Leden 2013

Ach, Cechy krasne, Cechy me!

20. ledna 2013 v 21:12 Clanky jinych autoru

Vy mrtvi, spite hluboko
a my tu jako vase stiny
zijeme jenom na oko
na druhe strane hliny.

Zpev kohoutu a jezu sum
pomalu cizim usim patri.
Spilavali jsme cikanum
a ted jsme jejich bratri.

Frantisek Hrubin, Jobova noc, strana 19, vydano 1948 nakladatelstvim Prace.
---
Foto z centra Prahy: Blanka Havlickova, 20.ledna 2013

V Praze protestovalo 200 lidi proti komunistum...

20. ledna 2013 v 16:09 | Ross Hedvicek |  Nesouvisla zamysleni...
V Praze protestovalo 200 lidi proti komunistum. 200 lidi!!! V milionove Praze. To je uzasne. Vic se jich nenaslo, co by protestovali. Ti zbyvajici jsou spokojeni.

Tvrdim, ze kdybych ted tady oznamil, ze tehdy a tehdy budu stat na Vaclavaku u kone a kdo se chce se mnou osobne seznamit, tak muze prijit - TAK TAM PRIJDE VIC NEZ 200 LIDI !!!

Vam uz neni pomoci.
---Tri poutnici...

20. ledna 2013 v 14:18 | Prislo emailem |  Clanky jinych autoru
U osamělé farmy v daleko od města zazvoní tři poutníci - žid, muslim a Kalousek.

Farmář jim otevře a oni prosí o nocleh.
"Mohu vás ubytovat, ale mám v domě místo jen pro dva. Jeden bude muset přespat ve chlévě."
"To nevadí," říká muslim, "jsem zvyklý na nepohodlí."

Za chvíli znovu zvonek, farmář jde otevřít a za dveřmi muslim:
"Já jsem sice slíbil, že přespím ve chlévě, ale nikdo mi neřekl, že je tam taky kráva.
Tak to opravdu nemohu spát v místnosti se zvířetem."

"Mně kráva nevadí," řekne žid, "přespím tam já, ať nejsou potíže."

Za chvíli zvonek, farmář jde otevřít, za dveřmi žid: "Mně opravdu kráva nevadí, ale tam je taky prase. Nezlobte se, je šábes, nemohu sdílet jednu místnost s něčím tak nečistým, jako je prase."

"Prosím vás, vy toho naděláte," houkne Kalousek. "Ve chlévě budu spát já a hotovo. Dobrou noc!"

Za chvilku zvonek.

Farmář jde otevřít a za dveřmi kráva a prase...

Mesto, kde bych se bal...

19. ledna 2013 v 18:53 Nesouvisla zamysleni...
Staromestske namesti, zima, chlad a mraz i v lidskych dusich... a vsude sami Rusove, na ulicich, v obchodech... asi prijeli volit prezidenta.

Foto: Blanka Havlickova, 19. ledna 2013, pravym kliknutim mozno fotku zvetsit na vyssi kvalitu


Ostuda vedení KPV v přímém přenosu ČT1

18. ledna 2013 v 14:49 | Jiri Wolf |  Clanky osvetove
ČT1 právě vysílala v pořadu "Máte slovo" výrok Petra Hájka - vicekancléře Klause. Hájek v 15. minutě pořadu přečetl celému národu jako hlavní podporu amnestie dopis politických vězňů Kavalírové, Šedivého a Žídka prezidentovi o plné podpoře jeho amnestie lupičům a tunelářům..!!!

Jsem naprosto zhnusen touto pokryteckou sebrankou schvalující tak očividnou vlastizradu na lidech. Sami se tak stali vlastizrádci.. Měla by je Rada KPV ihned vyloučit z KPV, jdu zvracet..


Prohlašuji:

Jsem nadmíru zhnusen, co předvádí paní Naděžda Kavalírová se svou partou z KPV. Konfederace politických vězňů České republiky se tak sama touto ostudou nadobro dehonostovala a zkompromitovala v očích nejenom domácí, ale i zahraniční veřejnosti! Souhlasit s korupční amnestií, v podstatě s vlastizradou duševně nemocného prezidenta Vácava Klause, nemůže soudný člověk, ale buď jen blázen a nebo člověk bez morálky, cti a bez svědomí! Já se od prohlášení Konfederace politických vézňů veřejně distancují a pevně věřím tomu, že také většina bývalých muklů si zachovala čest a jednání rudé carevny odsoudí! Svým prohlášením, že schvaluje rozhodnutí prezidenta s vyhlášením jeho amestie a dále, že mu vyadřuje plnou pdporu, tímto paní Naděžda Kavalírová poškodila dobré jméno této Konfederace a v podstatě se cíleně vydala proti zájmům této organizace, aby ji od základu morálně zničila! Tím hrubě poškodila stanovy KPV, která měla být naprosto apolitická, tedy nestranická. Snaha o loajálnost ku hlavě státu, a to za každou cenu, až nechutným podlézáním, vyústila až do obludného extrému, který v historii KPV snad nemá obdoby. Jiří Čech Wolf, Praha
---

Od: Milan Janca <MilanJanca@seznam.cz>
Datum: 18. 1. 2013
Předmět: Reakce byvaleho clena KPV
Kavalirova, Sedivy a Zidku!
Vy nemate pravo reprezentovat politicke vezne. Mne pripravil ustecky soudce Berka o ca. 100 000 Kc a vy to svou podporou Klausove nicemne amnestie jeste verejne schvalujete? Pak nejste nic jineho nez ta celadka, ktera krade a tuneluje ve velkem! Propadnete se hanbou, servilni gerontokrati. Drzite se vasich smesnych postu u KPV jako lejno kosile. Kazdy, kdo vas kritizuje a kritizoval v minulosti mel pravdu. Tahnete uz k certu, Kavalirova, Sedivy a Zidku! Stydim se za vas!
Milan Janca, Mnichov, clen KPV od 21.08.1990 - nastesti jiz byvaly
---

Sent: Saturday, January 19, 2013 3:54 PM
Subject: KPV-Kavalirova/Sedivy/Zidek
Nebudu vas tri vubec oslovovat,jelikoz si to vubec nezaslouzite!
To,co jste pronesli za projev,jako vasi podporu amnestii mafiana a tunelare Klause vas velice vyznamenava v tom,
ze jste pokrytci,siroko a daleko velmi vznesenych pochlebovacu.
Co jste prohlasili,je de facto urazkou pesti do obliceje vsem slusnym rehabilitovanym byvalym politickym veznum,kteri
museli nezakonne trpet pod nenavisti komunisticke teroristicke diktatury rudych plebejcu,jejich veznenim,tyranim,zabitim
a vrazdenim!
Vy nejste charakterove vubec hodni toho,aby jste zastupovali tyto lidi ! ! !
Jste charakterove patolizalske hyeny o kterych musim pochybovat,zda jste vubec byli take politictimi vezni.
Zda-li jste jimi byli,pak moho soudit z vaseho prohlaseni a jednani,ze jste ve veznich byli konfidenty.Moralne nic jineho
jste nemohli byti !
Jsem rehabilitovany politicky vezen,ktereho ruda teroristicka diktatura protizakone veznila 5 let jako svobodneho obcana
dvojiho obcanstvi,coz je jednoznacne prokazatelne.Musim se za KPV stydet,ze takovi charakterovi senilni sasci tento
spolek ci svaz vedou.Byt mnou tak by zbyvalo jedinne reseni-vas s okamzitou platnosti vyloucit !
Uctu spoluobcanu si clovek muze ziskat pouze svymi ciny,jednanim,charakterem,aurou a svym prosazovanim svobody
a demokracie ! Vy z toho vse nemate vubec nic a proto jste schopni udelat to,co jste udelali ! Podporili mafiana Klause
svou podporou shnile amnestie.
Jak si vubec dovolujete neco prohlasit jmenem jinych?Je dosti mozne,ne-li pravdepodobne,ze vas bude cekat soudni
popotahovani.Jste lidsky odpad,ktery patri na smetiste.
Jan Kraus
Lenbachplatz 5
D-86529 Schrobenhausen,Bavorsko
---
Od: Dus Jan
Datum: 20. ledna 2013 4:33:20 GMT+01:00
Předmět: Re: Fwd: Re: Re: Fwd: Reakce byvaleho clena KPV

Politickym veznum: Jsem politicky vezen s obrovskym zpozdenim, az z osmdesatych let. Sedel jsem jenom necelych trinact mesicu. V srovnani s tim, co Vy jste zakusili v padesatych letech, pro mne byla ruzynska veznice v letech 1986-7 "statnim hotelem". Necitim se Vam roven. Presto Vam chci predlozit jednu kritiku a jeden podnet. Kritika: Je vrcholem drzosti, ze dnesni vedeni KPV podporilo Klausovu amnestii pro mafianskeho soudce Berku a dalsi jemu podobne zlocince, zcasti komunisticke. Podnet: Nemela by Kavalirove, Sediveho a Zidkova vlada v KPV skoncit? Aby Vam, politickym veznum z padesatych let, uz prestali delat ostudu? Vy, kteri mate blizko k spisovateli, dramatiku a scenaristovi Jirimu Stranskemu: Nechcete se ho zeptat, zda by v zajmu dobreho jmena politickych veznu neprijal kandidaturu na predsedu KPV? (Uvazoval jsem o tom, zda bych nemel ze solidarity s vyloucenymi bratry Hejtmankem, Hucinem, Preslickou a Zahradkou z KPV vystoupit. Neudelal jsem to, protoze jsem nechtel ztratit moznost dochazet na vyrocni schuze sve pobocky, Praha 150. Na posledni schuzi jsem pri jedne volbe jako jediny zvedl ruku proti Kavalirove. Timto nicotnym gestem jsem ovsem predsedkyni nemohl poskodit. Ale Vy, politicti veznove z padesatych let, byste mozna mohli predsedkyni konecne uz svrhnout. Nestalo by to za pokus?) S pozdravem Jan Zeno Dus, Praha-Sedlec (rocnik 1931).
---
---
Od: J.KUBÍK <JKPE@seznam.cz>
Datum: 18. ledna 2013 18:15:21 GMT+01:00
Komu: "Jiri Wolf" <jiri.wolf.52@gmail.com>, <johnsuark@t-online.de>, <vladimir.m.hartman@email.cz>, <hrot.plzen@seznam.cz>, <milanjanca@seznam.cz>
Předmět: SPV . Sdružení politických vězňů

Ahoj Vladimíre, Jirko, Honzo, Mílo a Milane.

Kontak pro stížnosti na KPV (nikoli KVP) je : ustredi@kpv-cr.cz
V říjnu na valné hromadě v Olomouci se bude KPV na 90% rozpouštět. Poprvé s tím souhlasím a vidím to jako jedinou možnost, jak se zbavit těchto neskutečných hajzlů a bezcharakterních zrádců. Už aby to bylo ! Předsedové poboček jsou Kavalírce tak zavázaní, že jí totiž sami nikdy neodvolají.

Honza má pravdu, že jde v KPV o odporné pochlebovače a patolízaly.Kavalírová, Šedivý a Žídek (předseda Ostravy) se prostě v prezidentské krizi postavili za svého člověka, který jim dal medalie. To je celá příčina toho skandálu - to je to obrovské pokrytectví a ten dopis plný podpory čtený v televizi. Koupený vděk medailemi prezidenta. Navíc Kavalírka je nár. socialistka, tedy socialistka. Její manžel byl v 50. letech !!! členem KSČ a soudcem Krajského soudu v Praze a pak legislativcem tvořícím na ministerstvu vnitra zákony. Možná, že i ty zákony vraždící Miladu Horákovou a spol. a zavírající 1/4 milionu politických vězňů.

Ta lustrace je ale v KPV stále povinná, nebyla zrušena. Bývalí komouši a kriminální živlové z StB už sice od roku asi 1992 v KPV nejsou, ale oni je plně nahradí bezpáteřní prospěcháři korupčníci. KPV už dlouhou dobu nezákonně odmítá vstup nových členů (proč asi) a na jejich přihlášky nereaguje, že ti Honzo nikdy neopověděli? Langrovi taky ne. Ani za rok.

Já sám nemám už pár let vůbec jistotu, zda v KPV zůstávat anebo odejít. Jsou pro i proti. A dneska nejsem schopen nikomu ani Jirkovi ani sobě poradit, zda zůstat nebo ne. Prostě Jirko nevím..! Mám tam plno skvělých přátel, kteří ale neodejdou, protože je jim 80 let a už jsou prostě konzervativní a unavení, vyhýbající se kontroverzím. Ale za jejich pošlapaná práva se vždy na schůzi pobočky jako mladší mohu postavit a prolhanému předsedovi nakopat zadek.

Kontakt na SPV - Sdružení bývalých politických vězňů je :
info@politicti-vezni.cz
bergmann@politicti-vezni.cz
předseda Ladislav Bergmann
web : www.politicti-vezni.cz/kontakty
Jsem pro, abychom tam vstupovali. Ale nevím, zda jsou plně funkční. S Jirkou jsme jim myslím poslali přihlášku před rokem a nic. Na maily neodpovídají. Počítejme i s jejich stářím. Jedině, že by Honzu udělali místopředsedou.
Jirka K.


---------- Původní zpráva ----------
Od: <vladimir.m.hartman@email.cz>
Zdravím všechny,
otevřete si www.politicti-vezni.cz - a tam najdete veškeré kontakty na Sdružení bývalých politických vězňů - je to ona "nová KPV", jak píše Jirka.
Je tam i přihláška, stačí ji vyplnit a poslat. Upozorňuji, že na rozdíl od KPV, se striktně vyžaduje lustrační osvědčení. Roční členský příspěvek činí 150,- Kč.

Vladimír Hartman.

---------- Původní zpráva ----------
Od: Jiri Wolf <jiri.wolf.52@gmail.com>

Jiná KPV už existuje. Založil jí již zesnulý Stránský a je to sdružení do kterého se můžeš přihlásit jako člen. Jsou to lidé, které nechala Kavalírová vyhodit, tedy slušní lidé.


Smrt jeste neni konec…

13. ledna 2013 v 18:09 | Ross Hedvicek |  Nesouvisla zamysleni...
Lhal jsem a bylo mi lhano
bral jsem a bylo mi brano
delil jsem smrt a uklad o zivot byl mi dan
miloval jsem a snad jsem byl taky milovan
takze bych uz chtel jenom znat
co se mi tady muze jeste stat ?

Jsem velice unaveny a Jirka Wolf je vazne nemocny. Citim se nehorazne stary a opotrebovany a boli mne vsechny stare rany, zlomeniny, prustrely a vlastne cely clovek. I kdyz se citim kvalifikovan komentovat na cokoliv, tak netvrdim, ze vim vsechno, ani zdaleka ne. Nevim, co je na druhe strane. V nedeli rano chodim meditovat na plaz v Englewoodu, Florida, kde jednoho blize neurceneho dne rozsypou muj popel do more. Z more jsme prisli a do more se vratime. A tak ani nevim, zda ma cenu porad na neco cekat a az priste a uvidime a az udelam tohle a tamto… znate to, ne? Je smrt vubec konec toho vseho?

To, ze se citim kvalifikovan komentovat na cokoliv prislo az s extremnim narustem zivotnich zkusenosti (o ktere jsem se neprosil) a vyslednym nazorem na svet, ze je mi vsechno u prdele (a nebo jak ja rikam "I don't give a flying fuck!"). Kdo to nezazil, tak at o tom nemluvi, kdo neprisel blizko ke smrti, tak at radsi ani nerika "uprimnou soustrast". Uz to bude tri roky, co mi zemrela manzelka. Smrt se da oddalit, ale ne zastavit. Zivot je smrtelna choroba. Vzdy to skonci stejne. Manzelka mela nador v mozku - anaplastic astrocytoma - nador ve tvaru morskeho jezka, s ostny trcicimi do vsech stran. Na neco takoveho se umira do sesti mesicu. I se smrti se da bojovat. Misto sesti mesicu jsem ji udrzel nazivu 12 let. Neskryvam, ze mne to poznamenalo a jsem nekdo uplne jiny, nez jsem kdysi byl. Bylo to horsi nez dlouhy seznam mych vlastnich zraneni. Od te doby uz rikam, co si o kom myslim, je mi jedno zda si nekoho znepratelim svym nazorem a nezalezi mi na tom, co si o me mysli jini. Opravdu ne - I don't give a flying fuck!

Jirka Wolf napsal:

Od:Jiri Wolf <jiri.wolf.52@gmail.com>
Datum: 13. ledna 2013 11:31:15 GMT+01:00
Předmět: Asi Vám humřu
Váš Jirka Wolfík Vám doma pomalu humírá v kanafasu, a nikdo si na něj nevzpomene. A já na Vás ano! A to s láskou! Jen na Baních jedna malá psí slečna Fifinka, kterážto tam pláče a ptá se po Jirkovi. Dycinky mi přinesl něco dobrého na zoubek. Jedině té patří pochvala. Moc se omlouvám, že Vám humírám, ale ta potvora kmotřenkem Smrtka co mi stojí u hlavy se nechce se mnou dohadovat. A že prý s ní jít muším a muším, že nemá čas čekat a přitom si provokativně brousí kosu. Potvora jedna! V nohách mi sedí rohatý čert, pokuřuje labužnicky z doutníčku a v klidu čeká na mojí dušičku. Na rozdíl od kmotřenky Smrtky mají pekelníci dycinky dost času. A svatý Petr u brány pláče, že přijde o další duši. Japak tuhle velkou ztrátu zdůvodní svému Pánovi?! Zbytečně jsem si opatřili dřevěnou sošku svatého Petra a modlil se k němu, aby mě pustil skrze zlatou bránu dál do ráje. Bylo vyhodnoceno peklem, že tenhle švindl neplatí a že za všechny svoje lumpárny hold muším do pekla! Váš pomalu umírající Jiříček, kterého dozorce Vondruška nazval do televizní kamery velkou osobností! Bohužel jen psychopatickou! Ale co bychom od vola mohli očekávat!

Pepa Nos se vyjadril takto:

--------- Původní zpráva ----------
Od: NosJosef
Datum: 13. 1. 2013
Předmět: Re: Fwd: Asi Vám umřu

Zdravím.
Jsi už druhý, který mě za stejných okolností oslovuje. Včera mě oslovil (metastáze rakoviny slinivky) ten první.
My jogíni to máme sice snazší, ale nemáme to zadarmo a nezaslouženě. Snadné to máme proto, že víme o smrti první poslední. To poslední je, že smrt je jen a jen iluze a omyl, kterým se drží při zemi neinformovaní. Před smrtí lidi neví, po smrti ano.
NESMÍ TO BÝT VŠAK VYKLÁDÁNO TAK, ŽE SMRT VŠE VYŘEŠÍ. NAOPAK. SMRTÍ SE OTVÍRÁ DALŠÍ EXISTENCE. NĚKTEŘÍ SE NA NI PŘIPRAVILI PŘEDEM, NĚKTEŘÍ SE BUDOU UČIT BĚHEM AKCE. A TI, KTEŘÍ SI SVÝM VLASTNÍM MYŠLENÍM VYTVOŘILI NICOTNOST PO SMRTI, BUDOU TUTO NICOTNOST PLNĚ PROŽÍVAT! A TO NENÍ ZÁVIDĚNÍHODNÉ.
Držím všechny palce!
Pepa Nos.

Jiri Wolf napsal

Od: Jiri Wolf <jiri.wolf.52@gmail.com>
Datum: 13. 1. 2013
Předmět: Re: Asi Vám umřu

Já to všechno vidím spíše v tom našem Českem pohádkovém folkloru. J. W

A Pepa Nos napsal:

Zdravím.
Český pohádkový prostor je v naprostém pořádku.
Tebe ale logicky zajímá, co je za prostorem a za časem.
Každého, přestože hledá řešení právě v tomto prostoru a čase - kde však není.
TO, CO TĚ SKUTEČNĚ ZAJÍMÁ JE ZA PROSTOREM A ZA ČASEM.
Mohu ti říct, že je to nadmíru jednoduché: "Za prostorem a časem je Jiří Wolf, ovšem ne-tělesný, ne-myšlenkový, ne-pocitový. ALE PŘESTO JE!!!"
Tož tak.
Pn

Komentare povolovat nebudu, pokud chcete, napiste Jirimu Wolfovi na adresu <jiri.wolf.52@gmail.com>
--

Tenhle post pisu na svou vlastni zodpovednost, ne abych se nekomu zalibil a v podstate mne nezajima, co si o tom myslite. Jiri Wolf je v mych ocich cesky narodni hrdina - a vzdycky byl. Absolutni a totalni cesky narodni hrdina - i kdyz mel tu typickou ceskou uchylku (kterou ja nesdilim), ze si myslel, ze Cesko je napravitelne a hodno nejake snahy o zlepseni. Dalsi typickou vlastnosti u ceskych narodnich hrdinu je, ze u svych vlastnich nikdy nedojdou uznani. Tak to v Cesku je. Je to tak i u Jirky. Ale myli se, kdyz se domniva, ze si na nej nikdo nevzpomene. Za oceanem urcite ano.

Pokud je to takove, jak Jirka pise, pak doufam a svym zpusobem se i modlim, aby to slo co nejdale oddalit. No a potom… pak se vsichni potkame na druhe strane. Smrt jeste neni konec. Death is not the end. We will meet again - some sunny day.

Sbohem, pratele…
(to sbohem je pro mne, ne pro Wolfa, s tim se jeste uvidim)

Tahle pisnicka je pochopitelne pisnicka Boba Dylana a puvodni verzi mam radsi nez tuhle, ale tuhle verzi jsem sem dal proto, protoze puvodni Dylanova verze z YouTube neni v Cesku viditelna. Je to videt jen v civilizovanych zemich, v zemich kde nedodrzuji autorska prava ne.

Znaven tím vším...

9. ledna 2013 v 19:54 | Prislo mi emailem |  Clanky osvetove
Znaven tím vším, já chci jen smrt a klid,
jen nevidět, jak žebrá poctivec,
jak dme se pýchou pouhý parazit,
jak pokřiví se každá dobrá věc,
jak trapně září pozlátko všech poct,
jak dívčí cudnost brutálně rve chtíč,
jak lidskou slušnost korumpuje moc,
jak zchromlá vláda na nás bere bič,
jak umění je pořád služkou mocných,
jak blbost zpupně schopným poroučí,
jak prostá pravda je všem jenom pro smích,
jak zlo se dobru chechtá do očí.
Znaven tím vším, už chci být, lásko, v hrobě,
jen nemuset tím sbohem dát i tobě.
______________________________________________________________

Pokud Vás oslovila aktuálnost básně a ptáte se, který mladý talentovaný autor dokázal tak přesně vyjádřit naši prohnilou dobu, pak vězte, že to byl
William Shakespeare
a tento jeho sonet je starý 400 let.
Co z toho plyne?
Že neprožíváme žádnou krizi identity,kultury, vztahů a čehokoli dalšího.
Pravda je, že lidé jsou
- alespoň soudě dle velkého mistra - pořád stejní.
Tak hlavu vzhůru. A nenechte se otrávit!

PF na rok 2013 a dalších 400 let
---
Dodatek:

Zde mate puvodni zneni - nemam poneti, kdo je autorem ceskeho prekladu. Ja ne.

SONNET 66
Tired with all these, for restful death I cry,
As, to behold desert a beggar born,
And needy nothing trimm'd in jollity,
And purest faith unhappily forsworn,
And guilded honour shamefully misplaced,
And maiden virtue rudely strumpeted,
And right perfection wrongfully disgraced,
And strength by limping sway disabled,
And art made tongue-tied by authority,
And folly doctor-like controlling skill,
And simple truth miscall'd simplicity,
And captive good attending captain ill:
Tired with all these, from these would I be gone,
Save that, to die, I leave my love alone.