Inzerat, nabidka ci vyzva

28. ledna 2013 v 15:01 | Luis - kontakt pres diskusi |  Clanky jinych autoru
Na firme , kde pracuji , jsem ve skladisti v nove zakoupene fabrice objevil prekrasny a naprosto neposkozeny Parokhet, spolu s knihou Torah, ktere mely pri vyklizeni prostoru namireno spolu s dalsimi vecmi do odpadoveho kontejneru, nebot nikdo nevedel o co jde a vyhazovaly se z toho skladiste daleko ce"cennejsi" veci. Vysvetlil jsem majiteli firmy co to je a poprosil o to , jestli bych si to mohl vzit. Dostal jsem to s tim, ze si to musim hned odnest. Nikdo jiny zajem neprojevil a preventivne upozornuji ze nikdo niceho se nedopustil, mimo nezajmu.

Patral jsem po puvodu a historii toho parokhetu, , jen jsem zjistil, ze skladiste bylo puvodne prostor Moos Lodge co tam bylo v najmu a ty predmety mely byt dedictvi po ortodoxnim Zidu z New Yorku co zemrel pred jedenacti lety a dedic pak taky...
Nasel jsem adresu toho mista -Monsey, 10952 New York. Ten dum byl prodan , ma noveho majitele.

Parokhet je neposkozeny, i vsite strannky , nemam dolozeno, ze by to bylo nejak znesveceno.
Proto nabizim tento Parokhet s prislusenstvim i s knihou Torah v hebrew ( puvodne jsem si ji chtel nechat ale nemam cas se ucit hebrew) tomu kdo mi prokaze, ze tuto vzacnost vyuzije odpovidajicim zpusobem a na vlastni naklady mu ji zaslu kamkoliv.

Samozrejme ne soukrome osobe , ale komunite (treba synagoze kde jim to chybi), popripade uvitam jakykoliv napad , ci povidani o tom jaky to ma vyznam ( co to je to vim). Prosim ne rady dat to na ebay, tech jsem uz dostal dost.
Ac goj, byl bych rad, kdyby se nasel odpovidajici domov pro tuto svatost.
Luis


 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Löbl Löbl | E-mail | Web | 28. ledna 2013 v 15:14 | Reagovat

Velice mila nabidka. Zvazte tuto adresu, nebo pripadne nas spolek Židovská obec Teplice. Lipová 25 415 01 Teplice tel.: +420 417635073 email:
kehila@volny.cz www.kehila-teplice.cz

Provazelo by to tez putovni vystavu a nasledne v roce 2015 jako exponat do naseho noveho maleho muzea o zateckych zidech. Samozrejne bych jmenovali darce.
zdravim

2 Franta Kopecky Franta Kopecky | E-mail | 28. ledna 2013 v 19:19 | Reagovat

A.A.S. Archeo astronautic society - velmi by je to zajimalo. Jsem si jist. starozidovska literatura velmi casto interpretuje nepochopenou davnou techniku.

3 Vratislav Brázdil Vratislav Brázdil | E-mail | Web | 31. ledna 2013 v 10:25 | Reagovat

Dobrý den, pokud by byla možnost, rádi bychom této nabídky využili pro Šachovu synagogu v Holešově, která slouží jako muzeum i jako poutní místo pro zbožné Židy z mnoha zemí světa, protože zde působil významný učenec Šabtaj Kohen, který je na místním hřbitově také pohřben. Dříve jsme měli výstavní předměty zapůjčené z židovského muzea pražského, ale před několika lety jsme je vrátili a tak se snažíme postupně získávat předměty vlastní. Zrovna parochet na toru doposud nemáme, tak bychom rádi nabídky využili.

můj tel. 603 796 411

4 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 1. února 2013 v 2:08 | Reagovat

Ludvo, to co píšeš a nabízíš hodnotím jako velmi dobrý počin. Ač jsem sám stejný goj jako Ty, doporučil bych věnovat ony svátosti do Holešova.

Ze několika důvodů.

1. V Holešově byl uskutečněn jeden z posledních pogromů v ČR. Bylo drancováno, vražděno.... To vše Čechy. I sám Masařík vyjádřil politování a nařídil vyšetřovat a soudit. Jak vše dopadlo si nedovolím předjímat. Tuším, že vše bylo svedeno na polské vojáky vracející se z fronty.

2. Mohu se s panem Brázdilem spojit. Mohu dohlédnout na to, že předměty budou opravdu sloužit tomu, co pan Brázdil deklaruje.

3. Holešov je příjemné městečko.

4. Mám to kousek a mohu se Ti zaručit, že není li Tvým úmyslem na památkách nějak získat nebude to ani úmyslem páně Brázdila.

5. Spojím se s panem Brázdilem, ověřím situaci a dám Ti vědět.

6. Budu li mít jen minimální podezření, že nejde o typicky český podvod, dám Ti vědět. Nikomu nic zatím neposílej.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama