Cesku udelas karieru!

24 Jirka Jirka | 24. srpna 2011 v 21:24

Tomáš Krystlík absolvoval pražskou Střední průmyslovou školu spojové techniky v Panské ul., kde maturoval v roce 1966.[2]: V současnosti žije a podniká v oboru telekomunikace ve městě Fürstenfeldbruck nedaleko Mnichova.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama