Nezapomeneme, Vaclave Havle!

25. února 2013 v 16:24 | Jiri Wolf |  Clanky jinych autoru
Dnes v podvečer se na Pražském Újezdu uskutečnila vzpomínková akce na všechny umučené politické vězně. Muklů se u památníku sešlo kolem dvaceti.

V převaze byli fotografové, reportéři, novináři a členové televizních štábů. Krásně k přítomným mluvil textař Horáček a další řečníci, kteří dokázali rozplakat dvě přítomné babičky. V televizních novinách vystoupil býv. mukl, který prohlásil. "Komunistické federální shromáždéní jednomyslně zvolilo Václava Havla za prezidenta, takže všude byli posléze do úřadů dosazováni opět komunisté!"

A já jen dodávám; Jeden z nich byl i muklobijec bachař Vondruška! Dvakrát se tento komunista dostal do parlamentu! K čemu potom všechna ta krásná slova u pomníků umučených. Není to jen alibismus a pokrytectví nemorální společnosti, která nechá za sebe vládnout bolševiky?! A ke všemu té zhovadilosti říkají demokracie a svoboda!

Jiří Čech Wolf, Praha


---
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 N.O'  Hara N.O' Hara | 25. února 2013 v 17:38 | Reagovat

Bojovat proti bolsevizmu je vlastne bojovat proti lidske blbosti.Uvedomuji si
ze silna slova na pocitaci nejsou tak ucinne jako treba tech dvacet lidi ,kteri se rozhodli se sejit na vzpominkove akci.
Lidska lhostejnost v cechach umoznuje te bolsevicke haveti vystrkovat rohy.Ta opuchla estebacka svine Vondruska,ten bolsevicky krivak Sloup a i ta sebranka kolem Semelove a Grebenicka by nemeli ani dostat sanci rozsirovat ty jejich lzi.Verim ze vsechna tahle holota ruda je podporovana Kremelskymi bolseviky.

2 jara jara | 25. února 2013 v 19:03 | Reagovat

pamatnik by se mel rozsirit na vsechny obeti pri prechodech hranic a i na ty zastrelene americke piloty Cesny lehkych letadel a vojaku, zajatcu. muj bratranec byl na hranicich vzakladni  vojenske sluzbe. odmitl strilet na prebihajiciho, neozbrojeneho civilisty pres hranice, volal prece to neni zajic....tak ho vztekly dozorci dustojnik vzteky strelil zezadu do hlavy. bylo mu necelych 22 roku, vyborny a velice hezky prave dostudovany clovek, velice  uslechtilych a nobl vlastnosti a krestanskych principu. Z vojenskeho Utvaru prohlasili rodine, ze spachal sebevrazdu. muj tatinek se strejdou vnoci rozdelali zaletovanou rakev a zjistilin s hruzou, ze muj bratranec, jejich syn a synovec byl brutalne a to exekucnim zpusobem zastrelen, zavrazden zblizka a zezadu. a ten vrah byl pry dokonce povysen a predelen k jine jednotce!
moje teta se stryckem jiz do konce zivota ztratili zivotni elan, do mesice meli bile valsy, zustali pro zbytek zivota bez smichu, jen vyjma doby kdy si chvili hrali s vnoucaty od jejich jedinneho pozustaleho ditete, potomka, dcery. Byl jsem v elitnim vojsku na hranicich a tak bych mohl vypravet. treba zena sla na maliny , matka nezletilych  deti. foukal protivitr tak asi neslysela a asi nevedela take, ze je jiz ve vojenskem pasmu. A ten uchvatny vojin na strazi, moron a take clen KSC ji chladnokrevne zastrelil. Kdyz se shybala pro lesni plody tak si myslel ve sve pitome bolsevizmem proplachnute palici, ze se skryva a neuposlechla jeho zajikajicimu slabemu hlasku.... a rozkazu stuuuuujj nebo strreeeeliiim a tak do ni napalil asi 18 ran jen ze vzdalenosti asi 20 m!!! Okamzite ho prelozili aby mu nahodou nekdo z mistnich nebo spoluslouzicich neublizili. a on ten moron pry jeste na to byl hrdy, ze pry zabranil moznemu...????? to jiz nemohl vysvetlit!
A k Masinum. Jednou jakmile zacnes v totalitach utikat, musis to dotahnout do konce. jinak budes chycen a bestialne mucen vetsinou k smrti. podobne jako byl i celkem nevinny Slansky s Klementisem (mel cervenou Lancii). Pry jim i drtili koulicky a davali je na mrazici desku a pod horky ventilator. a tito holomci, kati nikdy nebyli povolani k zodpovednosti. ale nakonec budou pred finalni Bily Trun Bozi Spravedlnosti. a k tomu, ze byli neverici tuto skutecnost vecneho zatraceni a utrpeni nezmeni a take nikdo z Vas jak nam pise Bible, Pismo Svate. To je finalni spravedlnost ta NEJVYSSI, BOZI!

3 jara jara | 25. února 2013 v 19:10 | Reagovat

take jsem pracoval s byvalymi vezni a byvala hruza a moje mrazici krev v tele kdyz jsem se od nich dozvidal cim vsickym museli prochazet. asi mi museli hodne verit kdyz riskovali, ze to muzu rici a oni dle poruseneho slibu budou moci byt zavreny znovu!

4 jara jara | 25. února 2013 v 19:30 | Reagovat

http://www.youtube.com/watch?v=W7MSX8Q31CM&feature=endscreen&NR=1;

V cizine se jiz zpivaji Masarykovy pisne! :-!

5 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 25. února 2013 v 20:06 | Reagovat

Na fotce jsou političtí vězni. Michal Drabík, uprostřed  v letecké bundě Jiří Wolf a v bílém rodáků Jiří Wonka

6 Robert Buchar Robert Buchar | Web | 26. února 2013 v 0:20 | Reagovat

[2]: "Celkem nevinny Slansky a Klementis"? Are you out of your fucking mind? Vedouci cinitele KSC kteri meli svuj lvi podil na prevratu v roce 1984. Ty rozjodne nemeli povesit ale ty kulky jim meli drtit na dozivoti aby si to uzili.

7 Lidka Lidka | Web | 26. února 2013 v 1:31 | Reagovat

Díly za fotečky. Ano, nekončící boj proti lidské hlouposti! Když se blbosti dá moc a zbraně, tak to je tragedie. Když čtu jméno pan Pavel Wonka, tak se mi z druhého břehu vybaví postavička, díky níž nebyla hloupost, nenávist a arogance z řad soudců a prokurátorů a členové KSČ odstavena od moci. Paní Šiklová!!! Ta také umlčovala ty hlasy, které chtěli, aby byla soudkyně Horváthová odstavena od moci. V duchu falešného hesla "Nejsme přece jako oni". Hlavně, když bylo Havlovi a Šiklové a úzkému kruhu kolem nich (nazývajícími se reformní křídlo KSČ) dobře. Kvůli nim nebyly a nemohly být napraveny řádně křivdy napáchané lidem v 50.letech, nebyli potrestáni, ani veřejně pojmenováni bachaři, soudci a prokurátoři, kteří se na těch zlech podíleli, a díky nim nám mohli komunisti-bolševníkovití, ti horší a více prolhanější, nemající žádné morální zábrany, škodit dál. Na severu a severovýchodě Čech, tam je situace přemnožení bolševníkovité pitomosti v řadách justice a vedení policie a úřadů, ale i ve vedení některých, hojně dotovaných fakult v Praze, zvláště tragická. Škouf nebyl dotovaný z ruska. Šlouf se napakovával za dob koalice ČSSD s ODS, a pak ČSSD s US-DEU Pavel Němec (například přes finanční tunel "Podpůrný, garanční, rolnický a zemědělský fond s.r.o., do kterého se odlévaly po stamilionech dotace přes Ministerstvo zemědělství, určené na podporu zemědělců a revitalizace po povodních. Také do tohoto soukromého fondu byly bez zákonného zmocnění přelity dluhy ke státu- pohledávky, po dřívějším Fondu národního majetku, ze kterého se bývalí komunisté a jejich přisluhovači zřejmě nejvíce napakovali! Tak se i dluhy z rozkradeného majetju rozplynuly do ztracena, že na slušné lidi a na možnost jejich obživy, a na ty, co si lámou hlavy s tím, z čeho budeme živi, nezbylo prakticky nic :-(

8 jara jara | 26. února 2013 v 3:10 | Reagovat

ano, plne souhlasim, posuzoval jsem je totiz dle kriterie KSC, to teda znamena voddelat tvoritele a soukmenovce, coz je temer nepochopitelne. oba dva byli take silni athejiste.[6]: :-!

9 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 27. února 2013 v 9:41 | Reagovat

Od začátku podvodného  sametu pod režií StB jsem  trval na tom, že bývalí komunisté nesmějí zastávat źádná vedoucí místa jak v podnicích, tak na úřadech a tvrdě jsem prosazoval zákaz komunistické strany jako zločinecké organizace. Hnutí za občanskou svobodu HOS jehož jsem byl členem, odmítlo jít do voleb se zrádným Občanským Forem a prohrálo volby. Národ tak věřil Havlovi, že dala na jeho slova a volby vyhrála  politická koalice O.F.  HOS prohrála volby a to byl konec prosazování národních zájmů v boji proti  komunistům! Havel a jeho levicová parta, zvláště Trockista Petr Uhl, se tvrdě  pomstili! Nakonec jsme to byli lidé z HOSu,  kteří nesměli být kooptováni do Federálního Shromáždění a ostatních  úřadů. Většina národa si vůbec neuvědomila,  co se na ně chystá za zlodějny a dál slepě věřila velkému Vaškovi, kterého ještě dnes staví na roveň málem Boha. Vzpomínám si, že Havel už po 22 listopadu 89  vydal intrerní rozkaz, že všichni militantní antikomunisté nesmí v nově založeném OF  dostat žádnou práci. Velmi tvrdě jeho příkaz prosazoval  hlavní koordinátor O.F. Jan Urban  "Knihovník" a Petr Uhl! A tak se země pomalu vykrádala, tunelovala. Žádná kritika se v médiích na toto théma nesměla objevovat, arciže vládla tvrdá cenzura! Dál psát už nemusím. To už všichni dobře známe. Chtěl bych tímto jen poděkovat Václavovi Havlovi za zbídačenou zemi, jenž jeho velkou zásluhounzove se; Zlodějské Česko!

10 Robert Buchar Robert Buchar | Web | 27. února 2013 v 23:04 | Reagovat

Jirko, neber to tak dramaticky. Kdyby to nemyl Havel, byl by to nekdo jiny na jeho miste. Podstatne je, ze to tak bylo predem pripravene a lide by se meli konecne zacit zajimat kdo a kde to tak pekne nalajnoval nez se stopt zahladi uplne.

11 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 28. února 2013 v 0:01 | Reagovat

Máš pravdu, Roberte. Kdyby to nebyl Havel, našlo by se jiné hovádko-  megaloman - který by za slávu  a koryto na hradě zradil krásné ideály a slušné lidi. Těch je mi nejvíce líto. Stali se obětí podvodu! Pro takový samet. pod od musel být Havel morálně hodně na dně! Pamatuji se, že rok před propuštěním  dostavila se do Valdic delegace tří velmi draze oblečených estébáků a při "pohovoru" polkádali záludné otazky. Co bych jako dělal, kdyby to prasklo, zda bych komunisty věśel nebo ne, zda bych jim odpustil... Dost dobře jsem nechápal. Odpovídal sem jen; Já nevím, ale opravdu nevím a potom, tohle je výslech? S odstupem času jsem pochopil účel jejich návštěvy, ale o tom jsem už jednou na tomto blogu psal.

12 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 28. února 2013 v 13:58 | Reagovat

[6]: Na převratu v roce 1984? Jinak bych s vámi skoro (skoro!) souhlasila, ale ten převrat v roce 1984 mne opravdu zajímá ...?

13 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 28. února 2013 v 15:05 | Reagovat

[11]: Havel v tom rozhodně nemohl být sám a pokud vím, nekriticky jej zbožňovali i za hranicemi, nejenom u nás. Kam se na světě hnul, všude pěli ódy a nějaké to vyznamenání, řád nebo čestné občanství bylo pro něj připravené vždycky, ať přistál kdekoliv. Divíte se, že po hubených letech lidé u nás jásali, že mají konečně někoho, na koho mohou být pyšní?

Já jsem jej nesnášela (a opravdu nevím, kde se ve mně ten prvotní impuls vzal, nesnášela jsem jej sice už od Palachova týdne, ale nebylo tomu tak odjakživa a proto je to pro mne záhadou). Klause jsem nesnášela ještě víc, ale v případě Havla jsem se za to dlouhou dobu styděla a snažila jsem se usilovně překonat to v sobě.

Tady v této zemi byly v lidech, naprosto ve všech lidech, a to i v jejich dětech a bez rozdílu skutečného provinění, cílevědomě udržovány výčitky svědomí, pocit, když ne viny, tak alespoň spoluviny, o kterém i vy všichni, myslím, jste přesvědčeni, a který byl a je se skutečnou vinou dosud zaměňován - a to bez znalosti individuální situace každého člověka:  tzn. otec bez práce, máma bez práce, spousta vyhozených, vyloučených, uranové doly, uhelné doly a s tím spojený i dvojí přístup k realitě a dokonce i k těm zavrženým, a školy nedostupné, práce ve fabrice, peklo na umření, ta hrůza žít v tom celý život, děti na cestě a potom už téměř zoufalá slepá potřeba přežít, hledat pomoc, protekci, a my jako děti byli jsme v komunismu a ke komunismu od malička vychovávány, každý z nás si musel v sobě vybojovat ten boj a pochopit, je to k odsouzení? Je to k ostouzení? Jistě! A tak nás soudili a ostouzeli a mlátili nás po hlavě s tou jejich mlčící většinou, a zatímco já se styděla, oni sami, přesvědčeni o své vyjmečnosti, se s komunisty přímo paktovali a rozlezli se úplně všude!

Havel jako miláček davů, to byl důsledek toho všeho, nikdo neviděl, že on se musel s bolševikem začít paktovat hned jako první, viděli jenom, že on měl prý pochopení - pro bolševika, ano, a pokud z toho mohl (nebo mohli) vytřískat nějaký politický kapitál. Pro zahraničí on měl vždycky nějaké to moudré slovo, na žvanění z listu, na to on byl kadet, a zahraničí nikdy ani nic jiného slyšet nechtělo. Byly jen požadavky a Havlovy sliby, dokonce jenom náznaky slibů, a naděje vyplývající z toho, že toho zdánlivého naivku dokonce i ti grázlové,  doma i za hranicemi, podcenili! Podcenili a někteří zase naopak nedocenili ...

Mnozí by se už dávno zajímali a také se zajímají, kdo, kde a co - kdyby to jen bylo tak jednoduché. No tak, pro ostatní svět to jednoduché je: Češi jsou prostě svině a když všichni pochcípají, aspoň se tu uvolní prostor pro Němce (jen aby se ti Němci pak s Polákem nebo Rusem nepoprali)!

Ne tak jednoduché to opravdu není a co si myslím o lidech, kteří mně a mé zemi přejí smrt, to si zatím, ale jenom zatím, nechám pro sebe ...

14 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 28. února 2013 v 16:36 | Reagovat

Jiřinka to píše dobře. Nebyl to jenom Havel, ale armáda konfidentiů, lidí toužících po korytech, slávě, schopni k dosažení těchto nízkých "snů" učiniti cokoliv. Již dopředu si StB takové schopné lidičky vybírala a dokonce  i dopředu pro pdvodný samet pěstovala!  Před týdnem se u mne stavil kamarád a povídá. Byl jsem šokován, že lidé z Charty měli dvojí morálku. Tu první pro veřejnost. To bylo: Vystupováni jako největší a neohrožení ochránci pravdy, spravedlnosti, čistoty morálky a lidských práv. A tu druhou morálku naprosto skrytou a nemorální! Něvěra - navzájem si souložili manželky -  krádeže, podvody, vzájemé udávání, licoměrnst, lhavost, , závist, neukojený hlad po penězích, pokrytectví, hyenismus   a lidská práva? Ta jim sloužila jen jako zástěrka jejich pravých povah a k výdělku! Všechno dělali pro Peníze! Tedy; nebylo jejich konání - navenek humánní -, nezištně, pravdivé a srdcem čiste! Nejhorší byli býv. komunisté, kteří ostatně  žádnou morálku nikdy neměli! Kázali vodu a pili víno! Tak by to řekl duchovní v kostele při kázání o morálce. Dnes jsou stále vydávání za vzor morálky celé společnosti! Nejvíce pronásledování nakonec spolupracovali s STB.  Měli doma telefony, přísun dostatek peněz z venku přes y
Živnobanku... Ještě nejsou všechna zákoutí archiválií v Česku a v Moskvě otevřena našim badatelům! To se budeme teprve divit, jací bubáci z nich ještě vylezou!

15 Robert Buchar Robert Buchar | Web | 28. února 2013 v 18:47 | Reagovat

[12]: just a typo pani Korcakova. Ale to snad kazdymu dojde.

16 Robert Buchar Robert Buchar | Web | 28. února 2013 v 18:59 | Reagovat

[13]: Pani Korcakova, nikdo vam a vasi zemi nepreje smrt. To je jen vase interpretace. Podstata veci je ze tu jsou lide a "organizce" ktere se snazi vytvorit One World Government. Mechanizmus k tomu se vyvyjel pres sto let a my nemame sebemensi moznost to zastavit. A kdyz se kaci les tak letaji trisky! Ale tak nejak to bylo v historii od pocatku lidstva.

17 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 28. února 2013 v 22:05 | Reagovat

[15]: Pro mne byl rok 1984 velice zhoubný a byl to počátek opravdové zkázy, ze které jsem se už nikdy pořádně  nevzpamatovala, proto mne to zaujalo. Říkala jsem si, to nemůže být náhoda! Takže to náhoda byla - just a typo.

18 Kdyz se kaci les tak letaji trisky! Kdyz se kaci les tak letaji trisky! | Web | 28. února 2013 v 22:19 | Reagovat

Svatá Alžběta Ruská (1. listopadu 1864 – 18. července 1918, v lomu nedaleko Alapajevska) původem hesenská princezna, sňatkem ruská velkokněžna a posléze řeholnice, jež byla pro svůj život a mučednickou smrt od roku 1992 kanonizována ruskou pravoslavnou církví.

Když se bolševici zmocnili vlády, odmítla opustit Rusko. Na jaře roku 1918 byla uvězněna a posléze odvezena z Moskvy do Permu. V květnu téhož roku ji spolu s dalšími členy domu Romanovců převezli do Jekatěrinburgu, kde je internovali v hostinci «Атамановские номера» (v současnosti je v budově na křižovatce Leninovy a Vajnerovy ulice vedení Federální bezpečnostní služby a Hlavní správa vnitra Sverdlovské oblasti). Za dva měsíce nato byla skupina převezena do města Alapajevsk. Jelizaveta Alexandrovna neztrácela duchapřítomnost, v dopisech nabádala zbylé sestry zachovávat lásku k Bohu a bližním.

V Apalajevsku byli vězňové zavřeni v budově základní školy. Dodnes vedle její budovy roste jabloň, kterou měla podle ústního lidového podání zasadit velkokněžna.

V noci na 18. července roku 1918, den poté, co komunisté zlikvidovali bývalého cara Mikuláše II. a jeho rodinu, byla Jelizaveta Alexandrovna i její společníci (tři synové velkoknížete Konstantina Konstantinoviče Ivan, Konstantin a Igor, velkokníže Sergej Michajlovič, jeho tajemník Fjodor Semjonovič Remez, kníže Vladimír Pavlovič Palei a jeptiška Varvara Jakovlevová, deportovaná společně s velkokněžnou) bolševiky zabiti.

Podle Vasilije Rjabova, očitého svědka události, vrahové vtrhli v noci do školy, kde věznění spali, a řekli jim, že budou převezeni na bezpečnější místo; zavázali jim oči a spoutali ruce. Všichni poslechli, pouze velkokníže Sergej Michajlovič odmítl s tím, že ví, že je povezou na popravu; za to byl střelen do paže, načež se podrobil. Vězňové dostali příkaz jít - se zavázanýma očima a spoutanýma rukama - po deskách až k ústí šachty dolu, Sergej opět jako jediný neuposlechl, vrhl se na ozbrojence a byl zastřelen. Všechny ostatní ozbrojenci uhodili do hlavy, živé svrhli do šachty a hodili za nimi dva granáty, aby destruovali šachtu a živé i mrtvé zasypali (zraněná Alžběta zemřela vcelku rychle, na rozdíl od těch, kteří granátům unikli). Když byla těla vytažena z šachty, bylo zjištěno, že některé oběti pád přežily a umíraly dlouze v důsledku zranění a hladem. Zranění knížete Ivana bylo ovázáno kusem Jelizavetina roucha. Rolníci z okolí vyprávěli, že několik dní se z šachty ozýval zpěv modliteb.

Čtyři měsíce nato, 31. října 1918, obsadila Alapajevsk Bílá armáda. Ostatky zavražděných byly vyzvednuty z šachty a uloženy do hrobů, s příchodem Rudé armády byla těla převezena dále na východ, a to opakovaně, několikrát po sobě. V dubnu roku 1920 je v Pekingu našel arcibiskup Ruské duchovní misie Innokentij (Fugurovskij). Odtud byly dva hroby - velkokněžny Jelizavety Fjodorovny a sestry Varvary - převezeny do Šanghaje a dále parníkem do Port Saidu. V lednu roku 1921 byly pohřbeny v chrámu Marie Magdaleny v Getsemanské zahradě na úpatí Olivetské hory v Jeruzalémě. Tak bylo naplněno přání velkokněžny být pohřbena ve Svaté zemi, které vyjádřila při pouti v roce 1888. [:tired:]

19 Standa Standa | E-mail | 21. července 2016 v 11:50 | Reagovat

Kdysi udavač, fízl a konfident STB - nyní předseda německého spolku v Hejnicích.

Je neuvěřitelné sledovat minulost Gerharda Krause-ho z Hejnic (okres Liberec), protože je po uši v morálním bahně.

Když už má Gerhard Krause (bývalý agent STB - č.15975 a 1597504 - krycí jméno KLAUS) tu drzost nechat se zvolit na viditelné místo - jako je předseda Německého spolku v Hejnicích - a ne zalézt a celý život zpytovat své pochroumané svědomí, tak se nesmí divit, že jej občas někdo nazve pravým jménem.

Kdyby se konfident, estébák, udavač, práskač, bonzák a fízl Gerdard Krause z Hejnic (Jizerské hory) omluvil, styděl nebo litoval (měl k tomu mnohokrát příležitost!), možná bychom mu mohli začít říkat bývalý fízl a udavač Gerhard Krause.

Jeho chování je nehorázná drzost!

Tato ostuda je za normálních okolností na okamžitou rezignaci.

Jako by STB agent a udavač Gerhard Krause z Hejnic ztratil paměť.

Jediný jeho argument je, že spolupracoval jako agent a udavač s STB před delší dobou. Dovolím si s jeho názorem nesouhlasit. Jestli byl někdo estébák (připomeňme si, že tito lidé šmírovali a donášeli na své spoluobčany), tak je to taková morální špína, že od něj nejde čekat nic dobrého bez ohledu na to, jak je to dlouho.

Vypovídá to o jeho morálních hodnotách a o tom, čeho všeho byl schopen.

Každý, kdo pracoval vědomě pro STB byl zločinec, protože dobře věděl, že musí ničit životy nevinných lidí.

Moc dobře si pamatuji Krauseho primitivní a arogantní vystupení na Bártlově Boudě (Bílý Potok pod Smrkem) v květnu 2014, kde na můj dotaz, zda byl agentem STB, odpověděl:

„Musel jsem spolupracovat, jinak bych nedostal výjezdní doložku do NSR.

Dnes už to nikoho nezajímá. To už je dávno. Dnes si s tím můžeš vytřít prd...(zadek).

Předsedu německého spolku jsem dělat nechtěl, byl jsem k tomu donucen.

Nikomu to neříkej, všichni to už o mě vědí."

Je nezbytné si stále připomínat naší nedávnou minulost.

Mladým lidem je třeba trpělivě vysvětlovat, jak to tenkrát skutečně bylo.

Jenom tak můžeme zabránit pokusům o bagatelizaci zločinů komunistické totality a jejich dnešních obhájců.

To není minulost, kterou bychom měli zapomínat!!!

Spolek Oberwittigtal v Hejnicích je spolek německých starousedlíků
v České republice, který je řízen bývalým agentem předlistopadové Státní bezpečnosti - Gerhardem Krausem.

Krycí jméno KLAUS -  č. 15975 a 1597504.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama