Titanic

2. května 2012 v 15:10 | Sven F. Rehulka |  Clanky jinych autoru
Tak prý je to dneska akorát sto let, kdy se potopil Titanic ! V tehdejší době, roku 1912, to byla nejluxusnější lod, také se tvrdilo, že i nepotopitelná ! Skutečnost byla jiná. Nejen, že lod byla potopitelná, zlí jazykové říkají (a Češi na internetu zlomyslně rozšiřují), že to byla od začátku pojištovací lumpárna a jiné zajímavé úvahy a pohádky.

Asi to soudí podle svých tunelářů ! Nešt, nebudu jim oponovat, nevím, jenom bych rád připodobnil další Titanic, tentokráte v podobě vládnoucí strany Austrálie, která si říká Labor, ačkoliv dříve se ta strana nazývala Labor Party. Sice už dnes s dělnickou stranou nemá moc společného, natož pak s prací samotnou, protože její politici, počínaje těmi v Councilech, přez ty v australských Státech (viz před nedávnem volby v Queenslandu), a hlavně ti ve Federálu, ztratili nejen kontakt s dělníky a ostatními obyvateli, mozoly už nemají kolikátou generaci, ale hlavně ztratili jejich důvěru !

Nebudu ted vypočítávat důvody, proč se tak stalo, všichni Australané to vědi, jen jako nejpádnější příklad uvedu opakované lži a zklamání : Carbon Tax, computery pro školní děti a broadbend pro všechny, neschopnost zabránit invasi illegálních přistěhovalců, tvrdošíjně nazývaných (vládou) - asylum seekers i jejich procesování a mnoho jiných podvodů na občanech!

Proto tedy je docela patřičné přirovnání této socialisticko-zelené vlády k Titaniku !

Tehdy, at už byly pravé důvody k potopení lodi jakékoliv - ledovec, špatná konstrukce, neopatrná rychlost, či cokoliv jiného, jedno je jisté, že než se lod potopila a s ní množství cestujících, pro které nebyl dostatek záchranných člunů, aniž by si toho někdo v tom zmatku všiml, naskákalo do vody i množství krys !

To se stává, když se lod potápí, lod malá , nebo velká a krysy tam vždycky jsou. I tentokrát, sto let po Titaniku, dnes, 13.dubna 2012. skočila jedna taková, zelená ! Dnes ohlásil odchod z politiky vůdce australské Green Party, Bob Brown.

Také se nebudu rozšiřovat o jeho soukromí, většina je zná, když statečně vylezl z kabrdu, jen bych mu připsal k dobru, že má rád přírodu ! Co mu k dobru připsat nelze je to, že byl tím hlavním podněcovatelem, se svými zelenými (městskými) šílenci a hybnou pákou toho, že PM Julia Gillard ten všemi nenáviděný a obávaný "Carbon Tax" vyhlásila, což jí ovšem u příštích voleb přivede do vody, bez člunu ! Nehledím na statistiky, ty mohou (a často jsou) být koupené, ovlivněné a zfalšované, ale "mínění lidu", kterým se tak často PM Gillard i zelený (a růžový) Brown ohaněli, jasně ukazuje na kompletní změnu vlády, tak, jak to právě v malém ukázaly volby v Queenslandu ! A ty krysy, myši i myšičky z různých výnosných míst a funkcí začaly už od začátku roku skákat do vody, tedy nutno říci, že často se zlatým i platinovým korkem, protože jasnozřivě věděly, kam je pištci vedou - k ledovci, jako bejk !

A tak jen můžeme vrchnímu Watermelonovi popřát pěkný retirement s partnerem na Tasmanii a v televizi i tisku sledovat, jak mnoho dalších zelených myšiček pod velením zbylých děvčat povede další sci-fi politiku strany.

Mnoho milovníků historie, lodních modelářů v tuto dobu připomíná událost před sto lety, byly a budou o tom další filmy,potapěči jednotlivci i velké společnosti budou navštěvovat vrak Titaniku na dně Atlantického oceánu, možná, že časem se i přijde na pravou (či pravé) příčiny neštěstí, ale to nebude vůbec třeba zjištovat v případě historického potopení současné australské vlády, zaviněné společnou rukou Labor, Green a pár prodejných "Indepandents" !

Psáno L.P. 13. dubna 2012. Sven F. Rehulka , Carlton - NSW
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Petr Kohout Petr Kohout | E-mail | 2. května 2012 v 15:41

Pred nekolika dny jsem slysel v TV, ze jakysi australsky miliardar chce nechat postavit naprosto identickou verzi Titaniku. Jinak vsem milym krajanum v Australii, jako je Hanicka Kavanova a dalsi zdejsi diskuteri preji, aby dostali takovou vladu, jakou si zaslouzi, podobnou te, jakou dotala Kanada (konecne) po lonskych volbach, kdy byl nejen znovuzvolen nejlepsi premier za poslednich 32 let, co jsem v Kanade a navic jeho konzervativci ziskali parlamentni vetsinu. Australii mam moc rad, da-li Buh snad se tam nekdy podivam, moc mi na Australanech imponuje jejich smysl pro svebytnost, ktery pred nekolika dokazali, kdyz rekli Britanii: "Dekujeme, ale my sinadale pujdeme svou cestou".

2 Petr Kohout Petr Kohout | E-mail | 2. května 2012 v 15:45

[1]:Omluvte prosim, me preklepy v prvnim prispevku. Dekuji.

3 Hanka Kavan Hanka Kavan | E-mail | 2. května 2012 v 15:58

A ja jak si preju dostat vladu, jakou si zaslouzim! Ano, Kanade jsem moc fandila a udelala to spravne a Sven to popsal velice dobre. jooo, dalo by se povidat. On vlastne rekl jen to nejpodstatnejsi, ale dejou se tu veci nevidane.
Ano, Clive Palmer, bilionar, stavi Titanic. Proc? To je otazka. Ale rozhodne chce oponovat nasemu treasure Wayne Swan, jinymi slovy debil.
Petre diky, vazim si toho.

4 jara zimerman jara zimerman | 2. května 2012 v 17:02

v USA banksteri jsou u vesla rozkradani a olupovani nas vsech, investoru. bailouty neboli zachranovaci fondy rozkradenych spolecnosti jako Enron, a dalsi kde jeste pred tim GEO dostali az $36 millionu bonusu a do pul roku byli zbankrotovani. a pristim rokem  byli prizvani prezidentam jako experti do Washingtonu d.c.
A co banksteri a zeleni george soros, goldman sachs (kteri financovali take VRR 1917 a Velkeho Lenina ale take Hitlera a dalsi) rotshildovce a dalsi krveziznivce pro novy svetovy snad neo-feudalismus. v cz jiz byvali feudalova radu nevolnickeho utlaku dostali zpet vsechny vysperkovane ,opravene latifundie bez problemu a bez souhlasu naroda. jak milostpan vasik havlu rozhodl a proto byl take dosaze. jste tak hloupi, ze skutecna revoluce se dela chrastenim klicu? proto take pasaci treba v hamburku maji tolik klicu pod opaskem?.

5 jara zimerman jara zimerman | 2. května 2012 v 17:13

je vse dosti jasne. titanik nemel temer zadnou kontrolu kvality vyroby. ocel nebyla radne zpracovana a sla jiz do odpich a tim velice krehla, hlavne nyty, ktere pak praskali p-riretezova reakci. rika se, ze se tak rychle stavelo, ze v mistech kde titanik byl rozparan byl zaziva zanytovan mlady pracovnik a kdyz se to zjistilo bylo jiz pozde nebot prece pro jednoho namezniho ubozaka se nebude rozdelavat cely 4 denni segment montaze. ze by take  prokleti? nyty byly tak krehke, ze se daly urazit parma narazy kladivem. hlavne ze prace sla rychle dopredu a pak snaha omracit a udelat rekord preplavby za kazdou cenu!
a take prece, kdyz jiz byl naraz tak prece nebudeme delat zbytecny poplach a nechame vsechny v klidu. ano bila rasa /caucasians jiz pres pul stoleti pouziva antikonce[pci a jiz dekadencni, generacni ubytek populace a tim ztraceni cele zapadni kultury. o co se snazil pri porazkacj 732 Leo Byzantsky a Charles Martell a jejich nasledovnici, zastaveni islamske invaze, to nyni "v ramci emmigracnich prav" hloupi politikove delaji. zkazu vlastniho naroda. proc vasek havlu prijmul a pozval ciganuy z rumunska a dalsi tisice nelegalne privandrovali a jsou stalym problemem narustajicich problemu ceska. ve francii to byl mitteran atd.

6 Student. Student. | 2. května 2012 v 17:55

[Smazaný komentář] Role krehke oceli na zkaze Titaniku je vseobecne znama,proto bych nebyl tak hruby na pana Zimermana.

7 jara zimerman jara zimerman | 2. května 2012 v 18:24

Studente, to vis navzdelanci idioti chteji byt chytrejsi nez experti a studovani v oboru s zivotni mezinarodni praxi a znalcu Forensik Engineering. Mam za sebou projekty po celem svete a vsechny funguji bez rizika a problemu. naktere nase projekty prezily i kalifornske zemetreseni, az 220km /hod hurikany v Karibiku a i povodne. byly staveny alespon 1.2m nad maximalni predpokladanou vodu, ne dle vypoctu.
a dnes jiz vytunelovane, prazdne a neudrzovane objekty v Cesku stale stoji bez ujmy presto ze uplne prazdne!
Vite co to je kaleni, popousteni, vroubkova ocel, litina, recyklovana ocel, nerezavejici ocel zaruvzdorne typy ocely, vysokopevnostni ocely. cetne permanentni upravy povrchu.
Unava oceli, rezaveni unavou oceli Fatique corosion, ztrata pevnosti oceli pri zahrivanmi nad 450 C nebo i vice pri zvlastnich oceli?
Prutaznost stala, elasticka, predpeti, nizka a vysoka frekvence konstrukce, monitiorovani, typy. Vis mel jsem moznost posudku oceli z 911 katastrofy a nepristupnych verejnosti testu snizeni pevnosti oceli zarem. vis odhad a teploty pozaru  dle barvy plamenu az koure? Tak to je jen neco. Co jsem studoval a pracoval od 1957 nemohu vysvetlit zabednencum ani za rok intenzivni vyuky. Staci?
Zdar a ten i VUML jsem si, jak jsem musel jako bezpartajni Velky Sef prodelat abych mohl budovat dalnice, mosty, tovarny a dalsi v CSSR. to vis delali jsme bse pro budoucnost. CSR 2000! to ze se vse vykradlo, za to my nemuzem. nasi pracovnici delali vynikajici praci a byli placeny vynikajicen na tu dobu. jinak byste ani nemeli zadne infrastruktury ve vyborne funkci, kde bydlet, pracovat. ba ani chlastarny a vyrobny by nebyly kdyby nebylao nas kteri zenou spolecnot dopredu. ano my se lecime na zpusob Lifeextention, Wellbeing, superfood, motlidbama a dikuvzdani Bohu za vse dobre. Dary moudriosti a Svateho Ducha!
[6]:

8 Petr Kohout Petr Kohout | E-mail | 2. května 2012 v 18:29

[Smazaný komentář]Cela afera kolem Titaniku, od te doby co byl objeven, na me dela dojem peclive udrzovaneho, nekonecneho medialniho slagru. Jsem toho nazoru, ze pri dnesni technice uz maji zcela jiste expertizy, jimiz by mohli (kdyby ovsem chteli) presne identifikovat jaky druh oceli, jakoz i nytu, bylo na konstrukci Titaniku pouzito. Zrejme to udelat nechteji, protoze, kdyby se presna pricina nehody nade vsi pochybnost prokazala, byl z toho jiste pro celosvetova media solo kapr, ale za chvili by to utichlo. Na druhou stranu, kdyz nechaji Titanik obalen zahadami, bude se o tom donekonecna spekulovat a stale to bude atraktivni medialni, jakoz i kinematograficky namet.

9 jara zomerman jara zomerman | 2. května 2012 v 18:30

je dokazano ze cim vice CO2, tim vice nadprodukce lesni a v zemedelstvi, tim vetsi rozkvet. Je take znamo, ze solarni energioe je ta nejdrazzi ktera jen zlikviduje tu nejlepsi pudu ktere se hodi pro vinmice, sady a supervyrobu. Beztre se lecit, zeleni a jejich debilkove!

10 Student Student | 2. května 2012 v 18:31

[9]: Davide,krehka jeste neznamena ze ocel nebyla kvalitni.Problem byl podle odborniku ze trhlina mohla byt daleko mensi kdyby se nepouzilo tak vysoce kvalitni oceli.Tak to komentoval jeden expert a to ja samozrejme nejsem.

11 Student Student | 2. května 2012 v 18:59

[7]: O kaleni a popousteni a jedovatych laznich jsem slysel od sveho taty, ktery byl kalicem v JAWA fabrice na Pankraci.

12 děda děda | E-mail | 2. května 2012 v 21:28

Že nýty na Titaniku stály za hovno, to je všeobecně známo. O to víc mne byví, když nějaký mediální debil napíše, že zkřehly v ledové vodě působením nízké teploty.

A pokud jde o tu mediální masáž, je to jen "chléb a hry" anebo alespoň hry, kdo čumí v TV na Titanik, nezajímá se o to, že jeho vláda otevírá dveře imigrantskému odpadu a nechává stát vykrádat odkud je to jde, hlavně aby na příslušné účty kápla nějaká ta procenta. V USA to má samozřejmě jiné dimenze a podoby než třebas v ČSR nebo Austrálii, ale v podstatě to je pořád totéž.

13 Hodovary Hodovary | 2. května 2012 v 22:37

Best of the West:
Australia is showing encouraging signs of economic strength, with new figures showing a 5.5 per cent increase in new business investment in the final quarter of last year.

It is a different story in the northern hemisphere.

While in Australia interest rates look set to rise, the United States Federal Reserve's chairman Ben Bernanke has promised to keep rates at zero or thereabouts for a sustained period.

On Capitol Hill overnight, he warned that what he calls a "nascent" economic recovery is fragile, and that unemployment will remain high for years.

"The job market remains quite weak with the unemployment rate near 10 per cent and job openings scarce," he said.

His evidence on long-term unemployment was even more sombre.

"Of particular concern because of its long-term implications for worker's skills and wages is the increasing incidence of long-term unemployment," Mr Bernanke said.

"Indeed more than 40 per cent of the unemployed have been out of work for six months or more, nearly double the share of a year ago."

Millions of workers face long-haul unemployment, with little prospect of a quick fix.

"Consistent with moderate economic growth, participants expect the unemployment rate to decline only slowly to a range of roughly 6.5 to 7.5 per cent by the end of 2012," Mr Bernanke said.

"Still well above their estimate of the long-run sustainable rate of about 5 per cent."

And it may be worse unless the economy recovers to the reserve's forecast growth of 3 to 3.5 per cent this year, which Mr Bernanke admits is contingent on an increase in private sector investment to supplant the waning government stimulus.

Much of Europe faces the same dilemma, with the cure for market worries about soaring sovereign debt threatening the disease of economic stagnation.
Looking up down under

But while the increase in Australia's investment bodes well for employment, there is a caveat.

The huge surge in vehicle sales before Christmas was heavily influenced by Government incentives, including tax breaks for investing in new plant and equipment as well as cars.

On the other hand, the mining sector, which contributed little to the rise in the quarter, is set for a new wave of investment to cap in on booming Asian demand.

And the Reserve Bank is worried that Australia is entering a new economic upturn with spare capacity.

14 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 3. května 2012 v 1:24

Děkuji Svene za tenhle článek. Je poselstvím. Intelektuály bych rád upozornil, že není o nýtech, rychlosti, nedbalosti, kontrole kvality dle ISO, záchraných člunech.....

Tenhle článek je o tom, že právě záchranné čluny by měl každý vidět právě v sobě. Je na čase, pochopit, kde jsou.

15 Hanka K. Hanka K. | E-mail | 3. května 2012 v 2:33

[14]:Ano, tak nejak. Jenze momentalne zachranne cluny nejsou k dispozici vetsine, troufam si rict 80% Australanu. Ti na ne netrpelive cekaji. Musi se najit aspon jeden clovek v Labor party, ktery ma pater a je charakterni. Jenze neni, je to sebranka prospecharu a udelaji vse, co je v jejich silach, aby zustali a nicili Australii za pomoci tri idiotu Independent. Jedno se jim musi nechat. Vstoupi do dejin Australie jako nejhorsi vlada vubec v historii. A slecna Gillard jako nejhorsi PM. Hned tak nekdo ji nepredci. Good on her.

16 Hanka K. Hanka K. | E-mail | 3. května 2012 v 4:23

Ted si jeste vlada vymyslela, ze si lide maji vzit k sobe domu ilegaly, kteri sem proudi temer kazdy den. Vlada uz nevi, co s nima, nechce pristoupit na reseni, ktere dobre leta pracovalo, protoze to je reseni opozice.
Zaplati $300 za ubytovani a neco na jidlo.
To jsem zvedava, kdo si je vezme domu. Ilegalove casto nemaji ani zadne dokumenty, protoze je zahodi do more. Nebudou procesovani a lide si je maji vzit domu? Doufam, ze vsichni ti do-gooders tak udelaji. Put the money where your mouth is!

17 possum possum | E-mail | 3. května 2012 v 7:06

Hanko, a jste te nenapadlo, ze by to mohl byt netaxovanej pridavek pro muzzies? ;-)

18 Hanka K. Hanka K. | E-mail | 3. května 2012 v 7:21

[17]:Jeejen, me toho napada!

19 Ondskan Ondskan | 4. května 2012 v 4:53

pane Rehulko dejte jsi sisku do toalety a spachovat a splachovat a splachovat , urazet senatora MuDr Browna je velmi ubohe , byl to senator ,ktery si stal vzdy za svym a nechoval jse jako 99% politiku dle hesla kam vitr tam plast , clovek s obrovskou moralkou a integritou, vas clanek je smes sracek a neopodstatnenych assumptions, divim se ze to sem Hedvicek vubec dal , kdyz nic o AU politice nevi. :-?

20 Hanka K. Hanka K. | E-mail | 4. května 2012 v 11:07

[19]:Rosta to sem dal mozna proto, ze chce neco o Australii vedet.  
Nemyslim, ze ho Sven urazil, naopak ho dokonce pochvalil, ze ma rad prirodu. Jinak konstatoval akorat fakta.

21 Dr Brown Dr Brown | 4. května 2012 v 12:54

odesel z politiky po 10 letech v Parliamentu ve veku 67 let, pravice :  'musime udelat misto mladym' ( na rozdil od Howarda ( ktery, kdyby mohl a nebyl vykopnut i ze sveho obvodu by sedel na koryte i do 80 ti - jako AU Mugabe )
B. zacinal jako senator sam ve federalnim P a pri jeho odchodu tam je 5 zelenych , to ,ze ma partnera a ze je 'pink' sem vubec nepatri - to je jeho soukroma vec, B byl  senator ,ktery se s nicim nikdy netajil

22 Hanka K. Hanka K. | E-mail | 4. května 2012 v 13:43

[21]:A co? Vsak nikdo nemluvi o tom, ze je homosexual, at si je, kdyz musi.
Tady jde o ty jeho "zelene" napady. Vzdyt on sam rekl, ze chce, aby se zavreli vsechny uhelne doly! On neni politik, je to snilek. A to je mirne slovo. Proc porad tahate zpet Howarda? To je prece davno pryc.

23 Alena Kaslova Alena Kaslova | 5. května 2012 v 16:31

Odpuste, ze ma poznamka nema co spolecneho s clankem a diskusi - ale -  Dnes, 5.kvetna mame pekne vyroci -  Americka armada osvobodila Plzen!

24 ghost ghost | 6. května 2012 v 11:57

[10]: I proto se podobne veci delaji casto ze sendvicovych materialu s vrstvami ruznych vhodnych vlastnosti.

To mas jako na vojne nebo v praci: Predstav si tym ze samych chytrych. Nebo ze samych blbych.

25 George Patton. George Patton. | 8. května 2012 v 2:50

[23]: Pani Kaslova pruser pro Evropu byl,ze americane neosvobodili Moskvu.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama