Také je vám v Česku smutno?

28. listopadu 2012 v 15:25 | Veronika Žilková |  Clanky jinych autoru
Prevzato z:

Dneska se mi v trafice rozplakala trafikantka, sympatická, bezdětná žena kolem 35 let. "Proč pláčete, stalo se vám něco?" "Nemůžu už číst noviny!" vzlykala "každé ráno, když je otevřu, vypadne na mě beznaděj, pesimismus a zloba. Ani se mi je nechce prodávat, jen tím každému zkazím den!" Zaskočila mě svým smutným ranním blues. Koukla jsem se na titulky:
  • Vláda, která nevládne lidem, ale svým peněženkám.
  • Česko je popelnice Evropy!
  • Kolik zlodějů prokazatelně vytunelovalo a ještě vytuneluje tuhle zemi?
  • Zdražení potravin, zdražení energie, zdražení benzinu.
  • V obchodech se prodává zkažené maso.
Dál jsem nečetla. Už těch pět titulků stačilo, aby ranní smutek padl i na mě. "To teda fakt nemáte veselou práci," snažím se ji podpořit. "Hlavně beznadějnou!" pláče dál trafikantka. "Jeden den čtu, na co se komu přišlo a jak s nimi zatočí a pak už jen následuje ticho a ticho…" Všichni jsou propleteni. Jeden to povolí, druhý to rozkrade a o lup se rozdělí. Aby se kradlo ještě lépe, hospodářství zkrachuje a budou vše dovážet. Rádcové si pak trochu z té "královské pokladny" odsypou a na konci stojí okradený chudý Čech. A navíc bez práce!!!"
Divný stát ...

Žijeme v divném státě. Ve státě, kde zločincům novináři říkají lobisti.

- Ve státě, kde soudí mafie. Ve státě, jehož president krade v přímém přenosu. Co by se asi stalo kdyby při tom chytili Obamu nebo Merkelovou? Tu ostudu by neprezili. U nas se do toho chvili stoura, a za chvili to zapadne do normalu. Proc? Protože, to je normal naší spolecnosti - jako celku - na rozdil od jinych spolecnosti. Bohuzel.

- Ve státě, který ovládají veksláci (lobisté), zloději (tuneláři nebo odkláněči), a dost možná i vrazi (viz Mrázek, Lhotský a jiní).

Při sledování případu Janoušek se nestačím divit. Člověk, který ožralý nabourá, a ženu, která se ho snaží zastavit, bezohledně přejede a skoro zabije, neskončí na záchytce a poté ve vazbě! Tento člověk, přes to, že se snažil uprchnout, aniž by poskytl zraněné pomoc, je propuštěn, aby si mohl obstarat alibi nebo uprchnout jako Krejčíř a jiní. A novináři o tomto zločinci píší jako o lobistovi a bojí se ho označit za zločince, aby se na ně náhodou pan Janoušek nezlobil. A já se ptám?

Co jiného je taková zrůda než zločinec?

A co jiného než zločinci jsou politici a úředníci, kteří tomuto státu ukradli již více jak 1 500 miliard Kč?

A co jiného jsou lidé, kteří mají v popisu práce to stíhat, a oni místo toho to kryjí. Zatím beztrestně.

Toto není demokracie, jak se nám snaží různí lidé v různých médiích namluvit. Tomuto se dá říci kleptokracie, a proto se nelze divit různým výzvám, které s tímto tady chtějí zamést a protagonisty této "demokracie" tvrdě ztrestat.

Co jiného s tímto svinstvem udělat? Z různých odposlechů se dá zcela přesvědčivě odvodit, co za gangstery tu vládne. A to je jen kapka v moři, co unikne ven a nestačí se to zamést pod koberec, jak se říká.

A nejedná se v žádném případě jen o Víta Bártu. Je zcela zřejmé, kdo vládne třeba v Praze, která má obrovský rozpočet. Tito lidé jako Janoušek, Bém, Hrdlička, Hulínský, Kočka a mnoho dalších ze všech politických stran nejsou v žádném případě lobisté a podnikatelé.

V civilizovaných zemích jim říkají mafiáni a snaží se různá takováto zločinná společenství potírat.
U nás, v divné zemi, ale ten nejvyšší se mračí, že se to dostává na veřejnost. Nemračí se, že se to děje. On totiž špinavé peníze nezná. Ti, co by měli být nejkompetentnější k tomu tyto věci řešit, si říkají protikorupční vláda a nedělají nic.

Jak nám řekl novinář Spurný v Hyde parku ... "ze 14 zákonů Evropské unie, namířených proti korupci, praní špinavých peněz atd., vláda ratifikovala už celý jeden." A to uz v EU nejaky patek jsme. Prostě jsme divna společnost žijici v divném státě.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 29. listopadu 2012 v 13:26

Je.

2 Eda Eda | E-mail | 30. listopadu 2012 v 2:50

Na Václaváku 17.11 bylo ne milion - jen pár tisíc demonstrujících, navíc většina odborářů, kteří chtějí jen sockomanče na trůn... ofce byly doma... tak co... :-(

3 Luis Luis | 30. listopadu 2012 v 4:56

Uz nemuze byt hure, brecel pesimista. Optimista koukl na situaci a zkonstatoval : Ale muze !
Zpytujte svedomi Zilkova, copak jste delala poslednich dvacet let ?

4 ostravak ostravak | 1. prosince 2012 v 19:51

V Cesku je mi vetsinou smutno kdyz tam jedu na navstevu a veselou naladu vzdy ziskam kdyz z toho Svejkistanu odletam domu. :-P

5 AwakenCS AwakenCS | E-mail | 1. prosince 2012 v 19:57

Ja se tady v Cesku uz delsi dobu citim jako cizinec, problem je ten, ze nez odtud vodkragluju, musim tu dokoncit jeden business, kterej mi zajisti pasivni prijem, jedna se o mezinarodni firmu, ktera je zastoupena i za Atlantikem....

Ze sve zkusenosti, pac jsem se tu narodil a ziju doted, mohu rict, ze zde je slusna stredni trida, ktera ma kapitalisticke vzdelani, ovsem tech socialistickych budizknicemu je zde porad velka vetsina, i proto ty posledni volby dopadly tak, jak dopadly...

Ve Zline jsme otevrene protestovali proti koalici komunistu a KSCSSD, byli nas bohuzel jen stovky, to sami se ted udalo v Ceskych Budejovicich...doufam, ze i v dalsich mestech dostanou rozum a vyjadri svuj nesouhlas, i kdyz to bylo demokraticke vyjadreni obyvatel....to je ten problem, NE, ja proste odmitam zit ve state, ktery si i po dvacetitrech letech voli vrahy svobody, takovy lid je mi cizi, uz se tesim za krajany do zamori...

V Cesku to na zadnou velkou zmenu k lepsimu tedy nevypada, spis naopak, je tu hrstka lidi, kteri to maj v hlave srovnany a dokazi zit v kapitalismu, pac maji financni vzdelani a dari se jim, ale ta vetsina je tak omezena, ze si zrejme nevsimli, ze se tu davno zmenil rezim, neb stale ziji socialisticky....fujtajbl, az to tu bude oficialne rudnout a pujde do tuhyho, zkusim s sebou vzit par svych nejschopnejsich znamych (nepochybuju, ze by nechteli odejit) a ihned odsud zmizime, driv nebo pozdeji.

Ceska republika je mrtve telo, jehoz duse sidli za jeji hranici, v exilu. Smutne je ovsem to, ze i kdyz se cast dusi navratily do svych starych tel, nepoznaly jej a se smutkem se vratili do svych staronovych domovu, jako např. Jan Drábek...jak bych to zakoncil...zbyly jen roztrousene 'enklavy civilizovanych Cechu', jinak je to tu zamoreno rudou rakovinou, ktera zustala v lidech doted, vetsina naroda vidi ve statu stale mesiase a ne partnera, radeji si nechaj diktovat do zivotu statem a nemaji kuraz prevezmout osobni zodpovednost, i kdyz mame 'svobodu'...takovy lid si zaslouzi zase jen diktaturu, vzdyt si sam zvolil, jak v 48., tak i nedavno do kraju a s nejvetsi pravdepodobnosti i pristi volby...i kdyz v 48.za tim stala euforie konce valky a osobozeni rudou armadou, dnes za tim nestoji nic jinyho nez neznalost, hloupost, naivita a zabednenost, okey, preju jim to, ale JA se toho nezucastnim, nejsem 'savage', ale 'civilised man' i hope...bye

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama