Vaclav Havel na smetisti dejin...

26. prosince 2011 v 15:55 |  Clanky jinych autoru
Zatim tedy pouze prostrednictvim prazskych uklizecu, kteri hazeli ty pietni cervene svicicky z Polska lopatama primo do kontejneru na odpadky spolu s fotografiemi Vaclava Havla a uslzenymi napisy "Taticku Havle, nezapomeneme.." - aspon par hodin.
----
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 pierino pierino | 26. prosince 2011 v 16:10

Kazdej chvilku... taha pilku.. :-)

2 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 26. prosince 2011 v 16:37

Pohřeb, tedy spíše divadlo kolem Havla zcela zastínila královská svatba v Anglii. Na mši za svatého Václava na Venclplacu řekl v kázání farář. Jenom on  se za nás obětoval, on za nás trpěl, a díky jeho utrpení v žalářích máme svobodu a demokracii. Bylo to víc než podobenství ku Ježíši. Nebe v den jeho poslední cesty na hrad zaplakalo a už jsem zaslech,  že sama církev bude chtít našeho Václava přivést k blahoslavení, a možná ještě dále ku svatořečení!  Už se hledají důkazy jeho zázraků, které  on, velký politik, humanista,  filozof, podbodník a lhář, vykonal. Takové obrovské množství prázdných frází jsem ještě nikdy ve svém životě za pouhý jedet týden nečetl a neslyšel. Doufám, že si někdo v Česku něco vykoledoval. Na Karlově mostě hnala ochranka před sebou pendreky malé koledníčky, které tam prý žebraly, přčemž  magistrální vyhláškou je žebrota v centru Praze zakázána. za mostem štafetu přebrala městská a státní policie. Za komunistů byla koleda povolena. Za takovou svobodu Vám Havle koledující děti moc děkují, protože takové zákony nastolila komunistická pakáž, které jste umožnil krást, tunelovat a vládnout.

3 Vendelin Vendelin | 26. prosince 2011 v 16:55

Uz se jedns o tom, ze na Vaclavaku sudaji s kone sv.Vaclava a poadi tam sochu Havla. Jiny navrh je, posadit Havla na kin sv.Vaclavu.

4 honza honza | 26. prosince 2011 v 17:18

Žádný strach, Havel zcela jistě svatořečen nebude.

5 Klausewitz Klausewitz | 26. prosince 2011 v 17:58

President České republiky prof. Ing. Václav Klaus, CSc., dr. h. c. mult., předvedl ovčanům ČR, jak se má správně uctít státní smutek, který spolu s Nečasem na 3 dny nařídili v celé zemi a tím zakázali i malým dětem vánoční besídky!! Slavnostně vyzdobená místnost plná vlastních portrétů... Psychiatr Bém tam měl Klause hned prohlédnout, protože toto rozhodně není normální.

Nevhodné chování prezidenta Klause: Po pohřbu šel na MEJDAN!
http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/67653/nevhodne-chovani-prezidenta-klause-po-pohrbu-sel-na-mejdan.html

6 Vlastik Vlastik | 26. prosince 2011 v 18:11

Posledni pocta.

7 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 26. prosince 2011 v 18:47

Podle hradního protokolu, může být vezena rakev s ostatky prezidenta na lafetě děla jen takového státníka, který zemře  jako  prezident, tedy pokud skoná za svého působení ve své  funkci. V žádném případě  však ne exprezidenta. Havel byl vyjímkou. Poslední den státního smutku kontrastoval bujarým  mejdanem v Lucerně, který zorganizoval bratr Havla Ivan se svou manželkou. Dětem vánoční besídky stát zakázal, ale mejdan v Lucerně  byl oficiálně povolen.  Po každém státním  pohřbu se jí, pije, ale neveselí. Mocní v této zemi si dělají, co chtějí. Povolují si, co předtím všem zakázali. Podobně jako ten praštený  a popletený král v pohádce "O pyšné princezně".  "0dvolávám, co jsem odvolal a .... "Lide Český slyš sobě" , hlásal dnes po matičce Praze ponocný Jan Sluníčko z Malé  Strany. "Dobrotivý Český král Václav  II. je mrtev. Arciž, nechť  žije nový Český  král Václav III. jehož lid zove Kikinou. Bože ochraňůj naše malé království před  takovými špatnými králi!"

8 David David | 26. prosince 2011 v 19:05

[7]:Masaryka pry na te lafete vezli tez. jedna se o dalsi vyjimku?

9 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 26. prosince 2011 v 19:08

Bulvarni denik AHA citil povinnost DEMENTOVAT informaci z tohoto blogu, ze na stejne lafete se vezl i Heydrich :-)
http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/67632/tri-nejvetsi-famy-o-pohrbu-vaclava-havla-co-je-pravda-a-co-je-lez.html

10 Petr Petr | 26. prosince 2011 v 19:10

[7]:Myslím, že jste tak docela padlý na hlavu, TGM taky nezemřel ve funkci... Je to docela smutné, když je někdo zakomplexovaný dvacet let... snad vás hořkost z vlastního neuznání jednou opustí...
Otázka je spíš, jestli by Havel takový tyátr chtěl, než jestli si ho zaloužil.

11 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 26. prosince 2011 v 19:14

Jsem rád, že i když opožděně, ale přeci, zbavují se lidé strachu a mluví. Velmi seriózní paní Blanka Císařovská, která pracoval u Viléma Prečana, uvedla na internetu, že pozvala pana Havla po roce  89 na její chalupu, kde se ožral do němoty jako prase a udělal jim tam ostudu.  Ke všemu jim tam na mol ožratý spadl do místního rybníka. Rodina Císařovská je v Praze známá  jako slušná a velmi vzdělaná rodina. Jejich chalupa byla vyhlášena jako jedna nejlepší v kraji. S paní Blankou jsem velmi rád spolupracoval už od svého propuštění z vězení. Pracovala  v IGFM a  pomáhala disentu. Jenže slušní a velmi vzdělaní  lidé se do politiky nedostali. Pro slušné  občany nebylo totiž v Česku místo.

12 pierino pierino | 26. prosince 2011 v 19:19

Mne se libili ti kladrubsky vranici...mam rad kone.... rad se na ne divam a rad se na nich projedu... s politiky netancim... :-)

13 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 26. prosince 2011 v 19:27

Davide, ohledně dělové lafety. Oficiálně se tvrdí, že v České republice existují jen dvě takové dělové lafety a na jedné byla vezena rakev s ostatky T. G.  M.  a na stejně byla vezena rakev také  i Václava HVla.  Tu druhou dělovou lafetu, na které byla vezena rakev Heydricha však v žádné televizi ukázána nebyla a proto si národ šeptá, že je to jedna a ta stejná. Obě dvě dělové lafety by měly být uschovány v depozitáři vojenského muzea. Kdo by chtěl dál pátrat, mǔže buď zavolat do histor. Vojenského muze   a nebo  zajít do muzea na Žiškově.

14 David David | 26. prosince 2011 v 19:34

[13]:Nepochopils - li moji otazku, to stejne se pozdeji ptal Petr.

15 Jiří Wof Jiří Wof | E-mail | 26. prosince 2011 v 19:44

Petře. Hradní protokol se mnohokrát měnil. Jinak po tom vykoupání v rybníčku u chalupy paní Blanky Císařovské, měl pan opilec. V. Havel zápal plic. Musel mít neustále u sebe někoho, kdo by ho od alkoholu uhlídal. To, že nedošlo k vystavení ostatků V. Havla v otevřené rakvi, bylo důvodem  k šeptandám, tedy fámám,  že si exprezident prostřelil hlavu.

16 Franta Kopecky Franta Kopecky | E-mail | 26. prosince 2011 v 22:01

Havel.
Chtel sem napsat muz....ale on nebyl muz, byl to kaspar. Cesky Kaspar.
Vsichni vime co byl zac, vsichni vime z jakych kruhu vystoupal na postkomunisticke nebesa a ci zasluhou. Zasluhou komunistu.
A tim je receno vse. Zvolilo ho komunisticke federalni shromazdeni. Komunisticky parlament. Tak kurva co byste chteli ? Mel nekdy hezky kecy - a pri nich zustalo.  Podle vsech indicii to byl spolupracovnik STB ktery byl dosazen na presidentsky post. A STB byla a je....rizena rusakama....ze se dnes menuje STB jinak vim prosim taky. To nic nemeni na podstate. Jo, to vse uz sme si rekli , to vse uz vime, proc tady si poustim hubu na spacir ? Ja sam nevim, nikoho z vas neznam, kecama nic nevyresim....proste to vzdycky uz nevydrzim abych neco nepodotknul  :-) , . Nu nic pratele ,jaka je skutecnost vime, problem je v tom ze to nevi ten zbytek , nebo nechce vedet. Jestli to nevi tak jsou hloupy ci nevzdelany....ale jestli to nechtej vedet - tak to sou svine.

17 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 26. prosince 2011 v 23:41

Opět se potvrdila moje pravda. Pdal jsem o tom, jakou mě Havel vizi už v červnu 89., kdy tvrdil, že bude prezidentem, že bude vezen v rakvi na dělové lafetě, že se po něm budou jmenovat ulice, školy, nádraží atd. A mimo jiné se budou po jeho smrti stavět sochy v nadživotní velikosti. Hle ke všemu došlo. Už  Bylo rozhodnuto,  že socha V. Havla bude a Pražané se mají rozhodnout, kde ho chtějí mít. Megaloman vše dopředu věděl. U sochy sv. Václava se v den eho pohřbu zastaila matka se dvěma chlapci 10-12 let a kázal jim: "Tak se klucí podívejte na tu parádu. Co je tu lidí,  a jak vzdávají úctu svému prezidentovi. To jenádheta, co? A těch zapálených svíček, psaníček. Když ale budete  bezcharakterní, budete umět dělat podvody, lhát, no prostě, když budete kurvy, možná, že takové slávy také dosáhnete". Inu, Jak  Výstižné,  poučné a především výchovné! Domníval jsem se, že budou přihlížející  z davu okřikovat. Nic takového se nestalo. Drželi basu.

18 Anti Anti | E-mail | 27. prosince 2011 v 7:16

Prijde mi, ze vsichni ti kolem toho saska co vedi jak to s nim bylo doopravdy se nad tim divadlem co Cesi predvedli lamou smichy... "Jak Cesky blbce zase pekne vochcali..."

19 Anti Anti | E-mail | 27. prosince 2011 v 7:20

Muj kamarad rika, ze nejvetsi trest pro komunisty by nyni byl navrat komunismu pred 89.

Ted se jim hezky krade, delaji si co chteji, maji nakradene majetky, nic nemusi vracet, beztrestnost, dozivotni imunita, ovladaji 95% cele ekonomiky, statni zakazky rozdane podle pravidla ja-na-brachu-bracha-na-me, a ted jeste muzou rozkradat navic fondy z EU, no proste parada!!! Pakistan hadr...

20 Sráč Sráč | Web | 27. prosince 2011 v 14:58

Video věnované památce Václava Havla: http://www.youtube.com/watch?v=Vnwje007NTw :-D

21 David David | 27. prosince 2011 v 16:45

[20]:Mozna ze vtipne ale presto nechutne.

22 pierino pierino | 27. prosince 2011 v 20:01

[21]:Mne se to moc libi...treba to bude mit positivni dopad a Parlament konecne odsouhlasi zakon o zakazu koureni v restauracich a verejnych prostorach tak jak je tomu v civilizovanych zemich...bylo by to i pro dobro nastavajicich presidentu hulicu... :-)

23 Eda Eda | E-mail | 27. prosince 2011 v 21:55

To, že hulil, trochu se přikurvoval, chlastal - to vše je vedlejší. Jeho minus bylo, že nebyl blb, za peníze a moc udělal cokoli, aby si zachoval svůj standart, jistě se i prodal, dělalo mu dobře, když mohl být vůdcem. To vše o něm věděli. Byl jejich a podržel je, neb oni vyzdvihli jeho a dovolili mu život nad ostatními. A  o tom to s ním je...
http://seibert.bigbloger.lidovky.cz/c/238017/Take-Vanoce-odchazeji-to-neni-fama-ale-fakt.html

24 Piskvorec Piskvorec | 28. prosince 2011 v 3:18

Po Havlovi ma byt pojmovane letiste.  To se k nemu nehodi. Spis by po nem meli pojmenovat lihovar, nebo aspon nejakou pradnou vinarnu, hospodu. A prejmenovat Vltavu na Havloriver, kdyz ma Havlicek Brod,  at ma Havel celou reku. :-)

25 Hanka Kavan Hanka Kavan | E-mail | 28. prosince 2011 v 5:38

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama