O nepoucitelnosti hlupaku a exekutorech...

30. července 2012 v 22:19 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Mel jsem nedavno diskusi s kamaradem z Ceska, ktery si trpce stezoval na ceske exekutory a vubec jak to tam u vas funguje. Ze nekdo nekde dluzi tisic korun, prijdou exekutori a vymahaji tech tisic korun a navic i "pokutu" dalsi DVA tisice. A nebo ze nekdo nekde vlastni malou soukromou firmu na vyrobu soupatek a pulpacek a zadluzi se a prijdou exekutori a vystehuji ho z jeho bytu na ulici, prestoze v tom byte ma manzelku nemocnou s rakovinou. A vsechno je legalni.

Vysvetlil jsem mu, ze je to proto, protoze Ceska republika je bezpravnim statem a tim se stala, protoze je vedena a vetsina obyvatelstva jsou mentalni Cesi. Definice mentalniho Cecha: "Mentalni Cech" je osoba jakekoliv narodnosti (muze byt i cigan nebo Vietnamec nebo i Slovak) ci statni prislusnosti (muze byt i emigrant s cizi statni prislusnosti), ktera nebere ohled na veci, systemy a fakta, ktere jiz byly uspesne a dobrymi vysledky vynalezeny, odzkouseny a overeny, a ma neutuchajici tendenci tyto vynalezat znovu a znovu (obvykle s rozdilnym a chybnym vysledkem), jelikoz je pod velmi idiotskym dojmem, ze situace v Cesku je jina nez kdekoliv jinde, a overene zkusenosti odjinud nelze v Cesku uplatnit. Mentalni Cech odmita priznat, ze kolo jiz bylo vynalezeno, a nejlepe funguje, kdyz je kulate - a proto je vynaleza znovu a snazi se nejak (vzdy za cenu utrpeni mnohych) dokazat, ze na ceske podminky by bylo nejlepsi, kdyby to kolo bylo tak trochu hranate do ctverecku. Namitkam o vyzkousenosti kulateho kola je odolny a poukazuje na sve akademicke tituly a zamestnani na vysoke skole ci akademii a ze to ostatne ma taky napsano na zvonku u dveri dole u nich v panelaku. Ano, hlupak je nepoucitelny, protoze si sve hlupactvi neuvedomuje. Hlupak nevi, ze je hlupak, protoze je hlupak. Hlupak si naopak mysli, ze je chytry Cech a je jeste i chytrejsi nez vsichni ostatni dokola - hlavne tedy chytrejsi nez ti blbi Polaci, Slovaci, Cigani, Vietnamci, Nemci, Rakusaci, Rusaci, Madari a hlavne ti zasrani Americani, co tam u nich jeste bijou cernochy.

Tak se stalo, ze kdyz v listopadu 1989 vznikalo nove a udajne "demokraticke" Ceskoslovensko, tak nebyla jednoduse prevzata prelozena americka ustava (nejlepsi kousek legislace za poslednich 230 let), tak jako to prevzalo dvacet ci kolik nove vznikajicich demokracii v minulosti, ale nova ustava byla napsana VASIMI ODBORNIKY (s komunistickymi skolama a minulosti).

Kdyz pred dvema lety byl novelizovan trestni zakon, tak nebyl jednoduse prelozen a upraven treba nemecky trestni zakon (jako to udelalo pred lety Turecko, kdyz chtelo byt prijato do NATO a horsi nez stredoveky islamsky sharija trestni rad tomu branil), ale opet byli napsanim od podlahy povereni CESTI ODBORNICI (uz jsem se zminil, ze si myslim, ze jsou to hlupaci?) s komunistickymi skolami a minulosti. A ti uz zajistili, aby cokoliv spojeneho s komunismem nikdy nebylo kriminalizovano.

Nemam poneti, ktere komunisticke hovado u vas napsalo zakon o exekucich, i kdyz je znamo, kdo jej schvalil a podepsal - poctete si:

ZDE JSOU ÚDAJE O ZÁKONU, ZMĚNÁCH a TĚCH, CO SE PODEPSALI POD NĚJ:
Zákon 120/2001 Sb. O soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád)
Klaus, Havel, Zeman
Novely zákona:
360/2003 Sb. Novela zákona o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) a o změně dalších zákonů a novela zákona o správních poplatcích
Zaorálek, Klaus, Špidla
133/2006 Sb. Novela zákona o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) a o změně dalších zákonů
Zaorálek, Klaus, Paroubek
347/2007 Sb. Novela zákona o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) a o změně dalších zákonů
Vlček, Klaus, Topolánek
183/2009 Sb. Novela zákona o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) a o změně dalších zákonů a zákona o vyšších soudních úřednících a vyšších úřednících státního zastupitelství a o změně souvisejících zákonů
(Změna týkající se možných postihů exekutorů)
Vlček, Klaus, Fischer
286/2009 Sb. Novela zákona o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) a o změně dalších zákonů, zákona, kterým se stanoví pravidla pro případy souběžně probíhajících výkonů rozhodnutí, zákoníku práce, občanského soudního řádu, zákona o zápisech vlastnických a jiných věcných práv k nemovitostem, zákona o řízení ve věcech soudců a státních zástupců a novela zákona o státním zastupitelství.
§ 55b) odst. (3) Exekutor rozhoduje bez jednání, nestanoví-li občanský soudní řád jinak.
48. V §58 odstavec 1 zní:
"(1) Exekuci lze provést jen způsoby uvedenými v tomto zákoně. Zajistit majetek k provedení exekuce lze nejvýše v rozsahu bezpečně postačujícím k uhrazení vymáhané pohledávky, jejího příslušenství včetně příslušenství, které se pravděpodobně stane splatným po dobu trvání exekuce, pravděpodobných nákladů oprávněného a pravděpodobných nákladů exekuce."
(Přičemž platí stále tzv. zacyklující ustanovení v §58 odst. 3 :
Nejstrašidelnější a proti právnímu státu svědčící paragraf:
"§68
Vyškrtnutí věci ze soupisu
(1) Ten, jemuž svědčí právo k věci, které nepřipouští exekuci (dále jen "navrhovatel") může podat návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu. Návrh lze podat do 30 dnů ode dne, kdy se navrhovatel dozvěděl o soupisu věci, a to u exekutora, který věc pojal do soupisu. Opožděný návrh exekutor odmítne.
Pod touto nemravností jsou podepsáni:
v z. Němcová v. r., Klaus v. r., Fischer v. r.
(prevzato z http://www.antiexekuce.estranky.cz/clanky/exekucni-zakony-pripravili-a-podepsali---.html) - a vsimnete si, prosim, ze i kdyz prisedici se meni, tak jedinou trvalou konstantou mezi temi podpisy je Vaclav Klaus - udajny ekonomicky genius, ktereho vam udajne cely svet zavidi...

---
Urcite uz se chvili tazete, ze kdyz jsem tak chytrej, co se asi melo delat? Nevite? No prece nebyt nepoucitelni cesti hlupaci a prevzit neco odnekud, kde to dobre funguje a nedavat tento ukol neschopnym blbcum s komunistickymi tituly. A kde to funguje? No treba v USA - zeme s 350 miliony obyvatel a daleko robustnejsi ekonomikou nez je cela Evropa. A tyhle problemy s exekutory tady nemame a urcite je tady vic lidi s dluhama, nez je v Cesku celkove obyvatel.

Jsa cizincem, bylo mi sdeleno, ze u vas si muze kdokoliv koupit cokoliv na dluh a pak za to jednoduse neplatit. To v USApekne prosim nejde. Tady ma kazda osoba sve vlastni CREDIT RATINGS (sve vlastni cislo jak moc je "duveryhodny" - to je ale policejni stat, paznehti, co?), o ktere se staraji tri hlavni CREDIT AGENCY (soukrome, nikoliv statni organizace), ktere ty informace za malinky poplatek prodaji tomu prodavajicimu na dluh. Ono cislo stoupa a klesa s tim, jak dobre platite sve dluhy, neni dulezite JAK VELKE ty dluhy mate, ale jestli splacite tak jak mate. A historie toho splaceni je extremne dulezita - kdyz vam credit agentura napise, ze "nemate credit history", tak to je vam bud 18 let a nebo jste ilegalni uklizec Walmartu z Ceske republiky a nebo vubec neexistujete. Tudiz dvacetilety kluk si ani tady nemuze koupit Ferrari na uver, pokud na to nema v hotovosti. Coz pry v Ceske republice mozne je.

Takze to zesumarizuji a zgeneralizuji (to ja rad): Vas zajebany komunisticky (bez) pravni system umoznuje lidem (podle mne umyslne) se dostat do neresitelnych financnich situaci, protoze vychodoevropska mentalita vasi spolecnosti je zalozena na TRESTU - je to v podstate zespolecenstena variace Dostojevskeho Zlocinu a trestu. Taky se z toho eventualne vsichni zblaznite.

Pokud byste misto toho vaseho soucasneho neo-komunistickeho "divokeho kapitalismu" prevzali fungujici ekonomicke a spotrebitelske principy a zvyklosti treba z USA, pak by u vas problem s exekutory neexistoval. Nemeli by co delat a vyhynuli by. Ale to byste nesmeli mit takove "ekonomicke velmistry" jako Vaclav Klaus, Vladimir Dlouhy a nebo Waltr Komarek. Zvolte si je za presidenty, troubove.

A vite jake ceske prislovi je typicke pro nepoucitelne hlupaky? Komu neni rady - tomu neni pomoci.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 autoři autoři | 30. července 2012 v 23:06

Ústavu ČR psal v roce 1992 Pavel Rychetský (dnes předseda Ústavního soudu ČR).

Hlavním autorem nového Trestního zákoníku je soudce Pavel Šámal.
http://www.bovapolygon.cz/bova/lektor.php?AU=83

Hlavním autorem nového Občanského zákoníku je Karel Eliáš, bývalý proděkan plzeňských práv.

Exekuční zákon vznikl v letech 2001/2002 za vlády Miloše Zemana (tehdy ČSSD), ministrem spravedlnosti byl Jaroslav Bureš (dnes soudce Vrchního soudu v Praze).

2 dj.giovanni dj.giovanni | E-mail | 30. července 2012 v 23:06

Díky za názorný přehled jenže všechno je žel marný, neboť v roce 1948 se podařilo tento národ důkladně zastrašit vraždami a vězněním. Tehdy vznikla vlastně novodobá vrstva otrokářů od Gottwalda po Čepičku,kteří si ovšem říkali komunisti a otroků na druhé straně. A to pokračuje v podstatě dodnes, neboť většina otroků ma zafixovaný, že za neposlušnost může být smrt či vězení, takže je radši spořádaná a a drží pořád hubu a krok.

3 gig gig | 31. července 2012 v 1:34

[1]: soudruh Pavel Rychetsky..... Soudruh

4 Pane/Pani dj.giovanni Pane/Pani dj.giovanni | 31. července 2012 v 2:03

[2]: Jak vyrazny a presny popis ktery jste napsal/a! Zda se ze Cesi stale jeste nepochopili ze Marx a Lenin a Stalin kdyz kazdemu lhali ze vytvari "beztridni spolecnost" zavedli rad otroku a otrokaru!

A beda kdyz nektery z otroku se odvazil "utect" a odmitnout tem otrokarum svou praci! Po "sametove revoluci" je pak pouze "amnestovali" presto ze dobre vedeli ze je to v rozporu s mezinarodni konvenci kterou take podepsali. Co se teda zmenilo?

5 Vlastik Vlastik | 31. července 2012 v 3:23

Nejhorsi lide na svete jsou vzdelani blbci.
Krome osobniho kreditu tady take funguje bankrupcni zakon,ktery dava moznost jedinci i spolecnostem si vyrovnat financni zalezitosti civilizovanym zpusobem.

6 Franta Kopecky Franta Kopecky | E-mail | 31. července 2012 v 7:40

Naprosto presne popsano. Nejvyssi velmistr a expertni znalec vsehomira soudruh prezident klaus je podepsan pod vsim svinstvem co ceska post komunisticka republika vyplodila a ty magori - tzv ,,obcani ceske republiky,, ho za to MILUJI. Kdo chce kam pomozme mu tam. Maji co chteli at tedy drzi hubu.

7 děda děda | E-mail | 31. července 2012 v 18:49

Klaus to podepisuje z titulu své prezidentury a silně pochybuju, že by takovéhle prkotiny vůbec četl na tož studoval - to by mu pak nezbyl čas na zahraniční cesty a tenis.

8 Českozlodějsko Českozlodějsko | 1. srpna 2012 v 9:44

Úmrtí a dědické řízení často udělá čáru přes rozpočet i oprávněným věřitelům, kteří zemřelému dodali služby či zboží, ale nedostali zaplaceno. Pokud jim dlužil nemajetný člověk, jenž zemřel osamocen, musí věřitel nejen dluh odepsat, ale ještě zaplatit exekutorovi náklady.

„Jestliže povinný (dlužník) v průběhu exekuce zemřel a dědictví po něm sice připadlo státu (zůstal sám), ale pro předluženost zemřelého z něj stát nic nenabyl, nelze v řízení se státem pokračovat. Exekuce musí být zastavena a její náklady nese oprávněný, byť zastavení exekuce nezavinil,“ uvedl v usnesení Krajský soud v Českých Budějovicích.

Dědictví bývá stále častěji zamořeno i skrytými dluhy
http://www.novinky.cz/finance/274698-dedictvi-byva-stale-casteji-zamoreno-i-skrytymi-dluhy.html

9 Ludmila Ludmila | E-mail | Web | 3. srpna 2012 v 4:31

Autorem exekučního řádu byl hoch, který nikdy nepracoval a neměl v době toho výmyslu ani rodinu-Pavel Němec (původně ODS-poslanec, pak US-DEU-poslanec, a pak opět ODS), za doby, kdy předsedkyní US-DEU byla Hana Marvanová- šlo o jeho poslaneckou iniciativu (zaplacenou od ministerské dotace MS), přitom tehdy US-DEU dopomohla Burešovi návrat do ministerské funkce a pak k soudu, když musel v roce 1990 řady soudců opustit kvůli škraloupu na soudních kauzách-politických vězních. Problém je, že většina poslanců nečte, co schvaluje, do poslanecké funkce se nacpali a cpou, aniž by předpokládali, že se tam budou zabývat zákonodárnou činností- to jest přípravou, anebo alespoň čtením a opravou navrhovaných zákonů. Na kandidátkách také protlačují mladé hochy, kteří touží se zviditelnit. Co se týká obrovských úhrad za exekutory, tak to je hlavně dílo vyhlášky- bývalého ministra Pospíšila (ODS, před tím ODA a Mladí konzervativci) a jeho mladých náměstků- tlusťocha Staňka (teď poslanec) a Korbela (asi syn bývalého poslance Korbela z US-DEU). Oni v tom exekučnim zákoně zavedli dokonce generální inhibitorium - §44 odst 7, což znamená, že člověk nesmí nakládat s veškerým svým majetkem (nesmí ho převádět na jiné osoby, nesmí s ním podnikat atp.) . To nebylo ani za první republiky, a nebylo to ani po roce 1945, Ústava a zákony to nepřipouštěly. Komunisti to však porušovali v politických procesech v 50.letech. Problém v současnosti také je, že předsedou Ústavněprávního výboru v Parlamentu je Marek Benda (ODS- další hošík rychle vynesen do parlamentních lavic, ba dokonce ministerských, díky svému otci). Při projednávání současného novelizačního návrhu změny občanského soudního řádu se změnou exekučního řádu, která má situaci ještě zhoršit, se mu leskly oči a těžce pohyboval jazykem (nevím, zda v jeho krvi bylo více alkoholu nebo více něčeho jiného.). Až se změní lidi v PSP tak to chce především zrušit generální inhibitorium, a také zrušit zmocnění ministra k vydávání vyhlášky o výši poplatků exekutorů atd.- to je proti ústavnímu pořádku, protože meze plateb, poplatků, způsob a postupy musí být stanoveny v zákoně (Ústava 1/1993 - idst 2, Listina práv a svodbod 2/1993 Sb.zák. ěl. 2, 4 atd.). Generálním inhibitorium umožňuje zasahovat do práv osob, kgteré nikomu nic nedluží v případech, kdy se jedná o podílové vlastnictví. To může mít katastrofální následky pro osobu, které nic nedlužila a proti které žádná exekuce nebyla nařízena, když se jedná o domek v podílovém vlastnictví. Sama takový případ znám od osoby blízké, který nikomu nic nedlužila, ale dostala se v souvislosti s koupí domku do podílového vlastnictví s dlužníkem- podvodníkem, který dlužil na výživném více jak 72000 (tehdy plukovníkem na ministertvu obrany) tahnoucí se od roku 2006, kdy to vyvrcholilo v listopadu 2011 až do té situace, že jsme byli tím podvodníkem za asistence tamních policajtů v domku přepadeni a já v poutech odvlečena, když 5 let nefunhovalo proti tomu podvodníkovi státní zastupitelství, vzdor soudním rozhodnutím v občanskoprávním řízením (vydaným, bohužel až v konci roku 2010 a v září 2011, ale přece). Prostě exekuční řád je ráj pro podvodníky a metla na poctivé lidi anebo ty, kteří se ocitnou v tak zoufalé situaci, že nemají už ani na zaplacení jídla, na tramvajenku atp. Žádné sociální nebo jiné podpůrné dávky lidem déle než 6 měsíců poskytované nejsou. Je to jen další chorý výmysl v hlavách Drábka (dříve US-DEU, teď TOP09) a spol z TOP09, nebo KDU, spolus s ODS. Rozmohla se také zase kádrovací éra- výběrová řízení, aby člověk, kterého jednou smetou, práci nedostal. :-( Kdo je nad 50 let a nepochleboval jim a nekradl s nimi, hybaj z práce, a šup do spárů exekutora a šup do nevolnického, otrokářského stavu.

10 Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka | E-mail | 3. srpna 2012 v 21:40

My - Češi jsme si tak přáli konec bolševického režimu, že jsme odmítali varování Miroslava Dolejšího a dalších, že SAMETem si StB předávala moc sama sobě. Byli a jsou to ti nejhorší, ale i nejzkušenější a nejorganizovanější z národa, jak národ vypadal v r. 1989. Oni jediní měli přístup k zahraničí a k hospodářským operacím, oni jediní měli zkušenosti s manipulací s veřejným míněním a s výsledky voleb, oni založili, ovládali a ovládají celé spektrum politických stran. Založili vládu zločinného korupčního spolčení politiků, korporací, kmotrů, obchodníků - šmelinářů a ostatní Češi neměli šanci něco ovlivnit. Bohužel, i západní demokracie selhaly a s těmito lumpy čile obchodovaly ke svému prospěchu a škodě našeho národa. Ale národ si již vše uvědomuje, probouzí se již velmi poučen zjedná nápravu. Bude však o to vůbec někdo ze zahraničí  stát? Ti nás sice kritizují, ale situace naplno využívají. Zase v tom zůtaneme sami proti všem.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama