Srpen 2012


Film Vaclava Havla “Odchazeni”

19. srpna 2012 v 2:13 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Dnes rano jsem objevil v postovni schrance darek od meho kamarada Petra Nachtmanna - bylo to DVD s filmem Vaclava Havla - "Odchazeni". Petr pochopitelne dobre vi, co si o Havlovi myslim, takze to asi byla jeho pomsta za to, ze jsem mu pred par mesici v Praze, za pritomnosti jeho pritelkyne dal jako darek knihu s 365 sexualnimi pozicemi. Jeho pritelkyne sice nerekla nic, ale zmercila to a oci ji svitily jako majak na Boca Grande blahym ocekavanim veci pristich. A mezi tim se z ni stala i navic jeho manzelka! Takze se mi za muj zertik pomstil svym vlastnim a daroval mi film Vaclava Havla, mozna v nadeji, ze z toho budu na mrtvici. V podstate predpokladal uplne spravne.

Film je bez konkurence uplne nejjebnutejsim filmem ceske kinematografie a nechava daleko vzadu vsechny drive natocene a taky jebnute filmy Milose Formana, Jiriho Menzela a nebo Very Chytilove pripadne vsechny dily serialu o majoru Zemanovi. Kdyz jsem zminil majora Zemana, nebylo mozne si nepovsimnout, ze krome mladych hercu, kteri ve filmu hrali typicky potrouble ceske deti hlavniho hrdiny (Josef Abrham), tak uplne vsichni herci hrali v ruznych dilech serialu o majoru Zemanovi. Vsechno je porad dokola a znova a znova - proto ti Cesi asi maji tak radi ty kruhove objezdy. Dokonce i herec Stanislav Zindulka, v tomto filmu hrajici zakopavajiciho lokaje. Dnes aspon osmdesatilety Zindulka ztravil cely svuj zivot, celou svou hereckou karieru tim, ze hral rozsafne prislusniky SNB, s cepici brigadyrkou posunutou do tyla. Padouch nebo hrdina, vsechno jedna rodina (to je z jineho ceskeho filmu).

Pribeh filmu je velmi staticky a je nad slunce jasne, ze je to jen zfilmovana divadelni hra. Hlavni postava je byvaly statnik Vilem Rieger, hrany velmi dobre Josefem Abrhamem, ktery ma byt jako Vaclav Havel - je to velmi politovanihodna a autobiograficka hra. Jeho "dlouholetou pritelkyni" hraje (zadne prekvapeni) Dasa Veskrnova - a hraje protivnou, hysterickou a zarlivou furii, tak jak byla vykreslena v knize vzpominek jejich byvaleho tajemnika - jiste jste to cetli.

Film je az protivne cesky s tim neuveritelnym mnozstvim skrytych narazek, z nichz bezny tam nezijici emigrant urcite aspon polovinu nezachytil, ale i tak to mnozstvi je strasne. Treba Abrham (postava Vaclava Havla) v jednom miste vtipkuje, ze bude rozdavat vily.Vilav pozadi pritom podezrele vypada jakovilaGrebovka, kterou Vaclav Havel za sve vlady pravdepodobne nelegalne DAROVAL americke asociaci pravniku vymenou za jeden ze svych "cestnych doktoratu". Vila Grebovka je sice v Havlickovych sadech, ale ty jsou vedle Riegrovych sadu. Postava Havla se ve filmu jmenuje Rieger.

Vaclav Havel si uz za sve vlady a ne az ke konci zivota musel uvedomovat, kolik zla zpusobil a svou velkou vinu na intelektualni genocide ceskeho naroda. V jedne scene Josef Abrham, ktery hral Havla docela verohodne, akorat rackovat se zrejme neodvazil, predvadi Havla pri projevu a zcela plynule prejde do imitace Adolfa Hitlera pri projevu. Uplne jsem cumel. Muj zaver byl, ze pokud toHavelcoby reziser do filmu pustil, pak si musel byt vedom sve vlastni historicke podobnosti, co se provineni tyka, i s tim Hitlerem.

Sceny jsou velmi divadelni, uz samotna divadelni hra musela byt dost nepovedena a jsou i velmi staticky groteskni. To uz ani nejsou Keystone Cops, to je jen trapnost nad trapnost. Meli jste prezidenta hlupaka a i kdyz se pak snazil byt reziserem, tak porad zustal hlupakem. Zaverecny vykrik Abrhama/Havla "...SBOHEM DOME, SBOHEM SADE, SBOHEM ALTÁNKU, SBOHEM PŘILEHLÉ STAVENÍ...." opet trapne pripomina znamou historku, kdyz jeste disident Vaclav Havel chodival do Vodickovy ulice poplacat zed Lucerny a pravival "Ty muj majetecku!"

Vsichni ostatni herci byli osvedceni Havlovi kamaradi a hrali vse spravne pokrytecky a trapne, asi jak samotnym reziserem vyzadovano. Jaroslav Dusek hral buranskeho podnikatele a Havlova nastupce, tedy Vaclava Klause. I kdyz mozna by se v nem mohl poznat i hlavni financier celeho filmu, milionar Bakala. Oldrich Kaiser predvadel az rakousko-uhersky podlezaveho ceskeho tajemnika, Jiri Labus byl primo neuveritelne trapny (kluci, nezda se vam nekdy, ze jste prosrali cely zivot?), obvykle super-trapna Eva Holubova v tomto filmu delala jen krovi, Vlasta Chramostova zcela verohodne hrala slabomyslnou babicku (musela to vubec hrat?), Jiri Machacek hral takove neuveritelne ceske hovado - novinare, ze byste mu chteli rovnou nafackovat.

Velice iritujici byly ruzne rusofilni narazky - opakovane pripominani visnoveho sadu (nebyl videt) od Cechova a uvadeni vzdalenosti ve VERSTACH (stara ruska vzdalnostni mira). Vubec to byl film extremne snobsky, povyseny, hrajici si navic, nez vlastne byl a falesne intelektualsky. Ja bych rekl az PRAZACKY INZENYRSKY NAMYSLENY A POVYSENY, ale ne povyseny z nejakeho komunistickeho panelaku, ale z nejake prazske zatuchle vily zabrane po valce po Nemcich.

Jedna z poslednich scen filmu je, jak Abrham/Havel odjizdi kocarem ze sve vily, na kocaru privazane obrazy a vselijake harampadi. To asi nebyla nejaka umyslna narazka, ale me to pripomenulo uvodni titulkovou scenu ze serialu Beverly Hillbilies - tedy burani prijizdejici do civilizace. At uz vUSAa nebo u vas v Cesku. Kouzlo nachcaneho…

Film je natolik iritujici, ze jsem ho vlastne sledoval zblizka jen asi do poloviny, pak jsem sel do kuchyne, umyval nadobi a odtamtud jsem se dodival do konce. Ne ze by bylo nutno okamzite umyvat nadobi, ale odtamtud je to k televizi uz daleko a uz bych odtamtud na obrazovku nicim nedohodil. A mam pomerne novou televizi. Bylo by mi to lito. A jeste jedno srovnani - film je ODPUDIVY uz tim, jak si na cosi hraje, uz tou vyumelkovanou absurdnosti a snahou byt "avantgardni" za kazdou cenu, i kdyby to za hovno stalo. Svym zpusobem pripomina "avantgardni" film Johna Lennona a Yoko Ono s mnohoslibnym nazvem "ERECTION". Mile damy nemusite omdlevat, nejde o erekci, ale o stavbu hotelu - ovsem film je stejne strasny, jako ten Havluv. Film Erection muzete videte zde http://www.youtube.com/watch?v=NnxwIyBaojw

Celkove vidim Havluv film nejen jako radoby sarkastickou a definitivne absurdni chujovinu, ale zaroven jako jeho finalni a zaverecnou urazku tech 5% slusnych lidi v ceskem narode, protoze napred jim Havel zmrvi zivot, znici budoucnost, poslape vsechny nadeje a pak se jim timhle filmem jeste takhle povysene a prazacky posmiva. Je to to podobne jako by se (ciste teoreticky) jiz zmineny Adolf Hitler, pochopitelne za pomoci Leni Reifenstahl pustil tesne po valce do nataceni filmu, kde by se posmival vsemu, co on sam Nemecku zpusobil a cim vsim byl sam vinen a jeste zdecimovanemu nemeckemu narodu posmesne strouhal mrkvicku "na na na nana blbci pitomi, vsichni jste mi naleteli!" Je mozne, ze by i takovy film mel sve legracni momenty, ale porad by to byl film od Adolfa Hitlera, toho zlocince, ktery to vsechno zpusobit. A z toho se sranda nedela.
---
Trailer:


Kalouskovy hrichy...

18. srpna 2012 v 21:39 | Petr Zavladsky |  Clanky jinych autoru
Pretisteno z

Hříchy pro pátera Knoxe, aneb Kalouskovy hříchy

Vím, jak je lidská paměť krátká a selektivní. Má snahu špatné věci zapomínat a dobré si pamatovat. Tak mi nezbývá, než paměť lidí osvěžit připomenutím, kdo je Miroslav Kalousek a co "dobrého" pro nás vykonal.
Narodil se 17. prosince 1960 v Táboře. Vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, kde v roce 1984 získal titul inženýra. Od roku 1984 do roku 1990 pracoval jako technolog a vedoucí investičního útvaru ve výrobním podniku Mitas Praha n. p. V témže roce se na fakultě seznámil s Radkou Kašákovou, kterou později pojal za ženu a s níž se v únoru 2012 v tichosti rozvedl a veškerý majetek převedl na ni. Mají syna a dceru.
kalousek.jpgDo politiky vstupuje v roce 1984, stává se členem Československé strany lidové (ČSL), která je členem komunisty řízené Národní fronty. Ačkoliv se aktivně dral ve straně k moci, pro nízký věk příliš neuspěl.
Jen tři měsíce po sametovém předání moci nastupuje na Úřad vlády ČR jako ekonomický poradce. Za dva roky už odboru poradců šéfuje.
Strmá kariéra pokračuje. Již v lednu 1993 se stává ekonomickým náměstkem ministra obrany. Rozprodává se bývalý federální armádní majetek. Kalousek má pod palcem výběrová řízení a akvizice. Rozhoduje o miliardách, modernizaci tanků T-72, štábním informačním systému, nákupu padáků…
V roce 1998 je zvolen poslancem do PSP ČR za Jihočeský kraj, za již sloučenou stranu KDU-ČSL.

Padáky

Hned v roce 1994 bleskově uzavírá smlouvu s firmou Anex-Cirus Jiřího Andrlíka na dodávku 2 310 kusů padáků pro dopravu skupin hloubkového průzkumu a seskoků (za použití techniky HAHO a HALO). Co na tom, že ta firma právnicky ještě vůbec neexistuje? Anex-Cirus nikdy padáky nevyráběl. Dodané padáky byly nekvalitní, přesněji, jak se vyjádřili odborníci Paraclubu, padák VTP-100 měl příliš funkcí, jež si vzájemně odporovaly. V roce 1997 to stálo to život vojína Prinicha. Tato krev neulpěla jen na rukou M. Kalouska, ale i na rukou ředitele nákupu plk. Josefa Fabiána a plk. Rudolfa Zapletala. (A je jen pikantní, že oba zmínění později odešli do firmy Anex-Cirus.)
Firma Anex-Cirus podala na ministerstvo obrany trestní oznámení za ušlý zisk ve výši stovek miliónů poté, co armáda zjistila jejich nebezpečnost a nekvalitu, a informace o tom prosákly na veřejnost. Smlouva však byla sepsána tak nevýhodně, že ji vypovědět nešlo akoncová cena nebyla nikdy stanovena. Soud nařídil MO odebrat další nevyhovující padáky za dalších 114 mio. Kolik ta legrace stála celkem, ministerstvo úzkostlivě tají, ale jednalo se o stovky miliónů korun. V roce 1998 byly padáky VTP-100 zakázány az výzbroje vyřazeny.

Tanky T-72

Ale padáky, to bylo jen troškaření! Modernizace 353 zastaralých sovětských tanků T-72, které už byly určeny k vyřazení, stála již neuvěřitelných 19 miliard korun! (Nehledě k tomu, že 353 tanků je vzhledem k velikosti republiky a armády čiré megalomanství.)
Smlouva byla uzavřena s italskou firmou Oficcine Galileo a izraelskou firmou Nimda v roce 1995. A opět krajně nevýhodně pro českou stranu. Termíny si dodavatel mohl prodlužovat, náklady zvyšovat a MO jen bezmocně přihlíželo. Nakonec bylo modernizováno jen 30 strojů!

Štábní informační systém

MO zadává zakázku firmě EDS (Electronic Data Systems) v roce 1997. Výběrové řízení ale vyhrála fa Unisys. Kalousek výběrové řízení zrušil. V novém řízení opět vyhrála fa Unisys. Přesto Kalousek označil nabídku EDS za "výhodnější". Unisys se obrací na Polici, že jsou vydíráni, aby se rozhodnutí nebránili. EDS byla nucena v r. 1998 za přidělení zakázky zaplatit 50 miliónů korun do stranické pokladny KDU-ČSL.
Dodávka za více než miliardu korun byla ukončena v roce 2002 zavedením systému, který nesplňoval technické zadání a je nefunkční dodnes.

Kasárna na Náměstí republiky

1997 - Kalousek podepisuje s developerskou firmou EPF smlouvu na prodej kasáren. Za rozsáhlý objekt v tak lukrativní zóně jen za 900 mio. Smlouva zaručovala, že EPF dostane plné odškodnění, nebudou-li budovy prázdné. Nebyly. Sídlila tam Akademie věd. Stát na odškodném vyplatil EPF téměř 900 mio. a v náhradách za druhotné škody firmy EPF dalších 500 mio. Takhle Kalousek uzavírá smlouvy a hospodaří s veřejnými penězi.

Aféra Zeman&Zeman

1997 - fa Zeman&Zeman získala zakázku na mnohamiliardové dodávky potravin armádě. Výběrové řízení obešli. Úplatky důstojníků od Z&Z na MO jdou do statisíců. Ministr obrany Lobkowicz se vyjadřuje, že jde o rozsáhlou korupční aféru. Z&Z o zakázku přichází, policie vyšetřuje, ale firma Z&Z je mezitím vytunelována a zrušena. Spolumajitel firmy David Petrovický (zeť druhého spolumajitele Jindřicha Zemana) je unesen ozbrojeným komandem a již nikdy není nalezen.
Ta aféra, zdálo se, Kalouskovi srazí vaz. Ne. Byl to jen takový malý škrábaneček na palečku. Přišel jen o náměstkovské křeslo. Ale on mířil výše, daleko výše.

Poslanec Kalousek

V roce 1998 získává Kalousek poslaneckou imunitu. Kauzu Z&Z šetří nejprve inspekce MO a pak i policie. Kalousek se dere do stínové vlády čtyřkoalice. Předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda má oprávněné obavy, že Kalousek bude trestně stíhán, obává se ohrožení čtyřkoalice skandálem a Kalouska odmítá. Od té vteřiny jsou z nich úhlavní nepřátelé. Policie narazila na bariéru imunity.
Pro BBC říká Kalousek v roce 2001: "Považuji se za úředníka, … úspěšné transformace české armády … a že při této práci došlo k nějakým chybám, to došlo v každém případě…". Ty "nějaké chyby" byly zpronevěry v miliardových částkách a dokonce životy lidí.

Comeback

I roku 2002 je Kalousek do sněmovny zvolen, lidé zapomněli. Získává křeslo předsedy Rozpočtového výboru PSP ČR. On těm penězům "fakt rozumí". Tedy hlavně některým.
Za dosti podivných okolností získává Kalousek dosti drahou vilu v Bechyni a luxusní byt v Praze. Situaci se pokouší zachránit jeho tchán Kašák tím, že mu tyto peníze půjčil z vlastních prostředků. V září 2002 jsou u Orlíku zastřeleni Kalouskův švagr Lubomír Kašák a jeho společník Zdeněk Němec. Zrovna v době, kdy policie šetří podivné zakázky jejich firmy IDOS od příbramské radnice, kterou šéfuje Kalouskův politický kolega Josef Vacek. Na Kašáka má policie už tou dobou připraveno obvinění z řady trestných činů. Z povzdálí tahá za provázky známý příbramský kmotr Jaroslav Starka. Ale jak známo, mrtví už nemluví. Z majitelů IDOSu zůstává naživu jen minoritní 5% vlastník. A jaké překvapení - jmenuje se Radka Kalousková!
O rok později dochází v KDU-ČSL ke třenicím a Kalousek vyšachovává Cyrila Svobodu a nečekaně se stává předsedou. Dral se tou dobou už i do Grossovy vlády, ale oblíbené MO mu nechtěli dát. Schyluje se k prodejům armádních nemovitostí a Kalousek je na toto "odborník". Asi mu to bylo hodně líto.
Protože článek je už dlouhý, tak už jen v heslech:
 • Kalousek má prsty v čachrech s japonskou Nomurou v kauze IPB (Nomura chtěla po ČR 120 mld. za zmařenou investici)
 • 2006 - jedná o Paroubkově nabídce vytvořit koalici ČSSD a KDU-ČSL s podporou komunistů
 • 2006 - následně odstupuje z předsednictví KDU-ČSL
 • 2006 - stává se zastupitelem Bechyně s třetím nejvyšším počtem hlasů, lidé si na nic špatného nevzpomínají
 • 2007 - 2009 - ministr financí v Topolánkově vládě
 • Stomiliardová zakázka jediné firmě na odstranění starých ekologických zátěží. Je kritizován Transparency International. Tendr vyhrála fa Mario Pedersen za 56,8 mld. Kalousek nabídku odmítl a přidělil ji jiné firmě. Škody byly napraveny jen z 26 %.
 • 2008 - 2009 připravuje (s Janotou) nejschodkovější rozpočty ČR v historii (107, 187 mld.)
 • Povolení internetového sázení
 • Liknavý postup v kauze bytů OKD
 • 2009 - odchází z KDU-ČSL a zakládá s podporou knížete Schlafenberga TOP09; lidé mu to zbaští
 • 2010 - znovu ministrem financí v Nečasově vládě
 • Fa Orgapol se soudí s Kalouskovým MF o 70 mio. za dodanění 11 mio. sponzorského daru TOP09
 • Liknavé řešení 0,5 mld. Vondrovy kauzy ProMoPro
 • Liknavý postup v kauze desítek miliard korun na švýcarských účtech
 • 2011 - 2012 navzdory předvolebním slibům zvyšuje daňovou zátěž obyvatelstva a programově brzdí ekonomiku. Zvyšuje chudobu obyvatelstva
Možná jsem nezvolil nejlepší název článku. Možná jsem měl napsat: český Armand Jean du Plessis, kardinál Richelieu, král intrik, nebo soudobý Niccolò Machiavelli. Má prsty ve všem, co jen malinko smrdí penězi a mocí.
Nejsem dalek tvrzení, že většího škůdce republiky těžko pohledat… A to těch kandidátů je až až.


Milion ctenaru blogu Ross Hedvicka se nemuze mylit!

18. srpna 2012 v 19:33 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove

Navzdory neprizni ceskeho vlastenectva a prizdisracu, muj blog dosahl 18. srpna 2012 v 1:28 PM jednoho milionu ctenaru - zavistive dusicky upozornuji, ze se to neda "naklikat", protoze pocitadlo zaznamenava IP cislo pocitace a dalsi "vstupy" uz se pak nepocitaji. Dekuji ctenarum za jejich zajem! Podivejte se na tohle vzpominkove video, kterym to chci vsechno oslavit.

Zmrducha...

18. srpna 2012 v 18:02 | Jirina Korcakova |  Clanky jinych autoru
----

Jak primerene reagovat...

17. srpna 2012 v 22:03 | Jirina Korcakova |  Clanky jinych autoru
Má reakce zněla KRASAVICE. REAKCE OPONENTA následuje (skoro se to až stydím opakovat): Ta stara roztlemena pica ma co komentovat. At se podiva radsi do zrcadla krava oskliva.
---

Dodatek R.H. pro vsechny idioty, co budou smirlive hlasat, ze "chyba je na obou stranach".:
Takhle plactive si Jiri Vanek ve svych vzpominkach stezoval, jak sproste nadavali jeho matce (a dnes se sam chova uplne stejne). Nezda se vam, ze se historie opakuje? Ze vsechno jde znova dokola - jako na kruhovem objezdu?

Máma se vrátila za 4 dny, táta za dva roky, byl držen v samovazbě v Jáchymově a Klatovech. V této budovatelské době byla slyšet z rádia propaganda, na které se podílel mimo jiné i Pavel Kohout. Moje matka, po mém vystěhování do RakouskA, si zažádala o povolení k návštěvě, v té době byla po mozkové mrtvici, chtěla být se mnou nejméně dva měsíce. Dali ji výjezdní doložku na 5 dní. Když si šla zažádat o prodloužení pobytu, hrubě ji odbyli, a řekli ji, že škodím socialistické republice. Ale za těch pár dní, co byla ve Vídni, se stalo něco, na co nezapomenu. Po návštěvě katolického klubu se máma najednou začala třást, přestala mluvit a po několika hodinách se mě zeptala, kdo je ta paní, co pracuje v katolickém klubu a bydlí na faře s páterem Novotným. Pak to z ní začalo lézt. Tato paní Nováková, byla v roce 53 dozorkyní v jáchymovských kobkách, kde řvala na moji matku: ty imperialistická kurvo a jiné slušné nadávky. Hned druhý den jsem vyrazil za páterem Novotným a všechno jsem mu řekl. On to všechno věděl, taky věděl, že její manžel byl vysoký důstojník StB, který operoval na Dálném východě, ale řekl mi, že ona je teď jiný člověk, který se modlí.

Podle platnych ceskych zakonu...

17. srpna 2012 v 20:22 Clanky osvetove

Pokud treba nemate ridicak - ta znacka znamena: Konec kruhoveho objezdu.

O Cinankach a o Ceskach...

17. srpna 2012 v 16:34 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Kdysi hrozne davno, nekdy pred dvaceti lety, kdyz mi to jeste myslelo, jsem byl povazovan za neco jako "pocitacoveho experta". Zduraznuji, ze uz je to moc davno, dnes uz mi to nemysli, jsem uz starej a uplne blbej a mam problem si pamatovat i sve vlastni pristupove heslo. But it was then - this is now.

No a tehdy mi jakasi dobrocinna organizace poslala do kancelare jako "intern" (je na to cesky vyraz?) cinskou studentku, aby se jako u mne neco naucila. Jak behem diskuse pozdeji vysvitlo, "studentce" bylo mezi 40 az 50 lety a tou dobou uz mela doktorat v "computer science" z university v Pekingu, kde taky bydlela. Aspon to tvrdila. V USA byla na "studentska viza" zaroven se svym cinskym manzelem, ktery byl udajne profesorem cehosi na jakesi jine cinske universite a i on byl v USA na studentska viza. I kdyz ji same ocividne na jejim "spolecenskem statusu" naramne zalezelo a byla na to nadmiru pysna, mne osobne povidani na toto tema velice rychle prestalo bavit a zacal jsem si s ni povidat "o politice".

A udala se naramna zmena. Cinanka, ktera do te doby umela velice dobre anglicky, rozumela vsechno a i sama dokazala vysvetlit vsechno, najednou prestala rozumet vetsine vyrazu a jeji vlastni anglictina se behem par minut zmenila z plynule do velmi lamane. A z "doktorky pocitacovych ved" se najednou stala uplne tupa husicka, ktera nevedela ani, ktery cudlik stisknout, aby zapnula computer.

Nekolik pozoruhodnych prikladu:

Udalosti na Tiananmen Square byly tehdy rok nebo dva stare a stale v zive pameti kohokoliv na Zapade. Studentka/pani doktorka o tom ale v zivote neslysela, prestoze cely zivot zila a studovala v Pekingu a delala na mne uzasne udivene obliceje, uprimnost z toho diveni jen kapala, kdyz jsem se na to ptal. Hlavu si mohla ukroutit. Pokousela se vyhnout mym otazkam tim, ze prestirala jakousi praci, nacoz jsem ji rekl, ze ja jsem tady sef a kdyz se s ni bavim ja, ze nemusi vubec nic delat. Torture never stops :-) S kroucenim hlavy rekla, ze proste neveri tomu, zena Tiananmen Square nekdy nejake protesty byly a ze tam byly postrileny stovky, ci spise tisice lidi. To je prece nesmysl, je to velke slavnostni namesti, tam se prece nestrili.

Pak predstirala, ze nevi, zda v Cine existuje komunisticka strana a ze ona vlastne ani nevi, co to ta "komunisticka strana" je. Jeji plynula anglictina se stavala koktave lamanou. Po dalsich otazkach pripustila, ze jeji manzel, onen profesor na jejich cinske universite, mozna je sam clenem one "komunisticke strany", ale ona sama to nevi jiste. Ja jsem si ale byl jist, ze i ona sama mela legitimaci komunisticke strany v jeji kapse i v okamziku, kdy se mnou mluvila.

Dale nikdy neslysela o tom, ze by cinska vlada nejak omezovala pocet deti, ktere manzele v Cine mohou mit. Ne, nesmysl a krouceni hlavou. Kdyz jsem ji rekl, ze v cinskych porodnicich je beznou praxi, ze kdyz se narodi holcicka, ze ji porodnik okamzite usmrti injekci formaldehydu do mozku, oznaci dite jako mrtve narozene a par muze mit dalsi dite, doufajice ze bude muzskeho pohlavi, zacala se na mne divat s hruzou v ocich. Byla tam prima umera - cim vic se jeji vlastni anglictina zhorsovala z plynule do lamane, tim vic jsem se ja sam menil z pocitacoveho experta na uplneho blazna. I kdyz ja tvrdim, ze je vzdy otazkou, kdo je vlastne blazen a kdo je normalni a pri pohledu na lidi u plotu kromerizskeho blazince (jezdil jsem okolo s autoskolou) jsem si nikdy nebyl jist, na ktere strane stoji blazni - venku nebo vevnitr?

Velkou neznamou ji byli i cinsti "komuniste s lidskou tvari", jinak znami pod jmenem Tibetane, kteri dostavaji periodicky pres drzku od centralni cinske vlady v Pekingu. Udivene rekla, ze jsem asi i velky odbornik na Cinu, ale ze ani o tom ona neslysela. Udiv mela ted uz v podstate vytetovan na tvari. Kdyz jsem se dale dotazoval na Falun Gong, zacaly ji viditelne vstavat vlasy hruzou na hlave a velmi zurive neco se sklonenou hlavou hledala prehrabovanim v obrovske kabelce. Zeptal jsem se, zda by nemela jit treba na obed, i kdyz bylo jen deset rano. Rozumela okamzite a nadsene prikyvovala. Rekl jsem ji, at tedy jde na obed a po obede at uz se nevraci. Do me kancelare uz se nevratila. Doufam, ze se vratila aspon do Ciny. Nepotrebujeme tu vice komunistu a volicu pro Obamu.

Na tuto davno temer zapomenutou Cinanku jsem si vzpomnel, kdyz jsem si uvedomil podobnost mezi ni a radou ceskych zen dneska. Mezi ctenari mych clanku je pochopitelne i spousta ceskych zen, ktere mi behem doby napsaly nasledujici veci:

"Politika je svinstvo, o politiku se nestaram a mam svou praci a rodinu".

"Nikdy jsem neslysela, ze by komuniste popravovali lidi!"

"Neverim tomu, ze bys byl v Cesku zakazany autor! Dnes si tu muze kazdy psat co chce! Hahaha!"

"Kdyby Hucin neudelal neco spatneho, tak by ho nezavreli! Byl odsouzen po pravu!"

"Nevim o tom, ze by nekdo v Cesku nemel rad emigranty. To se jen vy domnivate."

"Emigroval jsi zbytecne. Jo, mozna by te tehdy zavreli, ale dnes uz by te zase pustili!"

"Ve svem okoli neznam nikoho, kdo by byl v KSC. Cela nase rodina za komunistu velice trpela. Meho otce vyhodili z mista profesora na Karlove universite!"

"Co ti to Cesko udelalo, ty hlupaku? Mel jsi auto, byt a jezdil jsi na dovolenou do YU!"

"Co si stezujes, ze ti sproste nadavaji - proc ty o nas v Cesku pises?"

"Nadavaji ti emigranti - ne Cesi. Emigranti nejsou zadni Cesi."

"Jsi odporny, obezni clovek a zeres jen hamburgry, z toho bych se poblinkala. Jdi si zahrat fotbal nebo se projit, misto psani tech tvych blabolu."

"A pro koho jineho mam volit nez pro komunisty? Prece nebudu volit ty blbe CSSD a nebo ODS?"

"Miluji Prahu a ty porad sproste urazis cesky narod!"

"Ubozaku! Jsem na svou vlast hrda! Styska se ti po pivu a veprovem se zelim a knedlikem?"

"Ja bych nemohla zit v Americe! Co bych tam delala? K smrti bych se ustyskala po vlasti. V Americe jsou lidi obezni, mezi sebou se nenavidi, porad se tam strili i v kinech. Lidi jsou tam na sebe falesni, nemas tam zadne skutecne pratele, se kteryma muzes jit na pivo!"
---

Nevim, jak dobre ctete mezi radky (a nebo jak jasne ja sam pisu), ale snad uz jste pochopili, ze tim spolecnym jmenovatelem (common denominator) je zde jak cinske, tak ceske vlastenectvi a jeho prosaklost komunismem a podobnymi -ismy. Rikam vam, ze ceske vlastenectvi se rovna a je stejne zla a nenavistna ideologie jako komunismus, nacismus, fasismus, anti-semitismus, rasismus a anti-amerikanismus a prvky techto nenavistnych ideologii jsou namixovany v a zacleneny i do vlastenectvi.

Na zaver jen jeden vtipek od meho mirne vulgarniho kamarada (ja sam se od vulgarismu vseho druhu dusledne distancuji!), a to pouze cituji, aby to nebylo na mne: "Jediny rozdil mezi Cinankami a Ceskami je, ze Cinanky maji i vaginu nasikmo!". Ja to nerek!
---

Prikladam rovnez dle meho nazoru uplne nejlepsi fotografii ceske zeny vsech dob - a neni to Pestova, Nemcova ci jina "supermodelka".