Srpen 2012


Neoriginalnost ceske kultury...

12. srpna 2012 v 17:53 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Nad tim, ze ceska kultura je natolik neoriginalni, ze je to az k placi, jsem tu psal a narikal uz nekolikrat. A to jde prosim o desitky az stoleti pretrvavajici proces - od pisnicek Karla Gotta (ten uz mel sto let ne?) az po nejnovejsi bezmyslenkove hity pro soucasnou zdegenerovanou mladez (= papat, kakat, mrdat).

Pred casem jsem se docela zasmal textu pisnicky co mi kdosi poslal z Ceska - Mas nejhezci zadek na svete.


A pred chvili jsem zaslechl melodii, ktera mi byla povedoma - a ona to byla stejna pisnicka. V Cesku plagiarizuji i pisnicky o peknych zadcich. Tak to uz neni zadna prdel - to uz opravdu neumi v Cesku nic vymyslet?


Burger King...

12. srpna 2012 v 17:23 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove


Hudba vytvorena vodou...

12. srpna 2012 v 5:22 | Ross Hedvicek
Hudba vytvorena vodou - tedy "All this is music of waters", pravil John Wesley Powell v roce 1895. Akryl na platne, 61 x 122 cm, na obrazku je Towers of the Virgin and The West Temple v Zion National Park v Utahu. Byl jsem tam s dvema dalsimi ctenari tohoto blogu loni v zari.


S.R. 776

11. srpna 2012 v 20:40 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove

Pisen pro komunistu...

9. srpna 2012 v 14:35 Clanky jinych autoru
Clovek si nemuze pomoct - cokoliv mate proti redneckum, ale aspon to nejsou Demokrati...


Ovsem tahle krava pani ucitelka asi vyhozena z prace nebyla..


Cesi na dovolene u more...

9. srpna 2012 v 12:35 Clanky jinych autoru

Nadherne video, ze?

A pro pametniky prikladam jeste svou starou povidku z roku 2006:

Psychik na pláži aneb Moroni před branami

Mám rád zvuky moře. Když ležím na pláži, dám si klobouček přes oči a jen poslouchám, co se děje. Poznám už podle zvuku, když sebou pelikán plácne do vody a když zase z té vody startuje a rozbíhá se po vodě jako kačena. Když si pelikán suší křídla na sloupu na duně, to je zase jinačí zvuk. Když se delfín na chviličku vynoří, aby se nadechl, to je jen takové malé zafunění a když je příboj, tak je to špatně slyšet.

Jiný zvuk dělají vlny, když je příliv, a zase jiný, když je odliv, a ještě jiný, když se odliv mění v příliv... Moře úplně vypráví své senilní příběhy, moře je strašně staré, má na to určitě právo... třeba o Atlantis. Ne o tom bájném Platónově ostrově, co se propadl do moře... ten jste mysleli? Já jsem myslel spíš Atlantis Casino na Bahamách.

Co ovšem zaujalo mé citlivé ucho tuhle před dvěma dny, to bylo něco jiného. Přicházelo to z moře, ale zvuk to byl zcela nezvyklý. Bylo to řičení a nepříčetně hýkání, jako když se osli a velbloudi pod pyramidami v Gíze vzbouří a vyhlásí stávku proti nošení německých turistů. Pošoupl jsem si klobouček dozadu a šel to zjistit.

Ve vlnách u břehu se válelo cosi velkého, černého a lesklého. Na chvíli to vypadalo jako tuleň, ale kde by se tady vzal tuleň, byl to člověk v černých speedo plavkách, což jsou ty těsně přiléhavé a za ním ještě jeden a dokonce i jedna ženská. Pod pažemi měli napasovány nafukovací kola, které jsme měli pro děcka na přehradě Bystřička v roce 1959, ta břicha to držela, aby to nesjelo dolů, větší diametr břicha než díra v kole, znáte to, a hulákali a řvali jako tuři. Oběma chlápkům a ženské bylo tak okolo padesátky.

Ty speedo plavky, těsně přiléhající s modrým páskem na bocích rozhodně upoutaly moji pozornost. K tomu ještě obrovská břicha, proplešatělé hlavy a oba chlapi měli bradky, takové ty pithartovského typu. Kousek od vody ležely ručníky se šatstvem a bylo tam i to typické lesklé sako. Lesklá saka, co je nosí česká podnikatelská páka. A nebo bývalí esenbáci, dnes pracující v soukromém sektoru. Ženská povylezla z vody a měla nohy chlupaté jako orangutan z Bornea. To už byla rozhodující informace - to budou určitě Češi. A nebo novyje russkije - ale ne, ti by byli navíc ještě ožralí, tihle vypadali jakž takž střízlivě.

Zvážil jsem možnosti, zamával na ně a zavolal česky: "Není to moc studený?" Ti tři ztuhli, podívali se na sebe a začali vylézat z vody. "Jak víte, že jsme Češi?", pravil ten nejbližší.

"Já jsem psychik. Takové věci já poznám."

"Á. Vy jste tady nadovolené?" - řekl "na dovolené" jako jedno slovo - "nadovolene".

"Né, já jsem tady nafurt." - řekl jsem "nafurt" taky jako jedno slovo - schválně.

"Á - emigrant!?" - a trošinku ucouvnul.

"No jo", přiznal jsem se s úsměvem. "Ale já nejsem nebezpečnej!" - výraz jeho tváře mne ujistil, že mi nevěří. Prosím vás emigrant! Kdo ví, co udělal!? Určitě kradl šunku a párky v Masně a potom musel emigrovat, aby se vyhnul spravedlivému trestu!

"Nejste vy ynžynýr?" - použil jsem klasickou Satinského otázku.

"Jak to víte?" - zděsil se chlap. "On je přece ten psychik!", vypískla ženská s chlupatýma nohama. Chlupy na nohou jí staly v pozoru. To nemohlo být ze studené vody, ta je tady teplá.

"Já už radši půjdu. Musím na večeři. Mějte se fajn a hezky se vykoupejte!", zamával jsem jim a odcházel. Po asi deseti krocích jsem se napůl otočil a zamával na ně znovu. Stáli tam na břehu, ty miniplavečky, břicha, pseudoynžynýrské bradky a upřeně hleděli mým směrem. Co jim asi šlo hlavami, opravdu nevím - psychik nejsem. Šel jsem dál po břehu a přemýšlel jsem, kolik lidí z Česka mi už zcela přesvědčeně doporučilo, abych vyhledal psychiatra.

Ross Hedvicek, streda 31. mája 2006 14:47

Biafra ducha vzorne dokumentovana i na CS znamkach

8. srpna 2012 v 19:46 | (od nasich dopisovatelu) |  Clanky jinych autoru
Biafra ducha vzorne dokumentovana i na CS znamkach - (CS znamkove historky zpracovany historiky pro CS hysterky)

Na vyslovne prani nekterych ucastniku tohoto blogu, predevsim pana Ostravaka (ktery se zrejme uz 1/2 stoleti vyhyba ovcanskym povinnostem), nasi lidovi historikove nesetrili namahou ni casem by priblizili Vase mladsi dejiny do kazde CS rodiny, a z nich se odvozujici kolektivni Biafru ducha. Tentokrat jsou to napisy na znamkach, plosne vesmes mensich nez nalepky na zapalkach, a tudiz Gottleider (= bohuzel; Karle, narod te zboznuje ! ) mene vhodnych k toaletnim ucelum a k takovym rozsahlym skvostum ducha jako byla, je, a bude, bo nikdo ji uz nesmaze, ta nalepkova PRAVDA :

TOULAVI PSI SNIZUJI STAVY LOVNE ZVERE A OCHUZUJI STUL PRACUJICICH a PRAVDA vitezi ! Ctete PRAVDU a PRAVO, bo mate na PRAVDU PRAVO ! Protoze duch CSky je roztekany, NESCHOPNY VECI DOTAHNOUT DO USPESNEHO KONCE (ani ten Velky Listopad ne, vse jen provizorne svazacky svazano a zgumickovano,

Janicko podej mi tu gumicku! Hrozne rada Karlicku, nasad spravne gumicku; viz pocet CS Nobelovek v porovnani s jinymi malymi narody jako AT, DK, HU, NL, NO, SE, etc coz neni narod, ted se vlastni hlouposti zasmeji Schweikove a praporecnici vitezici PRAVDY :-) dekujeme jiz uvodem ze Vase prispevky minule i budouci ktere unikly i uniknou i nasim na slovo vzatym odbornikum, jako na pr.: AGRESORUM NAVZDORY VYKOPEME BRAMBORY. Zvlastni dik budiz pripnut na hrud pana Rosti a to za jeho cytlyvi pristup k volbe obrazoveho materialu vseobecne a k Biafre ducha obzvlaste. Rostia, cytlyvost je Vase znacka !

Tak tedy souDRUZKY a souDRUZI, co radka, to napis na CS znamce (poznamky v zavorkach) zhruba v historickem poradi (nechovejte se hystericky v konfrontaci s dejinami a silou ducha stredoJevropske Bijafry) :

Deutsches Reich Boehmen und Maehren Cechy aMorava, 60+40 , Karl IV (zobrazen; obraci se v hrobe kdyz my rikate Karel; von zalozil Kadlarnu)

Deutsches Reich Boehmen und Maehren Cechy a Morava, 120+80 , Peter Parler (zobrazen; architekt Sv. Vita; myslite ze se jmenoval Petr Parler ?)

Deutsches Reich Boehmen und Maehren Cechy aMorava, 120, Richard Wagner (zobrazen; Adolfuv oblibeny skladatel; zrejme taky nas NadClovek-soukmenovec)

Deutsches Reich Boehmen und Maehren Cechy a Morava, 60+1.40 (civilista Adolf se diva z okna Hradschin na Kleine Seite; muzete si odskocit )

Grossdeutsches Reich Boehmen und Maehren Cechy aMorava, 60+1.40 ( vudce Adolf v uniforme s paskou na rukave s prastarym hinduistickym symbolem; neskolko godov tomu nazad co soudkyne usoudila, ze utok na cigana nemohl byt rasove motivovany bo vsichni jsme prece indo-jevropskeho puvodu. Skoda, ze ta moudra zena opomnela dodat, ze NE VSICHNI JSME DELNICKEHO PUVODU. Ona asi je, tak chtela byt politicky korektni taktni jako Rostia)

Grossdeutsches Reich Boehmen und Maehren Cechy a Morava, 10K + 20K, zobrazeni On+Ona v moravskych krojich (to bude zas ejchuchu az do vzduchu, az bude z duchny peri litat)

Boehmen und Maehren Cechy a Morava, 5h-1K , zobrazeny lipove listy+kulicky

Boehmen und Maehren Cechy a Morava Maehrisch Ostrau Moravska Ostrava, 4K, zobrazeny hute (pozdeji Klementa Gottwalda aka KG, to neni nemecka K.G. :-)

Cesko-Slovensko - Slovenska posta, 1K (zobrazen asi Hlinka) s sikmym pretiskem na Slovensky s^ta't (bude Vam s toho sta't ?)

Ceskoslovensko 1Kc, zobrazen taticek TGM v cepice masarycce, pretisknut na Slovensky s^ta't 1939 (bratia hajlovali, konecne slobodni)

Ceskoslovensko 50h, zobrazen Rostia Stefanik v cepicce francouzacke, pretisk na Slovensky s^ta't 1939 (bratia hailovali, koniec utisku Cehunmi)

SLOVENSKO 50h , zobrazen asi Tiso (sure bet)

Knieza Rastislav SLOVENSKO , 80h (zobrazen slobodny Rostia :-) Aby sa tak stalo skutkom ze lud je ozaj jedinym zdrojom statnej moci, v Kosiciach dna 5. aprila 1945 , Kcs 5.00 ( 5[ilet]kova sloboda)

11-IV-1952 Mezinarodny den^ solidarity oslobodenych politickych vaznov (v CS ?)

Lide bdete! Julius Fucik laureat mezinarodni cestne ceny miru , Kcs 1.50

So Sovetskym svazon na vecne casy , Kcs 3.00

Hory patri pracujicim , Kcs 3.00

Se sovetskym filmem k vystavbe socialismu , Kcs 1.50

Se sovetskou armadou na strazi miru , Kcs 1.00

Mesic ceskoslovensko-sovetskeho pratelstvi, zobrazen Stalin + Gottwald Kcs 1.50

Mesic ceskoslovensko-sovetskeho pratelstvi, zobrazen Stalin + Lenin Kcs 3.00

Na dokaz druzby korejskym ludom , 30h

Stavba socializmu - Trat druzby , 60h

Sjednocenou telovychovou k socialismu, Kcs 2.00

Sjednocene zdravotnictvi zlepsuje peci o budouci generaci , Kcs 2.00

SHM meritkem zdatnosti, Kcs 1.50 ( kdo vi co bylo SHM ? )

Dul Petr bezruc v Ostrave, Kcs 2.00 (umne zobrazen s haldou a kouricim kominem)

Hornictvi je hrdinne a cestne povolani, 30h (Ja som banik, kto je viac ? Dva banici)

Socialisticke soutezeni a sovetske metody prace zlepsuji zeleznicni dopravu 60h

Chemie opora petiletky za Kcs 3.00

Orbitalni vedeckovyzkumny komplex Saljut6-Sojuz. Prvni kosmicka posta, 2 Kcs

Bedrich Engels 1820-1980 , 1 Kcs (ten NadClovek zil az do 1980 ? )

SSSR CSSR NDR - CCCP CSSR DDR , 30h (poradi v poradku)

Plnime zavery XVI sjezdu KSC , 2 Kcs (verni jsme byli a verni zustaneme)

ROH XI vseodborovy sjezd , 1 Kcs (odborari zdravi nase odborniky-odborare)

Celostatni vystava - Zeme zivitelka 1976 , 1.60 Kcs (opustis-li mne, nezahynu, opustim-li te zahynes) zobrazen kun (s ohledem na skutecnost ze JZD a JRD byla roku 1976 uz zmechanizovana, nezbyva nez dedukovati ze konske maso i mleko bylo oblibene u potomku Dzingischana jehoz DNA ma kazdy N-ty NadClovek; vi snad nektery ze zdejsich poctaru jak velke je to N ? )

Na znamky s buditeli Fucikem, Husakem, Haskem, Vaskem, VRSR, Zapotockym a horou Ripem pripominajicim prs Zeme matky-zivitelky plny medoviny a strdi muzete byt tez hrdi. Nam sice prace nesmrdi, ale i CSke pohadce musi byt nakonec konec, takze: That's it, folx. Ted je rada na Vas prispet s Vasi troskovnem do spolecne misy.


Jen upozorneni na muj novy blog..

7. srpna 2012 v 20:27 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Nasledujici je jen proste upozorneni na muj novy blog, venujici mym obrazum. Abyste se tam dostali, staci kliknout na tento link. Komentare jsou vitany.