Listopad 2012

Na Vanoce Krylonoce

19. listopadu 2012 v 16:46 | Pepa Nos |  Clanky jinych autoru

A ať generální stávka trvá… 41 let!

19. listopadu 2012 v 15:26 | Miroslav Navrat |  Clanky jinych autoru
"Já bych si moc přál, aby ta generální stávka byla, aby nebyla dvouhodinová, aby byla třeba týdenní," řval dnes na Václavském náměstí nejviditelnější boss českých odborů Jaroslav Zavadil. A jak to všechno začalo? "Úterý 24. února (1948, pozn.) ve 12 hodin začala generální stávka, které se zúčastnilo 2,5 milionů pracujících. Měla pomoci prosadit sociální a ekonomické požadavky."

Ano, slyším vaše slova. Nechcete návrat komunistů ani totalitu. Chcete jen prostě lépe žít a myslíte si, že kvůli této špatné vládě se vám to nedaří. Chápu to. Kdysi jsem tak taky uvažoval. "Nejsem tak šťastný, jak bych chtěl, nemám tolik peněz, kolik bych chtěl, nemám takové politiky, jaké bych chtěl, nemám takové spoluobčany, s jakými by se mi žilo lépe a vůbec - kdo to má všechno vydržet, už je toho moc!" Ano, i takhle se dá uvažovat.

Nebo takhle: Jak můžu být šťastnější? Která životní filozofie, náboženství či psychologický směr mi v tom může pomoci? Jakou knihu si o tom mohu přečíst? Jaký článek, film, člověk mi s tím pomůže? Jak mohu vydělat více peněz? Z těch, kdo to již poctivě a z ničeho dokázali, kým se mohu inspirovat? Jak mohu já konkrétně s tím, co už umím, zařídit, abychom měli lepší politiky? Sakra, není tam nikdo lepší, není už konečně řada na mně? Jak mohu zlepšit náladu ve společnosti? Jak mohu pomoci druhým, aby žili lepší životy, a měli jsme se tady všichni lépe? Jak se mohu zbavit stresu? Jaké věci mohou zlepšit mou odolnost vůči němu?

Ne, dámy a pánové, mí spoluobčané, žádný odborář, žádný šéf komunistů, žádný nový charismatický vůdce ani s těmi nejlepšími slovy či nápady nás nespasí. Žádný další mesiáš už nepřijde. Teď je to všechno na nás. My, každý sám u sebe musíme začít a měnit tento svět zevnitř.

A pokud namítnete, že to je sice možná pravda, ale tato vláda je prostě objektivně strašná, tak s vámi budu souhlasit. Je hrozná. A ta, co přijde po ní, bude pravděpodobně ještě horší. Ale taky tomu tak být nemusí. Možná se nám podaří, že najdeme dostatek schopných a lepších lídrů a v dalších volbách je tam dostaneme. Však přemýšlejme - co můžeme ještě dnes udělat pro to, abychom tuto vládu zlepšili? Víte, jak by to mohla dělat lépe? Víte, jak na to Nečasovi dodat odvahu? Tak mu napište!

"Buďte tou změnou, kterou chcete vidět na tomto světě." Mahátmá Gándhí

Zdroje:

Naivni Rehak a Prava tvar CR...

19. listopadu 2012 v 14:40 | Milan Rehak |  Clanky jinych autoru
Tohle mi prislo emailem - muj komentar je az dole. R.H.:
---
Předpokládám, že tento kontakt je směřován na Honzu Honnera se kterým se znám z NN, a se kterým jsem se naposledy viděl v roce 1999 u mě doma při natáčení pořadu "Tady a teď" a následně na "zelňačce" v restauraci v Hodolanech - Olomouci….

Tak že tě Honzo zdravím, a chci jen poznamenat:

V e-mailu na který tímto odpovídám, mi bylo oznámeno, že "Czech-American TV", které jsi výkonným ředitelem dnes slaví 9 let od svého založení. To je jistě úctyhodná doba k pokroku, ale i k zapomnění.

V pořadech, které "Czech-American TV" nabízí se Česká republika vykresluje jako kulturní stát s bohatou kulturní (či mnohdy folklorní) tradicí. Stát, kde se hraje dechovka, jedí lívance, děvčata mají usměvavé tváře… a vše je tady prostě O.K.

Nic proti tomu, to možná kdysi za dávných časů tuto podobu mělo. Možná to tuto podobu má i pro bohaté a neznalé cizince, kteří přicestují do ČR, bydlí v hotelu, chodí na předem připravené "folklorní akce", jedí knedlíky se zelím, popíjí vybraná vína z Moravy… a tak podobně.

Pokud pak mají i štěstí, že je při tom nikdo (hostinský, taxikář apod.) neokrade, tuto iluzi si zachovají až do dalšího rána, kdy např. zjistí, že je okradla nakažená prostitutka…

Realita ČR dnešní doby je totiž taková, že ČR ovládá organizovaný zločin, kdy proti vládní, justiční a policejní mafii nemá občan žádnou šanci domoci se svých základních lidských práv.
Komunisticko - mafiánská Vláda ČR a její justice zcela a prokazatelně ignorují Ústavu ČR a Listinu základních práv a svobod. Prokazatelně ignorují i nálezy Ústavního soudu či Evropského soudu.

Občané jsou zde podle ruského vzoru kriminalizováni např. i za to, že chtějí vstoupit na svůj vlastní pozemek.(viz např. přiložené video). V ČR jsou političtí odpůrci současného mafiánského a kriminálního zřízení kriminalizovaní a vězněni (viz např. případ Romana Smetany). Veškerá tato a podobná špína a bezpráví je před světem maskována kulisami "demokracie". Jak podobné ruskému modelu, že?

V "Czech-American TV" však tyto informace o ČR nepřevažují či chybí zcela. Jak je to možné? Že by ruská ruka ovládla i Ameriku. No svého spojence Baraka tam mají…

A tož tak
Milan Orza Řehák
P.S.
Tento dopis i přiložené video můžete zveřejnit ve vaší nezávislé televizi a propagovat tak ČR


---
Komentare R.H.: Pan Rehak, i kdyz mu preji vsechno nejlepsi, je naiva. Je nutno rozlisovat, kdo je kdo. Tak jako neni American jako American a i Americani muzou byt pekni kokoti (jako Barack Hussein Obama), stejne tak neni emigrant jako emigrant.

A obzvlast, kdyz se sam oznacuje za "Cecho-Americana". Podle mne je to drsna urazka a pokud tak nekdo oznacuje sam sebe, tak to nema v hlave v poradku.

Naiva je pan Rehak proto, ze se divi ze "Czech-American TV" jen Cesko chvali a je v podstate hlasnou troubou soucasneho ceskeho rezimu. Takovych "emigrantu" je spousta, i kdyz oni sami se oznacuji za "exulanty" a nebo za zminene "Cecho-Americany". Podobny paskvil je i "ceska narodni budova" v New Yorku - patrici CR. Fuj fuj fuj!

Mimo zminene "Czech-American TV" jsou podobnym havloidnim mediem treba noviny z Toronta "Novy domov" (i tam jsem zakazanym autorem) a nebo casopis POLYGON. POLYGON vzal sve prorezimni emigrantstvi a pro-cestvi do takoveho extremu - ze jsou JAKO EMIGRANTSKY CASOPIS vydavani v Praze (asi jako kdyby Hitler v Berline vydaval "zidovske listy"). Muze byt nekdo vetsi blbec? I tam jsem zakazanym autorem. Pochopitelne :-)

Duchodce

18. listopadu 2012 v 21:04 | Jiri Wolf |  Clanky jinych autoru
Praha, metro stanice Vltavská 16 h. P.M "Jsem starobní důchodce, prosím, přispějte mi na jídlo. Mám hlad". Tak dopadneme za pár let všichni. Kdo nám ale hodí do klobouku drobné?

Schizofrenicke sileni davu - vyroci 17.11

17. listopadu 2012 v 22:46 | Jiri Wolf |  Clanky jinych autoru
Fotografie Jiri Wolf - komentare Ross Hedvicek.

Jebnuti v podloubi... Pokrytecky placeme za Vaclavem Havlem... jsme kurvy a ryjem drzkou v zemi uplne zaslouzene...

Tzv. "protesty na hovno, ktere nebudou vysilat v TV Nova" - to je asi jako podepisovat "petici" - taky na prd.

Vas svaty Vaclav - modlite se k nemu? Co je to za svateho na obrazku za Havlem? A za co vlastne dekuji ta Martina a Martina - za zivot v prizemi?

A uctive sklonte hlavicku i pred temito svatymi...

... protoze mate prece "svobodu", vy osli, ne???

Po kulturni vlozce a modleni nasledovala kremace Vaclava Havla... a zpivejte: "Ceeervena se line zaaareee, komsomolcum zari tvareeee..."

Veteranka OF... myslite ze dostala od mafijanu taky nejakou trafiku nebo jen dodnes chodi na schuze? Jestli jeji manzel nebyl v KSC - tak jen chodi na schuze (muj odhad).

Pravdolaskar... a celozivotni slepec. Dejte mu nekdo bilou hulku a cerne bryle! On ma takove ty ceske oci. Takovym lidem se kouknete do oci a vidite az tu lebecni kost vzadu v hlave - uplne jasne, je tam prazdno a vakuum.
---
Dodatecny komentar Jiriho Wolfa (je dole pod cislem 13):
13 Jiří Wolf | E-mail | Před 37 minutami | Reagovat
Ten pravdoláskař, plešatý pán je Petr Pospíchal signatářnCharty 77. Jeden z nejvěrnějších mužů Václava Havla, později za dobré služby v OF byl v diplomacii, velvyslancem atd. Ta veteránka OF je jeho manželka. V prvních dnech založení OF po vzoru Nového Fóra v NDR jsme v budově Aurory, která sousedila s budovou Špalíčku, kde bylo později sídlo KC OF jednali s tímto mužem o postavení KSČ mimo zákon. Petr Pospíchal nechal s představiteli Hnutí za občanskou svobodu (HOS) jehož jsem byl členem, vyrazit dveře. " KŠC nebude postavena mimo zákon! My jsme demokraté! " Bylo to rozhodnutí V. Havla a Petr Pospíchal věrný sluha. Tenkrát jsem pochopil proč nás, antikomunisty už nepustili do O.F, arciže tam se hrála jiná hra a také jsem pochopil na jaké straně stál Petr Pospíchal a jeho pán podvodník Václav Havel. Ten ve snaze získání prezidentského křesla uzavřel s komunisty už dvy roky před rokem 1989 zrádnou dohodu. Svědčil o tom Z. Čeřovský a je o tom dokonce hlasový záznam.

Co mne boli…

17. listopadu 2012 v 19:06 | Ross Hedvicek |  Nesouvisla zamysleni...
Pod poslednim clankem na blogu o invalidnich vozicich mne zaujaly dva komentare (oba jsem zkratil, aby to bylo jasnejsi):

5 Franta Kopecky | E-mail | Včera v 22:01 | Reagovat
A vite co je nejhorsi ? Ty cesi si ani neuvedomuji kde zijou a pripada jim to NORMALNI ! A uplne me ,,bere,, jak napadaji pana Hedvicka za to, co jim napise, kdyz to je naprosta do oci bijici pravda. Cesi jsou narod ( jsou vyjimky) ZLODEJU. A normalni to teda NENI. Ja se bojim nechat kolo pred kramem kdyz si du koupit chleba....je tohle normalni ? Ano ?

7 Moe | Dnes v 3:02 | Reagovat
[2]:Vy holt Cechum davate porad vetsi kredit nez si zaslouzi, asi je nechcete zaradit mezi narody tretiho sveta, jinak by jste se nad privazane invalidni zidli ve spitalu ani nepozastavil.

Ty dva komentare mne zaujaly, protoze se oba dva trefily do cerneho. Na to, ze jsem napadan z Ceske republiky (od obycejneho urazeni a virtualnich plivancu az po regulerni stalking a psani udani na "nadrizene organy do USA") jsem si v podstate zvykl. Naprostou vetsinu sveho dospeleho zivota ziju za Atlantikem, nemam ceske obcanstvi a ani nijak zvlast srdecne vztahy s Ceskem a povazovat mne za "Cecha" jen kvuli tomu, ze jsem se tam narodil a vyrostl, mne muze jen naprosto nepricetny magor. Jsem v Cesku cizincem vice nez ti Ameriku nenavidici americti "ex-patrioti" zijici dnes v Praze.

Svuj vztah k Cesku jsem vysvetlil uz mnohokrat, ale je to porad prehlizeno, obzvlast temi, komu semtam slapnu na kuri oko a oni pak citi potrebu mi to "rict".

Takze repete: Mam totalni neuctu a disrespect vuci Ceske republice jako entite (protoze se nikdy neoprostila a nedistancovala od spiny komunismu), naprosto nedrzim ve vaznosti vasi vladu a a statni organy (z tehoz duvodu, vas system je jen smesi neokomunismu a neonacismu - nema s demokracii nic spolecneho) a nemam rad ani 95% vaseho obyvatelstva, protoze 95% obyvatelstva CR je obycejny post-komunisticky dobytek, zviratka a ovce. Vasi zdegenerovanou mladez zajima jen "papat, mrdat a kakat". Je mi to lito, ale je to tak.

Co ale mam rad a mam v ucte (a proc se Ceskem zatim porad zabyvam) je 5% vaseho obyvatelstva, ktere je porad, navzdory te hruze okolo vas, porad jeste normalni. Do tech 5% (tedy plus minus pul milionu lidi) patrite vy, ctenari meho blogu, mi pribuzni a pratele a zbyvajicich 499 900 lidi, ktere sice neznam, ale urcite jsou fajn a normalni.

DOVOLTE MI, PROSIM, VY VLASTENECKA PRASATA, MIT RAD PUL MILIONU LIDI Z CESKA!!! NENI VAM TO DOST?

A konecne se dostavam k vlastni pointe, proc to pisu. Drzim ten muj oblibeny pul million Cechu v takove ucte a uznani, ze vzdy predpokladam, ze vsichni z toho pul milionu chapou veci tak, jak je chapu ja, jsou stejne chytri jako ja a aspon cast je urcite jeste chytrejsi nez ja. Zaryte odmitam uverit, ze z meho oblibeneho pul milionu je nekdo blbejsi nez ja - ze by naprosto nechapal, co pisu a co chci vlastne rict.

A to je ta bolest, o ktere jsem se zminil v nazvu. Boli mne velice, picha mne v zebrech a tizi na dusi, kdyz se nekdo z mych pratel, lidi, co mam nekdy az nekriticky rad, nekdo z mych pribuznych nebo zbyvajiciho poctu do pul milionu , zacne stavet do pozice, za ja snad "urazim Cechy" a tim urazim i je same.

Proc se propanajana ztotoznujete s luzou, s tim lidskym ceskym dobytkem? Proc se stavite do stejne pozice, jako par dnu po valce obyvatele vesnice Dachau, kteri svatosvate tvrdili, ze nikdy nevedeli, co se delo za tou zdi ??? To vam ten pohled na Hradcana stoji za to? Taky byste si hodili kamenem do okna zidovskeho (nebo vy treba vietnamskeho?) obchodu nebo horici synagogy a pak presvedcene tvrdili, ze jste si mysleli, ze jde jen o nejaky poulicni "kulturni festival"?

Proc mam ja sam uz pres dvacet let ten pocit, ze jsem jako Zid, stojici na vnejsi strane plotu Osvetimi a bavici se s temi uvnitr a vysvetlujici jim, ze by meli vzit roha a oni mi za tim plotem neveri (prestoze jsme se predtim znali radu let) a volaji na mne pres ty draty: "Ty urcite lzes, my tady mame svoje jistoty a zdravotni peci, a kdyz nam vytrhaji zlate zuby nebo amputuji ruce, tak nam hodny pan doktor Mengele vzdy da Aspirin, cely svet nam pana doktora zavidi, a kazde rano mame tady zarucenou nejakou slichtu k jidlu, u vas neni zarucene nic, rikali to v taborovem radiju a vubec je to tady nas domov a ty tahni do prdele!"

Tedy neco takoveho, jako kdyz Franta Kopecky napsal: A uplne me ,,bere,, jak napadaji pana Hedvicka za to, co jim napise, kdyz to je naprosta do oci bijici pravda.

Vidim to vsechno jako svou vlastni chybu. Porad si - ja blbec - myslim o Cesich, ze jsou lepsi nez asi jsou. Tedy jako to napsal Moe: Vy holt Cechum davate porad vetsi kredit nez si zaslouzi, asi je nechcete zaradit mezi narody tretiho sveta, jinak by jste se nad privazane invalidni zidli ve spitalu ani nepozastavil.

Stydim se za svuj spatny odhad situace a ze do tech Cechu vubec nevidim.

Ludze bacha!

17. listopadu 2012 v 14:31 Clanky osvetove
"Ludze bacha, ludze bacha, salena masina z Bardzejowa sine sa na persu sibu - nenachodzite, neiste ci zastawi!"- Hlaseni nadrazniho rozhlasu v Trebisove.


Jo a nedotykejte se dratu spadlych na zem. To taky.

Invalidni voziky..

16. listopadu 2012 v 19:37 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Na obrazku jsou invalidni voziky ve vchodu do nemocnice v Port Charlotte, FL. Foceno v 10 vecer, nikde nikdo, nikde nezamceno, ani voziky nejsou nijak uzamceny, volne komukoliv k pouziti. Dalsi 3 voziky staly vevnitr za temi sklenenymi dvermi.A zde vidite invalidni vozik na poliklinice v Prerove, v 10 rano, jeden, nikoliv sest, a retezem a zamkem privazany k ustrednimu topeni. A napis "Klic od voziku je na vratnici".
Ja tomu rikam "Clash of civilisations" - neboli stret civilizaci...


Studenti z Hané, wake up!

15. listopadu 2012 v 17:05 | Vojtěch Pospíšil |  Clanky jinych autoru
V Jihočeském kraji vznikla po volbách koalice ČSSD - KSČM. Post krajské radní pro školství a kulturu má připadnout Vítězslavě Baborové z KSČM. Studenti třeboňského gymnázia se ale nespokojili s tím, že by na úrovni kraje měl rezort školství řídit kdokoli z komunistů, a pustili se do petice, která tomu má zabránit. Doporučuji článek a reportáž ke shlédnutí zde: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/203339-gymnazistum-v-treboni-vadi-radni-za-kscm-vyhlasili-stavku/

V Olomouckém kraji vznikla stejná koalice a funkci náměstka hejtmana pro školství má rovněž obsadit komunista: Zdeněk Švec. Studenti i učitelé z Olomouckého kraje ale zatím mlčí. To je chyba.

V situaci ohledně spolupráce ČSSD a KSČM lze vypíchnout tři body, které mohou člověka oslabit v přirozeném antikomunismu a udělat mu v hlavě pořádný zmatek:

1.V Olomouckém kraji nemá ČSSD v zastupitelstvu přirozeného levicového spojence. ČSSD by se mohla spojit s některou pravicovou stranou, což by ale bylo také špatně. Dobře víme, že zvláště koalice ČSSD - ODS bývají na všech úrovních pelechem pro korupci těch nejobludnějších rozměrů. Přesto, že KSČM měla být dávno zrušena, zakázána nebo rozprášena, bych byl velmi opatrný doporučit, aby se v Olomouckém kraji nadále paktovali socani s pravicí. Snahy relativizovat rozdíly mezi pravicí a levicí budou nám konzervativcům vždy proti srsti, i když je pohříchu ta pravice pravící kolikrát jen podle jména.

2.Povolební situace (vítězství levice) se silnou KSČM a zúženým koaličním potenciálem pro ČSSD je výsledkem totální nedůvěryhodnosti, slabosti a zkorumpovanosti pravice. Za této situace se může zdát leckomu žinantní hrát na ohranou antikomunistickou strunu. Navíc, když nás stále s komunisty vychytrale straší také kdejaký "pravicový" tunelář.

3.Třetím bodem (těsně souvisejícím s bodem předcházejícím), který nás může zrazovat od reakce proti komunistům, je skutečnost, že politiku a správu věcí veřejných řídí ve skutečnosti mafiáni, kteří mají ve své moci politiky napříč politickým spektrem. V lokálních poměrech tyto mechanismy i jejich aktéry všichni znají, opět se proto může člověk cítit trapně, vytahuje-li jednoduchou (a vyčpělou?) kartu "komunisté vs. základní morálka".

Přesto jsem přesvědčen, že by se studenti měli ozvat a komunistu ve funkci náměstka hejtmana pro školství v Olomouckém kraji netolerovat:

Ad 1) Studenti by se mohli ve svém protestu omezit (trochu sobecky) právě jen na rezort školství. Velká část středoškoláků nejen že nepomáhala budovat komunismus ani dnešní šílený postkomunismus, ale nemohla díky nízkému věku ani volit. Přesto, nebo právě proto mohou říct: "My za zkorumpovanou politiku a složitou povolební situaci nemůžeme. Udělejte si to jak chcete, ale komunistu nám do školství nepodstrkujte. To je pro nás příliš silné kafe, příliš odpudivý symbol."

Ad2 et Ad3) Komunistům je nutné postavit se vždy. Je naopak ostuda to neudělat a vymlouvat se na kdeco. Ano, na pravici nám korupce kvete a o důležitých věcech rozhoduje mafiánský boss (černý vzadu), který ovládá většinu politiků odleva doprava a odshora dolů. To je dobrý důvod se o korupci a mafiány zajímat a šlapat jim na paty, není třeba ale kvůli tomu rezignovat na esenciální antikomunismus. Ten jistě není postačující (neřeší zdaleka vše), ale je nutný (bez něj to nejde, resp. to bez něj jde pěkně z kopce...).

Sociální demokracie nás testuje, zda si zvykneme na komunisty, aby nám je třeba mohla podstrčit v příštích parlamentních volbách. I proto by bylo dobré, kdyby také v Olomouckém kraji mladá nastupující generace hlasitě zvolala: "No way!!! K čertu s vaším komunistickým náměstkem pro školství!"

Vojtěch Pospíšil
www.konzervativnistrana.cz
---
Dodatek mi prisel emailem (jmeno umyslne nezverejnuji):
Poznamka k clanku Vojtecha Pospisila "Studenti z Hane, wake up!"

Soucasny rektor Univerzity Palackeho v Olomouci Miroslav Maslan je clenem Komunisticke strany, coz lze jednoduse overit.
Proto studenti z Hane se mohou viditelne probudit jen pokud studuji na jinych univerzitach, nez te jejich.
Obecne plati, ze studenti na Hane nejsou prilis aktivni, tam cas plyne velmi pomalu.
S pozdravem
Vase ctenarka