Prosinec 2012

Ti nejschopnejsi byli v KSC...

4. prosince 2012 v 14:09 Clanky jinych autoru

Autor: Lenka Moutelíková, @enigmatahari

Poznamka R.H.: Tohle neni zeme pro mne. Vite co? Fuck you i s vasim Ceskem...


Vzpominky V. Burese...

3. prosince 2012 v 15:03 | MUDr. Jaroslav Lhotka |  Clanky jinych autoru
V. Bureš o prvorepublikové generalitě, poválečných soudech a soudcích

Krátce po bitvě u Zborova (2.7.1917), kdy došlo k přejmenování obou našich pluků, se zrodila I. divize - husitská, v čele s plukovníkem Josefem Švecem. Po přísaze na husitský prapor I. divize to šlo s vojenskou morálkou rapidně dolů, až se z toho velitel divize, plk. Švec, zastřelil. Tento jeho počin odsoudil starodružiník Petřík (pozn. Lhotky, jak mu sdělil syn generála Petříka).

Po Švecovi byl jmenován velitelem I. divize plukovník Karel Voženílek, husita zjevem i chováním. Důstojníci jím byli především vyzýváni k výstupu z katolické církve. Byl to on, kdo dal popud ke zhotovení fotomontáže, jak papež Benedikt XV. světí vojenské zbraně rakouské armádě. Fotomontáž byla udělána z fotografie, na které papež světil rakve po důlním neštěstí. Dle uvězněného generála Syrového po 2. sv. válce v Kartouzích, byl Klecanda u Zborova velitelem roty I. pluku a i on, stejně jako Syrový, vystoupil z katolické církve. Kdo nevystoupil byl Petřík, u Zborova druh Gajdy, jenž si mu postěžoval na neschopnost carského velitele, podplukovníka Zembalevského, vydat rozkaz k útoku na rakouské pozice. Vladimír Klecanda byl potom ihned povýšen na kapitána, účastnil se bojů s bolševiky, ale bez valných úspěchů a po válce až do r. 1925 nezastával žádné významné místo v čsl. armádě. Přesto se odvrátil od generála Gajdy, své Mene Tekel si tak psal po r. 1925, vetřel se do přízně Hany Benešové jako generál Vilém Plaček, svými milostnými pletkami upadli v nemilost ministra zahraničí Beneše a ten oba poslal s československou vojenskou misí, ve které generál Plaček zastával funkci náčelníka mise, vyřešit spor o Grand Chaco, trvající od r. 1932 mezi Bolívií a Paraguayí. Čsl. misi si vyžádala Bolívie. Ve válce o Grand Chaco se Václav Jílek, jako konzul pro celou Jižní Ameriku, seznámil s Klecandou. Vyprávěl o tom po r. 1945 jako vězeň v Kartouzích, co stálo v pozadí, že byli oba odsunuti do Jižní Ameriky. Proto i Jílek musel být zameten pod koberec.

Po návratu Klecandy z Bolívie ho Beneš poslal jako vojenského atašé do Itálie k Mussolinimu a tam Klecanda, především jeho manželka, načichli korporativismem. Po 2. sv.válce byl zatčen, postaven před Národní soud, ale byl osvobozen. Dlouho na svobodě nepobyl, skončil jako Jan Masaryk, ale okna na rozdíl od Jana Masaryka za sebou nezavřel. Jeho žena byla velmi hezká a vzdělaná, znala 4 jazyky (pozn. Lhotky, co věděl V.Petřík).

Co se týče generála Josefa Svátka, to byl rodák z mého okresu Vysoké Mýto, rodák ze Štěpánova u Skutče. Když se v Rusku tvořila II. divize, byl pověřen velením 6. Hanáckého pluku, s nímž se navrátil do vlasti. Jako brigádní generál velel 24. brigádě v Mukačevu. Často jsem jej ve Skutči potkával v uniformě divizního generála. Naposled jsem viděl generály Svátka a Syrového v plné parádě při slavnostním odhalení pamětní desky padlým skutečským legionářům u Zborova dne 2.7.1937, naslouchal jsem projevu generála Syrového, vzdálen od obou 5 metrů.

Prohradní generálové Eliáš, Svátek, Voženílek, Bláha, Bílý, Vojta, co šli za Benešem jako svobodní zednáři, sklouzli za 2. sv.války po zednářské maltě pod gilotinu nacistů. Ti z legionářů, kteří šli krvácet za Benešovy zrádné spojence, též za moc nestáli, neboť byli ve službách zla a komunisti je pak po únoru 1948 zavřeli. Nejvíce na zednářskou politiku doplatili ihned po válce ti čestní; do ničeho se nehrnuli, když zjistili, jaká špína je politika dělaná Benešem.

Počátkem ledna 1946 vyjela z chrudimské věznice další dodávka odsouzených do Kartouz. Po příjezdu nás rozdělili do studených cel na I. a II. oddělení. Chodbaři přinášeli slamníky vycpané slámou se sněhem, k přidělenému slamníku jsme dostali po jedné dece. Netopilo se. Ráno byla snídaně: šálek černé bryndy z melty a k ní 15 dkg suchého chleba. Nic víc! Po snídani přišel velitel I. oddělení, vrchní strážmistr Novotný (bydlel v nedalekém městečku Železnice) s písařem-muklem, bývalým děkanem z Husince, páterem Josefem Mojžíšem, příbuzným ministra, pátera Josefa Plojhara. Po válce byl zavřený za to, že u sebe na faře ukryl před rudými gardisty německou matku se synem, jenž utekl z wehrmachtu. Poskytl jim azyl jako Samaritán. Písař Mojžíš pak zapisoval, kdo z vězněných bude navštěvovat nedělní ranní bohoslužbu. Kdo se přihlásil, musel být připravený v neděli před 8. hodinou, abychom byli odvedeni do kartouzského kostela. Jednu neděli sloužil mši jičínský děkan Rohleder a střídal se s jičínským kaplanem P. Václavem Zemkem, jehož jsme si hned oblíbili, protože nás oslovoval "miláčkové moji", nikoliv "přátelé", neboť dobře věděl, co jsme zač a proč tu sedíme v kasamatech. U oltáře jim ministroval páter Mojžíš a Ignác Hájek, příbuzný královéhradeckého ThDr. Františka Hájka, kterého pak komunisté zavřeli do Kartouz. Na kůru zpívali generál Jan Syrový a bývalý ministerský předseda, agrárník Rudolf Beran.

Od ledna 1946 jsem spal na cele řemeslníků č. 10, na I. oddělení, nad vlajkařem Karlem Brožem z Jičína. Karla tam přivedl velitel I. oddělení Novotný, aby byl mezi slušnými vězni, protože neměli lepšího řemeslníka-dřevomodeláře pro jičínskou Knotkovu továrnu. Při mši jsem sedával vedle Karla Brože. Brož dále dělal kvalitní práci, za pět halířů na hodinu. Bachaři měli nábytek zhotoven velmi lacino, stejně jako ministr spravedlnosti Prokop Drtina, národní socialista. Dělal se pro něho nábytek z kavkazského ořechu s intarzovanými liliemi. Pracoval na něm taky Brož. Jenže Drtinu komunisti zavřeli a nábytek za babku koupil šéflékař věznice, zdravotní rada, komunista MUDr. Otto Roubíček, bydlící v nedaleké Železnici, první ředitel OÚNZ Jičín po jeho zřízení. Jako Žid přežil Osvětim a stal se komunistou.

Ustrnul jsem v úžasu, když do Kartouz přivezli v r. 1947 generála Syrového s agrárníkem Beranem z Pankráce. Tehdá oba dostali 20 let vězení. Komunisti žádali pro Berana trest smrti. Po únoru 1948 proto dostal doživotí a zemřel v Leopoldovské pevnosti, fyzicky zlikvidován.

Když jsem byl převezen do lomu u Práchovic, v r. 1952 tam přivezli skupinu asi 15 kulaků od Přelouče a Čáslavi. Mně do party přidali jednoho z nich. Byl to vysoký, statný a snědý sedlák, asi 55 let věku. Byl jsem rád, že za něho nebudu muset dotahovat normu. V lomu jsme měli boudu a tam se svačilo. V partě bylo 8 muklů. Sedlák si sedl naproti mně, zakroutil si knír a já na něho civěl, když jedl. "Co na mně vidíš?" pravil ke mně. "Ale vidím tu podobu s plukovníkem Josefem Zmekem, velitelem vysokomýtské posádky, za první republiky!" Sedlák dal prst na ústa, abych nemluvil před bachařem. Na cele mi potom řekl, že to byl bratranec. Jako starodružiník bojoval u Zborova, u Bachmače utrpěl těžké zranění a střepina od německého granátu mu způsobila ve tváři ránu. Aby jizva nebyla vidět, dostal povolení nosit plnovous. Navrátil se do vlasti jako velitel 11. pluku, v hodnosti plukovníka. Byl v nemilosti Beneše, protože odmítl vstoupit do zednářské lóže. Od něho jsem se dozvěděl mnohé ze Zmekova života a konce.
---


Modigliani

2. prosince 2012 v 21:06 | Ross Hedvicek |  Nesouvisla zamysleni...
Muj posledni obraz, akryl na platne, jmenuje se Modigliani...


Santana

2. prosince 2012 v 0:14 Clanky jinych autoru
Jen zkousim co bude v Cesku videt a co ne - je to zpusobeno tim, ze Cesi zrejme neplatili royalties muzikantum a tak byli zablokovani. Coz mne privadi k uvedomeni si, ze Rusi NIKDY neplatili zadne royalties - a proto tam dodnes poslouchaji Allu Pugacovu...
A tohle uz neni Santana:
A vy za tim virtualnim ostnatym dratem (co vy ho nevidite) mi prosim napiste, co vidite a co je u vas "zakazane". Dekuji.

V Evropskem parlamentu je pekelne tempo...

1. prosince 2012 v 22:29 Clanky jinych autoru
V Evropskem parlamentu panuje pekelne tempo. Kazdy poslanec udajne bere 12 000 Euro za mesic. Snad proto Ceskou republiku zastupuji v Evropskem parlamentu jen byvali komuniste (Richard Falbr, Ransdorf, Mastalka, Kohlicek, Remek ani nemek), havloidi (Spidla, Roithova) a jini zkorumpovanci (rudy Cyril Svoboda). Dalsi jmena jiste doplnite sami.


12 000 Euro

12 000 Euro

12 000 Euro

12 000 Euro

12 000 Euro

12 000 Euro

12 000 Euro

12 000 Euro

12 000 Euro

A jak se mate vy, mi ctenarove a ctenarky? Jeste mi chcete vycitat, ze mluvim sproste, kdyz
vidim tyhle kurvy komunisticke?

Treba Richard Falbr, komunisticke prase, ktery vyucoval arabske teroristy v zarizeni Ministerstva vnitra CSSR v Zastavce u Brna. Uz je tim Europoslancem od roku 2004 (ve volbach 2009 funkci obhajil), takze je tam 8 let. To je 8 let krat 12 mesicu (nemaji trinacty plat?) krat 12 tisic Euro. A to je .... 1 milion 152 tisic Euro. A tohle hovado se vam, co jste kdesi cinkali klici a verili stejne svini Vaclavu Havlovi muze jen smat (cestou do banky, kam si jde ty prachy ulozit).

---


---

Wilmington...

1. prosince 2012 v 21:36 | Ross Hedvicek |  Nesouvisla zamysleni...

Vyseuvedena verze udajne neni videt v Cesku, v Nemecku a podobnych "EU" statech. Takze zde je verze pro lidi za virtualnim ostnatym dratem:


Dejte mi vedet, jestli to funguje.

Indie ma talent...

1. prosince 2012 v 18:09 Clanky jinych autoru
Zhlednete to prosim cele. Muj komentar je: Tohle jsou Obamovi volici a lide, kteri potrebuji Obama care. Ovsem skutecni hrdinove jsou asi ti, co pak uklizeli ten bordel na jevisti.