Říjen 2012

Vsechno je na prodej...

3. října 2012 v 16:26 | Jirina Korcakova |  Clanky jinych autoru
Jenom pro zajímavost, co všechno může být také na prodej - PRO MNE NEUVĚŘITELNÉ! Co tomu říkáte? Myslím, že se tam najde spousta opravdu zajímavých věcí, ale Rossi, teď už mne publikování vašich svazků skoro ani nemůže překvapit. Jsem zděšena, dají je také na prodej? Toto jsou dopisnice a úřední, ale soukromé dopisy. Posílám pár foto na ukázku a link. Ale řekněte mi, takhle prodávat lidské neštěstí a soukromí ... přijde vám to normální? Mají to i s razítky CENZUROVÁNO a ČTENO - obzvláště cenné!!! Fotky Beneše a Gottvalda na známce - bingo! Hnus.
U nás se to všechno vyhazuje a ničí a tady dají na prodej! Chápete to?
Jiřina


---

O Zelary, kde jsou me dolary? Ghettta?

2. října 2012 v 22:11 Clanky jinych autoru

Z paneláků se stanou ghetta, tvrdí developeři

13. 9. 2012 0:00 Arsen Lazarevič
Jak se vyvíjely ceny nemovitostí a jaké jsou současné trendy na trhu? A čím se nás snaží oslovit developeři? A stanou se z panelových sídlišť ghetta?

Krize vedla k výraznému snížení cen nemovitostí

Ceny nemovitostí už klesají pomalu čtvrtým rokem a zdá se, že se trend ani v současnosti nemění. Přitom v roce 2007 to na žádnou krizi nevypadalo. Akcie společnosti Orco se prodávaly až od 3500 Kč a vyhlídky některých analytiků předpokládaly jejich nárůst až na 4000 Kč (viz také doporučení KBC z 3.4 2007). Od konce roku 2007 však zaznamenaly výrazný pokles, především kvůli postupnému splaskávání bubliny na trhu nemovitostí.

Ředitel společnosti Jean-Francois Ott ubezpečoval potenciální zájemce v roce 2008, že k žádnému poklesu cen nemovitostí nedojde a že to jsou jen plané spekulace novinářů. Emotivní vyjádření však prodeje Orca nenastartovaly a naopak se společnost ocitla ve výrazných finančních problémech.

V současnosti se akcie této společnosti prodávají za 37 Kč. Nejvíce však "zaplakali" věřitelé této společnosti, kteří museli odepsat značné ztráty. Obdobně také skončila velká developerská společnost ECM, ale i celá řada menších hráčů, kteří nebyli schopní se přizpůsobit aktuálním podmínkám na trhu.

Podle studie portálů www.realitycechy.cz a www.realitymorava.cz ceny nemovitostí poklesly a to velmi výrazně. Nejvíce byly podle studie zasaženy velké byty v dispozicích 3+kk, kde cenový pokles dosáhl kolem 30 %. Jedním ze způsobů jak developeři bojují s opatrností klientů a snahou nakupovat spíše menší byty je nabízení nízkonákladového bydlení.

A co teprve ta bida v Americe!!!

2. října 2012 v 21:56 Clanky jinych autoru

Analytička ČSÚ: Statisíce lidí žijí pod hranicí chudoby

8. 8. 2012 13:59 Arsen Lazarevič
Podle analytičky z Českého statistického úřadu Drahomíry Dubské se pod hranici chudoby v současnosti nachází 1 022 300 obyvatel (9,8 % ). Za poslední rok však přibylo dalších 86 tisíc lidí.

Nejhůře jsou na tom podle Dubské senioři:
Stačí zcela nepatrný posun, kdybyste tu hranici zvednul na 70 %, což je docela malý rozdíl, tak by se ve skupině ohrožených příjmovou chudobou neocitalo 10,7 % žen a 8,9 % mužů, ale už 18,5 % žen a 14,6 % mužů. A co je podle mého názoru největší riziko, tak u občanů nad 65 let, to znamená v podstatě u důchodců, by se zvedl počet ohrožených chudobou ze současných 17,2 % až na polovinu všech seniorů, uvedla Dubská.

Hranice chudoby je definována jako příjem nižší než 60 % průměrného příjmu domácností v ČR.

A situace se nejspíše ještě zhorší. Podle analytika Aleše Michla z Raiffeisenbank dosáhnou důchody v následujících 20 letech jen 20 % průměrné mzdy v ekonomice.