Smrt jeste neni konec…

13. ledna 2013 v 18:09 | Ross Hedvicek |  Nesouvisla zamysleni...
Lhal jsem a bylo mi lhano
bral jsem a bylo mi brano
delil jsem smrt a uklad o zivot byl mi dan
miloval jsem a snad jsem byl taky milovan
takze bych uz chtel jenom znat
co se mi tady muze jeste stat ?

Jsem velice unaveny a Jirka Wolf je vazne nemocny. Citim se nehorazne stary a opotrebovany a boli mne vsechny stare rany, zlomeniny, prustrely a vlastne cely clovek. I kdyz se citim kvalifikovan komentovat na cokoliv, tak netvrdim, ze vim vsechno, ani zdaleka ne. Nevim, co je na druhe strane. V nedeli rano chodim meditovat na plaz v Englewoodu, Florida, kde jednoho blize neurceneho dne rozsypou muj popel do more. Z more jsme prisli a do more se vratime. A tak ani nevim, zda ma cenu porad na neco cekat a az priste a uvidime a az udelam tohle a tamto… znate to, ne? Je smrt vubec konec toho vseho?

To, ze se citim kvalifikovan komentovat na cokoliv prislo az s extremnim narustem zivotnich zkusenosti (o ktere jsem se neprosil) a vyslednym nazorem na svet, ze je mi vsechno u prdele (a nebo jak ja rikam "I don't give a flying fuck!"). Kdo to nezazil, tak at o tom nemluvi, kdo neprisel blizko ke smrti, tak at radsi ani nerika "uprimnou soustrast". Uz to bude tri roky, co mi zemrela manzelka. Smrt se da oddalit, ale ne zastavit. Zivot je smrtelna choroba. Vzdy to skonci stejne. Manzelka mela nador v mozku - anaplastic astrocytoma - nador ve tvaru morskeho jezka, s ostny trcicimi do vsech stran. Na neco takoveho se umira do sesti mesicu. I se smrti se da bojovat. Misto sesti mesicu jsem ji udrzel nazivu 12 let. Neskryvam, ze mne to poznamenalo a jsem nekdo uplne jiny, nez jsem kdysi byl. Bylo to horsi nez dlouhy seznam mych vlastnich zraneni. Od te doby uz rikam, co si o kom myslim, je mi jedno zda si nekoho znepratelim svym nazorem a nezalezi mi na tom, co si o me mysli jini. Opravdu ne - I don't give a flying fuck!

Jirka Wolf napsal:

Od:Jiri Wolf <jiri.wolf.52@gmail.com>
Datum: 13. ledna 2013 11:31:15 GMT+01:00
Předmět: Asi Vám humřu
Váš Jirka Wolfík Vám doma pomalu humírá v kanafasu, a nikdo si na něj nevzpomene. A já na Vás ano! A to s láskou! Jen na Baních jedna malá psí slečna Fifinka, kterážto tam pláče a ptá se po Jirkovi. Dycinky mi přinesl něco dobrého na zoubek. Jedině té patří pochvala. Moc se omlouvám, že Vám humírám, ale ta potvora kmotřenkem Smrtka co mi stojí u hlavy se nechce se mnou dohadovat. A že prý s ní jít muším a muším, že nemá čas čekat a přitom si provokativně brousí kosu. Potvora jedna! V nohách mi sedí rohatý čert, pokuřuje labužnicky z doutníčku a v klidu čeká na mojí dušičku. Na rozdíl od kmotřenky Smrtky mají pekelníci dycinky dost času. A svatý Petr u brány pláče, že přijde o další duši. Japak tuhle velkou ztrátu zdůvodní svému Pánovi?! Zbytečně jsem si opatřili dřevěnou sošku svatého Petra a modlil se k němu, aby mě pustil skrze zlatou bránu dál do ráje. Bylo vyhodnoceno peklem, že tenhle švindl neplatí a že za všechny svoje lumpárny hold muším do pekla! Váš pomalu umírající Jiříček, kterého dozorce Vondruška nazval do televizní kamery velkou osobností! Bohužel jen psychopatickou! Ale co bychom od vola mohli očekávat!

Pepa Nos se vyjadril takto:

--------- Původní zpráva ----------
Od: NosJosef
Datum: 13. 1. 2013
Předmět: Re: Fwd: Asi Vám umřu

Zdravím.
Jsi už druhý, který mě za stejných okolností oslovuje. Včera mě oslovil (metastáze rakoviny slinivky) ten první.
My jogíni to máme sice snazší, ale nemáme to zadarmo a nezaslouženě. Snadné to máme proto, že víme o smrti první poslední. To poslední je, že smrt je jen a jen iluze a omyl, kterým se drží při zemi neinformovaní. Před smrtí lidi neví, po smrti ano.
NESMÍ TO BÝT VŠAK VYKLÁDÁNO TAK, ŽE SMRT VŠE VYŘEŠÍ. NAOPAK. SMRTÍ SE OTVÍRÁ DALŠÍ EXISTENCE. NĚKTEŘÍ SE NA NI PŘIPRAVILI PŘEDEM, NĚKTEŘÍ SE BUDOU UČIT BĚHEM AKCE. A TI, KTEŘÍ SI SVÝM VLASTNÍM MYŠLENÍM VYTVOŘILI NICOTNOST PO SMRTI, BUDOU TUTO NICOTNOST PLNĚ PROŽÍVAT! A TO NENÍ ZÁVIDĚNÍHODNÉ.
Držím všechny palce!
Pepa Nos.

Jiri Wolf napsal

Od: Jiri Wolf <jiri.wolf.52@gmail.com>
Datum: 13. 1. 2013
Předmět: Re: Asi Vám umřu

Já to všechno vidím spíše v tom našem Českem pohádkovém folkloru. J. W

A Pepa Nos napsal:

Zdravím.
Český pohádkový prostor je v naprostém pořádku.
Tebe ale logicky zajímá, co je za prostorem a za časem.
Každého, přestože hledá řešení právě v tomto prostoru a čase - kde však není.
TO, CO TĚ SKUTEČNĚ ZAJÍMÁ JE ZA PROSTOREM A ZA ČASEM.
Mohu ti říct, že je to nadmíru jednoduché: "Za prostorem a časem je Jiří Wolf, ovšem ne-tělesný, ne-myšlenkový, ne-pocitový. ALE PŘESTO JE!!!"
Tož tak.
Pn

Komentare povolovat nebudu, pokud chcete, napiste Jirimu Wolfovi na adresu <jiri.wolf.52@gmail.com>
--

Tenhle post pisu na svou vlastni zodpovednost, ne abych se nekomu zalibil a v podstate mne nezajima, co si o tom myslite. Jiri Wolf je v mych ocich cesky narodni hrdina - a vzdycky byl. Absolutni a totalni cesky narodni hrdina - i kdyz mel tu typickou ceskou uchylku (kterou ja nesdilim), ze si myslel, ze Cesko je napravitelne a hodno nejake snahy o zlepseni. Dalsi typickou vlastnosti u ceskych narodnich hrdinu je, ze u svych vlastnich nikdy nedojdou uznani. Tak to v Cesku je. Je to tak i u Jirky. Ale myli se, kdyz se domniva, ze si na nej nikdo nevzpomene. Za oceanem urcite ano.

Pokud je to takove, jak Jirka pise, pak doufam a svym zpusobem se i modlim, aby to slo co nejdale oddalit. No a potom… pak se vsichni potkame na druhe strane. Smrt jeste neni konec. Death is not the end. We will meet again - some sunny day.

Sbohem, pratele…
(to sbohem je pro mne, ne pro Wolfa, s tim se jeste uvidim)

Tahle pisnicka je pochopitelne pisnicka Boba Dylana a puvodni verzi mam radsi nez tuhle, ale tuhle verzi jsem sem dal proto, protoze puvodni Dylanova verze z YouTube neni v Cesku viditelna. Je to videt jen v civilizovanych zemich, v zemich kde nedodrzuji autorska prava ne.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama